Trądzik! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-23, 18:35   #1
Bainbridge
Raczkowanie
 
Avatar Bainbridge
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z Krakowa.
Wiadomości: 34
Unhappy

Trądzik!


Od niedawna mam taki pseudo-trądzik . Jaka seria kosmetyków byłaby dobra?
Bainbridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:36   #2
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332
Dot.: Trądzik!

Jeżeli jest to kilka pryszczy polceam żel np. Garniera lub mydło siarkowe firmy barwa, tonik i jakiś żel puntkowy. Jeżeli syfków jest więcej lepiej idź do dermatologa
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 20:05   #3
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: Trądzik!

Jesli bedziesz uzywala mydelka siarkowego radze zaopatrzyc sie tezw jakis dobry nawilzacz niezapychajacy porow, gdyz dluzsze uzywanie wysusza skore.
ja z garniera niejestem zadowolona-wybierz raczej cos antybakteryjnego, ale bezalkoholowego.
pozdrawiam
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 20:05   #4
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: Trądzik!

Jesli bedziesz uzywala mydelka siarkowego radze zaopatrzyc sie tezw jakis dobry nawilzacz niezapychajacy porow, gdyz dluzsze uzywanie wysusza skore.
Ja z garniera nie jestem zadowolona-wybierz raczej cos antybakteryjnego, ale bezalkoholowego.
pozdrawiam
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 21:06   #5
Bainbridge
Raczkowanie
 
Avatar Bainbridge
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z Krakowa.
Wiadomości: 34
Talking Dot.: Trądzik!

Zastanawiałam się nad serią Under Twenty. Warto?
Bainbridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 21:11   #6
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Trądzik!

Ja mam taki różowy żel z U20. Nie wiem co o nim myśleć, moze byc;]. Mam parę syfków, chyba wyleczyłam sie z trądziku!! Jestem happy . Używam mydełka siarkowego i kremik Bambinoi jest dobrze.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 06:55   #7
Bainbridge
Raczkowanie
 
Avatar Bainbridge
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z Krakowa.
Wiadomości: 34
Talking Dot.: Trądzik!

O maj gad... Wystarczy mydło siarkowe i zwykły krem Bambino, żeby trądzik zniknął?!

PS. Zbieram szczękę z podłogi, nie przeszkadzać!
Bainbridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 08:01   #8
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Trądzik!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Ja mam taki różowy żel z U20. Nie wiem co o nim myśleć, moze byc;]. Mam parę syfków, chyba wyleczyłam sie z trądziku!! Jestem happy . Używam mydełka siarkowego i kremik Bambinoi jest dobrze.
Ja niestety muszę chodzić do dermatologa, używam skinorenu (krem) i byłam na antybiotykoterapii, ponadto stosuje do mycia buzi Cetaphil, (można powiedzieć, że nawet jest skuteczny) Widze naprwdę wyrażną poprawę
Niestety Under Twenty, mydełko siarkowe, ani Garnier na moją buzke nie działały za bardzo
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 10:40   #9
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Trądzik!

ja z serii under twenty nie bylam zadowolona bo mi piekielnie wysuszyla twarz a pryszczy nie usunela., poza tym skora byla jakas taka sztywna i napieta po niej...
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 22:24   #10
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Trądzik!

oooo kurcze zapeszyłam z tym wyleczeniem trądziku Dziś wyszły mi takie białe syfki i dwa przyszcze na policzku tych syfków nie moge wydusić aaaaaałaaaaaaaa...... Ale te problemy to napewno z okresu dojrzewania. Nie wierzę w to, że jakaś dieta mi pomoże, najwyżej "mydełko bez mydła" lub jakiś tonik i to wystarcza na okres dojrzewania! No ja jeszcze łykam Skrzpypowite, drożdzę, cynk, Zyrtec i herbatke z bratka
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 10:08   #11
~Słoneczko18~
Raczkowanie
 
Avatar ~Słoneczko18~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 193
Dot.: Trądzik!

Mi kosmetyki z serii under twenty akurat nie pomogly,ale za to do cery tradzikowej polecam serie IWOSTIN:zel do mycia twarzy IWOSTIN Purritin,zel na dzien IWOSTIN Purritin,krem na noc IWOSTIN Purritin
Są naprawde swietne Mozesz sobie zobaczyc np. na stronie www.apteka.tona.pl
~Słoneczko18~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-03, 14:45   #12
goniadzidzia
Raczkowanie
 
Avatar goniadzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 31
trądzik pospolity

Jakie są waszym zdaniem najlepsze preparaty na trądzik pospolity? (czerwone krostki bez ropnych, występujace tylko na policzkach)
goniadzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 16:27   #13
goniadzidzia
Raczkowanie
 
