Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-16, 12:27   #1741
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

przed pandemią Polska miała jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia pielęgniarek i zdaje się najniższy wskaźnik zatrudnienia lekarzy w UE (oraz jeden z najniższych w całej Europie). wg danych OECD z 2018 r. na 1000 mieszkańców ten wskaźnik dla lekarzy w PL to 2,4, natomiast średnia OECD wynosi 3,8. dla pielęgniarek: 5,1 w PL i 8,2 średnia UE. w dodatku kadra medyczna się starzeje - w 2019 r. 25% lekarzy było w wieku emerytalnym i ten procent z roku na rok rośnie. nie mówiąc już o tym, że wielu starszych lekarzy nie ma ochoty się dokształcać i leczyć po nowemu, przez co często robią ludziom zwyczajnie krzywdę.


i nagle, praktycznie z dnia na dzień doszła im nowa choroba i nowi pacjenci, których nie wiadomo, jak leczyć. więc jakim niby cudem mielibyśmy nie mieć tylu zgonów dziennie? u nas zawsze dużo ludzi umierało w porównaniu z innymi krajami UE, tylko że nikt o tym nie trąbił codziennie w wiadomościach na wszystkich kanałach TV, więc nikt się nie przejmował.



więc owszem, można sobie nadal obwiniać nieszczepionych za obecną sytuację w polskiej służbie zdrowia i ignorować fakt, że ta sama służba zdrowia była chora od dłuższego już czasu. w końcu łatwiej jest wylewać swoje żale na obcych ludzi niż przyznać przed samym sobą, że się świadomie olewało fatalną opiekę zdrowotną.


tak to właśnie u nas wygląda - trzymamy takiego trupa, malujemy go z zewnątrz, żeby jako tako wyglądał, jak odpadnie mu palec, to go przyszywamy i to niezbyt starannie. a jak zaczyna cuchnąć i gnić, to obwiniamy kogo popadnie, byle nie siebie. i nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, żeby tego trupa wywalić i stworzyć coś od nowa, bo to by wymagało ciężkiej pracy i przede wszystkim kupy pieniędzy, z których nikt nie ma ochoty wyskakiwać.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-16, 13:12   #1742
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 187
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Naprawdę nie rozumiesz, że to granica, której przekroczenie może nas wszystkich kiedyś słono kosztować?

Takie rzeczy zaczynają się od małych kroków.

Dzisiaj obowiązek szczepień, za 5 lat obowiązek oddawania krwi, a za 30 obowiązek oddawania szpiku kostnego.

Ja wiem, że to czarny scenariusz. Ale w wielu cywilizowanych krajach (Polska się do nich nie zalicza), człowiek ma chociaż pełną autonomię co do własnego ciała.

To jest ten moment, w którym rząd oznajmia, że może w tę autonomię ingerować.

Najniebezpieczniejsze prawa to te, które przesuwają pewną granicę. I to jest jedno z nich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No racja. Hiszpania już leci z 4 daweczką, ciekawe kiedy będzie 4 u nas.
https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-n...Aa2iOADafWEjIo

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
przed pandemią Polska miała jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia pielęgniarek i zdaje się najniższy wskaźnik zatrudnienia lekarzy w UE (oraz jeden z najniższych w całej Europie). wg danych OECD z 2018 r. na 1000 mieszkańców ten wskaźnik dla lekarzy w PL to 2,4, natomiast średnia OECD wynosi 3,8. dla pielęgniarek: 5,1 w PL i 8,2 średnia UE. w dodatku kadra medyczna się starzeje - w 2019 r. 25% lekarzy było w wieku emerytalnym i ten procent z roku na rok rośnie. nie mówiąc już o tym, że wielu starszych lekarzy nie ma ochoty się dokształcać i leczyć po nowemu, przez co często robią ludziom zwyczajnie krzywdę.


