Mamusie czerwcowe 2020 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-10, 08:40   #4531
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Ale to jak to? To taka długa miesiączka, gdzie wszystko się oczyszcza? A w Baby Blues co?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Po porodzie plami się do 6 tygodni, wszystko się oczyszcza. Jak trwa dłużej to trzeba lecieć do lekarza, żeby sprawdzić czy wszystko ok.

Jeśli chodzi o baby blues to po porodzie hormony trochę dają w kość, u niektórych mniej, u innych bardziej. Plus stres, zmęczenie. Mi jeszcze doszedł parszywy poród i jakieś takie poczucie, że nie jestem dostatecznie dobra dla swojego dziecka. Minęło, na szczęście nie była to depresja poporodowa. Liczę że tym razem psychika mi odpuści trochę.

Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość
Ja po cc tez szybko doszłam do siebie i po wyjściu ze szpitala wystarczyły podpaski zwykle więc ja nie kupuje tych dużych w ogóle bo w szpitalu i taka dają.
Tez tego nienawidzę bo praktycznie ich nie używam przez wiele lat głównie tampony a po urodzeniu pierwszego dziecka przeszłam na kubeczek i już raczej tak zostanie

A @ wróciła po odstawieniu od piersi. Jakoś po miesiącu czyli prawie 2 lata spokoju miałam mam nadzieje ze teraz tez tak będzie
U mnie nie dawali, musiałam mieć swoje. Długo miałaś spokój z miesiączką u mnie kp bez problemu, od początku miałam mnóstwo mleka, dziecko żarłok a miesiączka i tak zawitała po 6 tygodniach od porodu Za to u mojej przyjaciółki podobnie jak u ciebie, wróciła jej jak odstawiła syna od piersi po ponad roku.
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 08:55   #4532
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Ja tez sie tego wszystkiego boje. Przy pierwszym miałam mocno szyte. Nie mogłam siedzieć. Ani wejść do wanny. Przy drugim miałam jeden szew. Lekarz zrobił profilaktycznie. I czułam sie o niebo lepiej. Z tym ze pierwszy syn 4kg poród z komplikacjami. Drugi miał 3.3kg poród trwał 2h.
Kupiłam 2 paczki tych podpasek. Nie wiem czy nie dokupie jeszcze jednej. Najwyżej w razie potrzeby dokupie w Rossmannie maja.
Majtki siatkowe kupie 5 szt i te podkłady



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 09:05   #4533
nulkaa3
Rozeznanie
 
Avatar nulkaa3
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 864
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Przy pierwszym porodzie w szpitalu (5dni) zużyłam 2 paczki tych podpasek - Bella mama, dla mnie najlepsze. Teraz też kupię. W domu szwy mnie bardzo ciągneły, siku robiłam pod prysznicem, bo nie mogłam usiąść na sedes. Najgorszy tydzień miałam, nawet mąż mi wtedy powiedział, że drugiego dziecka nie będzie, bo on nie chce żebym tak cierpiała. Liczę na to, że drugi poród będzie pod tym względem prostszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nulkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 09:10   #4534
lasicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 246
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
Hej!


Co w planie na obiad? Ja dziś schabowe a jutro planuje pulpety z piekarnika z serem mozzarellą


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie dziś tortilla z chilli con carne .

Ja już po zakupach, zrobiłam sałatkę i wstawiłam pranie. A teraz pije kawę i naparzam w simsy .

Ja myślę, że przez poług przejdę źle... Moja psychika jest bardzo krucha. Ale wiem, że w mężu będę mieć oparcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lasicaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 09:31   #4535
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

O masakra... a myślałam, ze po porodzie już będzie z górki w sprawach boli i niedogodności... Na co ja się głupia pisze!?

