tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-12, 16:09   #1
23wiosna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9

tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!


Witam!
Współnie z moim Tż zastanawiamyy się co wybrać? proszę o opinie. Z jednej strony marzenia o wyjątkowym dniu ślubu związane były od dziecka z dużym weselem, któe podkreśli wyjątkowość tego dnia, jedynego w całym życiu. Z drugiej strony współczesne realia:
-wysokie koszty (sala+ orkiestra+ kamerzysta+forograf+ wodzirej+obrączki+ itp = 30 000),
-konflikty rodzinne, głównie spadkowe, które utrudniają organizacje, z obawy przed wybuchem awantury na weselu, niesprzyjajacej atmosfery
- nieprzychylność rodziców, którzy są niezadwoleniu z mojego wyboru przyszłego męża
Trudno przewidzieć jak takie wesele mogło by wyglądać. Pozatym wysokie koszty trochę nas przerażają, ponieważ pozbawią nas oszczędności na przyszłe- nowe życie.
23wiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 08:05   #2
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez 23wiosna Pokaż wiadomość
Witam!
Współnie z moim Tż zastanawiamyy się co wybrać? proszę o opinie. Z jednej strony marzenia o wyjątkowym dniu ślubu związane były od dziecka z dużym weselem, któe podkreśli wyjątkowość tego dnia, jedynego w całym życiu. Z drugiej strony współczesne realia:
-wysokie koszty (sala+ orkiestra+ kamerzysta+forograf+ wodzirej+obrączki+ itp = 30 000),
-konflikty rodzinne, głównie spadkowe, które utrudniają organizacje, z obawy przed wybuchem awantury na weselu, niesprzyjajacej atmosfery
- nieprzychylność rodziców, którzy są niezadwoleniu z mojego wyboru przyszłego męża
Trudno przewidzieć jak takie wesele mogło by wyglądać. Pozatym wysokie koszty trochę nas przerażają, ponieważ pozbawią nas oszczędności na przyszłe- nowe życie.
My nie mieliśmy dylematu. Oboje chcemy wesela. To właściwie jedyny taki dzień w życiu i chcemy go uczcić wyjątkowo. Poza tym to chyba niepowtarzalna okazja by spotkać się całą rodziną. Zdajemy sobie sprawę z tego, że organizacja takiego przyjęcia pochłonie duże pieniądze ale raz się żyje

Nie wiem co doradzić tobie. O tym musicie zdecydować sami. Pozdrawiam
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 10:35   #3
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez 23wiosna Pokaż wiadomość
Witam!
Współnie z moim Tż zastanawiamyy się co wybrać? proszę o opinie. Z jednej strony marzenia o wyjątkowym dniu ślubu związane były od dziecka z dużym weselem, któe podkreśli wyjątkowość tego dnia, jedynego w całym życiu. Z drugiej strony współczesne realia:
-wysokie koszty (sala+ orkiestra+ kamerzysta+forograf+ wodzirej+obrączki+ itp = 30 000),
-konflikty rodzinne, głównie spadkowe, które utrudniają organizacje, z obawy przed wybuchem awantury na weselu, niesprzyjajacej atmosfery
- nieprzychylność rodziców, którzy są niezadwoleniu z mojego wyboru przyszłego męża
Trudno przewidzieć jak takie wesele mogło by wyglądać. Pozatym wysokie koszty trochę nas przerażają, ponieważ pozbawią nas oszczędności na przyszłe- nowe życie.
Nie organizujcie wesela, skoro Was na to nie stać
To tylko jedna noc, nie wyobrażam sobie wywalenia na nią kilkudziesięciu tysięcy złotych
Pieniądze zdecydowanie lepiej zostawić na nową drogę życia
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 10:36   #4
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez 23wiosna Pokaż wiadomość
Witam!
Współnie z moim Tż zastanawiamyy się co wybrać? proszę o opinie. Z jednej strony marzenia o wyjątkowym dniu ślubu związane były od dziecka z dużym weselem, któe podkreśli wyjątkowość tego dnia, jedynego w całym życiu. Z drugiej strony współczesne realia:
-wysokie koszty (sala+ orkiestra+ kamerzysta+forograf+ wodzirej+obrączki+ itp = 30 000),
-konflikty rodzinne, głównie spadkowe, które utrudniają organizacje, z obawy przed wybuchem awantury na weselu, niesprzyjajacej atmosfery
- nieprzychylność rodziców, którzy są niezadwoleniu z mojego wyboru przyszłego męża
Trudno przewidzieć jak takie wesele mogło by wyglądać. Pozatym wysokie koszty trochę nas przerażają, ponieważ pozbawią nas oszczędności na przyszłe- nowe życie.
Jeśli chodzi o nieprzychylność i konflikty to mam podobnie i trochę się obawiam co to właściwie będzie...
Ale zawsze marzyłam o weselu i nie zamierzam rezygnować ze swoich marzeń tylko dlatego że dorośli ludzie zachowują się jak dzieci

Ja wychodzę z założenia, że lepiej coś zrobić i żałować, niż żałować że się tego nie zrobiło
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 10:38   #5
saphii
Przyczajenie
 
Avatar saphii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Dla nas to była starta pieniędzy. Wolelismy przeznaczyc te pieniądze na podróż poślubną.
Zdecydowaliśmy się na kolację weselną dla ok 40 osób. Zaprosilismy najbliższych.
Rodzina w naszym przypadku to 100 osób , drugie tyle to znajomi, bo przecież jak wesele to nie wypada robić selekcji a dodatkowo osoby towarzyszące.
Nie zależało nam na weselu ze względów finansowych.
Kilka godzin i kasa przepita...a tak będziemy mieli podróż na wypasie !
Najważniejsze żeby robić tak jak się czuje a nie jak wypada.
saphii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 20:39   #6
5tka
Raczkowanie
 
Avatar 5tka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 55
GG do 5tka
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Sami musicie podjąć decyzję.
My nie robimy wesela, tylko małe przyjęcie dla najbliższej rodziny. Będzie 50 osób, zjemy, porozmawiamy, zjemy ciasto, napijemy się . Kto będzie chciał zatańczyć, miejsce się znajdzie. Nie będzie żadnego dj-a, kamerzysty, fotografa. Zdjęciami i filmem zajmie się rodzina. Zawsze coś się później wybierze wartego pokazania .
Tak to mniej więcej będzie wyglądać. Ale my od samego początku nie chcieliśmy wesela. Zaproszeni goście są uprzedzeni,że to nie będzie wesele (chociaż ilość osób wskazuje na małe wesele )
To decyzja indywidualna, każdy sam musi zdecydować czego tak naprawdę chce. Najważniejsze,żebyście Wy byli zadowoleni, bo to w końcu Wasz najważniejszy dzień
5tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 09:14   #7
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Ojj kochana jak ja Cię dobrze rozumiem.. U mnie z moją rodziną też nie jest kolorowo, w dodatku moja mama powiedziała, że nie będzie jej na weselu bo sala jest za daleko (30 km od kościoła). Moi rodzice są po rozwodzie. Tata mi pomaga w kwestii finansowej, ale czy będzie na weselu to nie wiem... Także sama jestem ciekawa jak będzie wyglądać moje wesele...
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 11:30   #8
MychaCz
Raczkowanie
 
Avatar MychaCz
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez saphii Pokaż wiadomość
Dla nas to była starta pieniędzy. Wolelismy przeznaczyc te pieniądze na podróż poślubną.
Zdecydowaliśmy się na kolację weselną dla ok 40 osób. Zaprosilismy najbliższych.
Rodzina w naszym przypadku to 100 osób , drugie tyle to znajomi, bo przecież jak wesele to nie wypada robić selekcji a dodatkowo osoby towarzyszące.
Nie zależało nam na weselu ze względów finansowych.
Kilka godzin i kasa przepita...a tak będziemy mieli podróż na wypasie !
Najważniejsze żeby robić tak jak się czuje a nie jak wypada.
U nas było tak samo. 40 osób, zabawa, tańce do północy i starczy.
Kasa została na podróż poślubną i pierwszy miesiąc razem
MychaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:06   #9
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

My mieliśmy małe przyjęcie - z nami były 23 osoby
Był dj, pierwszy taniec, oczepiny (takie tylko symboliczne), większość gości tańczyła
Całość zakończyła się ok. 1:30

Myślałam, że może będziemy żałować, ale to był super wybór
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 20:58   #10
Agis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 33
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez 23wiosna Pokaż wiadomość
Witam!
Współnie z moim Tż zastanawiamyy się co wybrać? proszę o opinie. Z jednej strony marzenia o wyjątkowym dniu ślubu związane były od dziecka z dużym weselem, któe podkreśli wyjątkowość tego dnia, jedynego w całym życiu. Z drugiej strony współczesne realia:
-wysokie koszty (sala+ orkiestra+ kamerzysta+forograf+ wodzirej+obrączki+ itp = 30 000),
-konflikty rodzinne, głównie spadkowe, które utrudniają organizacje, z obawy przed wybuchem awantury na weselu, niesprzyjajacej atmosfery
- nieprzychylność rodziców, którzy są niezadwoleniu z mojego wyboru przyszłego męża
Trudno przewidzieć jak takie wesele mogło by wyglądać. Pozatym wysokie koszty trochę nas przerażają, ponieważ pozbawią nas oszczędności na przyszłe- nowe życie.
Moim zdaniem już odpowiedziałaś sobie na pytanie co wybrać Wyjątkowość tego dnia możecie podkreślić w inny sposób, jak wyprawiając wielkie wesele. Zgadzam się, że jest to jeden z najważniejszych dni w życiu i na wiele sposobów można podkreślić jego wyjątkowość. Konflikty rodzinne, niesnaski związane z kwestią spadkową, gęsta atmosfera... Do tego piszesz że rodzice nie są przekonani do przyszłego męża... nie lepiej zrobić mniejsze przyjęcie po ślubie i razem cieszyć się sobą, np. wyjeżdzając w fajną podróż, nie oglądając się na opinie, pomysły innych, niż wydać kupę kasy i mieć świadomość, że nikt się fajnie nie bawi?
Agis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 22:56   #11
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

My tez mielismy raczej takie przyjecie. Na 35 osob. Najblizsza rodzina i przyjaciele-zadnych dalszych krewnych czy znajomych 'bo wypada'. Od strony TZ to juz wogole tylko rodzice i siostra bo nie przepada za swoja rodzina.
Nie uwazam ze liczba gosci czy dlugosc imprezy decyzuje o wyjatkowosci dnia...
A jesli finansowo jest to dla Was obciazenie to mysle ze odpowiedz jest prosta. Ja na pewno nie robilabym sobie klopotow finansowych dla jednego dnia zabawy.
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 11:10   #12
wielbicielka_stokrotek
Raczkowanie
 
Avatar wielbicielka_stokrotek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 156
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

my organizujemy tylko obiad dla najbliższych ( razem z nami 19 osób) ze 2 godzinki i zmykamy w podróż poślubną


jeśli przerażają Was koszty tego przedsięwzięcia, a na dodatek obawiacie się o atmosferę uważam że bez sensu się szarpać
__________________



chcesz się znaleźć w świcie naturalnego piękna Marizy
napisz do mnie



zapraszam www.pieknazmariza.klubmariza.pl

wielbicielka_stokrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:11   #13
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

my planujemy male wesele na gora 35 osob najblizsza rodzina do około 2 w nocy z jednym muzykiem
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 19:50   #14
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez Kohnelia20 Pokaż wiadomość
my planujemy male wesele na gora 35 osob najblizsza rodzina do około 2 w nocy z jednym muzykiem
My mieliśmy przyjęcie na 31 osób Właśnie do 2 w nocy
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 09:02   #15
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
My mieliśmy przyjęcie na 31 osób Właśnie do 2 w nocy
i jak było ? troszke mam obawy że tak mało osob że moze dziwnie bedzie ale będzie muzyka to wiadomo jakoś się z alkoholem ludzie chyba rozkręca co
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:49   #16
Diversification
Rozeznanie
 
Avatar Diversification
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 722
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Podejrzewam, że każdej kobiecie marzy się wielkie przyjęcie, biała suknia, w której wyglądałaby jak królowa, a na pewno mnie.
Jednak w Waszej sytuacji nie jest to najlepsze rozwiązanie choćby i z powodu konfliktów w rodzinie, stosunku Twoich rodziców do Twego przyszłego męża, więc może lepiej zdecydować się na skromne wesele, bo przecież najważniejsza jest Wasza miłość i żebyście byli ze sobą szczęśliwi, prawda?!
__________________
Możesz uciec od szumu rzeki i liści na wietrze, ale prawdziwy hałas jest w Tobie.



61 kg - ... - 50 kg
dam radę!


Diversification jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:49   #17
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez Kohnelia20 Pokaż wiadomość
i jak było ? troszke mam obawy że tak mało osob że moze dziwnie bedzie ale będzie muzyka to wiadomo jakoś się z alkoholem ludzie chyba rozkręca co
Jak dla mnie nie było dziwnie, fajnie było
Alkohol, muzyka i ludzie się rozkręcili, tak jak mówisz
Starsze osoby po pewnym czasie zaczęły się nudzić, ale tak samo zaczęłyby się nudzić na dużym weselu, bo co tu robić, jak się nie tańczy?
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 23:30   #18
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

my mieliśmy przyjęcie ślubne na 40 osób, chociaż początkowo miało być jedynie na 25 osób najbliższej rodziny, jednak znajomi się poobrażali.. więc rozszerzyliśmy listę. koperty pokryły nam koszty kolacji.
przyjęcie organizowaliśmy w krokodylu na starówce, wnętrza bogate jak na Gesslerową przystało i piękne.
okrągłe stoły po 8 osób, wielkie białe bukiety kwiatów, wykwintne jedzenie, spokojna muzyka w tle, toasty, życzenia, rzucanie wiankiem, wcześniej witanie szampanem.. wszystko było, jak na normalnym weselu. po obiedzie przystawki do oporu /talerz się kończy, wymieniali na następny/, jak dla mnie było wspaniale, aż goście nie chcieli wychodzić. pieniądze zainwestowaliśmy w fotografa, który zrobił nam album książkę w skórzanej oprawie i mamy piękną pamiątkę.

jedno zdjęcie zresztą zamówiliśmy na ścianę w jakiejś firmie internetowej, co Steczkowska robiła zdjęcia do swojego programu. i mamy taki duży obraz. za 300 zł.

także nie ma co szaleć z tym weselem, tym bardziej że różnica pomiędzy kopertami a kosztami bywa spora. ludzie teraz dają średnio po 200-300 zł od pary. a niektórzy dają prezenty pomimo wyraźnej prośby o koperty.
zauważyłam, że w Wawie odchodzi się od tradycyjnych wesel, większość moich znajomych jednak kieruje się ceną i tym że wesele to koszt 30 tysi wzwyż, a przyjęcie 10 tysi - odpada orkiestra, autobusy dla gości i wiele innych kosztów. przyjęcia takie zwykle są poza miastem, więc brak dowozu często bywa faux paux.

poza tym.. nie czarujmy się.. wesele to nie jest żadna fajna impreza dla młodych.. wzruszający jest moment zaślubin, a potem wystarczy sam obiad dla uczczenia chwili. te wszystkie prosiaki, muzyka etc. to jest dla gości, młodzi muszą się tylko nachodzić i ze wszystkimi pogadać, bo tak wypada.. potem i tak wszyscy niezadowoleni, bo albo orkiestra się upiła, albo kelner niemiły, albo cośtam i zawsze ktoś niezadowolony. i za co? za kilkadziesiąt tysięcy. więc po co?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 00:30   #19
diablica83
Raczkowanie
 
