Co robicie na obiad? - część XVI - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-17, 17:26   #4441
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ale kolorowo! Pieknie wyglada! Grillowalas cukinie?

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Siostra potrzebuje porady...
Czy ziemniaki na placki mozna zmielic w blenderze????
Nie mam grilla to upiekłam, tak samo paprykę... skórka z niej nie opada Dodają smaku

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Moj byl bardzo chrupki , pycha . Teraz czaje się na chlebek czosnkowy . Mam pol drożdży w lodówce , od niedzieli to pewnie już niedobre...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie koniecznie. Ja raz drożdże miałam w lodówce ponad tydzień. Odkroiłam co zeschniete, reszta była wilgotna i rozczyn wyrósł

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tez tak sądzę . Ja od dawna robie tak , że pół na tarce grubej a pol w maszynie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie... wyjdzie papka ;/
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 17:41   #4442
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

U mnie dziś barszczyk i bułeczki drożdżowe z rabarbarem i budyniem. Dziś wszystko doskonale wyszlo20190817_173120.jpg20190817_183034.jpg20190817_183040.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 17:57   #4443
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dopiero co była rozmowa o robotach. No to się pochwalę co wczoraj dostałam na 10 rocznicę ślubu. Mąż po tylu latach na tyle dobrze mnie zna, że nie miał problemu z wyborem koloru
Oto nowy mieszkaniec naszej kuchni:
Super!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Chilli sin carne
Wygląda bosko! Mów zaraz jak finalnie zrobiłaś

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Czy ziemniaki na placki mozna zmielic w blenderze????
Yyyy ja tylko w blenderze robię. Tzn. nie żyrafą tylko w tym pojemniku z ostrzami.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dziś barszczyk i bułeczki drożdżowe z rabarbarem i budyniem. Dziś wszystko doskonale wyszlo
Barszcz jeszcze mam więc poproszę bułeczkę

U mnie wczoraj barszcz i placki z kaszy z sosem grzybowym.
Dzisiaj w końcu zrobiłam pierogi z mięsem. Wyszły super smacznie (Lulka, mnie też mąż pochwalił i za barszcz i za pierogi, a że to mojego gotowania krytyk największy to można się cieszyć ) chociaż weny nie miałam w ogóle.
Znalazłam filmik na youtubie gdzie dziewczyna pokazuje 11 sposobów klejenia pierogów. Niestety moje maślane łapy uznają tylko jeden - skleić pieroga
Jedliśmy bez barszczu (wczoraj wpadli znajomi i TŻ tak zachwalał, że musieli spróbować ) i w sumie porcje też degustacyjne (ja 3 sztuki) no bo jest sobota i nie mamy żadnych planów... a to oznacza, że sos już gotowy, a ciasto zaraz idę robić tylko salami zapomniałam kupić, ale mam jakąś włoską mortadelę to będzie pasować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190817_173413.jpg (163,3 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190817_173427.jpg (101,4 KB, 36 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 18:28   #4444
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dziś barszczyk i bułeczki drożdżowe z rabarbarem i budyniem. Dziś wszystko doskonale wyszloZałącznik 7687925Załącznik 7687926Załącznik 7687927

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Jak zrobiłaś? Piękne

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Super!!!!!!


