Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-29, 07:56   #31
karola991
Zakorzenienie
 
Avatar karola991
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Westland NL
Wiadomości: 6 844
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

a dziewczyny bierzecie jakies osłonowe leki razem z daylette? czy nie ma sensu?
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
karola991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 08:25   #32
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

ja nie biorę.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 08:57   #33
karola991
Zakorzenienie
 
Avatar karola991
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Westland NL
Wiadomości: 6 844
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

ja po yasminelle sie czułam znakomicie duzo energi, zero plamien zero powikłan anwet troszkę schudłam, wyrownały mi okres i mam nadzieję, ze z tymi bedzie podobnie one maja podobny skład?
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
karola991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 09:37   #34
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez karola991 Pokaż wiadomość
a dziewczyny bierzecie jakies osłonowe leki razem z daylette? czy nie ma sensu?
Nie ma sensu, to zwykłe ziołowe suplementy które nie działają, lepiej kupić cukierki lub zachować pieniadze za to dla siebie, bo np. 2 asequrelle=opakowanie tabletek.

Cytat:
Napisane przez karola991 Pokaż wiadomość
ja po yasminelle sie czułam znakomicie duzo energi, zero plamien zero powikłan anwet troszkę schudłam, wyrownały mi okres i mam nadzieję, ze z tymi bedzie podobnie one maja podobny skład?
Mają identyczny skład tylko dawkowanie jest inne.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 09:59   #35
karola991
Zakorzenienie
 
Avatar karola991
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Westland NL
Wiadomości: 6 844
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

aha o frutti super, dzięki bo tylko o to zapomniałam zapytać lekarza.
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
karola991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 12:32   #36
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez tusiax55 Pokaż wiadomość
czy któraś z was przy braniu D. intensywnie się opalała i pojawiły się jakieś plamy ? lub jakieś inne skutki uboczne ??

tak, kwestia indywidualna...ale u mnie np bez skutków i plam


biorę 6 opakowanie Daylette... 8 tabletki nie miałam możliwości wziąć, bo miałam nagły wyjazd i zapomniałam (pierwszy raz mi się zdarzyło, skleroza ;/ ), ale na drugi dzień wzięłam odrazu dwie tak jak jest w ulotce... i za swoją sklerozę mam nauczkę- plamienia;/
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 19:19   #37
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Mam takie pytanko (troszkę schizowe, ale nie do końca). Przy 1 opakowaniu dostałam krwawienia już pod koniec dnia 1 tabletki placebo, a teraz jestem już po 3 a krwawienia (ani nawet objawów, które były miesiąc temu) brak.
Dodam, że ze 3 razy nie wzięłam tabletki w dokładnej godzinie, lecz w tym samym dniu w przeciągu 3-4 godzin od "terminu", więc nie powinno to mieć zbytnio wpływu na jej działanie, prawda?
Czy może być tak, że dostanę je nawet przy ostatniej placebo albo w ogóle w dniu 1 nowego opakowania, czy to się powinno uregulować już dawno i mogę zacząć odkładać na pampersy ?

Nie pytałabym, gdyby nie to, że nie nie wzięłam kilku tych tabletek na czas, bo mi telefon szwankował i powyłączały się budziki -,-
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 19:25   #38
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko (troszkę schizowe, ale nie do końca). Przy 1 opakowaniu dostałam krwawienia już pod koniec dnia 1 tabletki placebo, a teraz jestem już po 3 a krwawienia (ani nawet objawów, które były miesiąc temu) brak.
Dodam, że ze 3 razy nie wzięłam tabletki w dokładnej godzinie, lecz w tym samym dniu w przeciągu 3-4 godzin od "terminu", więc nie powinno to mieć zbytnio wpływu na jej działanie, prawda?
Czy może być tak, że dostanę je nawet przy ostatniej placebo albo w ogóle w dniu 1 nowego opakowania, czy to się powinno uregulować już dawno i mogę zacząć odkładać na pampersy ?

