Problem z paznokciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-01, 14:32   #1
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936

Problem z paznokciem


Od kilunastu lat mam problem z paznokciem u kciuka.Nie wiem jak to opisac ale sie postaram w miare moich mozliwosci jak najdokladniej.Wiec widac na nim-wzdluz-taka ciemniejsza prege i w miejscu gdzie konczy sie,czyli na koncowce paznokcia ten paznokiec "rozdziela" sie na pol.Tak jakby ktos rozcial w miejscu tej pregi.Jak paznokiec jest krotki tzn nie wystaje za opuszke to nie widac tego natomiast kiedy choc troche wystaje robi sie problem i jest to bolesne kiedy np o cos zawadze.Kiedys mi to nie przeszkadzalo ale teraz bardzo zalezy mi zeby wszystkie moje paznokcie wygladaly ladnie,a nie-9 ladnych i jeden maksymalnie krotki.Bylam z tym problemem u manikiurzystki i prawdopodobnie jest to przez uszkodzona macierz.Jedyne rozwiazania to akryle ale ja nie lubie sztucznych paznokci.Stosowalam tez taka odzywke na macierz(chyba Talika),wmasowywalam codziennie po kropelce w uszkodzony paznokiec)ale nic nie dalo.
Czy ktoras z Was potrafi mi pomoc?
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 17:55   #2
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Problem z paznokciem

A może warto byłoby się z tym przejść do dermatologa??? Jeśli wykluczyłby jakąś chorobę, to może jednak spróbuj na ten paznokieć nałożyć np. żel, który trzymałby ten paznokieć w ryzach ... po jakimś czasie może wróciłby do normy?
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 18:05   #3
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Problem z paznokciem

Dermatolog nic tu nie da.To jest wina macierzy a ja nie wiem jak mozna jej"pomoc"zeby ten paznokiec rosl juz dobrze.Nie chcialabym nic na niego nakladac bo wtedy wyroznialby sie sposrod pozostalych a wszystkich tez nie chce robic bo poprostu nie lubie tego uczucia...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 18:17   #4
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Problem z paznokciem

Powinnaś isc do dermatologo bo tylko on może stwierdzić co to konkretnie jest i jak mozna "to" zlikwidować . Bo możliwosci moze być masa-zerknij do dzialu "choroby paznokci" i dodaj do nich drugie tyle chorob o ktorych nie ma tutaj mowy. I rowniez uwazam ,ze (o ile nie bedzie przeciwwskazan lekarza) to najlepszym wyjsciem jest nalozenie zelu - ktory NICZYM nie bedzie sie odrózniał od reszty paznokci.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 19:37   #5
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Problem z paznokciem

Dermatolog widzial juz ten paznokiec( i to nie jeden dermatolog poniewaz swego czasu czesto chodzilam wlasnie do dermatologow z innego powodu) no i wlasnie dlatego pisze ze on tu nic nie da.Zarowno kosmetolog jak i manikiurzystka stwierdzili ze to wina macierzy,dlatego zwracam sie do Was z prosba abyscie polecily/podpowiedzialy mi co robic.Moze jest wsrod was specjalista i moze potrafi mi powiedziec co zrobic aby ta macierz "wyleczyc".
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 23:17   #6
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Problem z paznokciem

Skoro zarówno kosmetolog, manikiurzystka jak i dermatolodzy powiedzieli ,ze nic się z tym nie da zrobić,to nie wiem czyjej rady chcesz jeszcze zasięgnąć?! Ksiedza chyba. Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie tu wyrównanie pazura żelem!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 22:00   #7
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Problem z paznokciem

Jezeli ksiadz moglby mi cos doradzic to bardzo chetnie..A opisalam swoj problem tu i chcialam zasiagnac rady kogos,kto zna sie na takich rzeczach,moze mial podobny problem i polecilby mi dobra odzywke lub cos co wzmocnilo bo macierz.Ja nie napisalam ze kosmetolog,manikiurzystka i dermatolog powiedzieli ze nic sie nie da zrobic.Poprostu polecony "specyfik"nie dzialal na moj paznokiec.Dlatego chchialabym sprobowac czegos innego.I obejdzie sie mam nadzieje bez ksiedza
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-03, 10:22   #8
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Problem z paznokciem

Warszawianko, nadal uważam, że chyba najlepszym sposobem jest nałożenie warstwy żelu lub aktylu na ten paznokieć. Dobrze zrobiony nie będzie się odróżniał! Skupi całość płytki i nie pozwoli jej się rozchodzić... Ale jeśli uparcie negujesz porady kilku odób, w tym wykwalifikowanej kosmetyczki itp. to spróbuj odżywki Onymyrrh z mirry f-my DeLore (pytaj w salonach, na targach, w sklepach zaopatrujących manicurzystki itp.). Wciera się ją w skórę między paznokciem, a pierwszym załamaniem palca od góry. Tam powstaje macierz paznokcia ... może to go wzmocni? Spróbować zawsze można, a ta odżywka zbiera dużo pochwał za granicą.

Powodzenia!
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 13:12   #9
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Problem z paznokciem

Bardzo Ci Naila dziekuje.To nie tak,ze neguje wykwalifikowane osoby bo poprostu one mi nic takiego nie poradzily.Zel moze i bylby najlepszym ale i najlatwiejszym sposobem na zalatwienie tej sprawy ale ten paznokiec pod warstwa zelu nadal bedzie rosl uszkodzony a ja chcialabym zeby rosl zdrowy.Zeby jego stan powolutku sie polepszal.Bardzo dziekuje za porade,napewno sprobuje.Pozdrawiam
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 22:17   #10
Bea2
Raczkowanie
 
Avatar Bea2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 182
Smile Dot.: Problem z paznokciem

Ja również mam problem tego typu.

Od kilku lat na palcu wskazujacym pojawia się ciemna kreseczka (na białej części paznokcia, odchodzącej od opuszki).
Nie mogę tego paznokcia zapuścić, ponieważ wcześniej czy później przełamuje się wzdłuż i trzeba go obciać.

Byłam u dermatologa i też usłyszałam, że widocznie musiałam go uszkodzić, choć ja tego nie pamiętam. Jedyne co mogę powiedzieć, to to iż problem pojawił się po przebytej ciąży i porodzie.

Doradźcie dziewczyny, które miałyście ten problem i poradziłyście sobie z nim.

Czy większość z Was stosowała jakieś preparaty do wmasowywania, czy nałożyła żel? Znacie, stosowałyście ten specyfik Onymyrrk?

Na razie nie chciałabym zrywać tego paznokcia.

Dziękuję!
Bea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 16:21   #11
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Problem z paznokciem

Bea,ja dalej niestety ma ten problem-paznokiec wciąż rośnie uszkodzony.
Jednak robię tak:9 paznokci maluję zwykłym lakierem-a ten jeden żelem akrylowym Sally Hansen,który robi taką twardszą powłoczkę.Nie jest to taki akryl jak u manicurzystki,tylko taka twardsza odżywka.I jezeli wciaż paznokieć jest pomalowany-to zauważyłam,że nie "przełamuje się"
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 10:12   #12
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Problem z paznokciem

Mam to samo od pół roku na kciuku.To jest okropne nie można zapuścić paznokcia bo się rozdziela.Raz sobie obciełam tego paznokcia na krótko i myślałam że już się nie będzie rozdzielał a tu dalej tak jest.Więc rzeczywiście to wina macierzy ale dlaczego?Nie miałam w tym miejscu żadnego urazu i nie usuwam skórek.Stosuje różne odżywki do paznokci i nic.Może spróbuje tej do macierzy.Musi być jakiś inny ratunek oprócz akrylu.
Dork jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 17:10   #13
MalutkaWit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z paznokciem

witam
czesto robilam tipsy i teraz mam slabe paznokncie a chciala bym miec ladne naturalne swoje maluje odrzywkami i nic pozatym obgryzam a jak juz choduje paznokcie to mi sie lamia:/
ratujcieeee kobietki czekam na wasze odpowiedzi:
MalutkaWit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.