Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71. - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-13, 16:38   #4831
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Moja gmina taka eko, ze przez cała zimne nie odbierają papieru, bo przecież ludzie sobie spala w piecu🤦🏻☠♀️

Ja jestem zdania ze aktualna gospodarka śmieciowa robi wszystko, żeby utrudnić ludziom utylizacje odpadów i wręcz zachęca do wywożenia do lasu. Zasady sortowania są niejasne, gabarytów nie odbierają, możesz zawieźć ale masz limity… ostatanio likwidowałam mieszkanie po ojcu to serio nie miałam pojęcia gdzie co wrzucać ☹️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 17:03   #4832
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja jestem zdania ze aktualna gospodarka śmieciowa robi wszystko, żeby utrudnić ludziom utylizacje odpadów i wręcz zachęca do wywożenia do lasu. Zasady sortowania są niejasne, gabarytów nie odbierają, możesz zawieźć ale masz limity… ostatanio likwidowałam mieszkanie po ojcu to serio nie miałam pojęcia gdzie co wrzucać ☹️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas w pracy segregacja wygląda tak: jeśli zmieszany kosz jest pełny to pakujemy do bio, dlatego, że panowie śmieciarze powiedzieli, że jak mamy miejsce w bio to tam pakujmy zwykłe śmieci, wtedy płacimy za dwa pełne a nie dwa do połowy wypełnione
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 17:06   #4833
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Rany wyluzuj, rozmawiam z tobą drugi raz, to że się raz nie zgodziłam z tobą to chyba nie powód, żeby wszczynać krucjatę.
rozmawiasz ze mną drugi raz, a w tej rozmowie wiedziałaś, co ja zawsze piszę, a w poprzedniej, że nigdy nie przyznaję się do tego, że się niejasno wyraziłam.
więc pytałam - jesteś stalkerką i masz pewność co ja zawsze piszę i czego nigdy nie robię, czy lubisz w ten sposób manipulować rozmową. pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać. już odpowiedziałaś

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-11-13 o 17:10
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 17:44   #4834
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Niestety często to wywożenie gabarytów na wsi to fikcja. U mnie jest tak, że można rocznie wywieźć chyba 140 kg takich dużych śmieci typu meble itd. Jak przekroczysz limit to trzeba dopłacić. A w mieście raz w miesiącu odbierają gabaryty i nie ma dodatkowej opłaty ani limitów. Nie mówiąc już, że nie każdy ma czym te śmieci zawieźć, bo przecież nie wsadze tego do małegp auta. Ogólnie potępiam bardzo wywożenie śmieci do lasu, ale niestety w wielu miejscach to nie jest takie darmowr czy bezproblemowe jak się wydaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale do lasu czy do punktu te meble trzeba tak czy siak zawieść.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 18:05   #4835
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Niestety często to wywożenie gabarytów na wsi to fikcja. U mnie jest tak, że można rocznie wywieźć chyba 140 kg takich dużych śmieci typu meble itd. Jak przekroczysz limit to trzeba dopłacić. A w mieście raz w miesiącu odbierają gabaryty i nie ma dodatkowej opłaty ani limitów. Nie mówiąc już, że nie każdy ma czym te śmieci zawieźć, bo przecież nie wsadze tego do małegp auta. Ogólnie potępiam bardzo wywożenie śmieci do lasu, ale niestety w wielu miejscach to nie jest takie darmowr czy bezproblemowe jak się wydaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w mieście mam odbiór tzw gabarytów raz w roku bezpłatnie na gospodarstwo domowe.
Inna sprawa ze mam spoko sąsiadów, to jak ktoś zamawia to daje info, albo jak się zobaczy ze wystawia swoje to, się można dorzucić.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 18:09   #4836
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie musisz odpowiadać. już odpowiedziałaś
To mnie ogromnie cieszy, bo ty się już zdążyłaś odnieść merytorycznie do wszystkich argumentów, zamiast mainipulować emocjami i czepiać się słówek, więc EOT
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 18:10   #4837
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja w mieście mam odbiór tzw gabarytów raz w roku bezpłatnie na gospodarstwo domowe.
Inna sprawa ze mam spoko sąsiadów, to jak ktoś zamawia to daje info, albo jak się zobaczy ze wystawia swoje to, się można dorzucić.
u mnie (miasto około 35k mieszkańców) gabaryty mamy trasy razy w roku. zawsze sobie wtedy jeżdżę po okolicy i szukam meblowych perełek
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-13, 18:26   #4838
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

