Technik usług kosmetycznych/studium kosmetyczne - czy warto,czy trudno ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-19, 18:38   #31
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: studium kosmetyczne

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
Założyłam ten wątek,poniewaz chciałabym sie wybrać na to studium ale nie wiem za bardzo czego sie spodziewać,trudno tam jest?jakie przedmioty?można dostac potem spokojnie prace?
pozdrawiam
Ja w tym roku skończyłam studium kosmetyczne i jestem zadowolona. Pracę znalazłam bez problemu. Jeśli chodzi o przedmioty, to chyba jak wszędzie- są takie do których trzeba się bardziej przyłożyć. Niektóre są dość trudne, a inne mniej Dosyć ciężka jest anatomia i to chyba był jedyny przedmiot nad którym musiałam posiedzieć troszkę dłużej, ale nie było wcale tak źle. A inne przedmioty, które są na tym kierunku to: dermatologia, fizykoterapia, anatomia i fizjologia, chemia kosmetyczna, pracownia chemii kosmetycznej, kosmetologia, pracownia kosmetyki, psychologia, ratownictwo, higiena, dietetyka, zarys wiedzy o gospodarce i oczywiście praktyki zawodowe. Chyba o niczym nie zapomniałam Podejrzewam, że we wszystkich szkołach o tym kierunku są podobne przedmioty.
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 19:39   #32
PAUL7403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 55
Dot.: studium kosmetyczne

Zależne jest też to w jakim systemie jest prowadzone nauczanie.Ja ukonczyłam studium w systemie modułowym i dla mnie bomba ale wiem ze nie wszyscy sa zachwyceni.Przedmioty są raczej podobne we wszystkich szkołach bo to chyba reguluje szkolnictwo.Czegoś może byc więcej w zależnosci od szkoły ale raczej nie mniej.Polecam jak najbardziej ten kierunek wiele ciekawych wiadomości dowiedzieć się można o sobie.Nawet gdybyś nie pracowała w zawodzie z powodzeniem bedziesz mogła profesjonalnie zadbać o siebie.
PAUL7403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 17:47   #33
clubowa
Raczkowanie
 
Avatar clubowa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 169
GG do clubowa
Dot.: studium kosmetyczne

Dla mnie najtrudniejsza była nie anatomia a fizykoterapia a z tego powodu, że cała była wykładana w postaci wykładów właśnie, zero ćwiczeń, pokazów itp więc wiadomo - trudniej przyswoić sobie masaż z notatek niż masaż, który widziało sie na własne oczy ale wiadomo - jaka szkoła tacy wykładowcy więc nie we wszystkich jest tak samo. Mimo wszystko kierunek fajny, pracę można znaleźć ale dużo zależy od tego, co umiesz, jak wypadnie końcowy egzamin no i niestety w większości od miejsca, w którym będziesz pracy szukała oraz od tego, jaką opinią cieszy sie twoja szkoła. Moja poprzednia uznawana była za najgorszą szkołę w okolicy (niestety przejżałam za późno na oczy) nie chcieli nas przyjmować na praktyki, nawet jako pomoc w gabinecie kosmetycznym więc radzę uważac i dokładnie sprawdzić oraz popytać ludzi.

Kierunek bardzo ciekawy ogólnie i jest zapotrzebowanie na takie usługi a przecież nauki nie musisz kończyć na 2 letnim studium, mozesz potem iść na licencjat z kosmetologii lub na różnegorodzaju kursy oraz szkolenia
__________________
call me kitten. mr kitten.


Blog dla miłośniczek kosmetolożki http://vogue-beauty.blogspot.com/
clubowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 17:58   #34
clubowa
Raczkowanie
 
Avatar clubowa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 169
GG do clubowa
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Dokładnie - gabinet mozna otworzyć po studium (miedzy innymi do programu nauczania wprowadzono zajecia z gospodarki/podstaw przedsiębiorczości żeby mieć jakieś tam wstępne informacje na temat prowadzenia/ zakładania własnej działalności usługowej). I jak ktoś mądrze napisał : w tym zawodzie ważniejsze są umiejętności niż wykształcenie, oczywiście wiedza też jest potrzebna, ale spokojnie można sie wszystkiego, co najważniejsze nauczyć w studium. Poza tym praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka - zanim zdecydujemy się na otwarcie własnego gabinetu warto pzrepracować jakiś czas u kogoś aby wtajemniczyć się w świat kosmetyczek i wiedzieć, jak poprowadzić własny gabinet.

