Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-11, 09:53   #91
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Nie musisz, a chcesz Czyli założenie było takie, że dziewczynkę będzie mógł legalnie podtruwać? Spoko. Ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam.
Wychodzę z założenia, że Pan nie pali przy dziecku ?
A taka gadka typu "rzucę, jak cośtam" raczej nigdy się nie sprawadza. Myślę, że większość palaczy chce rzucić, ale nie są na to gotowi, stąd takie zaklęcia "jak się urodzi chłopczyk", "jak stokrotka będzie miała nieparzystą ilość płatków" itd. Ci, którzy naprawdę w pewnym momencie do tego dojrzeli, bywało, że rzucali w połowie fajki i już nigdy do nałogu nie wracali.
Naprawdę polecam tę książkę Alena Carra, można ją znaleźć w pdfie w internecie. Kawał solidnej, antynikotynowej propagandy , wielu osobom już pomogła. Ja byłam typem palacza "palę, bo lubię", nigdy nie paliłam nałogowo, więc nie mam powodu, żeby pałać do papierosów jakąś szczególną odrazą, a też po kilku kartkach odstawiłam papierosy zupełnie.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 09:53   #92
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Znam małżeństwo, gdzie kobieta nie pali, nigdy nie paliła, mąż jara jak smok, nawet w łóżku!!! I ona nie ma na to wpływu. Dramat.
Jak nie ma? Mogą spać osobno. A jakby chciał się POPRZUTULAĆ, przychodzi do jej łóżka. Po moich przejściach nie pozwalam nikomu przy mnie palić. Potrafię wyjść od kogoś, u kogo jestem gościem, jeśli gospodarz nie uszanuje mojej prośby o niepalenie w moim towarzystwie.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 09:53   #93
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Nie chcę Cię martwić, ale mój najpierw mówił, że jak zajdę w ciążę, potem że jak to będzie chłopczyk, a potem że jak urodzę. Urodziłam syna ponad rok temu, a ten dalej kopci Ja rzuciłam z wiadomych względów
Pewnie jakbym nigdy nie wzięła się za palenie to też mówiłabym, że nie wyobrażam sobie związku z palaczem, a tak jakoś z tym muszę żyć

rzuciliśmy obydwoje z dnia na dzień, kiedy dowiedzieliśmy się o ciąży. Po poronieniu to ja zapaliłam pierwsza, mąż jeszcze długo długo nie palił. Wrócił do popalania (4-6 fajek dziennie, nie zdarza się już więcej), kilka miesięcy temu, kiedy pojawiło się trochę życiowych problemów.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 10:18   #94
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Nie musisz, a chcesz Czyli założenie było takie, że dziewczynkę będzie mógł legalnie podtruwać? Spoko. Ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam. Ostatnio babci powiedziałam, że nie przyjadę do niej, jeśli będzie paliła w mieszkaniu (babcia jest z tych niereformowalnych, którzy nie rozumieją, że dym szkodzi nie tylko jej, ale otoczeniu również. A ja jestem w ciąży). Po 3 miesiącach nie paliła w mieszkaniu, tylko wychodziła na balkon. Ostatnio teściowa rzuciła ze względu na przyszłego wnuka (nigdy przy mnie nie paliła, bo powiedziałam już dawno temu, że nienawidzę dymu papierosowego i nie będę go wdychać nawet będąc gościem u kogoś w domu. Teraz rzuciła chyba dlatego, by mieć kasę na rozpieszczanie wnuka). A ojciec Twojego dziecka patrzy tylko na siebie?
Tamtego posta napisałam żartobliwie jeśli nie zauważyłaś
I nigdy nie paliliśmy w domu, więc nic się w tej kwestii nie musiało zmieniać.

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość

rzuciliśmy obydwoje z dnia na dzień, kiedy dowiedzieliśmy się o ciąży. Po poronieniu to ja zapaliłam pierwsza, mąż jeszcze długo długo nie palił. Wrócił do popalania (4-6 fajek dziennie, nie zdarza się już więcej), kilka miesięcy temu, kiedy pojawiło się trochę życiowych problemów.
No to super, że wtedy dotrzymał słowa No i...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2015-05-11 o 10:22
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 10:36   #95
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Jak nie ma? Mogą spać osobno. A jakby chciał się POPRZUTULAĆ, przychodzi do jej łóżka. Po moich przejściach nie pozwalam nikomu przy mnie palić. Potrafię wyjść od kogoś, u kogo jestem gościem, jeśli gospodarz nie uszanuje mojej prośby o niepalenie w moim towarzystwie.
Właśnie nie, mają mieszkanie dwupokojowe- oni śpią w pokoju dziennym, a córka w swoim. On pali wszędzie i cały czas. Masakra. Ona ma w ogóle taki uległy charakter, mimo, że narzeka na to jego fajczenie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 10:39   #96
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Znam małżeństwo, gdzie kobieta nie pali, nigdy nie paliła, mąż jara jak smok, nawet w łóżku!!! I ona nie ma na to wpływu. Dramat.
hah, no ja bym się z nim nie hajtnęła.

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Właśnie nie, mają mieszkanie dwupokojowe- oni śpią w pokoju dziennym, a córka w swoim. On pali wszędzie i cały czas. Masakra. Ona ma w ogóle taki uległy charakter, mimo, że narzeka na to jego fajczenie.
czyli de facto mogłaby coś zrobić, ale nie umie/nie chce
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 10:54   #97
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
hah, no ja bym się z nim nie hajtnęła.

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------


czyli de facto mogłaby coś zrobić, ale nie umie/nie chce
De facto tak. Wcześniej jeszcze mieszkali dwaj synowie (córka była malutka- duża różnica wieku) i oni też palili. Całe życie z palaczami.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 11:30   #98
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

To jest nałóg. Zycie z czlowiekiem uzaleznionym od czegokolwiek jest po prostu trudne, z tego wzgledu,iz czy tego chcesz czy nie, nalog bedzie na pierwszym miejscu, a to rodzi mase niepotrzebnych problemow, ktorych spokojnie mogloby nie byc. To jest chorroba umyslu. Zeby nie bylo, doskonale palaczy rozumiem, dlaczego im sie to wydaje takie dziwne,a zarazem trudno z tego nalogu im wyjsc (i nie, kwestia charakteru to nie jest).
Z mojej strony moge polecic ksiazke Allena Carra "easyway". Kiedy czlowiek zrozumie istote nalogu, to latwiej mu jest po prostu przestac.
A, i zeby byla jasnosc - prawdziwe wyjscie z nalogu ma skutkowac tym,iz papierosy sa mu doslownie obojetne. (zadnych bardzo to lubie czy tesknie za tym, ani skrajnosc w druga strone,ze niby smierdzi nagle jak nie wiadomoco,ze az zyc mi sie odechciewa), czaicie?
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 11:37   #99
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Wychowałam się w "palącym" domu - matka jarała jak smok, a ja praktycznie od dziecka byłam wysyłana po papierosy (kiedyś sprzedawali również dzieciom). W życiu nie zapaliłam papierosa, nawet "na spróbowanie", sam smród mnie odrzuca, abstrahując od kwestii wpływu na zdrowie i tego, ile to kosztuje.

Mam jedną przyjaciółkę, kochana dziewczyna, niestety pali nałogowo. Ma to wpływ na wszystko - zdrowie, cerę, zęby (), oddech. Ona akurat jest na tyle kulturalna, ze u mnie nie pali, wychodzi na balkon albo przed dom - ale smród i tak czuję

Natomiast nie wyobrażam sobie spotykania się z palaczem, nie mówiąc o związku czy wspólnym zamieszkaniu! Na samą myśl, zebym miała takiego pocałować, czy pozwolić mu się dotknąć taką śmierdzącą, zażółconą łapą, mam odruch wymiotny - i to dosłownie.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 11:37   #100
Nevena
Raczkowanie
 
