Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają! - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-20, 22:57   #1081
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

mi twardnieje jak np. za dlugo chodze..

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 23:00   #1082
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

To ja samego twardnienia też nie zauważam już nawet tylko te twardnienia którym towarzyszy ból jak na miesiaczke i takie uczucie rozpierania od środka mi czasem dokuczaja ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 23:21   #1083
mademoiselle_m
Zadomowienie
 
Avatar mademoiselle_m
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 002
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
no wlasnie mam podobnie..
ale moze u nas od razu bedzie z grubej rury?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Najlepiej od razu parte
mademoiselle_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 23:31   #1084
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_m Pokaż wiadomość
Najlepiej od razu parte
oczywiscie

wjezdzamy na porodowke, przemy i juz!

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 00:44   #1085
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_m Pokaż wiadomość
Guza mogę usunąć laparoskopowo, ale do tej pory odradzano mi to ze względu na to, że nie rósł a markery nowotworowe były ok. Laparoskopia jakby nie było tez jest ingerencją chirurgiczną i może zostawić zrosty po których mogło być mi trudniej zajść w ciąże. Pewnie odczekam aż skończe karmić i będę mogła dzidzie zostawić na pare dni z TZ w domu

Wszystkie te prawa gwarantuje nam standard opieki okołoporodowej, który został wprowadzony w 2011 r. Niestety postępowe położne same przyznają , że wielu położnym i lekarzom on sie nie podoba i nie pasuje, bo jest po prostu dla nich nie wygodny. Bo lepiej byłoby dla nich przebić błony , podać oksytocyne, naciąć wszystkie z urzędu jak leci i położy na plecach do rodzenia bo wtedy idzie szybciej i dla nich łatwiej. I jeszcze najlepiej nie mówić po co to robią bo przecież oni wiedzą wszystko najlepiej a rodząca g..o wie i wiedzieć nie musi.
Prawda smutna też jest taka , że jak Ci taka wygodnicka położna albo lekarz powie np, że KTG jest nieprawidłowe i trzeba stale monitorować tętno dziecka więc nie masz stroic fochów, że chcesz jakies pozycje wertykalne uprawiać tylko masz leżeć podłączona do kabli to co? będziesz dyskutowac? Pewnie nie! Chyba, że umiesz bezbłędnie interpretować zapis KTG i wiesz, że trochę naginają prawde dla swojej wygody.
Jak Ci lekarz powie, że zaraz pękniesz od pępka do odbytu jak Cie nie natną to co? nie zgodzisz się na nacięcie mimo, że w planie porodu wpiszesz ochronę krocza? Pewnie , że się zgodzisz...
Bardziej niż bólu boje się tego , że nie będą respektować moich praw i tego co mi się należy. A niestety z kilku żródel położne mówiły to samo - idąc do porodu nie idziesz na wojne... Nie walcz i nie kłóć się , egzekwuj co Ci się należy ale nie metodą wojny bo zawsze będziesz stać na przegranej pozycji.
Myslę, że najważniejsze mieć kogoś zaufanego - położną, lekarza - i wtedy bedzie good. Zresztą ja zakładam , że jade do szpitala na ostatnią chwilę żeby nie kiblować tam za długo , szybko rodzę, i spadam do domu


Nam powiedziano, że od momentu wejścia do szpitala i stwierdzenia że jest to poród jeść nam już nie wolno a pić tylko czystę wodę niegazowaną. Ale jesli jest podejrzenie , że będzie cc to pić tez małymi łyczkami i niewiele.


znam laski, które nie karmiły i mają zwisy już po ciąży i takie, które wykarmiły 3 dzieci i mają cycki ok To też chyba troche kwestia indywidualnych predyspozycji
Ja bym chciała karmić pół roku


Ja też uważam , że należy o tym wszystkim pisać, o tych "strasznych rzeczach" które mogą się zdarzyć. Bo wiedza to podstawa. Możecie się ze mną nie zgodzić. Sądzę , że lepiej mieć świadomość co nas czeka, i spróbować się do tego przygotować (nawet jesli to nic nie da). A potem pojechać urodzić naszego dzieciaczka z najlepszym możliwym nastawieniem, i głową pełną pozytywnych myśli.
Bardzo interesujący cały post! Jeśli to to, co Ci się wcześniej zmazało, to fajnie że chciało Ci się pisać drugi raz Ciekawie się czytało, bo mądrze piszesz
Tak właśnie pytałam o laparaskopię, bo się nie znam, to nie wiedziałam, na ile inwazyjna jest. Cóż, na pewno będziemy tu wszystkie trzymać za Ciebie kciuki, jak przyjdzie czas, bo jestem pewna, że będziemy ciągle zgraną paczką

Cytat:
Napisane przez jjb Pokaż wiadomość
Pierwsze skurcze poczulam ok 2.00 w nocy ale byly nieregularne, jedne mniej drugie bardziej bolesne. Wczesniej nie czulam nic poza bezbolesnym twardnieniem brzucha. W ciagu dnia tak jak co dzien zazylam 3 razy po 2 tabletki magnezu.... Nie wiem kiedy mi sie to rozwarcie zrobilo. I jeszcze jak bylam w domu wody mi odeszly ale niewielka ilosc. Podczas KTG skurcze mialam tak na poziomie 40/50 i tez nieregularne. Ale podpieta bylam niedlugo i nagle poczulam bole parte i szybko musialam zmieniac sale z przedporodowej na porodowa.
O rajusiu, Ty to jesteś stworzona do rodzenia dzieci!
Ale jak byś była jeszcze kiedyś w ciąży, to już chyba powinnaś spać w szpitalu, żeby zdążyć na poród

Cytat:
Napisane przez muffinowe_love Pokaż wiadomość
tylko jeszcze ogarnę co by domówić, na bank brakuje mi witaminy D - polecacie którąś konkretną?CO sądzicie o takiej w spreju?
http://www.aptekagemini.pl/juvit-bab...stne-10ml.html
Ja ogólnie jestem zdania, że witaminy to witaminy... Wiadomo najlepsze te naturalne z pożywienia, ale skoro już stosuje się syntetyczne, to ich marka nie ma znaczenia.
Tak się składa, że dla Kaja na początku używałam właśnie tych, co podlinkowałaś przede wszystkim dlatego, że są wygodne z tą pompką.
Jak miał 2-3 mies to zmieniłam pediatrę, bo wreszcie po latach chorowania Maksa znalazłam wspaniałą pediatrę. Mądrą i dokształcającą się na bieżąco kobietę i za jej radą podawałam DHA razem z wit D, konkretnie te:
http://www.aleleki.pl/produkt/15697-...0kapsulek.html
(w gemini ich nie dojrzałam )
I teraz Lidii też chcę je dawać.