U mnie częstotliwość odbioru gabarytów i szkła zależy od dzielnicy


Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 18:39   #4839
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Niestety często to wywożenie gabarytów na wsi to fikcja. U mnie jest tak, że można rocznie wywieźć chyba 140 kg takich dużych śmieci typu meble itd. Jak przekroczysz limit to trzeba dopłacić. A w mieście raz w miesiącu odbierają gabaryty i nie ma dodatkowej opłaty ani limitów. Nie mówiąc już, że nie każdy ma czym te śmieci zawieźć, bo przecież nie wsadze tego do małegp auta. Ogólnie potępiam bardzo wywożenie śmieci do lasu, ale niestety w wielu miejscach to nie jest takie darmowr czy bezproblemowe jak się wydaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem że nie każdy ma możliwość wywieźć, ale jak ma się 3 km do lasu i 5 km do ekoportu a i tak wrzuca się na ciągnik i wywozi się do lasu to dla mnie jest zwykłe buractwo. Wiem jak to wygląda, bo mój ojciec wozi różne śmieci właśnie do tego ekoportu, biorą wszystko byle ludzie po lasach nie wyrzucali. Serio, biorą mnóstwo rzeczy których ja w mieście nie oddam bo każą mi do zmieszanych wyrzucić.
Może moje miasto jest wyjątkowe, ale odbiory gabarytów mamy regularnie co 2 tygodnie, spokojnie można wystawić prawie wszystko i to zabiorą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:06   #4840
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem na wsi odpady bio to najmniejszy problem. Przecież wokół są pola czy lasy, jakieś obierki czy nadgnite warzywa nie bałabym się wyrzucić do lasu czy na pole.
Albo mieć własny kompostownik, nawet niewielki, przydaje się potem w ogródku.
Nie orientuje się jak to jest z kompostownikiem, ale to też trzeba jakoś wywozić potem? Ona nie ma ogródka warzywnego tylko trawnik i drzewa to do nawożenia się nie przyda. Jak mówię znam tylko taką stronę problemu i nie wiem czy próbowała bio odpady wywalać na jakieś pola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:06   #4841
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;88992744]u mnie (miasto około 35k mieszkańców) gabaryty mamy trasy razy w roku. zawsze sobie wtedy jeżdżę po okolicy i szukam meblowych perełek [/QUOTE]

