Mamy kwietniowe 2019❤ - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-15, 15:22   #451
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Nie mamy preferencji

Właśnie tzt robi sałatkę owocowa na śniadanie

Patrzcie co kupiłam : Załącznik 7621566
O i jak ten dziennik wygląda w środku?


Cytat:
Napisane przez MoonInTheSky Pokaż wiadomość
U mnie w I trymestrze były nudności, a w II jak myślałam, że już będzie lepiej to doszły wymioty haha


Przepraszam dziewczyny, za ciszę wczoraj, ale tak jak pisałam córa mi goraczkuje i cała uwaga była skupiona na niej.

Na usg wszystko dobrze, było widać piękne

@fitelina bardzo bardzo fajny ten lekarz! Położna założyła mi też kartę ciąży.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Super, gratuluję !
Założyli Ci kartę ciąży po usg? Myślalam, że to przy prowadzeniu ciąży zakładają? Do kogo chodzisz na prowadzenie? Ja się zapisałam na piątek na wizytę do Sierawskiego.


My właśnie wracamy do domu po długim weekendzie, zjadłam trochę mało zdrowo zestaw w McDonald's
Objawów dalej brak, niektóre z Was biedne tak zdychaja ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fitelina
Czas edycji: 2018-08-15 o 15:34
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 15:43   #452
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dzięki jeszcze antybiotyk czeka ale wole giną zapytać bo widzę ze jest w grupie B leków dla ciezarnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Jak robisz ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez proszę o przepis
Na razie próbowałam napoju imbirowego i tak średnio mi pomaga, jak mam mdłości i chce mi się wymiotowac to się nie powstrzymuje bo jeszcze gorzej się czuje. A jak zwymiotuje to mi przechodzi na razie miałam takie 3 dni, dziś względny spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 17:39   #453
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Robienie imbiru to bardzo czasochlonne
Kupuje swieży i trzeba go obrać ze skórki. Najlepiej sie to robi małą łyżeczką.
Potem trzeba go pokroic na takie plasterki 1-2 mm, przecinajac włókna, czyli nie wdłuż.
Nastepnie zważyć i odsypać sobie tyle samo cukru do naczynia.
Potem dać do garnka imbir i zalać woda tak, żeby przykryło
Gotować to jakąs godzinę. Po godzinie dodać ten cukier i tu sie zaczyna. Mieszac, mieszac, az cukier odparuje. To moze trwac nawet 2 godziny. Najgorzej ostatnie pół godziny jak juz coraz mniej wody i cukier zaczyn sie karmelizowac to trzeba stac przy tym i non stop mieszac. Jak juz nie bedzie wody to wysypac na papier do pieczenia i czekac az cukier do konca stegnieje....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Mialo byc az Woda odparuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 18:40   #454
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Tez proszę o przepis
Na razie próbowałam napoju imbirowego i tak średnio mi pomaga, jak mam mdłości i chce mi się wymiotowac to się nie powstrzymuje bo jeszcze gorzej się czuje. A jak zwymiotuje to mi przechodzi na razie miałam takie 3 dni, dziś względny spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie mdli ale raz miałam ochotę na bełta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Robienie imbiru to bardzo czasochlonne
Kupuje swieży i trzeba go obrać ze skórki. Najlepiej sie to robi małą łyżeczką.
Potem trzeba go pokroic na takie plasterki 1-2 mm, przecinajac włókna, czyli nie wdłuż.
Nastepnie zważyć i odsypać sobie tyle samo cukru do naczynia.
Potem dać do garnka imbir i zalać woda tak, żeby przykryło
Gotować to jakąs godzinę. Po godzinie dodać ten cukier i tu sie zaczyna. Mieszac, mieszac, az cukier odparuje. To moze trwac nawet 2 godziny. Najgorzej ostatnie pół godziny jak juz coraz mniej wody i cukier zaczyn sie karmelizowac to trzeba stac przy tym i non stop mieszac. Jak juz nie bedzie wody to wysypac na papier do pieczenia i czekac az cukier do konca stegnieje....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Mialo byc az Woda odparuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde to nie dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Ja dzisiaj znowu mam bol głowy zmuerzylam cisnienie i mam niskie. 100/70. Wypilam cappuccino ale nie pomoglo. Ktoras z was tutaj pisała o takich bólach i podnoszeniu sobie cisnienia? Bo nie wiem czy dobrze kojarze watek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 18:57   #455
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

