Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 21:55   #1
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Exclamation

Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..


No właśnie..
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...strzajacy.html

"
Sejm w drugim czytaniu odrzucił projekt ustawy obywatelskiej zaostrzający przepisy aborcyjne. Projekt przepadł różnicą pięciu głosów. Posłowie głosowali również przeciw projektowi SLD liberalizującą przerywanie ciąży. "

To, że projekt SLD odleciał z hukiem - to było o przewidzenia, bo nikt u nas nie odważy się na serio pójść na rękę kobietom w tej kwestii, ale to, że projekt o całkowitym zakazie aborcji odpadł o włos.. To mnie się włos na głowie jeży.
Jak długo, kobiety, damy za siebie decydować? Jeśli to w tym kierunku ma iść, to ja dziękuję bardzo..
A, przypomnę może, że projekt SLD zakładał:
" (...) refundowane miałyby być nie tylko zabiegi aborcji, ale też środki antykoncepcyjne i zapłodnienie in vitro. Każda kobieta w ciąży miałaby zagwarantowany dostęp do bezpłatnych badań prenatalnych. Szkoły byłyby zobowiązane do udzielenia uczennicy w ciąży urlopu oraz pomocy niezbędnej do ukończenia przez nią edukacji, tak by w miarę możliwości nie powodować opóźnień w zaliczaniu przedmiotów.

Projekt "świadome rodzicielstwo" definiował jako "swobodne i odpowiedzialne" decydowanie o posiadaniu dzieci, ich liczbie oraz "planowania ich narodzin w wybranych przez rodziców odstępach czasu".

Zakładał również wprowadzenie do szkół nowego przedmiotu: "wiedza o seksualności człowieka". Jego program miałby obejmować m.in. takie zagadnienia jak: seksualność człowieka, zdrowie reprodukcyjne, ochrona przed przemocą seksualną, metody i środki zapobiegania ciąży oraz zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową, w tym HIV/AIDS.
"
Właściwie to ja tak informacyjnie, bo mi wszystko opadło..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 22:05   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Jak coś to ja pierwsza wyszłabym na ulicę w tej sprawie więc mnie wołajcie skoro nic się nie zmienia to nie ma o czym dyskutować.

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
refundowane miałyby być nie tylko zabiegi aborcji, ale też środki antykoncepcyjne i zapłodnienie in vitro.
nie zgadzam się na to. nie zgadzam się na refundację aborcji ani środków anty ani in vitro. absolutnie nie. błagam, 1500 rzeczy jest ważniejszych to nie są zabiegi ratujące życie. szpitale się sypią. nie, jestem na nie po stokroć.

Cytat:
Szkoły byłyby zobowiązane do udzielenia uczennicy w ciąży urlopu oraz pomocy niezbędnej do ukończenia przez nią edukacji, tak by w miarę możliwości nie powodować opóźnień w zaliczaniu przedmiotów.
to też uważam za przesadę.

ŚWIADOMOŚĆ i legalizacja aborcji. nic więcej, żadna refundacja. są ważniejsze wydatki. jak kogoś nie stać na tabletki od 5 zł do 50 zł na miesiąc to ech przepraszam bardzo. państwo to nie jest dobra ciocia która ma dbać o peniski i maciczki swoich obywateli. powinna być wolna wola i zero ingerencji - mam przez to na myśli brak zakazów ale też brak refundacji. jedynie stosowna edukacja czyli ostatni punkt do mnie przemawia.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:02   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Mnie tez te 5 glosow przerazilo. O 5 osob sie roznimy od Iranu. Ciekawe na jak dlugo, moga w kazdej chwili znowu zebrac 500 podpisow pod kosciolem.

Jak dlugo bedizemy na to pozwalac? Tak dlugo jak kobiety beda latac za facetami w garniturach, isc za nimi wszedzie i robic co kaza. Plaszczyc sie i wpisywac na liste bo sie facet do nich usmiechnie ladnie. I tak dlugo jak kobiety beda probowaly robic tylkiem kariere w polityce, plakatami z nagoscia i prowokujacymi haslami.
Zeby zostac poslem wystarczy sie zapisac do partii i glosno krzyczec na spotkaniach mlodziezowki. Zeby zostac poslanka najpierw trzeba osiagnac sukces. Inaczej sie bedzie tylko Aneta Krawczyk.


