Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-23, 12:33   #271
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Czyli ja mam Ci udowadniać istnienie, żebyś Ty powiedziała mi, że Twoja wiara w nieistnienie jest prawdziwa, choć nie ma na nią dowodów. Sama napisałaś, że wierzysz w nieistnienie bez jakiejkolwiek przyczyny.
Ja nie wierzę w nieistnienie. Tylko nie wierzę w istnienie. Czy ty wierzysz w różowe jednorożce? Nie, bo nie masz powodów, żeby wierzyć. To nie znaczy, że wierzysz "bez powodu" w nieistnienie różowych jednorożców. Brak wiary w coś, na co nie ma dowodów, jest racjonalna, sama się nią kierujesz na co dzień.

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Dlaczego Twoje poglądy mają być lepsze od moich? Bo ateizm jest bardziej modny i więcej osób powie Ci, że masz rację?
Dla mnie to nie jest porzucenie logiki, tylko radość.
A gdzie ja mówię, że moje poglądy są lepsze? Zadałam pytanie filozoficzne, na które po raz kolejny nie odpowiedziałaś.

A porzucenie logiki wcale nie kłóci się z radością. Można być bardzo radosnym, gdy się założy - bez dowodów - że będziemy żyć wiecznie. Albo że nic w życiu złego się nam nie przydarzy. Albo że przyjedzie do nas w pewnym momencie książę na białym koniu. Ale coś takiego nazywa się dziecięcą naiwnością i jest to cecha, której ludzie raczej starają się pozbyć, niż zyskać.

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Chcę dzielić się radością i dać nadzieję. Boże przebaczenie nie ma granic. Moim celem nie jest nachalne nawracanie ateistów, nie jest nim też pouczanie kogokolwiek. Nie mam prawa pouczać, piszę tylko o Miłosierdziu Bożym, które jest dostępne dla każdego.
Nazywaj to jak chcesz. Przyszłaś tu, bo chcesz, żebyśmy się nawrócili.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 13:39   #272
Ahsoka
Raczkowanie
 
Avatar Ahsoka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 51
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Chcę dzielić się radością i dać nadzieję. Boże przebaczenie nie ma granic. Moim celem nie jest nachalne nawracanie ateistów, nie jest nim też pouczanie kogokolwiek. Nie mam prawa pouczać, piszę tylko o Miłosierdziu Bożym, które jest dostępne dla każdego.
Skoro chcesz sie dzielić radoscią i pokazać "dostepność" to warto byłoby dać jakiś dowód na przytaczana przez ciebie przyczyne tej radości.

Bo mam wrażenie, że nie rozumiesz - super, że w życiu ci sie ułożyło, ale nawet osoba wierząca może miec raczej problemy z bezkrytycznym przyjęciem twoich tez. Zwłaszcza, że pominęłaś nawet taki detal jak jakiś widoczny ciag przyczynowo-skutkowy w swojej historii. Zamiast jakiejś powiazanej sieci wydarzen mamy w niej sytuacje pt. 20-latka miała swoje problemy, problemy zniknęły, wplećmy w to opowieśc o św. Faustynie i voila, Bóg jest wspaniały.

Edytowane przez Ahsoka
Czas edycji: 2019-07-23 o 13:42
Ahsoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 19:38   #273
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Lidoczko, dlatego założyłaś wątek o radości z wiary na forum o modzie i urodzie? Przecież wiara jest w tym sezonie niemodna, bo Sekielski zrobił film o upadku autorytetu Kościoła. Powinnaś mieć większe wyczucie trendów.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-07-23 o 19:48
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 21:02   #274
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
[B]Dlaczego Twoje poglądy mają być lepsze od moich? Bo ateizm jest bardziej modny i więcej osób powie Ci, że masz rację?
Mieszkasz w Australii?

Bo w Polsce ateizm jest bardzo niepopularny.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 12:59   #275
Adorenka
Raczkowanie
 
Avatar Adorenka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 76
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Lidoczko, dlatego założyłaś wątek o radości z wiary na forum o modzie i urodzie? Przecież wiara jest w tym sezonie niemodna
Z cyklu: słowa, które byłyby piękne gdyby były prawdziwe.
Adorenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 13:12   #276
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

W sumie cieszę się, kiedy ludzie stwierdzają, że ateizm albo homoseksualizm jest "w modzie". Znaczy że uważają te zjawiska za duże, zauważalne. Jest reakcja, jest siła.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 14:54   #277
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Adorenka Pokaż wiadomość
Z cyklu: słowa, które byłyby piękne gdyby były prawdziwe.
Z cyklu – odchodów nie ma, bo nieładnie pachną a Żydzi są gorsi, bo nie są Polakami
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-07-24 o 15:03
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-25, 12:59   #278
Adorenka
Raczkowanie
 
Avatar Adorenka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 76
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Z cyklu – odchodów nie ma, bo nieładnie pachną a Żydzi są gorsi, bo nie są Polakami
Chyba czegoś nie zrozumiałam w tej jakże barwnej analogii.
Adorenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 13:42   #279
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Adorenka Pokaż wiadomość
Chyba czegoś nie zrozumiałam w tej jakże barwnej analogii.
To nie jestem jedyna.

Dobranka, wytłumaczysz?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 20:11   #280
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Ahsoka Pokaż wiadomość
Skoro chcesz sie dzielić radoscią i pokazać "dostepność" to warto byłoby dać jakiś dowód na przytaczana przez ciebie przyczyne tej radości.

Bo mam wrażenie, że nie rozumiesz - super, że w życiu ci sie ułożyło, ale nawet osoba wierząca może miec raczej problemy z bezkrytycznym przyjęciem twoich tez. Zwłaszcza, że pominęłaś nawet taki detal jak jakiś widoczny ciag przyczynowo-skutkowy w swojej historii. Zamiast jakiejś powiazanej sieci wydarzen mamy w niej sytuacje pt. 20-latka miała swoje problemy, problemy zniknęły, wplećmy w to opowieśc o św. Faustynie i voila, Bóg jest wspaniały.
To nie jest tak, że wszystkie problemy zniknęły.
Opis mojej historii dodałam niedawno w drugim poście tego wątku. To jest mój dowód na dostępność Miłosierdzia.
Najbardziej pomogła mi spowiedź. Od pragnienia powrotu do Boga wszystko się zaczęło.
Tu nie chodzi o to, że wiara uzdrawia z anoreksji. Może czasem tak się dzieje. Ale ja mam chwile, gdy walczę ze sobą, bo chcę wejść na wagę i sprawdzić, czy może schudłam choć trochę... Zdarza się, że czyjś komentarz typu" wyszczuplałaś chyba" daje satysfakcję i chciałabym jeszcze. Napisałam, że nie wiem, czy da się całkowicie wyjść. Byłam hospitalizowana . To czego jestem pewna to, że szpital pomaga i osoby, które na skutek anoreksji bardzo schudły, powinny iść na program leczenia anoreksji do szpitala Zwykle jest to szpital psychiatryczny. Chyba, że mają w sobie gotowość by odzyskiwać wagę w domu z pomocą lekarza, rodziny. Trzeba się wtedy trzymać zaleceń i ustalonego z lekarzem, czy dietetykiem jadłospisu, wszystko pod kontrolą lekarza.
Temat nie ma nazwy "Anoreksja pokonana przez Miłosierdzie Boże", ale : "Anoreksja i Miłosierdzie Boże".
Obecnie wiele rzeczy mnie zajmuje i nie myślę o wadze, nie mam z tym problemów. Jem normalnie, nie przejmuję się. Ale może wrócić, czasem wraca. To choroba, która zawsze jakoś pozostaje.
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 08:26   #281
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

