skora po opalaniu. Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-05, 20:39   #1
21honey
Zadomowienie
 
Avatar 21honey
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 023

skora po opalaniu. Pomocy


Witam
Mam nadzieje ze i Tym razem mi pomozecie bo jestem w despracji.
Mianowicie chodzi o to ze chyba przesadziłam ze słoncem, nigdy nie opalałam sie na czerwono, lecz zazwyczaj miałam ładny brazowy odcien opalenizny. Tym razem musiałam przeholować bo plecy mam praktycznie czarne i zauwazyłam kilka dni temu plamke na wysokosci naramki od stanika, potarłam skore kawałek dalej i zrobiła sie nastepna.;/
Skora "jako tako" nie schodzi ale wyglada tak jak by sie łuszczyła. jaki macie sposob na sciagniecie tej warstwy?? moge zrobic peeling czy wyjda mi jeszcze wieksze plamy?
__________________
Wymiana :)
21honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 16:17   #2
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: skora po opalaniu. Pomocy

według mnie te plamki moga być troche niebezpieczne.. bo jednak z słoncem nie można przesadzać.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:02   #3
21honey
Zadomowienie
 
Avatar 21honey
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 023
Dot.: skora po opalaniu. Pomocy

to wyglada jak jasniejszy plac po zejsciu skory i jak potre dalej to robi sie tak samo tylko pytanie czy mam zetrzec to jakos czy poczekac az samo zejdzie??
boje sie ze jak zaczne grzebac bede wygladała jak krowa łaciata
__________________
Wymiana :)

Edytowane przez 21honey
Czas edycji: 2012-08-06 o 20:04
21honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:32   #4
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: skora po opalaniu. Pomocy

Nie rób peelingu, skóra po kąpielach słonecznych jest wrażliwsza, możesz sobie ją podrażnić.

NAWILŻAJ przede wszystkim, polecam balsam do suchej i bardzo suchej skóry z neutrogeny. Nie jest tani (ja ostatnio w rossmannie trafiłam na promocję, może jeszcze jest), ale bardzo dobry. Świetnie nawilża i chroni skórę. Zrezygnuj chwilowo z kąpieli słonecznych - jeśli już musisz chroń skórę wysokim filtrem.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 15:25   #5
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: skora po opalaniu. Pomocy

Cytat:
Napisane przez InkaNovinka Pokaż wiadomość
Nie rób peelingu, skóra po kąpielach słonecznych jest wrażliwsza, możesz sobie ją podrażnić.

NAWILŻAJ przede wszystkim, polecam balsam do suchej i bardzo suchej skóry z neutrogeny. Nie jest tani (ja ostatnio w rossmannie trafiłam na promocję, może jeszcze jest), ale bardzo dobry. Świetnie nawilża i chroni skórę. Zrezygnuj chwilowo z kąpieli słonecznych - jeśli już musisz chroń skórę wysokim filtrem.
Żadnego ścierania ani drapania.
Poparzyłam ręce i potem drapałam bo swędziało jakbym zostawiła w spokoju toby się sama zagoiła, natomiast po moich pazurkach wdał się stan zapalny, wyszły szpecące czerwone krostki - musiałam potem smarować kremem leczniczo nawilżającym i leczyć długo podrażnioną skórę, moje zdrapane poparzenie goiło się 4 miesiące.

Radzę ci kup w aptece żel na oparzenia np: Entil firmy Aflofarm, żeby nawilżyć skórę zwykły krem Alantan w metalowej tubie, Alantan możesz zamienić na Bephanten jakbyś chciała coś droższego no i tyle używałam ale za to przez długi okres czasu i nawet 2 razy dziennie.

A mogłam nie drapać, a ręce tak samo do drapania szły jaki i tobie.
Pytasz o ściąganie warstwy wierzchniej skóry - nie rób tego - mocno ją nawilżaj a sama dojdzie do siebie.
Nie używaj ostrej gąbki do kąpieli na poparzenia, bo to jest tak jakbyś ścierała i drapała skórę.
Delikatnie z oparzeniami
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 19:40   #6
21honey
Zadomowienie
 
Avatar 21honey
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 023
Dot.: skora po opalaniu. Pomocy

dziekuje za porady bo ja juz zaopatrzyła sie w szorstka gąbkę i chciałam sie szorowac zeby zetrzec ta skore bo wkurza mnie ze jestem łaciata na plecach.ile mniej wiecej bedzie trwało az mi sie wyrowna wszystko??
30stego mam uroczystosc i suknie bez plecow...;/mam nadzieje ze do tego czasu bedzie juz oki
__________________
Wymiana :)
21honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 06:54   #7
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: skora po opalaniu. Pomocy

Ile poparzenie się utrzymuje? Trudno powiedzieć, poproś kogoś z rodziny by ci plecy posmarował, sama sobie nie posmarujesz dokładnie.
Jak się nie drapie to szybko skóra staje się brązowa albo zejdzie sama.
Jak ją zranisz, to pójdzie krew a potem się porobią strupki.
Bez drapania do 30 się ukoi
A jakby coś zostało to niestety ale Bolerko
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 13:15   #8
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: skora po opalaniu. Pomocy

Cytat:
Napisane przez 21honey Pokaż wiadomość
dziekuje za porady bo ja juz zaopatrzyła sie w szorstka gąbkę i chciałam sie szorowac zeby zetrzec ta skore bo wkurza mnie ze jestem łaciata na plecach.ile mniej wiecej bedzie trwało az mi sie wyrowna wszystko??
30stego mam uroczystosc i suknie bez plecow...;/mam nadzieje ze do tego czasu bedzie juz oki


Schodzenie tych plam jest indywidualne, zależy to od skóry. Ja miałam dawno temu takie plamy. Schodziły rok,ale ja byłam wtedy porządnie spalona.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 14:16   #9
21honey
Zadomowienie
 
Avatar 21honey
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 023
Dot.: skora po opalaniu. Pomocy

jako tako nie doznalam typowego poparzenia, bo opalam sie na brazowo zazwyczaj. Po paru dniach od opalania zauwazyłam jasniejsze place na skorze..dokładnie pod naramka od stanika czli podczas ruszania musiało sie obetrzec i skora zaczeła schodzic w tym miejscu i dajej potarłam reka i zaczeła tak jak by schodzic. mam nadzieje ze jak najszybciej złuszcze sie do konca bez zadnych plam i przebarwień...bez peelingow i szorowania gabka
__________________
Wymiana :)
21honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.