Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-12, 23:42   #61
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

tez uzywalam tego ani gucio z tego wyszlo.nie wiem czy to zasluga moich niklych zdolnosci kulinarnych czy tez czegos innego, badz co badz experyment sie nie udal.ale bardzo chetnie poddam sie mu wiec jesli ktos chce moze mnie taka pasta potraktowac lub ja dla mnie zrobic bo robilam 2 razy i ani razu nie wyszlo
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 01:05   #62
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Chyba mi do konca ta pasta cukrowa nie wyszla. Zreszta nie wiem, ale cos jest nie tak "Cukrowalam" nogi w niedziele przez 1,5 godz i moze 1/4 wloskow udalo mi sie wyrwac (czy wam tez sie wyrywaja na sztuki ). Wczoraj poswiecilam kolejna godz nogom i jeszcze nie skonczylam. Troche to "cukrowanie" pracochlonne Pomijajac fakt, ze caly fartuszek kuchenny pocielam i zuzylam wszystkie skrawki... Sprobuje jeszcze raz od nowa ugotowac paste, moze bedzie lepiej.

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 11:27   #63
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja dzis tez sprobowalam Szklanka cukru, polowka cytryny i stolowa lyzka wody. Na razie wyglada dobrze... jak mikstura sie zagotowala, zaczela kipiec, wiec kilkakrotnie zdejmowalam ja z ognia. Goraca miala kolor piwa (jasnego), teraz ma kolor ciemnego bursztynu i sie studzi. Mam nadzieje, ze cos z tego bedzie. Aha, gotowalam moze z 10 minut, nie dluzej!
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 21:49   #64
Ines*1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Question Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dziewczyny pomóżcie!
Skuszona jakze entuzjastycznie wychwalaną przez was pastą cukrową oczywiście postanowiłam pójśc w wasze ślady i zaekserymentować. Jestem zrażona do wszystkich możliwych sposobów depilacji (tylko lasera nie próbowałam) i jak tylko usłyszałam o nowym, tanim, skutecznym sposobie zaczęłam przekopywać neta w poszukiwaniu jakis informacji na ten temat. Od razu trafiłam na forum wizażu i wasze entuzjastyczne opinie...Pełna nadziei i zapału (oraz zaopatrzona w ściągi w postaci wydruków z waszymi komentarzami) zabrałam się to "gotowania". I....I NIE WIEM CO POSZŁO NIE TAK!! Składniki te same, proporcje te same, kolory w trakcie gotowania te same (dokładnie przestudiowałam proces koloryzacji pasty w czasie gotowania) -gotowałam ok. 15 minut, zdjęłam z gazu ja kzrobiło sie bursztynowe (no i zaczęło sie troszku przypalać-swoją drogą może przez to nie wyszło:/ ). Następnie czekałam wszytko wystygnie i stwardnieje. I stwardniało!!-na kamień!! do tego stopnia, że żedne podgrzewanie (ani suszarką a ni na gazie) nie chciało zrobić z tego konsystecji plasteliny. Miękło tylko nieco i robiło sie bardzo lepkie ( wciąż zachowując nieco przezroczysto-bursztynowy kolor :/ ) i jak tylko próbowałam ugnieś to w palcach to znów twardniało na kamień!!! Najgorsze było mycie-godzine próbowałam zdrapać tę kmienną bursztynową powłokę z naczyń (nie powiem kolor miało bardzo ładny)!
Będę bardzo wdzieczna za wytkniecie mi błędów, które mam nadzieje w mym wyznaniu dostrzeżecie, ponieważ jawciąż się nie zniecheciłam i jutro znów podejmują próbę przygotowania pasty cukrowej ... mam tylko nadzieje, że nie będę musiała znów wszystkiego spuszać z wodą...
Ines*1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 06:34   #65
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Wygląda na to, że za dlugo gotowałaś. Mnie opanowanie tej metody zabrało tydzień. Albo za długo gotowałam albo za krótko. Teraz wydaje mi się to proste. Ale w końcu zrobiłam tak: jak zaczęło się robić brązowe, zestawialam z gazu i chłodzilam (nawet wstawiając do zimnej wody). Po schłodzeniu sprawdzalam czy już jest dobre. A jeszcze lepiej zostawić do następnego dnia ale wiem, wiem, ta niecierpliwość...... Bo jeśli jest za twarde to rzeczywiście strasznie to trudne do wyrobienia w palcach, jeśli natomiast nie jest dostatecznie wygotowane to wtedy się maże i cieknie w czasie depilacji. Po zrobieniu przelałam gotową pastę (jak już byłam pewna, że jest dobra) do słoiczka. I teraz gdy potrzebuję wstawiam słoiczek do rondelka z gotującą się wodą. Nie czekam długo bo wtedy pastaa jest zbyt ciepła by ją wziąć w palce. Jeśli tylko odrobinę zmięknie wydłubuję trochę ze słoiczka i wyrabiam w palcach aż zmętnieje. To jednak trochę trwa, może ok 10 min. Tylko raz za długo gotowałam i rzeczywiście nie byłam tego w stanie wyrobić. Ale po postawieniu na gazie pasta robiła się płynna więc nie wiem jak to zrobiłaś że podgrzewanie nic nie dało. Wtedy dodałam trochę wody i zagotowalam. I już wtedy pasta była dobra.
I jeszcze jedna uwaga. Wszystkie naczynie zabraudzone pastą należy namoczyć. Nie ma potrzeby niczego drapać. Cukier po pewnym czasie sam pięknie się rozpuszcza i nie ma po nim śladu. No chyba że pastę się spali na węgiel, to już całkiem inna sprawa.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 07:17   #66
bezsenność
Zadomowienie
 