A jak to jest z tym cięciem krocza?
Oglądałam ostatnio, ze w Pl jeszcze niedawno było to 95% porodów. Cięto nawet kiedy nie trzeba było, zapobiegawczo. Za granicą jest to 5%. Mamy nawet jakaś organizacje, która walczy, aby kobiety miały wybor i nie były cięte kiedy popadnie...
Jest to podobno bardzo uciążliwe w połogu i bolesne i kobieta nie musi się na to zgadzać. Z drugiej strony łatwiej zszyć cięcie niż pęknięcie. Co o tym sądzicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

U tej mojej koleżanki co rodziła w styczniu była położna i mowila, ze jeszcze za swojej kariery nie widziała, by tak strasznie kogoś zszyli... No jap...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 09:39   #4536
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Pamietam jeszcze jak bolało wyciąganie szwów. Z pierwszym miałam bardzo duzo. Krzyczałam na cały głos. Przy drugim mnie nie nacinali. A z pierwszym tak.
Dobrze chociaż ze będzie lato i fajna pogoda. Bo jesienią można depresji dostac. A z drugiej str jak będzie upał większa szansa aby opuchnac. Wtedy jest masakra. Stopy miałam jak balony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 09:41   #4537
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Lusija no niestety moim zdaniem ciąża i jej niedogodności dopiero przygotowują na to co potem jak to u słyszałam u mamylamy "gdyby macierzyństwo było proste, nie zaczynało by się ciąża". Ale to początek tylko taki jest, a i nie każdy musi go tak przejść-tak jak i ciążę są różne. Moim zdaniem warto zdawać sobie z tego wszystkiego sprawę, ja mimo wiedzy teoretycznej i tak miałam zdzwiko na mój połóg (który i tak był w miarę ok).

Ja nie byłam nacieta choć wyraziłam zgodę - położna się już przygotowywała ale nie dałam rady przetrzymać skurczu i poparlam. Ale u mnie położne masowaly krocze w czasie partych więc jakby robiły wszystko żeby je ochronić. Ja przez to niekontrolowane parcie popekalam ale oprócz jedego tego dokuczliwego szwa inne były ok i powierzchowne.

A właśnie masaż krocza - zaczęła już któraś? Planuje? Ja się ostatnio zastanawiałam, od którego tc to można robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 09:47   #4538
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
O masakra... a myślałam, ze po porodzie już będzie z górki w sprawach boli i niedogodności... Na co ja się głupia pisze!?

A jak to jest z tym cięciem krocza?
Oglądałam ostatnio, ze w Pl jeszcze niedawno było to 95% porodów. Cięto nawet kiedy nie trzeba było, zapobiegawczo. Za granicą jest to 5%. Mamy nawet jakaś organizacje, która walczy, aby kobiety miały wybor i nie były cięte kiedy popadnie...
Jest to podobno bardzo uciążliwe w połogu i bolesne i kobieta nie musi się na to zgadzać. Z drugiej strony łatwiej zszyć cięcie niż pęknięcie. Co o tym sądzicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

U tej mojej koleżanki co rodziła w styczniu była położna i mowila, ze jeszcze za swojej kariery nie widziała, by tak strasznie kogoś zszyli... No jap...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Połóg boli owszem. Ale w moim otoczeniu nie było osoby która tak w połogu źle by się czuła,że nie mogłaby normalnie funkcjonować.
Co do nacięcia. Ja miałam przy synku. Samo cięcie akurat w momencie skurczu. Więc nie wyczuwalne. Ale wtedy miałam jeszcze 17 lat,było to lekko ponad 8 lat temu,nikt mnie nie pytał.... A co do bólu po cięciu... Nie widzę różnicy między bólem po cięciu A bólem bez cięcia,odrobinę więcej szczupaki i tyle.

O tyle dobrze że teraz można się nie zgodzić. Ale jeśli to ma pomoc....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 13:16   #4539
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Dobra. O czymś ważnym zapomniałam?
IMG_1914.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 13:16   #4540
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

IMG_1915.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 13:17   #4541
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Adjustments.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 13:38   #4542
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Załącznik 7707397


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaki skład ma ten pampers chusteczki ? Ja czytałam srokao ona tam na czynniki pierwsze rozkłada właśnie chemię, kosmetyki, swego czasu pampers miał baaaardzo brzydki skład. Dużo niepotrzebnej chemii i konserwantów .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 13:44   #4543
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Lusija
Chyba wszystko masz



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 13:46   #4544
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Te chusteczki są ponoć dobreIMG_2086.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 13:52   #4545
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
O masakra... a myślałam, ze po porodzie już będzie z górki w sprawach boli i niedogodności... Na co ja się głupia pisze!?