Cytat:
Napisane przez Emosz Pokaż wiadomość
Przez 40 min miałam nadzieję, że będziemy jechać do szpitala, bo miałam skurcze co 4 min, ale przeszły jak postanowiłam ogolić nogi skoro córce się tak spieszy :p ale za to nogi są już gotowe na poród, dobrze że się nie zabrałam jeszcze za Bożenę
Jak bym czytała o sobie... Znaczy się o sobie z poprzedniej ciąży oczywiście Najpierw przedwczesne skurcze, leki na podtrzymanie przez jakieś 10 tyg., a potem poród 3 dni po terminie A przez ostatnie 3 tyg ciąży to nie zliczę, ile razy miałam takie fałszywe alarmy, że przez godzinę czy dwie miałam skurcze regularne co kilka min i przechodziło. Z tym że właśnie to było zawsze co jakieś 3-5 min, a nie tak jak teoretycznie się poród zaczyna, że najpierw co ok. 15 min, potem się skraca co 10, co 7, co 5, itd. I właściwie poród mi się tak samo zaczął tyle że te skurcze co 4 min trwały jakieś 7 godzin, w czasie których nawet się przespałam 1,5 h, zanim uwierzyłam, że to musi wreszcie być to. Więc wniosek mi się nasuwa taki, żebyś się uzbroiła w cierpliwość Choć oczywiście każda kobieta może mieć wszystko zupełnie inaczej i jak nikt inny i tego Ci życzę, żebyś nie musiała tyle wyczekiwać porodu co ja

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
każda noc już będzie dla mnie niespokojna, bo czuję się coraz bliżej porodu, też tak macie?
mam wrażenie, że jeszcze maksymalnie tydzień pochodzę w ciąży
jakoś tak mi intuicja podpowiada
Mam jakieś takie głupie wrażenie jak to czytam, że przenosisz Przepraszam To pewnie dlatego, że jakoś bardziej wg mnie częste są takie sytuacje (pomijając te przykre wyjątki, gdzie faktycznie rodzi się wcześniak czy takie niespodzianki jak u jjb), gdzie leci już ten 40 czy nawet 41 tc i tylko wyglądamy niecierpliwie porodu, stosując wszelkie znachorskie, tradycyjne, zasłyszane i wszelakie inne sposoby na jego wywołanie

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

A, jeszcze ktoś pytał...
Herbata z liści malin nie wywołuje porodu, tylko usprawnia pracę mięśni macicy, dzięki czemu poród może przebiegnie sprawniej, szybciej. Trzeba pić przez kilka tyg, żeby był jakiś efekt.

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

Lucky, dopiszesz nam jjb i Maksa do listy?
Poniżej cytuję Ci posty z danymi. To było 15.11.
jjb, chyba że Ty nie chcesz być na liście?

Cytat:
Napisane przez jjb Pokaż wiadomość
Melduje, że dzisiaj w nocy, w pełni księżyca na świat przyszedł mój synek. Cale 3650g i 57 cm. Jest zdrowy i śliczny! !!!
Cytat:
Napisane przez jjb Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny. Nie umiem sie tym taptalkiem poslugiwac wiec sorki za spam i brak cytowania. Termin mialam na 4 grudzien, wczoraj zaczelam 37 tydzien. Waga zacna, na usg tydzien temu mial 3300, wiec cieszę się że nie czekał do grudnia�� Czuje sie dobrze. Chociaz obolala jestem. Mąż niestety nie uczestniczyl w porodzie ��. Trzymam teraz za Was kciuki ☺

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez jjb Pokaż wiadomość
Porod byl expresowy. Do szpitala przyjechalam z rozwarciem na 7 cm ok 2.40 a o 3.55 maly byl juz na swiecie. Ostatnia faza pororodu mam napisane ze trwala 10 min. Wiec u mnie poszlo szybko czego i Wam zycze. Z karmieniem nie mam problemu chociaz balam sie ze ten caly stres wplynie na to znaczaco.... ale nie, Maks ( tak ma na imie synek) super ssie i dzieki temu pokarmu tez mam sporo. Chociaz na poczatku piersi bola wiec trzeba byc cierpliwym i pogodzic sie z tym ze moze bolec.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez folinka
Czas edycji: 2016-11-21 o 09:24
folinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 03:24   #1086
motylek85
Zakorzenienie
 
Avatar motylek85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mój Raj na ziemi
Wiadomości: 3 879
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
__________________

♥37/40♥
USG: 03.10 - 2090g szczęścia
USG: 22.11
Wizyta: 28.11
motylek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 04:00   #1087
muffinowe_love
Raczkowanie
 
Avatar muffinowe_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 261
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
ej wszystkie macie przepowiadacze???

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Ja nie mam

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Ja tam nie rozrozniam tych twardnien... A bole jakby miesiaczkowe to mialam moze ze 2 razy. Czasem brzuch mi sie robi taki jakby napuchniety na iles sekund i powoli sie rozluznia no i tyle...

Co do tego żelu przez ginka polecanego, to mi polozna mowila ze to tylko nawilza tak jak te żele durexa, tyle ze sklad inny i cena kosmiczna, ze tak samo nawilza zwykla parafina o ile sie nie myle.

Ide spac, jutro robie morfologie, hbs i mocz a pojutrze wizyta...
Kurcze i w co tu wierzyć dopytam jeszcze jutro na wizycie, ale pewnie kupię, chodźby dla swojego komfortu psychicznego, że zrobiłam wszystko żeby sobie ulżyć
Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
Gratulację Odpoczywajcie dziewczynki i oczywiście czekamy na relację
Ależ nam się tu rozkręca, a gdzie grudzień ja się pytam
muffinowe_love jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 05:29   #1088
nudnylogin
Rozeznanie
 
Avatar nudnylogin
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 958
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę

Gratulacje!! ❤️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nudnylogin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 05:46   #1089
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Motylek jeszcze raz gratulacje !! :-*

Poszłam spać o 2
Od 4.30 nie spie.
Idę się polozyc. Może się uda.
Dzień jak co dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 06:07   #1090
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
Gratulacje motylku 🤗

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
soulie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 06:10   #1091
jjb
Raczkowanie
 
