Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-22, 10:14   #811
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Bo nie jest na nie sezon.
Teraz jest sezon na rzodkiewkę po ok. 2-3zł.
Sensowne zakupy żywieniowe to kierowanie się sezonowością owoców i warzyw, a nie kupowanie przez cały rok tego samo i zdziwienie, że przez pół roku pomidory czy cukinia takie drogie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja się nie dziwie. Podałam cenę ze „swojego” sklepu. Akurat pomidory uwielbiam i jem je przez cały rok. Gdybym miała jeść tylko „sezonowo”, to bym chyba w ogóle nie dostarczała sobie odpowiednich porcji. Nie lubię rzodkiewki i nie kupuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 10:29   #812
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
U mnie wypasiony eko chlebek z ziarnami to 9 zł. Normalny bohenek pszennego 6,50. I nie mówię o sieciówce, lokalna mała piekarnia, wszystko robione na miejscu (lokalizacja górny Śląsk).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
U mnie to drogo i to bardzo, nie żaden standard

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ja dziś za trzy ziarniste chleby (dwa słonecznikowe i jeden jakiś „dietetyczny”) i jedną zwykłą bułkę zapłaciłam 13,70. 🤷🏻
No to jednak wychodzi, że sieciówki w Warszawie są drogie. Tzn. ja miałam tego świadomość, bo w lubelskich piekarniach, kiedy jestem w rodzinnych stronach płacę jednak mniej i to sporo mniej. No ale przecież ta świadomość nie sprawi, że przestanę jeść pieczywo (pewnie niestety, ale jem go sporo-kanapki do pracy/ drożdżówki,czasem też chleb na śniadanie). Pszennego chleba nie jem bo nie lubię. Tylko żytni/gryczany. Mam w okolicy trzy piekarnie i we wszystkich trzech ceny kształtują się na podobnym poziomie, a smak też nie jest jakiś zachwcający- to są franczyzy, więc niejednokrotnie pieczywo jest po prostu z odpieku
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 10:32   #813
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
No to jednak wychodzi, że sieciówki w Warszawie są drogie. Tzn. ja miałam tego świadomość, bo w lubelskich piekarniach, kiedy jestem w rodzinnych stronach płacę jednak mniej i to sporo mniej. No ale przecież ta świadomość nie sprawi, że przestanę jeść pieczywo (pewnie niestety, ale jem go sporo-kanapki do pracy/ drożdżówki,czasem też chleb na śniadanie). Pszennego chleba nie jem bo nie lubię. Tylko żytni/gryczany. Mam w okolicy trzy piekarnie i we wszystkich trzech ceny kształtują się na podobnym poziomie, a smak też nie jest jakiś zachwcający- to są franczyzy, więc niejednokrotnie pieczywo jest po prostu z odpieku
a w jakiej piekarni kupujesz? bo ja np. w lubaszce biorę żytni/razowy i to wychodzi poniżej 10 zł za kawałek 500g. Nie pamiętam dokładnie, ale nie płacę kilkanaście zł za standardowy kawałek pół kg.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 11:29   #814
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Najlepsze że ceny spadły po obcięciu vat a potem cichcem wróciły do normalnych.
U mnie np.papryka - mc temu w Biedrze 12 zł, Lidl 17 zł, Auchan mniejszy 27 zł Teraz w B. za 14 zł ale generalnie jak z pomidorami bez smaku

No drogo jest, zawsze (niemalże)kupowałam na promkach, a teraz te promki to przeważnie słodycze lub inne rzeczy z syfiastym składem. Wszystkie owoce zdają się być po 20 zł na kg
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 12:02   #815
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
a w jakiej piekarni kupujesz? bo ja np. w lubaszce biorę żytni/razowy i to wychodzi poniżej 10 zł za kawałek 500g. Nie pamiętam dokładnie, ale nie płacę kilkanaście zł za standardowy kawałek pół kg.
W Warszawie? W okolicy mam Grzybki, Gromulskiego i Putkę.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 12:10   #816
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Najlepsze że ceny spadły po obcięciu vat a potem cichcem wróciły do normalnych.
U mnie np.papryka - mc temu w Biedrze 12 zł, Lidl 17 zł, Auchan mniejszy 27 zł Teraz w B. za 14 zł ale generalnie jak z pomidorami bez smaku

No drogo jest, zawsze (niemalże)kupowałam na promkach, a teraz te promki to przeważnie słodycze lub inne rzeczy z syfiastym składem. Wszystkie owoce zdają się być po 20 zł na kg
Ja kilka dni temu kupiłam truskawki na stoisku niedaleko mojego bloku za 10zl/kg. W zeszłym tygodniu były po 14zł, a jeszcze wcześniej w tym samym miejscu kupowałam za 16zł. Może poszukaj na jakimś ryneczku?


