Uniwersytet Opolski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-10, 11:08   #1
magstar
Przyczajenie
 
Avatar magstar
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28

Uniwersytet Opolski


Przeglądałam forum, ale nic o Opolu nie znalazłam Wybieracie się do Opola? Jak tak to na co Warto wymienić się informacjami i przebrnąć przez dalsze kroki rekrutacji. Na starcie mam pytanie, ponieważ dowiedziałam się, że w piątek gdy już ogłoszą wyniki i napiszą, że się dostaliśmy to o przyjęciu decyduje kolejność zaniesienia papierów, dlatego moja koleżanka chce jechać już w piątek rano ( niby dzwoniła do dziekanatu i jej tak powiedzieli, ale jakoś nie chce mi się wierzyć) Słyszał ktoś z Was o takim czymś?
magstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 11:57   #2
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez magstar Pokaż wiadomość
Przeglądałam forum, ale nic o Opolu nie znalazłam Wybieracie się do Opola? Jak tak to na co Warto wymienić się informacjami i przebrnąć przez dalsze kroki rekrutacji. Na starcie mam pytanie, ponieważ dowiedziałam się, że w piątek gdy już ogłoszą wyniki i napiszą, że się dostaliśmy to o przyjęciu decyduje kolejność zaniesienia papierów, dlatego moja koleżanka chce jechać już w piątek rano ( niby dzwoniła do dziekanatu i jej tak powiedzieli, ale jakoś nie chce mi się wierzyć) Słyszał ktoś z Was o takim czymś?
na co się wybierasz?
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 12:28   #3
magstar
Przyczajenie
 
Avatar magstar
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28
Dot.: Uniwersytet Opolski

Złożyłam na 2 kierunki -pedagogikę wczesnoszkolną i z przyrodą
magstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 13:19   #4
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Uniwersytet Opolski

Kolejność złożenia papierów jest brana pod uwagę tylko podczas rekrutacji drugiej/uzupełniającej. W pierwszej rekrutacji trzeba donieść dokumenty po prostu w terminie wyznaczonym przez UO

wątek o UO --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=536228 ale raczej już umarł śmiercią naturalną

Jeśli ktoś będzie studiował na wydziale Prawa i Administracji to z chęcią udzielę jakiś rad

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Info NTO na temat rekrutacji na UO:
"Trudno będzie się też dostać na kształcenie wczesnoszkolne (4,9 osoby na jedno miejsce), filologię angielską (4,5), bezpieczeństwo wewnętrzne (3,8) i prawo (3,7). "

źródło: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/arti...01%2F130709543

Powodzenia Dziewczyny
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 13:32   #5
kargolcia154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 80
Send a message via Skype™ to kargolcia154
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cześć, ja również wybieram się na UO (o ile oczywiście się dostanę, chociaż ostatnio jakaś babka przeprowadzająca rekrutację do mnie dzwoniła z pytaniem o wniesienie opłaty rekrutacyjnej ponieważ niby mam szanse się dostać). Ja wybieram się na język biznesu. Osobiście też szukałam jakiś opinii na ten temat ale ciężko o coś konkretnego. Jedni mówią, że lepiej iść do Wrocławia, inni że jak człowiek chce się uczyć to nieważne czy jest to UJ czy UWr czy też UO, jedne opinie mówiły, że życie studenckie tam jest lipne, ktoś inny temu w 100% zaprzeczył i mówił, że jest super.. I bądź tu człowieku mądry..
kargolcia154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 14:10   #6
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez kargolcia154 Pokaż wiadomość
Cześć, ja również wybieram się na UO (o ile oczywiście się dostanę, chociaż ostatnio jakaś babka przeprowadzająca rekrutację do mnie dzwoniła z pytaniem o wniesienie opłaty rekrutacyjnej ponieważ niby mam szanse się dostać). Ja wybieram się na język biznesu. Osobiście też szukałam jakiś opinii na ten temat ale ciężko o coś konkretnego. Jedni mówią, że lepiej iść do Wrocławia, inni że jak człowiek chce się uczyć to nieważne czy jest to UJ czy UWr czy też UO, jedne opinie mówiły, że życie studenckie tam jest lipne, ktoś inny temu w 100% zaprzeczył i mówił, że jest super.. I bądź tu człowieku mądry..
Ah ten język biznesu :P Tyle moich znajomych narzekało na ten kierunek i po roku zrezygnowali.
Jeśli jesteś miłośniczką języka rosyjskiego no ten kierunek jest dla Ciebie. Na UO niestety na tym kierunku jest nacisk na język rosyjski przez co dużo studentów rezygnuje. Pewnie dlatego, że nie byli na to nastawieni a uczenie się 3 języka było dla nich za ciężkie