A migdały to nie na zgage ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mówisz??? coś mi świta, że mdłości ale może faktycznie zgaga


Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Chyba imbir daje rade. Jutro kupuje kg i robie kandyzowany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przypomniało mi się , że kupiłam ostatnio córce lizaki imbirowe na chorobe lokomocyjną- może na mdłości ciążowe też pomogą?
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 19:33   #456
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Mówisz??? coś mi świta, że mdłości ale może faktycznie zgaga



Przypomniało mi się , że kupiłam ostatnio córce lizaki imbirowe na chorobe lokomocyjną- może na mdłości ciążowe też pomogą?
jadlam na potęgę przy zgadze dopóki nie odkrylam czegoś lepszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 20:19   #457
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
jadlam na potęgę przy zgadze dopóki nie odkrylam czegoś lepszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że zgaga mnie ominie dziś i tak względnie dobrze jak chodzi o mdłości ale ciągle coś jem- aż mąż jest w szoku oby mi to przeszło bo nie doturlam się do porodówki


Dziś powiedzieliśmy rodzinie aaa niech się cieszą razem z nami
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-16, 04:52   #458
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Dzień dobry

Wrzucę zdjęcia dziennika po pracy
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 05:31   #459
msyska
Raczkowanie
 
Avatar msyska
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 410
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cześć

U mnie pomaga kisiel na pusty żołądek, potem jest względnie Ok ale faktycznie co chwile coś trzeba jeść
Jadę właśnie do pracy i muszę się zaopatrzyć w jakieś przekąski żeby tam nie paść
msyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 06:02   #460
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Marchewki!
Ja jutro będę kroić sobie dziś mam całe pudło naleśników hehe
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 07:08   #461
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Ja jutro na badania ide,majatek w labie zostawie

Wybieracie sie na badania prenatalne miedzy 11-14 tyg?
Ja po kolejnej wizycie mam zamiar sie umowic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-16, 07:16   #462
pestka_arbuza88
Raczkowanie
 
Avatar pestka_arbuza88
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 405
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość


My właśnie wracamy do domu po długim weekendzie, zjadłam trochę mało zdrowo zestaw w McDonald's
Objawów dalej brak, niektóre z Was biedne tak zdychaja ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przyznaję się, jadłam i ja TŻ musi mnie kochać mocno, bo oddał mi połowę swojego cheesa jeszcze
pestka_arbuza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 07:32   #463
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Dobry. Meczylam się wczoraj z bólem głowy cale popołudnie i cały wieczór. W nocy nie mogłam aż zasnąć w końcu się poddalam i wzielam paracetamol zasnelam po nim bardzo szybko. A rano głowa dalej pulsuje. Podszedł pierwszym pawik i rzeczywiście lżej i bez nudnosci ale czy z głodu nie padne zrobilam sobie kawę, mam nadzieje ze trochę pomoże na bol bo nie wyobrażam sobie brac ciągłe paracetamol. Niby jest bezpieczny ale w małych dawkach a ja trzeci dzien z rzędu biorę jedną tabletkę jutro muszę podpytac gina jak sobie z tym radzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja jutro na badania ide,majatek w labie zostawie

