Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-14, 22:45   #121
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

A my mamy jechac na wesele i szczerze mowiac zrobilo mi sie przykro bo zapraszaja bez dzieci niestety corka bardzo to przezyla ,bo lubi wesela i od malego z nami jedzi -nigdy nie byla podrzucana komu kolwiek aby sie nia zajał czy nie skakala przed kamerą podczas 1 tanca mlodych-zeby nie bylo.
obecnie ma lat 9 i szczegolnie sie cieszyla ze pojedzie bo na weselu bedzie cala rodzina w tym ukochani dziadkowie z ktorymi sie rzadko widzi ale ma kontakt bardzo dobry
nie jest dzieciakiem marudzacym itpjest towarzysyska ,spokojna,ulozona .

tym bardziej ze nie bardzo jest ja gdzie zostawic zeby sie nie nudzila przez ten weekend

i mnie sie odechcialo tam jechac,nie wiem jak mam to rozwiazac
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 07:44   #122
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Co do tego to się nie zgadzam, bo albo robi się wesele dla gości z dobrego serca, żeby miło wspominali... albo tylko po to, żeby się obłowić w pościele, ręczniki oraz insze często zbędne gadżety

I sorki, ale nietaktem to jest oczekiwanie, że każdy przyjdzie z worem prezentów czy pieniędzy, bo impreza była droga... no sorki, jak kogoś nie stać na zrobienie imprezy weselnej dla gości to niech jej po prostu nie robi, to nie jest obowiązkowe, wystarczy zaprosić gości na uroczysty obiad z podwieczorkiem, a jak ktoś i na tyle nie może sobie pozwolić, to wystarczy zaproszenie tylko na uroczystość zaślubin... a oczekiwanie, żeby weselisko się zwróciło jest szczytem żenady i obciachu.
Nie zgadzam się z tym co napisałaś. Gdyby mnie nie było stać na prezent dla znajomych czy przyjaciół podziękowałabym komuś za zaproszenie i się wymówiła, nie przyszła na wesele, bo było by mnie wstyd przyjść z pustymi rękami. Może kupiłabym kwiaty i przyszła do Kościoła. Wiadomo, że wesele jest dla gości, ale na prezenty też każdy po cichu liczy. Tym bardziej, że nie da się na weselu spędzić czasu z państwem młodym, zresztą są tak zajęci, że często nie pamiętają nic z tego wesela to niech chociaż materialnie im się to zwróci

Przyjść na wesele bez prezentu to dla mnie jak przyjść "na krzywy ryj" niby można - ale jaki wstyd.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2009-04-15 o 07:46
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 08:12   #123
rogaliczek
Przyczajenie
 
Avatar rogaliczek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: far away from you...
Wiadomości: 21
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym co napisałaś. Gdyby mnie nie było stać na prezent dla znajomych czy przyjaciół podziękowałabym komuś za zaproszenie i się wymówiła, nie przyszła na wesele, bo było by mnie wstyd przyjść z pustymi rękami. Może kupiłabym kwiaty i przyszła do Kościoła. Wiadomo, że wesele jest dla gości, ale na prezenty też każdy po cichu liczy. Tym bardziej, że nie da się na weselu spędzić czasu z państwem młodym, zresztą są tak zajęci, że często nie pamiętają nic z tego wesela to niech chociaż materialnie im się to zwróci

