Strój na pogrzeb - czy wypada? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-08, 08:43   #1
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119

Strój na pogrzeb - czy wypada?


Mam prośbę o poradę. Nie mam dużego doświadczenia w tym temacie (na całe szczęście), ale nie chciałabym nikogo urazić.
Idę na pogrzeb członka rodziny mojego partnera. Zastanawiam się czy wypada mi założyć ciemne dzinsy i czarny t shirt z krótkim rękawem, do tego ciemne baleriny na płaskim obcasie. Jeśli będzie chłodno to ewentualnie na górę czarny kardigan. Być może to głupie pytanie. Oczywiście wiem, że w takim wypadku to nie jest rewia mody i nie o to chodzi w moim pytaniu, po prostu chciałabym wyglądać stosownie do okoliczności i nie urazić nikogo.
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 09:02   #2
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Cytat:
Napisane przez malinowybudyn00 Pokaż wiadomość
Mam prośbę o poradę. Nie mam dużego doświadczenia w tym temacie (na całe szczęście), ale nie chciałabym nikogo urazić.
Idę na pogrzeb członka rodziny mojego partnera. Zastanawiam się czy wypada mi założyć ciemne dzinsy i czarny t shirt z krótkim rękawem, do tego ciemne baleriny na płaskim obcasie. Jeśli będzie chłodno to ewentualnie na górę czarny kardigan. Być może to głupie pytanie. Oczywiście wiem, że w takim wypadku to nie jest rewia mody i nie o to chodzi w moim pytaniu, po prostu chciałabym wyglądać stosownie do okoliczności i nie urazić nikogo.
Ja bym zamieniła na czarne spodnie materiałowe, ale jak nie masz to też jeansy przejdą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 09:03   #3
Mamrot28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 860
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Cytat:
Napisane przez malinowybudyn00 Pokaż wiadomość
Mam prośbę o poradę. Nie mam dużego doświadczenia w tym temacie (na całe szczęście), ale nie chciałabym nikogo urazić.
Idę na pogrzeb członka rodziny mojego partnera. Zastanawiam się czy wypada mi założyć ciemne dzinsy i czarny t shirt z krótkim rękawem, do tego ciemne baleriny na płaskim obcasie. Jeśli będzie chłodno to ewentualnie na górę czarny kardigan. Być może to głupie pytanie. Oczywiście wiem, że w takim wypadku to nie jest rewia mody i nie o to chodzi w moim pytaniu, po prostu chciałabym wyglądać stosownie do okoliczności i nie urazić nikogo.
Hm nie wiem jakie rodzina partnera ma podejście do takich uroczystości ale sądzę, że trochę osób może kręcić noskiem na ciemne dżinsy. A już starsze osoby pewnie tak. Nie masz zwykłych czarnych/granatowych z materiału? Albo jakiejś ciemnej spódnicy?
Nie jest rewia mody ale wiesz ludzkie oczy i języki będą widzieć i mówić wszystko o wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamrot28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 09:03   #4
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Tak, to całkiem normalny strój. Jak byłam ostatnio na pogrzebie, to zauważyłam, że bardzo mało osób stosuje czarny ubiór od stóp do głów. Są bardziej stonowane kolory, ale niekoniecznie czarne. Dżinsy są ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 09:18   #5
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
Ja bym zamieniła na czarne spodnie materiałowe, ale jak nie masz to też jeansy przejdą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam, jedyne materiałowe mam w kolorze ciemnej zieleni.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Mamrot28 Pokaż wiadomość
Hm nie wiem jakie rodzina partnera ma podejście do takich uroczystości ale sądzę, że trochę osób może kręcić noskiem na ciemne dżinsy. A już starsze osoby pewnie tak. Nie masz zwykłych czarnych/granatowych z materiału? Albo jakiejś ciemnej spódnicy?
Nie jest rewia mody ale wiesz ludzkie oczy i języki będą widzieć i mówić wszystko o wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ze spódnicą też może być problem bo mam kwieciste spódniczki a jedyna ciemna wydaje mi się być zbyt "zwiewna"

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak, to całkiem normalny strój. Jak byłam ostatnio na pogrzebie, to zauważyłam, że bardzo mało osób stosuje czarny ubiór od stóp do głów. Są bardziej stonowane kolory, ale niekoniecznie czarne. Dżinsy są ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słyszałam, że czerń od stóp do głów jest zarezerwowana dla nabliższych członków rodziny. Dlatego nie chciałabym iść tak cała na czarno. Na pogrzebie najbliższej mi osoby byłam cała na czarno a spodnie miałam właśnie dzinsowe, z tym, że czarne....
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 09:32   #6
mariola_rudakowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 289
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Nie problem.Idź do najbliższego sklepu i kup sobie jakąś spódnicę.Chyba że pogrzeb dziś.
__________________
Bywam zgryźliwa.Szybko mi przechodzi
mariola_rudakowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 09:55   #7
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Cytat:
Napisane przez malinowybudyn00 Pokaż wiadomość
Mam prośbę o poradę. Nie mam dużego doświadczenia w tym temacie (na całe szczęście), ale nie chciałabym nikogo urazić.
Idę na pogrzeb członka rodziny mojego partnera. Zastanawiam się czy wypada mi założyć ciemne dzinsy i czarny t shirt z krótkim rękawem, do tego ciemne baleriny na płaskim obcasie. Jeśli będzie chłodno to ewentualnie na górę czarny kardigan. Być może to głupie pytanie. Oczywiście wiem, że w takim wypadku to nie jest rewia mody i nie o to chodzi w moim pytaniu, po prostu chciałabym wyglądać stosownie do okoliczności i nie urazić nikogo.
Jeśli to nie jest najbliższa rodzina typu mama/tata/rodzeństwo to jak najbardziej idź w ciemnych jeansach.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-08, 10:04   #8
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Cytat:
Napisane przez Mamrot28 Pokaż wiadomość
Hm nie wiem jakie rodzina partnera ma podejście do takich uroczystości ale sądzę, że trochę osób może kręcić noskiem na ciemne dżinsy. A już starsze osoby pewnie tak. Nie masz zwykłych czarnych/granatowych z materiału? Albo jakiejś ciemnej spódnicy?
Nie jest rewia mody ale wiesz ludzkie oczy i języki będą widzieć i mówić wszystko o wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się. Już nawet nie chodzi o czerń od stóp do głów, ale o elegancki strój, żeby mimo wszystko wyrazić szacunek do zmarłego. T-shirt i jeansy to nie jest elegancki strój. Podstawiłabym jednak na ubrania z materiału, na przykład ciemnoszare/granatowe spodnie i czarna koszula, bądź czarna sukienka (odpowiedniej długości, przynajmniej do kolana).
Takie ubrania nie są jednorazowe i nie są tylko na okazje typu pogrzeb, więc w razie braków w garderobie po prostu poszłabym na zakupy.

