Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie! - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-16, 15:20   #2071
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez monikazaj Pokaż wiadomość
W przypadkku piekarnika powinno się zwracać uwagę nie tylko na to aby pasował do pomieszczenia ale aby miał funkcje które nas interesują. Piekarników jest wiele, jednak nie wszystkie są dobre.
Sama obecnie jestem na etapie poszukiwania nowego piekarnika dla siebie, pewnie będzie to piekarnik Haier albo Bosh - jeszcze czytam o funkcjach .
Nie jestem zadowolona z obecnego piekarnika od firmy Amica ;( Nierównomiernie dopieka jedzenie, bywa, ze jest przypieczone z jednej strony a niedopieczone z drugiej co mnie denerwuje. A wcale nie był z najtańszej serii - byłą to seria piekarników in.
Mam niestety to samo w przypadku piekarnika Samsung. I to wcale nie tani model.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 05:50   #2072
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dziewczyny, doradźcie. Myślałam aby powiesić nad Lidlomixem białą tablicę magnesową z Ikęi na zdjęcia? Co sądzicie, bo jak zrobię dziurę w ścianie, to nie będzie odwrotu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 331259887_766233061160926_4401297220765451092_n.jpg (58,3 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 331287476_1048560336533834_4746792525614455990_n.jpg (60,6 KB, 32 załadowań)
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2023-02-17 o 09:20
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 09:30   #2073
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Mogłaby być, ale to gniazdko strasznie mi tam szpeci

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 09:37   #2074
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Mogłaby być, ale to gniazdko strasznie mi tam szpeci

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Zarówno gniazdko, jak i Lidlomix szpeci to miejsce. Ubolewam nad tym, że roboty kuchenne mają taki straszny design. Ale to kuchnia do gotowania, a robot kuchenny bardzo to gotowanie ułatwia. Nie miałam pomysłu co zrobić, by gniazdko było dyskretniejsze.
Chciałam przełożyć zdjęcia z lodówki na tą tablicę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 331344531_431978089118702_8667231933643390290_n.jpg (68,5 KB, 36 załadowań)
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 09:47   #2075
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Gniazdko mozna bylo przesunąc nizej, zeby nie bylo na srodku sciany. Ale tak jak mowisz, kuchnia jest przede wszystkim do gotowania. Jak potrzebujesz tam tablicy to powies, nie wiem tylko czy nie zrobi sie zbyt tloczno i czy twoja lampa tam nie zginie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 10:13   #2076
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dla mnie takie gniazdka na środku ściany to koszmar

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 10:29   #2077
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

A nie dałoby się tego gniazdka zrobić z boku stoliczka lub pod nim (i niech kabel przechodzi przez otwór)? Sprzęt wygląda tam źle również przez proporcje i zderzenie kolorów. Kawałek płyty robiący za stolik jest ciemny i wąski, a sprzęt spory i biały. Rzeczywiście nie ma to szans wyglądać dobrze.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2023-02-17 o 10:30
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-17, 11:34   #2078
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
A nie dałoby się tego gniazdka zrobić z boku stoliczka lub pod nim (i niech kabel przechodzi przez otwór)? Sprzęt wygląda tam źle również przez proporcje i zderzenie kolorów. Kawałek płyty robiący za stolik jest ciemny i wąski, a sprzęt spory i biały. Rzeczywiście nie ma to szans wyglądać dobrze.
Tam nie ma miejsca na inny, większy stolik, a posiłki jakoś jeść trzeba. Mieszkanie ma tylko 50m2, tu wszystko jest małe, nawet mój blat roboczy w mojej nowej kuchni ma zaledwie 60cm. Stolik ten służy mi również do wykonywania makijażu, suszenia/układania włosów, jak również do robienia paznokci hybrydowych.
Ja po prostu nie widzę innej możliwości w mojej kuchni, aby wsadzić tam większy stolik, żeby było ładniej, wygodniej, funkcjonalniej i przestrzenniej i nie widzę również innego miejsca na robota kuchennego.
W pokoju dziennym też nie ma miejsca na stół jadalny. Jak robię urodziny, to rodzina musi gnieść przy stoliku kawowym i tam spożywać posiłki. Tak samo jak robiłam remont łazienki (1,70cmx160cm), na Internecie doradzali mi, żebym wyniosła pralkę do kuchni (ciekawe gdzie?) bo się nie pomieszczę, że z tej łazienki nie da się nic zrobić, bo jest za mała, zwłaszcza dla osoby niepełnosprawnej. A zmieściłam tam wc z uchwytami dla niepełnosprawnych i zachowałam minimalne wymiary komfortowego użytkowania, prysznic 90-x90, kosz na pranie, pralkę , słupek na kosmetyki i umywalkę.IMG_8987.jpg
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2023-02-17 o 18:46
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 02:54   #2079
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie. Myślałam aby powiesić nad Lidlomixem białą tablicę magnesową z Ikęi na zdjęcia? Co sądzicie, bo jak zrobię dziurę w ścianie, to nie będzie odwrotu.
Moim zdaniem za dużo wszystkiego, chyba, że zdejmiesz ten obrazek z kawami.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 23:17   #2080
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Britnay, jak Ci się (w sumie to Wam) użytkuje nową kuchnię?