Nie mam pojęcia, skąd one były - smakowały w miarę, ale to nie były sezonowe truskawki. Zresztą, sezon truskawkowo-czereśniowy się jeszcze nie zaczął (niestety...).
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 12:27   #817
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
W Warszawie? W okolicy mam Grzybki, Gromulskiego i Putkę.
putke tez mam obok, ale cen nie kojarze, bo rzadko jestem, jakos mi to pieczywo nie podpasowalo
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-22, 12:52   #818
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
putke tez mam obok, ale cen nie kojarze, bo rzadko jestem, jakos mi to pieczywo nie podpasowalo
Bo wszystko jest chyba z odpieku. Zresztą w pozostałych nie lepiej. Dla mnie to już drugi sort, nie byłam przyzwyczajona do tego dopóki nie zamieszkałam w W-wie. Ale i tak wolę to niż marketowe zmacane... Kiepska alternatywa i droga, no ale cóż.
Grzybki dla mnie są dobre, ale nie te osiedlowe, tylko piekarnia przy cmentarzu na Korkowej. Tam chyba pieką na miejscu, jest większy wybór i ogólnie to pieczywo jest lepsze. Ale mam daleko, nie będę przecież jechać pół godziny w jedną stronę po pieczywo co drugi dzień.
We wspomnianej eko-Cała w mące- nigdy nie byłam, słucham tylko pochwały, ale raz że daleko, dwa godziny beznadziejne, bo 9-17, a ja akurat wtedy jestem zawsze w pracy, no i te ceny. Musiałabym zarabiać przynajmniej dwa razy więcej,żeby sobie pozwalać. Ale chyba serio jest dobrze, skoro u mnie w pracy biorą wolne po to by pojechać po chleb i skoro na część wypieków prowadzą tam zapisy, z ulicy się nie kupi.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2022-04-22 o 12:57
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 13:00   #819
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Tak czytam Wasze komentarze i zastanawia mnie jedno - skoro ten chleb taki drogi i taki niedobry w większości miejsc, to czego go kupujecie? To Wasz produkt pierwszej potrzeby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 13:18   #820
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak czytam Wasze komentarze i zastanawia mnie jedno - skoro ten chleb taki drogi i taki niedobry w większości miejsc, to czego go kupujecie? To Wasz produkt pierwszej potrzeby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie tak. Robię kanapki do pracy, to raz. W pracy nie będę zamawiać obiadów z wielu powodów-większość je zimne, są ograniczenia osobowe w kuchni pracowniczej, dwa- wolę gotować sama, bo wiem mniej wiecej z czego to jest zrobione, trzy- cenowo mi się to lepiej kalkuluje, więc jak wracam z pracy, to jem obiad w domu. A jednak przez 8h coś jeść muszę, u mnie są takie zasady, że przy biurku można zjeść tylko kanapkę albo owoc/batonika. Także wielkiego wyboru nie mam.
Ogólnie jestem przyzwyczajona do kanapek/tostów też na śniadanie. Jesli jem jajecznicę to też zawsze z chlebem. Podobnie jakieś parówki/kiełabski. Kiedy jest lato i sezonowe owoce to jeszcze czasem zamiast kanapek jem jogurt z płatkami i owocami. Owsianka na ten moment mi się przejadła. W potrawy typu naleśniki/omlety to rano nie mam czasu i ochoty się bawić,wolę dłużej pospać. Więc tak, dla mnie pieczywo to produkt pierwszej potrzeby.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 13:26   #821
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak czytam Wasze komentarze i zastanawia mnie jedno - skoro ten chleb taki drogi i taki niedobry w większości miejsc, to czego go kupujecie? To Wasz produkt pierwszej potrzeby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poza tym upieczenie dobrego chleba w domu to tez nie jest zadna wielka filozofia.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-22, 13:30   #822
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Bo wszystko jest chyba z odpieku. Zresztą w pozostałych nie lepiej. Dla mnie to już drugi sort, nie byłam przyzwyczajona do tego dopóki nie zamieszkałam w W-wie. Ale i tak wolę to niż marketowe zmacane... Kiepska alternatywa i droga, no ale cóż.
Grzybki dla mnie są dobre, ale nie te osiedlowe, tylko piekarnia przy cmentarzu na Korkowej. Tam chyba pieką na miejscu, jest większy wybór i ogólnie to pieczywo jest lepsze. Ale mam daleko, nie będę przecież jechać pół godziny w jedną stronę po pieczywo co drugi dzień.
We wspomnianej eko-Cała w mące- nigdy nie byłam, słucham tylko pochwały, ale raz że daleko, dwa godziny beznadziejne, bo 9-17, a ja akurat wtedy jestem zawsze w pracy, no i te ceny. Musiałabym zarabiać przynajmniej dwa razy więcej,żeby sobie pozwalać. Ale chyba serio jest dobrze, skoro u mnie w pracy biorą wolne po to by pojechać po chleb i skoro na część wypieków prowadzą tam zapisy, z ulicy się nie kupi.
To byla moja lokalna piekarnia kiedy jeszcze mieszkalam w Polsce i tesknie za ich pieczywem bardzo, bylo pyszne i z rana mozna bylo dostac takie jeszcze cieple - czesto kupowalam w drodze do pracy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 13:46   #823
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Dla mnie tak. Robię kanapki do pracy, to raz. W pracy nie będę zamawiać obiadów z wielu powodów-większość je zimne, są ograniczenia osobowe w kuchni pracowniczej, dwa- wolę gotować sama, bo wiem mniej wiecej z czego to jest zrobione, trzy- cenowo mi się to lepiej kalkuluje, więc jak wracam z pracy, to jem obiad w domu. A jednak przez 8h coś jeść muszę, u mnie są takie zasady, że przy biurku można zjeść tylko kanapkę albo owoc/batonika. Także wielkiego wyboru nie mam.
Ogólnie jestem przyzwyczajona do kanapek/tostów też na śniadanie. Jesli jem jajecznicę to też zawsze z chlebem. Podobnie jakieś parówki/kiełabski. Kiedy jest lato i sezonowe owoce to jeszcze czasem zamiast kanapek jem jogurt z płatkami i owocami. Owsianka na ten moment mi się przejadła. W potrawy typu naleśniki/omlety to rano nie mam czasu i ochoty się bawić,wolę dłużej pospać. Więc tak, dla mnie pieczywo to produkt pierwszej potrzeby.
Ja tylko dodam, że kanapki, ale też naleśniki, racuszki można robić dzień wcześniej. Lub zrobić samo ciasto, a rano usmażyć w tak zwanym międzyczasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 13:48   #824
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak czytam Wasze komentarze i zastanawia mnie jedno - skoro ten chleb taki drogi i taki niedobry w większości miejsc, to czego go kupujecie? To Wasz produkt pierwszej potrzeby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi smakuje ten co kupuje duzo tez pieczemy sami, ale nie zawsze jest czas. I chleb lubie, tz jeszcze bardziej, zycie bez chleba byloby dla mnie tak samo zle jak bez ziemniakow jem owsianki, sałatki itd ale kanapki tez jemy
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 13:53   #825
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ok, rozumiem Was.
Ja też mam coś, co lubię - słodkie ciasto 3 razy w tygodniu za 10zł. No lubię i kupuję, co zrobić Życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 13:59   #826
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ale mi narobilyscie apetytu na dobry chleb. Jem go od święta, bo mi nie bardzo smakuje. Ale kiedyś mąż robił w maszynie i był pyszny. Świeży i chrupiący, z mnóstwem różnych ziaren, można było jeść z samym masłem, żeby smaku nie psuć.
Kupiłam różne mąki i chyba się pobawię w piekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 14:00   #827
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Mi smakuje ten co kupuje duzo tez pieczemy sami, ale nie zawsze jest czas. I chleb lubie, tz jeszcze bardziej, zycie bez chleba byloby dla mnie tak samo zle jak bez ziemniakow jem owsianki, sałatki itd ale kanapki tez jemy
Mam tak samo. Mogłabym żyć bez wielu rzeczy, ale chleb i ziemniaki to muszą być. I mleko do kawy. I jajka. Reszta opcjonalnie
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 14:07   #828
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja tylko dodam, że kanapki, ale też naleśniki, racuszki można robić dzień wcześniej. Lub zrobić samo ciasto, a rano usmażyć w tak zwanym międzyczasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam bardzo mało chwil w tak zwanym międzyczasie. Do domu wracam o 18 codziennie, jem obiad,który na ogół i tak gotuję w weekend, potem robię trening i mamy godzinę 21. Trening albo chociaż godzinny spacer musi być codziennie, bo inaczej źle się czuję. Pracuję 8h przy biurku, a muszę się trochę ruszać. A są jeszcze inne sprawy: ogarnięcie chałupy/spotkanie towarzyskie/książka do poczytania/ coś tam do zrobienia z pracy/ zakupy w tygodniu choćby drobne itd. Dlatego ja twierdzę, że nie mam czasu się bawić w naleśniki na śniadanie, nawet smażąc je dnia poprzedniego. Chociaż oczywiście mogłabym np. tak po północy, ale nie chce mi się Smażę czasem naleśniki ale po pracy-na obiad i czasem zdarzy się , że usmażę wiecej to zjem jeszcze na śnaidanie, choć najczęściej jednak znowu zostawiam je jednak na obiad kolejny, a rano jem kanapki

