Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-23, 10:26   #871
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Przyszłam się pożalić. Od godziny 20 liczę na to, że moje dziecko zaśnie a ja nie wykończę się nerwowo ostatnią drzemkę 20 minutową miał o godzinie 18 i on tego czasu nic smutno mi bardzo

Przeczytałam to w nocy i cieszyłam się, że mój śpi, po czym miał drugą zamianę warty od 3 nie spał, udało mi się go uśpić koło 9 i dopiero wstałam, a on dalej śpi heh. Ale pierwszą połowę miał ładną 20-3, szkoda że matka się położyła koło 23, bo może zdążyłabym się wyspać Ale nad ranem to nie wiedziałam jak się nazywam, a on najpierw się cieszył i gadał, a potem krzyczał i płakał na zmianę, bo był tak zmęczony, że zasnąć nie mógł.



Dzień dobry,

i na dzień dobry żalpost
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 10:34   #872
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
U mnie syn do mnie podobny, kazdy tak mówi. Dobrze, bedzie ladny sesese

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Hahaha

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 10:40   #873
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Katiebride Sama bym na sor leciała, dobrze że to nic takiego. Ah te teściowe Mojemu też się teraz zrobiła ciemnieniucha tzn. że go nie myłam tam czy co



Elsabel U nas na odwrót. Mały to miniaturka męża, a on nie chorował to oby mu się udzieliło, bo ja jako dziecko chorowałam ciągle i sporo czasu spędzałam w szpitalu. Póki co spokój i oby tak pozostało.



Ten śpi a mi zaraz cycki wybuchnął
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 10:43   #874
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
dziewczyny odbijacie dzieci w nocy? ja nie, Mala pojadla i spiaca odkladalam ja do lozeczka. Dzis obudzila sie na karmienie 5-30 podnioslam ja w pionie i chlusnela mlekiem i nam sie zachlysnela mocno ( potem po 6 usnela i obudzila sie za chwile z placzem i zwymiotowala buzia i nosem dodatkowo u nas dzis szaro i deszczowo ehh co za dzien
Wieczorem tak, w nocy różnie, jak uśnie podczas jedzenia to nie ruszam, jak się kręci to odbijam
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Pediatra nam wczoraj powiedzieial, żeby dać dziecku kliny pod materac. Ja mam książki pod lozeczkiem z jednej strony. W wózku też materac pod kątem ustawilam. Nawet nie wiedziałam ze sie da, ale instrukcja mnie oświeciła

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Nam też położna poleciła na ulewanie, ale ostatnio przeczytałam u fizjo że nie powinno się nic dawać, materac ma być płaski i koniec. No to wyciągnęłam. Tak czy siak bez różnicy, i tak ulewa
Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Moja spi na poduszce klin. Jak nosicie dzieci?? W takiej jakby kolysce? Ja najczęściej brzuszek do brzuszka Tak jakby była w chuscie i tak najbardziej lubi. A Wy?
Tak jak ty, ostatnio przeczytałam że się nie powinno i staram się w kołysce ale jest bunt bo ona się chce rozglądać :/ Czasem biorę ją na rękę na brzuch i jej to pasuje, ale już ciężko ją w tej pozycji nosić na jednej ręce a potrzebuje czasem drugiej wolnej żeby choćby kawę zrobić..

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:27   #875
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

No mi właśnie ręki brakuje zeby ho nosić tylem do siebie i na jednej ;/

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:39   #876
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Stasio ma znowu katar więc szczepienie prawdopodobnie drugi raz już przełożymy. Ja też się czuje jak g.... Bo położyłam się spać z mokrymi włosami a okno było uchylone..brawo ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie wyszłam z dopiero co suszonymi włosami a pada, brawo my

