Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-23, 07:51   #2971
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Hej Piękne mamuśki
A ja właśnie znowu zaczynam być przerażona
Wy piszecie o pappa itp., itd. a ja zaczynam myśleć o badaniach połówkowych.... bo aplikacja pokazuje mi 17 tydzień, w piątek zacznę 18 wiec jeśli dobrze pójdzie to może za tydzień uda się zrobić odrazu na wizycie połówkowe chociaż nie wiem
I zaczynam przeokropnie się bać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może troche za wcześnie na polowkowe. Według standardów opieki około porodów ej od lat nic się nie zmieniło. Powinno być 18-22tc ale lepiej od 20 jak maluszek jest większy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 07:54   #2972
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Może troche za wcześnie na polowkowe. Według standardów opieki około porodów ej od lat nic się nie zmieniło. Powinno być 18-22tc ale lepiej od 20 jak maluszek jest większy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No właśnie doczytałam u mamaginekolog na blogu, ze najlepiej wtedy jak piszesz

Ale stres nadal jest i będzie....
Kurczę tyle tego stresu, prenatalne, połówkowe i w ogóle ciagle czymś się martwię No co za stan


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 07:55   #2973
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Tak, jechaliśmy wtedy na pierwszy spacerek do Łazienek. Ledwo szłam po tej casarce. Ani po mnie nie było widać,że urodziłam 2 tyg. temu, ani po niej,że tyle ma. Na zdjęciach mam daty w katalogu jak najeżdżam kursorem. Córka jest z 17 maja. A to jeszcze ja sprzed 10lat ;-). W ciąży przybrałam 20kg, a 2 tyg. po zleciało ze mnie już 16kg.
Faktycznie duża panna i ty taka szczuplutka. Musiałaś sobie dużo siły w rękach wyrobić.

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
Mi trisomia z wieku coś ponad 1:500 , z usg super pomniejszona a z Pappa 1:140:/
Jutro mam amniopunkcję. Jestem dobrej myśli i na szczęście to moja ostatnia ciąża i nigdy więcej pappy!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki, na pewno będzie dobrze. Mamy szczęśliwy wątek

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Hej Piękne mamuśki
A ja właśnie znowu zaczynam być przerażona
Wy piszecie o pappa itp., itd. a ja zaczynam myśleć o badaniach połówkowych.... bo aplikacja pokazuje mi 17 tydzień, w piątek zacznę 18 wiec jeśli dobrze pójdzie to może za tydzień uda się zrobić odrazu na wizycie połówkowe chociaż nie wiem
I zaczynam przeokropnie się bać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Po prenatalne wyszły Ci dobrze to nie ma sensu się teraz stresować. Ale ten czas leci dopiero prenatalne, za chwilę połówkowe a zaraz potem trzeba będzie się za wyprawkę tak porządnie zabrać

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Hej. Byłam na konsultacji u mojej ginki, usg jest super, wyniki z krwi trochę zwiększyły ryzyko, ale tak naprawdę nie ma czym się przejmować. A dopóki dziecko nie przyjdzie na świat nie mam gwarancji niczego. Za 3 tyg mam wizytę, do tego czasu mogę się zastanowić nad nifty czy harmony, ale nie zdecyduje się nigdy więcej pappy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Ja mam jedną bluzę, i to na 3-6mcy. Kupiłam ją w ciuchu, na samym początku, no nie mogłam się oprzeć (chciałam tu wrzuć, ale nie mogę tego zrobić )Rzeczywiście kawał baby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratki

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie. Wracając mieliśmy stłuczke. Akurat z mojej strony. Wina mojego męża. Tak mu się spieszyło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze że nic Ci się nie stało.
Ja wczoraj byłam na warsztatach mamo to ja i nawet jestem zadowolona. Jeden wykład tylko był całkiem do kitu bo miał być o zdrowiu kobiety w ciąży, a jakiś nawiedzony doktor pediatrii wciskał że są leki homeopatyczne na wszystko i po co chodzić do lekarza jak on ma świetną książkę i tam można sobie sprawdzić jaki lek jest na co. Na dodatek stwierdził że nawet przy 40 stopniowej gorączce nie powinno się podawać dziecku leków bo to i tak nie zatrzyma choroby, możemy podać tylko po to żeby się zlitować nad dzieckiem żeby tak nie płakało. Na dodatek według niego leki typu ibuprom czy paracetamol niszczą szpik kostny i dziecka. Także godzina prania mózgu. Pozatym reszta wykładów była całkiem w porządku. Najbardziej podobał mi się wykład położnej na temat kolek bo mówiła tak życiowo i prosto z mostu, a na dodatek omówiła też kilka innych spraw jak rozszerzenie diety czy higiena intymna maluszków. Bardzo duży plus dostała za to że wytłumaczyła wszystkim dosadnie że nie mam diety matki karmiącej. Na koniec był panel o szczepieniech i pediatra tłumaczyła co to są szczepionki skojarzone i czym się różni szepienie 5 w 1 od 3+1+1, zrobiła wykład o pneumokokach i na koniec odpowiadała na pytania typu czy szczepionki powodują autyzm..
W między czasie były losowania i w jednym przyfarciłam i dostałam poduszkę do karmienia. Przy wyjściu dostałam też małą paczkę pampersów i trochę ulotek. Tak że warsztaty uznaje za udane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 07:57   #2974
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hej,

Zaczynam dzisiaj 15ty tydzień (14+0). . Mdłości chyba mniejsze jak były. Zobaczymy co będzie w dzień.

Dzisiaj rano objechałam męża za wczorajszą stłuczkę. Ewidentnie był winny. Z pasa jadącego na wprost skręcal w prawo, bo nie chciało mu się czekać w kolejce dla skrecających w prawo. Myślał, że mu się uda i zonk, bo auto z prawego pasa wcale nie skręcało w prawo, a jechało prosto, pas był dla skręcających w prawo i jadących na wprost. Jestem zła, bo wcześniej zakręcał też na zakazie. Cwaniakuje, śpieszy się i naraża mnie na niebezpieczeństwo. Ale jakbym ja coś zrobiła żle to by dopiero było. Tylko wsiądzie ze mną jak prowadzę i już ma 100 uwag,że coś robię nie tak..., ale ja przepisów nie łamię i wypadków z mojej winy nie miałam jeszcze.

Wrzucam zdjęcia z wczorajszego usg. Lekarka kazała mi się umówić już na usg połówkowe na 10 grudnia. Powiedziała,że w dobrych miejscach są długie terminy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg usg 22.10.19r.jpg (79,3 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg usg2 22.10.19r.jpg (106,6 KB, 53 załadowań)
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-23 o 07:59
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 08:02   #2975
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Faktycznie duża panna i ty taka szczuplutka. Musiałaś sobie dużo siły w rękach wyrobić.

Dobrze że nic Ci się nie stało.

W między czasie były losowania i w jednym przyfarciłam i dostałam poduszkę do karmienia. Przy wyjściu dostałam też małą paczkę pampersów i trochę ulotek. Tak że warsztaty uznaje za udane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
,,Garba'' dostałam od noszenia jej i karmienia. Do tej pory przez to się garbię.

Tak, to było szczęście, bo akurat z mojej strony było uderzenie. Dobrze,że w porę zobaczyłam i szybko krzyknęłam, to szybko odbił i skutki były mniejsze niż mogły być. Mam refleks. A kobieta w ciąży to już jest podwójnie czujna.

To się obłowiłaś .
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 08:07   #2976
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Hej,

Zaczynam dzisiaj 15ty tydzień (14+0). . Mdłości chyba mniejsze jak były. Zobaczymy co będzie w dzień.

Dzisiaj rano objechałam męża za wczorajszą stłuczkę. Ewidentnie był winny. Z pasa jadącego na wprost skręcal w prawo, bo nie chciało mu się czekać w kolejce dla skrecających w prawo. Myślał, że mu się uda i zonk, bo auto z prawego pasa wcale nie skręcało w prawo, a jechało prosto, pas był dla skręcających w prawo i jadących na wprost. Jestem zła, bo wcześniej zakręcał też na zakazie. Cwaniakuje, śpieszy się i naraża mnie na niebezpieczeństwo. Ale jakbym ja coś zrobiła żle to by dopiero było. Tylko wsiądzie ze mną jak prowadzę i już ma 100 uwag,że coś robię nie tak..., ale ja przepisów nie łamię i wypadków z mojej winy nie miałam jeszcze.

