Kosmetyki La Roche-Posay - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-21, 19:40   #1
deafenbaker
Przyczajenie
 
Avatar deafenbaker
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 15

Kosmetyki La Roche-Posay


Ostatnio pani w aptece polecała mi kosmetyki do pielęgnacji z serii Effaclar La Roche-Posay jako alternatywę do Vichy. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi kosmetykami?
__________________
Deafenbaker
deafenbaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 19:58   #2
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Ja uzywalam zelu Efaclar i niestety ale pogarszal on moj stan cery, poniewaz zawiera w skladzie SLS, ktory powoduje u mnie powstawanie podsórnych wielkich pryszczy. pOza tym uzywalam kremu matujacego, jednak nie bylam zadowolona. Nie poprawial stanu cery ani troche, a nawet mialam wrazenie ze pogorszyl. Niektorzy chwala Efaclar K. Podobno jest dobry. Ja raz posmarowalam próbka efaclar A.I. do uzytku punktowego i rano pryszcze byly o wiele mniejsze i sie fajne zagoily. Ale mialam tylko jedna próbke wiec wiecej nie moge powiedziec. uzywam za to maseczki nawilzajacej LPR Hydraphase i jest super i nigdy sie z nią nie rozstaje. Nwilza bardzo dobrze i usuwa wszelkie zaczerwienienia I malo kosztuje. Poza tym na kWC jest wiele opinii tych kosmetyków
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 07:18   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

to dobra seria- skomentowana zresztą w KWC.
a o kremie effaclar k znajdziesz mnóstwo postów na forum.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 12:52   #4
deafenbaker
Przyczajenie
 
Avatar deafenbaker
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 15
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

A czy możecie polecić mi jakiś żel do twarzy? Bo wypróbowałam już Vichy Normaderm, ale bez rewelacji. Grudki i krostki zmieniły się w wielkie bolące pryszcze, szczególnie w dolnej części twarzy. Choć początkowo wydawało się że skóra jest wygładzona to po czasie wszystkie objawy wóciły ze zdwojoną mocą.
__________________
Deafenbaker
deafenbaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 15:41   #5
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Moja przygoda z kosmetykami tej firmy trwa juz od 2 lat.Jestem posiadaczką skóry mieszanej z problemami trądzikowymi i z nimi walczę za pomoca Efeclaru jak również kremem firmy SVR lysanel active,kóry jest wg mnie lepszy od Efeclaru.Na początku wszystko wyskakuję i można wpaść w panike kiedy nasz stan skóry sie pogarsza ale to przejsciowe,kuracje należy kontynuować aby pózniej cieszyć sie piękną glądka buzią bez przebarwień potradzikowymi.z produków LRP stosuję równiez krem Rosalic na wszelkie zaczerwienienia ,bardzo ładnie je zmniejsza i przyspiesza gojenie.Na przebarwienia polecam krem LRP
active CXXL .
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 16:00   #6
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

ooo!! La roche posay to moja ulubiona firma mam cere mieszaną i wrażliwą i super jest kremik z serii toleriane taki lagodny i leciutki poza tym próbowałam kiedys próbke kremu effaclar k i bylam zadowolona- on naprawde dzialal, super miałam skóre po nim na nosie i brodzie gdzie zazwyczaj mam grudki i zaskórniki i teraz postanowiłam kupic sobie pełnowymiarowe opakowanie tego kremiku. podobno tonik z tej serii podraznia wrazliwców takze ja z dala od niego
acha i jeszcze miałam próbke rosaliac ale ma alkohol i rowniez mnie podraznial
To tyle
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 19:12   #7
deafenbaker
Przyczajenie
 
Avatar deafenbaker
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 15
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Ale czy kosmetyki o których mówicie są wystarczające gdy na twarzy ma się nie tylko grudki i zaskórniki ale też zmiany ropne (baaardzo bolesne)?
__________________
Deafenbaker
deafenbaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-23, 13:17   #8
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

ja bardzo polecam la roche posaya, przy ropnych zmianach do dermatologa musiszs sie udac po cos innego , jesli chcesz wyleczyc w miare" szybko " inne zmiany to takze, jesli natomiast nie chcesz isc w przypadku samych grudek i zaskóników to effaklar k mozesz wypróbowac, bylo o nim wiec poczytaj porsze
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 19:35   #9
deafenbaker
Przyczajenie
 