Uważaj na pluskwy, niestety już prawie powszechne. W sumie powinno się te meble spalić, ale gdzie ktoś z bloku miałby to robić...
U mnie w mieście gabaryty co tydzień a często okazuje się to za mało (Np gdy mieszkanie się opróżniają/remontują na blokach, lecą całe meblościanki i meble kuchenne)
Choć ludzie też są niespełna rozumu, ostatnio na śmietniku na gabaryty czekały kuchnia, pralka i płaski tv.
Tylko - faktycznie jest to problematyczne. Co z tego że na granicy miasta nawet darmo oficjalnie je odbierają w jakimś punkcie, jak trzeba się z tym zabrać... (od tegoż śmietnika jest około 15km)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-13, 20:08   #4842
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No ale do lasu czy do punktu te meble trzeba tak czy siak zawieść.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No ale do lasu jest za darmo i dlatego ludzie to robią. Nie pochwalam tego, sama do lasu niczego nie wywożę, ale zgadzam się z opinią, że nie wszędzie system odbioru śmieci działa sprawnie. U nas trzeba się umówić, że danego dnia przywiezie się do punktu odbioru śmieci, trzeba dopłacić za nadwyżkę dodatkowo i jeszcze ogarnàć transport na własną rękę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:10   #4843
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Choć ludzie też są niespełna rozumu, ostatnio na śmietniku na gabaryty czekały kuchnia, pralka i płaski tv.
Na Grupach Uwaga, śmieciarka jedzie ludzie czasami takie rzeczy wrzucają, że mnie nie stać ich kupić
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:17   #4844
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Na Grupach Uwaga, śmieciarka jedzie ludzie czasami takie rzeczy wrzucają, że mnie nie stać ich kupić
Dlatego potem tworzą się rezerwowe listy chętnych, na mojej śmieciarce z okolicy to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:25   #4845
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Szukam człowieka do remontu kuchni, znalazłam odpowiadające mi ogłoszenie, ale zakończono je zdaniem "prace wykonuję zawsze na trzeźwo". I zwątpiłam. Facet przedobrzył, czy ma problem?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:27   #4846
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Nie orientuje się jak to jest z kompostownikiem, ale to też trzeba jakoś wywozić potem? Ona nie ma ogródka warzywnego tylko trawnik i drzewa to do nawożenia się nie przyda. Jak mówię znam tylko taką stronę problemu i nie wiem czy próbowała bio odpady wywalać na jakieś pola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do kompostownika wrzucasz odpady a po roku od spodu wybierasz żyzną ziemię. Jest jej znacznie mniej niż odpadków które się wrzuciło, jak nie ma się dużego ogrodu to można ją wykorzystać nawet do kwiatków domowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:29   #4847
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Szukam człowieka do remontu kuchni, znalazłam odpowiadające mi ogłoszenie, ale zakończono je zdaniem "prace wykonuję zawsze na trzeźwo". I zwątpiłam. Facet przedobrzył, czy ma problem?
Raczej kwestia stereotypu polskiego budowlańca
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:33   #4848
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
No duży jest,niektórzy określają go wielkim
No i ja nie pisałam,że drę się za każdym razem czy w ogóle że się dre, po prostu gdybym musiała się za każdym razem pilnować to chyba szybko przeszłaby mi ochota na seks czy cokolwiek innego,b przecież nie o samym seksie tu piszemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Także mieszkanie w bloku u mnie odpada, nie tylko z tego względu ale z wielu innych też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie znam nikogo kto zrezygnował z mieszkania w bloku z powodu braku swobodnego seks Podany tutaj przykład to nie jest codzienność. Nigdy nie czułam się też z tego powodu skrępowana.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Moja kuzynka ma problem ze śmieciami. Mieszka na wsi i u niej śmieci odbierają dwa razy w miesiącu, a bio, plastki i szkło tylko raz! Ona się przyznaje, że czasami pali obierki bo to przez miesiąc nieźle kiśnie. Wiem, że ludzie tam walczą, żeby gmina zwiększyła częstotliwość odboru śmieci, ale jakoś bezskutecznie. Nie usprawiedliwiam palenia śmieci, ale w sumie nie wiem czy chciałabym chodować bio odpadki przez miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chodzi o bio to na wsi czy w ogóle mając dom i ogród można sobie zrobić kompostownik. Mi by się chyba palić nie chciało, tym bardziej, że takie mokre rzeczy palą się raczej kiepsko. Już bym prędzej gdzieś na polu czy pod lasem wyrzuciła. Bio to się rozłożą i tyle. Ale, że problem ze śmieciami jest to prawda. Szkoda, że nie jest to lepiej rozwiązane. Może ograniczyłoby to różne kombinacje.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Niestety często to wywożenie gabarytów na wsi to fikcja. U mnie jest tak, że można rocznie wywieźć chyba 140 kg takich dużych śmieci typu meble itd. Jak przekroczysz limit to trzeba dopłacić. A w mieście raz w miesiącu odbierają gabaryty i nie ma dodatkowej opłaty ani limitów. Nie mówiąc już, że nie każdy ma czym te śmieci zawieźć, bo przecież nie wsadze tego do małegp auta. Ogólnie potępiam bardzo wywożenie śmieci do lasu, ale niestety w wielu miejscach to nie jest takie darmowr czy bezproblemowe jak się wydaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, ale umówmy się, że wielkogabarytowych śmieci nikt co chwilę nie produkuje. Nikt nie zmienia co miesiąc mebli czy kanap. To się robi raz na jakiś czas, więc jakoś można ten transport jakoś zorganizować. Zależy w jakim mieście. W mniejszych też to nie jest co miesiąc.