Przyjść na wesele bez prezentu to dla mnie jak przyjść "na krzywy ryj" niby można - ale jaki wstyd.
ja tak samo uwazam jak i Ty. Kiedys odmowilam 2 wesela, poniewaz mialam ich 4 w ciaglu roku i do tego 2 razy bylam swiadkiem.Spalilabym sie ze wstydu przychodzac bez prezentu, a jako swiadek tez musialam sie wykosztowac, wiec z przykroscia odmowilam pozostale bo nie bylo mnie stac. Urzadzajac wesele nie licze na zadne oblawianie sie, ale musze przynac, ze jesli zobaczylabym puste koperty- a zdarzaja sie takie to poczulabym ogromny niesmak- nienawidze oszustwa.Poza tym jesli mialabym taka sytuacje, ze ide na wesele bardzo bliksiej mi osby a nie mam pieniazkow to powiedzialbym , ze na pewno prezent ode mnie dostana ale w pozniejszym terminie.Dla mnie przyjscie bez prezentu jest po prostu w zlym gusice.I tyczy sie to wszytskiego- urodzin, imienin, wesel czy komunii.Bo obdarowujac kogos w ten sposob wyrazam swoje podziekowanie. To moje zdanie...
rogaliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 08:28   #124
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A my mamy jechac na wesele i szczerze mowiac zrobilo mi sie przykro bo zapraszaja bez dzieci niestety corka bardzo to przezyla ,bo lubi wesela i od malego z nami jedzi -nigdy nie byla podrzucana komu kolwiek aby sie nia zajał czy nie skakala przed kamerą podczas 1 tanca mlodych-zeby nie bylo.
obecnie ma lat 9 i szczegolnie sie cieszyla ze pojedzie bo na weselu bedzie cala rodzina w tym ukochani dziadkowie z ktorymi sie rzadko widzi ale ma kontakt bardzo dobry
nie jest dzieciakiem marudzacym itpjest towarzysyska ,spokojna,ulozona .

tym bardziej ze nie bardzo jest ja gdzie zostawic zeby sie nie nudzila przez ten weekend

i mnie sie odechcialo tam jechac,nie wiem jak mam to rozwiazac

Ja chyba też bym chciała zrezygnować chyba:/ Głupia sprawa, bo co komu szkodzą dzieci? Płaci się za nie mniej a tak cudownie ubarwiają przyjęcia
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 08:40   #125
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Przyjść na wesele bez prezentu to dla mnie jak przyjść "na krzywy ryj" niby można - ale jaki wstyd.
Mhm. Pamiętam z dzieciństwa opowieści, jak to ktoś komuś dał pustą kopertę. A fe!
__________________

Lato, lato, lato czeka ...
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 08:56   #126
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

a my wlasnie w grugi dzien swiat bylismy prosic kuzyna TZ i wreczylismy zaproszenie, w ktorym jest on wymieniony z zona, ale bez dziecka i dodam tylko, ze jak oni brali slub to zaprosili mlodsza siostre TZ z chlopakiem, a mojego TZ samego, pomimo ze mial on wtedy prawie 19 lat i mnie oficjalnie no i ich prosimy a oni pytaja, czy moga wziac dziecko swoje 6-letnie nie powiem, ze zwazywszy na fakt, jak oni sie zachowali pare lat temu i to o co teraz pytaja .... szczena mi opadla ale grzecznie im wytlumaczylam, ze nie zapraszamy dzieci, bo wesele jest dla nich by sie mogli pobawic, poza tym mamy wesele na duza liczbe gosci, ale jakby nie mieli z kim malucha zostawic to by wczesniej dali znac i cos sie wymysli ...... ale ta kuzynka powiedziala, ze spoko rozumie i nie ma sprawy
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 16:34   #127
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym co napisałaś. Gdyby mnie nie było stać na prezent dla znajomych czy przyjaciół podziękowałabym komuś za zaproszenie i się wymówiła, nie przyszła na wesele, bo było by mnie wstyd przyjść z pustymi rękami. Może kupiłabym kwiaty i przyszła do Kościoła. Wiadomo, że wesele jest dla gości, ale na prezenty też każdy po cichu liczy. Tym bardziej, że nie da się na weselu spędzić czasu z państwem młodym, zresztą są tak zajęci, że często nie pamiętają nic z tego wesela to niech chociaż materialnie im się to zwróci

Przyjść na wesele bez prezentu to dla mnie jak przyjść "na krzywy ryj" niby można - ale jaki wstyd.
Odnośnie tego, że gdyby nie było stać na prezent.
PM chyba zdają sobie sprawę z zamożności swojej rodziny, prawda?
Jeśli wiedzą, że kogoś tak po prostu nie stać na prezent to niech raczej nie liczą na to, że ktoś się na tę okoliczność zadłuży, albo lepiej niech w ogóle nie zapraszają, jeśli jednak na coś ze strony takich gości liczą.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 18:57   #128
ania120kg
Raczkowanie
 