Ale nie masz co się martwić Na pewno sobie poradzisz. Będę trzymać kciuki
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:15   #7
kargolcia154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 80
Send a message via Skype™ to kargolcia154
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Ah ten język biznesu :P Tyle moich znajomych narzekało na ten kierunek i po roku zrezygnowali.
Jeśli jesteś miłośniczką języka rosyjskiego no ten kierunek jest dla Ciebie. Na UO niestety na tym kierunku jest nacisk na język rosyjski przez co dużo studentów rezygnuje. Pewnie dlatego, że nie byli na to nastawieni a uczenie się 3 języka było dla nich za ciężkie

Ale nie masz co się martwić Na pewno sobie poradzisz. Będę trzymać kciuki


Dziękuję
U mnie sprawa wygląda tak, że miałam iść na dziennikarstwo i komunikację społeczną do Wrocławia ale jestem na liście rezerwowych no a znając oblężenie tego kierunku to nie mam co liczyć na zwolnienie się miejsca tym bardziej że nie jestem zaraz na pierwszej pozycji.
Tu zainteresował mnie ten kierunek gdyż jest powiązany z marketingiem, ekonomią itd na którą np raczej nie miałam szans się dostać. Też przeraża mnie trochę ten rosyjski...tym bardziej że ja zawsze głównie niemiecki, lekko angielski.. ale jak się tam nie dostanę to w sumie jestem w czarnej d....
kargolcia154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 17:59   #8
lena206
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Uniwersytet Opolski

Na języku biznesu kładą nacisk przede wszystkim na język rosyjski. Na pierwszym roku przedmioty ekonomiczne też są, ale ilość tych zajęć jest znikoma w stosunku do godzin zajęć z rosyjskiego i drugiego języka (angielski lub niemiecki). Rosyjski jest całkowicie od podstaw i program biznesowy realizowany jest dopiero od drugiego roku, natomiast angielski lub niemiecki wiadomo od podstaw nie są i od początku są związane z biznesem. Więc szczerze mówiąc jeśli nie widzi Ci się za bardzo nauka rosyjskiego, to nie wiem, czy nie będziesz się tam męczyć. Ja skończyłam własnie pierwszy rok i były osoby, które zawiodły się, bo inaczej sobie ten kierunek wyobrażały. Ale jeśli chcesz uczyć się rosyjskiego trochę jak na filologii to polecam, można trafić na naprawdę fajnych wykładowców i sporo się nauczyć Ja w każdym razie jestem bardzo zadowolona
lena206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 19:50   #9
kargolcia154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 80
Send a message via Skype™ to kargolcia154
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez lena206 Pokaż wiadomość
Na języku biznesu kładą nacisk przede wszystkim na język rosyjski. Na pierwszym roku przedmioty ekonomiczne też są, ale ilość tych zajęć jest znikoma w stosunku do godzin zajęć z rosyjskiego i drugiego języka (angielski lub niemiecki). Rosyjski jest całkowicie od podstaw i program biznesowy realizowany jest dopiero od drugiego roku, natomiast angielski lub niemiecki wiadomo od podstaw nie są i od początku są związane z biznesem. Więc szczerze mówiąc jeśli nie widzi Ci się za bardzo nauka rosyjskiego, to nie wiem, czy nie będziesz się tam męczyć. Ja skończyłam własnie pierwszy rok i były osoby, które zawiodły się, bo inaczej sobie ten kierunek wyobrażały. Ale jeśli chcesz uczyć się rosyjskiego trochę jak na filologii to polecam, można trafić na naprawdę fajnych wykładowców i sporo się nauczyć Ja w każdym razie jestem bardzo zadowolona


Nie wiem czy rosyjski mnie tak będzie "pociągał" jak niemiecki ale chcę się go nauczyć bo jak wiadomo w dzisiejszym świecie znajomości języków nigdy za wiele a będąc na jakimś innym kierunku sama z siebie bym napewno nie zabrała się za naukę kolejnego także jestem na tak .