Oczywiście po takiej szkole również trzeba samemu się dokształcać, dużo czytać bo jak wiadomo, ciągle na rynek wprowadzaja jakieś nowości a klienci naprawde o nie pytają - tak więc wypada wiedzieć.
__________________
call me kitten. mr kitten.


Blog dla miłośniczek kosmetolożki http://vogue-beauty.blogspot.com/
clubowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 17:32   #35
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: studium kosmetyczne

Jakie są specjalizacje na studium kosmetycznym?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 15:43   #36
clubowa
Raczkowanie
 
Avatar clubowa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 169
GG do clubowa
Dot.: studium kosmetyczne

To zależy od danej szkoły, każda szkoła może miec inną specjalizacje, najlepiej zapytać się w danej szkole jaką specjalizację mają w ofercie
__________________
call me kitten. mr kitten.


Blog dla miłośniczek kosmetolożki http://vogue-beauty.blogspot.com/
clubowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 18:42   #37
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: studium kosmetyczne

Cytat:
Napisane przez clubowa Pokaż wiadomość
To zależy od danej szkoły, każda szkoła może miec inną specjalizacje, najlepiej zapytać się w danej szkole jaką specjalizację mają w ofercie
A czy byś mogła podac jakieś przykłądowe specjalizacje np. jakie są w twojej szkole
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 19:50   #38
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Dot.: studium kosmetyczne

Hej. Mogę troszkę odbiec od tematu? Wybiera się któraś z Was do szkoły w Warszawie na kazimierzowskiej?
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 13:01   #39
clubowa
Raczkowanie
 
Avatar clubowa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 169
GG do clubowa
Dot.: studium kosmetyczne

No są różne specjalizacje w mojej pierwszej był to makijaż, z tego co wiem to istnieje również coś takiego jak specjalizacja ogólnokosmetyczna, Stylizacja, kolorystyka, wizaż, zdobienie paznokci itp. Wydaje mi się że dana zkoła wybiera specjalizację na podstawie programu nauczania którą może przeprowadzić w swojej placówce. U mnie w szkole ze nie było warunków do robienia tipsów nie wzięli paznokci, nie było mozliwe oczyszczanie twarzy więc też zabiegów tego typu nie wybrali więc zostało najłatwiejsze - makijaż : ]
ale powtarzam - każda szkoła moze mieć inną specjalizację
__________________
call me kitten. mr kitten.


Blog dla miłośniczek kosmetolożki http://vogue-beauty.blogspot.com/
clubowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 14:17   #40
nitownica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 11
Dot.: studium kosmetyczne

Witam mam pytanie odnośnie tego czy wybiera się któraś z Was na studium kosmetyczne? Jak tak to jaka wybralyście uczelnie..ja zastanawiam się nad Studium kosmetycznym przy ul. Nowowiejskiej?...Kończę właśnie studia, i mam zamiar wybrać się na ten własnie kierunek. Pomyślałam ze można by zebrać grupkę dziewczyn, poznać się i razem wybrać się na studium pozdrawiam
nitownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 18:09   #41
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

dokładnie tak,
podpisuję się tutaj pod wszystkim, fakt po policealnej można założyć salon, z tym że należy wziąć poprawę na późniejsze kursy- odświeżanie wiedzy, zdobywanie certyfikatów - wszystko się zmienia, pojawiają się nowe metody, nowe kosmetyki, nowe przyrządy.