Avatar goniadzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 31
Dot.: trądzik pospolity

hmmm...?
goniadzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 20:11   #14
justiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Dot.: trądzik pospolity

na forum jest milion postów o tym!!!!
justiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 21:31   #15
goniadzidzia
Raczkowanie
 
Avatar goniadzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 31
Dot.: trądzik pospolity

hmm a po co zaraz te wykrzykniki?? nie rozumiem,nie mozna normalnie odpowiedziec...?:rolleyes :
goniadzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 11:29   #16
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: trądzik pospolity

owszem, można, ale codziennie pojawia się kilka takich postów, przy tworzeniu nowego wątku jest również napis, żeby skorzystać z wyszukiwarki, dlatego użytkownicy tracą już cierpliwość
przede wszystkim wybierz się do dermatologa, dodatkowo przeglądnij archiwum i KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 11:34   #17
agus-go
Przyczajenie
 
Avatar agus-go
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 18
GG do agus-go
Dot.: trądzik pospolity

Cytat:
Napisane przez goniadzidzia
Jakie są waszym zdaniem najlepsze preparaty na trądzik pospolity? (czerwone krostki bez ropnych, występujace tylko na policzkach)
Chodzi Ci o kosmetyki czy leki? Sama walczę z trądzikiem więc może coś Ci doradzę
agus-go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 11:41   #18
agus-go
Przyczajenie
 
Avatar agus-go
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 18
GG do agus-go
Dot.: Trądzik!

Ja od niedawna stosuję kosmetyki Soraya z serii Care&Control i muszę powiedzieć że nawet dobrze są tolerowane przez moją skórę trądzikową i wrażliwą zarazem.
agus-go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 13:26   #19
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Trądzik!

Zdecydowanie odradzam żel do mycia twarzy z serii under twenty strasznie wysuszył mi twarz skóra schodziła mi płatami Co do iwostinu to używam kremu na noc i jest dobry bo nawilża i zmniejsza zaczerwienienia ale moich zaskórników niestety nie usunął
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-05, 16:02   #20
goniadzidzia
Raczkowanie
 
Avatar goniadzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 31
Dot.: trądzik pospolity

Oki ale skoro ktoś traci cierpliowość to po co znowu otwiera ten post i pisze w nim cos z wielkimi pretensjami? Jestem tu nowa i jeszcze nie wiem wszystkiego i to chyba widać po ilości wysłanych przeze mnie wiadomosci... Ale są jeszcze zyczliwi ludzie - aguś-go Wiesz, w sumie to teraz zaczełam stosować akneroxid L - płyn,polecił mi go Indiego,mam nadzieje ze pomoze A u dermatologa byłam,przepisał mi cos co zupełnie nie pomagało. A Aguśty czego używasz i pomaga ci?
goniadzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 16:47   #21
justiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Dot.: trądzik pospolity

wiesz jezeli wykrzykniki oznaczaja dla Ciebie wielkie pretensje to bardzo mi przykro... w kazdym razie nie to"wielkie pretensje" byly moim celem tylko poprostu poinformowanie Cię ze na tym forum istnieje wiele takich watkow...
justiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 18:31   #22
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: trądzik pospolity

kuracja dermatologiczna zazwyczaj przebiega tak, że na początku następuje nasilenie objawów, a dopiero po tym oczyszczeniu uspokojenie skóry jak długo stosowałaś ten preparat? Jeśli nie odpowiadał Ci ten lekarz, to go zmień.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 08:33   #23
agus-go
Przyczajenie
 
Avatar agus-go
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 18
GG do agus-go
Dot.: trądzik pospolity

Cytat:
Napisane przez goniadzidzia
Oki ale skoro ktoś traci cierpliowość to po co znowu otwiera ten post i pisze w nim cos z wielkimi pretensjami? Jestem tu nowa i jeszcze nie wiem wszystkiego i to chyba widać po ilości wysłanych przeze mnie wiadomosci... Ale są jeszcze zyczliwi ludzie - aguś-go Wiesz, w sumie to teraz zaczełam stosować akneroxid L - płyn,polecił mi go Indiego,mam nadzieje ze pomoze A u dermatologa byłam,przepisał mi cos co zupełnie nie pomagało. A Aguśty czego używasz i pomaga ci?

Goniadzidzia, a w jakim mieście mieszkasz? Bo ja mam we Wrocławiu bardzo dobrego dermatologa i to przyjmuje na kasę, czyli za free.
Ja na początku jak byłam jednym wielkim prycholem to brałam doustnie antybiotyk Tetralusal a do tego na twarz Clindacne (na dzień) i Differin (na noc). Trochę to cierpliwości wymagało ale naprawdę podziałało. Potem już nie brałam antybiotyków doustnie tylko maściami się smarowałam. Miałam jescze różne maści potem. I leczę się do dzisiaj. Szczerze Ci powiem trądzik trądzikowi nierówny i z tym trzeba iść koniecznie do lekrza. Napisz coś więcej o Twoich zmaganiach z tym paskudztwem. Pozdrawiam
agus-go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 20:09   #24
Elwir
Przyczajenie
 
Avatar Elwir
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chotomów
Wiadomości: 18
Unhappy Trądzik przed ślubem:(

Hej Dziewczynki!!!!
Mam mały przedślubny problem. Ogólnie ślub za kilka miesięcy, ale chciałabym już zacząć działać. Chodzi o trądzik. W sumie nie jest on duży ale jest. Pojawia się co jakiś czas. Nie rozprzestrzenia się co prawda na całej twarzy, ale nawet te kilka pryszczy sprawia że czuję się po prostu źle. Wole żeby go nie było przynajmniej Tego Dnia jeśli znacie jakieś sposoby na pozbycie się go, jakieś skuteczne kosmetyki lub zabiegi u kosmetyczki bardzo proszę o odpowiedż od Was! z góry dzięki Ps. mam cerę mieszaną, a krostki pojawiają się zazwyczaj przed okresem. Skóra jest też wrażliwa na warunki atmosferyczne. Nie mam problemów latem, ale koniec września i październik to czas kiedy zaczyna się mój problem
Elwir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 15:57   #25
ice-queen
Przyczajenie
 
Avatar ice-queen
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 14
Dot.: Trądzik przed ślubem:(

hmm najlepiej by było gdybys poszła do dermatologa, wybrałby coś odpowiedniego dla Ciebie ja np. używam żelu Clindacne i jest dobry, trądzik mam już mniejszy, ale z tego co mi się wydaje to jest na receptę własnie...
ogólnie to jakos nieprzekonuja mnie np. kosmetyki reklamowane w tv typu 'pure zone' bo po takich wlasnie badziewiach mialam jeszcze wiekszy tradzik!
pozdrawiam
ice-queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 17:02   #26
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Trądzik przed ślubem:(

ja mysle ze to co Ty masz to wcale nie tradzik... sa to normalne krostki ktora kazda z nas przedzej czy pozniej ma.. jest to normalne szczegolnie przed okresem nasz organizm w ten sposob oczyszcza sie z toksyn... bez sensu brac jakies silne srodki na tradzik bo moze sie tylko pogorszyc stan cery- wiele lekow na tradzik powoduje najpierw wielki wysyp. Moim zdaniem najlepiej dbaj o cere. Dokladnie zmywaj makijaz by pory sie nie zapychaly. Uzywaj zelu do mycia, toniku, kremow- dobranych do typu cery. Na krostki ktore juz wyskocza polecam masc- detreomycyna.. (czy jakos tak, nie mam jej teraz pod reka ale sprawdze potem nazwe) jest to antybiotuk, wiec raczej dostepny na recepte- zalezy tez od apteki, no i tonik- Afronis, w aptece za pare zlotych.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 17:25   #27
aga.vip022
Zadomowienie
 
Avatar aga.vip022
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 225
Dot.: Trądzik przed ślubem:(

jeśli już coś mi wyjdzie, stosuję na noc maść cynkową i u mnie naprawdę widać poprawę
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze ;*
__________________
aga.vip022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 17:37   #28
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Trądzik przed ślubem:(

przypomnialo mi sie tez , ze dobre efekty przynosi maseczka z drozdzy bardzo tanim kosztem.

lyzeczka drozdzy plus woda.. az powstanie papka nakladac na ok 15 min, co drugi dzien.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:53   #29
Elwir
Przyczajenie
 
Avatar Elwir
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chotomów
Wiadomości: 18
Dot.: Trądzik przed ślubem:(

Dzęki Dziewczyny. Używam co prawda kosmetyków żeli, toników i kremów ale i tak wyskakują co jakiś czas, na szczęście umiem to zakryć makijażem, buć może dlatego że nie ma ich aż tak bardzo bardzo dużo.Dziękuję za wszystkie rady dziewczyny, na pewno wykorzystam w praktyce
Elwir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 22:50   #30
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Trądzik przed ślubem:(

Cytat:
Napisane przez Elwir Pokaż wiadomość
Dzęki Dziewczyny. Używam co prawda kosmetyków żeli, toników i kremów ale i tak wyskakują co jakiś czas, na szczęście umiem to zakryć makijażem, buć może dlatego że nie ma ich aż tak bardzo bardzo dużo.Dziękuję za wszystkie rady dziewczyny, na pewno wykorzystam w praktyce
tylko uważaj, żeby przez takie eksperymenty nie podrażnić/wysuszyć skóry bo wtedy będzie jeszcze gorzej
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.