Avatar Nevena
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 178
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Nienawidzę papierosów, palaczy toleruję bo nie moja sprawa co robią z własnym zdrowiem, ale związku z palaczem sobie nie wyobrażam. Za bardzo śmierdzi, nawet przy zachowaniu higieny, a ja na zapach papierosów reaguję bardzo źle. Poza tym nie interesują mnie mężczyźni z nałogami, nieważne że to "tylko palenie". Dobrze powiedziane - nałóg to choroba umysłu.
Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Znam małżeństwo, gdzie kobieta nie pali, nigdy nie paliła, mąż jara jak smok, nawet w łóżku!!! I ona nie ma na to wpływu. Dramat.
Współczuję. Acz "widziały gały, co brały".
__________________
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Chciałabyś usłyszeć, że miłość najważniejsza, ale ode mnie nie usłyszysz. Miłość nie jest najważniejsza. Ważniejsze jest szczęście. Jeśli miłość nie daje szczęścia, to kij z nią.
bloguję nevena.pl
Nevena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 12:48   #101
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Wychowałam się w "palącym" domu - matka jarała jak smok, a ja praktycznie od dziecka byłam wysyłana po papierosy (kiedyś sprzedawali również dzieciom). W życiu nie zapaliłam papierosa, nawet "na spróbowanie", sam smród mnie odrzuca, abstrahując od kwestii wpływu na zdrowie i tego, ile to kosztuje.

Mam jedną przyjaciółkę, kochana dziewczyna, niestety pali nałogowo. Ma to wpływ na wszystko - zdrowie, cerę, zęby (), oddech. Ona akurat jest na tyle kulturalna, ze u mnie nie pali, wychodzi na balkon albo przed dom - ale smród i tak czuję

Natomiast nie wyobrażam sobie spotykania się z palaczem, nie mówiąc o związku czy wspólnym zamieszkaniu! Na samą myśl, zebym miała takiego pocałować, czy pozwolić mu się dotknąć taką śmierdzącą, zażółconą łapą, mam odruch wymiotny - i to dosłownie.
U mnie w domu wszyscy palili i nadal palą, obojętnie czy rodzice, dziadkowie, wujkowie... Do smrodu jestem niestety przyzwyczajona

Ja bym zaakceptowała u faceta jedynie sporadyczne palenie, ale tylko z dala ode mnie
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 15:02   #102
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Żadnej palaczki, uważam to za słabość charakteru.
Mam takie samo zdanie. Pamiętam jak na studiach palacze musieli wychodzić na podwórko aby odreagować egzamin, stres albo coś tam innego. Uważałam, że to słabość, bo organizm potrzebuje jakiś dodatkowych substancji, żeby sobie poradzić w pewnych sytuacjach,w których inni radzą sobie jakoś sami, bez dymka.

Palacz nadaje się do poważnego związku, bo niby czemu nie?. Ale ja bym z palaczem nie wytrzymała. Jest to jednak kwestia osobistych preferencji, za bardzo drażni mnie ten cały smród i dym. Nawet jednego dnia bym nie zdzierżyła przy palaczu.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 15:09   #103
acoto
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 37
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Też bardzo mi to przeszkadza z tego względu, że jestem bardzo wrażliwa na ten zapach Po jakimś czasie zaczynam kaszleć jakbym sama paliła nie wiadomo ile
Więc dla mnie to jest naturalnie nie do przyjęcia, chyba że od czasu do czasu na imprezie to mi to wtedy nie przeszkadza

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
acoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 15:16   #104
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Nie chciałabym być z palaczem. Też mam swoje nałogi, ale palacze, których znam w stresowej sytuacji aż się wiją z chęci zapalenia, na imprezach robią osobną bibkę na balkonie, podczas odwiedzin trzy razy muszą wylecieć na fajkę... Przykro się na to patrzy i bywa denerwujące, nie lubię ani czekać, aż ktoś wypali papierosa, ani stać w tym dymie.
Sporadycznie, na imprezie czy koncercie bym zaakceptowała.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 15:26   #105
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Sama palę, więc nie przeszkadza mi to. Jakbym nie paliła to raczej nie zwiazalabym się z palącym facetem. Sam dym mi nigdy nie przeszkadzał, nawet jak nie paliłam. Ale nie wyobrażam sobie całować się z popielniczka. Teraz jestem nią i ja i tż więc wszystko gra ale jak zdarzy się, że ja jeszcze danego dnia nie paliłam i tż idzie sam na fajkę (tylko na balkonie palimy), to mnie autentycznie odrzuca ten smród od niego po powrocie.