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2022-04-22 o 14:09
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 14:09   #829
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Mam tak samo. Mogłabym żyć bez wielu rzeczy, ale chleb i ziemniaki to muszą być. I mleko do kawy. I jajka. Reszta opcjonalnie
U mnie kawa od lat czarna i tak samo jajka out, chociaz uwielbiam. Ale po jajkach nie wyglądam, wiec niestety. Chlip chlip.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-22, 14:11   #830
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak czytam Wasze komentarze i zastanawia mnie jedno - skoro ten chleb taki drogi i taki niedobry w większości miejsc, to czego go kupujecie? To Wasz produkt pierwszej potrzeby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie mąż je , dziecko nie lubi pieczywa ja jem max 2 kromki dziennie. Za to uwielbiam np gofry jajeczne zamiast chleba , kładę na to co tylko chce. Ewentualnie robię bułeczki z twarogu i płatków owsianych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 14:12   #831
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Rano w miedzyczasie robie tylko owsianke. Tzn ona w sumie robi sie sama, pyrka na kuchence, wylączam, przekladam. Nic wiecej nie zrobie, bo wole usiasc i wypic sobie kawe
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 14:12   #832
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Mi smakuje ten co kupuje duzo tez pieczemy sami, ale nie zawsze jest czas. I chleb lubie, tz jeszcze bardziej, zycie bez chleba byloby dla mnie tak samo zle jak bez ziemniakow jem owsianki, sałatki itd ale kanapki tez jemy
To samo. Pieczywo musi być. Ziemniaki też, może rzadko jem w tradycyjnej formie podawanej w rodzinnym domu typu gotowane puree do kotleta, ale jednak frytki, kluski śląskie, kopytka, czasem placki ziemniaczane wjeżdżają bardzo często. Knedli i ruskich też się bez ziemniaków przecież nie zrobi, dlatego to dla mnie artykuł pierwszej potrzeby.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 14:16   #833
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
U mnie kawa od lat czarna i tak samo jajka out, chociaz uwielbiam. Ale po jajkach nie wyglądam, wiec niestety. Chlip chlip.
Nie wyglądasz, w sensie masz alerię i Cię wysypuje? Odkąd mi koleżanka powiedziała, że można nietolerancji an laktoza i gluten nabawić się też w drosłym życiu, to mam obawy. Próbowałam kawy z różnymi roślinnymi mlekami i wszystkie są fujka, a bułka z ziarnami, to życie.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 15:34   #834
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak czytam Wasze komentarze i zastanawia mnie jedno - skoro ten chleb taki drogi i taki niedobry w większości miejsc, to czego go kupujecie? To Wasz produkt pierwszej potrzeby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

