Czerwone policzka i naczynka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-26, 13:57   #1
xlovhannie
Przyczajenie

Czerwone policzka i naczynka

Witam. Moim problemem są czerwone policzka. Mam cerę naczynkową, tendencję do piegów i innych przebarwień. Chciałabym się pozbyć tego czerwonego koloru, gdy zaczynam ćwiczyć, wchodzę do zimnego pokoju, gdy jest gorąco na dworze. Proszę o pomoc. Czy są jakieś kosmetyki które mogłyby zniwelować tą dolegliwość?
xlovhannie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 06:06   #2
Eluvtus
Zakorzenienie

Dot.: Czerwone policzka i naczynka

Cytat:
Napisane przez xlovhannie Pokaż wiadomość
Witam. Moim problemem są czerwone policzka. Mam cerę naczynkową, tendencję do piegów i innych przebarwień. Chciałabym się pozbyć tego czerwonego koloru, gdy zaczynam ćwiczyć, wchodzę do zimnego pokoju, gdy jest gorąco na dworze. Proszę o pomoc. Czy są jakieś kosmetyki które mogłyby zniwelować tą dolegliwość?
Nie.
Wszystkie "sera" to pic na wodę. Jedyne, co mozesz zrobić, to zahamować skłonność pójścia dalej - w tym chronić się przed trądzikiem różowatym. Zmniejsz intensywność ćwiczeń - np przejdź na siłowe zamiast cardio - nie powodują takiego wyrzuty krwi i stopniowo rozgrzewają skórę - mniejsza skłonność do pękania naczynek.
Kosmetyki do cery naczynkowej są w aptece.
Z mojego doświadczenia najskuteczniejszy jest dermedic t-capilar, ale też najczęściej uczula mniej skuteczny ale podobny jest SVR sensifine AR creme - słabszy, ale nie uczula tak często.
Stary 2019-08-30, 08:04   #3
chyntia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
Nie.
Wszystkie "sera" to pic na wodę. Jedyne, co mozesz zrobić, to zahamować skłonność pójścia dalej - w tym chronić się przed trądzikiem różowatym. Zmniejsz intensywność ćwiczeń - np przejdź na siłowe zamiast cardio - nie powodują takiego wyrzuty krwi i stopniowo rozgrzewają skórę - mniejsza skłonność do pękania naczynek.
Kosmetyki do cery naczynkowej są w aptece.
Z mojego doświadczenia najskuteczniejszy jest dermedic t-capilar, ale też najczęściej uczula mniej skuteczny ale podobny jest SVR sensifine AR creme - słabszy, ale nie uczula tak często.
Jak chronić się przed trądzikiem różowatym to pewnie coś z ruszczykiem kolczastym - bardzo pomaga przy tej dolegliwości.

Ale generalnie masz rację, wszelakie maści i kremy to dodatek do zwalczania problemu. Najczęściej wszystko jest ukryte w stylu życia - aktywność, dieta, używki, nawadnianie się
chyntia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 16:35   #4
Eluvtus
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chyntia Pokaż wiadomość
Jak chronić się przed trądzikiem różowatym to pewnie coś z ruszczykiem kolczastym - bardzo pomaga przy tej dolegliwości.

Ale generalnie masz rację, wszelakie maści i kremy to dodatek do zwalczania problemu. Najczęściej wszystko jest ukryte w stylu życia - aktywność, dieta, używki, nawadnianie się
Pewnie, że mam, w takim zawodzie pracuję

doustna suplementacja nie ma takiego znaczenia. Skóra u naczynkowców / różowatych trądzików nie spełnia fizjologicznej funkcji, stąd problemy i większa potrzeba ochrony zzewnątrz
Stary 2019-11-02, 15:18   #5
aleks9393
Przyczajenie

Też mam cerę naczynkowa. Jeszcze do 2 lat wstecz to ukrywalam zawsze pod makeupem ale stwierdziłam że skoro i tak nic na to nie poradzę jaka się urodziłam to muszę to po prostu zaakceptować, moja twarz zdradza wszystko, każdy mój stan ale mi z tym dobrze.

Niestety nie ma dobrego sposobu na taką cerę, jedynie można zmniejszyć widoczność naczynek i czerwonych policzek ale też nie skutecznie ha długo.
Szczerze zaczęłam używac pi jakimś czasie kremów do pielęgnacji twarzy z Bielendy dla cery naczynkowej, spełniają swoje zadanie w porównaniu z innymi. Jestem zadowolona a efekty zawsze widzę przy użyciu każdego kremu bo pracuje w chłodni i czerwone policzka to standard, od kremu zależy jak bardzo czerwone

Trądzik rozowaty, są tu przypadki ludzi z cera naczynkowa u której się wytworzył ten rodzaj trądziku? Rączka w górę proszę, dla informacji tylko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aleks9393 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 09:37   #6
korinax22
Raczkowanie

Jeżeli chodzi o ten ruszczyk to on właściwie robi przy trądziku o.O ?
korinax22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 17:24   #7
lulecznica
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aleks9393 Pokaż wiadomość
Trądzik rozowaty, są tu przypadki ludzi z cera naczynkowa u której się wytworzył ten rodzaj trądziku? Rączka w górę proszę, dla informacji tylko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasami to, co ludzie określają "cerą naczynkową", już jest objawem trądziku różowatego - on nie musi przebiegać ze wszystkimi możliwymi objawami, może być na przykład bez pryszczy.

Jak masz wątpliwości to warto podbić do dermatologa.
lulecznica jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości