Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-09, 17:49   #1
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464

Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert


Tata jest klientem plusa od ok 15 lat (i wg naszych obliczeń wzbogacił ich budżet o kwotę jakiś 50.000zł), ma 4 numery u nich w taryfie biznesowej i teraz skończyły mu się 3 numery. Generalnie w domu ja się zajmuje co zrobić żeby albo obniżyć rachunki za tel lub wyhaczyć dobrą oferte. Teraz tyle się mówi o tym, że należy negocjować ze sprzedawcą dobrą oferte.

Słyszałam taką rzecz że w plusie do klienta podchodzi się jak do biznesowego jeśli ma 5 kart sim na jednej FV właściwie to nie problem, bo ewentualnie mogłabym wziąć karte z internetem LTE bo właściwie też mi jest potrzebna a 15zł abonamentu na miesiąc nas nie zbawi.

Z moich skromnych podsumowań wynika że płacąc obecnie ok 40zł za każdy numer mamy tyle co nic i co miesiąc abonament jest znacznie przekroczony. Dlatego coś trzeba z tym zrobić.

Namówiłam tate, żebyśmy pojechali do autoryzowanego salonu w Katowicach i liczymy że tam nam dadzą coś lepiej niż te cućmoki w salonach przedstawicielskich.

Sprawa jest taka,wymyśliłam sobie Sony Xperia Z1 jako telefon, który bym chciała do abonamentu, cena oczywiście jest kosmiczna, a ze strony internetowej plusa ciężko dojść do jakichkolwiek wniosków. Biorąc pod uwagę fakt, że w opcji wolnorynkowej mogę mieć ten telefon za 1800zł z FV myślę, że przy umowie cena rozsądna jaką mogę dać ze swojej strony to ok 700-750zl, haczyk jest w tym miejscu, że nie chcę dźwigać ogólnej puli abonamentu na 3 numery powyżej 120zł, a co najmniej na 1 numer powinnam wybrać ofertę korzystniejszą od poprzedniej, a reszta może pozostać mniej więcej bez zmian.
Sprawa bez telefonu to oczywiście zmobilizowanie Plus GSM do dania o wiele lepszych limitów minutowych najlepiej z obniżeniem abonamentu.

Ma ktoś pomysł jak ich do takiej akcji zmusić? Może ktoś już próbował negocjować z jakimś operatorem sieci komórkowej?

BTW. Kiedyś (ok 5 lat temu) przedstawiciel plusa wspominał nam, że czasem da się zrobić tak, że do kilku umów dać jeden telefon w rozsądniejszej cenie. Słyszał ktoś o czymś takim? Lub czy wie czy dalej da się taki myk zastosować?

Za szybkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 18:35   #2
Laguna2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 146
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Cytat:
Napisane przez anuluu Pokaż wiadomość
Tata jest klientem plusa od ok 15 lat (i wg naszych obliczeń wzbogacił ich budżet o kwotę jakiś 50.000zł), ma 4 numery u nich w taryfie biznesowej i teraz skończyły mu się 3 numery. Generalnie w domu ja się zajmuje co zrobić żeby albo obniżyć rachunki za tel lub wyhaczyć dobrą oferte. Teraz tyle się mówi o tym, że należy negocjować ze sprzedawcą dobrą oferte.

Słyszałam taką rzecz że w plusie do klienta podchodzi się jak do biznesowego jeśli ma 5 kart sim na jednej FV właściwie to nie problem, bo ewentualnie mogłabym wziąć karte z internetem LTE bo właściwie też mi jest potrzebna a 15zł abonamentu na miesiąc nas nie zbawi.

Z moich skromnych podsumowań wynika że płacąc obecnie ok 40zł za każdy numer mamy tyle co nic i co miesiąc abonament jest znacznie przekroczony. Dlatego coś trzeba z tym zrobić.

Namówiłam tate, żebyśmy pojechali do autoryzowanego salonu w Katowicach i liczymy że tam nam dadzą coś lepiej niż te cućmoki w salonach przedstawicielskich.

Sprawa jest taka,wymyśliłam sobie Sony Xperia Z1 jako telefon, który bym chciała do abonamentu, cena oczywiście jest kosmiczna, a ze strony internetowej plusa ciężko dojść do jakichkolwiek wniosków. Biorąc pod uwagę fakt, że w opcji wolnorynkowej mogę mieć ten telefon za 1800zł z FV myślę, że przy umowie cena rozsądna jaką mogę dać ze swojej strony to ok 700-750zl, haczyk jest w tym miejscu, że nie chcę dźwigać ogólnej puli abonamentu na 3 numery powyżej 120zł, a co najmniej na 1 numer powinnam wybrać ofertę korzystniejszą od poprzedniej, a reszta może pozostać mniej więcej bez zmian.
Sprawa bez telefonu to oczywiście zmobilizowanie Plus GSM do dania o wiele lepszych limitów minutowych najlepiej z obniżeniem abonamentu.

Ma ktoś pomysł jak ich do takiej akcji zmusić? Może ktoś już próbował negocjować z jakimś operatorem sieci komórkowej?