Wrzucam zdjęcia z wczorajszego usg. Lekarka kazała mi się umówić już na usg połówkowe na 10 grudnia. Powiedziała,że w dobrych miejscach są długie terminy.
No to już głupota, jestem w stanie zrozumieć, że ktoś się zagapi i spowoduje stłuczkę, ale tu ewidentnie naraził was na niebezpieczeństwo ale najważniejsze,że nic się nie stało, oby nigdy więcej nie popełniał takich głupot

Jaka już fajna dzidzia, ja nadal nic nie widzę na USG wczoraj tylko zlokalizowałam mózg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 08:16   #2977
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
Mi trisomia z wieku coś ponad 1:500 , z usg super pomniejszona a z Pappa 1:140:/
Jutro mam amniopunkcję. Jestem dobrej myśli i na szczęście to moja ostatnia ciąża i nigdy więcej pappy!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu jednak zdecydowałaś się na amniopunkcje zamiast testu nifty np?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 08:28   #2978
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie pappa również polepszyla wynik_20191023_092730.JPG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 08:32   #2979
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Hej Piękne mamuśki
A ja właśnie znowu zaczynam być przerażona
Wy piszecie o pappa itp., itd. a ja zaczynam myśleć o badaniach połówkowych.... bo aplikacja pokazuje mi 17 tydzień, w piątek zacznę 18 wiec jeśli dobrze pójdzie to może za tydzień uda się zrobić odrazu na wizycie połówkowe chociaż nie wiem
I zaczynam przeokropnie się bać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie dziś równo 15+0 tc mój lekarz mówil że na następnej wizycie czyli 18+5 tc też już zrobimy takie niby polowkowe, bo typowe polowkowe będę miała w 21+1tc. Jak ten czas leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 08:43   #2980
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Curly współczuję stresów a mąż musi trochę zacząć myśleć!
Kurcze faktycznie leci ten czas jak nie wiem..
Madziarek wyniki na pewno będą dobre
Jak tam brzuchy? Bo zaczynam was gonić! IMG_20191023_094105.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 08:56   #2981
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o takie najważniejsze sprawy jak czułość testu, wiarygodność itp. to nie ma różnicy. Podstawową różnicą jest zakres badania, tzn. wszystkie badają trisomie 21, 18, 13 i anauploidie chromosomów płci, ale różnią się badanymi zespołami mikrodelecji - to są bardzo rzadkie wady i nie jest jeszcze do końca zbadania wiarygodność testu przy delecjach, ale np. Nifty najwyższy pakiet bada ich ok. 60, Sanco i Panorama tylko kilka, a Harmony chyba wcale. Inny jest czas oczekiwania na wynik i miejsce badania próbki - np. Nifty jest wysyłane do Chin, Harmony na Słowację, Panorama do USA. Czas oczekiwania na wynik to zwykle 10-14 dni roboczych. Ja wybrałam Sanco, bo jest w całości wykonywany w Polsce i wynik pakietu rozszerzonego miałam już po tygodniu.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile płaciłaś za pakiet rozszerzony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 08:58   #2982
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
A ile płaciłaś za pakiet rozszerzony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2250 zł za badanie + 150 zł za wizytę z USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 09:26   #2983
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Curly współczuję stresów a mąż musi trochę zacząć myśleć!
Kurcze faktycznie leci ten czas jak nie wiem..
Madziarek wyniki na pewno będą dobre
Jak tam brzuchy? Bo zaczynam was gonić! Załącznik 7695518

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już coś widać . Masz podobny termin jak ja, ale mój brzuch, to jest wielki jakbym miała trojaczki. Nawet lekarka się dziwiła, czemu taki duży.Przed ciążą nie miałam brzucha wcale. Chodziłam na siłownię. Wsumie lepiej mieć mniejszy, bo wygodniej nosić.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 09:57   #2984
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Curly idziemy równo bo u mnie też dziś 14+0

Tak się bałam pappy a jest ok.
Z wyniku na trisomie 21 z 1:1220 wskoczyło na 1:5540

Pozostałe to już całkiem super bo trisomia 18 z jakoś 1:2500 na 1:13760, trisomia 13 dalej < 1:20000

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 10:28   #2985
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Curly idziemy równo bo u mnie też dziś 14+0

Tak się bałam pappy a jest ok.
Z wyniku na trisomie 21 z 1:1220 wskoczyło na 1:5540

Pozostałe to już całkiem super bo trisomia 18 z jakoś 1:2500 na 1:13760, trisomia 13 dalej < 1:20000

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ciekawe która z nas pierwsza urodzi .