Avatar jjb
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nowy Sacz
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Bardzo interesujący cały post! Jeśli to to, co Ci się wcześniej zmazało, to fajnie że chciało Ci się pisać drugi raz Ciekawie się czytało, bo mądrze piszesz
Tak właśnie pytałam o laparaskopię, bo się nie znam, to nie wiedziałam, na ile inwazyjna jest. Cóż, na pewno będziemy tu wszystkie trzymać za Ciebie kciuki, jak przyjdzie czas, bo jestem pewna, że będziemy ciągle zgraną paczką


O rajusiu, Ty to jesteś stworzona do rodzenia dzieci!
Ale jak byś była jeszcze kiedyś w ciąży, to już chyba powinnaś spać w szpitalu, żeby zdążyć na poród


Ja ogólnie jestem zdania, że witaminy to witaminy... Wiadomo najlepsze te naturalne z pożywienia, ale skoro już stosuje się syntetyczne, to ich marka nie ma znaczenia.
Tak się składa, że dla Kaja na początku używałam właśnie tych, co podlinkowałaś przede wszystkim dlatego, że są wygodne z tą pompką.
Jak miał 2-3 mies to zmieniłam pediatrę, bo wreszcie po latach chorowania Maksa znalazłam wspaniałą pediatrę. Mądrą i dokształcającą się na bieżąco kobietę i za jej radą podawałam DHA razem z wit D, konkretnie te:
http://www.aleleki.pl/produkt/15697-...0kapsulek.html
(w gemini ich nie dojrzałam )
I teraz Lidii też chcę je dawać.


Jak bym czytała o sobie... Znaczy się o sobie z poprzedniej ciąży oczywiście Najpierw przedwczesne skurcze, leki na podtrzymanie przez jakieś 10 tyg., a potem poród 3 dni po terminie A przez ostatnie 3 tyg ciąży to nie zliczę, ile razy miałam takie fałszywe alarmy, że przez godzinę czy dwie miałam skurcze regularne co kilka min i przechodziło. Z tym że właśnie to było zawsze co jakieś 3-5 min, a nie tak jak teoretycznie się poród zaczyna, że najpierw co ok. 15 min, potem się skraca co 10, co 7, co 5, itd. I właściwie poród mi się tak samo zaczął tyle że te skurcze co 4 min trwały jakieś 7 godzin, w czasie których nawet się przespałam 1,5 h, zanim uwierzyłam, że to musi wreszcie być to. Więc wniosek mi się nasuwa taki, żebyś się uzbroiła w cierpliwość Choć oczywiście każda kobieta może mieć wszystko zupełnie inaczej i jak nikt inny i tego Ci życzę, żebyś nie musiała tyle wyczekiwać porodu co ja


Mam jakieś takie głupie wrażenie jak to czytam, że przenosisz Przepraszam To pewnie dlatego, że jakoś bardziej wg mnie częste są takie sytuacje (pomijając te przykre wyjątki, gdzie faktycznie rodzi się wcześniak czy takie niespodzianki jak u jjb), gdzie leci już ten 40 czy nawet 41 tc i tylko wyglądamy niecierpliwie porodu, stosując wszelkie znachorskie, tradycyjne, zasłyszane i wszelakie inne sposoby na jego wywołanie

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

A, jeszcze ktoś pytał...
Herbata z liści malin nie wywołuje porodu, tylko usprawnia pracę mięści macicy, dzięki czemu poród może przebiegnie sprawniej, szybciej. Trzeba pić przez kilka tyg, żeby był jakiś efekt.

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

Lucky, dopiszesz nam jjb i Maksa do listy?
Poniżej cytuję Ci posty z danymi. To było 15.11.
jjb, chyba że Ty nie chcesz być na liście?
Chce, chce tylko zawsze zapominam😊

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
Gratulacje !!!!!!!!!!! Duuzo zdrowka dziewczyny 😀



Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
jjb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 06:10   #1092
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Mam jakieś takie głupie wrażenie jak to czytam, że przenosisz Przepraszam To pewnie dlatego, że jakoś bardziej wg mnie częste są takie sytuacje (pomijając te przykre wyjątki, gdzie faktycznie rodzi się wcześniak czy takie niespodzianki jak u jjb), gdzie leci już ten 40 czy nawet 41 tc i tylko wyglądamy niecierpliwie porodu, stosując wszelkie znachorskie, tradycyjne, zasłyszane i wszelakie inne sposoby na jego wywołanie
Alez ja baardzo chcialabym przenosic takze ciesza mnie takie 'wrozby'

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
jeszcze raz gratulacje! 🙌🙌🙌

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Wstajemy z TZ bo zaraz spec przyjedzie i zamontuje w koncu kibelek 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 06:27   #1093
mewkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Omg! Motylku gratulacje 😍
Cieszę się że przynosisz same dobre wieści 🙆
Ja natomiast pragnę poinformować...ze leci u mnie JUŻ pierwsza karolowa pralka 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

Popieram Folinke
Jbb na pierwszą stronę
Nie ma że nie chce
To nasza grudniowa dziewucha i nasz Maks
Muszą być 😎

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

Idę zaraz po kawę
Wczoraj odebrałam rzeczy dla Karola
Jestem zawalona kartonami
Biorę się za mycie tego, pranie i układanie
Plan jest taki aby do końca tyg to ogarnąć
i potem przyjmować już mogę nawet dorzylnie te liście malin 😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Folinka
Kupiłam te twoje witaminy w Gemini
Kiedyś o nich wspomnialas i się posłuchalam Ciebie grzecznie 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mewkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 06:30   #1094
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
Gratuluje ogromnie! <3 duzo sil i napisz potem cos o porodziku
Moha Zuzka tez tyle wazyla

Cytat:
Napisane przez mewkaa Pokaż wiadomość
Omg! Motylku gratulacje 😍
Cieszę się że przynosisz same dobre wieści 🙆
Ja natomiast pragnę poinformować...ze leci u mnie JUŻ pierwsza karolowa pralka 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

Popieram Folinke
Jbb na pierwszą stronę
Nie ma że nie chce
To nasza grudniowa dziewucha i nasz Maks
Muszą być 😎

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawa za pranie u mnie dzis beda prane rozki, ochraniacze, pieluszki i resztki ubranek w tym tygodniu mam ambitny plan spakowac torbe i poukladac rzeczy dla pyzy