Wygląda bosko! Mów zaraz jak finalnie zrobiłaś





U mnie wczoraj barszcz i placki z kaszy z sosem grzybowym.
Dzisiaj w końcu zrobiłam pierogi z mięsem. Wyszły super smacznie (Lulka, mnie też mąż pochwalił i za barszcz i za pierogi, a że to mojego gotowania krytyk największy to można się cieszyć ) chociaż weny nie miałam w ogóle.
Znalazłam filmik na youtubie gdzie dziewczyna pokazuje 11 sposobów klejenia pierogów. Niestety moje maślane łapy uznają tylko jeden - skleić pieroga
Jedliśmy bez barszczu (wczoraj wpadli znajomi i TŻ tak zachwalał, że musieli spróbować ) i w sumie porcje też degustacyjne (ja 3 sztuki) no bo jest sobota i nie mamy żadnych planów... a to oznacza, że sos już gotowy, a ciasto zaraz idę robić tylko salami zapomniałam kupić, ale mam jakąś włoską mortadelę to będzie pasować.
Dziękuję A zrobiłam prosto. Ugotowałam fasolę (nie jem puszkowej) potem upiekłam paprykę i cukinię aż się przypiekły. Na patelni podsmażyłam cebulę, potem papryczkę chili z przyprawami, potem wrzuciłam warzywa (marchew, seler korzeń i pietruszkę) pokrojone, przesmażyłam przez chwilę. W trakcie patelnię skrapiałam wodą aby przyprawy nie przywarły do dna ale można też olejem - ja nie chciałam już oleju Potem

zalałam przecierem, wlałam wodę (nie wiem ile - dolewałam z czajnika), dodałam ugotowaną fasolę, ściętą kukurydze z kolby i tak dusiłam ok 30 minut. W trakcie kontrolowałam ilosć wody - szybko mi parowała, wiec dolewałam. Jak już chili się ugotowało, spróbowałam... dorzuciłam pieczoną paprykę i cukinię, wymieszałam. I gotowe



Ładne są Twoje pierożki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 18:35   #4445
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Ervisha przepis z moich wypieków na drożdżówki z karmelizowanym rabarbarem z imbirem i budyniem. Tylko trochę zmodyfikowany przeze mnie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 18:50   #4446
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
U nas w lasach podgrzybków najwięcej, stanowią jakieś 99% wszystkich grzybów, które ojciec zwozi do domu
A grzyby w lasach już są czy mówisz ogólnie?
Bo ja wczoraj wychodząc rano do pracy poczułam już takie jesienne powietrze. A na grzyby chodzić uwielbiam!

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dziękuję A zrobiłam prosto. Ugotowałam fasolę (nie jem puszkowej) potem upiekłam paprykę i cukinię aż się przypiekły. Na patelni podsmażyłam cebulę, potem papryczkę chili z przyprawami, potem wrzuciłam warzywa (marchew, seler korzeń i pietruszkę) pokrojone, przesmażyłam przez chwilę. W trakcie patelnię skrapiałam wodą aby przyprawy nie przywarły do dna ale można też olejem - ja nie chciałam już oleju Potem

zalałam przecierem, wlałam wodę (nie wiem ile - dolewałam z czajnika), dodałam ugotowaną fasolę, ściętą kukurydze z kolby i tak dusiłam ok 30 minut. W trakcie kontrolowałam ilosć wody - szybko mi parowała, wiec dolewałam. Jak już chili się ugotowało, spróbowałam... dorzuciłam pieczoną paprykę i cukinię, wymieszałam. I gotowe
Super Ci to wyszło!
A a'propos skrapiania olejem to ja ostatnio kupiłam olej w spray'u właśnie na takie okazje, o których piszesz, żeby za dużo tłuszczu nie było. Jeszcze nie używałam, ale mam nadzieję, że będzie ok.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 18:54   #4447
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ervisha przepis z moich wypieków na drożdżówki z karmelizowanym rabarbarem z imbirem i budyniem. Tylko trochę zmodyfikowany przeze mnie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Trochę? Tylko trochę?

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A grzyby w lasach już są czy mówisz ogólnie?
Bo ja wczoraj wychodząc rano do pracy poczułam już takie jesienne powietrze. A na grzyby chodzić uwielbiam!