chleb z piekarni jest zawsze dobry, jeszcze nie zdarzyło mi się aby smakował źle.
z marketu natomiast chleb jest ohydny, jak papka miękki ble.
a bułki o masakro...
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 15:35   #835
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Nie wyglądasz, w sensie masz alerię i Cię wysypuje? Odkąd mi koleżanka powiedziała, że można nietolerancji an laktoza i gluten nabawić się też w drosłym życiu, to mam obawy. Próbowałam kawy z różnymi roślinnymi mlekami i wszystkie są fujka, a bułka z ziarnami, to życie.
Mleko owsiane do kawy to zycie, o wiele bardziej mi smakuje niz krowie.
A mrozona kawe lubie tez z sojowym.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 15:41   #836
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Nie wyglądasz, w sensie masz alerię i Cię wysypuje? Odkąd mi koleżanka powiedziała, że można nietolerancji an laktoza i gluten nabawić się też w drosłym życiu, to mam obawy. Próbowałam kawy z różnymi roślinnymi mlekami i wszystkie są fujka, a bułka z ziarnami, to życie.
Mam wysyp trądziku jak zjem jajka, obojetne czy gotowane czy np w ciescie czy majonez. Ogolnie unikam jajek, mleka, smietany, twarozkow itd. Na szczescie jest smietana kokosowa, bo mizeria bez smietany juz tak nie smakuje.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 16:25   #837
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Poza tym upieczenie dobrego chleba w domu to tez nie jest zadna wielka filozofia.
Gdyby tylko świat był taki piekny i miałoby się czas piec ten chleb, to byłoby cudownie... niestety doba ma tylko 24h.

