Czuję się zaniedbana... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-25, 15:02   #1
Paulina Misiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 16

Czuję się zaniedbana...


Siemka. Mam pewnie problem. Czuję się jakaś taka ,, zaniedbana". Nie śmiejcie się że mnie bo pisze na serio. Ogólnie z wyglądu podobam się sobie itp. Dbam o siebie zawsze staram się wyglądać schludnie. Robię makijaż czeszę włosy itp ale mimo to czuje się zaniedbana. Gdy widzę dziewczyny na ulicy to każda wygląda ,,idealnie". Też bym tak chciała. Mam włosy kręcone i trudno mi je ujarzmić. Mam na twarzy trądzik a w zasadzie taką ,, kaszkę"( wie ktoś jak się tego pozbyć)? Gdy zrobię makijaż to zaraz cały mi spływa mimo że używam dobrych kosmetyków. Wtedy bardzo wyraźnie widać mój trądzik i czerwoną skórę. Z włosami mam tak że zaraz mam rozczochrane a jak rozczesze to jest jeszcze gorzej bo to kręcone włosy. Macie jakieś porady? Proszę bez głupich i zbędnych komentarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina Misiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 16:39   #2
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Z trądzikiem idź do dobrego dermatologa/kosmetyczki. Z włosami do stylisty fryzur, który się specjalizuje w kręconych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 16:45   #3
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Jak makijaż może spłynąć? No chyba że na basenie obejrzyj trochę filików na youtube jak wykonać trwały, dyskretny make up. Włosy możesz trwale wyprostować. Dobry dermatolog również nie zaszkodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 16:54   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Paulina Misiewicz Pokaż wiadomość
Siemka. Mam pewnie problem. Czuję się jakaś taka ,, zaniedbana". Nie śmiejcie się że mnie bo pisze na serio. Ogólnie z wyglądu podobam się sobie itp. Dbam o siebie zawsze staram się wyglądać schludnie. Robię makijaż czeszę włosy itp ale mimo to czuje się zaniedbana. Gdy widzę dziewczyny na ulicy to każda wygląda ,,idealnie". Też bym tak chciała. Mam włosy kręcone i trudno mi je ujarzmić. Mam na twarzy trądzik a w zasadzie taką ,, kaszkę"( wie ktoś jak się tego pozbyć)? Gdy zrobię makijaż to zaraz cały mi spływa mimo że używam dobrych kosmetyków. Wtedy bardzo wyraźnie widać mój trądzik i czerwoną skórę. Z włosami mam tak że zaraz mam rozczochrane a jak rozczesze to jest jeszcze gorzej bo to kręcone włosy. Macie jakieś porady? Proszę bez głupich i zbędnych komentarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaszka to może być uczulenie. Idź do dermatologa.
Poczytaj o pielęgnacji włosów kręconych. Takie włosy są bardzo wymagające i trzeba je nawilżać, natłuszczać i dbać. Wtedy się odwdzięczą.
Z makijażem również nie rozumiem. W zimę nie powinno nic spływać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 17:06   #5
Paulina Misiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Jeśli chodzi o kaszkę to używałam jakieś 2 lata temu maści Benzacne i muszę przyznać że cała kaszka i ogólnie niedoskonałości zniknęły przez jakieś pół roku miałam piękną cerę ale niestety używałam tej maści codziennie i moja skóra się już przyzwyczaiła i kaszka dalej wróciła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina Misiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 17:56   #6
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Spróbuj przez jakiś okres ograniczyć spożycie nabiału, jest to całkiem możliwa przyczyna tej tzw kaszki.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 17:58   #7
flyingcrows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 439
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Mi taka kaszka na czole wyłazi jak się polenię i przestanę regularnie peeling robić

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
flyingcrows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-25, 18:40   #8
Paulina Misiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez flyingcrows Pokaż wiadomość
Mi taka kaszka na czole wyłazi jak się polenię i przestanę regularnie peeling robić