Wyniki super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 10:30   #2986
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja dzis zaczynam (chyba) 5 miesiac dzis 17+0, to niby 18 tydzien. Niewiem czy 5 miesiac zacznie sie dopiero w 18+0???

Pogadalam z TZ na temat imienia (w sumie to wyryczalam mu sie w ramie) i ustalilismy ze juz z nikim nie bedziemy o tym gadac, tylko ustalimy takie, ktore NAM sie podoba i oznajmimy je wszystkim po urodzeniu.

Moj brzuchol tez juz bardzo urósl... Troche mnie to przeraza, nie wyobrazam sobie go w 9 miesiacu! Przytylam juz w sumie 6 kg... To tez mega duzo, tym bardziej ze nie jem jakos strasznie duzo... Slyszalam o znajomej, ktora w ciazy przytyla 30kg. Mam nadzieje ze mnie to nie czeka...
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 10:46   #2987
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Tak, ciekawe która z nas pierwsza urodzi .

Wyniki super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też się z wami ścigam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:02   #2988
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Synka przenosiłam i teraz też mogę ;p ale tylko kilka dni! I bez wywoływania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:22   #2989
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie przez niską biochemię i nadciśnienie może wystąpić przedwczesny poród. Mogłoby się zgadzać, moja mama z nadciśnieniem w ciąży urodziła dwójkę przedwcześnie, jestem ciekawa jaką w tamtym czasie miała pappę najgorsze co mogłam wymyślić to zdecydowałam się na ten głupi test 🤦🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 11:26   #2990
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Synka przenosiłam i teraz też mogę ;p ale tylko kilka dni! I bez wywoływania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to samo, mogę przenosić max 5 dni i żeby samo się zaczęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:34   #2991
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Kurde to ja się zaczynam przeokropnie bać wszystkiego....
Badań żeby dobrze wychodziły, żeby ludzik się dobrze rozwijał, porodu, połogu, depresji, samej obecności malutkiego człowieczka w domu
Strasznie marudny dzień dzisiaj u mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:40   #2992
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Kurde to ja się zaczynam przeokropnie bać wszystkiego....
Badań żeby dobrze wychodziły, żeby ludzik się dobrze rozwijał, porodu, połogu, depresji, samej obecności malutkiego człowieczka w domu
Strasznie marudny dzień dzisiaj u mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja o porodzie nawet nie chce myśleć dla mnie jest to tak nienaturalne, pójdę do szpitala z brzuchem, wyjdę z CZŁOWIEKIEM na rękach a pamiętam jak śmiałam się z koleżanki kiedy przeżywała, że ona mogłaby mieć dziecko, tylko niech ktoś za nią będzie w ciąży, a później urodzi. Coś w tym jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:44   #2993
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja urodziłam dokładnie tydzień po terminie wg. Om. Wody same mi odeszły, ale skurczy nie miałam, nic nie czułam. Zupełnie jakbym nie rodziła. Myslałam,ze będą bóle, skurcze itd. a tu nie było nic. Zrobili mi cesarkę. Za to pocierpiałam sobie po cc.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-23 o 11:46
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 12:06   #2994
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Ja o porodzie nawet nie chce myśleć dla mnie jest to tak nienaturalne, pójdę do szpitala z brzuchem, wyjdę z CZŁOWIEKIEM na rękach a pamiętam jak śmiałam się z koleżanki kiedy przeżywała, że ona mogłaby mieć dziecko, tylko niech ktoś za nią będzie w ciąży, a później urodzi. Coś w tym jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie poród tragedia. Czasami nadchodzą mnie myśli że ta chwila kiedyś nastąpi i że przecież wiecznie w ciąży nie będę. Ale staram się nie myśleć o tym. O wszystkim tylko nie o porodzie. Nastawiam się tylko żeby iść urodzić i wrócić z maluchem. A o tym jak było przy pierwszym wolę nie wspominać, na końcu nawet byłam nieswiadoma tego co się dzieje. Jeszcze trafiłam na wredna położna to już w ogóle było dobicie. Ale mam nadzieję, że 2 dni boli i kilka razy masaż szyjki się już nie powtórzy 🤯🤯🤯

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 12:07   #2995
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Co do porodu, to bardzo bym chciala zeby sie obylo bez wywolywania.
Mi odeszly wody tydzien przed terminem, ale skurczy i rozwarcia zero. Nic samo nie ruszylo, dopiero po oksytocynie.
Takze teraz chetnie nawet po terminie, byle samo poszlo.