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

Pisalyscie o twardnieniu brzucha, u mnie od dwoch dni znowu sie zaczely dosyc mocne tak ze musze wstac, poruszac sie bo usiedziec nie mozna, no i czasami mam ucisk na bozene ale to chyba mala mi schodzi juz tak nisko albo jest za ciezka juz
Marzy mi sie usg ale w portfelu pustki swieca ...
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 06:45   #1095
mewkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Mewka u nas na sr położna mówiła ze często są kobiety które nie chcą nacięcia, ale jak główka nie może przejść a peknac jakoś nie chce, to proszą same o nacięcie.
Ja to nie wiem, ale spróbuje jak najdłużej na stojaka/kucaka, żeby grawitacja pomogła, chociaż wiadomo, wszystko w praniu wyjdzie

Co do mazi, zapewne by mnie obrzydzalo ale podejrzewam, ze jak zobacze Ize to takie hormony poleca, ze nawet jakby w kupie była umorusana to będę całować i tulic 😍
A u nas tez mówili ze to bardzo ważne, żeby dziecka nie myć od razu i np u nas w szpitalu w ogóle nie myją tylko wybierają

Papaya niech Ci zamontuja ten kibelek, bo jak zacznie się samooczyszczanie to będzie lipa 😎


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kazik
Ja zrobię tak jak ty
Najdłużej na nogach, kolanach..byle nie plecach
Zobaczymy jak to pójdzie w praktyce
Ale nurtuje mnie ciągle to
Że pęknięcie to 1 stopien i poszarpana skóra tylko
A nacięcie to z urzędu 2 i sfatygowane miesnie
Nie wiem czy dla mnie gra nie warta świeczki
Muszę to obgadać z położna jeszcze we wt🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Cytat:
Napisane przez jjb Pokaż wiadomość
To prawda naciecia nie czujesz bo masz wtedy skurcz i przesz. A szycie... No coz mnie strasznie bolalo ... I do dzisiaj boli. Ale ulga po nacieciu jaka sie czuje jest mega .. I dzidzius szybko wychodzi. Zatem cos za cos.


Nie jest na zywca ale boli i teraz bolalo bardziej niz za pierwszym razem mimo ze trwalo znacznie krocej wiec chyba to zalezy od delikatnosci lekarza.



Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Jjb no właśnie ja się boję tego że to moze boleć później dlllugo po jeszcze 😐
W trakcie to hust
Szybko minie ale jak to ma się latami potem ciągnąć to ....
W ogóle to mi się to teraz skojarzyło z tym obrzezaniem małych dziewczynek w Afryce
Gdzie je stara baba kamieniem na pustyni tnie 😣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu jest na zywca, lekarzom juz "nie oplaca sie" dawac znieczulenia, skoro kobieta przeszla porod bez niego 😩


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Omg
No bez jaj😨
Muszę dopytać się jak u mnie. Nie wyobrażam sobie tego 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

Cytat:
Napisane przez mmgi Pokaż wiadomość
Meewka, ja się odniose do pytania co myślimy o przystawianiu do piersi już na sali porodowej. Myślę, że to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli jesteś taka zdeterminowana odnośnie kp. Im szybciej tym lepiej. Ja miałam cc i cały czas czekałam kiedy mogę przystawic mała, bo też mi zależało. Przystawilam po 2 godz. Tzn mąż, bo ja się jeszcze nie mogłam ruszać.
Mmgi
Dzięki za informację 😗😗😗
Karol synku
Debiutujemy zatem już tuż po wyjęciu z mamusi 🤗

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny halo!
Nastroje nastały czarne, a my się same nakrecamy...
Zapomnialyscie, ze my urodzimy szybko, bez nacięć a nasze dzieciaczki będą zdrowe i piękne, a my następnego dnia będziemy fikac jak młode kozice?
😎
Ostatnio pisalam ze znajomą ze studiów, 23 lata, pierwsza ciąża, poród właściwy trwał cos ok pol godziny, bez nacięć i pęknięć. Był z nią TŻ i mówiła ze zachowali dobre nastawienie do końca i to pomaga bardziej niż się wydaje ✌
Także dziewczyny wracamy do pozytywnego nastawienia, nie ma co się nakrecac na zaś, damy radę! 💪



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sorka ze zasialam taki defetyzm na watku
Więcej nie bede🙊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
To jest ten właśnie boski kontakt skóra do skóry przez 2h po porodzie gdzie ważne jest aby dziecko przystawić do piersi bo potem może być ospałe przez nawet 8-12 h. Dziecka nie myją tylko lekko wycierają na Nas chyba. I dopiero potem idzie na badania
Szczesciara ta Roksi
Jak i Karol
Że sobie w tej mazi razem poleza 😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Witam sie po krotkiej nocy.

Siedzialam z dziewczynami do późnych godzin, pospalam i sama nie wiem co ja mam dzis robić.
Tz chodziłprzy mnie ostatnie 8 miesiecy ale dzis sie role odwrocily, bo mi biedak lezy z wysoka goraczka. Mial 39 ale zbilismy poki co do 38. Jak ja sie ciesze, ze ja mam w ciazy taka odpornosc!!!



To jest ta roznica PL i UK. Lezalam i tu i tu w szpitalu i podoba mi sie obchodzenie z pacjentem jak z niedoinformowanym dzieckiem w UK. Mowia wszystko. Co beda robic, dlaczego jest ten zastrzyk, po co pobieraja krew itp. Wiem, ze przy porodzie tez wszystko tlumacza i pytaja o zdanie.
Zaczynają olewac pacjentatylko wtedy gdy np. Dzidzia sie rodzi i jest cos nie tak. Wtedy wciskając tzw. Panic button i poświęcaja 100%uwagi malenstwu a na matke i wytumaczenia dla niej przychodzi czas później. Takie podejście jest calkiwm ok i to mi sie podoba.

Ja tez bez zastanowienia chce Lili od razu na klatke piersiowa i polozna na sr mowila, zeby osobiscie przedluzyc chwile ten moment odciecia pepowiny, to dla zdrowia i odporności naszego brzdaca.



To mi teraz dalas tym do myslenia. Ja dzis bede siadala do pisania planu porodu. Mam go wstepnie napisac sama, apotem wszelkie wątpliwości przegadac z polozna w czwartek. Juz bylam praktycznie przekonana, ze o nacieciu napisze czerwonym kolorem, bo tu nie nacinaja. Nawet na zyczenie nie chca nacinac twierdząc, ze jest to niepotrzebne-raz... a dwa ja nadal mysle nad tym aby rodzic w wodzie i polozna nam mowila ze w wodzie czesto ta skora wogole nie pęka. Wczoraj wieczorem sie dowiedzialam , ze mojej kumpli kolezanka rodzila miesiac temu w wodzie swoje pierwsze dzieciatko i wogole nie pekla... wiec jest nadzieja.