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Wczoraj dzień z przeżyciami. Byliśmy z małym na SORZ-e.
Na szczęście nic mu nie było i trochę spanikowałam, ale myślę że jako mamy mnie zrozumiecie.
Otóż, pojechaliśmy wczoraj na starówkę i potem wpadliśmy na chwilę do teściów i moja teściowa jak to ona zaczęła nosić małego. Tak na prosto plecy do brzuszka i nosiła go dość długo. Ja patrzę a ten ma całe nóżki sine. Jagodowe!
Zerwałam się na równe nogi, zdjęłam skarpetki i zaczęłam rozmasowywać.
A tu oczywiście panika, wszyscy zaczynają się przekrzykiwać, że pewnie pielucha za ciasno zapięta, więc teściowa (nadal go miała na rękach) bierze sprawdzić, ja za nią. Wszyscy lecą, przekrzykują, mały w ryk. Ja chcę go wziąć i uspokoić, a ta go bierze, buja nim tak mocno. Noooż kurła...
Biorę go od niej i mówię, że on się boi i musi do mamy, ale dalej strasznie krzyczał, nóżki sine, to pojechaliśmy na SOR, bo bałam się że coś krążeniem.
Na szczęście szybko nas przyjęli i zarówno lekarz na SORze jak i pediatra stwierdzili, że nic mu nie jest.
Ale co się strachu najadłam, to moje. No i mały też taki wystraszony był.
Jestem przekonana, że to od tego noszenia tak mu zsiniały.
A z cyklu kompetentnych lekarzy...od lekarza na SORze usłyszałam, że ciemieniucha to zaniedbanie higieniczne. No comment.
O matko ale przeżycie, nie zazdroszczę teściowej

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Taaaa, tż akurat będzie za tym, żeby jego mamusia siedziała na Olą. Dam sobi rękę uciąć.



Dzięki za opinię o thermo. Zastanawiałam się kiedyś nad tym lidlowym. Ciekawe tylko jak z wytrzymałością. Chociaż... Bratowej TM nawalił po pół roku ( waga się zepsuła).
Ja też czasem zalewam buzię mlekiem- właśnie oczy, albo nos. Jak się tak wierci przy cycku i wierci to czasem odsunie paszczę i wtedy sik! mleko na nos


Haha, coś z tą "magią tłumu" jest. Bratanica tż jak poszła do żłobka to też nie chodziła. JEDEN dzień jej wystarczył. Jak wróciła po żłobku to dotąd wstawała i się przewracała aż dopięła swego .

U nas noc beznadziejna. Ale czego się spodziewać jak przespała prawie cały dzień? Po 22 już spała do 1 z minutami. Jak się ucieszyłam że usnęła o 2 po 40 minutach jedzenia i usypiania, tak obudziła się 2.45 i już co godzinę. 4 jeść mikrodrzemka, 5 jeść mikrodrzemka, 6 jeść drzemka do 7. Kurła.
Teraz świruje przy cycku.
Wszystko kurde dalej przez ten brzuch. Gazy ją wybudzają. Nogi chodzą jak wściekłe. No przekląć mi się chce mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się zastanawiam nad tym urządzeniem
I dołączam do klubu zalewających

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Kazinek waży ok 5500. 50 centyl

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

U Was alergia na bmk? Nam wczoraj pediatra kazał obserwować dziecko pod tym kątem ;/ mozesz napisać coś więcej? Jakie objawy, badania

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Słuszna waga ja oczywiście nie pomyślałam żeby poprosić o zważenie

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
My też jedziemy na urlop w sierpniu, ciekawa jestem jak to wyjdzie, czy odpocznę, czy właśnie się umęczę.O matko, jaka akcja... Nie dziwię się, też bym spanikowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tż też będzie miał urlop w sierpniu ale jeszcze nie wie kiedy dokładnie a już bym chciała coś zaplanować żeby nie przesiedzieć w domu

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Taak, teraz już oki. Znaczy często atakuje nam uszka ale smaruje maścią i znika, później znowu się pojawia i tak w kolko. Lekarze mówią, że tak już będzie dopóki nie wyrośnie.Są dzieci, które wyrastają i takie którym skaza towarzyszy do końca ale to rzadkosc. Trzeba uważać przy rozszerzaniu diety bardzo. Już się właśnie dowiadywałam gdzie kupić kaszki bezmleczne itd. i okazuje się, że na rynku jest ich dużo. Potem około roczku próbować podawać nabiał delikatnie i obserwować. Liczę, że nam z tego wyrośnie. Moj mąż miał taką potężna skazę, zmiany skorne, bóle brzuszka itd. a teraz śladu nie ma. Tak to już jest, człowiek chodzi w ciąży 9msc a dziecko dziedziczy po nas tylko uszy. Przynajmniej w moim przypadku, cały ojciec.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Mojej kuzynce przeszła skaza w ciąży dopiero

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Moja spi na poduszce klin. Jak nosicie dzieci?? W takiej jakby kolysce? Ja najczęściej brzuszek do brzuszka Tak jakby była w chuscie i tak najbardziej lubi. A Wy?
Ja też tak noszę, tak lubi najbardziej tż na wyciągniętych rękach

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:54   #877
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Kazinek waży ok 5500. 50 centyl

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

U Was alergia na bmk? Nam wczoraj pediatra kazał obserwować dziecko pod tym kątem ;/ mozesz napisać coś więcej? Jakie objawy, badania

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Kawał chłopiska z Kazika!
Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
W galerii zdjęcie 5. Tak to mniej więcej robię. Czasem zarzucam na jedną nogę i jej nóżki na łóżku.
Długo nie muszę tak trzymać, bo szybko idzie powietrze w jedną i drugą strobę
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...a_butelka.html
W ogóle nie znałam tej pozycji dzięki!
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
No jest wlsnsie taka. Typ "ja miałam dwójkę, sama w domu, praca studia i dałam radę i nie byłam zmęczona"... Inna sprawa że to było jak ja byłam w gimnazjum. Typ póki nie będę miała więcej dzieci to w życiu nie będę miała prawa narzekać.



A dajecie dalej espumisan?


Nie wiem jakie ma Twój synek gabaryty ale celuj na nogi klatkę i pupę. Brzuch wisi, może wtedy nie rzygnie.. No ale moja Helena jest odpowiednio długa na takie manewry :S




Brawooo!

Dziwne zalecenia obserwować. Z tego co ja wiem to się eliminuje 100% czyli w szynkach slodyczach pieczyqie i 3-4 tyg. Są efekty to to to, nie ma to to nie to.




Kolejna!!! :/

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Dajemy Bobotic forte( Espumisan dawno się skończył, uznaliśmy że nie działa, kupiliśmy co innego) . Chociaż toni tak jeden czort. Simeticon. Ale muszę się przyznać że nieregularnie. Tzn był chwilę spokój to nie dawałam. Teraz jest gorzej to znowu zaczęłam. Nie chcę tego pakować w nią za dużo, bo to jest słodkie pieruńsko. Bio Gaia się skończyła i już nie dajemy. Kolzym też, mam Delicol, ale nie dawałam jeszcze.
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Nawet ładne jak na 5_10_15Załącznik 7684389Załącznik 7684390Załącznik 7684391

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Ładne
Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
dziewczyny odbijacie dzieci w nocy? ja nie, Mala pojadla i spiaca odkladalam ja do lozeczka. Dzis obudzila sie na karmienie 5-30 podnioslam ja w pionie i chlusnela mlekiem i nam sie zachlysnela mocno ( potem po 6 usnela i obudzila sie za chwile z placzem i zwymiotowala buzia i nosem dodatkowo u nas dzis szaro i deszczowo ehh co za dzien
To miałyście noc!
Ja różnie. Jak widzę że będzie jadła i jadła to robię przerwę i odbijam. Albo jak kończy jeść i zaśnie, to odbijam, ona się rozbudza, to jeszcze na chwilę przystawiam i zazwyczaj usypia znowu. Ale czasem nie odbijam wcale jak mocno zaśnie.
Z tym że Ola nie ulewa prawie wcale.
Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Moja spi na poduszce klin. Jak nosicie dzieci?? W takiej jakby kolysce? Ja najczęściej brzuszek do brzuszka Tak jakby była w chuscie i tak najbardziej lubi. A Wy?
Olka nie cierpi w kołysce. Lubi w pionie, to staram się tak ją bukladac jakby była w chuście. Albo na ręku z głową w moim "łokciu" brzuszkiem w dół.
Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Wieczorem tak, w nocy różnie, jak uśnie podczas jedzenia to nie ruszam, jak się kręci to odbijamNam też położna poleciła na ulewanie, ale ostatnio przeczytałam u fizjo że nie powinno się nic dawać, materac ma być płaski i koniec. No to wyciągnęłam. Tak czy siak bez różnicy, i tak ulewaTak jak ty, ostatnio przeczytałam że się nie powinno i staram się w kołysce ale jest bunt bo ona się chce rozglądać :/ Czasem biorę ją na rękę na brzuch i jej to pasuje, ale już ciężko ją w tej pozycji nosić na jednej ręce a potrzebuje czasem drugiej wolnej żeby choćby kawę zrobić..