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;88992744]u mnie (miasto około 35k mieszkańców) gabaryty mamy trasy razy w roku. zawsze sobie wtedy jeżdżę po okolicy i szukam meblowych perełek [/QUOTE]

Odkąd miałam pluskwy w życiu bym niczego ze śmietnika nie wzięła Niestety, ale meble to najlepszy nośnik tego dziadostwa. U mnie na osiedlu często są remontowane stare mieszkania, co chwilę stoją kontenery z jakimiś rupciami albo stoi to pod śmietnikiem i stąd to przylazło, bo jak facet przyszedł na dezynsekcję to mówił, że teraz to plaga i tak właśnie roznosi, bo się moda na stare meble zrobiła
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:48   #4849
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Szukam człowieka do remontu kuchni, znalazłam odpowiadające mi ogłoszenie, ale zakończono je zdaniem "prace wykonuję zawsze na trzeźwo". I zwątpiłam. Facet przedobrzył, czy ma problem?
Nie przejmowałabym się. Jak szukałam do zrobienia łazienki, na wycenę (i trochę w roli castingu ) przyszedł mi facet kompletnie ale to całkowicie pijany.
I bełkotał sobie, ale pani będzie zadowolona, gwaraannntuję. Ech. A w ogóle, był z polecenia
Ten którego wybrałam,w ciemno, pierwszego dnia pracy powiedział że jest abstynentem, i nie mam się co martwić (a ja o nic nie pytałam?!) Więc chyba coś jest na rzeczy, i częściej mają jakieś problemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-13, 22:00   #4850
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No ale do lasu jest za darmo i dlatego ludzie to robią. Nie pochwalam tego, sama do lasu niczego nie wywożę, ale zgadzam się z opinią, że nie wszędzie system odbioru śmieci działa sprawnie. U nas trzeba się umówić, że danego dnia przywiezie się do punktu odbioru śmieci, trzeba dopłacić za nadwyżkę dodatkowo i jeszcze ogarnàć transport na własną rękę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A gdzie nie jest za darmo?

Poważnie, zawsze jak wiozę do punktu, to panowie po prostu zabierają mi z samochodu lodówkę, zamrażarkę, szafę, co tam potrzebuję i tyle, nawet dźwigać nie muszę, kompletnie za darmo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 22:55   #4851
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Moja kuzynka ma problem ze śmieciami. Mieszka na wsi i u niej śmieci odbierają dwa razy w miesiącu, a bio, plastki i szkło tylko raz! Ona się przyznaje, że czasami pali obierki bo to przez miesiąc nieźle kiśnie. Wiem, że ludzie tam walczą, żeby gmina zwiększyła częstotliwość odboru śmieci, ale jakoś bezskutecznie. Nie usprawiedliwiam palenia śmieci, ale w sumie nie wiem czy chciałabym chodować bio odpadki przez miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na wsi mozna mieć kompostownik na obierki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 22:55   #4852
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A gdzie nie jest za darmo?

Poważnie, zawsze jak wiozę do punktu, to panowie po prostu zabierają mi z samochodu lodówkę, zamrażarkę, szafę, co tam potrzebuję i tyle, nawet dźwigać nie muszę, kompletnie za darmo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie poza granicami miasta nie jest za darmo. A przynajmniej nie było jakiś czas temu.
Firmy też nie mają za darmo.