Avatar deafenbaker
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 15
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Dzięki za radę . Choć ostatnio jestem "uczulona" na dermatologów. Ostatni lekarz u jakiego byłam bez żadnych pytań zapisał mi leki hormonalne.A tak "ciężkie" leczenie to chyba przesada w moim przypadku bo jeszcze wychodzę bez worka na głowie z domu Liczyłam na jakąś bardziej fachową pomoc. Czy miałyście podobne przejścia z pseudodermatologami?
__________________
Deafenbaker
deafenbaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 13:42   #10
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Jak człowiek chodzi do dermatologa prywatnego to za wizyte przecietnie biora ok 50 zł a za ta sume można juz nabyc kosmetyk.np krem LRP
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 16:32   #11
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Cytat:
Dzięki za radę . Choć ostatnio jestem "uczulona" na dermatologów. Ostatni lekarz u jakiego byłam bez żadnych pytań zapisał mi leki hormonalne.A tak "ciężkie" leczenie to chyba przesada w moim przypadku bo jeszcze wychodzę bez worka na głowie z domu Liczyłam na jakąś bardziej fachową pomoc. Czy miałyście podobne przejścia z pseudodermatologami?
niestety o dobrgo derma trudno, a jak pisze taniacos za cene wizyty , jesli naprawde nie masz zadnych wiekszych problmemow mozesz kupic spokojnie effaklara
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-25, 20:25   #12
deafenbaker
Przyczajenie
 
Avatar deafenbaker
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 15
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Chyba się skuszę na krem. Dzięki za rady.
__________________
Deafenbaker
deafenbaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:36   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

to napisz pozdrawiam!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 20:22   #14
Askaa92
Przyczajenie
 
Avatar Askaa92
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Judytka2 Pokaż wiadomość
Ja uzywalam zelu Efaclar i niestety ale pogarszal on moj stan cery, poniewaz zawiera w skladzie SLS, ktory powoduje u mnie powstawanie podsórnych wielkich pryszczy. pOza tym uzywalam kremu matujacego, jednak nie bylam zadowolona. Nie poprawial stanu cery ani troche, a nawet mialam wrazenie ze pogorszyl. Niektorzy chwala Efaclar K. Podobno jest dobry. Ja raz posmarowalam próbka efaclar A.I. do uzytku punktowego i rano pryszcze byly o wiele mniejsze i sie fajne zagoily. Ale mialam tylko jedna próbke wiec wiecej nie moge powiedziec. uzywam za to maseczki nawilzajacej LPR Hydraphase i jest super i nigdy sie z nią nie rozstaje. Nwilza bardzo dobrze i usuwa wszelkie zaczerwienienia I malo kosztuje. Poza tym na kWC jest wiele opinii tych kosmetyków


Mam pytanie:
Czy mozna jakos sparwdzić jak zadziała u mnie ten składnik SLS ? Bo chcialabym zaczac uzuwac kosmetykow firmy La Roche- Posay, ale boje sie takich skutkow jak wyzej opisano
Askaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 13:24   #15
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Mam pytanie czy te kosmetyki są odpowiednie do cery alergicznej:
EFFACLAR H
kojący krem nawilżający do skóry tłustej uwrażliwionej,

EFFACLAR
Łagodny żel oczyszczający bez mydła

TOLERIANE
Kojący krem ochronny


poszukuje kosmetyki do cery mieszanej z zmianami na skórzę oraz nadmiernym błyszczeniem ale z najważniejszym problemem wrażliwą skórą

Edytowane przez pycia17
Czas edycji: 2011-01-27 o 13:25
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 10:51   #16
rena_ta
Raczkowanie
 
Avatar rena_ta
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 67
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez deafenbaker Pokaż wiadomość
Ostatnio pani w aptece polecała mi kosmetyki do pielęgnacji z serii Effaclar La Roche-Posay jako alternatywę do Vichy. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi kosmetykami?
używałam jednych i drugich - zdecydowanie wolę Vichy.

