pielęgniarstwo -profesja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-23, 12:10   #1
winterwind
Przyczajenie
 
Avatar winterwind
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: korytko
Wiadomości: 17
GG do winterwind
Talking

pielęgniarstwo -profesja


Hej!

Grzebałam na forum i nigdzie nie mogłam znaleźć jakiegoś wątku dla pielęgniarek, już po szkole. Dla chętnych zaś mnóstwo tematów.

Nie mam w rodzinie pielęgniarek, jedynie mama i ciotki mojej znajomej służą mi pomocą i radą. To wciąż dla mnie mało, dlatego pytam się: gdzie te pielęgniarki?
Odezwijcie się!

Jestem świeżo po licencjacie z pielęgniarstwa i rozpaczliwie poszukuję pracy, aby zarobić na dalsze kształcenie Jedną z prawdopodobnych ofert jest instrumentariuszka. Czy któraś z Wizażanek jest pielęgniarką, pracującą na bloku operacyjnym? Podzielcie się informacjami, łaknę wiedzy...

Gdyby jednak istniał taki wątek, proszę o przeniesienie i pozdrawiam
winterwind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 20:53   #2
wildcrazychild
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 68
Dot.: pielęgniarstwo -profesja

Hej
Jestem pielęgniarką i szczerze powiedziawszy zastanawiam się nad zmianą profesji. Pracuję dopiero od 8 miesięcy a już czuję wypalenie zawodowe Może praca na bloku jest fajniejsza ale w oddziale to istna masakra (przynajmniej dla mnie). Oczywiście nie chcę Cię zniechęcać. Z pewnością jest mnóstwo pielęgniarek zadowolonych ze swojej pracy.
wildcrazychild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 11:41   #3
kf123
Raczkowanie
 
Avatar kf123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: środek PL
Wiadomości: 39
Dot.: pielęgniarstwo -profesja

Cytat:
Napisane przez winterwind Pokaż wiadomość
Hej!

Grzebałam na forum i nigdzie nie mogłam znaleźć jakiegoś wątku dla pielęgniarek, już po szkole. Dla chętnych zaś mnóstwo tematów.

Nie mam w rodzinie pielęgniarek, jedynie mama i ciotki mojej znajomej służą mi pomocą i radą. To wciąż dla mnie mało, dlatego pytam się: gdzie te pielęgniarki?
Odezwijcie się!

Jestem świeżo po licencjacie z pielęgniarstwa i rozpaczliwie poszukuję pracy, aby zarobić na dalsze kształcenie Jedną z prawdopodobnych ofert jest instrumentariuszka. Czy któraś z Wizażanek jest pielęgniarką, pracującą na bloku operacyjnym? Podzielcie się informacjami, łaknę wiedzy...

Gdyby jednak istniał taki wątek, proszę o przeniesienie i pozdrawiam
Odświeżę temat, bo też jestem bardzo ciekawa.
kf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 14:00   #4
ladyin26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: pielęgniarstwo -profesja

Szkoda, że brak odzewu. Ja pracuję w zawodzie pielęgniarki 2 rok. Nie jestem zadowolona. Robię to tylko dlatego, że potrzebuję pieniędzy i muszę się sama utrzymać. Myślę o odejściu z zawodu. To trudna, wyczerpująca praca, która wysysa z człowieka całą energię, zapał, wrażliwość. Kończąc studia myślałam, ze jestem aż pielęgniarka, teraz wiem, że jestem tylko pielęgniarką a do tego służącą, osobą na której można się "wyżyć". Jest ciężko fizycznie, psychicznie, brakuje chętnych do pracy (jest mnóstwo wolnych etatów)
ladyin26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 22:22   #5
betka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: pielęgniarstwo -profesja

Temat widzę stary i mało popularny, ale dodam coś od siebie jestem pielęgniarką od 2,5 roku, pracuję na oddziale. Podobnie jak dziewczyny wyżej mam chwile zwątpienia, ale tak naprawdę nie wyobrażam sobie żebym zrezygnowała z zawodu. To, jak wygląda nasza praca w dużej mierze zależy od nas samych. I ważne jest też, aby dobrać specyfikę oddziału do naszych oczekiwań. Moje koleżanki pracują na bloku, głównie jako instrumentariuszki, ja z kolei nie odnalazłabym się tam. W swojej pracy ważny jest dla mnie kontakt z pacjentem, jego różne przypadki i sytuacje życiowe. To pozwala mi wczuć się w jego sytuacje. Z mojej perspektywy praca na bloku jest monotonna, a brak kontaktu z pacjentem dodatkowo by mnie zamykało. Także najlepiej samemu ukierunkować się na konkretny rodzaj naszej pracy i co najważniejsze - znać swoją wartość i nie dać sobie wmówić, że nic nie znaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
betka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 23:22:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.