Nie pytałabym, gdyby nie to, że nie nie wzięłam kilku tych tabletek na czas, bo mi telefon szwankował i powyłączały się budziki -,-
Ja przez parę pierwszych miesięcy dostawałam krwawienia w różne dni (czasem pierwsza placebo, a czasem nawet pierwsza różowa z nowego opakowania) - dopiero po jakimś czasie unormowało się i teraz zawsze dostaję na trzeciej placebo. Tak więc jeśli to twoje pierwsze opakowanie, to nie schizowałabym No chyba, że w ogóle nie dostaniesz krwawienia w ciągu najbliższych dni - wtedy pewnie zaczęłabym się zastanawiać jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 19:41   #39
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ja przez parę pierwszych miesięcy dostawałam krwawienia w różne dni (czasem pierwsza placebo, a czasem nawet pierwsza różowa z nowego opakowania) - dopiero po jakimś czasie unormowało się i teraz zawsze dostaję na trzeciej placebo. Tak więc jeśli to twoje pierwsze opakowanie, to nie schizowałabym No chyba, że w ogóle nie dostaniesz krwawienia w ciągu najbliższych dni - wtedy pewnie zaczęłabym się zastanawiać jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy.
Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź
Po prostu z góry założyłam, że jak hormonki to już powinno się samo ogarnąć na tip top, ale wciąż wierzyłam, że jeszcze dam czas...
Nie, nie pierwsze, no ale lada chwila zaczynam 3 opakowanie wiele czasu też nie minęło
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 06:35   #40
karola991
Zakorzenienie
 
Avatar karola991
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Westland NL
Wiadomości: 6 844
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

ale jak weźmiesz tabletkę to różnica może być do 12 godzin to się nie liczy jako jakieś nieregularne branie, wiec 3-4 godziny opóźnienia to nie ma żadnego wpływu. Zresztą po to bierzesz tabsy aby się nie schizować;-) a sama się nakręcasz
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
karola991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 06:41   #41
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez karola991 Pokaż wiadomość
ale jak weźmiesz tabletkę to różnica może być do 12 godzin to się nie liczy jako jakieś nieregularne branie, wiec 3-4 godziny opóźnienia to nie ma żadnego wpływu. Zresztą po to bierzesz tabsy aby się nie schizować;-) a sama się nakręcasz
Dokladnie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-30, 09:43   #42
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

mam nadzieję, że te plamienia przejdą, bo w przyszłym tygodniu wyjeżdżam a tu takie coś... ;/
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 11:26   #43
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że te plamienia przejdą, bo w przyszłym tygodniu wyjeżdżam a tu takie coś... ;/
No niestety nie ma na to reguły, może przejdą, może nie. To nie koniec świata z pewnością.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:38   #44
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ja płacę za Daylette 30 zł, za Yaz różnie sobie wołają, zależy od apteki oczywiście.
Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ja ostatnio za Yaz placilam 49zł...
a w zeszłym roku bywał po 37zl...
Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Może i ja się powinnam zastanowić, skoro taka różnica w cenie? Ja za Yaz płaciłam 44,50zł, ale to i tak miałabym o połowę taniej na te 3 miesiące opakowania...
Dziwna ta rozbieżność, ja kupowałam tabsy w różnych aptekach, w 3 czy 4 w sumie (przeprowadzałam się) i nie zapłaciłam nigdy więcej niż 39 zł. Dodam od razu, że nazwisko lekarza nic tutaj nie ma do rzeczy, bo kupuję i mieszkam i w innym mieście, niż chodzę do lekarza (a idę o zakład, że nazwisko wielkiej sławy nie ma ).


Cytat:
Napisane przez tusiax55 Pokaż wiadomość
czy któraś z was przy braniu D. intensywnie się opalała i pojawiły się jakieś plamy ? lub jakieś inne skutki uboczne ??
Ja się właśnie tego trochę boję, bo mam duże skłonności do przebarwień i po każdym antybiotyku miałam pamiątki. Ale odkąd biorę tablety nie zauważyłam pogorszenia jakiegoś. Zobaczymy i tak od jesieni będę się złuszczać


Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko (troszkę schizowe, ale nie do końca). Przy 1 opakowaniu dostałam krwawienia już pod koniec dnia 1 tabletki placebo, a teraz jestem już po 3 a krwawienia (ani nawet objawów, które były miesiąc temu) brak.
Dodam, że ze 3 razy nie wzięłam tabletki w dokładnej godzinie, lecz w tym samym dniu w przeciągu 3-4 godzin od "terminu", więc nie powinno to mieć zbytnio wpływu na jej działanie, prawda?
Czy może być tak, że dostanę je nawet przy ostatniej placebo albo w ogóle w dniu 1 nowego opakowania, czy to się powinno uregulować już dawno i mogę zacząć odkładać na pampersy ?

