Gra o tron - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 06:45   #1741
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez LyraPotter Pokaż wiadomość
Nie mam zamiaru O ile lubię tego typu filmy i seriale, o tyle do książek mnie nie ciągnie, nie wiem czemu
to u mnie jest odwrotnie zwykle seriale czy filmy tego typu spłycają książki, a już filmy fantasy to zwykle są przeładowane efektami specjalnymi a nie treścią. Zwykle nie lubię sobie psuć książki oglądając film na na jej podstawie. W przypadku "Gry o tron" akurat wpierw obejrzałam 1 sezon, potem zaczęłam czytać ksiażki z tej serii., wiec lepiej znoszę ekranizację książki
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 10:22   #1742
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Margarita Pokaż wiadomość
Ja miałam szczęście przeczytać książki wiele lat przed serialem i mam nieskażoną wizję wydarzeń i bohaterów. I choć ogólnie serial uważam za niezły to jednak nie umywa się on do książki. Nie da sie oddać na ekranie wszystkich smaczków, niuansów i kontekstów, które czynią lekturę pasjonującą. Strasznie mi szkoda spłycenia w serialu wielu świetnych wątków i postaci.
Np. Jon Snow - w książce świetnie napisana postać, a w serialu niestety niemal parodia, z loczkami i wiecznie otwartymi ustami Kita Haringtona :-(
Troszkę żałuję, ze zaczęłam oglądać serial, ale staram się wracać co jakiś czas do książki, żeby nie stracić tego najlepszego, książkowego wrażenia.
Ogólnie się zgadzam


Nie wiem czy to wina akurat Kita bo w wywiadach nie jest takim rzemiennym dyszlem, to wina scenariusza raczej.

Mnie denerwuje to, że w serialu zrobili z Jona gorszego człowieka "Był ode mnie we wszystkim lepszy, lepiej walczył a dziewczyny za nim szalały". A w książce właśnie wspomina, że o ile z kopią był lepszy Robb to na miecze walczył lepiej Jon ku strasznemu niezadowoleniu Cat.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
zgadzam się mi się bardzo podoba też to, że w książce jest wiele retrospekcji z czasów rebelii, śmierci Lyanny Stark. Wiadomo, że w serialu trudno o takie retrospekcje, więc pretensji o to nie mam. Natomiast przez to, że w książce jest tego trochę, i to z różnych punktów widzenia, to daje dodatkowo smaczku. No i tak jak w serialu człowiek sie zbytnio nie zastanawia nad pochodzeniem Jona Snow, to z książki można trochę teorii na ten temat wysnuć dzięki tym retrospekcjom np bardzo polubilam postać Rhaegar'a.
Z pogrubionym się zgadzam.

Rheagar ? W najlepszym przypadku zagubiony chłopaczek bo z pewnością nie mężczyzna. Faktycznie muszą być z Dany rodzeństwem.

I np. w książce Robb gada z Cat o Jonie i widać jej nienawiść do niego ( rozmawiali o kwestii sukcesji na wypadek jego śmierci bez potomka). Cat na szczęście nie miała wiele do gadania i Robb zrobił stosowny dokument i rozkazał się podpisać swoim lordom.

Edytowane przez DopplegangerEddarda
Czas edycji: 2014-04-26 o 10:24
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 16:58   #1743
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
to u mnie jest odwrotnie zwykle seriale czy filmy tego typu spłycają książki, a już filmy fantasy to zwykle są przeładowane efektami specjalnymi a nie treścią. Zwykle nie lubię sobie psuć książki oglądając film na na jej podstawie. W przypadku "Gry o tron" akurat wpierw obejrzałam 1 sezon, potem zaczęłam czytać ksiażki z tej serii., wiec lepiej znoszę ekranizację książki
Ale ja nie piszę, że wolę oglądać filmy, a nie czytać książki Chodziło mi raczej o to, że wolę oglądać filmy fantasy (chociaż i tak preferuję sf) niż czytać książki z tego gatunku. Zgodzę się, że na ogół ekranizacje spłycają książki, ale to inne medium, więc zmiany i pominięcia wątków/postaci są nieuniknione. Nie wszystko, co dobrze wypada w książce będzie tak samo dobrze wyglądało w filmie
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 20:07   #1744
oh audrey
Rozeznanie
 