Wybieracie sie na badania prenatalne miedzy 11-14 tyg?
Ja po kolejnej wizycie mam zamiar sie umowic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. W pierwszej ciąży bylam. Myślę ze to jedno z ważniejszych USG i nawet powinno być refundowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 07:43   #464
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dobry. Meczylam się wczoraj z bólem głowy cale popołudnie i cały wieczór. W nocy nie mogłam aż zasnąć w końcu się poddalam i wzielam paracetamol zasnelam po nim bardzo szybko. A rano głowa dalej pulsuje. Podszedł pierwszym pawik i rzeczywiście lżej i bez nudnosci ale czy z głodu nie padne zrobilam sobie kawę, mam nadzieje ze trochę pomoże na bol bo nie wyobrażam sobie brac ciągłe paracetamol. Niby jest bezpieczny ale w małych dawkach a ja trzeci dzien z rzędu biorę jedną tabletkę jutro muszę podpytac gina jak sobie z tym radzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Tak. W pierwszej ciąży bylam. Myślę ze to jedno z ważniejszych USG i nawet powinno być refundowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W 1szej ciazy mialam refundowane ze wzgledow zdrowotnych ale lekarze niechetnie daja skierowania.
Teraz bede placic z wlasnej kieszeni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

LISTOPADOWA ja w pierwszej ciazy mialam takie bole glowy, ze nie moglam wstac z lozka. Nie bralam lekow ale wyłam z bólu. Przeszło po tygodniu.
Mam nadzieje, ze Tobie tez szybko przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 08:06   #465
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
W 1szej ciazy mialam refundowane ze wzgledow zdrowotnych ale lekarze niechetnie daja skierowania.
Teraz bede placic z wlasnej kieszeni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

LISTOPADOWA ja w pierwszej ciazy mialam takie bole glowy, ze nie moglam wstac z lozka. Nie bralam lekow ale wyłam z bólu. Przeszło po tygodniu.
Mam nadzieje, ze Tobie tez szybko przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w pierwszej ciąży miałam w II trymestrze ale pojedyncze dni. Tak co tydzień, dwa. Ciężko bez tabletek funkcjonować jak nawet spać nie można. Jeszcze dziecko mam. Dzisiaj w nocy budziła mi się na dodatek co godzinę. Na szczęście wystarczyło pogłaskać przytulić ale jednak niefajne takie pobudki co chwilę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 08:10   #466
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja w pierwszej ciąży miałam w II trymestrze ale pojedyncze dni. Tak co tydzień, dwa. Ciężko bez tabletek funkcjonować jak nawet spać nie można. Jeszcze dziecko mam. Dzisiaj w nocy budziła mi się na dodatek co godzinę. Na szczęście wystarczyło pogłaskać przytulić ale jednak niefajne takie pobudki co chwilę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak wiem, dlatego ja sie modle żeby nie bylo powtorki z rozrywki bo mdlosci czy brak energii przezyje ale ten bol glowy to byl armagedon.

Na szczescie mąż dzis wraca bo nie bylo go od wtorku wiec przejmie młodego. A ja sie pomału bede organizować na wyjazd nad morze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 08:10   #467
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Hej!
Idę dziś na 18 na pierwszą wizytę, już mnie brzuch z nerwów boli..
No i w ogóle muszę się jej spytać czy poprowadzi moją ciążę, nie chciałabym nikogo innego. Jedyny minus taki, że wszystko będzie prywatnie więc za wszystko zapłacę.

Na prenatalne też na pewno idę, pewnie gdzieś ok 13 tygodnia.

Dla odmiany czuję się trochę lepiej, choroba odpuszcza, apetyt wraca. Wczoraj kapuśniak przegryzałam kapustą kiszoną. Co za szczęście!

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem
mervie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 08:11   #468
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Dorka gratuluję! Fajnie czytać dobre wieści

Ale nastukałyście dzisiaj, matko bosko

Ja miałam cc planowane, od pon w szpitalu, w środę poród, w sobotę wypis. CC było straszne i wolałabym nie wiedzieć jak to wygląda, tylko iść jak za pierwszym razem na kozaka.. Teraz mi będzie ciężej. Nie wspominam miło, to uczucie grzebania w brzuchu i nie mogłam złapać oddechu. Fuj.