Z kolei moja przyjaciółka nigdy nie paliła i kompletnie jej to nie przeszkadza. Jej ojciec pali, brat pali, facet też pali. I jej to wisi. Nie ma nic przeciwko siadaniu w lokalu w sali dla palących. Jak jest gdzieś palarnia to ze mną do niej wychodzi nawet, a tam aż siwo. Ale ona jest raczej wyjątkiem
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 15:33   #106
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Z kolei moja przyjaciółka nigdy nie paliła i kompletnie jej to nie przeszkadza. Jej ojciec pali, brat pali, facet też pali. I jej to wisi. Nie ma nic przeciwko siadaniu w lokalu w sali dla palących. Jak jest gdzieś palarnia to ze mną do niej wychodzi nawet, a tam aż siwo. Ale ona jest raczej wyjątkiem

Za starych dobrych czasów, kiedy nie paliłam też nie miałam nic przeciwko palaczom w swoim otoczeniu. Ale fakt - tacy ludzie to wyjątki.

U "nawróconych" palaczy zawsze śmieszy mnie "jak możesz palić, to takie świństwo, niezdrowe, jak śmierdzi...bla bla bla" przy czym najczęściej dana osoba nie pali około 2-3 tygodni
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 15:41   #107
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Mi nie przeszkadza smród, mógłbym palić ale dla mnie szkoda zdrowia i pieniędzy.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:20   #108
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Mi nie przeszkadza nawet bym powiedziała, że lubię ten zapach. Ja czasem też zapalę ale tylko gdy jestem wkuta. Paczkę mam na bardzo długo A Tż pali codziennie tylko że on lubi cygara. Ogólnie Tż przy dzieciach unika palenia. Są u nas jego dzieci to wychodzi na taras albo idzie do gabinetu.
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:25   #109
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Jak jeżdżę do kuzynki i jestem nawet na weekend w towarzystwie samych palących ludzi, to kiedy wracam do siebie, od razu cała walizka ciuchów leci do prania. Gdy tylko wchodzę do domu z tej podróży, od razu domownicy wyczuwają papierosy, nikt z nich nie pali. Moi rodzice, gdy byłam mniejszy palili wyłącznie na dworze, a teraz od kilku dobrych lat przestali palić, a w zamian za to jeżdżą na porządne wczasy
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 16:25   #110
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość

Za starych dobrych czasów, kiedy nie paliłam też nie miałam nic przeciwko palaczom w swoim otoczeniu. Ale fakt - tacy ludzie to wyjątki.

U "nawróconych" palaczy zawsze śmieszy mnie "jak możesz palić, to takie świństwo, niezdrowe, jak śmierdzi...bla bla bla" przy czym najczęściej dana osoba nie pali około 2-3 tygodni
Ja wiele lat temu paliłam, mąż też, a teraz jesteśmy zagorzałymi przeciwnikami.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:32   #111
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja wiele lat temu paliłam, mąż też, a teraz jesteśmy zagorzałymi przeciwnikami.
Wydaje mi się, że kisielova pisała bardziej o umoralniajacych gadkach, a nie o byciu przeciwnikiem. Mnie też denerwuje jak słucham od ludzi "o jezu rzuć to bo śmierdzi, bo kasa, bo zdrowie bo coś tam jeszcze". I to bez znaczenia czy ktoś nigdy nie palił, nie pali od kilku lat, czy rzucił fajki wczoraj (chociaż w tej sytuacji to trochę komiczne). O ile takie teksty do popalajacej nastolatki jeszcze rozumiem (chociaż nic nie dadzą), o tyle do dorosłego człowieka nie bardzo.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:33   #112
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja wiele lat temu paliłam, mąż też, a teraz jesteśmy zagorzałymi przeciwnikami.

Wiele lat temu- jasne. Ale osoba, która nie pali od kilku, czy kilkunastu dni i mówi mi jak bardzo się truję, jak bardzo dym śmierdzi i, że umrę na raka jest trochę śmieszna

Argument z pieniędzmi też jest fajny. Zwłaszcza, kiedy ktoś mówi, że olaboga tyle byś sobie kupiła, gdybyś nie paliła. Spoko, mogę kupić nawet paląc, to raz. Dwa- czemu ta konkretna osoba sama sobie tego nie kupi skoro nie pali? Zawsze wtedy przypomina mi się ten dialog, znaleziony kiedyś na fejsie.