BTW. Kiedyś (ok 5 lat temu) przedstawiciel plusa wspominał nam, że czasem da się zrobić tak, że do kilku umów dać jeden telefon w rozsądniejszej cenie. Słyszał ktoś o czymś takim? Lub czy wie czy dalej da się taki myk zastosować?

Za szybkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
Moja rada (sprawdzona) dzwonisz tzn Twój tata, z pytaniem jakie formalności musisz spełnić i w jakim terminie w celu rezygnacji z ich usług (udajecie, że chcecie się pożegnać). Wtedy dwoją się i troją żeby przekonać do przedłużenie umowy i można sporo ugrać. Jak zapytają dlaczego chcecie odejść, to standardowy tekst: konkurencja oferuje coś lepszego. Powodzenia
Laguna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 19:02   #3
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Cytat:
Napisane przez Laguna2 Pokaż wiadomość
Moja rada (sprawdzona) dzwonisz tzn Twój tata, z pytaniem jakie formalności musisz spełnić i w jakim terminie w celu rezygnacji z ich usług (udajecie, że chcecie się pożegnać). Wtedy dwoją się i troją żeby przekonać do przedłużenie umowy i można sporo ugrać. Jak zapytają dlaczego chcecie odejść, to standardowy tekst: konkurencja oferuje coś lepszego. Powodzenia
O tym już też czytałam. Jutro i tak musze jechać na uczelnie do biblioteki więc po drodze podjade do jakiegoś centrum handlowego porozmawiać co mi dają różowi, pomarańczowi i fioletowi jak do nich się przeniose. Z takim ładnym zestawieniem jeśli się nic nie zmieni udam się w najbliższym czasie do salonu plusa. Nic nie stresuje bardziej niż zorientowany klient, któy jest zdolny zrezygnować .
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 12:57   #4
kamil177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Raczej nic nie wskórasz. Mówisz o bardzo niskiej kwocie za 3 abonamenty. Sam płacę za jeden telefon 144 zł w T-Mobile, i nie ma mowy o negocjacjach.
__________________
<ciach_reklama>
kamil177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 09:04   #5
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Cytat:
Napisane przez kamil177 Pokaż wiadomość
Raczej nic nie wskórasz. Mówisz o bardzo niskiej kwocie za 3 abonamenty. Sam płacę za jeden telefon 144 zł w T-Mobile, i nie ma mowy o negocjacjach.
Każda średnio inteligentna osoba dostająca FV za usługi z plusa jest się w stanie zorientować że plus miesięcznie traci ok 1 tyś lub więcej starych klientów (policz sobie na każdego klienta 100zł a już miesięcznie wyjdzie niemała sumka). Jeszcze rok temu mieliśmy nr faktury ok 25tyś, teraz jest to zaledwie ok15tyś. Nadmienie że 3-4 lata temu numer faktury zmieniał się może o 50 w ciągu miesiąca. Więc to coś znaczy.

Po za tym teoretycznie plus się sam reklamuje że wystarczy się z nimi skontaktować żeby dobrać odpowiednią oferte. Gdyby nie fakt że w małym salonie w środku miasta gościu do postawy był nam zdolny dodać z 150 minut tylko dlatego, że tata marudził ze im się w dupie przewraca z cenami . Teraz nie mamy dobrego, sprawdzonego salonu i sami musimy wypracować taktyke zdobywania dodatkowych profitów. A wiemy że się da.

Edytowane przez anuluu
Czas edycji: 2013-11-11 o 09:09
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 11:22   #6
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Cytat:
Napisane przez kamil177 Pokaż wiadomość
Raczej nic nie wskórasz. Mówisz o bardzo niskiej kwocie za 3 abonamenty. Sam płacę za jeden telefon 144 zł w T-Mobile, i nie ma mowy o negocjacjach.
Jak dla mnie kwota, którą płacisz, jest kosmiczna. Ja przeszłam do Play, jako nowy klient wzięłam abonament za 29 zł, w tym mam darmowe rozmowy do Play i 2 gB internetu. Jeśli kupię pakiety kolejno za 10 zł, to mam darmowe SMS-y i minuty do wszystkich. Więc płacąc 49 zł mam wszystko do wszystkich i nie jestem w stanie wyjść poza abonament.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 17:50   #7
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Mój tata ma 2 albo 3 telefony w plusie (od lat) i zawsze negocjuje bardzo dobre warunki. Co roku może telefony wymieniać na najnowsze smartfony za 1 zł, ostatnio wziął mi internet w dobrej cenie również na rok mimo, że teoretycznie nie ma takiej oferty. Tak jak pisał ktoś wyżej udawaj, że chcesz się wynieść, że się zastanowisz. Dodam, że mój tata załatwia to telefonicznie, nie idzie do salonu.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 19:12   #8
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Cytat:
Napisane przez Laguna2 Pokaż wiadomość
Moja rada (sprawdzona) dzwonisz tzn Twój tata, z pytaniem jakie formalności musisz spełnić i w jakim terminie w celu rezygnacji z ich usług (udajecie, że chcecie się pożegnać). Wtedy dwoją się i troją żeby przekonać do przedłużenie umowy i można sporo ugrać. Jak zapytają dlaczego chcecie odejść, to standardowy tekst: konkurencja oferuje coś lepszego. Powodzenia
niekoniecznie... Ja zrobiłam taki myk z orange, powiedziałam im, że chcę odejść gdyż play dał mi taką i taką ofertę. Usłyszałam, że nie każdy klient może być ich klientem i konsultant grzecznie się ze mną pożegnał Chociaż nie żałuję, że od nich odeszlam.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 19:28   #9
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie kwota, którą płacisz, jest kosmiczna. Ja przeszłam do Play, jako nowy klient wzięłam abonament za 29 zł, w tym mam darmowe rozmowy do Play i 2 gB internetu. Jeśli kupię pakiety kolejno za 10 zł, to mam darmowe SMS-y i minuty do wszystkich. Więc płacąc 49 zł mam wszystko do wszystkich i nie jestem w stanie wyjść poza abonament.
dokladnie za ok 50 zl sa rozmowy do wszystkich sieci + net. maja tez jakas opcje zagraniczna ale mnie to akurat nie interesowalo.

