To co interesuje dziewczyne o USA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-10, 12:08   #1
emi=)*
Raczkowanie
 
Avatar emi=)*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 52

To co interesuje dziewczyne o USA


Hej
W tym roku wylatuje do Chicago na 2 miesiace i mam pełno pytan oraz nadzieje ze mi pomozecie

1. Intereseuja mnie tam sklepy, wiem ze sa Bebe, Abercrombie, Victoria Secrets ale mi chodzi o takie tansze bo jak na polska kieszen te sa dosc drogie...

2. Kiedy sa w Stanach przeceny?? Bo slyszalam ze na wakacjach ale nie wiem dokladnie czy lipiec,sierpien..czy we wszystkich sklepach?

3. Myslicie ze moge kupic tam sprzet iprzywiezc go do Polski? chodzi np o Laptopa?? czy bedzie normalnie działał??

4.Mam problemy z ceru i może sa tam jakies dobre kosmietyki na tradzik? a co do kosmetykow to interesuje mnie tez firma co ma fajne blyszczkido ust-bo bardzo je lubie a nie bede miałą czas na metode prob i bledow.

5.a jak pogoda sie zapowiada?? bo nie wiem jakie ciuszki brac

6. Jest taka opinia ze w Stanach sie tyje, ze nawet samo powietrze tuczy..to prawda? w sumie jest duzo fast foodow, pewno pysznych innych rzeczy..ale czy tycie jest takie konieczne

7. i moze macie jakies ogolne rady co do roznych miejsc, sklepow w Chicago

Wiem ze duzo tych pytan i niektore głupkowate ale wiem ze odpowiedzi na nie przydadza sie wiele ludziom i wszystkie bede w jednym miejscu

Pozdrawiam=)
emi=)* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 23:41   #2
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Cytat:
Napisane przez emi=)*
Hej
W tym roku wylatuje do Chicago na 2 miesiace i mam pełno pytan oraz nadzieje ze mi pomozecie

2. Kiedy sa w Stanach przeceny?? Bo slyszalam ze na wakacjach ale nie wiem dokladnie czy lipiec,sierpien..czy we wszystkich sklepach?

3. Myslicie ze moge kupic tam sprzet iprzywiezc go do Polski? chodzi np o Laptopa?? czy bedzie normalnie działał??

4.Mam problemy z ceru i może sa tam jakies dobre kosmietyki na tradzik? a co do kosmetykow to interesuje mnie tez firma co ma fajne blyszczkido ust-bo bardzo je lubie a nie bede miałą czas na metode prob i bledow.

6. Jest taka opinia ze w Stanach sie tyje, ze nawet samo powietrze tuczy..to prawda? w sumie jest duzo fast foodow, pewno pysznych innych rzeczy..ale czy tycie jest takie konieczne
przeceny - wkleje Ci moj post z innego watku bo mi sie przepisywac nie chce.
Przeceny sa w kazdym sklepie inaczej. W jednym bedzie tak,ze jedna rzecz caala cena a druga (np. taka sama bbluzka tyle ze inny kolor) za darmo albo po polowie ceny.
Jak ja tutaj jestem (CA - Simi Valley) to kazdy sklep inwidualnie. Sa sklepy ktore non stop maja jakies przeceny. Tu nie warto kupywac bluzki za 25 $ bo za kilka dni ona bedzie kosztowac 12 $ (przekonalam sie na sobie)
przeceny sa rozne. Od 30% w gore . Nawet do 60 %.
POza tym takie wieksze przeceny sa na pewno po sezonie zimowym i letnim. tak jak w POlsce.


sprzet - mozesz spokojnie przewiesc do Polski. Bez problemow.

kosmetyki - sama z checia bym sie dowiedziala. Bo po przyjezdzie do Stanow cera mi sie nieco pogorszyla. ale mam nadzieje,ze to chwilowe.