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
To taka pozycja jak ja czasem nosze.
TŻ jeszcze inaczej - głowa jakoś w jego dłoni, ale on ma łapsko duże, to mu łatwiej.

Nie mogę się doczekać wizyty u fizjo. Ale to dopiero 31 lipca ,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez grejpfrutowa01
Czas edycji: 2019-07-23 o 11:57
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 12:01   #878
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Jezeli pozycja kolyski to to samo co fasolka to ja tak mlodego nosze. Nie protestuje bo nie nosilam go w pozycjach do przodu wiec ich nie zna. Tzn oprocz samolocika ale to strona do ziemi. Natomiast mam zamiar zaczac go nosic plecsmi do mojego brzucha bo wtedy bede miala jedna reke wolna.
Czy ktos tutaj chodzi regularnie do osteopaty? Widzicie jakas roznice?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 12:21   #879
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Moja panna dzis je I spi.. Chyba przez ta pogodę.. na Podhalu deszcz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 12:36   #880
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Jezeli pozycja kolyski to to samo co fasolka to ja tak mlodego nosze. Nie protestuje bo nie nosilam go w pozycjach do przodu wiec ich nie zna. Tzn oprocz samolocika ale to strona do ziemi. Natomiast mam zamiar zaczac go nosic plecsmi do mojego brzucha bo wtedy bede miala jedna reke wolna.
Czy ktos tutaj chodzi regularnie do osteopaty? Widzicie jakas roznice?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam dwa razy in powiedział że tu nie ma co już jej naciagac itp i że koniec wizyt. Nie ma z czym pracować patologocznhm. Więc nie idę bo to 140zl.
Ja w kolysce noszę 1 ręką... druga rovie wszystko.
Placzacuchbdzieci nie poleca się przodem do świata bo łapią wszystkie boddzie a później żal bo dzieci 2h wieczorem płacze. Więc ja Helki tak nie daje, cieszę się że nie płacze

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 12:50   #881
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ja byłam dwa razy in powiedział że tu nie ma co już jej naciagac itp i że koniec wizyt. Nie ma z czym pracować patologocznhm. Więc nie idę bo to 140zl.
Ja w kolysce noszę 1 ręką... druga rovie wszystko.
Placzacuchbdzieci nie poleca się przodem do świata bo łapią wszystkie boddzie a później żal bo dzieci 2h wieczorem płacze. Więc ja Helki tak nie daje, cieszę się że nie płacze

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
My bedziemy szli drugi raz i nie wiem czy to jest sens w sumie. Bo nie widze roznic w moim malym. No chyba ze potrzeba na to kilkw dni. Lewa strona jest bardziej spieta tak jak byla, na brzuchu lezec nie chce a drzemke robi na tym policzku co zawsze. Dzisiaj z 10 razy probowalam mu glowke przekrecic i ryczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:10   #882
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Kawał chłopiska z Kazika!W ogóle nie znałam tej pozycji dzięki! Dajemy Bobotic forte( Espumisan dawno się skończył, uznaliśmy że nie działa, kupiliśmy co innego) . Chociaż toni tak jeden czort. Simeticon. Ale muszę się przyznać że nieregularnie. Tzn był chwilę spokój to nie dawałam. Teraz jest gorzej to znowu zaczęłam. Nie chcę tego pakować w nią za dużo, bo to jest słodkie pieruńsko. Bio Gaia się skończyła i już nie dajemy. Kolzym też, mam Delicol, ale nie dawałam jeszcze. Ładne To miałyście noc!
Ja różnie. Jak widzę że będzie jadła i jadła to robię przerwę i odbijam. Albo jak kończy jeść i zaśnie, to odbijam, ona się rozbudza, to jeszcze na chwilę przystawiam i zazwyczaj usypia znowu. Ale czasem nie odbijam wcale jak mocno zaśnie.
Z tym że Ola nie ulewa prawie wcale. Olka nie cierpi w kołysce. Lubi w pionie, to staram się tak ją bukladac jakby była w chuście. Albo na ręku z głową w moim "łokciu" brzuszkiem w dół. To taka pozycja jak ja czasem nosze.
TŻ jeszcze inaczej - głowa jakoś w jego dłoni, ale on ma łapsko duże, to mu łatwiej.