Mi wczoraj rano tz przywiozl skrzynkę 5 kg mandarynek




W szpitalu gdzie bede rodzila jest duzy nacisk na przystawianie do piersi od razu po porodzie. Tym bardziej, ze musza byc 2 udane karmienia i kupka, zeby wyjsc z malestwem tego samego dnia do domu.



Twoje nastawienie podoba mi sie najbardziej!!! Pozytywnie myslaca! Biore cie za wzór!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lucy ty w tej UK
Jesteś wg mnie z góry w lepszej pozycji
Tak myślę🤔
Dla mnie pl jest jednak ciągle mentalnie w tyle względem eu😐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_m Pokaż wiadomość
Boshe pisałam i pisałam i wszystko zniknęło aaaaa jestem zła
Stąd ja tne posty na części
Bo inaczej skurczy że stresu bym dostała 😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Teraz juz wszystkie na L4, coraz więcej rzeczy juz przygotowane , mniej siły na całodziennej wychodne wiec stad za dużo czasu na myślenie
Trzeba znaleźć jakiś dobry serial, który ma ze 3 sezony chociaż i cisnac do porodu, żeby nie myśleć o glupotach 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gra o tron
House of cards
Mad man
Suits
Crown
I teraz stranger things..
To ostatnie o kosmitach a nie o krolewnie śnieżne
Liczę że pozostanie to obojętne dla Karola 🤔


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
o widzisz nie jestem sama


ja wiem ze powinno sie karmic jak najdluzej itp
ale ja nie chce ...
na prawde chce miec normalne cycki a nie jakies zwisy, byc uzalezniona od cyca bo dziecko chce...

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Kami
Daj spokój
Będzie dobrze. Jak nie to się podciagnie do góry😉
To teraz aż takie drogie już nie jest
Coś ok 3 tys chyba 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mewkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 06:46   #1096
mmgi
Zadomowienie
 
Avatar mmgi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Motylek, wspaniała wiadomość gratulacje
mmgi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 06:54   #1097
ewelinuus
Zadomowienie
 
Avatar ewelinuus
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sadowne
Wiadomości: 1 136
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
Motylku gratuluję ) jak trochę odpoczniesz opowiedz cos wiecej) coraz więcej dzieci nam przybywa
A my witamy sie po sredniej nocy bo mały okupowal pęcherz całą noc potem jeszcze jakieś skurcze miałam takie z bolem okresowym. I jadę dzis tylko na rynek zamówić firanke a potem nie robię nic, bo do terminu jeszcze mamy trochę czasu

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
Motylek jeszcze raz gratulacje !! :-*

Poszłam spać o 2
Od 4.30 nie spie.
Idę się polozyc. Może się uda.
Dzień jak co dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, no to u mnie az tak strasznie nie było.
ewelinuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:06   #1098
mewkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Ja tak samo, kocham tego robaka nad zycie ale zachowuje odrobine zdrowego egoizmu
Mój egoizm już się włączył dodus
Pod koniec maja wszyscy jadą na konferencję do Sandomierza
I tak se mysle czy by karola że sobą nie zabrać i na 3 dni nie skoczyć 🤔
Nigdy w tym mieście nie byłam a podobno jest piękne 😐
No i Karol by już debiutował w świecie nauki 😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Widzicie dziewczyny?
Mewka czytaj 😎
Super, ze poszło migiem✌
Ja jestem ciekawa czy to faktycznie instynkt Ci podpowiada wszystko przy karmieniu/myciu/przebieraniu ?
Buziaki dla Maksa od Izy 😎

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytam
I chlone to Kazik niczym gąbka wodę 😎

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez jjb Pokaż wiadomość
Lepiej widziec/wiedziec ze jest caly i zdrowy no i dobrze miec porod za soba.... 😋



To moje 2 dziecko... ale przed urodzeniem pierwszego niewiele wiedzialam o maluszkach i jakos instynktownie poradzilam sobie, teraz instynkt+doswiadczenie i jest b.dobrze.

Odnosnie karmienia to w szpitalu zaobserwowalam jak latwo dziewczyny sie poddaja, zwalajac na siebie wine a przeciez nic nie przychodzi latwo...ale jak ktos chce to naprawde nie jest to trudne wystarczy cierpliwosc. Dla mnie poza prozdrowotnymi atutami to przede wszystkim wygoda i oszczednosc... A najwiekszy paradoks jest taki ze mimo tego jak to zwa terrorulaktacyjnego w szpitalu na odchodne daja mleko modyfikowane...

Wlasnie zamawiam malemu prezent mikolajkowy....😆❤

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Mikolajkowy prezent ... jak miło Jbb 😍😍😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Nie widzę problemu, że piszemy o swoich obawach! Fajnie, że możemy pisać tu o wszystkim. Nie ma sensu na siłę udawać, że się jest superoptymistą. Lepiej właśnie przegadać te obawy i wtedy myślę, że łatwiej jest wrócić na tory pozytywnego nastawienia


Noo, dziś już ciut lepiej! Już humor przebija A wiedzę to Ty kobieto masz już przecież w małym palcu!
Przystawienie do piersi w ciągu tych 2h jest dla mnie jak najbardziej naturalne, nie widzę żadnego argumentu na nie. Jeszcze się zdziwisz z jaką mocą potrafi Karol zassać


Nie, nie i jeszcze raz nie! Byłam szyta godzinę i nie czułam nic poza cierpnięciem nóg. Za drugim razem 5 min i tak samo. Domagajcie się znieczulenia.
Toż to masakra takie podejście - urodziła, to niech pocierpi jeszcze trochę


Wspaniale, że w komplecie!
Cudowne imię!
A jak starszy synek? Jak ogarniasz wszystko? Mąż pomaga czy on też jeszcze wymaga opieki?
Folinka
Ale rodziłas w polszy czy już w UK? 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Wow, to prawdziwy expres
Fajnie, że jesteście już w komplecie i tak super sobie radzicie

Ja to się chyba bardziej boję połogu niż porodu, szycia itp. Wiecie, szycie to moment, badania to moment, poród nawet nie najkrótszy to też jednak nie długo w porównaniu do późniejszych 6 tygodni... A już szczególnie tego pierwszego tygodnia; nawał pokarmu, cieknąca bożena, szwy, nie wiadomo jak z samopoczuciem psychicznym i fizycznym a tu obok maluch, nowa rola i weź się tu ogarnij