"- Palisz?
- Tak.
- Ile paczek dziennie?
- Trzy.
- Ile kosztuje jedna?
- 12 zł
- Od dawna palisz?
- Od 20 lat.
- Uśredniając wydajesz 36 zł dziennie na papierosy, co daje 13140 zł rocznie. W ciągu ostatnich 20 lat wypaliłeś 262 800 zł. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś papierosy były tańsze, nie uwzględniamy przecież kosztów inflacji, itp. Możemy więc założyć, że to faktycznie przybliżone wydatki?
- Zgadza się.
- Czy wiesz, że gdybyś odkładał te pieniądze w banku na oprocentowanym rachunku oszczędnościowym mógłbyś kupić sobie za to nowiutkie Porsche?
- A Ty palisz?
- Nie.
- To gdzie twoje Porsche?"

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2015-05-11 o 16:36
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:33   #113
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Chyba, że chodziło Ci o pierwszą część wypowiedzi bo teraz tak czytam i w sumie zwatpilam
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 18:44   #114
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość

Wiele lat temu- jasne. Ale osoba, która nie pali od kilku, czy kilkunastu dni i mówi mi jak bardzo się truję, jak bardzo dym śmierdzi i, że umrę na raka jest trochę śmieszna

Argument z pieniędzmi też jest fajny. Zwłaszcza, kiedy ktoś mówi, że olaboga tyle byś sobie kupiła, gdybyś nie paliła. Spoko, mogę kupić nawet paląc, to raz. Dwa- czemu ta konkretna osoba sama sobie tego nie kupi skoro nie pali? Zawsze wtedy przypomina mi się ten dialog, znaleziony kiedyś na fejsie.

"- Palisz?
- Tak.
- Ile paczek dziennie?
- Trzy.
- Ile kosztuje jedna?
- 12 zł
- Od dawna palisz?
- Od 20 lat.
- Uśredniając wydajesz 36 zł dziennie na papierosy, co daje 13140 zł rocznie. W ciągu ostatnich 20 lat wypaliłeś 262 800 zł. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś papierosy były tańsze, nie uwzględniamy przecież kosztów inflacji, itp. Możemy więc założyć, że to faktycznie przybliżone wydatki?
- Zgadza się.
- Czy wiesz, że gdybyś odkładał te pieniądze w banku na oprocentowanym rachunku oszczędnościowym mógłbyś kupić sobie za to nowiutkie Porsche?
- A Ty palisz?
- Nie.
- To gdzie twoje Porsche?"
jak Was stać na palenie to spoko, Wasz wybór. Niestety, znam pary, gdzie krucho z kasą, facet pali, a żona kombinuje, jak wysłać dziecko na kolonie albo kupić mu podręczniki. To już dla mnie niefajnie. Owszem, każdy ma prawo do przyjemności w życiu, ale lepiej dla chłopa by było, jakby zamiast fajek, wkładał tą kasę np w wyjazdy na mecze albo kompletowanie sprzętu wędkarskiego, nie mówiąc o uwzględnieniu potrzeb innych domowników, niż zwyczajnie puszczał z dymem.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 18:48   #115
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
jak Was stać na palenie to spoko, Wasz wybór. Niestety, znam pary, gdzie krucho z kasą, facet pali, a żona kombinuje, jak wysłać dziecko na kolonie albo kupić mu podręczniki. To już dla mnie niefajnie. Owszem, każdy ma prawo do przyjemności w życiu, ale lepiej dla chłopa by było, jakby zamiast fajek, wkładał tą kasę np w wyjazdy na mecze albo kompletowanie sprzętu wędkarskiego, nie mówiąc o uwzględnieniu potrzeb innych domowników, niż zwyczajnie puszczał z dymem.
To fakt, wielu takich. Za dzieciaka pamiętam, że na osiedlu mieszkały rodziny, w których dzieci nie miały butów zimowych, ale ojciec z matką po paczce dziennie palić musieli... Chociaż wtedy paczka papierosów to było ~4złote.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 19:24   #116
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
To fakt, wielu takich. Za dzieciaka pamiętam, że na osiedlu mieszkały rodziny, w których dzieci nie miały butów zimowych, ale ojciec z matką po paczce dziennie palić musieli... Chociaż wtedy paczka papierosów to było ~4złote.
O tym też pisałam. Jeśli zarabialibyśmy tyle, by te papierosy były tylko kroplą w samej kwocie, spoko, facet może palić, byleby najdalej ode mnie. Ale najczęściej jest tak, że na papierosy jest, a na jakieś inne zakupy trzeba nabierać. W poprzedniej pracy miałam koleżankę, która paliła razem z mężem. Oboje przychodzili do pracy na wszystkie możliwe nadgodziny, z weekendami włącznie, bo ciągle nie mieli kasy. Woleli odbierać czas spedzany z 2 dzieci i iść do pracy, zamiast rzucić palenie. Jakby jedno z nich rzuciło, byłby już jakiś sukces. I potem narzekanie, bo coś tam ze spożywki zdrożało o 50 groszy. Takich produktów było im żal, a nie puszczania z dymem blisko tysiąca zł miesięcznie (mąż palił nawet 2 paczki dziennie) jak nie więcej.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 20:58   #117
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Teraz nie mogłabym być z osobą, która pali papierosy. Kilka lat temu nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo, ale wtedy prawie wszyscy znajomi palili. Ja natomiast nigdy nie zapaliłam ani jednego papierosa, nawet nie próbowałam. Jestem przeciwniczką palenia. Szkoda zdrowia, kasy i strasznie śmierdzą osoby, które palą. Nie wytrzymałabym z kimś takim codziennie. Mój TŻ też nigdy nie palił.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 21:39   #118
konesko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 85
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