A mogłabyś opowiedzieć coś więcej o uczelni, ludziach no i ogólnie o tym tzw. "życiu studenckim"
kargolcia154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 22:41   #10
magstar
Przyczajenie
 
Avatar magstar
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Kolejność złożenia papierów jest brana pod uwagę tylko podczas rekrutacji drugiej/uzupełniającej. W pierwszej rekrutacji trzeba donieść dokumenty po prostu w terminie wyznaczonym przez UO

wątek o UO --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=536228 ale raczej już umarł śmiercią naturalną

Jeśli ktoś będzie studiował na wydziale Prawa i Administracji to z chęcią udzielę jakiś rad

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Info NTO na temat rekrutacji na UO:
"Trudno będzie się też dostać na kształcenie wczesnoszkolne (4,9 osoby na jedno miejsce), filologię angielską (4,5), bezpieczeństwo wewnętrzne (3,8) i prawo (3,7). "

źródło: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/arti...01%2F130709543

Powodzenia Dziewczyny
To dobrze myślałam, że papiery można składać w terminach wyznaczonych, a nie na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, w piątek się dowiemy czy się dostaniemy ale boję się jak nie wiem, bo matura kiepska a znasz osoby jakieś z pedagogiki wczesnoszkolnej? Jakieś opinie? A co do wątku to znalazłam go, ale wydawało mi się bezsensowne kontynuowanie go Pytanie do osób które idę na studia : akademik czy mieszkanie?
magstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 10:48   #11
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez magstar Pokaż wiadomość
To dobrze myślałam, że papiery można składać w terminach wyznaczonych, a nie na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, w piątek się dowiemy czy się dostaniemy ale boję się jak nie wiem, bo matura kiepska a znasz osoby jakieś z pedagogiki wczesnoszkolnej? Jakieś opinie? A co do wątku to znalazłam go, ale wydawało mi się bezsensowne kontynuowanie go Pytanie do osób które idę na studia : akademik czy mieszkanie?
Mam parę koleżanek na wczesnoszkolnej jak i na oligofrenopedagogice. Fajne kierunki bo jest mało osób ok. 30. W zasadzie na nic się nie skarżyły, strasznie im się podoba ten kierunek, także jeśli ktoś ma powołanie to będzie zadowolony

A jeśli chodzi o akademik i mieszkanie to już od Ciebie zależy: jaki masz charakter, nastawienie do nauki, gdzie się lepiej czujesz.
Powiem tylko tyle, że w akademiku na prawdę czuć ten akademicki klimat, trochę nawet jak na koloni gdy wyjdzie się na korytarz a tam grupka osób gra na gitarach i śpiewa
Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 10:58   #12
kargolcia154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 80
Send a message via Skype™ to kargolcia154
Dot.: Uniwersytet Opolski

Pytanie do osób które idę na studia : akademik czy mieszkanie? [/QUOTE]



Jeśli o mnie chodzi to pewnie akademik. Nie znam nikogo kto wybierałby się do Opola a wiadomo..samemu wynajmować mieszkanie się nie opłaca .
kargolcia154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 17:55   #13
magstar
Przyczajenie
 
Avatar magstar
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28
Dot.: Uniwersytet Opolski



---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

yasminuuum; Mam pytanie Nie dostałam się na Pedagogika małego dziecka z wychowaniem
przedszkolnym - jestem na liście rezerwowej niby jako 4, ale dostałam się na Pedagogika wczesnoszkolna z przyrodą. Jakbym chciała czekać na małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym to na czym to polega, kiedy dostane odpowiedzieć czy mnie przyjmą ? Nie wiem czy ryzykować czy iść już na tą z przyrodą

Edytowane przez magstar
Czas edycji: 2013-07-11 o 17:56
magstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 20:59   #14
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez magstar Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

yasminuuum; Mam pytanie Nie dostałam się na Pedagogika małego dziecka z wychowaniem
przedszkolnym - jestem na liście rezerwowej niby jako 4, ale dostałam się na Pedagogika wczesnoszkolna z przyrodą. Jakbym chciała czekać na małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym to na czym to polega, kiedy dostane odpowiedzieć czy mnie przyjmą ? Nie wiem czy ryzykować czy iść już na tą z przyrodą
Jeśli Ci bardzo zależy na ped.przedszkolnej to złóż papiery tu i tu. Z tego drugiego kierunku zawsze możesz zrezygnować, nawet w październiku a to że zabierzesz komuś miejsce to już inna sprawa .