A co do projektu SLD- kielbasa wyborcza bo kazdy wie, ze budzetu na to nie stac. Ale edukacja seksualna powinna byc, tylko kto by ustalal program? Bylaby to zwykla powtorka z WDZ? Kalendarzyk, mikrodziury w prezerwatywach i tabletki powodujace raka, seks przedmalzenski powodujacy tragiczna smierc w wypadku samochodowym? Powinien byc obowiazkowy przedmiot (nie ze rodzice karteczke wypisza i zwolnia) ze zdjeciami (bo sam opis to czesto malo), nauka o tabletkach dokladna, o spiralach, o chorobach, a kalendarzyk i ciaza i tak sa na biologii.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:05   #4
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

No właśnie haha i ciekawe kto by prowadził te pogadanki.
Biolożka? Wśród nich też są oszołomy.
Wychowawczyni? Niekoniecznie musi być alfą i omegą tego jak funkcjonuje układ hormonalny i generalnie nie musi być znawczynią w temacie
Ginekolog? No no, ściągnij takiego do szkoły a poza tym - on też może być nieco hmm oszołomem.
Katechetka? Bez komentarza
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:13   #5
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

będzie wojna w tym wątku, już to czuję



refundowanie aborcji i środków anty ?! no tak, a ludzie w szpitalach umierają bądź czekają na operacje x czasu, bo kasy brak.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:23   #6
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
będzie wojna w tym wątku, już to czuję



refundowanie aborcji i środków anty ?! no tak, a ludzie w szpitalach umierają bądź czekają na operacje x czasu, bo kasy brak.
dorzuc do tego jeszcze leczenie alkoholikow, narkomanow i inne rzeczy, ktore ludzie sobie sami robia...

dlaczego nie moze byc refundacji antykoncepcji? zmniejszylaby sie liczba nastolenich ciaz, a co za tym idzie koszt utrzymania takich maloletnich rodzin. na to wam kasy juz nie szkoda jako podatnikom?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:27   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

katakumba - dlatego że są ważniejsze wydatki, brakuje sprzętu ratującego życie, byłaś kiedykolwiek w hospicjum? no byłaś? a w hospicjum dla dzieci? takich miejsc brakuje najbardziej. nie mam zamiaru fundować komuś kondomów! wolę zapewnić ostatnie chwile życia w godnych warunkach.

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Cytat:
zmniejszylaby sie liczba nastolenich ciaz, a co za tym idzie koszt utrzymania takich maloletnich rodzin.
pfff ta jasne w cuda wierzysz
na przykładzie Anglii widać że jest wręcz przeciwnie.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 23:29   #8
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
dorzuc do tego jeszcze leczenie alkoholikow, narkomanow i inne rzeczy, ktore ludzie sobie sami robia...

dlaczego nie moze byc refundacji antykoncepcji? zmniejszylaby sie liczba nastolenich ciaz, a co za tym idzie koszt utrzymania takich maloletnich rodzin. na to wam kasy juz nie szkoda jako podatnikom?
mam w czterech literach nastoletnie ciąże, seks to nie obowiązek, a dobrowolny wybór. jak kogoś nie stać na antykoncepcję, to jego problem, istnieje masturbacja lub seks oralny
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:31   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
No właśnie haha i ciekawe kto by prowadził te pogadanki.
Biolożka? Wśród nich też są oszołomy.
Wychowawczyni? Niekoniecznie musi być alfą i omegą tego jak funkcjonuje układ hormonalny i generalnie nie musi być znawczynią w temacie
Ginekolog? No no, ściągnij takiego do szkoły a poza tym - on też może być nieco hmm oszołomem.
Katechetka? Bez komentarza
U mnie WDZ byla z babka, ktora mowila na wywiadowce, gdzie rodzice decydowali czy dziecko bedzie chodzic czy nie, ze ma poglady oficjalne czyli bedzie uczyc o kalendarzyku. Nie byla katechetka chyba, przynajmniej nie u nas w szkole. Potem byla pani pedagog szkolna, ktora troche wiecej nas uswiadamiala ale nadal w granicach natury, jak cykl wyglada, ale zaraz po tym byla plansza wlasnie z porami w prezerwatywach. A potem byl koniec tematu i przeszlismy do tego jak dobrze wycisnac pryszcza.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
refundowanie aborcji i środków anty ?! no tak, a ludzie w szpitalach umierają bądź czekają na operacje x czasu, bo kasy brak.
Ja bym sie bardziej bala obciazania budzetu czymkolwiek kiedy kraj jest caly rozkopany, wszedzie budowa i konca nie widac. Przynajmniej u mnie caly czas tylko rozkopuja ale nic nie klada, nie leja, nie koncza. I niech to wszystko teraz stanie zachlastac sie mozna bedzie.
Poza tym za in vitro i tak nie jestem a co dopiero za refundacja.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:33   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
a co za tym idzie koszt utrzymania takich maloletnich rodzin.
a z resztą guzik mnie to obchodzi jestem przeciwko takiemu socjalowi jaki mamy więc nie interesuje mnie zmiana kosztów utrzymania poprzez finansowanie antykoncepcji. to w ogóle nie powinno miec miejsca. sfera seksu to sfera obywatela, państwo nie powinno mieć wstępu pod żadną postacią. nie wiem chyba niektórym od komuny została idea państwa opiekuńczego.