Avatar bezsenność
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 470
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

a ja chciałam pójść na łatwiznę. I przez to że kiedys mi wyszło, doszłam do wniosku- po co sok z cytryny? I uzyłam cukier + H2O - wyszedł : cukier - jak bym pocieła to na kawałki- to był by cukier w kostkach
hehehe-n więc dziewczyny - bez soku się nie obejdzie
bezsenność jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 11:42   #67
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

A jak dlugie powinny byc wloski?
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-14, 16:56   #68
karolina1987
Zadomowienie
 
Avatar karolina1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 203
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

dziewczyny ja zrobilam paste z przepisu jednej z wizazanek: szklanka cukru, 1/4 szklanki miodu (jakiegokolwiek) i sok z polowy cytryny. ja tego uzywam jak wosku nie pamietam ile mi sie to gotowalo ale mialo kolor bardzo ciemnego bursztynu. ja to robilam dzien wczesniej niz mialam golic nogi i mi to w sloiczku calkiem zastyglo tak ze kamien sie zrobil- ale wlozylam ten sloik do miktofalowki i rozgrzalam go odpowiednio i jest super- wcale nie wyrywa mi wloskow pojedynczo- dwie lydki w 20 minut.
__________________
"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."
J.C.
karolina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 16:57   #69
karolina1987
Zadomowienie
 
Avatar karolina1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 203
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez baobab
A jak dlugie powinny byc wloski?
wloski powinny miec ok 0.5 cm troszke krotsze tez powinno wyrwac. pozdrawiam
__________________
"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."
J.C.
karolina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 21:27   #70
Ines*1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Cool Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Mam jeszcze pytanko: jakie najlepiej zachwać proporcje? Sądząc po wypowiedziach na forum im mniej wody tym lepiej. Nie wiem czy trzymać sie wersji 1/2 szklanki wody czy zaryzykować z 2 łyżeczkami??
Ines*1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 10:14   #71
karolina1987
Zadomowienie
 
Avatar karolina1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 203
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Ines*1983
Mam jeszcze pytanko: jakie najlepiej zachwać proporcje? Sądząc po wypowiedziach na forum im mniej wody tym lepiej. Nie wiem czy trzymać sie wersji 1/2 szklanki wody czy zaryzykować z 2 łyżeczkami??
ja nie uzylam wogole wody i wyszlo super!!! przepis to szklanka cukru, 1/4 szklanki miodu(ok 1 lyzka stolowa) i sok z polowy cytryny. pozdrawiam.
__________________
"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."
J.C.
karolina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-15, 21:08   #72
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

SUPER ,WYSZŁO ZA PIERWSZYM RAZEM!!!!!
Dziękuję wszystkim dziewczynom które ze szczegołami opisywały sposób robienia pasty min.MARGOP dziękitemu poszłam do kuchni ugotowałam wydepilowałam sie i ...to wszystko w niecałą godzinkę
REWELACJA!!!!!
Dziewczyny nie zrażajcie się próbujcie do skutku bo warto!!!
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 11:29   #73
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Naprawdę strasznie się cieszę, że czasem komuś wychodzi. Dlatego tyle razy zabierałam głos aby dziewczynom wytłumaczyć, bo to nie może nie wyjść. Metoda jest prosta. Tak prosta, że nawet nadaje sie do stosowania na dłuższym wakacyjnym wyjeździe. Co za problem wziąć ze sobą malutki sloiczek pasty i w razie potrzeby ją zastosować? A przede wszystkim jest to tanie. Zarówno w porównaniu z wizytą u kosmetyczki jak i z kupieniem wosku w sklepie.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 14:51   #74
loola
Raczkowanie
 