A jedzenie? Od poniedziałku w nocy tylko woda, w piątek dostałam jakiś kisiel. W sobotę w domu byłam tak zasuszona że nie mogłam na jedzenie patrzeć a jeszcze wszystko mnie bolało.

Nie wiem jak ja ogarnę tym razem z moim, już wtedy 3 latkiem, jak tż będzie tylko 2 tyg w domu a potem? Jak niby zniosę wózek z maluchem żeby Iwa odprowadzić do przedszkola? A kilka godzin później trzeba będzie po niego iść... Może za bardzo wybiegam w przyszłość ale jestem przerażona bo ja długo dochodziłam do siebie.

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Ja swojego CC jakoś źle nie wspominam. Nie jest to najprzyjemniejsza rzecz jaką miałam w życiu, ale nie było źle Słabiej z dochodzeniem do siebie później. Teraz jestem spokojniejsza bo wiem czego się spodziewać (taki typ), ale przypuszczam że może być gorzej.
A z tym co później... Damy radę! Kto jak nie my?

Cytat:
Napisane przez czarna_pantera90 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny u mnie dzisiaj pobudka o 5:55, czułam się jakbym obudziła się na statku z chorobą morską🤢 szybko jednak przybrałam kurs „lodówka” i przeszło
Gratuluję udanych wizyt!
Ja chciałabym powiedzieć wszystkim o ciąży jak najpóźniej, ale nie wiem jak długo uda mi się ukrywać brzuszek. Już mam drobne uwypuklenie na dole brzucha, ale brzuch zawsze miałam płaski, wiec raczej nie poukrywam za długo, ale będę próbować
Btw smarujecie już brzuch i biust oliwkami/kremami? Jakimi?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się smarowałam na zmianę kremem elancyl i najzwyklejszą oliwką (po masażu gąbką). Nic mi nie wyszło. Tylko lekkie rozstępy na udach, ale tam nie smarowałam No i zaczęłam jakoś koło 3 miesiąca. Teraz się jeszcze nie smaruję, ale gąbkę i oliwkę już kupiłam.

Cytat:
Napisane przez MoonInTheSky Pokaż wiadomość
U mnie w I trymestrze były nudności, a w II jak myślałam, że już będzie lepiej to doszły wymioty haha


Przepraszam dziewczyny, za ciszę wczoraj, ale tak jak pisałam córa mi goraczkuje i cała uwaga była skupiona na niej.

Na usg wszystko dobrze, było widać piękne

@fitelina bardzo bardzo fajny ten lekarz! Położna założyła mi też kartę ciąży.

Gratuluję wszystkich wizyt i witam nowe mamusie

Ja po porodzie mówiłam, że nigdy więcej już żadnych dzieci, ale to prawda, że wszystko co złe się zapomina. Ja urodziłam miesiąc wcześniej, nagle odeszły mi wody jak na filmach. Niestety nie było żadnej akcji, więc wywoływali mi poród oxy...

Córka śpi, mąż śpi, ja zjadłam śniadanie zrobiłam sobie kawę, ale nie wiem czy mi dziś podejdzie. Zaraz muszę iść z psem i do paczkomatu, bo mam chyba ze 4 paczki


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Gratulacje serduszka!

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja siebie nie poznaje.. na sama mysl o slodyczach czy jakims slodkim cieście mnie mdli...