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Ja właśnie systematycznie robię peelingi ale to nie pomaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina Misiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 19:10   #9
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Paulina Misiewicz Pokaż wiadomość
Ja właśnie systematycznie robię peelingi ale to nie pomaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przetestowałam w tym temacie chyba wszystko i mogę polecić najlepszy peeling ever
- Fitomed maseczka - peeling k+k (kup odrazu 2 opakowania, bo będziesz zachwycona)
- COSRX Aha 7 Whitehead Power Liquid (kwas)
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 19:16   #10
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Ja przetestowałam w tym temacie chyba wszystko i mogę polecić najlepszy peeling ever
- Fitomed maseczka - peeling k+k (kup odrazu 2 opakowania, bo będziesz zachwycona)
- COSRX Aha 7 Whitehead Power Liquid (kwas)
Mnie po tym peelingu paskudnie wysypało.

Niech autorka idzie z cerą do dobrego dermatologa. Nietolerancja pokarmowa to też jest jakiś trop. Moją koleżankę taka kaszka wysypywała przez laktozę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 20:21   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 866
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Lekarz dermatolog.
Kosmetyczka.
Fryzjerka.
Grupa facebookowa dla kobiet z kręconymi włosami.

Skończyć narzekać, a zacząć działać.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Ja przetestowałam w tym temacie chyba wszystko i mogę polecić najlepszy peeling ever
- Fitomed maseczka - peeling k+k (kup odrazu 2 opakowania, bo będziesz zachwycona)
- COSRX Aha 7 Whitehead Power Liquid (kwas)
Niech idzie do lekarza i kosmetolog, zamiast wydawać kasę w ciemno.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-25, 21:08   #12
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Ale to też niewiadomo do kogo iść. Moja koleżanka znalazła kosmetyczkę, wybrałam się razem z nią, pierwszy raz w życiu stosowałam kwas i tragicznie mnie wysypało, takie wręcz bolące gule, chyba tak być nie powinno, gdzie moja cera nie ma sklonności do wyprysków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 22:04   #13
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Nie prostuj kręconych włosów, zadbaj o nie.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 22:31   #14
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Mogę polecić Ci te grupy na Facebooku:
-Twarzing
-Włosing
-Curly Girls Polska
-Curly Hair Project

W grupach o włosach kręconych znajdziesz polecanych fryzjerów do włosów kręconych, nawet zdjęcia przed i po cięciu.

A najpierw dermatolog.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 22:41   #15
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 866
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Ale to też niewiadomo do kogo iść. Moja koleżanka znalazła kosmetyczkę, wybrałam się razem z nią, pierwszy raz w życiu stosowałam kwas i tragicznie mnie wysypało, takie wręcz bolące gule, chyba tak być nie powinno, gdzie moja cera nie ma sklonności do wyprysków
Jeżeli masz wątpliwości co do efektów zabiegu, idź do tej lub innej kosmetyczki i się skonsultuj. Tylko cóż, ja bym w życiu nie poszła na kwasy do przypadkowej, nie znanej mi kosmetyczki. W dodatku jeżeli nigdy bym wcześniej nie miała takiego zabiegu. Sorry, ale mam ochotę zapytać: co Ty sobie myślałaś? Dziwię się również kosmetyczce, że jednorazowej klientce zrobiła taki zabieg.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-11-25 o 22:45
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 23:25   #16
opeggybrown95
Raczkowanie
 
Avatar opeggybrown95
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 80
Dot.: Czuję się zaniedbana...

a czym nakładasz podkład? bo ja miałam ten sam problem, jak nakładałam palcami albo pędzlem. żadne bazy i utrwalacze nie dawały rady. po kilku godzinach pracy byłam bez makijażu. teraz wklepuje wilgotnym beautyblenderem i jest gitara.