white cherry i anal! a także miłość hiszpańska, itp

nie ma pieniędzy na staże pracy dla młodych ludzi, nie ma pieniędzy na leczenie, ludzie muszą z własnej kieszeni płacić za protezy ale jasne, rozdajmy polakom kondomy, wiele to da. faktycznie. i też mnie nie obchodzi to że ktoś zaszedł w nieplanowaną ciążę i chce aborcji - ja za leczenie zębów zawsze płaciłam z własnej kieszeni, chociażby leczenie kanałowe. nie rozumiem z jakiej racji mielibyśmy komuś fundować skrobankę ?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:36   #11
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość

white cherry i anal! a także miłość hiszpańska, itp
o o właśnie, wiedziałam że o czymś zapomniałam
a wielu nastolatkom do szczęścia wystarczy redtube, jestem za bezpłatnym internetem dla każdego Polaka!
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 23:38   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

dobre, dobre

a i co z osobami które nie popierają aborcji? mogą jej nie popierać tak jak ja ją popieram i mogą nie mieć ochoty na finansowanie jej, in vitro i antykoncepcji. dla mnie to okropna głupota.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:45   #13
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

A hehe, hospicja dla dzieci temat rzeka. W moim lokalnym sierocincu? domu? dla porzuconych noworodkow jest boski przydzial 1 butelki plynu do naczyn na miesiac. Na kazde dziecko jakies grosze. Bieda do tego stopnia, ze jak jedno starsze dziecko dostalo kawalek czekolady a akurat przyszla jego matka je odwiedzic to dzieciak sie zajal czekolada, na matke nawet nie spojrzal.
Co prawda mozna by sie tu klocic ze refundowana aborcja bylaby tansza niz utrzymanie tych dzieci.

Ostatnio w radiu tok.fm mowili ze koszty administracyjne jednego dziecka w sierocincu to 4 tys miesiecznie. Ktore mozna by dac rodzinie zastepczej, ktora mogla by w tym momencie zyc z tego, ze wziela dwojke dzieci.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:48   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Wiesz co by wyszło najtaniej? Zmniejszyć zbędną papierologię i nie robić takich cyrków z normalną adopcją, szybciej odbierać prawa rodzicielskie bardzo patologicznym rodzicom, nie cackać się po prostu i przede wszystkim mówić głośniej o adopcji ze wskazaniem. Może wtedy dzieci z tego typu placówek szybciej trafiałyby do rodzin które się o nie starają... No bo teraz adoptować dziecko, podkreślam adoptować a nie być rodzinom zastępczą, chyba graniczy z cudem.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:52   #15
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Poza tym wydaje mi sie, ze mozna tylko adoptowac dzieci z wypelnionym papierem oddania. A dzieci z 'okienka', zostawione w kosciele czy szpitalu bez tego nie moga byc adoptowane. Dlatego wlasnie jest ten domek dla noworodkow, o ktorym mowilam, bo normalnie o noworodki jest batalia, kazdy chce. A tak wyjda dopiero po 18stce.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 23:54   #16
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