A tak juz troche w przyszlosc wychodzac. Macie preferencje odnosnie płci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy pierwszym chciałam dziewczynkę, wyszedł chłopak ;P Teraz jeśli będzie dziewczynka to super, bo to jakieś nowe doświadczenie i fajnie by było wychowywać córę, ale jak będzie chłopak to przypuszczam że się będą z bratem lepiej dogadywać. Więc w gruncie rzeczy wszystko jedno

Cytat:
Napisane przez maltaa7 Pokaż wiadomość
mi się marzy dziewczynka , a TZ chcialby chłopca. W sumie to wyprawkę miałabym i dla chłopca( po synu) i dziewczynki ( po bratanicy. Akurat byśmy się wymienili bo oni spodziewają się z początkiem stycznia chlopczyka). Tak naprawdę co sie trafi to i tak będę szczęśliwa, najważniejsze żeby był zdrowy.

u mnie mdłości masakra. Od rana do wieczora. Jedzenie pomaga tylko na chwilę. Próbuje ugotować obiad, ale od samego zapachu robi mi się niedobrze :/. Muszę spróbować z tą guma do żucia. Tylko nie miętowa, bo mnie ten smak odrzuca. Macie może jeszcze jakieś inne sposoby na mdłości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz mdłości nie mam (przypuszczam że jeszcze nie mam). Poprzednio miałam ze sobą zawsze gumy, jakieś cukierki żeby zabić szybko głód (zamiast uczucia głodu miałam mdłości i wtedy coś zjeść to była masakra. musiałam jeść wyprzedzając to uczucie żeby mi cokolwiek weszło). No i Coca Colę. Nie za dużo bo to kofeina, ale całkiem pomagało. I musiałam coś zjeść z 15 minut przed wstaniem z łóżka. Jeszcze od razu poszybowało mi TSH i musiałam brać tabletkę 30 minut przed jedzeniem. Więc był budzik - tabletka - sen - budzik - kanapka - sen - budzik - wstaję Całkiem działało

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
W 1szej ciazy mialam refundowane ze wzgledow zdrowotnych ale lekarze niechetnie daja skierowania.
Teraz bede placic z wlasnej kieszeni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

LISTOPADOWA ja w pierwszej ciazy mialam takie bole glowy, ze nie moglam wstac z lozka. Nie bralam lekow ale wyłam z bólu. Przeszło po tygodniu.
Mam nadzieje, ze Tobie tez szybko przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będę robiła badania prenatalne i pewnie PAPPA. Mam opiekę prywatną i w sumie PAPPA tylko dlatego że mam w zakresie i szkoda nie zrobić. Chociaż badanie kontrowersyjne. Totalnie mnie zaskoczyłyście że badania prenatalne są nierefundowane....
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 08:15   #469
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Hej!
Idę dziś na 18 na pierwszą wizytę, już mnie brzuch z nerwów boli..
No i w ogóle muszę się jej spytać czy poprowadzi moją ciążę, nie chciałabym nikogo innego. Jedyny minus taki, że wszystko będzie prywatnie więc za wszystko zapłacę.

Na prenatalne też na pewno idę, pewnie gdzieś ok 13 tygodnia.

Dla odmiany czuję się trochę lepiej, choroba odpuszcza, apetyt wraca. Wczoraj kapuśniak przegryzałam kapustą kiszoną. Co za szczęście!

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Powodzenia! Bedziemy czekac na info!

Też ciążę prowadze prywatnie ale zbieram faktury bo mam możliwość refundacji z pakietu medycznego, do ktorego jestem zapisana w pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Ja swojego CC jakoś źle nie wspominam. Nie jest to najprzyjemniejsza rzecz jaką miałam w życiu, ale nie było źle Słabiej z dochodzeniem do siebie później. Teraz jestem spokojniejsza bo wiem czego się spodziewać (taki typ), ale przypuszczam że może być gorzej.
A z tym co później... Damy radę! Kto jak nie my?



Ja się smarowałam na zmianę kremem elancyl i najzwyklejszą oliwką (po masażu gąbką). Nic mi nie wyszło. Tylko lekkie rozstępy na udach, ale tam nie smarowałam No i zaczęłam jakoś koło 3 miesiąca. Teraz się jeszcze nie smaruję, ale gąbkę i oliwkę już kupiłam.