nie mam kręconych włosów, ale u mojej koleżanki cuda zdziałał kisiel z siemienia lnianego - loki były błyszczące i takie regularne, nie spuszone. chyba stosowała go bez spłukiwania.
__________________
Świat interesuje mnie zwłaszcza w kontekście mnie samej.
opeggybrown95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 07:23   #17
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do efektów zabiegu, idź do tej lub innej kosmetyczki i się skonsultuj. Tylko cóż, ja bym w życiu nie poszła na kwasy do przypadkowej, nie znanej mi kosmetyczki. W dodatku jeżeli nigdy bym wcześniej nie miała takiego zabiegu. Sorry, ale mam ochotę zapytać: co Ty sobie myślałaś? Dziwię się również kosmetyczce, że jednorazowej klientce zrobiła taki zabieg.
No ja poszłam na kwasy do znanej mi kosmetyczki, robiłam u niej inne zabiegi, a moja skóra na kwasy również okropnie zareagowała. Czasem takich problemów się nie przewidzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 08:19   #18
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Kręcone włosy są ładne, o ile o nie zadbasz, jak wyżej - włosing.
Cera- zacznij od zadbania środka. Dieta, eliminacja słodyczy itp. Co jest powodem? Pamiętaj o częstej zmianie poszewki, mycia telefonu ( gigantyczne zbiorowisko bakterii). Pamiętaj o nawilżaniu. Jaką masz cerę? Dlaczego jesteś czerwona? Nie używasz zbyt mocnych kosmetyków?
Makijaż - nie wierze, że tak spływa. Nie oczekuj jednak, że po całym dniu będziesz wyglądać pięknie i świeżo bez chociażby najmniejszej poprawki.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 10:32   #19
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do efektów zabiegu, idź do tej lub innej kosmetyczki i się skonsultuj. Tylko cóż, ja bym w życiu nie poszła na kwasy do przypadkowej, nie znanej mi kosmetyczki. W dodatku jeżeli nigdy bym wcześniej nie miała takiego zabiegu. Sorry, ale mam ochotę zapytać: co Ty sobie myślałaś? Dziwię się również kosmetyczce, że jednorazowej klientce zrobiła taki zabieg.
To już było jakiś czas temu, więc nie bede reklamować. Kosmetyczka polecona była przez koleżankę. Inna znajoma, która ma pojęcie o takich rzeczach stwierdziła, że stężenie kwasu było za mocne, kosmetyczka, że normalna reakcja. Mi chodziło tylko oto żeby autorka uważala, bo mnie wizyta u kosmetyczki nie upiększyła, a kosmetyczka po kosmetologii i kursach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Kręcone włosy są ładne, o ile o nie zadbasz, jak wyżej - włosing.
Cera- zacznij od zadbania środka. Dieta, eliminacja słodyczy itp. Co jest powodem? Pamiętaj o częstej zmianie poszewki, mycia telefonu ( gigantyczne zbiorowisko bakterii). Pamiętaj o nawilżaniu. Jaką masz cerę? Dlaczego jesteś czerwona? Nie używasz zbyt mocnych kosmetyków?
Makijaż - nie wierze, że tak spływa. Nie oczekuj jednak, że po całym dniu będziesz wyglądać pięknie i świeżo bez chociażby najmniejszej poprawki.
Przy trwałości kosmetyków duże znaczenie ma jakość. Gdy stosowałam cienie tansze (jakis maybelline)spływały, zbierały się w załamaniu powieki, gdy stosuje baze urban decay i cienie huda beauty, smashbox, too faced to trzymają od rana do zmycia bez poprawek. Tak samo droższe podkłady dają lepszy efekt u mnie. Przy tuszach do rzęs i szminkach nie widzialam większej różnicy między produktami z różnych półek cenowych, zazwyczaj stosuję loreal czy max factor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-26, 11:51   #20
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Paulina Misiewicz Pokaż wiadomość
Siemka. Mam pewnie problem. Czuję się jakaś taka ,, zaniedbana". Nie śmiejcie się że mnie bo pisze na serio. Ogólnie z wyglądu podobam się sobie itp. Dbam o siebie zawsze staram się wyglądać schludnie. Robię makijaż czeszę włosy itp ale mimo to czuje się zaniedbana. Gdy widzę dziewczyny na ulicy to każda wygląda ,,idealnie". Też bym tak chciała. Mam włosy kręcone i trudno mi je ujarzmić. Mam na twarzy trądzik a w zasadzie taką ,, kaszkę"( wie ktoś jak się tego pozbyć)? Gdy zrobię makijaż to zaraz cały mi spływa mimo że używam dobrych kosmetyków. Wtedy bardzo wyraźnie widać mój trądzik i czerwoną skórę. Z włosami mam tak że zaraz mam rozczochrane a jak rozczesze to jest jeszcze gorzej bo to kręcone włosy. Macie jakieś porady? Proszę bez głupich i zbędnych komentarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zakrywanie makijażem niedoskonałości to nie jest dobry pomysł. Lepiej pozbyć się niedoskonałości. Na kaszkę często wystarczą zabiegi kosmetyczne, nawet nie trzeba dermatologa. To coś takiego jak wągry, tylko zamknięte. Najczęściej robią się z powodu niewłaściwej higieny i niewłaściwego złuszczania skóry. Seria peelingów kwasowych powinna pomóc. Ale zwróć też uwagę na codzienną pielęgnację. Jeśli masz skórę z takimi tendencjami, ważne, żebyś naprawdę dokładnie myła twarz i regularnie robiła peelingi, np. enzymatyczne. Dla podtrzymania efektu kwasów u kosmetyczki możesz też kupić sobie jakiś krem z kwasami apteczny na noc.

