Trzy pytania dotyczące trądziku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-16, 01:29   #1
Fangirl_12
Przyczajenie
 
Avatar Fangirl_12
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2

Trzy pytania dotyczące trądziku?


Miałam mały problem ze sformułowaniem tematu
To są zarówno trzy pytania, jak i trzy problemy. Jestem za granicą na wakacjach i niestety do dermatologa najszybciej pójdę za trzy tygodnie :/

1. Mam na czole dość świeżą (miesiąc, dwa?) bliznę. Nie jest duża, raczej mała, ale niestety ją widać, dlatego, że jest fioletowa. Oczywiście po pryszczu. Stąd mam dwa ( miało być jedno) pytania: Czy ten fioletowy odcień z czasem sam zniknie? Czy na bliznę zanikową, dość świeżą (max 3 miesiące) i małą wystarczy maść cepan, żeby stała się naprawdę mało widoczna, a najlepiej zupełnie zniknęła? Nie chcę żadnych laserów, bo są dość drogie, ale mnie ten ślad po wyprysku strasznie denerwuje.

2. Właśnie dziś przed chwilą odpadł mi strupek po pryszczu, w sumie to tak jakby niechcący przejechałam lekko po nim palcem (nie paznokciem) bo mi jakiś owad usiadł. Ale odpadł zadziwiająco łatwo zostawiając za sobą czerwone (chociaż mi to bardziej przypomina róż, ale to chyba mało istotne ) przebarwienie i malutką dziurkę, która wygląda jak rozszerzony por. Czytałam na internecie, że to końcowy etap gojenia wyprysku i w końcu zniknie. Tylko (znowu dwa pytania ): ,,W końcu zniknie" to znaczy po jakim czasie, cepan może to przyspieszyć? Czy ta dziurka też zniknie (bo pisało tylko o przebarwieniu)?

3. Oprócz tego strupka co mi dzisiaj odpadł (a raczej sama się go pozbyłam) mam jeszcze kilka strupków na twarzy, na brodzie jeden duży i kilka mniejszych. Czy jeśli już ich tak ,,przez przypadek" nie będę ruszać jak tamtego, również zostaną po nich przebarwienia i dziurki? (ten strup jest większy, ale dość płytki, tamten wyżej wymieniony był biały [tak, biały strup] i zmieszany z krwią).

Dzięki z góry, jeśli ktoś przebrnął przez to wszystko i ma zamiar odpowiedzieć
Fangirl_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 14:53   #2
domi7895
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Trzy pytania dotyczące trądziku?

1. Co do blizny myślę, że z czasem zniknie. Ja też mam problem z bliznami po pryszczach - zazwyczaj przez jakiś miesiąc są czerwone, ciężko jest zakryć podkładem, ale z czasem bledną. Myślę, że możesz śmiało stosować Cepan, ewentualnie jakiś inny krem np. NoScar. Mnie bardzo pomagają peelingi enzymatyczne np. z Lirene, zauważyłam że przy regularnym stosowaniu cera jest jaśniejsza i blizenki szybciej bledną.

2. Myślę, że to jest normalny etap. Po odpadnięciu strupka zawsze zostaje początkowo ślad po nim. Wydaje mi się, że z czasem samo zniknie

3. Możesz mieć lekkie blizny, ale Cepan powinien sobie z nimi poradzić.
Na wszystko potrzeba czasu, wiadomo, że zaraz na początku jak to jest świeże to będzie czerwone, zaróżowione, ale z czasem blednie.
domi7895 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 15:59   #3
Fangirl_12
Przyczajenie
 
Avatar Fangirl_12
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Trzy pytania dotyczące trądziku?

Hej, dzięki wielkie za odpowiedź
Mam jeszcze pytanie. Mówisz, że ,,zblednie". A wiesz może czy przy stosowaniu regularnych (codziennych, dość łagodnych, no cóż, na pewno mnie nie podrażniają) peelingów, używaniu kremu z filtrem +50 i maści cepan (dwa razy dziennie) jest szansa, że mi to zniknie całkowicie lub spłyci się na tyle, że nie będzie zbyt widoczne (jedynie z bliska przy np. lustrze)? Ogólnie ta blizna na czole jest zanikowa, ale strasznie płytka i w sumie mam tylko ją (reszta moich problemów z twarzą to same przebarwienia).

Skoro przebarwienia z czasem same znikają (czytałam, że od 3 do nawet 24 miesięcy, ale w końcu znikną), to mam nadzieję, że po odpadnięciu tamtych strupków (nieco większych, ale płytkich) też zostaną mi same przebarwienia

(masa powtórzeń ,,przebarwienie" itd., ale nie chce mi się tego poprawiać )
Fangirl_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 12:12   #4
domi7895
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Trzy pytania dotyczące trądziku?

To zależy od głębokości blizny, ale wydaje mi się, że raczej powinno rozjaśnić się na tyle, że będzie niewidoczne
Ja bym się tymi strupkami jakoś bardzo nie przejmowała, wiadomo potrzeba czasu, ale z pewnością zniknie na tyle, że nie będzie stanowiło dyskomfortu.

Powodzenia
domi7895 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 13:12:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.