No właśnie tutaj ja jestem też niepewna jak to działa - dzieci z okienka, jaką one mają sytuacje prawną? W teorii powinny natychmiast zostać przekazane oczekującym parom, ale jak jest w praktyce?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 00:06   #17
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Szperam szperam i widze, zee moga byc zaadoptowane ale to przez ten brak papierka trwa pare miesiecy, bo dziecko nie posiada tozsamosci i dopiero sad musi ja nadac. A to juz nie jest wtedy noworodek i sie kitu znajomym nie wcisnie. Traci na wartosci adopcyjnej.
Czyli nie jest juz tak zle ale zdaje sie ze kiedys tak bylo, ze przez ten brak papierka bylo przerabane. Ale nadal pracuja nad procedurami, kombinuja tak zeby ominac osrodek i od razu ze szpitala do rodziny adopcyjnej.
W kazdym razie kombinuja ale do wykombinowania jeszcze dluga droga.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 00:12   #18
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Ty zmieniasz avatar, ja zmieniam podpis, kurcze co się dzieje


Jak dla mnie to wszystko jest zbyt skomplikowane, nadal. Przecież to by mogło się załatwić w max miesiąc
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 00:14   #19
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Ty zmieniasz avatar, ja zmieniam podpis, kurcze co się dzieje
boski suwak !
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 00:18   #20
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Z tym podpisem mozesz sobie przybic 5 z moja siostra.

Lepiej zmienic avatar i podpis niz isc do fryzjera i urznac wlosy na zapalke bo trzeba cos w sobie zmienic, poniewaz facet olal

Naprawde jestem ciekawa przyszlych wyborow, zapowiada sie niby, ze PO wygra, ale do tego czasu moze sie sporo zmienic.

W ogole chcialabym zobaczyc liste kto jak glosowal, tak jak poprzednio, gdzie takie cos jest?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 08:19   #21
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Walka z aborcją to jest tak naprawdę walka o władzę nad kobietami. Szkoda, że tak wiele kobiet sobie tego nie uświadamia.

Ale jestem przeciwna refundacji antykoncepcji. Prezerwatywy z Biedronki kosztują grosze, pigułki tanie też dostać można. W rodzinach patologicznych często gęsto kasa na fajki MUSI się znaleźć, a bidny podatnik, oprócz fajek, żarcia i alkoholu, ma im jeszcze pigułki czy prezerwatywy sponsorować, chociaz nie wiadomo, czy tego użyją w ogóle, bo każdy dzieciak to kolejne zasiłki?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 08:41   #22
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

ja tez nie jestem za refundowaniem czegokolwiek (aborcja, antykoncepcja) bo, jak to musznianka już napisała, najlepiej widać na przykładzie Anglii do czego to prowadzi. Rozwinięty socjal pokazuje że mimo iż antykoncepcja jest darmowa, nastolatkom opłaca się zachodzić w ciążę bo jest taki socjal okołociążowy i tyle udogodnien, że im to jest na rękę... naprawdę tego chcemy?
Nie uważam że ludziom trzeba cokolwiek utrudniać, ale stawiam na edukację a nie na ułatwianie życia na koszt państwa, zwłaszcza że tyle oczywistych rzeczy jest niedofinansowanych.
Cytuję z wyborczej:
15 posłów Platformy poparło projekt całkowitego zakazu aborcji, zgodnie z którym do rodzenia niechcianych dzieci zmuszane byłyby m.in. kobiety zgwałcone oraz małoletnie. Są to: Paweł Arndt, Joanna Fabisiak, Mariusz Grad, Wiesław Kilian, Roman Kosecki, Mirosław Koźlakiewicz, Jan Filip Libicki, Dariusz Lipiński, Mirosław Pluta, Grzegorz Raniewicz, Mirosław Sekuła, Andrzej Smirnow, Jacek Tomczak, Wojciech Ziemniak i Jacek Żalek.
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:04   #23
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Mnie tez te 5 glosow przerazilo. O 5 osob sie roznimy od Iranu. Ciekawe na jak dlugo, moga w kazdej chwili znowu zebrac 500 podpisow pod kosciolem.