Ja z kolei się będę bronić przed cc (no chyba, że będzie konieczna konieczność to zastanawiać się nie będę, dzidzia najważniejsza) ale to jednak jest operacja i nie aż taka znowu błaha.
Lewatywa dla mnie to obowiązkowo (też słyszałam od znajomych, że to partner sprząta jak się zdarzy rodzącej bubu) po drugie ja się będę czuła pewniej.
A dzidzię to w tych maziach, nie maziach, dynda mi to, chcę od razu na piersi, koniecznie

Mi bardzo zależy na kp i mam nadzieję, że się uda
Velvet mamy podobne myśli i podejście☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Ja po odkorkowaniu miałam rozwolnienie czyli dwa w jednym co to się działo kiedy rozwolnienie nie mogło się uwolnić przez korek 😨 nie polecam!
Dzisas Monia
Nie przy śniadaniu 😉😄😅😃😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_m Pokaż wiadomość
Decyzje mam za sobą a czy była słuszna to się okaże po porodzie
Guza mogę usunąć laparoskopowo, ale do tej pory odradzano mi to ze względu na to, że nie rósł a markery nowotworowe były ok. Laparoskopia jakby nie było tez jest ingerencją chirurgiczną i może zostawić zrosty po których mogło być mi trudniej zajść w ciąże. Pewnie odczekam aż skończe karmić i będę mogła dzidzie zostawić na pare dni z TZ w domu



Wszystkie te prawa gwarantuje nam standard opieki okołoporodowej, który został wprowadzony w 2011 r. Niestety postępowe położne same przyznają , że wielu położnym i lekarzom on sie nie podoba i nie pasuje, bo jest po prostu dla nich nie wygodny. Bo lepiej byłoby dla nich przebić błony , podać oksytocyne, naciąć wszystkie z urzędu jak leci i położy na plecach do rodzenia bo wtedy idzie szybciej i dla nich łatwiej. I jeszcze najlepiej nie mówić po co to robią bo przecież oni wiedzą wszystko najlepiej a rodząca g..o wie i wiedzieć nie musi.
Prawda smutna też jest taka , że jak Ci taka wygodnicka położna albo lekarz powie np, że KTG jest nieprawidłowe i trzeba stale monitorować tętno dziecka więc nie masz stroic fochów, że chcesz jakies pozycje wertykalne uprawiać tylko masz leżeć podłączona do kabli to co? będziesz dyskutowac? Pewnie nie! Chyba, że umiesz bezbłędnie interpretować zapis KTG i wiesz, że trochę naginają prawde dla swojej wygody.
Jak Ci lekarz powie, że zaraz pękniesz od pępka do odbytu jak Cie nie natną to co? nie zgodzisz się na nacięcie mimo, że w planie porodu wpiszesz ochronę krocza? Pewnie , że się zgodzisz...
Bardziej niż bólu boje się tego , że nie będą respektować moich praw i tego co mi się należy. A niestety z kilku żródel położne mówiły to samo - idąc do porodu nie idziesz na wojne... Nie walcz i nie kłóć się , egzekwuj co Ci się należy ale nie metodą wojny bo zawsze będziesz stać na przegranej pozycji.
Myslę, że najważniejsze mieć kogoś zaufanego - położną, lekarza - i wtedy bedzie good. Zresztą ja zakładam , że jade do szpitala na ostatnią chwilę żeby nie kiblować tam za długo , szybko rodzę, i spadam do domu


Nam powiedziano, że od momentu wejścia do szpitala i stwierdzenia że jest to poród jeść nam już nie wolno a pić tylko czystę wodę niegazowaną. Ale jesli jest podejrzenie , że będzie cc to pić tez małymi łyczkami i niewiele.



nam mówili, że szyja w znieczuleniu


ale Ci zazdroszcze , że maluch jest juz z Tobą


znam laski, które nie karmiły i mają zwisy już po ciąży i takie, które wykarmiły 3 dzieci i mają cycki ok To też chyba troche kwestia indywidualnych predyspozycji
Ja bym chciała karmić pół roku



A jak wyglądało zanim przyjechałaś do szpitala? Bo ponoć właśnie do tych 7 cm jest najgorzej a potem z górki



Moja koleżanka mówiła ze przed zabiegiem przy poronieniu tak się darła , że pół szpitala ją słyszało, ja miałam to 2 razy no i stwierdzam że miło nie było ale na pewni nie tak żeby się drzeć


Ja też uważam , że należy o tym wszystkim pisać, o tych "strasznych rzeczach" które mogą się zdarzyć. Bo wiedza to podstawa. Możecie się ze mną nie zgodzić. Sądzę , że lepiej mieć świadomość co nas czeka, i spróbować się do tego przygotować (nawet jesli to nic nie da). A potem pojechać urodzić naszego dzieciaczka z najlepszym możliwym nastawieniem, i głową pełną pozytywnych myśli.
Też tak uważam że trzeba mieć silna kartę przetargowa na sali
W postaci swoich ludzi na sali
Stąd ja z góry wybrałam swój szpital pod tym wlasnie kątem
W sr byłam jedyna która nie wybrała popularnej w ldz profamilii tylko masarnie pt matka polka ...
Miny tych ludzi? bezcenne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Dobry tekst 👍 U mnie w szpitalu podobno nacinają tylko wtedy kiedy jest konieczność. Tak mi mówiła moja położna. I ani razu nie nacinała kobiet które rodziły w wodzie. Dlatego ja chce rodzić w wodzie bądź sporo w tej wodzie posiedzieć przed albo w pozycji siedzącej na łóżku albo na krzesełku mam tylko nadzieję, że sala z wanną będzie dostępna
Żałuję że u mnie nie ma porodu w wodzie
Też bym się na niego zdecydowała Monia ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mewkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:09   #1099
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
Motylek gratulacje ogromne! 👏
I jest nasza największa dziewczyna na forum! Buziaki dla Misi 😍
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 07:11   #1100
mewkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Ja tam jestem cały czas pozytywnie nastawiona

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------


Położna na sr mówiła, że my mamy przyjść rodzić i nie myśleć

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------


Faktycznie szybko! Super A to Twoje drugie dziecko?