Avatar ania120kg
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 183
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

A ja już myślałam ,że to tylko mój problem! Tyle tylko ,ze ja nie wiem jaka podjąć decyzje z jednej strony trochę mi głupio poinformować rodzinę, że ich dzieci nie są "mile widziane", nie chce nikogo obrazić z drugiej zaś strony rozumiem wszystkie argumenty za: komfort zabawy dla rodziców i innych gości itp. kolejna sprawa to to ,że moja przyszła teściowa twardo stoi za tym- by tych dzieciaczków jednak nie było , a moja mama z kolei wręcz przeciwnie! co stwarza kolejne bariery w podjęciu decyzji ,żeby nie urazić mojej mamy lub przyszłej treściwej. Wariactwo!!!
ania120kg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 07:52   #129
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Odnośnie tego, że gdyby nie było stać na prezent.
PM chyba zdają sobie sprawę z zamożności swojej rodziny, prawda?
Jeśli wiedzą, że kogoś tak po prostu nie stać na prezent to niech raczej nie liczą na to, że ktoś się na tę okoliczność zadłuży, albo lepiej niech w ogóle nie zapraszają, jeśli jednak na coś ze strony takich gości liczą.
Mogą się zrzucić w kilka osób. Nikt nie żąda w prezencie ślubnym samochodu, mieszkania i telewizora 50''.... No przynajmniej ja tak uważam.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 21:19   #130
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Ja też jestem za weselem bez dzieci. Byłam na weselu gdzie jedna z par, pomimo tego, że wyraźnie było powiedziane "bez dzieci" przyszli ze swoim. Ponieważ ja pomagałam przy kwiatach itp. na salę weszłam ostatnia. I co się okazało, że nie mam gdzie siedzieć. Parka zamiast wziąć malucha na kolana posadzili przy stole. Poszłam wtedy do mamy panny młodej i powiedziałam w czym rzecz. Para była obrażona, że mały musi siedzieć na kolanach. Żenada. Do tego był niegrzeczny, biegał, krzyczał, a rodzice nic.

Na innym weselu było kilku miesięczne maleństwo - ale Państwo Młodzi załatwili nianię. Co nie zmienia faktu że młodzi rodzice raczej nie bawili się tak mocno jak reszta towarzystwa.

Jak dla mnie wesele służy zabawie, i niezaproszenie dzieci jest właśnie po to, żeby chwilę się pobawić i nie myśleć co z dzieckiem.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 21:47   #131
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Ja też jestem za weselem bez dzieci. Byłam na weselu gdzie jedna z par, pomimo tego, że wyraźnie było powiedziane "bez dzieci" przyszli ze swoim. Ponieważ ja pomagałam przy kwiatach itp. na salę weszłam ostatnia. I co się okazało, że nie mam gdzie siedzieć. Parka zamiast wziąć malucha na kolana posadzili przy stole. Poszłam wtedy do mamy panny młodej i powiedziałam w czym rzecz. Para była obrażona, że mały musi siedzieć na kolanach. Żenada. Do tego był niegrzeczny, biegał, krzyczał, a rodzice nic.

Na innym weselu było kilku miesięczne maleństwo - ale Państwo Młodzi załatwili nianię. Co nie zmienia faktu że młodzi rodzice raczej nie bawili się tak mocno jak reszta towarzystwa.

Jak dla mnie wesele służy zabawie, i niezaproszenie dzieci jest właśnie po to, żeby chwilę się pobawić i nie myśleć co z dzieckiem.
Powiedzmy, że to, czy rodzic e będą się bawic, czy nie, to ich wybór, jeśli zabieraja dziecko - musza się z takimi ewentualnościami liczyć.
Natomiast jestem wstrząśnięta, że jeszcze mieli czelność być obrażeni. Logiczne, że jak proszeni byli bez dzieci, to znaczy, że ani dla tych dzieci nie było krzeseł, ani nakryc przy stole.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 21:39   #132
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Paula78 mysle ze Panstwo Młodzi mieli powody zapraszajac na wesele bez dzieci, to jest ich dzien i pewnie chcą dostosowac go wg swoich upodoban. Zauwaz ze moze Twoja corcia jest grzeczna i nie sprawia kłopotów, ale sa tez inne dzieci w rodzinie czy kregu przyjacioł. Beznadziejnie byloby gdyby czesc osob zaprosili z dziećmi a czesc bez. Mysle, że nie ma co sie smucic tylko trzeba pomysleć gdzie możecie zostawić małą, może u teściów albo przyjaciółki?