Nie mogę się doczekać wizyty u fizjo. Ale to dopiero 31 lipca ,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie te 5,5 kg chyba w długość poszlo

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Kawał chłopiska z Kazika!W ogóle nie znałam tej pozycji dzięki! Dajemy Bobotic forte( Espumisan dawno się skończył, uznaliśmy że nie działa, kupiliśmy co innego) . Chociaż toni tak jeden czort. Simeticon. Ale muszę się przyznać że nieregularnie. Tzn był chwilę spokój to nie dawałam. Teraz jest gorzej to znowu zaczęłam. Nie chcę tego pakować w nią za dużo, bo to jest słodkie pieruńsko. Bio Gaia się skończyła i już nie dajemy. Kolzym też, mam Delicol, ale nie dawałam jeszcze. Ładne To miałyście noc!
Ja różnie. Jak widzę że będzie jadła i jadła to robię przerwę i odbijam. Albo jak kończy jeść i zaśnie, to odbijam, ona się rozbudza, to jeszcze na chwilę przystawiam i zazwyczaj usypia znowu. Ale czasem nie odbijam wcale jak mocno zaśnie.
Z tym że Ola nie ulewa prawie wcale. Olka nie cierpi w kołysce. Lubi w pionie, to staram się tak ją bukladac jakby była w chuście. Albo na ręku z głową w moim "łokciu" brzuszkiem w dół. To taka pozycja jak ja czasem nosze.
TŻ jeszcze inaczej - głowa jakoś w jego dłoni, ale on ma łapsko duże, to mu łatwiej.

Nie mogę się doczekać wizyty u fizjo. Ale to dopiero 31 lipca ,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak z ostropsta? Zapisałas się po urlopie?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Jezeli pozycja kolyski to to samo co fasolka to ja tak mlodego nosze. Nie protestuje bo nie nosilam go w pozycjach do przodu wiec ich nie zna. Tzn oprocz samolocika ale to strona do ziemi. Natomiast mam zamiar zaczac go nosic plecsmi do mojego brzucha bo wtedy bede miala jedna reke wolna.
Czy ktos tutaj chodzi regularnie do osteopaty? Widzicie jakas roznice?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam raz i zauważyłam różnice tego samego dnia.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
My bedziemy szli drugi raz i nie wiem czy to jest sens w sumie. Bo nie widze roznic w moim malym. No chyba ze potrzeba na to kilkw dni. Lewa strona jest bardziej spieta tak jak byla, na brzuchu lezec nie chce a drzemke robi na tym policzku co zawsze. Dzisiaj z 10 razy probowalam mu glowke przekrecic i ryczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro ryczy jak przekręcasz to tym bardziej idz. Ruzmasuje ci trzeba. Moze u Was trzeba więcej wizyta. Poza tym skoro placze przy przekręcaniu to sprawia dyskomfort. U nas kazał podczas snu spr czy da się główkę przekręcić z prawej na lewa. I podczas kapieli czy łatwiej szyje umyc. Tu od razu różnica po wizycie