Jak dlugo bedizemy na to pozwalac? Tak dlugo jak kobiety beda latac za facetami w garniturach, isc za nimi wszedzie i robic co kaza. Plaszczyc sie i wpisywac na liste bo sie facet do nich usmiechnie ladnie. I tak dlugo jak kobiety beda probowaly robic tylkiem kariere w polityce, plakatami z nagoscia i prowokujacymi haslami.
Zeby zostac poslem wystarczy sie zapisac do partii i glosno krzyczec na spotkaniach mlodziezowki. Zeby zostac poslanka najpierw trzeba osiagnac sukces. Inaczej sie bedzie tylko Aneta Krawczyk.


A co do projektu SLD- kielbasa wyborcza bo kazdy wie, ze budzetu na to nie stac. Ale edukacja seksualna powinna byc, tylko kto by ustalal program? Bylaby to zwykla powtorka z WDZ? Kalendarzyk, mikrodziury w prezerwatywach i tabletki powodujace raka, seks przedmalzenski powodujacy tragiczna smierc w wypadku samochodowym? Powinien byc obowiazkowy przedmiot (nie ze rodzice karteczke wypisza i zwolnia) ze zdjeciami (bo sam opis to czesto malo), nauka o tabletkach dokladna, o spiralach, o chorobach, a kalendarzyk i ciaza i tak sa na biologii.
Zgadzam się niestety, że to tylko chwyt przed wyborami. Wiadomo, że póki są daleko od realnej władzy, to szczekają o różnych rzeczach, a jak przychodzi co do czego, to ogon pod siebie i cicho. A że budżetu nie stać - też wiadomo.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
będzie wojna w tym wątku, już to czuję



refundowanie aborcji i środków anty ?! no tak, a ludzie w szpitalach umierają bądź czekają na operacje x czasu, bo kasy brak.
Mam nadzieję, że nie, bo nie o tym temat, a poza tym mnie się już naprawdę znudziło wykładanie wszystkiego po 100 razy.

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
dobre, dobre

a i co z osobami które nie popierają aborcji? mogą jej nie popierać tak jak ja ją popieram i mogą nie mieć ochoty na finansowanie jej, in vitro i antykoncepcji. dla mnie to okropna głupota.
Co do in vitro - jestem przeciwna refundowaniu - no nie w 100% na pewno. Co do aborcji - rozumiem twój argument, ale gdyby aborcję zalegalizować, a ceny pozostały takie, jakie są teraz, to w efekcie nie zmieniło by to panującej sytuacji praktycznie w ogóle - nadal usuwałyby nie te kobiety, które chcą, ale te, które chcą i które na to stać.
W sumie wiesz- też płacę na wiele rzeczy, których nie popieram, utrzymują z moich podatków patałachów, którzy nie są warci złamanego grosza..

Generalnie - pal sześć SLD - mnie te 5 głosów brakujących przeraziło. Jak ktoś napisał - 5 głosów do Iranu..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:13   #24
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Naprawdę martwię się o ten kraj. Nie dość, że naprawdę ciężko tu normalnie żyć, nawet za 2 pensje, to jeszcze pewnie niedługo zapuka do mnie urzędas w garniturze i zechce grzebać mi w macicy.
To jest porażka dla państwa, że w XXI wieku poglądy są tak samo skostniałe jak w X w., co więcej, to jest porażka dla narodu, że tacy ludzie siedzą w sejmie i hulają za nasze podatki. Też nie jestem za finansowaniem in vitro i aborcji, ale jestem zdania, że to powinno być dostępne i legalne. W tym grajdołku wiecznie zapomina się, że katolicy to nie jedyni ludzie na świecie, że są też innowiercy i ateiści, którzy nie chcą, nie potrzebują, ba, nie powinni być mierzeni ich miarą, bo ich wartości są inne. Dlaczego kk tak żarliwie zabrania WSZYSTKIM aborcji? Niech zabrania SWOIM. Dobry chrześcijanin ciąży nie usunie, a kk niech się troszczy o swoje owieczki.
A młodzieży w szkołach dodatkowa wiedza by się przydała, może przestaliby zakładać wątki "czy można zajść w ciążę przez majtki".
Inna sprawa, że nie wiem, czy rządzący wiedzą, że zakazy wszystkiego, w tym aborcji, czyli pchanie się z łapami tam, gdzie każdy decyduje za siebie, bynajmniej nie powodują chęci zostania w ojczyźnie i nie wywołują przywiązania podatnika do kraju. Sama mam takie odczucia, że lepiej stąd wyjechać, bo jak zajdę w ciążę to mnie może nawet zmuszą, żebym urodziła.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:35   #25
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
dlaczego nie moze byc refundacji antykoncepcji? zmniejszylaby sie liczba nastolenich ciaz, a co za tym idzie koszt utrzymania takich maloletnich rodzin. na to wam kasy juz nie szkoda jako podatnikom?