Avatar loola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Post Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja też własnie próbowałam. Z gotowniem nie miałam żadnego problemu. Najpierw męczyłam się z nogami, ale mi nie bardzo wychodziło. Spróbowałam bikini i wyszło super. Po prosu na nogach miałam jeszcze za krótkie włoski, ale spróbuję znowu może jutro albo pojutrze. Jeśli chodzi o samą metodę to rzeczywiście jest bardzo tania i praktycznie bezbolesna. Polecam wszystkim i życzę powodzenia bo początki mogą być trochę męczące, ale w niedługim czasie nabiera się wprawy.
loola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 21:33   #75
Tilli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wschowa
Wiadomości: 153
GG do Tilli
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja zrobiłam dzisiaj tą paste cukrową - wyszła taka jak opisywałyście, więc mam nadzieję, że jest dobrze Teraz leży sobie w słoiczku i czeka na jutrzejsze eksperymenty Mam nadzieje, żę wszystko sie uda...
Tilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 21:44   #76
ewa-k1984
Raczkowanie
 
Avatar ewa-k1984
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 56
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Moje drugie podejście Pasta już wystygła ale nie jest twarda, chyba za krótko tym razem gotowałam. Ale pogotuję jeszcze jutro troszeczkę. Zeby tylko sie udalo
ewa-k1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 11:21   #77
miss.didi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 111
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

wyszla
wczoraj robilam, (moje drugie podejscie:P) , i dogotowywalam 2 razy bo byla za miekka. teraz jest twarda i karmelowa. sprobowalam na udzie i wyrywa
tylko mam wrazenie ze kilka wloskow mi urwala, ale moze dlatego ze na udach mam bardzo jasne delikatne. poczekam az mi odrosna lydki i przetestuje porzadnie;P

mam pytanie- czy ona po wyrobieniu ma byc taka jasnozolta jak na zdjeciu na wizazu?(jest taki artykul o pascie) bo moja jest brazowa nieprzezroczysta i troche perlowa. a mocno sie juz klei i dluzej nie moge wyrabiac.
miss.didi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 13:15   #78
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Smile Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez miss.didi
wyszla
wczoraj robilam, (moje drugie podejscie:P) , i dogotowywalam 2 razy bo byla za miekka. teraz jest twarda i karmelowa.
Mnie też się udało
Również dogotowywałam pastę, z pół dnia się tym bawiłam, bo co zagotowałam, i wydawało mi się że już, odstawiałam z palnika, nakładałam trochę na łyżkę i sprawdzałam czy po zastygnięciu będzie twarde.. Nie było, więc znowu na palnik i znowu gotowanie i chyba tak z 5 razy
Wydawało mi się, że już jest bardzo ciemne. Dziewczyny pisały o ciemnym bursztynie, a ja miałam kolor gorzkiej czekolady i ciągle było miękkie W końcu "zastygło na twardo"

Cytat:
Napisane przez miss.didi
mam pytanie- czy ona po wyrobieniu ma byc taka jasnozolta jak na zdjeciu na wizazu?(jest taki artykul o pascie) bo moja jest brazowa nieprzezroczysta i troche perlowa. a mocno sie juz klei i dluzej nie moge wyrabiac.
O to samo miałam pytać. Bo moja rozrobiona pasta w żaden sposób nie przypomina tego co na zdjęciach. Jest nadal ciemnobrązowa, lekko opalizująca. Wtedy depiluje jak trzeba. Jak zaczyna jaśnieć - [robi się kolor toffi ] to już jest tak lepiące, że wprawdzie przykleja się do skóry, ale samo z siebie już się nie oderwie, chyba że za pomocą pasków.

Generalnie jestem zadowolona. Było z tym zabawy, ale efekt jest zadawalający Koszt prawie żaden. Faktycznie mniej boli niż woskiem, dzięki czemu mogę depilować nogi sama Używając wosku, musiałam mieć kogoś do pomocy, kto mi zerwie paski. Sama nie mogłam, bo wiedziałam jaki zadam sobie ból

Dzięki margop za podpowiedzi i zachętę
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 13:48   #79
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Moja też po wyrobieniu nie jest tak jasna jak na zdjęciu. Raczej jasno brązowa. Ale to nie ma znaczenia, grunt, że depiluje.
Cieszę się, że się udało.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-19, 18:23   #80
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja!!!! Poczekać aż urosną
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 18:54   #81
Bestiaga
BAN stały
 
Avatar Bestiaga
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 217
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

RADA DLA MYJĄCYCH NACZYNIA !!!



Do gara w którym gotowałyście paste należy wlać wodę i zagotować.