Osobiście nawet jeśli dostanę zaproszenie z dzieckiem to na pewno pójdę bez szkraba. Dorośli przede wszystkim maja wtedy wiecej swobody.

Ilonka otóż nie zawsze dzieci pięknie ubarwiają przyjecia. Przykłady sa w calym watku.

Aniu pytanie: Czyje jest wesele: Twoje (czyt. Wasze), mamy czy tesciowej? Zasada jest jedna: nigdy wszystkich nie zadowolisz. Musisz wybrac to co Tobie (i mezowi) najbardziej odpowiada. Jednym slowem asertywnośc jest bardzo tu potrzebna Na pewno znajdziesz dobre rozwiazanie.
soffera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 08:12   #133
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość

Jak dla mnie wesele służy zabawie, i niezaproszenie dzieci jest właśnie po to, żeby chwilę się pobawić i nie myśleć co z dzieckiem.
No dokładnie. Na moim weselu nie było dzieci i wcale nie żałuję.
Nikt nie powinien się obrażać że Para Młoda nie chce obecności dzieci na swoim własnym weselu.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 09:14   #134
Assol
Raczkowanie
 
Avatar Assol
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 45
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Hej dziewczyny,
a ja nie wiem o co my sie wszystkie spieramy
Sa osoby, ktore lubia dzieciaki i ciesza sie na ich widok na slubie. Sa osoby, ktorych po prostu nie stac na zaproszenie 10-15 malych bachorow (bo to niestety rowniez wydatek ) Sa osoby, ktore nie za bardzo przypadaja za dzidzisiami i moga swietnie sie bawic bez tych uroczych stworzen

My mamy przyjecie slubne na okolo 50 osob z tego dzieciakow by sie nazbieralo okolo 10 tak okolo 7/9/10/lat (musielibysmy zapewnic im pokoje i jedzonko). No coz musimy przyznac, ze nie za bardzo nas na to stac A poza tym nie znam tych dzieciakow (znam tylko 1 chrzesniaka mojego TZ). No i co to za urok ????? Jak ja ich nie znam
Przy zaproszeniu gosci powiemy przawde - ze niestety nie stac nas na zaproszenie Panstwa wraz z dzieciakami, no i chcemy by nasze przyjecie bylo dla doroslych. Wiec na przyjeciu bedzie tylko crzesniak mojego TZ, pozostale dzieciaki sa z dalszej rodziny TZ i nie zostana zaproszone.

Mysle, ze nikt nie powinien sie obrazic. No bo na co???? Jesli odmowia przyjscia na slub - zrozumiem i uszanuje decyzja. Mam prawo zaproponowac wlasny pomysl na swoje wesele - ktos ma prawo odmowic (dopytywac sie o przyczyny nie bede - kazdy ma swoje racje)!!!

Nie kloccie sie!!! Szanujmy nasze decyzje. Tym bardziej w organizowaniu wesela, nie biera udzialu wszyscy zaproszeni. Wiec reguly ustala Para Mloda (weglug swoje kieszeni i wizji). A zaproszeni powinni to zrozumiec i przyjac badz nie
Assol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:09   #135
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

u nas dzieci byly przez dwa dni wesele i poprawiny,przygotowalismy z Tztem konkurs dla nich z nagrodami-slodkosciami, byla Wielkanoc,wiec to co nam zostalo rozdalismy jako prezenty od Zajaca ;P dzieciaki do domu jechac nie chcialy-plakaly. Rodzice byli baaardzo zadowoleni-bo nie bylo jeszcze w naszych rodzinach wesela,gdzie potraktowano by tak ich pociechy. Te osoby,ktore dzieci nie zabraly zalowaly baaaardzo..My lubimy dzieci wiec sprawialo nam to przyjemnosc oczywiscie podeszlismy do tego z dystansem i nie skupialismy sie tylko na maluchach-to my bylismy glowna atrakcja ))