kiedyś farmaceutka zaproponowała mi Galenic zamiast Vichy i niestety się skusiłam... Absolutna porażka
__________________
Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)
rena_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 04:29   #17
ewelincia00
Przyczajenie
 
Avatar ewelincia00
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Hej!Ostatnio kupiłam w aptece La Roche Posay, Hydreane Riche (Krem nawilżający do skóry bardzo wrażliwej) po 3 dniach dostałam takiego uczulenia taki krosty podskórne na policzkach.W ogóle nie znikają jużponad tydzień je mam i nic a nic!! Okropnie swędzą masakra. Smaruję rumiankiem i pije wapno i nic nie pomaga!!Oczywiście odłożyłam ten krem. Co to jest?? Pomocy!
ewelincia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 11:16   #18
Paulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Paulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 270
GG do Paulkaa
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ewelincia00 Pokaż wiadomość
Hej!Ostatnio kupiłam w aptece La Roche Posay, Hydreane Riche (Krem nawilżający do skóry bardzo wrażliwej) po 3 dniach dostałam takiego uczulenia taki krosty podskórne na policzkach.W ogóle nie znikają jużponad tydzień je mam i nic a nic!! Okropnie swędzą masakra. Smaruję rumiankiem i pije wapno i nic nie pomaga!!Oczywiście odłożyłam ten krem. Co to jest?? Pomocy!
Jestem zdziwiona bo to chyba mój ulubiony produkt tej firmy, moja buzia po nim jest gładka i doskonale nawilżona! Do tego bardzo podoba mi sie jego słodki zapach! Gdyby to była alergia na krem, myślę, że uczulenie (w postaci krostek) pojawiłoby sie od razu po jego nałożeniu , a nie dopiero po trzech dniach.. więc może było to spowodowane jakimś pokarmem badź innym alergenem. Ale nie wiem bo nie znam sie na tego typu sprawach za bardzo lecz z autopsji wiem, że gdy ja mam uczulenie na jakis kosmetyk to zmiana skórna czy inne dolegliwości pojawiają się od razu, tego samego dnia.
__________________

Odpisz w moim wątku!
Paulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 18:38   #19
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Z LRP wspominam tylko jeden kosmetyk, mianowicie Kerium dla cery tłustej. Zapchał mnie i uczulił , a wydałam na niego 50 zł-dość duże pieniądze jak na licealną kieszeń.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 16:35   #20
RiverOfDirt
Rozeznanie
 
Avatar RiverOfDirt
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Ja obecnie rozpływam się w zachwytach nad działaniem Effaclaru Duo. Z innych z tej serii miałam jeszcze Effaclar H - całkiem fajnie nawilżał w zimie.
__________________
Wish it. Dream it. Do it.

No rest is worth anything except the rest that is earned.


(Aparatka od 28.02.2013 )
RiverOfDirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 17:34   #21
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Czy mógłby mi ktoś doradzić dobrać kolor podkładu toleriane teint do cery wrażliwej do odcienia sand estee lauder double wear.Nie wiem czy wybrać 10 czy 11 z LRP
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 22:38   #22
Ramija
Raczkowanie
 
Avatar Ramija
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez RiverOfDirt Pokaż wiadomość
Ja obecnie rozpływam się w zachwytach nad działaniem Effaclaru Duo. Z innych z tej serii miała
m jeszcze Effaclar H - całkiem fajnie nawilżał w zimie.
Mi też bardzo pasuje ta seria. Mam żel i krem. Teraz wypróbuję jeszcze Effaclar K.
Ramija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 18:56   #23
92ana
Raczkowanie
 
Avatar 92ana
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 134
Dot.: Kosmetyki La Roche-Posay

Ja miałam krem do twarzy LA ROCHE POSAY TOLERIANE - u mnie świetnie się spisał. Nadaje się do skóry wrażliwej, ma lekką konsystencję i fajnie się rozprowadza.
__________________
KOSMETYKI ANI - o sposobach na ładny wygląd i dobre samopoczucie
92ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-06 19:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.