Super Ci to wyszło!
A a'propos skrapiania olejem to ja ostatnio kupiłam olej w spray'u właśnie na takie okazje, o których piszesz, żeby za dużo tłuszczu nie było. Jeszcze nie używałam, ale mam nadzieję, że będzie ok.
Dziękuję


Skrapiać warto bo przyprawy lubią przywierać
Co do papryki to ja ją pokroiłam w paski i tak upiekłam ale jeśli masz patelnię grillową to ją zgrilluj, podobnie cukinię... piekłam aż pojawiły się na nich czarne plamki ale wystraczająco krótko aby skórka z papryki nei schodziła... i potem nie dusiłam jej w gulaszu.... dodała smaku w ogóle taka lekko przypieczona/nadpalona papryka smakuje wyśmienicie, podobnie cukinia



seler to korzeń, podobnie jak marchewka, do tego papryki, cukinia no i fasola... kwestię ilości pozostawiam Tobie Następnym razem upiekę wszystkie warzywa


---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

A odnośnie oleju w sprayu - mozna kupić taką małą buteleczke i wlewać tam zwykly olej a pewnie taniej xD
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2019-08-17 o 19:01
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-17, 19:07   #4448
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Ervisha tak tylko trochę bo ciasto i rabarbar robię tak samo jak w pdzepisie tylko budyniu nie robię z przepisu tylko z paczki i z połowy czyli z 1 sztuki zamiast 2. Jest mi wygodniej. Ale bułeczki pyszne. Na tą okazję choduje rabarbar na działce i jak zrywam to zamrazam żeby mieć zawsze pod ręka na bułeczki

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 19:21   #4449
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dziś barszczyk i bułeczki drożdżowe z rabarbarem i budyniem. Dziś wszystko doskonale wyszloZałącznik 7687925Załącznik 7687926Załącznik 7687927

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Oj cudownie wygladaja . Super ze wrocilas do formy

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Super!!!!!!


Wygląda bosko! Mów zaraz jak finalnie zrobiłaś


Yyyy ja tylko w blenderze robię. Tzn. nie żyrafą tylko w tym pojemniku z ostrzami.


Barszcz jeszcze mam więc poproszę bułeczkę

U mnie wczoraj barszcz i placki z kaszy z sosem grzybowym.
Dzisiaj w końcu zrobiłam pierogi z mięsem. Wyszły super smacznie (Lulka, mnie też mąż pochwalił i za barszcz i za pierogi, a że to mojego gotowania krytyk największy to można się cieszyć ) chociaż weny nie miałam w ogóle.
Znalazłam filmik na youtubie gdzie dziewczyna pokazuje 11 sposobów klejenia pierogów. Niestety moje maślane łapy uznają tylko jeden - skleić pieroga
Jedliśmy bez barszczu (wczoraj wpadli znajomi i TŻ tak zachwalał, że musieli spróbować ) i w sumie porcje też degustacyjne (ja 3 sztuki) no bo jest sobota i nie mamy żadnych planów... a to oznacza, że sos już gotowy, a ciasto zaraz idę robić tylko salami zapomniałam kupić, ale mam jakąś włoską mortadelę to będzie pasować.
Ale pierogi tez chce. Mysle zeby zrobic takie cudeńko ale musze znalesc chwile bez małego człowieczka pod nogami ktory mi wyjmuje z dolnych szafek co tylko popadnie i sie zabić mozna potykając o to .
Do pierogów potrzeba mi ciszy i cierpliwości. Piekne Ci wyszły! Skoro Tz zadowolony to wierze na słowo! I kubek od barszczu bardzo pochwalam sama prawda!!!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A grzyby w lasach już są czy mówisz ogólnie?
Bo ja wczoraj wychodząc rano do pracy poczułam już takie jesienne powietrze. A na grzyby chodzić uwielbiam!


Super Ci to wyszło!
A a'propos skrapiania olejem to ja ostatnio kupiłam olej w spray'u właśnie na takie okazje, o których piszesz, żeby za dużo tłuszczu nie było. Jeszcze nie używałam, ale mam nadzieję, że będzie ok.
Rowzniez uzywam oleju w sprayu szczególnie do naleśników juz od dawna. Sprawdza sie swietnie!!!

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Trochę? Tylko trochę?