Edytowane przez Nindża
Czas edycji: 2009-04-22 o 13:11 Powód: lit.
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 15:57   #136
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

super
rzadko się zdarza, że dzieci są traktowane jak ludzie Dlatego też dzieci często odreagowują to zachowaniem. Robią to czego się po nich spodziewamy- starają się zwrócić na siebie uwagę.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 16:43   #137
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
super
rzadko się zdarza, że dzieci są traktowane jak ludzie Dlatego też dzieci często odreagowują to zachowaniem. Robią to czego się po nich spodziewamy- starają się zwrócić na siebie uwagę.
Ta, a często też dzieciaki są zwyczajnie rozpuszczone przez rodziców i otoczenie.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 18:34   #138
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Ta, a często też dzieciaki są zwyczajnie rozpuszczone przez rodziców i otoczenie.
nie chodzi o to,zeby dzieci rozpuszczac,ale zrozumiec-w tym dniu bardzo wazni sa goscie:dorosli dostaja pyszne jedzonko i alkohol,a dzieci?? trzeba im zapewnic rozrywke - jesli ktos decyduje sie na zaproszenie dzieciaczkow to powinien miec swiadomosc,ze one po prostu skaczac,placzac i marudzac staraja sie zwrocic na siebie uwage,dlatego my probujac tego uniknac wymyslilismy kilka trikow... na szczescie nie rozpuscilismy tym ich, tak samo jak i doroslych nie rozpuscilismy przygotowanym dla nich weselem
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:20   #139
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Ech......dziewczyny...a ja tak czytam i sie zastanawiam czy w swoim otoczeniu nie trafilyscie na dzieci grzeczne i dobrze wychowane?
Bo z wypowiedzi wynika, ze wiekszosc to rozwydrzone bachory (brzydkie okreslenie, nie zycze nikomu zeby tak nazywano jego dzieci ...)
Szanuje poglady obu stron (co nie znaczy ze wszystkie rozumiem ;-))...tylko sie zastanawiam gdzie te grzeczne dzieci - bo ja osobiscie znam ich sporo
NINDZA - pelen podziw za taka organizacje
__________________
MOJA BIŻUTERIA

Edytowane przez poppppy
Czas edycji: 2009-04-22 o 21:22
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 21:52   #140
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
Bo z wypowiedzi wynika, ze wiekszosc to rozwydrzone bachory (brzydkie okreslenie, nie zycze nikomu zeby tak nazywano jego dzieci ...)
Szanuje poglady obu stron
NINDZA - pelen podziw za taka organizacje
dziekuje niektore PM maja "pewna wizje" i nie dopuszczaja jakichkolwiek wpadek na przyjeciu,zaklocen itp. ja to tak rozumiem...my dzieciaczki lubimy bardzo i nie zamierzalismy robic nikomu przykrosci proszac o nie zabieranie dzieci...a jesli chodzi o koszta to policzono nam pol ceny za dzieci do 7 roku zycia.tak ku scislosci.
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 22:45   #141
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
Ech......dziewczyny...a ja tak czytam i sie zastanawiam czy w swoim otoczeniu nie trafilyscie na dzieci grzeczne i dobrze wychowane?
Bo z wypowiedzi wynika, ze wiekszosc to rozwydrzone bachory (brzydkie okreslenie, nie zycze nikomu zeby tak nazywego dzieci ...)
Szanuje poglady obu stron (co nie znaczy ze wszystkie rozumiem ;-))...tylko sie zastanawiam gdzie te grzeczne dzieci - bo ja osobiscie znam ich sporo
NINDZA - pelen podziw za taka organizacje
Na imprezach, gdzie byłam (niekoniecznie tylko sluby) - nie. Ale cóż, może miałam pecha. Oczywiście, nie wszystkie dzieci są rozpieszczonymi, rozwrzeszczanymi manipulatorami. Mam kuzyna (4-5 lat), który jest do rany przyłóż. Ale myślę, że dziewczyny mniej więcej zdają sobie sprawę, które dzieci są skłonne do rozrabiania i przewracania wszystkiego do góry nogami.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 21:08   #142
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja chyba też bym chciała zrezygnować chyba:/ Głupia sprawa, bo co komu szkodzą dzieci? Płaci się za nie mniej a tak cudownie ubarwiają przyjęcia
ubarwiają .... ciekawe stwierdzenie