i nagle, praktycznie z dnia na dzień doszła im nowa choroba i nowi pacjenci, których nie wiadomo, jak leczyć. więc jakim niby cudem mielibyśmy nie mieć tylu zgonów dziennie? u nas zawsze dużo ludzi umierało w porównaniu z innymi krajami UE, tylko że nikt o tym nie trąbił codziennie w wiadomościach na wszystkich kanałach TV, więc nikt się nie przejmował.



więc owszem, można sobie nadal obwiniać nieszczepionych za obecną sytuację w polskiej służbie zdrowia i ignorować fakt, że ta sama służba zdrowia była chora od dłuższego już czasu. w końcu łatwiej jest wylewać swoje żale na obcych ludzi niż przyznać przed samym sobą, że się świadomie olewało fatalną opiekę zdrowotną.


tak to właśnie u nas wygląda - trzymamy takiego trupa, malujemy go z zewnątrz, żeby jako tako wyglądał, jak odpadnie mu palec, to go przyszywamy i to niezbyt starannie. a jak zaczyna cuchnąć i gnić, to obwiniamy kogo popadnie, byle nie siebie. i nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, żeby tego trupa wywalić i stworzyć coś od nowa, bo to by wymagało ciężkiej pracy i przede wszystkim kupy pieniędzy, z których nikt nie ma ochoty wyskakiwać.
Kadra chętna do pracy by się znalazła gdyby warunki zatrudnienia w państwowych placówkach były atrakcyjne. A nie są.

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2022-01-16 o 13:13
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-16, 13:44   #1743
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Kadra chętna do pracy by się znalazła gdyby warunki zatrudnienia w państwowych placówkach były atrakcyjne. A nie są.

no znalazłaby się, o tym przecież piszę. system jest popsuty i młodzi ludzie nie chcą w nim pracować. i to nie jest kwestia tylko pieniędzy, tam nie wystarczy dorzucić hajsu, tylko postawić od nowa.


duży problem stwarza też pewna grupa (starszych głównie) lekarzy, którzy przystosowali się do tego systemu i zaczęli go wykorzystywać. no bo tyle lat sami byli przez system wykorzystywani, więc teraz ich kolej (i częściowo muszę przyznać, że tak bardzo im się nie dziwię). więc doją i kombinują, ile wlezie, a jak przychodzi ktoś młody i świeży i się buntuje, to go udupiają i zmuszają do posłuszeństwa, a jak się stawia to nara. jak jakiś lekarz mówi, że reforma systemu zdrowotnego ma polegać na dorzuceniu pieniędzy (bez gruntownej reformy samego systemu), to już wiadomo, do której grupy należy.


tego trupa nie da się ożywić, tylko trzeba wyciągnąć wnioski i go pochować. no ale nikt się nie odważy tego zrobić.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2022-01-16 o 13:46
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-16, 14:28   #1744
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
no znalazłaby się, o tym przecież piszę. system jest popsuty i młodzi ludzie nie chcą w nim pracować. i to nie jest kwestia tylko pieniędzy, tam nie wystarczy dorzucić hajsu, tylko postawić od nowa.


duży problem stwarza też pewna grupa (starszych głównie) lekarzy, którzy przystosowali się do tego systemu i zaczęli go wykorzystywać. no bo tyle lat sami byli przez system wykorzystywani, więc teraz ich kolej (i częściowo muszę przyznać, że tak bardzo im się nie dziwię). więc doją i kombinują, ile wlezie, a jak przychodzi ktoś młody i świeży i się buntuje, to go udupiają i zmuszają do posłuszeństwa, a jak się stawia to nara. jak jakiś lekarz mówi, że reforma systemu zdrowotnego ma polegać na dorzuceniu pieniędzy (bez gruntownej reformy samego systemu), to już wiadomo, do której grupy należy.


tego trupa nie da się ożywić, tylko trzeba wyciągnąć wnioski i go pochować. no ale nikt się nie odważy tego zrobić.

Jako były pracownik tego wspaniałego systemu potwierdzam całego tego posta w 100%.