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------


Dziękuję


Skrapiać warto bo przyprawy lubią przywierać
Co do papryki to ja ją pokroiłam w paski i tak upiekłam ale jeśli masz patelnię grillową to ją zgrilluj, podobnie cukinię... piekłam aż pojawiły się na nich czarne plamki ale wystraczająco krótko aby skórka z papryki nei schodziła... i potem nie dusiłam jej w gulaszu.... dodała smaku w ogóle taka lekko przypieczona/nadpalona papryka smakuje wyśmienicie, podobnie cukinia



seler to korzeń, podobnie jak marchewka, do tego papryki, cukinia no i fasola... kwestię ilości pozostawiam Tobie Następnym razem upiekę wszystkie warzywa


---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

A odnośnie oleju w sprayu - mozna kupić taką małą buteleczke i wlewać tam zwykly olej a pewnie taniej xD
Tak miałam tez juz trzy takie buteleczki co sie pompuje i spray olejowy leci. Super sa ale bardzo szybko sie psują. Kilka miesiecy i trzeba nowa kupować . Troche kosztowna inwestycja... wg mnie taniej wychodza te gotowe...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 19:24   #4450
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Oj cudownie wygladaja . Super ze wrocilas do formy



Ale pierogi tez chce. Mysle zeby zrobic takie cudeńko ale musze znalesc chwile bez małego człowieczka pod nogami ktory mi wyjmuje z dolnych szafek co tylko popadnie i sie zabić mozna potykając o to .
Do pierogów potrzeba mi ciszy i cierpliwości. Piekne Ci wyszły! Skoro Tz zadowolony to wierze na słowo! I kubek od barszczu bardzo pochwalam sama prawda!!!



Rowzniez uzywam oleju w sprayu szczególnie do naleśników juz od dawna. Sprawdza sie swietnie!!!



Tak miałam tez juz trzy takie buteleczki co sie pompuje i spray olejowy leci. Super sa ale bardzo szybko sie psują. Kilka miesiecy i trzeba nowa kupować . Troche kosztowna inwestycja... wg mnie taniej wychodza te gotowe...
A ile tam u Was kosztuje taka buteleczka a ile olej?

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ervisha tak tylko trochę bo ciasto i rabarbar robię tak samo jak w pdzepisie tylko budyniu nie robię z przepisu tylko z paczki i z połowy czyli z 1 sztuki zamiast 2. Jest mi wygodniej. Ale bułeczki pyszne. Na tą okazję choduje rabarbar na działce i jak zrywam to zamrazam żeby mieć zawsze pod ręka na bułeczki

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Moja mama zawsze budyń robiła z paczki - nie miała czasu na zabawy w gotowanie... nie wiem może kiedyś jak mnie i młodszej siostry na świecie nie bylo to gotowała


Moja Mama kiedyś miała rabarbar
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 19:37   #4451
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Karolina to ten jeden dzień był słaby w kuchni
Ervisha kiedyś robiłam domowy budyń i pyszny jest jak krem karpatkowy... Ale wygodniej mi robić paczki. A rabarbar ładnie się rozsadza. Miałam 2 a mam chyba 8 szt. Na razie większość młodych i cienkich ale będą piekne

Zjadłam dziś 2 miseczki barszczu i 4 bułki moje. Jestem taka nazarta A chętnie bym jeszcze barszczu zjadla

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-17, 19:42   #4452
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

dziś obiad w knajpie, ceppeliny, były dobre, ale jednak ciocia Tecia robi lepsze
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 20:00   #4453
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Karolina to ten jeden dzień był słaby w kuchni
Ervisha kiedyś robiłam domowy budyń i pyszny jest jak krem karpatkowy... Ale wygodniej mi robić paczki. A rabarbar ładnie się rozsadza. Miałam 2 a mam chyba 8 szt. Na razie większość młodych i cienkich ale będą piekne

Zjadłam dziś 2 miseczki barszczu i 4 bułki moje. Jestem taka nazarta A chętnie bym jeszcze barszczu zjadla

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Nigdy nie jadłam tradycyjnej karpatki ale nie lubię mas i kremów na bazie masła
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 20:05   #4454
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A ile tam u Was kosztuje taka buteleczka a ile olej?