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
Ech......dziewczyny...a ja tak czytam i sie zastanawiam czy w swoim otoczeniu nie trafilyscie na dzieci grzeczne i dobrze wychowane?
Bo z wypowiedzi wynika, ze wiekszosc to rozwydrzone bachory (brzydkie okreslenie, nie zycze nikomu zeby tak nazywano jego dzieci ...)
Szanuje poglady obu stron (co nie znaczy ze wszystkie rozumiem ;-))...tylko sie zastanawiam gdzie te grzeczne dzieci - bo ja osobiscie znam ich sporo
NINDZA - pelen podziw za taka organizacje
U mnie w rodzinie jest jedno grzeczne dziecko ale gdyby je zaprosiła to musiała bym zaprosić też resztę dzieci naszego rodzeństwa
Bo uważam że albo wszystkie dzieci byśmy zaprosili albo żadnego.

Ja też jestem zadowolona z tego, że na naszym weselu nie było dzieci Bardzo
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A my mamy jechac na wesele i szczerze mowiac zrobilo mi sie przykro bo zapraszaja bez dzieci niestety corka bardzo to przezyla ,bo lubi wesela i od malego z nami jedzi -nigdy nie byla podrzucana komu kolwiek aby sie nia zajał czy nie skakala przed kamerą podczas 1 tanca mlodych-zeby nie bylo.
obecnie ma lat 9 i szczegolnie sie cieszyla ze pojedzie bo na weselu bedzie cala rodzina w tym ukochani dziadkowie z ktorymi sie rzadko widzi ale ma kontakt bardzo dobry
nie jest dzieciakiem marudzacym itpjest towarzysyska ,spokojna,ulozona .

tym bardziej ze nie bardzo jest ja gdzie zostawic zeby sie nie nudzila przez ten weekend



i mnie sie odechcialo tam jechac,nie wiem jak mam to rozwiazac

A tak na marginesie to mama dziewczynki, która skakała przed kamerą myśli o swojej córce dokładnie tak jak ty o swojej

Natomiast jeśli chodzi o decyzje w sprawie wesela to sami musicie zadecydować czy chcecie być w tym dniu z młodymi, jeśli nie są wam bliscy to raczej nie ma sensu jechać na wesele.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-04-25 o 21:21
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 23:11   #143
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Dołączę się do wątku, ponieważ sama od dłuższego czasu zastanawiam się czy zapraszać rodzinkę z dziećmi czy bez i nie mogę się zdecydować

Przyznaję, że ostatnim razem, gdy kuzyn robił wesele, i doszły do mnie wieści, że jego żony rodzice nie życzą sobie by goście przychodzili z dziećmi, byłam lekko zażenowana, i nie wyobrażałam sobie jak można pominąć dzieciaki
Teraz jednak, widzę drugą stronę medalu, i poza kwestią finansową (u mnie, do 10 roku płacimy połowę ceny) dostrzegam minusy które już wymieniłyście na początku typu: wczesne wychodzenie "dzieciatych" par, nie możność dobrej zabawy przez to że dzieci trzeba mieć ciągle na oku, itp.
Dodatkowo, zraziło mnie do dzieci na kilku weselach, to, że podczas oczepin, gdy PM miała rzucać welon, a na środek proszone były wszystkie panny > 18, dzieciaki też tam wpadały, i mimo kilkakrotnych próśb wodzireja, nie chciały odejść do stolików.
Na marginesie, jedna taka nieletnie, złapała welon bo przecież żadna dorosła panna nie będzie jej tratować w pogoni za nim
I moje pytanie: gdzie ci rodzice??? Trzeba było kilka razy prosic dzieciaki o odejście, ale nikt nie ruszył swojej d żeby je stamtąd zabrać to mi tak mocno utkwiło w pamięci, i teraz wydaje mi się że dzieci na pewno będą kłopotem...
Z drugiej strony, jak już któraś z was wspomniała, głupio część osób zapraszać z dziećmi a część bez. Chrześniacy, siostrzeńcy i bratankowie to bardzo bliska rodzina...
I co tu robić?
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 19:16   #144
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
Dołączę się do wątku, ponieważ sama od dłuższego czasu zastanawiam się czy zapraszać rodzinkę z dziećmi czy bez i nie mogę się zdecydować