Dodam jeszcze, ze dyrektorami/właścicielami państwowych przychodni są często osoby nie mające nic wspólnego z medycyna, często „krewni i znajomi krolika” albo zwykli oszuści. Sytuacja z COVID-19 jest im na rękę, a pracownicy nie maja nic do gadania.

To co się dzieje na tym szczeblu wola o pomstę do nieba i to tez jest jeden z wieeeeelu czynników, przez które młodzi lekarze nie chcą pracować w ramach NFZ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-16, 19:33   #1745
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Obudziło się? Stwierdzenie mocno na wyrost. Ludzie jak zwykle pokrzyczą, popsioczą i koniec. Od co najmniej kilkunastu lat się mówi o problemach ochrony zdrowia. Nie wierzę, że po tej pandemii cokolwiek się zmieni. Pył wojenny opadnie i wszyscy wrócą do nienormalnej normalności sprzed całego zamieszania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Problem ten nie dotyczy tylko Polski. W Anglii jest podobnie, kolesiostwo, niekompetencja, podpisywanie niekorzystnych kontraktów, tragiczne zarządzanie szpitalem, brak szacunku do pracowników lenistwo, bulling, mogłabym tak wymieniać i wymieniać.
Pandemia po prostu obnażyła jak służba zdrowia ledwo zipie. Niestety, coś co jest publiczne jest po prostu "niczyje" i doi się taki system jak tylko się może.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-16, 19:34   #1746
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89075584]mozesz podac gdzie czytalas?

w NL dzis konferencja, sklepy, szkoly, silownie zostana otwarte, niestety restauracje, kina i teatry pozostaja zamkniete do 25 stycznia. beda tez zmiany w zasadach kwarantanny i noszenia masek
Od 2 tygodni ilosc hospitalizacji wyrazne spada, choc ilosc zakazen osiaga rekordy[/QUOTE]

Jednak źle coś zapamiętałam, bo mowa była o końcu "trwającej fali" a nie wiosennej. Tak to bywa jak się coś z głowy "cytuje", przepraszam.
"El Pais” zaznaczył jednocześnie, że proponowane rozwiązania nie wejdą w życie aż do końca trwającej fali spowodowanej wariantem Omikron."

https://www.euractiv.pl/section/zdro...ka-sars-cov-2/
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 09:00   #1747
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, ze dyrektorami/właścicielami państwowych przychodni są często osoby nie mające nic wspólnego z medycyna



No to akurat powinno być standardem, ze zarządzaniem zajmuje się osoba o odpowiednim ku temu wykształceniu, czyli menadżerskim.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-18, 10:06   #1748
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Będąc na kwarantannie/izolacji ściągałyście może tą obowiązkową apkę? Nie uśmiecha mi się tego robić.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 10:24   #1749
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Będąc na kwarantannie/izolacji ściągałyście może tą obowiązkową apkę? Nie uśmiecha mi się tego robić.
Tak, wole to niz wizyty policji. Meldunki sa o stalych porach mniej więcej. Nie jest to klopotliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 10:26   #1750
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No to akurat powinno być standardem, ze zarządzaniem zajmuje się osoba o odpowiednim ku temu wykształceniu, czyli menadżerskim.

Wykształcenia menadżerskiego to te osoby na oczy nie widziały. Ważne są tylko koneksje i rodzinne więzy. No błagam, naprawdę ktoś wierzy, ze tymi wspaniałymi przybytkami Z NFZtu zarządzają menedżerowie?
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 10:27   #1751
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Będąc na kwarantannie/izolacji ściągałyście może tą obowiązkową apkę? Nie uśmiecha mi się tego robić.
Tak, ale czytam różne wypowiedzi i już nie wiem czy faktycznie jest to konieczne. Też wolałabym kolejny raz tego nie robić.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-18, 10:28   #1752
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Będąc na kwarantannie/izolacji ściągałyście może tą obowiązkową apkę? Nie uśmiecha mi się tego robić.
Nic nie ściągaliśmy a policja i tak nie przyjeżdżała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 10:29   #1753
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Wykształcenia menadżerskiego to te osoby na oczy nie widziały. Ważne są tylko koneksje i rodzinne więzy. No błagam, naprawdę ktoś wierzy, ze tymi wspaniałymi przybytkami Z NFZtu zarządzają menedżerowie?