Na stronie UO, tam gdzie jest ta cała rekrutacja, będziesz miała wiadomość że jesteś zakwalifikowana jeśli ktoś zwolni miejsce. Także trzeba po prostu śledzić stronę, ale oczywiście wcześniej musisz złożyć papiery jako rezerwowa.
Chociaż może się coś zmieniło i np. telefonują albo wysyłają maila. Odkąd ja się rejestrowałam minęło już 4 lata także coś mogło się zmienić
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 10:26   #15
magstar
Przyczajenie
 
Avatar magstar
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28
Dot.: Uniwersytet Opolski

Na pedagogikę z przyrodą przyjeli wszystkich - aż 22 osoby, więc jest możliwość że kierunek zamkną i co wtedy jak np. ja złożę tylko na pedagogikę z przyrodą? Zostaje bez studiów czy proponują mi przeniesienie na inny kierunek ?
magstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 12:33   #16
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez magstar Pokaż wiadomość
Na pedagogikę z przyrodą przyjeli wszystkich - aż 22 osoby, więc jest możliwość że kierunek zamkną i co wtedy jak np. ja złożę tylko na pedagogikę z przyrodą? Zostaje bez studiów czy proponują mi przeniesienie na inny kierunek ?
Zostaniesz prawdopodobnie bez niczego, ewentualnie zaproponują Ci studia zaoczne i oddadzą kwotę za rekrutację czyli 85 zł.
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 23:14   #17
magstar
Przyczajenie
 
Avatar magstar
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28
Dot.: Uniwersytet Opolski

To nie dobrze ... ( ale dziękuje za informacje
magstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:47   #18
eyercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 44
Dot.: Uniwersytet Opolski

Hej dziewczyny na co się wybieracie? ja również w tym roku do Opola i poszukuje współlokatorki do pokoju do akademika
eyercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:14   #19
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez eyercia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny na co się wybieracie? ja również w tym roku do Opola i poszukuje współlokatorki do pokoju do akademika
Witaj
Ja niestety już jestem na etapie końcowym jeśli chodzi o studia i nie opłaca mi się mieszkać w Opolu, ale życzę owocnych poszukiwań

A Ty na co się wybierasz?
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 12:18   #20
eyercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 44
Dot.: Uniwersytet Opolski

Witam starszą koleżankę Chyba na inżynierię środowiska, choć jeszcze do końca zdecydowana nie jestem :P mogłabyś mi poradzić, który akademik jest najlepszy? i czy trudno dostać miejsce, czy raczej przyznają je każdemu?
eyercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 22:11   #21
aagar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez eyercia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny na co się wybieracie? ja również w tym roku do Opola i poszukuje współlokatorki do pokoju do akademika
hej.. wybieram się na studia II stopnia - biotechnologia kosmetyczna.. również szukam współlokatorki do pokoju w akademiku
aagar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 22:17   #22
kargolcia154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 80
Send a message via Skype™ to kargolcia154
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez aagar Pokaż wiadomość
hej.. wybieram się na studia II stopnia - biotechnologia kosmetyczna.. również szukam współlokatorki do pokoju w akademiku


No to jest nas już trzy
kargolcia154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 22:21   #23
aagar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez kargolcia154 Pokaż wiadomość
No to jest nas już trzy
orientujesz się jak wyglądają formalności z tym związane? (w jakim terminie to najlepiej załatwic, który akademik wybrac)
aagar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 22:25   #24
kargolcia154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 80
Send a message via Skype™ to kargolcia154
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez aagar Pokaż wiadomość
orientujesz się jak wyglądają formalności z tym związane? (w jakim terminie to najlepiej załatwic, który akademik wybrac)


Byłam w środę złożyć wniosek niestety jednak okazało się że nie miałam wszystkich dokumentów.
Czas na złożenie tych papierów jest do 20 sierpnia.
A co do wyboru akademika to jedna z dziewczyn chyba już o tym pisała z resztą na stronie odnośnie akademików jest powiedziane że są one przyznawane w zależności od kierunku, który studiujesz.
kargolcia154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 22:31   #25
aagar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez kargolcia154 Pokaż wiadomość
Byłam w środę złożyć wniosek niestety jednak okazało się że nie miałam wszystkich dokumentów.
Czas na złożenie tych papierów jest do 20 sierpnia.
A co do wyboru akademika to jedna z dziewczyn chyba już o tym pisała z resztą na stronie odnośnie akademików jest powiedziane że są one przyznawane w zależności od kierunku, który studiujesz.
dzięki za informacje
aagar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 10:43   #26
magstar
Przyczajenie
 