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
niekoniecznie... Ja zrobiłam taki myk z orange, powiedziałam im, że chcę odejść gdyż play dał mi taką i taką ofertę. Usłyszałam, że nie każdy klient może być ich klientem i konsultant grzecznie się ze mną pożegnał Chociaż nie żałuję, że od nich odeszlam.
a to dziwne do mnie srednio co 2 msce ktos z orange dzwoni i chce mi przedstawic ich super swietna oferte mimo ze jestem w innej sieci..

Co do plusa sporo moich znajomych rezygnuje z ich uslug bo po prostu nie sa juz tak konkurencyjni jak byli jeszcze jakis czas temu.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 20:27   #10
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Mój tata usilnie chce zostać w plusie, bo jak ma wielu znajomych co się wielce poprzenosili z plusa do innych to się ciągle okazuje że oni nie mają zasięgu, że jest problem z siecią etc. A tata działa na terenie aglomeracji górnośląskiej, więc to nie jest jakieś zadupie. A choćby taki orange i t-mobile to jak się źle ruszysz to zasięg zanika, jedynie jak mam karte z playa (wersja 10zł na 4 miesiące, żeby z chłopakiem mieć jakoś taniej) to widze że jedynie play ma normalny zasięg.
Jutro na 95% jedziemy do salonu plusa. Spróbujemy coś ugrać. Wiem generalnie czego chcę.

@lazada, moge wiedzieć w jakiej kwocie macie abonamenty? i przykładowo jakie smartfony bierzecie (bo smartfon za 1zł zawsze jakiś jest, ale smartfon a smartfon to jakby porównanie miedzy oplem a bentleyem, jeśli wiesz co mam na myśli)
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 09:37   #11
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Cytat:
Napisane przez anuluu Pokaż wiadomość
Mój tata usilnie chce zostać w plusie, bo jak ma wielu znajomych co się wielce poprzenosili z plusa do innych to się ciągle okazuje że oni nie mają zasięgu, że jest problem z siecią etc. A tata działa na terenie aglomeracji górnośląskiej, więc to nie jest jakieś zadupie. A choćby taki orange i t-mobile to jak się źle ruszysz to zasięg zanika, jedynie jak mam karte z playa (wersja 10zł na 4 miesiące, żeby z chłopakiem mieć jakoś taniej) to widze że jedynie play ma normalny zasięg.
Jutro na 95% jedziemy do salonu plusa. Spróbujemy coś ugrać. Wiem generalnie czego chcę.

@lazada, moge wiedzieć w jakiej kwocie macie abonamenty? i przykładowo jakie smartfony bierzecie (bo smartfon za 1zł zawsze jakiś jest, ale smartfon a smartfon to jakby porównanie miedzy oplem a bentleyem, jeśli wiesz co mam na myśli)
tylko tak dla informacji w play mozesz sie przelaczac na nadajniki play / plus / orange.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 17:08   #12
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie kwota, którą płacisz, jest kosmiczna. Ja przeszłam do Play, jako nowy klient wzięłam abonament za 29 zł, w tym mam darmowe rozmowy do Play i 2 gB internetu. Jeśli kupię pakiety kolejno za 10 zł, to mam darmowe SMS-y i minuty do wszystkich. Więc płacąc 49 zł mam wszystko do wszystkich i nie jestem w stanie wyjść poza abonament.
Naprawdę? Taka oferta mnie interesuje właśnie. Mój tata ma 3 telefony w Play (z tym , że ja w Red Bull, ale to rzekomo też Play) i za dwa miesiace kończy mi się umowę, a oni mi proponują umowę gorszą niż miałam 69 zł, 300mb internetu.... Twoja oferta byłaby idealna dla mnie W takim razie chyba zregzynuję, przeniosę się na chwilę gdzie indziej i wrócę jako nowy klient..
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.