Serio? Bo jak takie prezerwatywy czy tabsy będą za darmo to się nastolatki na rzucą i będą radośnie stosować?

Najpierw trzeba im wtłuc do głów, że prezerwatywa nie jest "be" i nie jest to lizanie lizaka przez papierek, a tabsy nie są "be" i nie powodują porostu włosów między palcami rąk. Bo na razie to gówniarstwo zostaje rodzicami nie dlatego, że ich na gumki nie stać, tylko dlatego, że gumki i inne wynalazki "to obciach"....

Jestem jak najbardziej za tym, żeby wreszcie ktoś kompetentny zabrał sie za wychowanie seksualne. U mnie robił to ksiądz, zaczęło się i skończyło na oglądaniu "Niemego krzyku", a potem klasa grała w kółko i krzyżyk. Dziękuję bardzo
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:53   #26
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..



Rany, gdzie my żyjemy?

Cytat:
Projekt poparło całe PiS, prawie całe PSL i PJN oraz 15 posłów PO - m.in. Mirosław Sekuła, Jan Filip Libicki i Roman Kosecki. Przeciw było całe SLD i SdPl, ogromna większość posłów PO.
Ciekawa byłam właśnie jak głosowało PO, bo z nimi nigdy niewiadomo..
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2011-09-01 o 09:55
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 10:07   #27
Emocja20
Zadomowienie
 
Avatar Emocja20
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mon petit ciel
Wiadomości: 1 582
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Co do refundacji to nie zabieram głosu, ale rodzenie przymusowo dziecka, które powstało w wynku gwałtu jest dla mnie co najmniej chore. To tak, jakby się przyzwalało na ten gwałt. W dodatku jak jeszcze słyszę, że gwałt jest winą kobiety, to aż mi się włos na głowie jeży. Co to ma być? Jakim prawem ktoś może decydować o tym, co jest dla mnie lepsze? W ogóle co, wychodzi na to, że oni są mądrzy, wiedzą co można, a ja głupia i trzeba mnie prowadzić. Wkurzyłam się!
Emocja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:05   #28
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Dla mnie cała ustawa SLD to kiełbasa wyborcza - wsadzili tak kilka rzeczy o których z góry było wiadomo że nie przejdą - np. refundacja in vitro, na którą nas nie stać i niezależnie od poglądów posłowie zagłosowali przeciw.

Wsadzili tam wszystko - edukacje seksualną, refundacje różnych świadczeń itp - czemu zaraz po wyborach się za to nie wzięli, tylko miesiąc wręcz przed końcem kadencji?

Przecież to wymaga w Polsce wielu konsultacji, walki z biskupami itd.

Tak więc doskonale wiedzieli że to co najważniejsze - legalna i bezpieczna aborcja nie zostanie przegłosowane.

A drugi projekt? Szkoda gadać.

Na Frondzie niejaki Terlikowski i jego granda najczętniej by zrobili rezim w stylu Ceauşescu. Zakazać aborcji, antykoncepcji, a dla kobiet obowiązkowe kontrole ginekologiczne, szczególnie na granicach by wyeliminować turystykę aborcyjną.

Dla pocieszenia - Marek Jurek ze swoją partią nie będzie startował w wyborach - nie zebrał podpisów. Jednego dyktatora kobiecego mniej.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:18   #29
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
zmniejszylaby sie liczba nastolenich ciaz, a co za tym idzie koszt utrzymania takich maloletnich rodzin. na to wam kasy juz nie szkoda jako podatnikom?
Cytat:
Napisane przez muszynianka
pfff ta jasne w cuda wierzysz
na przykładzie Anglii widać że jest wręcz przeciwnie.
Oczywiście, że jest przeciwnie. Darmowa antykoncepcja oraz legalna aborcja -nadal są nastoletnie ciąże.
W USA to samo.