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Przejrzałam zdj na cb w grupie majowych mam i dzieciaki mega wysoko już głowę trzymają. Kurcze nasz klusek nie.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:22   #883
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Taak, teraz już oki. Znaczy często atakuje nam uszka ale smaruje maścią i znika, później znowu się pojawia i tak w kolko. Lekarze mówią, że tak już będzie dopóki nie wyrośnie.Są dzieci, które wyrastają i takie którym skaza towarzyszy do końca ale to rzadkosc. Trzeba uważać przy rozszerzaniu diety bardzo. Już się właśnie dowiadywałam gdzie kupić kaszki bezmleczne itd. i okazuje się, że na rynku jest ich dużo. Potem około roczku próbować podawać nabiał delikatnie i obserwować. Liczę, że nam z tego wyrośnie. Moj mąż miał taką potężna skazę, zmiany skorne, bóle brzuszka itd. a teraz śladu nie ma. Tak to już jest, człowiek chodzi w ciąży 9msc a dziecko dziedziczy po nas tylko uszy. Przynajmniej w moim przypadku, cały ojciec.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
U mnie syn do mnie podobny, kazdy tak mówi. Dobrze, bedzie ladny sesese

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Mój Dominik to skóra zdjęta z taty. Agatka z kolei podobna do mnie, ale i też do mojej sp. Babci...albo ja chcę widzieć w niej trochę babci. Dla mnie ją przypomina
Ale oboje oczy po mnie
Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Moja panna dzis je I spi.. Chyba przez ta pogodę.. na Podhalu deszcz
W Trójmieście też pada


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:34   #884
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
My bedziemy szli drugi raz i nie wiem czy to jest sens w sumie. Bo nie widze roznic w moim malym. No chyba ze potrzeba na to kilkw dni. Lewa strona jest bardziej spieta tak jak byla, na brzuchu lezec nie chce a drzemke robi na tym policzku co zawsze. Dzisiaj z 10 razy probowalam mu glowke przekrecic i ryczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raz bym poszła ale jak nie będzie efektu to juz trzeci raz nie...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 15:03   #885
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Eceea, nie nie zapisałam się, bo gabinet jest nieczynny do 5 sierpnia. Nawet zapisów nie robią. Dzwoniłam pod ten nr z netu i dostałam smsa zwrotnego że po 5 sierpnia dopiero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 15:14   #886
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Jedziemy dzisiaj ustalić menu na chrzciny

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 15:21   #887
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

U nas dzisiaj super dzień. W nocy mała tylko raz obudziła się na jedzenie, w południe miała dwugodzinną drzemke3, później była grzeczna na spacerze, a teraz od 40 minut bawi się na macie, a ja mogłam zrobić obiad. Mogłoby już tak zostać
Co do podnoszenia głowy, to potrafi już ładnie wysoko podnieść, pupe przy tym trzyma na materacu, więc ok, ale niestety cofa rączki do tyłu. Mamy na to ćwiczenia od fizjo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 16:45   #888
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Wlazłam na tą stronę mamy fizjoterapeutki. Można się sporo dowiedzieć. Szkoda że trafiłam dopiero teraz jakoś. Pewnie pisałyście wcześniej, ale nie zauważyłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 16:47   #889
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Idę do kina za godzinę. Ładnie się ubiorę i będę bez dzieci przez 2h Moje pierwsze wyjście alone od porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 16:50   #890
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Na chrzciny 60 osob... Bez komentarza

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 17:05   #891
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Basen. Czy któraś o tym myślała?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Tak, chcemy zacząc chodzić na basen za jakiś miesiąc może dwa.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87019929]Przeczytałam to w nocy i cieszyłam się, że mój śpi, po czym miał drugą zamianę warty od 3 nie spał, udało mi się go uśpić koło 9 i dopiero wstałam, a on dalej śpi heh. Ale pierwszą połowę miał ładną 20-3, szkoda że matka się położyła koło 23, bo może zdążyłabym się wyspać Ale nad ranem to nie wiedziałam jak się nazywam, a on najpierw się cieszył i gadał, a potem krzyczał i płakał na zmianę, bo był tak zmęczony, że zasnąć nie mógł.



