Rogowacenie mieszkowe a wit A. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-12, 14:21   #1
Jowita71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5

Rogowacenie mieszkowe a wit A.


Cześć wszystkim. Potrzebuje pomocy, otóż niestety spotkał mnie ten ból i od około 2-3 lat mam rogowacenie mieszkowe. Najwięcej na ramionach i plecach. Wcześniej brałam izotek na trądzik i tego rogowacenia było troche mniej, przestałam brać i trądzik nie wrócił lecz niestety rogowacenie tak.

Poczytałam trochę o tym i z tego co wywnioskowałam to trzeba używać kremów z mocznikiem i maście z wit A(wszystko używam), lecz dużo pomaga również dieta. Przeczytałam, że trzeba brać "ogólnie witamina A (minimalnie 250000 j./d) i witamina C (1000 mg/d)"

Kupiłam tabletki "VITAMINUM A 12000 J.+E 70". Na ulotce jest napisane, że maksymalnie brać 3 tabletki dziennie co daje 36000J. Wytłumaczy mi ktoś jak to możliwe, że przy rogowaceniu trzeba brać minimum 250000 J.?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
Jowita71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 20:39   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Rogowacenie mieszkowe a wit A.

Cytat:
Napisane przez Jowita71 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Potrzebuje pomocy, otóż niestety spotkał mnie ten ból i od około 2-3 lat mam rogowacenie mieszkowe. Najwięcej na ramionach i plecach. Wcześniej brałam izotek na trądzik i tego rogowacenia było troche mniej, przestałam brać i trądzik nie wrócił lecz niestety rogowacenie tak.

Poczytałam trochę o tym i z tego co wywnioskowałam to trzeba używać kremów z mocznikiem i maście z wit A(wszystko używam), lecz dużo pomaga również dieta. Przeczytałam, że trzeba brać "ogólnie witamina A (minimalnie 250000 j./d) i witamina C (1000 mg/d)"

Kupiłam tabletki "VITAMINUM A 12000 J.+E 70". Na ulotce jest napisane, że maksymalnie brać 3 tabletki dziennie co daje 36000J. Wytłumaczy mi ktoś jak to możliwe, że przy rogowaceniu trzeba brać minimum 250000 J.?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
A gdzie to przeczytałaś? Jeśli jest tak napisane na opakowaniu, to znaczy że trzeba tak brać. Jedynie lekarz może stwierdzić po wykonaniu badań, jeśli rzeczywiście brakuje Ci tej witaminy, może kazać Ci brać dużo większą dawkę. Ja bym brała tyle ile jest napisane w ulotce.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 21:48   #3
Jowita71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Rogowacenie mieszkowe a wit A.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rogowacenie_mieszkowe
Jowita71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 19:09   #4
Kolorowa_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 47
Dot.: Rogowacenie mieszkowe a wit A.

Mi w jakimś stopniu pomaga krem z mocznikiem pilarix.
Ciekawa jest sprawa z tym izotekiem...kiedyś nie miałam takich problemów, dopiero rogowacenie pojawiło się po kuracji izotekiem. Próbowałam znaleźć powiązanie izoteku do rogowacenia, jakichś badań na ten temat, czy to może być skutek uboczny stosowania leku, ale nic nie znalazłam.
Kolorowa_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 23:06   #5
Jowita71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Rogowacenie mieszkowe a wit A.

Może po prostu wysuszyło skórę, coś z tym związane
Jowita71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-15 00:06:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.