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------


Moja mama zawsze budyń robiła z paczki - nie miała czasu na zabawy w gotowanie... nie wiem może kiedyś jak mnie i młodszej siostry na świecie nie bylo to gotowała


Moja Mama kiedyś miała rabarbar
Ervisha chyba około £10 czyli coś koło 50 zł. Nie wiem po ile funt w tej chwili.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Karolina to ten jeden dzień był słaby w kuchni
Ervisha kiedyś robiłam domowy budyń i pyszny jest jak krem karpatkowy... Ale wygodniej mi robić paczki. A rabarbar ładnie się rozsadza. Miałam 2 a mam chyba 8 szt. Na razie większość młodych i cienkich ale będą piekne

Zjadłam dziś 2 miseczki barszczu i 4 bułki moje. Jestem taka nazarta A chętnie bym jeszcze barszczu zjadla

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Najwazniejsze ze wrocilas do formy

Dzis u mnie samodzielne tacos... każdy sam przygotowuje z tego co jest
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg C8F22A1D-8583-40FA-927F-763434BEACCB.jpg (155,5 KB, 33 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 20:07   #4455
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Param...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 00D7E61F-645E-48A4-A6FB-E91E00A17B67.jpg (96,0 KB, 39 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 20:10   #4456
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Param...
Bardzo lubię takie jedzenie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 20:17   #4457
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
I kubek od barszczu bardzo pochwalam sama prawda!!!
Wiadomo!
TŻ ma tylko z napisem Mr. Right

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
dziś obiad w knajpie, ceppeliny, były dobre, ale jednak ciocia Tecia robi lepsze
Mam podobnie! Cepeliny uwielbiam, ale najlepsze robiła babcia Stasia z Ostródy

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Dzis u mnie samodzielne tacos... każdy sam przygotowuje z tego co jest


A jeszcze w temacie oleju w spray'u - ja kupiłam dwa opakowania (jedno dla rodziców) za 50 zł. co jest oczywiście wysoką ceną. Ale wcześniej testowałam z 2-3 różne pojemniki na oliwę i wszystkie były do bani - po kilku użyciach się zapychały.

Wrzucam naszą pizzę.
Nr 1 z szynką, pikantnymi kabanosami (wyjątkowo niesmaczne kupiłam, trzeba było je jakoś zużyć) i papryką.
Nr 2 z mortadelą z pistacjami, turkusowym lazurem i oliwkami.
Ale numeru 2 raczej już nie zjemy dziś bo padamy z przejedzenia. Jeśli ktoś chętny to zapraszam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190817_210041.jpg (167,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190817_210101.jpg (155,9 KB, 33 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 20:38   #4458
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ervisha chyba około £10 czyli coś koło 50 zł. Nie wiem po ile funt w tej chwili.



Najwazniejsze ze wrocilas do formy

Dzis u mnie samodzielne tacos... każdy sam przygotowuje z tego co jest
Miseczki zrobilaś, czy kupiłaś?

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wiadomo!
TŻ ma tylko z napisem Mr. Right


Mam podobnie! Cepeliny uwielbiam, ale najlepsze robiła babcia Stasia z Ostródy




A jeszcze w temacie oleju w spray'u - ja kupiłam dwa opakowania (jedno dla rodziców) za 50 zł. co jest oczywiście wysoką ceną. Ale wcześniej testowałam z 2-3 różne pojemniki na oliwę i wszystkie były do bani - po kilku użyciach się zapychały.