Avatar diablica83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 34
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

u mnie będzie podobnie ;-)
jasne że gdyby była kasa to bym sobie zrobiła małe wesele (takie było zamierzenie ) ale że kasy nie ma wystarczy mi mała kolacja dla najbliższej rodziny ;-)
jestem już po ślubie cywilnym- w październiku będzie 2 lata ;-)
wtedy też zrobiliśmy sobie imprezka w domu dla świadków a wieczorem spotkaliśmy na disco ze znajomymi i było super hehe
a teraz...
planuje sobie wynająć małą salkę dla gości <ok 30 os) ;-) jedzenie sobie przyrządzę wcześniej jakiś tort do tego alkohol muzyczka w tle
zamiast wydawać kasę na weselę wolałabym jechać gdzieś w jakąś podróż, kto wie może się uda ;-) mam zamiar na to przeznaczyć jakiś 1000 zł
sukienkę będę miała białą albo beżową koszt 140 zł jakieś ładniutkie buciki 100 zł do tego bukiet i tyle ;-) czyż nie jestem oszczędną panną młodą? hehehe ważne żeby być zadowolonym z własnego wyboru
diablica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 14:25   #20
dudusiu
Wtajemniczenie
 
Avatar dudusiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: pudełko po zapałkach .
Wiadomości: 2 705
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
my mieliśmy przyjęcie ślubne na 40 osób, chociaż początkowo miało być jedynie na 25 osób najbliższej rodziny, jednak znajomi się poobrażali.. więc rozszerzyliśmy listę. koperty pokryły nam koszty kolacji.
przyjęcie organizowaliśmy w krokodylu na starówce, wnętrza bogate jak na Gesslerową przystało i piękne.
okrągłe stoły po 8 osób, wielkie białe bukiety kwiatów, wykwintne jedzenie, spokojna muzyka w tle, toasty, życzenia, rzucanie wiankiem, wcześniej witanie szampanem.. wszystko było, jak na normalnym weselu. po obiedzie przystawki do oporu /talerz się kończy, wymieniali na następny/, jak dla mnie było wspaniale, aż goście nie chcieli wychodzić. pieniądze zainwestowaliśmy w fotografa, który zrobił nam album książkę w skórzanej oprawie i mamy piękną pamiątkę.

jedno zdjęcie zresztą zamówiliśmy na ścianę w jakiejś firmie internetowej, co Steczkowska robiła zdjęcia do swojego programu. i mamy taki duży obraz. za 300 zł.

także nie ma co szaleć z tym weselem, tym bardziej że różnica pomiędzy kopertami a kosztami bywa spora. ludzie teraz dają średnio po 200-300 zł od pary. a niektórzy dają prezenty pomimo wyraźnej prośby o koperty.
zauważyłam, że w Wawie odchodzi się od tradycyjnych wesel, większość moich znajomych jednak kieruje się ceną i tym że wesele to koszt 30 tysi wzwyż, a przyjęcie 10 tysi - odpada orkiestra, autobusy dla gości i wiele innych kosztów. przyjęcia takie zwykle są poza miastem, więc brak dowozu często bywa faux paux.

poza tym.. nie czarujmy się.. wesele to nie jest żadna fajna impreza dla młodych.. wzruszający jest moment zaślubin, a potem wystarczy sam obiad dla uczczenia chwili. te wszystkie prosiaki, muzyka etc. to jest dla gości, młodzi muszą się tylko nachodzić i ze wszystkimi pogadać, bo tak wypada.. potem i tak wszyscy niezadowoleni, bo albo orkiestra się upiła, albo kelner niemiły, albo cośtam i zawsze ktoś niezadowolony. i za co? za kilkadziesiąt tysięcy. więc po co?
myślę tak samo, ale mój narzeczony uparty jest jak osioł. no cóż, przecież lepiej wydać 30 tysięcy żeby goście mogli się najeść, opić i potem narzekać, niż np. wykończyć sypialnię, kuchnię i łazienkę w nowym domu.
__________________
I could have been a princess, you'd be a king
could have had a castle and worn a ring
but no...