Za to jeżdżą co jakiś czas w weekendy panowie złomiarze, oprócz typowego złomu też inne większe rzeczy chętnie czasem przygarną. Aczkolwiek chyba nie meble.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 23:17   #4853
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja jestem zdania ze aktualna gospodarka śmieciowa robi wszystko, żeby utrudnić ludziom utylizacje odpadów i wręcz zachęca do wywożenia do lasu
Jestem na bieżąco, robię generalny remont domu i muszę się zgodzić, niestety. Pamiętam jak mi z łaską, w naszym gminnym PSZOKu, sprężyny od materaca facet przyjął (ten cały, wewnętrzny stelaż). "Bo w sumie to nie powinienem". Styropian tak, ale tylko ten budowlany. Kasetony styropianowe już nie (a było tego kilkanaście worków). Wata szklana (ocieplenie rur CO w latach '70)? Zapomnij! Do tego trzeba specjalistyczną firmę wzywać
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Rodzice palili ekogorszkiem, a śmierdzieć i tak coś śmierdziało, ale wiadomo, nie tak jak śmieciami. A wygoda to w ogóle. Niby rodzice mieli piec z podajnikiem, ale oto pic na wodę. I tak trzeba było cały czas pilnować
Daj spokój, masakra. We wspomnianym wyżej domu jest piec na ekogroszek właśnie, z podajnikiem. Jedyne dobre, że załadujesz go węglem i masz tydzień z głowy. No ale trzeba ten węgiel rozładować i przytargać i wrzucić. I popiół co dwa/trzy dni wybrać. Kurzy się tak, że japrdl. Pluję na czarno, smarkam na czarno, włosy sztywne jak druty Jedyna nadzieja w tym, że mają gaz podciągnąć (niektóre osiedla już mają). Od lat osiemdziesiątych nad tym pracują, trzymam kciuki


Aha! Dowiedzieliśmy się raz, tzw. pocztą pantoflową, że chyba nie palimy niczym, bo dymu z komina nie widać. Ta ludzka, wzruszająca troska No serio, piec pali tak "równo", że trzeba się dobrze przypatrzeć, żeby jakikolwiek dym zauważyć. Za to od sąsiadki z UMiG (!) czasami takie żółte dymy idą, że świata nie widać.


To pisałem ja, Jarząbek
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 23:47   #4854
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Jedyna nadzieja w tym, że mają gaz podciągnąć (niektóre osiedla już mają). Od lat osiemdziesiątych nad tym pracują, trzymam kciuki

O, to jest piękne.
Kiedyś dokopałam się do jakiegoś przedwojennego artykułu prasowego, gdzie narzekano, że w moim mieście jest za mało mostów przez rzekę.

I co. Mamy koniec 2021 i dalej jest za mało mostów. A od wojny powstało ich 0
Albo artykuł jeszcze sprzed 2010, kiedy planowano drugą połowę obwodnicy na 2032 rok W tym roku był artykuł, że "obwodnica nie jest w planach miasta"
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 00:29   #4855
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Jestem na bieżąco, robię generalny remont domu i muszę się zgodzić, niestety. Pamiętam jak mi z łaską, w naszym gminnym PSZOKu, sprężyny od materaca facet przyjął (ten cały, wewnętrzny stelaż). "Bo w sumie to nie powinienem". Styropian tak, ale tylko ten budowlany. Kasetony styropianowe już nie (a było tego kilkanaście worków). Wata szklana (ocieplenie rur CO w latach '70)? Zapomnij! Do tego trzeba specjalistyczną firmę wzywać

Daj spokój, masakra. We wspomnianym wyżej domu jest piec na ekogroszek właśnie, z podajnikiem. Jedyne dobre, że załadujesz go węglem i masz tydzień z głowy. No ale trzeba ten węgiel rozładować i przytargać i wrzucić. I popiół co dwa/trzy dni wybrać. Kurzy się tak, że japrdl. Pluję na czarno, smarkam na czarno, włosy sztywne jak druty Jedyna nadzieja w tym, że mają gaz podciągnąć (niektóre osiedla już mają). Od lat osiemdziesiątych nad tym pracują, trzymam kciuki


Aha! Dowiedzieliśmy się raz, tzw. pocztą pantoflową, że chyba nie palimy niczym, bo dymu z komina nie widać. Ta ludzka, wzruszająca troska No serio, piec pali tak "równo", że trzeba się dobrze przypatrzeć, żeby jakikolwiek dym zauważyć. Za to od sąsiadki z UMiG (!) czasami takie żółte dymy idą, że świata nie widać.