Gratulacje serduszka!



Przy pierwszym chciałam dziewczynkę, wyszedł chłopak ;P Teraz jeśli będzie dziewczynka to super, bo to jakieś nowe doświadczenie i fajnie by było wychowywać córę, ale jak będzie chłopak to przypuszczam że się będą z bratem lepiej dogadywać. Więc w gruncie rzeczy wszystko jedno



Teraz mdłości nie mam (przypuszczam że jeszcze nie mam). Poprzednio miałam ze sobą zawsze gumy, jakieś cukierki żeby zabić szybko głód (zamiast uczucia głodu miałam mdłości i wtedy coś zjeść to była masakra. musiałam jeść wyprzedzając to uczucie żeby mi cokolwiek weszło). No i Coca Colę. Nie za dużo bo to kofeina, ale całkiem pomagało. I musiałam coś zjeść z 15 minut przed wstaniem z łóżka. Jeszcze od razu poszybowało mi TSH i musiałam brać tabletkę 30 minut przed jedzeniem. Więc był budzik - tabletka - sen - budzik - kanapka - sen - budzik - wstaję Całkiem działało



Będę robiła badania prenatalne i pewnie PAPPA. Mam opiekę prywatną i w sumie PAPPA tylko dlatego że mam w zakresie i szkoda nie zrobić. Chociaż badanie kontrowersyjne. Totalnie mnie zaskoczyłyście że badania prenatalne są nierefundowane....
Sa refundowane ale otrzymac skierowanie to naprawde graniczy z cudem. Ja dostalam tylko dlatego, ze nie mam nerki bo mialam wade genetyczna. Ale teraz nie chodze juz na NFZ wiec nie ma szans na skierowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-16, 08:20   #470
MoonInTheSky
Raczkowanie
 
Avatar MoonInTheSky
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 141
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
O i jak ten dziennik wygląda w środku?




Super, gratuluję !
Założyli Ci kartę ciąży po usg? Myślalam, że to przy prowadzeniu ciąży zakładają? Do kogo chodzisz na prowadzenie? Ja się zapisałam na piątek na wizytę do Sierawskiego.


My właśnie wracamy do domu po długim weekendzie, zjadłam trochę mało zdrowo zestaw w McDonald's
Objawów dalej brak, niektóre z Was biedne tak zdychaja ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po usg poszłam do pokoju położnych i tam mi założyły
Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Przyznaję się, jadłam i ja TŻ musi mnie kochać mocno, bo oddał mi połowę swojego cheesa jeszcze
Ja też jadłam, a później spędziłam pół dnia w łazience
Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Hej!
Idę dziś na 18 na pierwszą wizytę, już mnie brzuch z nerwów boli..
No i w ogóle muszę się jej spytać czy poprowadzi moją ciążę, nie chciałabym nikogo innego. Jedyny minus taki, że wszystko będzie prywatnie więc za wszystko zapłacę.

Na prenatalne też na pewno idę, pewnie gdzieś ok 13 tygodnia.

Dla odmiany czuję się trochę lepiej, choroba odpuszcza, apetyt wraca. Wczoraj kapuśniak przegryzałam kapustą kiszoną. Co za szczęście!

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Kciuki

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
MoonInTheSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 09:29   #471
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę- mnie mega ciągnie do słodkiego...
Co do płci to jest mi totalnie obojetna przy pierwszym dziecku gdzieś tam troszkę bardziej chciałam córkę i mam więc drugie nie ma znaczenia-byle zdrowe bo z jednej strony siostry to fajnie no i ekonomicznie ale synek też byłby fajny dobrze, że nie mam na to wpływu
Mam to samo, w pierwszej ciąży bardzo czekałam na córkę, długo nie było wiadomo bo się zasłaniała Teraz staram się nie nastawiać na nic i wydaje mi będę się bardziej umieć tą ciążą cieszyć.