Dzień dobry,

i na dzień dobry żalpost [/QUOTE]
Jakbym czytała o sobie, jakiś miesiąc temu usłyszałam wieczorem jak ryczy jakieś dziecko w moim bloku i ucieszyłam się, że to nie moje. Po około godzinie obudził się i zafundował mi kilkugodzinny płacz boże pocieszam się, że nie tylko mój taki 'wyjątkowy' i tak śpi nocami i że nie jestem w tym sama

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Moja spi na poduszce klin. Jak nosicie dzieci?? W takiej jakby kolysce? Ja najczęściej brzuszek do brzuszka Tak jakby była w chuscie i tak najbardziej lubi. A Wy?
Klin zalecił Wam jakiś lekarz, fizjoterapeuta? Bo czytałam, że nie powinno się stosować klinów bez wskazań i konsultacji, sam materac najzdrowszy.

Co do noszenia, u nas tak samo jak SQ, nie noszę w ten sposób, bo nie jest to zdrowe, przodem również nie noszę, bo bodźce.

Edytowane przez lilianna90
Czas edycji: 2019-07-23 o 16:59
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 17:12   #892
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Klin polecala polozna na szkole rodzenia hmm
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 17:24   #893
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Klin polecala polozna na szkole rodzenia hmm
Poczytaj o tym klinie na stronach fizjoterapeutów, położne nie zawsze mają wiedzę
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 18:10   #894
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Idę do kina za godzinę. Ładnie się ubiorę i będę bez dzieci przez 2h Moje pierwsze wyjście alone od porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Looo!!!!
Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Tak, chcemy zacząc chodzić na basen za jakiś miesiąc może dwa.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------


Jakbym czytała o sobie, jakiś miesiąc temu usłyszałam wieczorem jak ryczy jakieś dziecko w moim bloku i ucieszyłam się, że to nie moje. Po około godzinie obudził się i zafundował mi kilkugodzinny płacz boże pocieszam się, że nie tylko mój taki 'wyjątkowy' i tak śpi nocami i że nie jestem w tym sama

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------


Klin zalecił Wam jakiś lekarz, fizjoterapeuta? Bo czytałam, że nie powinno się stosować klinów bez wskazań i konsultacji, sam materac najzdrowszy.

Co do noszenia, u nas tak samo jak SQ, nie noszę w ten sposób, bo nie jest to zdrowe, przodem również nie noszę, bo bodźce.
Patrz patrz bo u nas już od września zapisy i na grupę synka brak miejsc już
Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Klin polecala polozna na szkole rodzenia hmm
Klin jak wiele rzeczy: niezalecsnh chyba że zalety są ważniejsze niż wady.
Helcia przez kaszel i wymioty śpi na klinie. Trudno będę rehabilitowac jak coś, ale musi tak spać bo inaczej nie będzie w ogóle spała.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 18:25   #895
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Na chrzciny 60 osob... Bez komentarza

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
U mnie było podobnie Bardzo fajnie wspominam tę imprezę.

Co do klinu to my mamy podłożone książki pod materac żeby było pochyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 18:30   #896
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Looo!!!! Patrz patrz bo u nas już od września zapisy i na grupę synka brak miejsc już Klin jak wiele rzeczy: niezalecsnh chyba że zalety są ważniejsze niż wady.
Helcia przez kaszel i wymioty śpi na klinie. Trudno będę rehabilitowac jak coś, ale musi tak spać bo inaczej nie będzie w ogóle spała.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Z takim niemowlakiem to na zwykły basen chlorowany? Nie wiem czy jest u nas w mieście jakiś ozonowany. Jakie pieluszki na basen?

Edytowane przez lilianna90
Czas edycji: 2019-07-23 o 19:36
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 19:00   #897
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Sq potrzbuje porady, czy łzs objawia sie na uszach jako sucha skora ktora znika i wraca? Plus ciemieniucha na glowie i brwiach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 19:29   #898
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
U mnie było podobnie Bardzo fajnie wspominam tę imprezę.

Co do klinu to my mamy podłożone książki pod materac żeby było pochyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A macie jakąś poduszkę w ogóle?
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 19:38   #899
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dzwoniłam w sprawie zajęć na basenie z niemowlakami. U mnie rusza kurs we wrześniu. Kosztuje 450 zł 10 wejść dziecka z rodzicem.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 19:51   #900
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
A macie jakąś poduszkę w ogóle?
Nie. Na początku mieliśmy kokon i w nim poduszkę, teraz już śpi tylko pod kocykiem.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 07:43:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.