Wrzucam naszą pizzę.
Nr 1 z szynką, pikantnymi kabanosami (wyjątkowo niesmaczne kupiłam, trzeba było je jakoś zużyć) i papryką.
Nr 2 z mortadelą z pistacjami, turkusowym lazurem i oliwkami.
Ale numeru 2 raczej już nie zjemy dziś bo padamy z przejedzenia. Jeśli ktoś chętny to zapraszam
Domowa najlepsza
Szkoda, że nie ma wegańskiej xD
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 20:46   #4459
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wiadomo!

TŻ ma tylko z napisem Mr. Right





Mam podobnie! Cepeliny uwielbiam, ale najlepsze robiła babcia Stasia z Ostródy









A jeszcze w temacie oleju w spray'u - ja kupiłam dwa opakowania (jedno dla rodziców) za 50 zł. co jest oczywiście wysoką ceną. Ale wcześniej testowałam z 2-3 różne pojemniki na oliwę i wszystkie były do bani - po kilku użyciach się zapychały.



Wrzucam naszą pizzę.

Nr 1 z szynką, pikantnymi kabanosami (wyjątkowo niesmaczne kupiłam, trzeba było je jakoś zużyć) i papryką.

Nr 2 z mortadelą z pistacjami, turkusowym lazurem i oliwkami.

Ale numeru 2 raczej już nie zjemy dziś bo padamy z przejedzenia. Jeśli ktoś chętny to zapraszam
A taki spryskiwacz mały po odżywcze do włosów? Mam taką. Jedna spryskuje wodą kwiatka a druga będę miała pustą...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________




Edytowane przez agafisia
Czas edycji: 2019-08-18 o 09:15
agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-18, 09:52   #4460
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Spojrzałam do lodówki i mam mase burakow . Świeżych i gotowanych. Podajcie przepis na ten barszcz! Jak go zrobic jak kroić te buraki i jak gotować? Czy podsmażyć je najpierw czy tylko wrzucić na wodę? Jakis zakwas buraczany potrzebny???
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 10:14   #4461
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Super!!!!!!


Wygląda bosko! Mów zaraz jak finalnie zrobiłaś


Yyyy ja tylko w blenderze robię. Tzn. nie żyrafą tylko w tym pojemniku z ostrzami.


Barszcz jeszcze mam więc poproszę bułeczkę

U mnie wczoraj barszcz i placki z kaszy z sosem grzybowym.
Dzisiaj w końcu zrobiłam pierogi z mięsem. Wyszły super smacznie (Lulka, mnie też mąż pochwalił i za barszcz i za pierogi, a że to mojego gotowania krytyk największy to można się cieszyć ) chociaż weny nie miałam w ogóle.
Znalazłam filmik na youtubie gdzie dziewczyna pokazuje 11 sposobów klejenia pierogów. Niestety moje maślane łapy uznają tylko jeden - skleić pieroga
Jedliśmy bez barszczu (wczoraj wpadli znajomi i TŻ tak zachwalał, że musieli spróbować ) i w sumie porcje też degustacyjne (ja 3 sztuki) no bo jest sobota i nie mamy żadnych planów... a to oznacza, że sos już gotowy, a ciasto zaraz idę robić tylko salami zapomniałam kupić, ale mam jakąś włoską mortadelę to będzie pasować.
Jakie ladne pierogi
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 10:27   #4462
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Spojrzałam do lodówki i mam mase burakow . Świeżych i gotowanych. Podajcie przepis na ten barszcz! Jak go zrobic jak kroić te buraki i jak gotować? Czy podsmażyć je najpierw czy tylko wrzucić na wodę? Jakis zakwas buraczany potrzebny???
Ja robię bez zakwasu i różnie. Wywar z mięsa plus włoszczyzna plus ziemniaki i buraki. Musi być cebula w wywarze czosnek liść laurowy i ziele angielskie. A na końcu pieprz i majeranek. Doprawoasz solą cukrem i octem. No i jak chcesz zabielasz słodka śmietana. Jak robię zupę to nieraz wrzucam mięso cebulę i przyprawy potem wyciągam i wrzucam ziemniaki i starata na grubych oczkach włoszczyzne i buraki. Nieraz kroję w kostke-wczoraj tak robiłam. Nieraz podpiekam buraki i wrzucam na końcu A nieraz gotuję czysty barszcz do picia to wtedy bez ziemniaków wszystko w dużych kawalkach potem wyciągam i przecedzam. Mam do picia barszczyk i buraki do obiadu... A i nieraz robię osobno ziemniaki z cebula i boczkiem. Więc z tym barszczem to różnie jest