Na nietolerancje pokarmowe też bym się radziła przebadać, bo rzeczywiście wielu osobom się to robi na przykład w ramach nietolerowania laktozy.

PS Skóra po kwasach zwykle przez chwilę gorzej wygląda, bo się oczyszcza i złuszcza, wiele z niej "wychodzi", ale to właśnie tak ma być.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-11-26 o 11:55
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 12:06   #21
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Megmag jak się nie znasz nie udzielaj rad. Po kwasach nie na żadnego oczyszczania i w ogóle jakiekolwiek oczyszczanie się skory to powielany mit
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 12:12   #22
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czuję się zaniedbana...

No właśnie, gdy mnie tak mocno wysypało, to znajoma mówiła, że tak być nie powinno, że zle dobrane, za mocne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 19:16   #23
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 866
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No ja poszłam na kwasy do znanej mi kosmetyczki, robiłam u niej inne zabiegi, a moja skóra na kwasy również okropnie zareagowała. Czasem takich problemów się nie przewidzi.
Ale jednak łatwiej przewidzieć, jeżeli kosmetyczka zna naszą skórę i nie jest się przypadkową klientką. Chociażby z przyjściem na konsultację, obejrzenie co się dzieje jest potem jednak mniejszy problem.

Nie każdy zabieg u kosmetyczki jest upiększający. Po niektórych skóra się dopiero zaczyna oczyszczać. Po to właśnie są serie zabiegów.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-11-26 o 19:18
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 19:38   #24
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ale jednak łatwiej przewidzieć, jeżeli kosmetyczka zna naszą skórę i nie jest się przypadkową klientką. Chociażby z przyjściem na konsultację, obejrzenie co się dzieje jest potem jednak mniejszy problem.

Nie każdy zabieg u kosmetyczki jest upiększający. Po niektórych skóra się dopiero zaczyna oczyszczać. Po to właśnie są serie zabiegów.
No ja wtedy byłam pierwszy raz w życiu, bo nic się z moją cerą nie dzieje, teraz myśle mad mezoterapią. Moze któraś z was moglaby coś powiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 19:46   #25
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 866
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
No ja wtedy byłam pierwszy raz w życiu, bo nic się z moją cerą nie dzieje, teraz myśle mad mezoterapią. Moze któraś z was moglaby coś powiedzieć?
Ale jaki cel chcesz osiągnąć?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 19:57   #26
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Ja też mam tak jak autorka.