you stole my star
lalalalalalala....
dudusiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 09:57   #21
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

macie 2 lata do ślubu i wiele może się zmienić. zrób kosztorys i daj mu porównanie, że za tą kasę moglibyście zrobić łazienkę, albo cokolwiek bądź co planujecie. albo wiesz co? najlepiej zrób kosztorys wesela. znajdź najdroższą salę, kaczkę jako danie główne, limuzynę do ślubu, autokar dla gości, lokal koniecznie poza miastem, drogi alkohol, tort za kilkaset złotych, orkiestra za 3 koła i policz mu ile wyjdzie. plus fotograf, bo koniecznie chcesz profesjonalnego, a swoją drogą polecam naszego - tomasz kurzydlak, nam zrobił książkę zamiast klasycznego albumu w skórzanej oprawie. no. i wylicz wszystko, jak zobaczy, że to 50 tysi łącznie z noclegiem gości, to mu się odechce. zapytaj skąd zamierza wziąć kasę i co zrobicie po ślubie, jak wydacie całe oszczędności. powiedz, że w wielu firmach są teraz cięcia i w takich czasach trzeba oszczędzać, a nie ładować kasę na autokar dla gości. naprawdę, nam się udało zrobić super imprezę bez takich kosztów. trzeba tylko poświęcić kilka tygodni na wyszukanie lokalu. fajna jest ta strona gdziewesele, czy coś takiego, dużo jest miejsc do wyboru.
nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli z okolic Wawy, to mogę coś fajnego doradzić.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 22:34   #22
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez dudusiu Pokaż wiadomość
myślę tak samo, ale mój narzeczony uparty jest jak osioł. no cóż, przecież lepiej wydać 30 tysięcy żeby goście mogli się najeść, opić i potem narzekać, niż np. wykończyć sypialnię, kuchnię i łazienkę w nowym domu.
Jak macie takie podejście do wesela to po co robić?
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 23:04   #23
dudusiu
Wtajemniczenie
 
Avatar dudusiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: pudełko po zapałkach .
Wiadomości: 2 705
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Jak macie takie podejście do wesela to po co robić?
ja mam generalnie takie podejście do wesel, bo nie lubię tego typu imprez, ale jeżeli będzie, to będzie. wielkiego problemu z tego nie będę robić
__________________
I could have been a princess, you'd be a king
could have had a castle and worn a ring
but no...

you stole my star
lalalalalalala....
dudusiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 11:31   #24
asienka_1005
Raczkowanie
 
Avatar asienka_1005
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 406
Dot.: tradycyjne wesele czy małe przyjęcie?!

I ja się wtrącę- oboje z moim Narzeczonym również zastanawialiśmy się, czy lepiej zrobić wesele na ok. 70 osób (bo taki jest skład naszych rodzin i przyjaciół), czy też uroczysty obiad, na który nas osobiście jedynie stać (tylko dla ścisłego rodzinnego grona, wyszłoby jakieś niecałe 20 osób).
Przyznam, że i opinie znajomych zwłaszcza były podzielone- jedni uważają tradycyjne wesele za stratę kasy, drudzy- że to jedyna taka okazja, a ślub ma się tylko raz w życiu (przynajmniej jak dla nas).
Po rozmowach z moją Mamą, także rodzicami Narzeczonego doszliśmy do wniosku, że chcemy jednak wesela. Koszta są faktycznie większe, trzeba się bardziej przyłożyć i pilnować organizacji... Jednak- koszta kosztami, nerwy nerwami... Ale o tym wszystkim się zapomina, gdy ślub jest coraz bliżej i ta perspektywa, by- jak powiedziała moja Mama- Asieńka mogła być najpiękniejszą Panną Młodą
Dlatego wszystko tak naprawdę zależy od Was, rozważcie wszystkie "za" i "przeciw"... A najważniejsze, byście oboje byli szczęśliwi- czy to podczas skromnego przyjęcia, czy hucznego wesela!
__________________
"Bezapelacyjnie... do samego końca- mojego lub jej..."


http://s7.suwaczek.com/20120609290113.png
asienka_1005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.