Ja dzisiaj za chleb orkiszowo-pszenny zapłaciłam 11,40... w mieście 60tys mieszkańców

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 16:52   #838
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Nie wyglądasz, w sensie masz alerię i Cię wysypuje? Odkąd mi koleżanka powiedziała, że można nietolerancji an laktoza i gluten nabawić się też w drosłym życiu, to mam obawy. Próbowałam kawy z różnymi roślinnymi mlekami i wszystkie są fujka, a bułka z ziarnami, to życie.
Bardzo dobre są roślinne z Inki albo sojowe waniliowe z Biedronki jeśli nie przeszkadzają Ci takie smakowe Ale wg mnie podstawa to dobra kawa. Jak kupowałam jakieś mielone z marketów to nawet posłodzone i z mlekiem nie zawsze mi podchodziły, jak kupuję lepszą, to pijam często czarną. Zaoszczędzam na mleku (bo kupuję tylko roślinne, a widomo, są drogie, co jest śmieszne bo taką krowę żywi się tanią soją - a sojowe jest droższe niż mleko tejże krowy)

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2022-04-22 o 16:54
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 17:25   #839
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Gdyby tylko świat był taki piekny i miałoby się czas piec ten chleb, to byłoby cudownie... niestety doba ma tylko 24h.

Ja dzisiaj za chleb orkiszowo-pszenny zapłaciłam 11,40... w mieście 60tys mieszkańców

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
Upieczenie chleba nie zajmuje wiele czasu, ale wiadomo, ktoś upiecze chleb, ktoś woli w tym czasie zrobić coś innego.

U nas Tż piecze chleb na zakwasie, zwykle zostawia ciasto do wyrośnięcia na noc, rano wstawia do piekarnika. Czasem robi to w ciągu dnia między innymi czynnościami. Mi by się nie chciało, ale generalnie nie lubię gotować/piec

A na jedzenie z chemią i alko wydajemy na dwie osoby ok 1200–1300 zł. Nie pijemy dużo alkoholu, prawie nie jemy mięsa, ale kupujemy wege odpowiedniki, mleka roślinne zamiast krowiego. Jemy sery i jajka. Warzywa głównie sezonowe, zamiast świeżych pomidorów teraz z puszki i passaty. Osobno liczymy jedzenie na mieście/z dostawą, ale to z raz w tygodniu i w zależności od knajpy są to różne kwoty.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Nie wyglądasz, w sensie masz alerię i Cię wysypuje? Odkąd mi koleżanka powiedziała, że można nietolerancji an laktoza i gluten nabawić się też w drosłym życiu, to mam obawy. Próbowałam kawy z różnymi roślinnymi mlekami i wszystkie są fujka, a bułka z ziarnami, to życie.
Ja do kawy piję tylko owsiane, sojowe jest dla mnie blech.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 17:31   #840
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ja od maja zaczynam zapisywać wydatki. 2 lata temu wychodziło średnio 1400 zł na miesiąc razem z jedzeniem na mieście. Ciekawe ile w górę poszlo.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-17 16:55:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.