tycie- nie wydaje mi sie, ze powietrze ma takie wlasciowosc

Po prostu jest o wiele wiecej fast foodow. i sa niedrogie. Tluste jedzenie bardziej kusi. Bo mozna taki bar spotakc na kazdym rogu
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 01:26   #3
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

szukaj sklepow typu
ross dress for less
tjmax
walmart
target
wejdz na google.com i wpisz te nazwy a potem sprawdz lokalizacje tych sklepow czy sa w tej okolicy ktorej mieszkasz.
wiem, ze laptom mozesz spokojnie przewiezc.
Tycie- zalezy od Ciebie ..czy skusisz sie na te olbrzymie pudla lodow za kilka $ i slodycze za centy.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 03:13   #4
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Zgadzam sie z Nineczka-co do ciuchow to tylko sklepy Ross Tj maxxx itp-tam sa ciagle przeceny-mozna kupic super ciuch nawet za $3 a buty nawet za $5-maja tez fajne torby i perfumy a nawet kosmetyki.

Co do blyszczykow zajrzyj do sklepow typu Walgreens Target -fajne i niedrogie blyszcyki maja firmy tj:Milani,Cover Girl,NYC
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 17:18   #5
martynek
Raczkowanie
 
Avatar martynek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 320
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Mam pytanie
Dziewczyny czy w stanach nie ma problemu z jogurtami,kefirami?I czy jest cos smako-podobnego do Jogobelli?
Jej troszke sie boje..Nie wiem czy powinnam sie do tego watku przylaczac,ale skoro tu jest o tyciu..
a jogurty zamist słodyczyhihi
Pozdrówki
Marti!
martynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 19:53   #6
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

jest duzy wybor jogurtow. owocowych, nie owocowych. Z kawalkami owocow i bez kawalkow owocow. Bedziesz musiala poeksperymentowac.
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 02:02   #7
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Cytat:
Napisane przez martynek
Mam pytanie
Dziewczyny czy w stanach nie ma problemu z jogurtami,kefirami?I czy jest cos smako-podobnego do Jogobelli?
Jej troszke sie boje..Nie wiem czy powinnam sie do tego watku przylaczac,ale skoro tu jest o tyciu..
a jogurty zamist słodyczyhihi
Pozdrówki
Marti!
Sa jogurty-ale w takich normalnych sklepach nie sa zbyt dobre- ja kupuje jogurty w sklapach organic-sa niezle ale i tak najbardziej mi smakowaly te z Polski
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-13, 02:19   #8
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Cytat:
Napisane przez emi=)*
1. Intereseuja mnie tam sklepy, wiem ze sa Bebe, Abercrombie, Victoria Secrets ale mi chodzi o takie tansze bo jak na polska kieszen te sa dosc drogie...
tansze ciuszki sa np www.rainbowshops.com , www.mandee.com , www.target.com , www.forever21.com , www.nyandcompany.com ,

Cytat:
Napisane przez emi=)*
2. Kiedy sa w Stanach przeceny?? Bo slyszalam ze na wakacjach ale nie wiem dokladnie czy lipiec,sierpien..czy we wszystkich sklepach?
przeceny sa roznie, zaleznie od sklepu, ale wiadomo , ze pod koniec lata beda wyprzedaze letnich ubran-jak wszedzie chyba

Cytat:
Napisane przez emi=)*
3. Myslicie ze moge kupic tam sprzet iprzywiezc go do Polski? chodzi np o Laptopa?? czy bedzie normalnie działał??
Laptopy, aparaty foto itp normalnie dzialaja w PL, radze jednak kupic taki sprzet, ktory bedzie mial serwis w PL.

Cytat:
Napisane przez emi=)*
5.a jak pogoda sie zapowiada?? bo nie wiem jakie ciuszki brac
jak jedziesz na wakacje to ciuszki letnie, bawelniane, lniane itp. Nie wiem jak Chicago, ale NY jest w lecie upalny i wilgotny-prawie jak w saunie

Cytat:
Napisane przez emi=)*
6. Jest taka opinia ze w Stanach sie tyje, ze nawet samo powietrze tuczy..to prawda? w sumie jest duzo fast foodow, pewno pysznych innych rzeczy..ale czy tycie jest takie konieczne
Latwo utuc, bo jedzenie jest tanie w porownaniu z zarobkami, i kto nie mam wewnetrznych hamulcow bedzie wygladal jak prosiaczek Radze za to sprobowac kuchni roznych narodowosci- pojsc do restauracji indyjskiej, meksykanskiej, peruwianskiej, japonskiej, zjesc chinszczyzne ( chicken with garlic souce ) itp.