To pisałem ja, Jarząbek
Ludzie guanem palą to potem szok i niedowierzanie, że można nie kopcić Dla mnie tylko chore jest, że od razu widać, że ktoś pali czym, a nikt z tym nic nie robi. Powinni jeździć i mandaty wlepiać, a mają wywalone.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 02:55   #4856
Hilda_Polaris
Raczkowanie
 
Avatar Hilda_Polaris
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 108
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Dziwią mnie ludzie, którzy wciąż wytykają ludziom chudość... Wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak takie komentarze mogą ranić albo irytować. Sama noszę wciąż rozmiar XS, a nigdy się nie odchudzałam itd., po prostu takie geny. Chociaż może i mam jakieś nieświadome nawyki, które powodują, że nie tyję. Nie mam pojęcia. Fakt jest taki, że od dziecka słuchałam obraźliwych komentarzy na swój temat i miałam z tego powodu masę kompleksów. Obecnie jest już o wiele lepiej, pewność siebie przychodzi chyba z wiekiem ale i tak zdarza się, nawet w pracy, że słyszę teksty typu "zaraz znikniesz" albo "dlaczego nosisz mini, skoro jesteś taka chuda" W zeszłym tygodniu jednej dziewczynie zwróciłam uwagę, bo komentowała mnie kilkakrotnie, to przyznała, że mi zazdrości. Czyli jeśli ktoś mi zazdrości to usprawiedliwia jego złośliwości? Nie sądzę. Druga sprawa jest taka, że jednak sporo osób czuje jakieś zezwolenie na negatywne komentowanie chudzielców - nie wiem z czego to wynika. Pewnie z braku wiedzy. Co ciekawe, nie wypada komuś powiedzieć, że przytył lub, że jest "gruby". Double standards
Hilda_Polaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 07:25   #4857
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

8
Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Dziwią mnie ludzie, którzy wciąż wytykają ludziom chudość... Wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak takie komentarze mogą ranić albo irytować. Sama noszę wciąż rozmiar XS, a nigdy się nie odchudzałam itd., po prostu takie geny. Chociaż może i mam jakieś nieświadome nawyki, które powodują, że nie tyję. Nie mam pojęcia. Fakt jest taki, że od dziecka słuchałam obraźliwych komentarzy na swój temat i miałam z tego powodu masę kompleksów. Obecnie jest już o wiele lepiej, pewność siebie przychodzi chyba z wiekiem ale i tak zdarza się, nawet w pracy, że słyszę teksty typu "zaraz znikniesz" albo "dlaczego nosisz mini, skoro jesteś taka chuda" W zeszłym tygodniu jednej dziewczynie zwróciłam uwagę, bo komentowała mnie kilkakrotnie, to przyznała, że mi zazdrości. Czyli jeśli ktoś mi zazdrości to usprawiedliwia jego złośliwości? Nie sądzę. Druga sprawa jest taka, że jednak sporo osób czuje jakieś zezwolenie na negatywne komentowanie chudzielców - nie wiem z czego to wynika. Pewnie z braku wiedzy. Co ciekawe, nie wypada komuś powiedzieć, że przytył lub, że jest "gruby". Double standards
Moze nastepnym razem zapytaj czy jakbys byla gruba to tez by czuli sie w obowiazku Ci wytykać Twoja wage. Wkurza mnie maksymalnie czepianie sie osob szczuplych.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2021-11-14 o 07:26
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 07:39   #4858
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Do kompostownika wrzucasz odpady a po roku od spodu wybierasz żyzną ziemię. Jest jej znacznie mniej niż odpadków które się wrzuciło, jak nie ma się dużego ogrodu to można ją wykorzystać nawet do kwiatków domowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może jest jakaś myśl, muszę jej podpowiedzieć.


Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o bio to na wsi czy w ogóle mając dom i ogród można sobie zrobić kompostownik. Mi by się chyba palić nie chciało, tym bardziej, że takie mokre rzeczy palą się raczej kiepsko. Już bym prędzej gdzieś na polu czy pod lasem wyrzuciła. Bio to się rozłożą i tyle. Ale, że problem ze śmieciami jest to prawda. Szkoda, że nie jest to lepiej rozwiązane. Może ograniczyłoby to różne kombinacje.

No, ale umówmy się, że wielkogabarytowych śmieci nikt co chwilę nie produkuje. Nikt nie zmienia co miesiąc mebli czy kanap. To się robi raz na jakiś czas, więc jakoś można ten transport jakoś zorganizować. Zależy w jakim mieście. W mniejszych też to nie jest co miesiąc.

Można zrobić kompostownik, ale w niektórych wypadkach to się robi jakiś przymus. Jeśli gmina śmieci nie odbiera to musisz robić kompostownik albo walić śmieci do pieca. Nie tak do powinno działać.
Jeśli mieszkasz w domu to remonty często robi się etapami i te śmieci szybko są w stanie nagromadzić się. Nasz remont kuchni, czyli same szafki i blaty wyczerpał już nam limit na odbiór wielkogabarytowych śmieci bez dopłaty. Meble z pokoju stoją w garażu i czekają na kolejny rok i "przydział". Mnie chodzi o dysproporcje i nieporządek. Jasne, można się zorganizować, opłacić wywóz do punktu itd., ale z drugiej strony mnie krew zalewa jak sąsiad w sąsiedniej wsi żadnych takich kombinacji robić nie musi, bo raz na jakiś czas mają wywóz gabarytów. Wystawia wszystko pod dom i śmieciarka zabiera bez łaski.



Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A gdzie nie jest za darmo?

Poważnie, zawsze jak wiozę do punktu, to panowie po prostu zabierają mi z samochodu lodówkę, zamrażarkę, szafę, co tam potrzebuję i tyle, nawet dźwigać nie muszę, kompletnie za darmo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie za darmo jest wywóz 140 kg śmieci gabarytowych na rok. Jak przywieziesz więcej to musisz dopłacić albo zabrać z powrotem. Nikt też tego nie wyładowuje z samochodu, trzeba samemu to zrobić.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 07:58   #4859
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Dziwią mnie ludzie, którzy wciąż wytykają ludziom chudość... Wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak takie komentarze mogą ranić albo irytować. Sama noszę wciąż rozmiar XS, a nigdy się nie odchudzałam itd., po prostu takie geny. Chociaż może i mam jakieś nieświadome nawyki, które powodują, że nie tyję. Nie mam pojęcia. Fakt jest taki, że od dziecka słuchałam obraźliwych komentarzy na swój temat i miałam z tego powodu masę kompleksów. Obecnie jest już o wiele lepiej, pewność siebie przychodzi chyba z wiekiem ale i tak zdarza się, nawet w pracy, że słyszę teksty typu "zaraz znikniesz" albo "dlaczego nosisz mini, skoro jesteś taka chuda" W zeszłym tygodniu jednej dziewczynie zwróciłam uwagę, bo komentowała mnie kilkakrotnie, to przyznała, że mi zazdrości. Czyli jeśli ktoś mi zazdrości to usprawiedliwia jego złośliwości? Nie sądzę. Druga sprawa jest taka, że jednak sporo osób czuje jakieś zezwolenie na negatywne komentowanie chudzielców - nie wiem z czego to wynika. Pewnie z braku wiedzy. Co ciekawe, nie wypada komuś powiedzieć, że przytył lub, że jest "gruby". Double standards
Też mnie to wkurza. Moja rodzina uwielbia jeszcze troskliwym tonem zwracać uwagę, że wyglądam jak anorektyczna. Nigdy zaburzeń odżywiania nie miałam. Nie wiem czy ludzie się kiedyś nauczą, że cudza waga nie jest tematem do komentowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 08:10   #4860
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Uważaj na pluskwy, niestety już prawie powszechne. W sumie powinno się te meble spalić, ale gdzie ktoś z bloku miałby to robić...
nie jestem nowicjuszem, meble zbieram i odnawiam od jakichś sześciu, siedmiu lat. wiem, jak z nimi postępować, nigdy nie wstawiam ich do domu, lądują na kwarantannie w szopie, potem każdy jeden rozbieram, oglądam, dezynsekuję... nigdy nie miałam pluskiew. a ile perełek mi się trafiło, to głowa mała.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-14 22:15:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.