Nie pytałabym, gdyby nie to, że nie nie wzięłam kilku tych tabletek na czas, bo mi telefon szwankował i powyłączały się budziki -,-
Mi się bardzo często zdarza wziąć właśnie z takim opóźnieniem ostatnio, 2-3 godziny. Biorę wieczorem i po prostu zazwyczaj przesypiam porę Krwawienia zawsze mam na ostatniej białej. I zawsze, mimo tych "spóźnień" przychodziło
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 08:34   #45
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziewczyny, moze sie schizuje, ale przez ta 8tabletke ktora wzielam na drugi dzien mialam plamienia- no to jeszcze normalne, ale teraz przerodzilo mi sie to w 'okres', przynajmniej to wyglada tak i jest nawet silniejsze niz jak mam to krwawienie przy zielonych. To tez jest normalne czy juz powinnam skontaktowac sie z gin?
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 11:27   #46
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moze sie schizuje, ale przez ta 8tabletke ktora wzielam na drugi dzien mialam plamienia- no to jeszcze normalne, ale teraz przerodzilo mi sie to w 'okres', przynajmniej to wyglada tak i jest nawet silniejsze niz jak mam to krwawienie przy zielonych. To tez jest normalne czy juz powinnam skontaktowac sie z gin?
Normalne, ale poczekaj do kolejnego opakowania. Jesli bedziesz krwawic/plamic przed placebo, to znaczy ze masz za slabe tabletki i nie trzymaja ci cyklu, trzeba zmienic na mocniejsze antykoncepcja jest oczywiscie zachowana i nie panikuj, bo w ciaze na pewno nie zaszłaś i nie zajdziesz
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:09   #47
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Dzieki za odp

o ciazy nie myslalam, ale jak pomysle ze tak jeszcze conajmniej przez 2 tygodnie bedzie sie bardzo ze mnie 'lac' to az mi sie wszystkiego odechciewa...
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:28   #48
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziewczyny od 4 miesięcy biore Daylette. Biore teraz antybiotyki. Wczoraj wzielam 12 tabletke z blistra. Dzisiaj zauwazyłam plamienie.
Moze miec na to wpływ osłabienie organizmu?
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:53   #49
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Dziewczyny od 4 miesięcy biore Daylette. Biore teraz antybiotyki. Wczoraj wzielam 12 tabletke z blistra. Dzisiaj zauwazyłam plamienie.
Moze miec na to wpływ osłabienie organizmu?
Jak najbardziej tak
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 09:42   #50
szczurodziub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 94
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Właśnie jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Mi gin powiedziała, że to wcale nie oznacza, że trzeba zmieniać tabletki na mocniejsze, bo bardzo duzy wplyw na to mają czynniki zewnętrzne. W sierpniu minie mi 2 lata jak biorę YAZ i przez dużą część tego czasu miałam plamienia tydzień przed planowanym krwawieniem z odstawienia, które zawsze było wtedy, gdy mialo być. I nagle w lutym tego roku jak ręką odjął nie mam żadnych plamień. Gin powiedziała mi, że w końcu mi sie wszystko w organizmie uregulowało. Bo matura, studia, nowe miasto.
Więc nie wiem w końcu jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Raz mialam plamienia, potem nie, potem znowu pare miesięcy. I teraz nic
szczurodziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 11:38   #51
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Wiesz nikt Ci nie każe zmieniać tabletek, gdy plamisz, ale to jest po prostu męczące.
Nie znam się za bardzo na tym, ale skoro po np. 3 latach brania tabletki nagle przestają służyć organizmowi i zaczynają się plamienia, to pewnie równie dobrze mogą takie plamienia ustać.
No, ale męczyć się po to by się przekonać, czy ustaną, to chyba jednak mija się z celem
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 11:44   #52
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez szczurodziub Pokaż wiadomość
Właśnie jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Mi gin powiedziała, że to wcale nie oznacza, że trzeba zmieniać tabletki na mocniejsze, bo bardzo duzy wplyw na to mają czynniki zewnętrzne. W sierpniu minie mi 2 lata jak biorę YAZ i przez dużą część tego czasu miałam plamienia tydzień przed planowanym krwawieniem z odstawienia, które zawsze było wtedy, gdy mialo być. I nagle w lutym tego roku jak ręką odjął nie mam żadnych plamień. Gin powiedziała mi, że w końcu mi sie wszystko w organizmie uregulowało. Bo matura, studia, nowe miasto.
Więc nie wiem w końcu jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Raz mialam plamienia, potem nie, potem znowu pare miesięcy. I teraz nic
Nikt nie mówi, że trzeba, ale po co się tyle męczyć z plamieniami?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 19:37   #53
szczurodziub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 94
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Myślałam o zmianie, ale długo długo, bo mimo wszystko oprócz tych plamień nie było żadnych innych skutków ubocznych. Wszystko się poprawilo, lepiej się czulam. No i ustały, więc chyba jednak mam szczęście, że jednak czekałam
Zazwyczaj codziennie i tak chodzilam z wkładkami bo tak mi było wygodniej.
Dzięki za odp
szczurodziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 09:51   #54
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Wróciłam!
Po 1,5 opakowaniu wciąż plamię... Jak to Arya90 napisała to jest męczące, a nawet baaaardzo ;/
Jadę teraz do Turcji na wakacje no i...
Co mam robic?! Przecież będę na plaży w majteczkach a plamienie pewnie wciąż będzie...
Zastanawiałam się, żeby odstawić je na dwa tygodnie ( na tyle jadę) i potem jak zacznie się okres to od początku...
Plamienie jest niewyobrażalnie wku***ające - wybaczcie, ale mam tego dość już ;/