Cytat:
Napisane przez emi=)*
7. i moze macie jakies ogolne rady co do roznych miejsc, sklepow w Chicago
Bylam w Chicago tylko przejazdem wiec niestety nie pomoge.
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 04:10   #9
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

.

Edytowane przez Reign of light
Czas edycji: 2012-04-29 o 16:43
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 10:05   #10
martynek
Raczkowanie
 
Avatar martynek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 320
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Dzieki dziewczynki!uspokoiłyscie mnie..no własnie,ale nic nie zastapi mojej Jogobelli o smaku panna cotta((((
a danonkow nie znosze,ale ja to panikara jestem hihi pozdrówki i usciski dla Was!dzieki za pomoc
martynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 00:50   #11
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Cytat:
Napisane przez Reign of light
Tu kilka tanich sklepow:
http://www.jcpenney.com/jcp/default.aspx
http://www.kohls.com/main/home.jsp
http://www.tjmaxx.com/index.asp
http://www.marshallsonline.com/
http://www.bonton.com/index.asp
http://www.target.com/
http://www.oldnavy.com/
Przeceny sa ciagle chyba, albo ja mam takie szczescie, ze zawsze trafiam na swietne obnizki
Sprzet tu:
http://www.bestbuy.com/site/index.js...ref=25&loc=SMX
http://www.walmart.com/
Taniutkie kosmetyki, tutaj:
http://www.cvs.com/
Nie wiem jaka jest pogoda w Chicago(dzis bylo71F, czyli 21*C)
Ale mozesz sprawdzac tu
http://www.weather.com/
Jedzenie...coz, ja juz przytylam 6kg
Jogurty sa, znajdziesz takie Danonki, ale Jogobelli nic nie zastapi
Ale za to maja najcudowniejsze lody na swiecie!!!
Musisz sprobowac reese's, mnie strasznie smakuja
i juz wiadomo czemu przytylam
Pozdrawiam i milej podrozy zycze
Jak cos mi sie przypomni, to dopisze.
Przy okazji pozdrawiam Czarnego Elfika i gratuluje pracy
Dzieki za pozdrowienia i gratulacje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-14, 12:45   #12
emi=)*
Raczkowanie
 
Avatar emi=)*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 52
Thumbs up Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Dziękuje bardzo Kobitki za odpowiedzi
czekam na nastepne
emi=)* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 03:34   #13
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

odnosnie sprzetu, to kup koniecznie przetwarzacz pradu, bo jak podlaczysz laptop do ladowania w Polsce to moze sie spalic; tutaj jest 110 v,a w polsce 220, i wtyczke ktora z jednej strony ma wejscie na wtyczke "amerykanska" a z drugiej na "polska", tutaj sa inne wtyczki niz w polsce; chyba ze sa laptopy ktore dzialaja i w stanach i w polsce bez potrzeby uzycia przetwarzacza, ale najlepiej zapytac w sklepie
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 05:27   #14
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Cytat:
Napisane przez janebw
odnosnie sprzetu, to kup koniecznie przetwarzacz pradu, bo jak podlaczysz laptop do ladowania w Polsce to moze sie spalic; tutaj jest 110 v,a w polsce 220, i wtyczke ktora z jednej strony ma wejscie na wtyczke "amerykanska" a z drugiej na "polska", tutaj sa inne wtyczki niz w polsce; chyba ze sa laptopy ktore dzialaja i w stanach i w polsce bez potrzeby uzycia przetwarzacza, ale najlepiej zapytac w sklepie
Ja juz gdzies to pisalam, ze np laptopy nie potrzebuja zadnych przetwarzaczy!!!Potrzebna tylko przelotka do wtyczki, bo dziurki w scianie mamy inne .
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 17:00   #15
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

zobacz ten watek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=prad
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 10:03   #16
emi=)*
Raczkowanie
 
Avatar emi=)*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 52
Dot.: To co interesuje dziewczyne o USA

Wlasnie tez tak myslalam ze tylko wtyczka do gniazdka potrzebna bo w Polsce inny kontakt, mam nadzieje ze jak podłacze to nie wylece wraz z laptopem w powietrze
emi=)* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.