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Tez proszę o przepis
Na razie próbowałam napoju imbirowego i tak średnio mi pomaga, jak mam mdłości i chce mi się wymiotowac to się nie powstrzymuje bo jeszcze gorzej się czuje. A jak zwymiotuje to mi przechodzi na razie miałam takie 3 dni, dziś względny spokój
Ten imbir to chyba niewielu osobom pomaga, w tamtej ciąży było mi bardziej niedobrze jak tylko poczułam ten zapach

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja jutro na badania ide,majatek w labie zostawie

Wybieracie sie na badania prenatalne miedzy 11-14 tyg?
Ja po kolejnej wizycie mam zamiar sie umowic.
Jakieś bardziej zaawansowane typu amniopunkcja czy te z krwi to nie, nie robiłam przy tamtej ciąży i teraz też raczej się nie wybieram o ile wszystko będzie ok w usg. Będę miała problem z tym dokładnym usg między 11-14tc bo akurat wtedy mam miesięczny kurs 300km od domu i będę musiała szukać czegoś na miejscu. Zamierzam się do tego zabrać już, bo najchętniej bym to załatwiła na nfz.

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Dla odmiany czuję się trochę lepiej, choroba odpuszcza, apetyt wraca. Wczoraj kapuśniak przegryzałam kapustą kiszoną. Co za szczęście!

U mnie dzień bez ogórka kiszonego to dzień stracony A wczoraj moja mama nagotowała gar bigosu, normalnie mam raj
A ja mam dziś i jutro urlop zabieram się do sprzątania dopóki mam zapał - miłego dnia dziewczyny
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 10:15   #472
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Hej!
Idę dziś na 18 na pierwszą wizytę, już mnie brzuch z nerwów boli..
No i w ogóle muszę się jej spytać czy poprowadzi moją ciążę, nie chciałabym nikogo innego. Jedyny minus taki, że wszystko będzie prywatnie więc za wszystko zapłacę.

Na prenatalne też na pewno idę, pewnie gdzieś ok 13 tygodnia.

Dla odmiany czuję się trochę lepiej, choroba odpuszcza, apetyt wraca. Wczoraj kapuśniak przegryzałam kapustą kiszoną. Co za szczęście!

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Super, ze dolegliwości mijają i kciuki za wizyte! A tak naszlo czytając, to lekarza trzeba pytać czy poprowadzi ciążę ? ja szlam i od razu zakładał mi kartę ciąży . teraz na pierwsza wizytę idę jutro ale do innego lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Byłam na spacerze. Bol głowy trochę odszedł. Kupilam imbirowa herbatę i cukierki. Znowu mnie szszargalo ale same kwasy. żołądek tak pusty ze przetrawił jabłko i herbatniki. Wiec znowu jem tosty z masłem i zagryzam warzywnyni chipsami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 11:30   #473
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Ja ledwo żyje. Totalny brak mocy, oczy mi sie same zamykaja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 13:11   #474
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Mi też jest strasznie niedobrze całymi dniami . Nic nie mogę jeść , bo zaraz wymiotuję. Czuje się jak wrak człowieka . Łącze się w bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 13:17   #475
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Mnie dzisiaj tylko po lodach nie cofie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 13:31   #476
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja jutro na badania ide,majatek w labie zostawie

Wybieracie sie na badania prenatalne miedzy 11-14 tyg?
Ja po kolejnej wizycie mam zamiar sie umowic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez muszę zrobić na nastepną wizytę i też pewnie min 3 stówki tam zostawie
Ja chodzę prywatnie do gina który robi prenatalne więc nie musze osobno się umawiać chociaż tyle dobrego...ale kasy nieźle u niego zostawię


Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dobry. Meczylam się wczoraj z bólem głowy cale popołudnie i cały wieczór. W nocy nie mogłam aż zasnąć w końcu się poddalam i wzielam paracetamol zasnelam po nim bardzo szybko. A rano głowa dalej pulsuje. Podszedł pierwszym pawik i rzeczywiście lżej i bez nudnosci ale czy z głodu nie padne zrobilam sobie kawę, mam nadzieje ze trochę pomoże na bol bo nie wyobrażam sobie brac ciągłe paracetamol. Niby jest bezpieczny ale w małych dawkach a ja trzeci dzien z rzędu biorę jedną tabletkę jutro muszę podpytac gina jak sobie z tym radzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Tak. W pierwszej ciąży bylam. Myślę ze to jedno z ważniejszych USG i nawet powinno być refundowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też boję się brania paracetamolu w I trymestrze- wzięłam raz bo ledwo żyłam przez ból ale wyrzuty sumienia mam ;/ daj znać co lekarz twój powie bo ja dop za 4 tyg idę


Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Hej!
Idę dziś na 18 na pierwszą wizytę, już mnie brzuch z nerwów boli..
No i w ogóle muszę się jej spytać czy poprowadzi moją ciążę, nie chciałabym nikogo innego. Jedyny minus taki, że wszystko będzie prywatnie więc za wszystko zapłacę.

Na prenatalne też na pewno idę, pewnie gdzieś ok 13 tygodnia.

Dla odmiany czuję się trochę lepiej, choroba odpuszcza, apetyt wraca. Wczoraj kapuśniak przegryzałam kapustą kiszoną. Co za szczęście!

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Kciuki ja całą noc nie spałam z nerwów przed wizytą


Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Mi też jest strasznie niedobrze całymi dniami . Nic nie mogę jeść , bo zaraz wymiotuję. Czuje się jak wrak człowieka . Łącze się w bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedy masz wizytę? co gin powiedział na przyrost bety? bo nie kojarzę żebyś pisała
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 13:45   #477
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Juz dwa razy uratowała mnie guma do żucia owocowa. teraz zjadlam pierogi i od razu sięgnęłam po gumę. Zobaczymy czy mnie pogoni bo generalnie po wymiotach jest super ale jestem bardzo słaba. Cukierki imbirowe nie pomagają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Głową mnie cmi. Wczesniej zaczynała bolec ale się polozylam i przeszlo. Ciągły głód tez pewnie sprzyja takim bolom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 13:47   #478
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Miło , że o mnie pamiętasz . Kolejną wizytę u swojego ginekologa miałam mieć 24.08 , ale stwierdziłam , że warto skonsultować się z kimś jeszcze . Bo tamta pani widziała też jakiegoś małego krwiaka , ale nie była do końca przekonana . Według niej ten krwiak mógł być przyczyną plamień, których już całe szczęście nie mam. Dziś wieczorem idę do dobrego specjalisty . Zobaczymy co on na to wszystko powie . Tamta nastraszyła mnie też pustym jajem płodowym , a ja mam długie cykle , więc owulacja mogła być później .. siedzę jak na szpilkach i czekam na wieczorną wizytę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 13:48   #479
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Miło , że o mnie pamiętasz . Kolejną wizytę u swojego ginekologa miałam mieć 24.08 , ale stwierdziłam , że warto skonsultować się z kimś jeszcze . Bo tamta pani widziała też jakiegoś małego krwiaka , ale nie była do końca przekonana . Według niej ten krwiak mógł być przyczyną plamień, których już całe szczęście nie mam. Dziś wieczorem idę do dobrego specjalisty . Zobaczymy co on na to wszystko powie . Tamta nastraszyła mnie też pustym jajem płodowym , a ja mam długie cykle , więc owulacja mogła być później .. siedzę jak na szpilkach i czekam na wieczorną wizytę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 13:50   #480
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671
Dot.: Mamy kwietniowe 2019

Jedyne co mnie pociesza , że przy pustym jaju bez zarodka może bym nie miała aż tak silnych mdłości i wymiotów .. już sama się tak pocieszam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-22 13:50:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.