A jak to jest z tym cięciem krocza?
Oglądałam ostatnio, ze w Pl jeszcze niedawno było to 95% porodów. Cięto nawet kiedy nie trzeba było, zapobiegawczo. Za granicą jest to 5%. Mamy nawet jakaś organizacje, która walczy, aby kobiety miały wybor i nie były cięte kiedy popadnie...
Jest to podobno bardzo uciążliwe w połogu i bolesne i kobieta nie musi się na to zgadzać. Z drugiej strony łatwiej zszyć cięcie niż pęknięcie. Co o tym sądzicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

U tej mojej koleżanki co rodziła w styczniu była położna i mowila, ze jeszcze za swojej kariery nie widziała, by tak strasznie kogoś zszyli... No jap...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Teraz już tak nie tną wszystkich jak popadnie - moje koleżanki np. lekko popękały, nikt ich nie ciął. Małe pęknięcie lepiej się goją, gorzej jak sie popęka bardzo, wtedy lepiej chyba mieć nacięcie...

Ja już się u Mam Lam nasłuchałam o połogu, jeszcze się naczytałam dodatkowo, żeby nie być bardzo zaskoczona, ale na pewno i tak będę I tak bardziej boję się jazd psychicznych niż fizycznych...


Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
Lusija no niestety moim zdaniem ciąża i jej niedogodności dopiero przygotowują na to co potem jak to u słyszałam u mamylamy "gdyby macierzyństwo było proste, nie zaczynało by się ciąża". Ale to początek tylko taki jest, a i nie każdy musi go tak przejść-tak jak i ciążę są różne. Moim zdaniem warto zdawać sobie z tego wszystkiego sprawę, ja mimo wiedzy teoretycznej i tak miałam zdzwiko na mój połóg (który i tak był w miarę ok).

Ja nie byłam nacieta choć wyraziłam zgodę - położna się już przygotowywała ale nie dałam rady przetrzymać skurczu i poparlam. Ale u mnie położne masowaly krocze w czasie partych więc jakby robiły wszystko żeby je ochronić. Ja przez to niekontrolowane parcie popekalam ale oprócz jedego tego dokuczliwego szwa inne były ok i powierzchowne.

A właśnie masaż krocza - zaczęła już któraś? Planuje? Ja się ostatnio zastanawiałam, od którego tc to można robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zamierzam się masować...w ogóle zamierzam przygotować sie wszystkimi metodami jakie są dostępne Bardzo bym chciała zachować moje krocze w jakimś akceptowalnym stanie (ale zobaczymy co będzie, nie na wszystko mam wpływ...). Mam też już pompkę do balonika Anibal, balonik nowy sobie dokupię, ale to jeszcze trochę... Masaż to też chyba dopiero na kilka tygodni przed porodem się stosuje?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 14:07   #4546
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Hej po dłuższej przerwie. Podjęłam spontaniczną decyzję, że lecę z Flo do Polski na tydzień przebadać go od stóp do głów bo diagnozy we Francji pod tytułem "przeziębienie" przestały mnie już bawić, baaaaaa, zaczęły mnie już konkretnie wku%#*wiać.
Dzieciak kaszlał mi w nocy tak, że się prawie dusił, a lekarz kazał mi robić w łazience saunę i z nim tam siedzieć żeby wdychał tę parę, no za☠☠☠iście ogólnie, ale można tak zrobić raz, jak dziecko zaczyna chorować, a nie jak jest zasmarkane, zaflegmione i kaszlące 11 miesięcy na 12. Była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu heh. Kilka dni leczenia i nos jest czyściutki, kaszle dosłownie raz, dwa razy dziennie, noce spokojne, nawet niania w szoku, że nie musi latać za nim gila mu wiecznie wycierać i mówi, że na buzi jest bardziej wypoczęty i ma mniejsze wory pod oczami.

Co do wagi, u mnie + 2 kg. Zaczyna się W pierwszej ciąży też tak miałam, że do połowy ani grama, a od połowy to już 2-3 kg na miesiąc :P

Krychulec, współczuję stresów z synkiem, mam nadzieję, że już mu lepiej. Jestem w stanie sobie wyobrazić co czułaś. My z mężem byliśmy świadkami drgawek gorączkowych i utratą kontaktu z Flo jak miał trzydniówkę (o czym jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy).

Pat, cieszę się, że znalazłaś ludzkiego psychiatrę i masz ten ciężar z głowy.

Lusija, jesteś prześliczną dziewczyną!

Gratuluję wszystkim udanych wizyt. A chorowitkom życzę zdrówka

My dziś mieliśmy wizytę, ważenie, ciśnienie i słuchanie serduszka dziecia i co? I znowu wysłała nas lekarka na szybkie usg bo nie mogła znaleźć tętna, powiedziała, że takie akcje to tylko z nami... Ale tym razem już się nie martwiliśmy, ona też była pewna, że wszystko ok bo nawet bobo mi ze 2-3 razy podskoczyło jak szukała serca więc to usg było tylko proformą
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 14:15   #4547
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Ja miałam CC więc nie wiem o co chodzi ale żadnego masażu robić nie będę. Kobiecy organizm jest tak skonstruowany że da sobie radę a jak popękasz to i tak popękasz. Nie wierzę w te baloniki i masowanie.
Wszystko zależy jak poród będzie przebiegał i maluszek będzie ułożony.
A to w planie porodu się pisze że nie zgadzam się na nacinanie? Jak to jest?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 14:17   #4548
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Ja miałam CC więc nie wiem o co chodzi ale żadnego masażu robić nie będę. Kobiecy organizm jest tak skonstruowany że da sobie radę a jak popękasz to i tak popękasz. Nie wierzę w te baloniki i masowanie.
Wszystko zależy jak poród będzie przebiegał i maluszek będzie ułożony.
A to w planie porodu się pisze że nie zgadzam się na nacinanie? Jak to jest?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak w planie porodu. Teraz nie nacinają na wszelki wypadek, mnie nacinali trochę, ale miałam założone w sumie 2 szwy? Mega to szycie mnie bolało


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 14:31   #4549
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Mnie szycie wogole nie bolało. Ogolnie fajnego lekarza miałam.
Glupie i krępujące było to mycie po wszystkim. Przez młoda położna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Oglądałam na youtube o porodzie CC.
I sie przeraziłam. Mam nadzieje ze kolejny raz CC mnie ominie. Ze dziecko przez cukrzyce nie będzie duże.

https://youtu.be/7s17Q1S2ENc




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 14:46   #4550
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Bura racja, doczytałam że masaż od 34tc.

Wiadomo że co ma być to będzie. Ale bez przesady, że masaż czy ćwiczenia kegla są bez sensu. Moim zdaniem nie są. Tak jak smarujemy skórę brzucha która się naciaga, żeby ją nawilzyc, tak można masować z olejkiem krocze i przygotować na rozciąganie w czasie porodu.
Dla mnie to identycznie jak z miesniami - jedne z nas mają predyspozycje do silnych mięśni bez wysiłku a inne powinny ćwiczyć mięśnie kegla i inne mięśnie dna miednicy zeby w przyszłości nie mieć problemu z nietrzymaniem moczu.

Żeby nie było - w pierwszej ciąży nie robiłam masażu krocza, jakoś mnie to przerazalo. Teraz planuje, z pomocą męża


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 14:55   #4551
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Lubie cię
Ja w pierwszej ciąży. Kupowałam spec drogie kremy na rozstępy. I nic nie dały. Chyba takie geny. Żadnych masaży tez nie planuje.
Ale zast czy czy brać lewatywę czy nie? Bo niby mogą na życzenie zrobic. Planujecie lewatywę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 14:59   #4552
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

U mnie w szpitalu lewatywy nie robią, mnie naturalnie czyścilo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 15:15   #4553
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Jaki skład ma ten pampers chusteczki ? Ja czytałam srokao ona tam na czynniki pierwsze rozkłada właśnie chemię, kosmetyki, swego czasu pampers miał baaaardzo brzydki skład. Dużo niepotrzebnej chemii i konserwantów .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie wydawał mi się ok przy założeniu, ze maja 99% wody a Srokao 95% z tego co pamietam.