To fajnie. Za mnie nikt nic nie załatwia, sama muszę wziąć d. w troki i rozwiązywać swoje problemy. Na zaburzenia polecam terapię i psychiatrę. Tzn. mi pomaga. Między innymi na zaburzenia odżywiania.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-28, 13:22   #282
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
To fajnie. Za mnie nikt nic nie załatwia, sama muszę wziąć d. w troki i rozwiązywać swoje problemy. Na zaburzenia polecam terapię i psychiatrę. Tzn. mi pomaga. Między innymi na zaburzenia odżywiania.
Oczywiście, że leczenie jest konieczne.
Nie założyłam tematu po to, żeby odradzać korzystanie z pomocy medycznej, to by było bez sensu.
Anoreksja i zaburzenia psychiczne to choroby i leczy się je u specjalistów jak każde inne.
Ale prawdziwe szczęście daje mi Pan Jezus, bo On jest najpełniejszą radością. Jego przebaczenie uzdrawia duszę. Wiem jednak, że nie chciałby, żebym rezygnowała z leczenia.
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 00:22   #283
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Oczywiście, że leczenie jest konieczne.
Nie założyłam tematu po to, żeby odradzać korzystanie z pomocy medycznej, to by było bez sensu.
Anoreksja i zaburzenia psychiczne to choroby i leczy się je u specjalistów jak każde inne.
Ale prawdziwe szczęście daje mi Pan Jezus, bo On jest najpełniejszą radością. Jego przebaczenie uzdrawia duszę. Wiem jednak, że nie chciałby, żebym rezygnowała z leczenia.
No to skoro i tak musisz się leczyć medycyna konwencjonalną to po co ci Jezus?

Jak się pomoflisz, weźmiesz Apap i głowa przestanie boleć, i krzyczysz "Alleluja", to po co ten Apap?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 04:27   #284
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No to skoro i tak musisz się leczyć medycyna konwencjonalną to po co ci Jezus?

Jak się pomoflisz, weźmiesz Apap i głowa przestanie boleć, i krzyczysz "Alleluja", to po co ten Apap?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież napisała w poprzednim poście. "Prawdziwe szczęście daje mi Jezus". Czego nie rozumiesz?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 08:12   #285
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Nie znam się na anoreksji. Historia Zuqa bardziej mnie przekonuje.
https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR...ilosierny.html
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 12:20   #286
msClaire
Raczkowanie
 
Avatar msClaire
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 78
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Przecież napisała w poprzednim poście. "Prawdziwe szczęście daje mi Jezus". Czego nie rozumiesz?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja np. rozumiem wszystko. Tylko, że jeżeli ktoś sie tak czy inaczej musi sie leczyc to, jak juz ktos wyzej zauwazyl, Jezus brzmi tutaj jak jakieś placebo, ktoremu przypisuje sie wszystkie zaslugi. To troche jak z tymi reklamami cudownych tabletek na chudnięcie które dziwnym trafem dzialają tylko pod warunkiem jak uprawiasz sport i diete.

Edytowane przez msClaire
Czas edycji: 2019-07-29 o 12:28
msClaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 12:56   #287
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

https://youtu.be/PZ5aILCKz8Y?t=39




motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 13:19   #288
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez msClaire Pokaż wiadomość
Ja np. rozumiem wszystko. Tylko, że jeżeli ktoś sie tak czy inaczej musi sie leczyc to, jak juz ktos wyzej zauwazyl, Jezus brzmi tutaj jak jakieś placebo, ktoremu przypisuje sie wszystkie zaslugi. To troche jak z tymi reklamami cudownych tabletek na chudnięcie które dziwnym trafem dzialają tylko pod warunkiem jak uprawiasz sport i diete.

Z wypowiedzi Autorki da się wyczytać, że ona przede wszystkim znalazła sens życia i poczucie szczęścia w tym lub dzięki temu "objawieniu". Co więcej, pisała też, że okoliczności życia (a w tym wypadku zdrowie) odsunęły się wobec tej "boskiej interwencji" na drugi plan.
Mam wrażenie, że umyka to większości dyskutantom, którzy skupiają się jedynie na tym, że Autorka lepiej radzi sobie ze swoją chorobą.