Bardziej uśmiachałoby mi się gdyby bardziej zostały dofinansowane badania - cytologia i badania prenatalne.. i wszystkie te choroby związane z 'kobiecością' jak i reklama profilaktyki ..
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:52   #30
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Projekt ustawy zakazującej aborcji - o włos..

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
Naprawdę martwię się o ten kraj. Nie dość, że naprawdę ciężko tu normalnie żyć, nawet za 2 pensje, to jeszcze pewnie niedługo zapuka do mnie urzędas w garniturze i zechce grzebać mi w macicy.
To jest porażka dla państwa, że w XXI wieku poglądy są tak samo skostniałe jak w X w., co więcej, to jest porażka dla narodu, że tacy ludzie siedzą w sejmie i hulają za nasze podatki. Też nie jestem za finansowaniem in vitro i aborcji, ale jestem zdania, że to powinno być dostępne i legalne. W tym grajdołku wiecznie zapomina się, że katolicy to nie jedyni ludzie na świecie, że są też innowiercy i ateiści, którzy nie chcą, nie potrzebują, ba, nie powinni być mierzeni ich miarą, bo ich wartości są inne. Dlaczego kk tak żarliwie zabrania WSZYSTKIM aborcji? Niech zabrania SWOIM. Dobry chrześcijanin ciąży nie usunie, a kk niech się troszczy o swoje owieczki.
A młodzieży w szkołach dodatkowa wiedza by się przydała, może przestaliby zakładać wątki "czy można zajść w ciążę przez majtki".
Inna sprawa, że nie wiem, czy rządzący wiedzą, że zakazy wszystkiego, w tym aborcji, czyli pchanie się z łapami tam, gdzie każdy decyduje za siebie, bynajmniej nie powodują chęci zostania w ojczyźnie i nie wywołują przywiązania podatnika do kraju. Sama mam takie odczucia, że lepiej stąd wyjechać, bo jak zajdę w ciążę to mnie może nawet zmuszą, żebym urodziła.

Juliette, zgadzam się z Tobą, to podwójna porażka. Ci ludzie, którzy siedzą w parlamencie, nie rozumieją ( albo udają, że nie rozumieją), czym tak naprawdę jest demokracja, a zwłaszcza demokracja liberalna. Przecież władze publiczne powinny zachować bezstronność w kwestiach światopoglądowych, religijnych i filozoficznych ( zgodnie z art. 25 ust.2 Konstytucji RP), a w Polsce ta zasada jest ciągle łamana.

Podstawową regułą moralną w państwie demokratycznym powinna być zasada poszanowania wolności indywidualnej i równości wobec prawa, a nie zbiór norm moralnych, które obowiązują katolików czy wyznawców jakiejkolwiek religii. Głosowanie w sprawie całkowitego zakazu aborcji to kolejny dowód na to, że politycy w naszym kraju albo nigdy o tej regule nie słyszeli, albo mają ją gdzieś.


„W społeczeństwie wolnym władza i prawo nie służą do sankcjonowania takich czy innych wyobrażeń o dobrym życiu a dobra wola i silne przekonanie o moralnej słuszności pewnych zachowań nie są wystarczającą podstawą do narzucania ich społeczeństwu drogą nakazów i zakazów. ( Jan Hartman KLIK)

"Przede wszystkim chodzi o szacunek dla człowieka jako wolnej istoty. Wolnej, czyli mającej prawo nawet żyć źle i swoje życie zmarnować. Wolnej, czyli mającej swobodę stanowienia o sobie, życia, czucia i myślenia po swojemu – bez nadzoru inkwizycji, która zniewala pod pozorem wytyczenia naszej wolności słusznych granic. Granicą mojej wolności jest twoja wolność, a nie twoje wyobrażenie o tym, na czym polega rozumne i godne korzystanie z wolności. Żyj po swojemu, na przykład po katolicku, bylebyś uszanował innych i nie zmuszał ich do podporządkowania się Twoim obyczajom." ( Źródło: wywiad Aleksandry Klich z Janem Hartmanem „Wysokie obcasy extra”)

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2011-09-01 o 14:39
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.