Avatar oh audrey
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 815
Dot.: Gra o tron

Seriale przedstawiają bohaterów sposobem behawiorystycznym, trudno okazać ich motywacje, przemyślenia, dlatego ekranizacje wyraźnie spłycają całą fabułę. Dlatego wolę oglądać filmy/seriale, które nie mają scenariuszy adaptowanych
__________________
oh audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 22:22   #1745
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Gra o tron



http://pudelekx.pl/24754
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 11:53   #1746
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Buehehehe
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 11:56   #1747
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez LyraPotter Pokaż wiadomość
Ale ja nie piszę, że wolę oglądać filmy, a nie czytać książki Chodziło mi raczej o to, że wolę oglądać filmy fantasy (chociaż i tak preferuję sf) niż czytać książki z tego gatunku. Zgodzę się, że na ogół ekranizacje spłycają książki, ale to inne medium, więc zmiany i pominięcia wątków/postaci są nieuniknione. Nie wszystko, co dobrze wypada w książce będzie tak samo dobrze wyglądało w filmie
źle się wyraziłam chodzi mi o książki fantasy i s-f, bo tu najłatwiej o zastąpienie treści efektami specjalnymi. Przez to, tak jak lubię oglądać ogólnie ekranizacje książek (np z epoki wiktoriańskiej), tak ekranizacje książek z gatunku s-f i fantasy zwykle są dla mnie naładowane efektami specjalnymi, w których często gubi się treść książki. Dla mnie np jednym z najlepszych filmów s-f jest "Łowca Androidów" ( jedna z moich ulubionych książek Dicka), ale może to dlatego, że w latach 80-tych trudno było o oszałamiające efekty specjalne i przez to wizualna część filmu nie przyćmiła jego treści.

no ale przepraszam za off topic żeby wrócić do głównego nurtu no to kolejny odcinek Gry o tron sie zbliża ciekawe, kogo dziś pokażą, pewnie niestety (niestety dla mnie) dużo Dany będzie, choć może zobaczę jakiegoś smoczka przy okazji
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 19:20   #1748
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Sądząc po tytule to odcinek skupi się na Jamiem i Brienne
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:42   #1749
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

OMG jestem zachwycona, ten odcinek przerósł moje oczekiwania, wszystkie zmiany wg mnie na plus, ostatnia scena! ożywienie przynudnego wątku brana to świetne posunięcie

btw przefarbuje się na rudo i sobie kupię! http://img.loveitsomuch.com/uploads/...ops-f82127.jpg
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 11:48   #1750
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Gra o tron

Serio? Mi nie pasował. Nie lubię aż takich zmian.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 12:17   #1751
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
OMG jestem zachwycona, ten odcinek przerósł moje oczekiwania, wszystkie zmiany wg mnie na plus, ostatnia scena! ożywienie przynudnego wątku brana to świetne posunięcie

ooo, no to nie mogę doczekać się wieczora, bo wtedy dopiero obejrzę odcinek

co do Brana, to wpierw mnie jego watki nudziły, ale generalnie (to już wnioskuję bardziej z książki) może być kluczem do rozwiązania wielu zagadek ( w końcu ma szansę widzieć przyszłość, jak i przeszłość, z różnych perspektyw za pomocą drzew)
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....

Edytowane przez Aliszcze
Czas edycji: 2014-04-28 o 12:19
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 12:18   #1752
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Gra o tron

Ale jaja
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 12:49   #1753
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Serio? Mi nie pasował. Nie lubię aż takich zmian.
podoba mi się, podoba mi się, że mnie zaskoczyli - bo tak to znam wszystko i mogę oglądać z zamkniętymi oczami a tu bach! To sporo zmiana, ale świetna.