Ponadto ważne jest doświadczenie, stąd-> wróć do policealnej - tutaj mamy 2 miesięczne praktyki - a czasem można się tak dogadać, że praktyka trwa dłużej i leci dalej nauka i doświadczenie. Okej, asy za to nie dostaniecie, ale cenne doświadczenie, które będzie mocną kartą przetargową!!!
Wszystko jest to ugadania i zrobienia
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 17:07   #42
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Jakie jest najlepsze studium kosmetyczne w Gdansku?Albo w wawie?Dajcie znac na priv
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 19:37   #43
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

tutaj za bardzo nie liczy sie czy skonczylas studium czy studia, ale umiejetnosci, kursy. Ja jestem w trakcie studium, koncze w styczniu a juz pracuje jako kosmetyczka.
Zarobki sa rozne, ja mam podstawe 1500 plus prowizja, wiec na reke wyciagne np w tym miesiacu 2300 netto.
Powodzenia
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 21:35   #44
mlel
Raczkowanie
 
Avatar mlel
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 318
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

hm... ja mimo szkoly mało umiem, szkola na ogół daje papierek a chcac znaleźć prace trzeba miec praktyke, został mi jeszcze rok nauki (2letnie studium) a u tesciowej w salonie jest praktykantka która konczy szkołę (3letnia szkoła) i jest na tym etapie co ja... łatwo nie jest jeszcze zalezy co sie chce robic paznokcie czy kosmetyka pielegnacyjna
__________________

[euc2]892974[/euc2]


Zachwycona nowym mieszkaniem

wymiana


mlel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 06:59   #45
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

ja tez kompletnie nic nie umialam, wiedzieli, ze przyjmuja uczennice. Wszystkiego mnie uczyli. Wysyłali na szkolenia itp. Trzeba trafic na dobry salon.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 21:49   #46
mlel
Raczkowanie
 
Avatar mlel
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 318
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
ja tez kompletnie nic nie umialam, wiedzieli, ze przyjmuja uczennice. Wszystkiego mnie uczyli. Wysyłali na szkolenia itp. Trzeba trafic na dobry salon.

tak tak, u tesciowej mojej jak najbardziej, wiecej sie nauczyłam przez miesiac jezdząc niz przez rok nauki;/
a pieniązki trzeba placic
__________________

[euc2]892974[/euc2]


Zachwycona nowym mieszkaniem

wymiana


mlel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:32   #47
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: studium kosmetyczne

a czy ktos chodzil na
Centrum Kształcenia MaestRia
Szkoły Beaty Mydłowskiej

napiszcie mi na priv opinie
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:58   #48
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Re: Policealne studium kosmetyczne??

a czy ktos chodzil na
Centrum Kształcenia MaestRia
Szkoły Beaty Mydłowskiej

napiszcie mi na priv opinie
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:11   #49
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Technik usług kosmetycznych/studium kosmetyczne - czy warto,czy trudno ZBIORCZY

Czy pomoże mi ktoś z wyborem studium>?Myślę nad:
Studium Beaty Mydłowskiej(Warszawa)
Studium Barbary Jaroszewskiej(warszawa)
centrum Kształcenia Maestra(Gdynia)
Plan mam taki żeby po studium szukać pracy w zawodzie i robić zaocznie studia kosmetologi ponieważ chciałabym założyć za pare lat własny salon.
Z góry dzięki za rady po którym studium byłoby najlepiej Jeśli ktoś z was chodził lub może koleżanki wasze.
Ponieważ za rok muszę coś wybrać i zastanawiam się jeszcze czy studia czy studiam.Zależy jak wypadne jeszcze na maturze
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-21, 18:45   #50
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Technik usług kosmetycznych/studium kosmetyczne - czy warto,czy trudno ZBIORCZY

a w Łodzi na Kilińskiego ponoć jakas szkoła też jest?
Chodziła któraś z was?
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 12:12   #51
_Fanaberia_
Raczkowanie
 
Avatar _Fanaberia_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 315
Dot.: Technik usług kosmetycznych/studium kosmetyczne - czy warto,czy trudno ZBIORCZY

danana i jak, znalazłaś jakieś informacje na temat tej szkoły?
__________________


Zapuszczam - 63cm............70cm
Skrzypokrzywa: 24.07 - 14.08
_Fanaberia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 13:12:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:30.