Dieta kopenhaska - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-10, 09:27   #181
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Witajcie
Dziewczyny, a nie lepiej zamiast kopenhadzkiej - typowo głodówkowej - normalną, dobrze zbilansowaną dietę + trochę ruchu?
Po pierwsze będziecie się męczyć na niej....
Po drugie prawda jest taka, że bardzo szybko wrócą Wam utracone kilogramy... jeszcze gorzej, jeśli dodatkowo z paroma kilogramami na plus.... i potem kolejna dieta, i kolejna... i tak w kółko...
Czy to ma sens?
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:34   #182
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Ja innej diety nie utrzymam, nie umiem dobrać odpowiednich składników. Poza tym ta dieta ma niesamowite efekty, zdaję sobie sprawę że się to łączy z efektem jojo , dlatego jeśli mi się uda będę musiała bardzo się pilnować
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:41   #183
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Anja23... Zacznijmy może od tego czy jesteś w stanie trochę się poruszać? Jakiś rowerek? Zapewniam Cię, iż jesteś w stanie wytrzymać normalną dietę. Będzie Ci o wiele łatwiej niż na tej co sobie obrałaś w tej chwili. Poza tym moge pomóc w ułożeniu sensownej diety, bo jak widzę takie odchudzanie, to przepraszam, ale szlag mnie trafia
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:49   #184
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

No ja tak samo jak anja_23 nie umiem nic dla siebie dobrac.Nic nie przynosi pożądanych efektów.A ta dietka słyszałam,że jest rewelacyjna jeśli chodzi o efekty oczywiście...Ja jeszcze niedawno opychałam się czym popadnie i kiedy popadnie i byłam chuda jak palec,później coś się zmieniło i metabolizm-w moim mniemaniu-ustał,bo nawet jak zjem jabłko to tyję..

akivashi ruch ruchem..Oczywiście super by było gdyby się każda z nas poruszała chociaż tą minimalnie godzinkę dziennie.Ale niestety nie każda ma gdzie.W domciu cwiczenia mogą byc źle dobrane i efektu żadnego nie będzie...Ideałem byłaby siłownia z dobranym indywidualnie programem.Ale o tym może niewiele z nas pomarzyc.A powiedz mi czy rower stacjonarny wystarczy? Albo zwykła skakanka?
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 10:03   #185
RudaMaja
Raczkowanie
 
Avatar RudaMaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wyspy
Wiadomości: 78
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Anett mi rowerek wystarcza: 15 minut dziennie+brzuszki+cwiczen ia rozciagajace(pilates)= jedrna pupcia, ladnie uksztaltowane nogi, plaski brzuch
__________________
Kotki moje
http://pl.youtube.com/watch?v=JBwAB7q50mo
RudaMaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 10:07   #186
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Owszem, ta "dietka" daje rewelacyjne efekty, ale krótkotrwałe....
Przez czas trwania tej diety nauczycie tylko organizm, że ma oszczędzać kalorie, bo nie będzie wiedział ile kalorii dostanie następnego dnia. Gdy po tej diecie, wrócicie do normalnego odżywiania (nawet z jakimiś tam ograniczeniami), organizm pouczony przykrym doświadczeniem, będzie magazynował kalorie na ewentualne trudne czasy - i stąd efekt jojo. Dlatego wiele dziewczyn po zastosowaniu tego typu diet, wręcz krzyczy iż wcale dużo więcej nie je, niż na diecie, a tyje....
Tak, rower stacjonarny wystarczy. Jeśli ktoś ma ochotę to może na normalnym. Ważne, by jechać przynajmniej 30 - 40 minut, gdyż po takim czasie organizm zaczyna spalać tłuszcz. Powie Ci to każdy trener na siłowni. Najlepiej robić to z rana na czczo, po czym zjeść odpowiedni posiłek

Brzuszki.... jeśli ktoś umie je dobrze wykonywać, bo większość niestety nie umie... ja też nie umiałam póki trener na siłowni mi nie pokazał co i jak

Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2007-06-27 o 11:16 Powód: Post pod postem - połączone
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 10:25   #187
RudaMaja
Raczkowanie
 
Avatar RudaMaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wyspy
Wiadomości: 78
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Akivashi, jezeli sa efekty tzn. ze sie umie, poza tym w gazetach dotyczacych fitnesu czesto wracaja do starych, dobrych brzuszkow i zamieszczaja opisy ich poprawnego wykonywania, wystarczy czytac ze zrozumieniem a potem zrobic mniej a pozadnie niz 100 byle jak
__________________
Kotki moje
http://pl.youtube.com/watch?v=JBwAB7q50mo
RudaMaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-10, 10:29   #188
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Owszem, masz rację. Tylko ile dziewczyn kupi gazetę o takiej tematyce? Prawda jest taka, że większość robi dużo i źle, zamiast tak jak Ty napisałaś. Odrywają od podłogi co nie trzeba i boli odcinek lędźwiowy
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 10:38   #189
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