Ale generalnie porod dobrze wspominam.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez sugar cube
Czas edycji: 2019-10-23 o 12:09
sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 12:26   #2996
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
2250 zł za badanie + 150 zł za wizytę z USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To fajna cena bo ja widziałam pakiet rozszerzony za 2700

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Curly idziemy równo bo u mnie też dziś 14+0

Tak się bałam pappy a jest ok.
Z wyniku na trisomie 21 z 1:1220 wskoczyło na 1:5540

Pozostałe to już całkiem super bo trisomia 18 z jakoś 1:2500 na 1:13760, trisomia 13 dalej < 1:20000

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje. Piękne wyniki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Ja dzis zaczynam (chyba) 5 miesiac dzis 17+0, to niby 18 tydzien. Niewiem czy 5 miesiac zacznie sie dopiero w 18+0???

Pogadalam z TZ na temat imienia (w sumie to wyryczalam mu sie w ramie) i ustalilismy ze juz z nikim nie bedziemy o tym gadac, tylko ustalimy takie, ktore NAM sie podoba i oznajmimy je wszystkim po urodzeniu.

Moj brzuchol tez juz bardzo urósl... Troche mnie to przeraza, nie wyobrazam sobie go w 9 miesiacu! Przytylam juz w sumie 6 kg... To tez mega duzo, tym bardziej ze nie jem jakos strasznie duzo... Slyszalam o znajomej, ktora w ciazy przytyla 30kg. Mam nadzieje ze mnie to nie czeka...
5 miesiąc właśnie zaczynasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:01   #2997
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie poród był nawet spoko. Zaczęło się samo, od razu z grubej rury. Bolało bardzo ale na porodówce spędziłam jakieś 3,5h więc jak na pierwszy raz to całkiem nieźle teraz też liczę że pójdzie szybko raz dwa i bez niespodzianek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:09   #2998
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Narazie wolę nie myśleć o porodzie choć przeraża mnie ta perspektywa bardziej niż nieprzespane noce i depresja.
Dostałam wyniki i jestem w szoku IMG_20191023_150752.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:15   #2999
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Ja dzis zaczynam (chyba) 5 miesiac dzis 17+0, to niby 18 tydzien. Niewiem czy 5 miesiac zacznie sie dopiero w 18+0???

Pogadalam z TZ na temat imienia (w sumie to wyryczalam mu sie w ramie) i ustalilismy ze juz z nikim nie bedziemy o tym gadac, tylko ustalimy takie, ktore NAM sie podoba i oznajmimy je wszystkim po urodzeniu.

Moj brzuchol tez juz bardzo urósl... Troche mnie to przeraza, nie wyobrazam sobie go w 9 miesiacu! Przytylam juz w sumie 6 kg... To tez mega duzo, tym bardziej ze nie jem jakos strasznie duzo... Slyszalam o znajomej, ktora w ciazy przytyla 30kg. Mam nadzieje ze mnie to nie czeka...
Bo co do imienia zawsze jest milion osób chętnych. Jak pojechaliśmy z pierwszą córką do babci męża to powiedziała : takie ładne dziecko a tak brzydkie imię-Łucja. Za to teściowa powiedziała, że imię ładne a tak brzydkiego jak jej nadała właśnie ta"babcia " to nie ma. .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 15:35   #3000
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Narazie wolę nie myśleć o porodzie choć przeraża mnie ta perspektywa bardziej niż nieprzespane noce i depresja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie tak samo boje się również tego co będzie jak już będziemy w domu... Dziewczyny, skąd Wy wiedziałyście co robić? Co wolno, a czego unikać? Chodzi mi o opiekę nad maleństwem.

Czytaliście jakieś książki może?
__________________
Blog

Edytowane przez moonara
Czas edycji: 2019-10-23 o 15:37
moonara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.