Avatar magstar
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28
Dot.: Uniwersytet Opolski

Ja pedagogika wczesnoszkolna z przyrodą Ale ja szukam mieszkania :P
magstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 14:07   #27
eyercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 44
Dot.: Uniwersytet Opolski

a jakie są ceny mieszkań w Opolu? bo to też biorę pod uwagę , jeśli nie dostanę miejsca w akademiku.. :P wogóle orientujecie się jak wygląda życie studenckie w Opolu? jest gdzie się pobawić czy tylko jeden klub na całe miasto :P
eyercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 10:43   #28
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez eyercia Pokaż wiadomość
Witam starszą koleżankę Chyba na inżynierię środowiska, choć jeszcze do końca zdecydowana nie jestem :P mogłabyś mi poradzić, który akademik jest najlepszy? i czy trudno dostać miejsce, czy raczej przyznają je każdemu?
O to powodzenia. Totalnie nie moje zainteresowania ( chemia ).

Najlepszy akademik to Kmicic. Super atomsfera. Łazienka na jeden moduł ( czyli 2 pokoje 2 os. i 2 pokoje 3 os. czyli razem 10 osób). Kuchnia na całe piętro ale na prawde rzadko zdaża się, że nie ma wolnego palnika. Pralnia na każdym piętrze (każdy może się 3 razy w miesiącu zapisac i ma wtedy do dyspozycji całe pomieszczenie łącznie z suszarnią

Również fajną opcją jest Niechcic. Niestety jest najdroższy ale też ponoć jest tego wart. Głównie kwaterują tam obcokrajowców. Bodajże na 4 pokoje jest łazienka i kuchnia ale wszystko studenci muszą sprzątać bo nie ma sprzątaczek tak jak w innych akademikach.

Na ostatnim miejscu Mrowisko i Spójnik z prostego powodu:
- łazienka na jedno piętro,
- brak zsypu i trzeba wychodzić na dwór aby wynieść śmieci ( nawet w ziemie),
- jedna pralnia
- kamery na piętrze. Żeby zapalić papierosa trzeba wychodzić poza budynek lub w pokoju jeśli komuś to nie przeszkadza.


Cytat:
Napisane przez eyercia Pokaż wiadomość
a jakie są ceny mieszkań w Opolu? bo to też biorę pod uwagę , jeśli nie dostanę miejsca w akademiku.. :P wogóle orientujecie się jak wygląda życie studenckie w Opolu? jest gdzie się pobawić czy tylko jeden klub na całe miasto :P
Ceny różne są. Od 250 zł na zaodrzu do 600 zł w centrum. A jeśli chodzi o kluby to Opole jest na prawdę imprezowym miastem. Jest ich wiele i w róznych klimatach także myśle, że każdy znajdzie coś dla siebie
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 15:17   #29
Iverka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 30
Dot.: Uniwersytet Opolski

Cytat:
Napisane przez eyercia Pokaż wiadomość
a jakie są ceny mieszkań w Opolu? bo to też biorę pod uwagę , jeśli nie dostanę miejsca w akademiku.. :P wogóle orientujecie się jak wygląda życie studenckie w Opolu? jest gdzie się pobawić czy tylko jeden klub na całe miasto :P
Nie wiem czy chcesz kupic mieszkanie czy wynająć Jedno i drugie nie wychodzi tak drogo w porównaniu z resztą Polski, tutaj masz krótki wykaz: http://rynekpierwotny.com/mieszkania/?query=opole
Iverka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 06:14   #30
magstar
Przyczajenie
 
Avatar magstar
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28
Dot.: Uniwersytet Opolski

Szukamy 2 osób - do wynajęcia mieszkania - pokój dwuosobowy W centrum, 3min od UO, mieszkanie jest 4 pokojowe, narazie jest na 3 więc brakuje tylko 2 os do tego pokoju. Podsyłam link do ogłoszenia jakby ktoś chciał to lepsze zdjęcia samego tego pokoju prześlę
http://tablica.pl/oferta/pokoj-jedno...#xtor=EREC-55-[id1]-20130725-[displayLink]-12086447@1-20130725002322
magstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-22 12:52:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.