No własnie nie każdy kupi taką gazetę,ja mieszkam w małej miejscowości i tu takich nie dowożą ale jak jestem już gdzies dalej to niestety nie zawsze zdążam.Po prostu wykupują (widac ma branie) .No i nie każdy też może sobie pozwolic na trenera..Ale...każdy chce byc piękny!
Mnie tam bola plecy od twardej podłogi
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 10:42   #190
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

No deptaj ten rowerek stacjonarny i jak chcesz to brzuszki. Co za problem? Ale odpowiednia dietka musi być
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 10:49   #191
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Nie mam za bardzo okazji do ruchu, siedzę w domciu i wychowuję córeczkę. W grę tylko wchodzą jakieś ćwiczenia. A dietę postanowiłam stosować.
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-10, 10:50   #192
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Nie no żaden problem...Oprócz tego,że czasem się po prostu nie chce ...Ale "odpowiednia dietka" to wydaje mi się,że dla każdego jest dobra inna,zgodnie z powiedzeniem 'dla każdego co innego'..Jednemu pomoże kopenhaska innemu np SB..
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 10:51   #193
kasssikk19
Zadomowienie
 
Avatar kasssikk19
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: domciu :D
Wiadomości: 1 385
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

To bardzo niebezpieczna dieta ale skuteczna
polega prawie na nie jedzeniu ale nie chce się jeść
Wspieram Cię kobietko ja tam mam własną diete
jem tyle ile mi potrzeba narazie dzień mini głodówek
narazie kawka z niecałą łyżeczką cukru oraz herbatka Vitax
na obiad serek biały półtłusty około 100 gr ogóreczek i jajeczo
poźniej jabłko :0
pozdrówka i trzymam kciuki za Twą kopenhadzką
kasssikk19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 10:51   #194
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Jak chcesz, Twoja decyzja

Anett234... nie, nie moja droga.... odpowiednia dieta to nie co komu lepiej podpasuje, ale dieta która zaopatrzy organizm w odpowiednią ilość białka, tłuszczy i węglowodanów.... i z odpowiednią kalorycznością dla danej osoby, uwzględniającą aktywnośc fizyczną danej osoby....

Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2007-06-27 o 11:18 Powód: Post pod postem - połączone, proszę używać edycji.
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:01   #195
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

akivashi dokładnie to miałam na myśli.Widocznie źle to ujęłam...Chodziło mi o to żeby własnie dieta była odpowiednia dla organizmu i żeby dostarczane były wszystkie składniki,witaminy itp...
A jeszcze jakby się do tego wszystkiego chudło... ..ho ho..to dopiero idealna dieta..
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:02   #196
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Ja zamieniłam sobie parę składników, np. befsztyk na pierś z kurczaka, szpinak na brokuły. Wytrzymam tyle ile wytrzymam. Przynajmniej oczyszczę sobie organizm.
akivashi a jaką dietę byś mi poleciła?? Tą dietę lubię ze względu na produkty:brokułu, pierś z kurczaka, pomidor, kawa, jajka. Przy wzroście 172 cm. ważę 76 kilo. Jak dla mnie to za dużo, nie mogę wrócić do wagi po urodzeniu dziecka chodź minie niedługo 2 lata.
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:04   #197
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

No ja własnie nie wiem czy można tak sobie "zamieniac"..Wydaje mi się,że jeśli w diecie jest szpinak to on musi byc.Widocznie ma takie wartości odżywcze i takie składniki,które coś tam "działają" podczas tej diety...
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:22   #198
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

anja23... postaram się coś Ci wymyśleć, co będzie dla Ciebie ok, ale to chwilę potrwa... być może nawet koło 2 godzinek... siedzę w pracy i czasem muszę coś zrobić dla dobra ojczyzny A jaką wagę uważasz za swoją idealną?
anett234... można zamieniać, mięso to mięso - ma głównie dostarczać białko - jedno mniej , inne więcej dostarcza - im więcej tym lepiej dla Ciebie.... to samo się tyczy warzywek... trzeba by było popatrzeć w tabele kaloryczne...
dla przykładu: w 100 g brokułów jest 3g białka, 0,4g tłuszczu, 5,2 g węglowodanów i 27 kalorii
W 100 g szpinaku jest 2,6g białka, 0,4g tłuszczu, 3g węglowodanów i mają 16 kalorii
Więc moim zdaniem wielkiej różnicy nie ma, aczkolwiek nie wiem jak inne składniki w tych warzywkach, typu witaminki i minerały.
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:23   #199
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

czytałam na innych forach, i tam specjaliści wypowiadali się że to akurat można zamienić na te produkty co ja wymieniłam. Ale np. kawy nie można zamienić na herbatę, to dla mnie nie jest problemem bo uwielbiam kawę,
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-10, 11:27   #200
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

akivashi no własnie tego nie wiedziałam tak do końca,tak jak napisałam "wydaje mi się"..Ale jak Sama mówisz nie wiadomo jak z innymi składnikami.A czy ja mogłabym też prosic o taka dietkę?