Edit: już doczytałam, że drugie
U mnie położna powiedziała w sob też
Teraz mi się przypomniało
żeby nie kłaść się do szpitala za wcześnie jesli chodzi o tp bo to potem źle działa na naszą psyche
Co dom to dom
i żebym za wcześnie tez nie przyjezdzala do szpitala gdy zaczną się skurcze
Bo efekt będzie ten sam
Nie wiem jak to w praktyce będzie
Chyba z wami będę konsultowac objawy tu on line i tym samym porod spędzę czesciowo na wizazu 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Jak chce rodzić w wodzie to lewatywa jest podobno obowiązkowa. Zresztą chce mieć jedno z głowy przy porodzie haha
Mi tu Monia 🙊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Mam tak samo co wroce z siusiu to woda albo mleko 😊

Coś nam się Dodus zbiorowo przysnilo 😀 zaraz ide obczaic ogródek czy Marcel tam między kapustami nie leży już 😀

Chce tak 😀

Ok 😀 jak mi nie dadzą znieczulenia to ścianę nogi i nie dam się zszyc 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta ciąża u mnie pod względem ilości wypijanego mleka przeze mnie to masakra
Ile by w domu nie Było i tak za mało!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mewkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:12   #1101
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez mewkaa Pokaż wiadomość
Kazik
Ja zrobię tak jak ty
Najdłużej na nogach, kolanach..byle nie plecach
Zobaczymy jak to pójdzie w praktyce
Ale nurtuje mnie ciągle to
Że pęknięcie to 1 stopien i poszarpana skóra tylko
A nacięcie to z urzędu 2 i sfatygowane miesnie
Nie wiem czy dla mnie gra nie warta świeczki
Muszę to obgadać z położna jeszcze we wt🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------


Jjb no właśnie ja się boję tego że to moze boleć później dlllugo po jeszcze 😐
W trakcie to hust
Szybko minie ale jak to ma się latami potem ciągnąć to ....
W ogóle to mi się to teraz skojarzyło z tym obrzezaniem małych dziewczynek w Afryce
Gdzie je stara baba kamieniem na pustyni tnie 😣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------


Omg
No bez jaj😨
Muszę dopytać się jak u mnie. Nie wyobrażam sobie tego 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------


Mmgi
Dzięki za informację 😗😗😗
Karol synku
Debiutujemy zatem już tuż po wyjęciu z mamusi 🤗

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------


Sorka ze zasialam taki defetyzm na watku
Więcej nie bede🙊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------


Szczesciara ta Roksi
Jak i Karol
Że sobie w tej mazi razem poleza 😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------


Lucy ty w tej UK
Jesteś wg mnie z góry w lepszej pozycji
Tak myślę🤔
Dla mnie pl jest jednak ciągle mentalnie w tyle względem eu😐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------


Stąd ja tne posty na części
Bo inaczej skurczy że stresu bym dostała 😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------


Gra o tron
House of cards
Mad man
Suits
Crown
I teraz stranger things..
To ostatnie o kosmitach a nie o krolewnie śnieżne
Liczę że pozostanie to obojętne dla Karola 🤔


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------


Kami
Daj spokój
Będzie dobrze. Jak nie to się podciagnie do góry😉
To teraz aż takie drogie już nie jest
Coś ok 3 tys chyba 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po to jest forum, żeby czarne myśli rozganiać i przekonać się, że my wszystkie boimy
Ktoś musiał w końcu ten temat poruszyć 🙈

Co do seriali, to wszystkie obejrzane, oprócz gry o tron, bo jakoś się nie mogę zabrać do tego ...
A co do stranger things,to obejrzałyśmy z Izą od razu jak wyszedł i bardzo nam się podobał✌

A co do cycków, jak mi znacznie opadną, to nie zawacham się ich podciągnąć, jeśli hajs pozwoli 😎
Chce być milfem ze sterczącym cycem🙋
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016

Edytowane przez kaziowa
Czas edycji: 2016-11-21 o 07:13
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:25   #1102
mewkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez muffinowe_love Pokaż wiadomość
Dzień dobry nadal w piżamie ale zaraz idę se lachonić i jedziemy na obiad pizze



u nas znieczulają i to podobno dość sporo, bo polożna mówiła, że przez to może nam się wydawać, że długo to szycie trwa, a tam chyba z 6 nakłuć.

Mój gin twierdzi, że lekkie pęknięcie szybciej się goi niż nacięcie, gorzej większe pęknięcie...
Położna na SR znowu nastawiała nas na nacięcie, że to niby ulga itd...

UWAGA OGŁOSZENIE
Mój gin bardzo poleca do porodu zaopatrzyć się w żel natalis, mówił że nie bardzo idzie go w aptece dostać, ale nie docenił Gemini
http://www.aptekagemini.pl/natalis-z...y-kuferek.html

Podobno ten żel oprócz tego co piszą na stronce to mocno uelastycznia i naciąga tkanki, przez co też minimalizuje ryzyko nacięca.
Ja kupuje na bank tylko jeszcze ogarnę co by domówić, na bank brakuje mi witaminy D - polecacie którąś konkretną?CO sądzicie o takiej w spreju?
http://www.aptekagemini.pl/juvit-bab...stne-10ml.html




Ależ my jesteśmy nadal pozytywnie nastawione
Pewnie, że damy radę!



Fajne seriale, które mnie wciągnęły:
Hause of Cards,
Downton Abbey
Narcos



ZObaczymy jak będzie z tym KP, przeraża mnie przede wszystkim że nie będę wiedziała, czy dziecko już jest najedzone, czy poprostu robi sobie z mojego cyca smoczek...
Plan jest taki, ze do pól roku KP, potem trzeba rozszerzyć dietę i najwyżej jako dodatek KP, bo po 10 mies. do pracy chcę wrócić, więc młody musi się ogarnąć z innym pokarmem, żeby stresu nie było.
A jak będzie, to będzie. Zobaczymy





Właśnie mi to tutaj też się podoba, że jak się napisze o swoich obawach , to pogadamy że nie jesteśmy z tym same, ale damy radę. to jest takie budujące, a nie tak ja ja wyskoczyłm jako jedyna na tej SR, ze się boję, to oprócz tego że się bałam nadal to czułam się jak idiotka i jedyna matka wyrodna, która nie umie docenić cudu narodzin, bo przecież te wszystkie lale które tak siedziały to nie myślą o czyś tak przyziemnym jak poród



Święta racja! Aż przeczytałam to Tż na głos.
Mnie ratuje tylko to, ze nasz znajomy jest gin w szpitalu, gdzie będę rodzić i mam nadzieję, że będzie przy mnie. Wtedy przy 2 fazie, jak już będzie leżący poród to tż chyba wyjdzie
Muszę zapytać się o ten żel 🤔
Interesuje mnie wszystko dzięki czemu ten proces przejdzie sprawniej...choćby o parę chwil 😣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Gratuluje ogromnie! <3 duzo sil i napisz potem cos o porodziku
Moha Zuzka tez tyle wazyla