Nie wierzę jednak, że dopuszczą do spotkania Jona i Brana i liczę tutaj bardzo na Zimnorękiego!
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 13:04   #1754
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Gra o tron

mnie ciekawi ta akcja z tymi trupami wędrującymi i synami Castera, to znaczy, że te dzieci rosną? ale przecież wszyscy których pokazują są jakby niedojedzeni, w trakcie rozkładu
nie rozumiem tego
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 13:12   #1755
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
mnie ciekawi ta akcja z tymi trupami wędrującymi i synami Castera, to znaczy, że te dzieci rosną? ale przecież wszyscy których pokazują są jakby niedojedzeni, w trakcie rozkładu
nie rozumiem tego
A właśnie tu jest myk, bo wydaje mi się, że są 2 rodzaje upiorów. Lodowi Biali Wędrowcy - potwory o niezwykłej sile, prawie niemożliwe do pokonania, wędrujące wraz z mrozem (lub to mróz nadchodzi wraz z nimi) oraz zombiaki, ludzie zabici przez Białych Wędrowców, ich oczy zmieniają się na niebieskie i sobie tak łażą na wpół zgnili, ale sami w sobie nie są już Białymi Wędrowcami.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 18:49   #1756
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
btw przefarbuje się na rudo i sobie kupię! http://img.loveitsomuch.com/uploads/...ops-f82127.jpg
nie działa link...
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 19:16   #1757
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Serio? Mi nie pasował. Nie lubię aż takich zmian.
No ja też mam mieszane uczucia
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 19:18   #1758
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
OMG jestem zachwycona, ten odcinek przerósł moje oczekiwania, wszystkie zmiany wg mnie na plus, ostatnia scena! ożywienie przynudnego wątku brana to świetne posunięcie

btw przefarbuje się na rudo i sobie kupię! http://img.loveitsomuch.com/uploads/...ops-f82127.jpg
Oj, z Branem ciekawie się zrobiło, ale szkoda mi Hodora Nie lubię jak ktoś gnębi słabszych.

A link niestety nie działa

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
A właśnie tu jest myk, bo wydaje mi się, że są 2 rodzaje upiorów. Lodowi Biali Wędrowcy - potwory o niezwykłej sile, prawie niemożliwe do pokonania, wędrujące wraz z mrozem (lub to mróz nadchodzi wraz z nimi) oraz zombiaki, ludzie zabici przez Białych Wędrowców, ich oczy zmieniają się na niebieskie i sobie tak łażą na wpół zgnili, ale sami w sobie nie są już Białymi Wędrowcami.
Dobrze to rozkminiłaś, w sumie może i tak być.
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 20:30   #1759
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
nie działa link...
to wgrywam :P
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 20:51   #1760
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
to wgrywam :P
Boska
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 08:55   #1761
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
to wgrywam :P

ale super


obejrzałam odcinek, mam mieszane uczucia co do zmiany w historii Brana, ale jestem ciekawa, jak to zrobią

normalnie brakuję mi trochę Joffa
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 08:56   #1762
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Gra o tron

o zesz ja jeszcze nie widzialam nowego odcinka, czeka na mnie w domu dzisiaj obejrze jak zdaze... szukalam jakiegos ladnego spamu a wy takie tajemnicze!!! no co sie stalo, co????? co zmienili??????

z tymi bialymi wedrowcami i zombiakami to tez tak mysle ze to dwie rozne rzeczy..
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 09:08   #1763
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Gra o tron

Wreszcie poprawili wątek Brana, bo książkowy był nie do zniesienia. Może Martin zgodzi się na naprawę błędu czyli Jon weźmie młodego do Czarnego Zamku, a tam Stannis ogłosi, że przybył pomścić Starków, a Północ za nim pójdzie jako opiekunem młodych Starków. Zdziwiłem się tylko, że towarzyszki Brana nie zgwałcono, bo podobno Jon był ładniejszy od większości córek/żon Crastera, więc Reedówna była łakomym kąskiem dla dezerterów.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 09:12   #1764
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość
o zesz ja jeszcze nie widzialam nowego odcinka, czeka na mnie w domu dzisiaj obejrze jak zdaze... szukalam jakiegos ladnego spamu a wy takie tajemnicze!!! no co sie stalo, co????? co zmienili??????

z tymi bialymi wedrowcami i zombiakami to tez tak mysle ze to dwie rozne rzeczy..
Bran został porwany przez buntowników okupujących twierdze Crastera!!!

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Wreszcie poprawili wątek Brana, bo książkowy był nie do zniesienia. Może Martin zgodzi się na naprawę błędu czyli Jon weźmie młodego do Czarnego Zamku, a tam Stannis ogłosi, że przybył pomścić Starków, a Północ za nim pójdzie jako opiekunem młodych Starków. Zdziwiłem się tylko, że towarzyszki Brana nie zgwałcono, bo podobno Jon był ładniejszy od większości córek/żon Crastera, więc Reedówna była łakomym kąskiem dla dezerterów.
Na pewno nie uczynią tak daleko idących zmian, obstawiam, że zimnoreki ich uratuje zaraz przed tym jak zjawi się tam Jon
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 09:27   #1765
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Gra o tron

Co do White Walkers i ich ożywieńców, to myślałam, że wszyscy to wiedzą. Akurat tu mi się podoba, że pokazali coś, co w książkach było w sferze domysłów.

Inne zmiany nie przypadły mi do gustu, nie lubię zmian względem książek, chyba nie powinnam oglądać nic "na podstawie".

I jeszcze te wyjaśnienia i aluzje przez pół odcinka, kto i jak zabił Joffa, no już mniej subtelne to nie mogło być, chyba największe półgłówki nawet skumają.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 09:34   #1766
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Co do White Walkers i ich ożywieńców, to myślałam, że wszyscy to wiedzą. Akurat tu mi się podoba, że pokazali coś, co w książkach było w sferze domysłów.

Inne zmiany nie przypadły mi do gustu, nie lubię zmian względem książek, chyba nie powinnam oglądać nic "na podstawie".

I jeszcze te wyjaśnienia i aluzje przez pół odcinka, kto i jak zabił Joffa, no już mniej subtelne to nie mogło być, chyba największe półgłówki nawet skumają.
Też to zauważyłam - jak dla debili Jednak nie podoba mi się wybielenie Margery, w poprzednim sezonie ewidentnie manipulowała Joffem i była intrygantką a tutaj nagle "ojej babciu jestem przeklęta, kto mógł to zrobić "

ale też jednocześnie rozwiewa to wątpliwości czytelników - wiem, że była grupa, która uważała, że Littlefinger okłamał Sansę również i w tej kwestii
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 09:58   #1767
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Gra o tron

oo dzieki za wyjasnienie
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 10:01   #1768
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Gra o tron

Mimo wszystko to był najsłabszy odcinek i gdyby nie ostatnia scena, zapewne poleciałaby ostra fala krytyki. Sprawa zabójstwa Joffreya została przedstawiona jak dla przedszkolaków.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 14:38   #1769
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Gra o tron

Jeszcze odcinek przede mną, ale z umarlakami to już było widać w poprzednim sezonie, że są ci dziwni przywódcy z białą (dosłownie) bronią i tym niebieskim światłem w środku, którzy prowadzą armię nieumarłych.
Ale jak piszecie, że coś się z tym wątkiem ruszyło to powiem W KOŃCU!!!
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 14:41   #1770
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: Gra o tron

Ja jestem bardzo do książki przyzwyczajona i takie zmiany budzą we mnie mieszane uczucia. Jeśli Jon spotka Brana lub ślady po nim to będzie takie dziwne :-/
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 14:32:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.