ZERO PROBLEMÓW Z MYCIEM
Bestiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 20:53   #82
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Nie wyszło mi buuuuu Wynik eksperymentuprzony i bolący palec ( bo chcialam sprawdzić czy to już ),wszytsko oklejone w okolicy komórka,myszka,aparat,kla mki,stół itp.Mam w słoiczku coś co wygląda jak miód,Nie wiem co zrobiłam źle ale po ostygnięciu piekielnie się kleiło i ciągnęło.W pewnej chwili mogłam coś wydepilować ale zraz znów się ciągneło co zrobiłam źle?Tak bardzo chciałam to wypróbować,teraz mam uraz :/
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 22:45   #83
loola
Raczkowanie
 
Avatar loola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Spróbuj to jeszcze pogotować, bo z tego co piszesz to chyba robiłaś to za krótko.
loola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 12:54   #84
ewa-k1984
Raczkowanie
 
Avatar ewa-k1984
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 56
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Hej dziewczyny Od wczoraj podgotowuję co chwila moją pastę i wydawało mi się że jest już dziś w sam raz. Zastygnęła, leciutko ją podgrzałam i zaczęłam ugniatać jak plastelinę I myślałam ze mi sie udało, ale po chwili pasta zaczęła mi się tak lepić do rąk że nie dało rady złączyć ją w jedną całość i musiałam zmyc Bo inaczej bym tego nie usunela z rak. Ale wyciagnelam tylko troszeczke, na probe no a reszta zostala w sloiczku, to mam ja jeszcze podgrzewac? Czy krócej ugniatać? Co z nią nie jest tak jak powinno?
ewa-k1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 13:15   #85
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Podgrzać, przełożyć z powrotem do rondelka i jeszcze gotować. Po wystygnięciu musi być całkiem twarda.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 15:07   #86
Tilli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wschowa
Wiadomości: 153
GG do Tilli
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

No i próbowałam dzisiaj i mi nie wyszło Nie wiem dlaczego. Wszystko było tak jak opisywałaś(robiłam ją 2 dni temu),a kiedy dzisiaj wzięłam żeby podgrzać to:
1.Wogóle nie chciała zmięknąć, a kiedy już troszeczke zmiękła to była zbyt gorąca żeby ją wziąść i strasznie się lepiła i ciągnęła, a na dodatek po chwili:
2.Przy dalszym podgrzewaniu z niewiadomych przyczyn pękł mi słoik w którym była ta pasta i wszystko wylało się do wody w której ten słoik stał

Jestem zła i nie wiem co zrobiłam źle... Poradźcie mi, bo znając mój upór, będę chciała znowu spróbować...
Tilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 08:48   #87
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

To naprawdę trudno ocenić tak na odleglość. Ale skoro była gorąca i nadal twarda to na pewno była zbyt długo gotowana i zostal w niej cukier z bardzo niewielką ilością wody czyli taki prawie spalony cukier. Wiadomo, to nigdy nie zmięknie. Jeśli było już gorące i nadal twarde to nie dziwię się, że w końcu sloik pękł. To się niedługo podgrzewa jeśli pasta jest prawidłowo zrobiona. Jeśli się nie zraziłaś, czego Ci życzę, to zrób jeszcze raz. I tak jak kiedyś opisywalam swoje początki. Gotowałam i gdy stawało się ciemno brązowe, odstawiałam do zupełnego (!) wystudzenia, gdy pasta była jeszcze miękka i uginała się pod palcem to znowu gotowałam. I znowu odstawiałam. Aż uzyskałam pastę całkiem twardą po wystygnięciu.
Powodzenia!!!!!!
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:11   #88
Tilli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wschowa
Wiadomości: 153
GG do Tilli
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dzięki Napewno jeszcze spróbuje i mam nadzieję, że się uda... Może rzeczywiście za długo gotowałam... Skorzystam z Twojej rady i będę gotowała po troszke
Tilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 21:22   #89
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Prosze panstwa poległam. W starciu Meariel vs Pasta Cukrowa.

Babrałam się z tą miodową mazią przez kilka godzin, podrzewałam, chłodziłam, dolewałam wody, dosypywałam cukru. W końcu udało mi się sposobem uzyskać kulkę o konsystencji pasty- musiałam dobrze wyrobić tą miodopodobną masę, ale minimalnie za duzo wody sprawia, że nie da rady, bo klei się do rąk, a minimalnie za mało- że w ogóle się nie wygniata.

Tak więc udało się stworzyć kulkę pasty, jednak okazało się, że gra nie warta świeczki- depilowanie trwa bardzo długo. Za długo! Zrobiłam pół jednej łydki i byłam juz strasznie zmęczona. Wydepilowałam więc jeszcze tylko okolice bikini i wyrzuciłam moja "pastę" (przypominała kulke plasteliny).

W między czasie udało mi się zrobić z tego cukru kilka smacznych lizaków i cukierki w kształcie zwierzątek
Depilator boli trochę bardziej i ucina włosy, ale jakaz to oszczędność czasu w porównaniu z tą pastą.

Rozczarowana Meariel
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 21:33   #90
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Meariel
\
W między czasie udało mi się zrobić z tego cukru kilka smacznych lizaków i cukierki w kształcie zwierzątek
Heh, mnie też smakowało DD
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 22:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.