Pójdę w przyszłym tygodniu do ginekologa to może coś mi powie mądrego
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 11:08   #55
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Takie odstawianie na 2 tyg to najgorsze co możesz zrobić. Chyba niestety nie pozostaje Ci nic innego jak się jeszcze przemęczyć i dopiero jak przy kolejnym opakowaniu nie minie to zmiana. Tak myślę.
Mi na szczęście plamienia ustały wraz z początkiem drugiego opakowania
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 11:59   #56
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Pewnie i masz rację ;x
no ale jak to ma wyglądać?!
z wkładkami i w stroju kąpielowym?
A może tampon i po każdej wizycie w wodzie zmieniać go?
a może nic i majty brudne i jak się wejdzie do wody, to woda zacznie być kolorowa :d
Achh te moje wielkie problemy :d
No dobra, ale dzięki za pomoc i zazdroszczę krótkiego krwawienia,
i zdumiewa mnie Twoja fascynacja do książek
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:19   #57
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez szczurodziub Pokaż wiadomość
Właśnie jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Mi gin powiedziała, że to wcale nie oznacza, że trzeba zmieniać tabletki na mocniejsze, bo bardzo duzy wplyw na to mają czynniki zewnętrzne. W sierpniu minie mi 2 lata jak biorę YAZ i przez dużą część tego czasu miałam plamienia tydzień przed planowanym krwawieniem z odstawienia, które zawsze było wtedy, gdy mialo być. I nagle w lutym tego roku jak ręką odjął nie mam żadnych plamień. Gin powiedziała mi, że w końcu mi sie wszystko w organizmie uregulowało. Bo matura, studia, nowe miasto.
Więc nie wiem w końcu jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Raz mialam plamienia, potem nie, potem znowu pare miesięcy. I teraz nic

Moja przyjaciółka miała identycznie, brała ok 3 lata. Mniej więcej po roku brania pojawiły się plamienia, trwały jakiś czas, znikały, znowu się pojawiały,w końcu dała sobie spokój i lekarz jej zmienił na tabletki z systemu 21+7. Problem znikł

Ja z kolei biorę YAZ już 4 lata i też miałam jakiś rok temu przygodę z plamieniami, ale na szczęście przeszło na kolejnych opakowaniach. Zestresowałam się że to może ciąża i organizm tak reaguje pół nocy nie przespałam i z rana zadzwoniłam do lekarza, żeby mnie uspokoił
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 09:10   #58
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziewczyny, w których aptekach kupujecie tak tanio Daylette? ja płacę ponad 37 zł... pytałam w kilku aptekach i wszedzie cena ok 40 zł ;/
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 09:48   #59
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w których aptekach kupujecie tak tanio Daylette? ja płacę ponad 37 zł... pytałam w kilku aptekach i wszedzie cena ok 40 zł ;/
apteka DOZ, 31zł z groszem.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 12:48   #60
Ladzia_15
Wtajemniczenie
 
Avatar Ladzia_15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 404
GG do Ladzia_15
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Witam.
Pisze z takim malym pytaniem.
Biorę YAZ i zapomniałam 18 tabletki (tzn wzielam ja ok 13-14 godzin pozniej niz normalnie), zgodnie z ulotka planowalam skonczyc rozowe tabletki i zaczac nowe opakowanie (bez przerwy). Jednak mam mała watpliwosc - tak sie robi w przypadku gdy sie wspolzyje caly czas bez zabezpieczenia, a mi to narazie nie grozi (tz wyjechal ) wiec czy moge zrobic sobie normalnie te przerwe, czy jednak lepiej z niej zrezygnowac i zaczac nowe opakowanie?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-02 21:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.