Brawa za pranie u mnie dzis beda prane rozki, ochraniacze, pieluszki i resztki ubranek w tym tygodniu mam ambitny plan spakowac torbe i poukladac rzeczy dla pyzy

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

Pisalyscie o twardnieniu brzucha, u mnie od dwoch dni znowu sie zaczely dosyc mocne tak ze musze wstac, poruszac sie bo usiedziec nie mozna, no i czasami mam ucisk na bozene ale to chyba mala mi schodzi juz tak nisko albo jest za ciezka juz
Marzy mi sie usg ale w portfelu pustki swieca ...
Iwonka ja też już w tym tyg muszę to wszystko zamknąć
Bo zaczynam się trochę pykac że tak naprawde nie znam dnia ani godziny
A ja tak sztywno trzymam się tp...naiwnie być może 🙊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Po to jest forum, żeby czarne myśli rozganiać i przekonać się, że my wszystkie boimy
Ktoś musiał w końcu ten temat poruszyć 🙈

Co do seriali, to wszystkie obejrzane, oprócz gry o tron, bo jakoś się nie mogę zabrać do tego ...
A co do stranger things,to obejrzałyśmy z Izą od razu jak wyszedł i bardzo nam się podobał✌

A co do cycków, jak mi znacznie opadną, to nie zawacham się ich podciągnąć, jeśli hajs pozwoli 😎
Chce być milfem ze sterczącym cycem🙋
Tylko nie mów jak się akcja rozwinie
Bo skieruje w twoim kierunku strumień gorącej siary 😛

Kazik po tzw dobrej zmianie
To będzie deprawujace dla polskiego społeczeństwa
My razem ze sterczacymi cyckami i sutkami pchajace nasze wózki...
I jeszcze ja wciągająca cycka w parku do kp
Włos rozwiany, słońce na twarzy ... Karol u piersi 😄
Będę na rozkładowce w fakcie jak nic 😎

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Idę pogrzebać w rupieciach
Miłego dnia dziewczynki
W zasadzie już jest to miska jest z nami już 😍😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mewkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:26   #1103
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Mewka dołączam się do pożeraczy mleka w ciąży...
Znajomi proponowali kupić krowę i zainstalować ją na balkonie...

U mnie niby są porodzie w wodzie i bym chciała, ale na sr położna mówiła, że jest tak dużo przeciwskazań, że duża część chcących nie może.
Wystarczy, że wody odeszły zielonkawe...
A wanna jedna i tylko dwie babki mają szkolenia, więc ciężko się załapać ...

Mewka ja będę rodzić w profamilii ;P
Ale miałam ten wycinek szyjki robiony w szpitalu, w którym pracuje mój lekarz i widziałam laski, które na drewnianych krzesełkach z oksytocyną siedziały na korytarzu i czekały na poród ... Poza tym on ma tylko 2x w tygodniu dyżur, czw i pt, więc cieżko się wstrzelić w jego zmianę z porodem, a 6 grudnia jest we wtorek
Zresztą ja rodzę naturalnie i bez cięcia więc ne miałby nic do roboty :P
Ale jeśli jakoś by się stało, że w końcówce będę miała wskazanie do cc, to chyba bym jednak pojechała do niego, bo przy tej szyjce pomógł mi ogromnie z ignorantami, którzy tam pracują...
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:26   #1104
mewkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

...Bo miska jest już z nami
Tak ma być ☝

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mewkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:28   #1105
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Elo, elo w nocy bolal mnie brzuch i juz przez mysl mi przeszlo, ze sie moze zaczelo
No ale coz nadal siedze z ziemniakiem (szwagier na brzuch powiedzial "no co ladny ziemniak 😂 "
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:29   #1106
mewkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Kazik rodzisz w profamilii?
Tz mnie nakręca non stop na nią
Ale mi szkoda trochę kasiory
Wlacza mi się syndrom skapej baby z Radomia 😑


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mewkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:31   #1107
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
Gratulacje!!!! Zdrowka dla was!!!!
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:32   #1108
mewkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Do później 😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mewkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:42   #1109
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez mewkaa Pokaż wiadomość
Kazik rodzisz w profamilii?
Tz mnie nakręca non stop na nią
Ale mi szkoda trochę kasiory
Wlacza mi się syndrom skapej baby z Radomia 😑


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja rodzę na NFZ w profamilii
Opinie są bardzo pozytywne, nawet od dalszych znajomych, że nie robią takiej łaski z tego że przychodzą do pracy.
Na sr do nich chodziłam i poznałam dwie fantastyczne położne, które tam pracują, chciałabym na nie trafić

Ps właśnie weszłam sobie na stronę łódzkiej profamilii i widzę info, że NFZ się wypiął na Was ...
U nas jest oblegany bardzo ten szpital, bo coraz więcej oddziałów robią i poradni.
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 07:43   #1110
PaniMigdalek
Zadomowienie
 
Avatar PaniMigdalek
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 1 171
Dot.: Mamusie grudniowe 2016 - do szpitala pomykają, bo swe dzieci już witają!

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane spieszę tylko donieść, że dziś 21.11.2016 o godzinie 1:30 przyszła na świat Michalinka posłusznie usłuchała mamy, że po 20.11 może wychodzić waży całe 3750g czyli akurat ja ma laskę przystało i ma 58cm jak odpoczniemy to więcej napiszę
GRATULUJĘ!!!
O kurka, to jakby wyszła w terminie to ile by ważyła? :O
I wszystkie ubranka na 56 szlag trafił
Odpoczywajcie, jeszcze raz gratuluję

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
A co do cycków, jak mi znacznie opadną, to nie zawacham się ich podciągnąć, jeśli hajs pozwoli 😎
Chce być milfem ze sterczącym cycem🙋
O ja nie mogę



Byłam na badaniach...
Wchodzę przekonana, że będzie ze 20 osób, wojna o miejsca, rzucanie krzesłami i latające bale...a tam pusto.
Okazało się, że otwierają od 8 a była 7:45 :P Byłam pierwsza
Jutro wyniki i wizyta, jejciu doczekać się nie mogę
Na pocieszenie, że musiałam wstać wcześniej kupiłam sobie zapas pączków :P
__________________
04.12.16 3kg 53cm
PaniMigdalek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-14 02:50:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.