Co to za strój? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-04, 22:24   #1
Lannia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17

Co to za strój?


To tak, chodzi o to,że studniówki w naszej szkole są tematyczne i w tym roku wpadliśmy na pomysł by tematem przewodnim były obrazy. Tak więc każdy ma się przebrać za jakąś postać z obrazu i cóż... Wiecie może cóż takiego ma na sobie mężczyzna na tym obrazie?

http://www.impresjonizm.art.pl/renoir/renoir24.jpg

Nie wygląda mi to ani na frak, ani na smoking. Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Lannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 23:08   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Co to za strój?

Cytat:
Napisane przez Lannia Pokaż wiadomość
To tak, chodzi o to,że studniówki w naszej szkole są tematyczne i w tym roku wpadliśmy na pomysł by tematem przewodnim były obrazy. Tak więc każdy ma się przebrać za jakąś postać z obrazu i cóż... Wiecie może cóż takiego ma na sobie mężczyzna na tym obrazie?

http://www.impresjonizm.art.pl/renoir/renoir24.jpg

Nie wygląda mi to ani na frak, ani na smoking. Będę bardzo wdzięczna za pomoc
mi to na nic innego niż na frak nie wygląda... albo na hym.. taką angielską, długą własnie po kolana marynarkę ( bywają na allegro)

swoją drogą - pytam z ciekawości - a skąd ktoś inny będzie wiedział, że strój akurat z obrazu a nie po prostu ? Macie te obrazu przynieść ze sobą czy macie mnóstwo znawcó sztuki w szkole.. bo ja sobie jakoś nie wyobrażam, żeby to było jakoś specjalnie widać, że strój z obrazu...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 23:18   #3
Lannia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: Co to za strój?

Ale frak ma zwężane owo rozcięcie, dlatego nie wydaje mi się żeby to było to


A to dlatego,że chodzimy do szkoły plastycznej, w której dość ważną rolę odgrywa taki przedmiot jak historia sztuki. Zresztą w naszej szkole, a na pewno w mojej klasie bardzo się angażujemy w takich sprawach i dlatego większość strojów będzie jak najwierniej odwzorowywała wybrane obrazy.
Lannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 14:24   #4
adusik
Zadomowienie
 
Avatar adusik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 406
Dot.: Co to za strój?

Mnie się wydaje że to frak
na obrazie postać jest w ruchu, więc może to rozcięcie trochę inaczej przez to wyglądać

coś co może Ci pomóc:

"Frak - jest najbardziej uroczystym strojem wieczorowym, dlatego też nosimy go po godzinie 19-tej podczas oficjalnych obiadów, przyjęć bufetowych, uroczystych premier i koncertów, w których biorą udział najwyżsi dostojnicy państwowi. Frak uszyty jest z czarnego sukna, jego klapy pokryte są jedwabnym atłasem, na zewnętrznych szwach spodni znajdują się podwójne jedwabne lampasy. Do fraka nosi się specjalną koszulę z bardzo sztywnym gorsem i usztywnianymi mankietami. Stojący kołnierzyk z zagiętymi rogami pokrywa biała muszka (uwaga! Czarna muszka do fraka zarezerwowana jest tylko dla kelnerów). Uzupełnieniem stroju jest biała kamizelka, czarne jedwabne skarpetki oraz czarne lakierki. Proszę pamiętać, że przy fraku spodnie nie mogą za mocno opadać, ani być zbyt wysoko podciągnięte, dlatego też najlepiej układają się one noszone na szelkach. Strój może być uzupełniony czarnym lub szarym płaszczem, białym szalikiem, cylindrem i białymi rękawiczkami z koźlej skóry. Panuje opinia, iż fraka nie da się pogodzić z nowoczesnym zegarkiem, więc albo z niego zupełnie rezygnujemy zakładając frak lub też nosimy zegarek kieszonkowy na łańcuszku umocowanym do guzika spodni i lekko zwisającym na zewnątrz kieszeni. Zegarek taki nosimy w lewej kieszeni kamizelki lub w lewej kieszeni spodni"

i kilka fotek:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z5402662X.jpg (27,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg frak.jpg (9,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg frak%20klasyczny_27na40mm.jpg (20,6 KB, 10 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=392868


---------------------------------------------

zaczynam blogować: http://shawl.bloblo.pl/

http://shawl.maxmodels.pl





adusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 17:34   #5
Lannia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: Co to za strój?

Tak to będzie jednak frak. Znalazłam jego historie i wychodzi na to,że w 1882 (rok powstania owego obrazu) był on już strojem wieczorowym.

Około roku 1740 frak stanowił ubiór dzienny, był rozwinięciem ubioru żołnierskiego i angielskiej mieszczańskiej peleryny sukiennej. Od połowy wieku XIX szyje się go niemal wyłącznie z czarnego sukna, od tego czasu frak stał się wyłącznie strojem wieczorowym.

Teraz już wiem w co wcisnę mojego partnera
Bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam za nieufność
Lannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 18:06   #6
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Co to za strój?

ale fajny pomysł na studniówkę
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 19:23   #7
Lannia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: Co to za strój?

Ba do tego jeszcze będzie fajna dekoracja, którą sami robimy. Szkoła nasza zmieni się w muzeum, w którym obrazy będą przestrzenne. A w owym temacie wszyscy znajdą coś dla siebie, choć nie łatwo było mi znaleźć parę i do tego by kobieta była blondynką
Lannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.