U mnie zwrot akcji: o ile nic się nie wydarzy dziwnego, to kupujemy mieszkanie, ale nie to na które się nastawialiśmy, a inne z już częściowo gotową kuchnią. Częściowo, bo zamiast górnych szafek są średnio praktyczne (sama właścicielka to przyznaje i odradza zostawienie tego w takim stanie) otwarte półki. Kuchnia jest biała, neutralna. Nic porywającego, ale niczym nie razi. Jak już będę właścicielką, to dam zdjęcie i może się Was poradzę co do dodatków.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-11, 13:24   #2081
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Britnay, jak Ci się (w sumie to Wam) użytkuje nową kuchnię?

U mnie zwrot akcji: o ile nic się nie wydarzy dziwnego, to kupujemy mieszkanie, ale nie to na które się nastawialiśmy, a inne z już częściowo gotową kuchnią. Częściowo, bo zamiast górnych szafek są średnio praktyczne (sama właścicielka to przyznaje i odradza zostawienie tego w takim stanie) otwarte półki. Kuchnia jest biała, neutralna. Nic porywającego, ale niczym nie razi. Jak już będę właścicielką, to dam zdjęcie i może się Was poradzę co do dodatków.
Można dorzucić same górne półki. Widziałam na yt Kajmanowa tak zrobiła.
https://www.youtube.com/watch?v=ij3havA9AaQ&t=2s
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-12, 00:14   #2082
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Można dorzucić same górne półki. Widziałam na yt Kajmanowa tak zrobiła.
https://www.youtube.com/watch?v=ij3havA9AaQ&t=2s
Zapewne na początek, aby nie iść w wielkie koszty, właśnie tak zrobimy. Docelowo, za kilka lat, na pewno chciałabym to przeorganizować, bo trójkąt roboczy nie jest zachowany. Podejrzewam, że kolejny na liście zmian będzie blat, bo nie jest zbyt praktyczny (taki drewnopodobny, jakaś sklejka, generalnie tego typu, że jak zostanie nieco wody, to może się zniszczyć). Nie ma również kafelek nad blatem. Generalnie kuchnia z tych, w których raczej odgrzewano potrawy, niż namiętnie gotowano. Zresztą, jak serio z tym mieszkaniem wyjdzie, to wrzucę zdjęcia i będę wsłuchiwała się w Wasze porady i pomysły.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-14, 13:52   #2083
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ellen_Ripley , czekamy zatem na fotki nowej kuchni.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-15, 16:08   #2084
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ellen_Ripley , czekamy zatem na fotki nowej kuchni.
Chcę się upewnić, że to już na pewno będzie nasze mieszkanie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-27, 20:43   #2085
kreatywnaaranzacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 5
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ostateczna decyzja zależy od Twoich umiejętności, czasu, budżetu i preferencji. Jeśli masz pewność, że potrafisz samodzielnie skompletować i zainstalować kuchnię oraz masz jasną wizję projektu, to może to być satysfakcjonujące doświadczenie. Jednak jeśli zależy Ci na indywidualnym projekcie i potrzebujesz pomocy w dostosowaniu kuchni do specyficznych wymagań przestrzeni, współpraca z projektantem wnętrz lub firmą specjalizującą się w kuchniach na wymiar może być lepszym wyborem.
kreatywnaaranzacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 20:42   #2086
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Mieszkanie jest od dzisiaj nasze, a zostanie nam przekazane pod koniec października. Wtedy na spokojnie porobię zdjęcia i się pochwalę i zastanowię co robić - od razu, z czasem itd. Na początek dużo robiła nie będę, o ile w ogóle coś, bo ważniejszą kwestią będzie kupienie pralki, wymiana umywalki w łazience i cokolwiek wyjdzie "w praniu". W kuchni muszę nieco poprzebywać, aby się zastanowić co z nią zrobić.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 16:23   #2087
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Mieszkanie jest od dzisiaj nasze, a zostanie nam przekazane pod koniec października. Wtedy na spokojnie porobię zdjęcia i się pochwalę i zastanowię co robić - od razu, z czasem itd. Na początek dużo robiła nie będę, o ile w ogóle coś, bo ważniejszą kwestią będzie kupienie pralki, wymiana umywalki w łazience i cokolwiek wyjdzie "w praniu". W kuchni muszę nieco poprzebywać, aby się zastanowić co z nią zrobić.
Gratuluję zakupu , pochwal się koniecznie, chętnie zobaczę zdjęcia i coś podpowiem w kwestii zmian.

U mnie padła koncepcja zakupu domu do remontu w określonej dzielnicy, w której jest szkoła córki, zmieniliśmy zupełnie plany, mam nadzieję, że to się uda i w przyszłym roku będę planować kuchnię
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 11:25   #2088
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Gratuluję zakupu , pochwal się koniecznie, chętnie zobaczę zdjęcia i coś podpowiem w kwestii zmian.

U mnie padła koncepcja zakupu domu do remontu w określonej dzielnicy, w której jest szkoła córki, zmieniliśmy zupełnie plany, mam nadzieję, że to się uda i w przyszłym roku będę planować kuchnię
Dziękuję za miłe słowa. Na pewno będę się tu radziła, bo jesteście niezastąpione.

Będę trzymała kciuki za plany mieszkaniowe. A macie już coś konkretnego upatrzone, czy plan się dopiero kształtuje? Jakie kryteria oprócz lokalizacji?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 14:55   #2089
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe słowa. Na pewno będę się tu radziła, bo jesteście niezastąpione.

Będę trzymała kciuki za plany mieszkaniowe. A macie już coś konkretnego upatrzone, czy plan się dopiero kształtuje? Jakie kryteria oprócz lokalizacji?
Dziękuję
Zostawiamy obecne mieszkanie w centrum miasta, ale kupimy drugą nieruchomość do 30 min. jazdy (do 25 km) od mieszkania, nieduży parterowy dom dość nowy lub działka i budowa, bo dom ma być całoroczny ok.110 m2 plus garaż, głównie na lato, święta, imprezy i nocowanie gości. Na razie szukamy w ładnej okolicy, gdzie mieszkają koleżanki córki Po obliczeniach finansowych- wyjdzie około połowa do 2/3 tego, co zapłacilibyśmy za dom w mieście i generalny remont, bo nie znaleźliśmy niczego bez remontu poniżej 1.5 mln, a nie chcemy ogromnego kredytu.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2023-10-18 o 14:57
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 15:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.