Stan cery to sprawa w dużej mierze dziedziczna. Ja miałam z nią problemy całe życie mimo konsultacji z ogromną liczbą dermatologów. No i: wiele rzeczy (takich jak kwasy, retinoidy) to też taka sprawa, że mogą pomóc albo zaszkodzić i nawet jak raz pomagały to mogą potem szkodzić. Czyli przyczyniają się do problemu pt. "czuję się zaniedbana".

Ja tak mam z retinoidami. Kiedyś je jako tako tolerowałam. Teraz jak zaczynam - bardzo powoli, raz na 4 dni - to najpierw mam niesamowity wysyp (wyglądam tragicznie, makijaż tego nie przykrywa), potem wysusz taki, że nie sposób nałożyć makijaż.

Z kwasami obecnie tak samo, chociaż wcześniej je super tolerowałam.

Osoba, która nie ma tak problematycznej cery nie jest w stanie tego zrozumieć.

Poza tym straszna ze mnie niezdara, więc żebym nie wiem jak się starała, zawsze gdzieś zadrę rajstopy.

Edytowane przez 1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Czas edycji: 2019-11-26 o 20:01
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 20:17   #27
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ale jednak łatwiej przewidzieć, jeżeli kosmetyczka zna naszą skórę i nie jest się przypadkową klientką. Chociażby z przyjściem na konsultację, obejrzenie co się dzieje jest potem jednak mniejszy problem.

Nie każdy zabieg u kosmetyczki jest upiększający. Po niektórych skóra się dopiero zaczyna oczyszczać. Po to właśnie są serie zabiegów.
U mnie po max. 2 minutach od nałożenia kwasów pojawiło się duże podrażnienie. Byłam jak burak. Tego się chyba nie przewidzi...? Zabiegów z wiadomych względów nie kontynuowałam, a kosmetyczka mi radziła nie wracać do kwasów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 20:26   #28
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Też mam kręcone włosy. Nie wiem jaki masz rodzaj skrętu, ale trochę odpowiedniej pielęgnacji i naprawdę będzie ok. Natomiast nie wiem czy polecam fryzjera, bo trudno znaleźć dobrego. Wolę sama ogarnąć sobie w domu jak chcę, bo w salonach (nawet specjalistycznych) często tną na baranka i choć to wydobywa skręt, nie jest w moim guście. Poczytaj sobie w Internecie, sprawdź te grupy, o których pisały dziewczyny.
Co do cery - może jakieś serum? Wiele dobrego słyszałam o serum LIQ - zamówiłam sobie nawet ostatnio lekką wersję z witaminą C. Mają też jakieś serum nocne z kwasem glikolowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 20:38   #29
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 866
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
U mnie po max. 2 minutach od nałożenia kwasów pojawiło się duże podrażnienie. Byłam jak burak. Tego się chyba nie przewidzi...? Zabiegów z wiadomych względów nie kontynuowałam, a kosmetyczka mi radziła nie wracać do kwasów.
No to widać moja kosmetyczka jednak takie rzeczy przewiduje, bo już nakładając kwas (chodzi mi o pierwszy raz) pytała cały czas o odczucia, obserwowała i zmywała kwas bardzo szybko. To ja ją musiałam uspokajać po kilku zabiegach, że spokojnie możemy zacząć przedłużać. Chyba kwestia ostrożności i pamiętania, że każda skóra jest nieco inna.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 20:57   #30
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Nie prostuj kręconych włosów, zadbaj o nie.

Ja mam włosy rude i kręcone i cały sekret tkwi w ciagłym nawilżaniu. Owszem, nieraz jest tak, że człowiek się budzi i wyglada jak wkurzony Chopin po koncercie, ale wtedy zawsze można jakoś ten bałagan upiąć wsuwkami, wypuścić swobodnie kilka pasm i gra muzyka.

Co do makijażu- baza znakomicie przedluża trwałość makijażu. Choć w upalne dni nie na wiele pomoże. Wtedy pomagają bloterki matujące.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-28 19:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.