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________




Edytowane przez agafisia
Czas edycji: 2019-08-18 o 10:28
agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 11:21   #4463
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Witam z komputera. Nie uwierzycie co mnie wczoraj spotkało. Syn mi przegryzł ekran, i zalał się cały. Nic nie widać. Czeka mnie spory wydatek


Ja dziś upiekłam pieczeń rzymską z jajami, zrobiłam sos chrzanowy, do tego ziemniaki, i surowka kupna z buraczków
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 11:56   #4464
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Udka zapiekane z ryżem, cebulą i zalewą pomidorową
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 12:47   #4465
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A taki spryskiwacz mały po odżywcze do włosów? Mam taką. Jedna spryskuje wodą kwiatka a druga będę miała pustą...
Miałam kiedyś ładne opakowania po peelingu do ciała i moja mama uparła się, że zrobi z tego pojemnik do jedzenia. Niestety kompletnie się to nie sprawdziło - pomimo długotrwałego moczenia i mycia cały czas było czuć kosmetyk. Chyba nie ryzykowałabym z opakowaniem po odżywce.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Spojrzałam do lodówki i mam mase burakow . Świeżych i gotowanych. Podajcie przepis na ten barszcz! Jak go zrobic jak kroić te buraki i jak gotować? Czy podsmażyć je najpierw czy tylko wrzucić na wodę? Jakis zakwas buraczany potrzebny???
Ja najczęściej buraki piekę. Osobno zagotowuję wywar z dodatkiem grzybów suszonych, czosnkiem i liśćmi laurowymi. Dodaję też jabłko, czasami suszone śliwki (super sprawdzają się wędzone) i sporo majeranku. Dopiero potem te buraki upieczone - starte na tarce lub w malakserze. Na końcu zakwaszam sokiem z cytryny - dużo bo lubimy kwaśny. Można też octem balsamicznym.
Tak naprawdę kluczem do dobrego barszczu jest dobry wywar - dlatego ja od jakiegoś czasu robię tylko na porządnym rosole. Fajnie podbija smak - nie ma tylko "wody z burakami" i nie trzeba dolewać już zakwasu czy gotowego koncentratu.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jakie ladne pierogi
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Witam z komputera. Nie uwierzycie co mnie wczoraj spotkało. Syn mi przegryzł ekran, i zalał się cały. Nic nie widać. Czeka mnie spory wydatek
Ja dziś upiekłam pieczeń rzymską z jajami, zrobiłam sos chrzanowy, do tego ziemniaki, i surowka kupna z buraczków
O rany, współczuję!
Ale obiad masz pycha!

U mnie dziś ostatni kubek barszczu i reszta placków z sosem. Po południu jadę do rodziców, a potem na koncert. TŻ dziś w pracy więc obiadu nie musi mieć
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 13:03   #4466
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Ja gotuję osobno wywar na udku czy żeberku wędzonym, a osobno gotuje buraczki z zielem angielskim, i listkami laurowymi. Część buraczków trę, a część kroję Doprawiam octem , cukrem, solą, pieprzem, i dużo, dużo majeranku <3
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 13:08   #4467
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Lulka współczuję!
Pelagia ale masz fajne pomysły na barszcz. Też czasami robię z grzybami jabłkiem lub na zegarku wędzonym ale o śliwce nie pomyslalam
U mnie dziś dalej barszczyk i bułeczki. Miałam robić udka ale zostało wszystkiego...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 15:18   #4468
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

schab duszony, puree, szpinak, na deser ciasto ze śliwkami
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 15:23   #4469
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Ja też kocham barszcz, ale nie doszłam jeszcze do perfekcji. U mnie dzisiaj frytki
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 15:39   #4470
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Witam z komputera. Nie uwierzycie co mnie wczoraj spotkało. Syn mi przegryzł ekran, i zalał się cały. Nic nie widać. Czeka mnie spory wydatek