Edytowane przez anett234
Czas edycji: 2007-01-10 o 13:09
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:51   #201
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

anett234... nie ma problemu, tylko napisz ile ważysz, bo to muszę wiedzieć. I jaką masz pracę? Siedzącą, stojącą, fizyczną?
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 12:05   #202
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Ważę 60 kg (kiedyś ważyłam 47 kg ..mmm moje marzenie)ale chciałabym się chociaż do 50 zbliżyc,pracę mam siedzącą i baaardzo długa,tak że praktycznie się nie ruszam...Z góry dziękuję
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 12:09   #203
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

To ja tylko cichutko wtrącę od siebie, że kopenhaska jest dietą, która robi więcej szkody niż pożytku. I potwierdzam, że jej efekty są krótkotrwałe - jak zresztą każdej diety niskokalorycznej.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 12:26   #204
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

akivashi moja wymarzona waga to 65 kilo mam 11 kilo do stracenia. I nie chcę się bawić w jakieś półroczne diety bo wiem że tego nie wytrzymam.
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 12:57   #205
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

anja_23 to mniej więcej mamy tyle samo do zrzucenia .Zgadzam się również,że pół roku to za długo jak na dietę.."Wszystko" się może wtedy zdarzyc...
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 13:15   #206
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Oj dziewczyny, dziewczyny... tak szybko sie nie da.... zdrowo jest chudnąć najwyżej 1 kg na tydzień... więc te wasze 11 kilo to koło 11 tygodni = 2,5 miesiąca? I to jest realne i zdrowe, i efekty nie znikną tak szybko... poza tym takie odżywianie, czyli zdrowe musi trwać już zawsze
Ok, anja23 propozycja dla Ciebie:
1 posiłek: jajecznica z 2 jajek + pomidorek + 2 kromki chleba razowego
2 posiłek: 100g kuraka + 50g ryżu brązowego + 200g brokułów, lub innych warzywek
3 posiłek: 130 g rybki + 200g warzywek( surówek)
4 posiłek: 130g kuraka + warzywka
5 posiłek: 100g twarogu chudego + warzywka

W zasadzie w 4 posiłku możesz dać równie dobrze 80g kuraka i jajko + te warzywka - poprostu zrobić sobie taką sałatkę

To mniej więcej ma koło 1300 kalorii. Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie to 1824 kalorie, czyli już odjęłam Ci ponad 500 kalorii. Ważne jest by jeść często, a mało.


Anett234... Ty w zasadzie możesz jeść to samo i w takiej samej gramaturze, bo Twoje zapotrzebowanie dzienne na kalorie to około 1600 kalorii, więć miałabyś odrazu odjęte 300 kalorii. Ćwiczysz, więc narazie więcej bym nie cięła z kaloryczności.
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 13:20   #207
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

a ten kurczak ma być gotowany?? Matko 2.5 miesiąca na takiej diecie. Na pewno nie wytrzymam. Ale może zrobię tak że, po tej "diecie cud" kopenhaskiej zastosuję tą dietę którą mi napisałaś. żeby nie było efektu jojo. tka, to chyba będzie dobre rozwiązanie, no nie??? Jak myślisz???
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 13:36   #208
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Oj dziękuję Ci ślicznie!
Tylko nie wiem gdzie ja tyle posiłków zmieszczę..
Jak dla mnie to za dużo jedzenia..
Zawsze jadłam dużo mniej...a jednak tyłam...
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 13:38   #209
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

Tak, kurczak najlepiej jak jest gotowany. Ewentualnie, ale to nie jest zalecane pokroić w kostkę i delikatnie na małej ilości tłuszczu obsmażyć. Po tych 2,5 miesiąca należałoby delikatnie zacząć wychodzić z niej, dodając trochę kalorii.
Nie wiem, rób jak chcesz. O tym co spowoduje kopenhaska i tego typu diety, to juz Ci pisałam wyżej. Także nie masz gwarancji, że stosując tą moją po kopenhaskiej nie bedziesz miała efektu jojo. Zrobisz jak uważasz za stosowne. Z drugiej strony nadziwić się nie mogę Twojemu stwierdzeniu, że na takiej diecie nie wytrzymasz... Wiesz, że człowiek mniej więcej tak powinien się odżywiać przez całe życie?
5 posiłków w ciągu dnia. Takie są reguły zdrowego odżywiania, nie ja je wymyślałam
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 13:46   #210
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23
Dot.: Od dziś dieta kopenhadzka

No ja wszystko rozumiem. Ale ja jestem strasznym łakomczuchem i jak mnie na coś najdzie i to już po mnie!!! I to często nie sa zdrowe rzeczy, niestety. Stąd mój wygląd.
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-25 13:34:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.