Autorka przypisuje zasługi Jezusowi. Ale w istocie zmieniła ona swoją relację do samej siebie i do tego, co ją spotyka. Pojawiło się zaufanie. Ja nie wiem, czy działała tutaj jakaś siła zewnętrzna w postaci Boga, czy może w każdym z nas ukryta jest ta możliwość spojrzenia na świat inaczej, niż przez pryzmat okoliczności. Nie da się jednak tego zrozumieć, jeśli okoliczności wciąż stawiane są na pierwszym miejscu. To trochę takie "ja o niebie, ty o chlebie".
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 13:46   #289
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Z wypowiedzi Autorki da się wyczytać, że ona przede wszystkim znalazła sens życia i poczucie szczęścia w tym lub dzięki temu "objawieniu". Co więcej, pisała też, że okoliczności życia (a w tym wypadku zdrowie) odsunęły się wobec tej "boskiej interwencji" na drugi plan.
Mam wrażenie, że umyka to większości dyskutantom, którzy skupiają się jedynie na tym, że Autorka lepiej radzi sobie ze swoją chorobą.
No przecież ja pisałam, że autorka zamieniła jedna obsesję na drugą.
Jak ktoś lubi siebie oklamywac, to spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-29, 14:08   #290
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość

Autorka przypisuje zasługi Jezusowi. Ale w istocie zmieniła ona swoją relację do samej siebie i do tego, co ją spotyka. Pojawiło się zaufanie. Ja nie wiem, czy działała tutaj jakaś siła zewnętrzna w postaci Boga, czy może w każdym z nas ukryta jest ta możliwość spojrzenia na świat inaczej, niż przez pryzmat okoliczności.
Właśnie podałaś niemalże klasyczny przykład autosugestii. A jeżeli ktoś wie chociaż w minimalnym stopniu jakim zabiegiem psychologicznym jest autosugestia to raczej wie, że to nie ma wiele wspólnego z siłami nadprzyrodzonymi.

Edytowane przez Lapis_Lazuli
Czas edycji: 2019-07-29 o 14:10
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 14:38   #291
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87037206]No przecież ja pisałam, że autorka zamieniła jedna obsesję na drugą.
Jak ktoś lubi siebie oklamywac, to spoko.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Właśnie podałaś niemalże klasyczny przykład autosugestii.

Jeśli w wyniku obsesji (czy za pomocą autosugestii) pojawia się perspektywa, w której znalazło się cel w życiu, pozbyło lęków, czuje się szczęście i pełnię, to ja życzę wszystkim oraz całemu temu światu takich zaburzeń.
__________________
Takie tam moje oszopeny.

Edytowane przez puchaty71
Czas edycji: 2019-07-29 o 14:46
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 14:45   #292
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Jeśli w wyniku obsesji (czy za pomocą autosugestii) pojawia się perspektywa, w której znalazło się cel w życiu, pozbyło lęków, czuje się szczęście i pełnię, to ja życzę wszystkim oraz całemu temu światowi takich zaburzeń.
Życz sobie czego chcesz, ale nie nazywajmy tego jakąś cudowną ingerencją istot wyższych
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 14:56   #293
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Jeśli w wyniku obsesji (czy za pomocą autosugestii) pojawia się perspektywa, w której znalazło się cel w życiu, pozbyło lęków, czuje się szczęście i pełnię, to ja życzę wszystkim oraz całemu temu światu takich zaburzeń.
A ja uważam, że zaburzenia i urojenia się leczy, nieważne jak miło się po nich człowiek czuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 14:57   #294
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Jeśli w wyniku obsesji (czy za pomocą autosugestii) pojawia się perspektywa, w której znalazło się cel w życiu, pozbyło lęków, czuje się szczęście i pełnię, to ja życzę wszystkim oraz całemu temu światu takich zaburzeń.
A ja nie, bo moim zdaniem to znaczy, że autorka nie jest zbyt silna psychicznie i kto wie, czy za jakiś czas te zaburzenia nie zamienia się w coś innego, np. nawrot choroby albo w ogóle jakieś urojenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 15:07   #295
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A ja uważam, że zaburzenia i urojenia się leczy, nieważne jak miło się po nich człowiek czuje.

