Rekonwalescencja po usunięcia tłuszczaka.Pytanie do lekarzy lub osób znających temat. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-07, 18:24   #1
magmaran
Raczkowanie
 
Avatar magmaran
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 98

Rekonwalescencja po usunięcia tłuszczaka.Pytanie do lekarzy lub osób znających temat.


Witam. Kilka dni temu przeszłam zabieg chirurgicznego usunięcia sporego tłuszczaka, który był umiejscowiony na plecach. Mam szew długości ok. 5 cm., rana została zszyta śródskórnie. W przyszłym tygodniu mam mieć usunięte szwy. Oczywiście zależy mi, aby wszystko goiło się jak najbardziej prawidłowo i aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Zostałam tylko poinformowana, aby rany na razie nie moczyć, a przemywać ją raz dziennie środkiem "Oscenisept" oraz zaklejać opatrunkiem. W związku z tym mam pytania co do postępowania i pielegnacji rany w najbliższych dniach, tygodniach. Przede wszystkim jak długo zaleca się nie moczyć rany, czy po wyjęciu szwów będę mogła ją już normalnie myć, po jakim czasie mogę zacząć stosować na nią żel silikonowy na blizny i po jakim czasie można pić alkohol (oczywiście w rozsądnej ilości) ponieważ w przyszłym tygodniu czeka mnie mała uroczystość rodzinna. Za wszystkie odpowiedzi osób znających temat oraz Pana doktora będę szczerze wdzięczna. Pozdrawiam, Magdalena
__________________

magmaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-07 19:24:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.