A u mnie jest nietypowo. Bo ja zawsze płakałam i dusiłam się od papierosów - tak jest do tej pory - ale jestem z palaczem.
Traktowałam i traktuję palenie jako wadę, no ale każdy jakieś ma. Poza tym może mu przejdzie jeszcze.
Na początku znajomości spytał się mnie wprost, czy będzie mi to przeszkadzać. Ale pali bardzo słabe papierosy. Gdy tylko wybiera inne, a niby też słabe bo nie może kupić swoich, od razu je czuję i mi to przeszkadza. Nic w mieszkaniu nie czuć, że pali, zawsze pali na balkonie. Znajomi i moja rodzina nic nie wyczuwają.
Często myje zęby i biega z takim sprayem do ust dla palaczy. Często robimy pranie i wietrzymy mieszkanie.
Mamy osobną kasę, również dlatego, że nie chcę aby z mojej kasy szło na jego papierosy. I on to rozumie.
Od czasu do czasu truję mu, aby rzucił.... bo marnuje swoje zdrowie i pieniądze, ale na razie bez skutku.
konesko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 23:12   #119
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Tak, facet palacz mnie odrzuca. Mimo, że sama pale i nie wiem, jakim cudem się mną interesują. Przecież to okropne. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się rzucić.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 23:28   #120
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Facet uzależniony od papierosów - naprawdę wam to tak przeszkadza?

Paliłam i rzuciłam, mój facet też. Gdybym była wolna, to na pewno nie umówiłabym się z palaczem. Wiem jaki to beznadziejny nałóg - traci się mnóstwo kasy, ciągle się śmierdzi, forma spada, pojawia się nieustanny kaszel, a po wypaleniu prawie paczki na imprezie ma się kaca mordercę. I niestety wiem też, że bardzo ciężko jest przestać palić. Z żadnego nałogu nie wychodzi się łatwo, z tego również (wbrew pozorom to straszne ustrojstwo). Mam wielu znajomych którzy od lat próbują rzucić palenie - z mizernym skutkiem.
Chcę mieć dzieci, a wiem że palacz to nie najlepszy kandydat na ojca. Przepala mnóstwo kasy, którą można by wydać na malucha (300-400 zł na ulicy nie leży), nie potrafi na spacerze z małym nie wypalić fajki (więc potomek już od małego staje się biernym palaczem), daje zły przykład. Sama mam znajomych, którzy mają 2-letniego synka. Najpierw jedno trzyma go na rękach, a drugie idzie obok zapalić, a potem jest wymiana. To dość żałosny widok.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-14 03:29:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.