To raczej nie jest dziwne. Normalnym w tym świecie jest raczej chroniczne odczuwanie braku, strachu i pustki. Ktoś, kto czuje radość, miłość i zaufanie bez wyraźnego powodu, nadaje się na terapię.



[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87037446]A ja nie, bo moim zdaniem to znaczy, że autorka nie jest zbyt silna psychicznie i kto wie, czy za jakiś czas te zaburzenia nie zamienia się w coś innego, np. nawrot choroby albo w ogóle jakieś urojenia.[/QUOTE]


No i na koniec umrze. Jak ja i Ty.


Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Życz sobie czego chcesz, ale nie nazywajmy tego jakąś cudowną ingerencją istot wyższych

Akurat jeśli chodzi o mnie, to nigdzie nie piszę o istotach wyższych. Raczej podkreślam, że Autorka znalazła wszystko w sobie.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 16:29   #296
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
To raczej nie jest dziwne. Normalnym w tym świecie jest raczej chroniczne odczuwanie braku, strachu i pustki. Ktoś, kto czuje radość, miłość i zaufanie bez wyraźnego powodu, nadaje się na terapię.
Otóż w obu przypadkach należy się leczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 17:05   #297
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Jeśli w wyniku obsesji (czy za pomocą autosugestii) pojawia się perspektywa, w której znalazło się cel w życiu, pozbyło lęków, czuje się szczęście i pełnię, to ja życzę wszystkim oraz całemu temu światu takich zaburzeń.

dopóki obsesja jest nieszkodliwa, to tak, zgadzam się, niech sobie je ludzie mają, jeśli ich uszczęśliwiają. gorzej jednak, gdy takie obsesje się rozwijają i komuś się nagle wydaje, że musi składać w ofierze wiewiórki i małe kotki, by dalej odczuwać tę niepohamowaną radość i błogostan.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 17:10   #298
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Otóż w obu przypadkach należy się leczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ależ się leczę. Myślisz, że taka Twoja uwaga wzbudzi we mnie zakłopotanie?
Mój lekarz cieszy się, że dzięki wierze jestem szczęśliwa, chociaż jest niewierzący. A moja pani psycholog jest głęboko religijna i rozmawiam z nią także o Bogu.
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 17:14   #299
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Ależ się leczę. Myślisz, że taka Twoja uwaga wzbudzi we mnie zakłopotanie?
Mój lekarz cieszy się, że dzięki wierze jestem szczęśliwa, chociaż jest niewierzący. A moja pani psycholog jest głęboko religijna i rozmawiam z nią także o Bogu.
No psychologowie też często mają problemy ze sobą, więc znajdowanie spokoju w urojeniach w tej grupie zawodowej mnie nie dziwi.

Ale dobrze dla ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 17:40   #300
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87037446]A ja nie, bo moim zdaniem to znaczy, że autorka nie jest zbyt silna psychicznie i kto wie, czy za jakiś czas te zaburzenia nie zamienia się w coś innego, np. nawrot choroby albo w ogóle jakieś urojenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Nie wiem, co jest takiego ponętnego w byciu zawsze silnym psychicznie. Tak w ogóle to odkąd uczestniczę w sakramentach, czuję się dużo silniejsza, ale nie tak z konieczności, bo świat tego wymaga.

Celestine, przepraszam, że odchodzę od tematu, ale widzę, że znasz angielski na C2. Pamiętasz może ile (mniej więcej) czasu zajęło Ci przejście z A2 na B1?

Edytowane przez Lidoczka
Czas edycji: 2019-07-29 o 17:42 Powód: literówka
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 15:27:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.