Przyznaję, że ostatnim razem, gdy kuzyn robił wesele, i doszły do mnie wieści, że jego żony rodzice nie życzą sobie by goście przychodzili z dziećmi, byłam lekko zażenowana, i nie wyobrażałam sobie jak można pominąć dzieciaki
Teraz jednak, widzę drugą stronę medalu, i poza kwestią finansową (u mnie, do 10 roku płacimy połowę ceny) dostrzegam minusy które już wymieniłyście na początku typu: wczesne wychodzenie "dzieciatych" par, nie możność dobrej zabawy przez to że dzieci trzeba mieć ciągle na oku, itp.
Dodatkowo, zraziło mnie do dzieci na kilku weselach, to, że podczas oczepin, gdy PM miała rzucać welon, a na środek proszone były wszystkie panny > 18, dzieciaki też tam wpadały, i mimo kilkakrotnych próśb wodzireja, nie chciały odejść do stolików.
Na marginesie, jedna taka nieletnie, złapała welon bo przecież żadna dorosła panna nie będzie jej tratować w pogoni za nim
I moje pytanie: gdzie ci rodzice??? Trzeba było kilka razy prosic dzieciaki o odejście, ale nikt nie ruszył swojej d żeby je stamtąd zabrać to mi tak mocno utkwiło w pamięci, i teraz wydaje mi się że dzieci na pewno będą kłopotem...
Z drugiej strony, jak już któraś z was wspomniała, głupio część osób zapraszać z dziećmi a część bez. Chrześniacy, siostrzeńcy i bratankowie to bardzo bliska rodzina...
I co tu robić?
Przedyskutujcie z TŻtem tą kwestie. Chyba najlepiej orientujecie się, jakie dzieci są w waszym otoczeniu (grzeczne i sympatyczne czy takie, że za łep i do rzeki). I tak jak wcześniej pisałam: co innego chrześniak, a co innego dzieciak koleżanki z pracy, ktorego w ogóle nie znasz.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 20:45   #145
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Przedyskutujcie z TŻtem tą kwestie. Chyba najlepiej orientujecie się, jakie dzieci są w waszym otoczeniu (grzeczne i sympatyczne czy takie, że za łep i do rzeki). I tak jak wcześniej pisałam: co innego chrześniak, a co innego dzieciak koleżanki z pracy, ktorego w ogóle nie znasz.
A jak chrześniak jest taki że za łeb i do rzeki? Jak powiedzieć najbliższej rodzinie, że nie chcemy ich dzieci na swoim welelu, mimo iż bdb je znamy? Marzy mi się wesele tylko z dużymi dziećmi (od 12 lat), ale tych młodszych chyba jednak nie da się uniknąć, zwłaszcza ze mamy z TZ 4 chrześniaków i najstarszy ma 9 lat w dodatku mama mojej chrześnicy zaplanowała już że mała będzie niosla nam obrączki (bo jej młodsza siostra rok temu niosla u swojej chrzestnej)
Jestem w kropce wesele za rok a ja juz się przejmuję...
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 14:30   #146
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
A jak chrześniak jest taki że za łeb i do rzeki? Jak powiedzieć najbliższej rodzinie, że nie chcemy ich dzieci na swoim welelu, mimo iż bdb je znamy? Marzy mi się wesele tylko z dużymi dziećmi (od 12 lat), ale tych młodszych chyba jednak nie da się uniknąć, zwłaszcza ze mamy z TZ 4 chrześniaków i najstarszy ma 9 lat w dodatku mama mojej chrześnicy zaplanowała już że mała będzie niosla nam obrączki (bo jej młodsza siostra rok temu niosla u swojej chrzestnej)
Jestem w kropce wesele za rok a ja juz się przejmuję...
rozbawiło mnie to zdanie niesamowicie. w ogóle nie rozumiem, jak mama jakiegoś dziecka, nawet chrześnicy może coś takiego planować. co innego, jakbyście sami o to pytali, a jak jeszcze nie, to sorry, ale co za różnica, że u kogoś innego chrześnica niosła obrączki. grunt to mieć tupet. no chyba, że ona swój własny ślub i wesele planuje to ok