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2021-07-08 o 10:06
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 11:21   #9
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Cytat:
Napisane przez malinowybudyn00 Pokaż wiadomość
Nie mam, jedyne materiałowe mam w kolorze ciemnej zieleni.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------



Ze spódnicą też może być problem bo mam kwieciste spódniczki a jedyna ciemna wydaje mi się być zbyt "zwiewna"

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------



Słyszałam, że czerń od stóp do głów jest zarezerwowana dla nabliższych członków rodziny. Dlatego nie chciałabym iść tak cała na czarno. Na pogrzebie najbliższej mi osoby byłam cała na czarno a spodnie miałam właśnie dzinsowe, z tym, że czarne....
Ja bym zsłożyła te w kolorze ciemnej zieleni, nie musisz być cała na czarno. Ja oststnio miałam ceglasta marynarke, reszts czarna i nie odstawałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 14:44   #10
Mamrot28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 860
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Ja byłam na pogrzebie gdzie jeden wnuczek (panowie po 30+) założył garnitur a drugi dżinsy. O matko i córko. Ile się człowiek nasłuchał od obcych ludzi...
Nie musi być ubrania czarne - może być granat, ciemny szary etc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamrot28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 16:38   #11
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

ja bym postawila na stonowane ciemniejsze ubrania ale eleganckie, a nie co prawda czarne ale dzinsy i tshirt.
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-08, 16:46   #12
Alinka2001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 64
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Też bym raczej wybrała nieco bardziej elegancki strój niż jeansy. Niektórzy mogą poczuc się urażeni, że nie jesteś ubrana "na galowo"
Alinka2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 18:47   #13
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Nie no, jak w dżinsach i tshircie na pogrzeb, czyli formalną okoliczność. Absolutnie nie. Stonowany, elegancki ubiór, skromny, ciemny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 07:46   #14
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Jeżeli chodzi o kolory to nie musi być czerń, ale powinny być stonowane, raczej ciemne niż jasne.

Ja na bluzki też mówią t-shirt, więc pytanie- jaki to rodzaj? Ja bym te jeansy dopuściła jeśli są czarne i nie są sprane ani wycierane. Ewentualnie szybkie zakupy materiałowych cygaretek lub inne ciemne spodnie.

Tylko dlatego uważam, że jeansy są ok, bo to nie członek Twojej najbliższej rodziny.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 15:10   #15
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Zalozylabym czarna koszule lub elegancka bluzke i spodnie materialowe/spodnice za kolano.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 12:17   #16
martablaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 4
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

Cześć. Jeżeli chodzi o ubiór na pogrzeb, dzisiaj żyjemy w czasach, gdzie odchodzi się od stereotypów modowych. Oczywiście wiadomo na okoliczność pogrzebu należy ubrać się stosownie i raczej na ciemno, ale nie ma już dzisiaj szczególnych wymagań. Ile osób tyle ubiorów. Uważam, że ubiór jak najbardziej godny.
martablaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 15:11   #17
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

powiem tak... 1 czerwca pochowałam moje ojca i wierzcie mi, naprawdę było mnie i moim najbliższym obojetnie kto jak był ubrany... ważne, że byli i pożegnali razem z nami mojego ojca...
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-24, 14:35   #18
jowita676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 4
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

dokładnie tak jeśli ty uważasz że jest odpowiednio poważnie to oni również się nie obrażą
jowita676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-26, 13:21   #19
Sandra345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 25
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

na taki i taki, trzeba ubrać się stosownie.
Sandra345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-30, 11:38   #20
jowita676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 4
Dot.: Strój na pogrzeb - czy wypada?

żadna różnica tak naprawdę - jeśli nie należysz do najbliższej rodziny to w procesie kremacji jako takiej uczestniczyć nie będziesz a jeśli chodzi o resztę to wygląda praktycznie tak samo jak zwykły pogrzeb rozsypywania prochów u nas nie uświadczysz najbliższe temu są pogrzeby na morzu a te są raczej nie częste choć prawnie to się może niebawem zmienić
[link]

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2022-08-30 o 13:21 Powód: reklama
jowita676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-30 12:38:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.