Ja dziś upiekłam pieczeń rzymską z jajami, zrobiłam sos chrzanowy, do tego ziemniaki, i surowka kupna z buraczków
mały rozrabiaka. Ostatnio było auto . Tylko mi nie mow ze tez mnie to czeka... moj tez sie dobiera do mojego iPada non stop. Ostatnio, nie mam pojecia jakim sposobem, roczniak, zrobił sobie filmik kiedy dorwał sie do mojego telefonu . Jeszcze go nawet widać na tym filmiku jak skupiony oglada ten telefon a potem mnie wchodząca do pokoju zabierająca mu telefon z rak


Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja robię bez zakwasu i różnie. Wywar z mięsa plus włoszczyzna plus ziemniaki i buraki. Musi być cebula w wywarze czosnek liść laurowy i ziele angielskie. A na końcu pieprz i majeranek. Doprawoasz solą cukrem i octem. No i jak chcesz zabielasz słodka śmietana. Jak robię zupę to nieraz wrzucam mięso cebulę i przyprawy potem wyciągam i wrzucam ziemniaki i starata na grubych oczkach włoszczyzne i buraki. Nieraz kroję w kostke-wczoraj tak robiłam. Nieraz podpiekam buraki i wrzucam na końcu A nieraz gotuję czysty barszcz do picia to wtedy bez ziemniaków wszystko w dużych kawalkach potem wyciągam i przecedzam. Mam do picia barszczyk i buraki do obiadu... A i nieraz robię osobno ziemniaki z cebula i boczkiem. Więc z tym barszczem to różnie jest

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś ładne opakowania po peelingu do ciała i moja mama uparła się, że zrobi z tego pojemnik do jedzenia. Niestety kompletnie się to nie sprawdziło - pomimo długotrwałego moczenia i mycia cały czas było czuć kosmetyk. Chyba nie ryzykowałabym z opakowaniem po odżywce.


Ja najczęściej buraki piekę. Osobno zagotowuję wywar z dodatkiem grzybów suszonych, czosnkiem i liśćmi laurowymi. Dodaję też jabłko, czasami suszone śliwki (super sprawdzają się wędzone) i sporo majeranku. Dopiero potem te buraki upieczone - starte na tarce lub w malakserze. Na końcu zakwaszam sokiem z cytryny - dużo bo lubimy kwaśny. Można też octem balsamicznym.
Tak naprawdę kluczem do dobrego barszczu jest dobry wywar - dlatego ja od jakiegoś czasu robię tylko na porządnym rosole. Fajnie podbija smak - nie ma tylko "wody z burakami" i nie trzeba dolewać już zakwasu czy gotowego koncentratu.


Dziękuję


O rany, współczuję!
Ale obiad masz pycha!

U mnie dziś ostatni kubek barszczu i reszta placków z sosem. Po południu jadę do rodziców, a potem na koncert. TŻ dziś w pracy więc obiadu nie musi mieć
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja gotuję osobno wywar na udku czy żeberku wędzonym, a osobno gotuje buraczki z zielem angielskim, i listkami laurowymi. Część buraczków trę, a część kroję Doprawiam octem , cukrem, solą, pieprzem, i dużo, dużo majeranku <3
Dziękuje Wam. Kurczę nie miałam kurczaka wiec jest bez wywaru. Szkoda ale juz trudno. Kolejnym raze zrobie na rosole ze śliwka, jabłkiem i grzybkami. Mniam!!!

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2019-08-18 o 15:41
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 09:31:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.