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 15:01   #147
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
rozbawiło mnie to zdanie niesamowicie. w ogóle nie rozumiem, jak mama jakiegoś dziecka, nawet chrześnicy może coś takiego planować. co innego, jakbyście sami o to pytali, a jak jeszcze nie, to sorry, ale co za różnica, że u kogoś innego chrześnica niosła obrączki. grunt to mieć tupet. no chyba, że ona swój własny ślub i wesele planuje to ok
No właśnie, i weź tu bądź mądry i wybrnij z sytuacji by dziecka nie urazić, bo na pewno mała już wie od mamy, że obrączki nam będzie niosła.
I takie matki powodują, że na weselach z dziećmi bywają problemy. Bo zamiast ich pilnować, bawią się w najlepsze, a dzieciaki robią co chcą.
Już teraz nie wiem co robić, zastanawiałam się nawet, że może wcale tej "kochanej cioci" nie będę zapraszać, wtedy nie będzie też chrześnicy... ale to żona brata mojej mamy, więc najbliższa rodzina ...
Nie sądziłam ze zorganizowanie wesela jest takie skomplikowane
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 15:25   #148
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
No właśnie, i weź tu bądź mądry i wybrnij z sytuacji by dziecka nie urazić, bo na pewno mała już wie od mamy, że obrączki nam będzie niosła.
I takie matki powodują, że na weselach z dziećmi bywają problemy. Bo zamiast ich pilnować, bawią się w najlepsze, a dzieciaki robią co chcą.
Już teraz nie wiem co robić, zastanawiałam się nawet, że może wcale tej "kochanej cioci" nie będę zapraszać, wtedy nie będzie też chrześnicy... ale to żona brata mojej mamy, więc najbliższa rodzina ...
Nie sądziłam ze zorganizowanie wesela jest takie skomplikowane
No niestety, slub i wesele są sztuką kompromisów pomiędzy tym, co by się chciało, a tym, co powinno być.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 17:50   #149
Paluinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 26
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Pamiętam jak moja kuzynka miała wesele i tez nie chciała żeby były na nim dzieci.Po prostu przy zapraszaniu gości mówiła,ze jest to wesele tylko dla osób starszych i prosiła,aby to uszanować.
Ja myślę,ze jak już państwo młodzi tak sobie zażyczą,to tak ma być.Przecież to ich dzień!
Paluinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 07:58   #150
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

My zaproszenia pisaliśmy również na dzieci, ale dzieci na naszym weselu raczej nie będzie, bo wiadomo, ze to bardziej kurtuazyjnie niż ze szczerych chęci pisze się o dzieciach na zaproszeniu. Poza tym, rodzice owych dzieci sami stwierdzili, że tylko kłopot z dziećmi na takiej imprezie.
Uważam, że to jest sprawa rodziców, czy chcą dziecko wziąć czy nie, bo to na ich głowie jest zajmowanie się nimi.
Nie wyobrażam sobie, żeby na weselu zwalić na głowę komuś (babcia, ciocia) opiekę nad dzieckiem, bo rodzice chcą się bawić.
Mniejsza o to...
Najbardziej wkurza mnie (doprowadza do szału wręcz!) obecność dzieci w kosciele.. Takich dzieci, które biegają, krzyczą, piszczą, płaczą... Cholera, przecież to jest czyjaś wielka chwila, jak można takie dziecko wziąć na tak ważną mszę?!
__________________


Edytowane przez Audacieux
Czas edycji: 2009-06-04 o 08:00
Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.