Znalazłam takie info:
IMG_1924.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 15:18   #4554
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Adjustments.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 15:19   #4555
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Adjustments.jpg
Tylko dla mnie te testy jakieś takie... No super policzę sobie substancje znajdujące się w 1% chusteczki i wow jest ich 6 a tam w innych np 3... ee tam. Raczej kupuje po dwa rodzaje pampersow i chusteczek w razie alergii ale nie dajmy się zwariować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 15:22   #4556
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Lubie cię
Ja w pierwszej ciąży. Kupowałam spec drogie kremy na rozstępy. I nic nie dały. Chyba takie geny. Żadnych masaży tez nie planuje.
Ale zast czy czy brać lewatywę czy nie? Bo niby mogą na życzenie zrobic. Planujecie lewatywę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi robili i teraz też planuję. Wolę to niż mieć wpadkę w trakcie. Kilka minut, sprawa załatwiona i z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 15:54   #4557
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Mi robili i teraz też planuję. Wolę to niż mieć wpadkę w trakcie. Kilka minut, sprawa załatwiona i z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już byłam po terminie, więc miałam mieć w niedzielę druga kroplówkę z oksytocyną podłączona. Więc rano dostałam 10!!! Czopków glicerynowych do zażycia, żeby pobudzić dodatkowo od dołu. Lewatywa już nie była potrzebna 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 16:09   #4558
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Mi robili i teraz też planuję. Wolę to niż mieć wpadkę w trakcie. Kilka minut, sprawa załatwiona i z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Podobno można samemu w domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Kurcze. Od wczoraj jest jakos inaczej. Jak wcześniej czułam jakieś tam łaskotanie i nie byłam pewna czy to Hanna tak od wczoraj wieczora dostaje kopniaki. Dziś kilka pod rząd i zastanawiam się czy to kopniaki czy jakieś skurcze. Bardzo nisko, dziwne. Jestem na granicy martwienia się, bo nie potrafię zdiagnozować co to było.
Czuje się tez gorzej. Ciśnienie 105/67 i ból głowy. Leżę dziś cały dzień, zrobiłam tylko zupę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020

Edytowane przez Lusiija
Czas edycji: 2020-02-10 o 16:14
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 16:43   #4559
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Podobno można samemu w domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Kurcze. Od wczoraj jest jakos inaczej. Jak wcześniej czułam jakieś tam łaskotanie i nie byłam pewna czy to Hanna tak od wczoraj wieczora dostaje kopniaki. Dziś kilka pod rząd i zastanawiam się czy to kopniaki czy jakieś skurcze. Bardzo nisko, dziwne. Jestem na granicy martwienia się, bo nie potrafię zdiagnozować co to było.
Czuje się tez gorzej. Ciśnienie 105/67 i ból głowy. Leżę dziś cały dzień, zrobiłam tylko zupę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może to pogoda tak na ciśnienie wpływa? Pij są dużo płynów ? Ja miałam takie niskie ciśnienie tyydz. Temu. Przy zmianie pogody właśnie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 17:24   #4560
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Ja już byłam po terminie, więc miałam mieć w niedzielę druga kroplówkę z oksytocyną podłączona. Więc rano dostałam 10!!! Czopków glicerynowych do zażycia, żeby pobudzić dodatkowo od dołu. Lewatywa już nie była potrzebna 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też po terminie robili mi przed podłączeniem pod oksytocynę. Ale dziesięć czopków masakra

Lusija, można w domu przy pierwszym porodzie nie miałam tej możliwości bo już od kilku dni byłam w szpitalu. Mając to już za sobą stwierdziłam że nie chce mi się w to samej bawić, bo nie taki diabeł straszny i się nie wstydzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 21:36:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.