Nie mam pojęcia kto tam gdzie zarządza, pewnie w wielu przypadkach faktycznie ludzie nieodpowiedni, piszę tylko, że powinni zarządzać menadżerowie a nie lekarze.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 10:35   #1754
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Tak, wole to niz wizyty policji. Meldunki sa o stalych porach mniej więcej. Nie jest to klopotliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nic nie ściągaliśmy a policja i tak nie przyjeżdżała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki Jeszcze się zastanawiam-do 26 jestem udupiona więc trochę czasu mam
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 10:42   #1755
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia kto tam gdzie zarządza, pewnie w wielu przypadkach faktycznie ludzie nieodpowiedni, piszę tylko, że powinni zarządzać menadżerowie a nie lekarze.

W idealnym świecie to powinni być lekarze z jakimś dodatkowym wykształceniem menedżerskim, bo wątpię, żeby ktoś bez medycznej wiedzy był w stanie decydować jakie zabiegi mają być wykonywane, jakie materiały stosowane i tak dalej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 10:56   #1756
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Będąc na kwarantannie/izolacji ściągałyście może tą obowiązkową apkę? Nie uśmiecha mi się tego robić.
Nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Tak, ale czytam różne wypowiedzi i już nie wiem czy faktycznie jest to konieczne. Też wolałabym kolejny raz tego nie robić.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Nie,nie jest. Nikt Ci głowy nie urwie jak nie ściągniesz. Kto to w ogóle sprawdza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 11:48   #1757
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nic nie ściągaliśmy a policja i tak nie przyjeżdżała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż ściągnął a i tak żołnierze odwiedzali ale tylko przez okres kwarantanny, o tym że miał izolację już nikt nie wiedział 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 12:08   #1758
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ja miałam izolacje i o mnie się też nie pytali, pozostała część rodziny sprawdzali na kwarantannie,a o mojej izolacji też chyba zapomnieli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 12:55   #1759
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Będąc na kwarantannie/izolacji ściągałyście może tą obowiązkową apkę? Nie uśmiecha mi się tego robić.
Ściągnęłam i żałuję. Naczytałam się, że to obowiazkowe, a okazuje się, że ludzie nie instalują i mandatów za to nie dostają. Drugi raz już bym nie instalowała.
Powiadomienie o zrobieniu zdjęcia potrafi przyjść o 8:00, albo o 21:00. O tych porach to ja nieraz spię.
Policja i tak kilka razy mnie sprawdzała.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-18, 13:00   #1760
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
W idealnym świecie to powinni być lekarze z jakimś dodatkowym wykształceniem menedżerskim, bo wątpię, żeby ktoś bez medycznej wiedzy był w stanie decydować jakie zabiegi mają być wykonywane, jakie materiały stosowane i tak dalej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zgadzam sie. Manager po studiach menadzerskich, ale bez fachowej wiedzy jest calkowicie nieprzydatny, bo nie ma pojecia jak to powinno funkcjonowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 13:01   #1761
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Będąc na kwarantannie/izolacji ściągałyście może tą obowiązkową apkę? Nie uśmiecha mi się tego robić.
Nie, jak zrobiono mi kontrole to dzwoniono na tel, pomachałam policjantowi przez okno i tyle.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 13:41   #1762
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ale jaka kolekcja zdjęć ... Obejrzalam kiedys te kwarantannowe portrety w zaleznosci od fazy covida ,wyglądalam jak mocno ,średnio i mało przyćpana. Zachowalam na pamiątke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 13:44   #1763
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Ale jaka kolekcja zdjęć ... Obejrzalam kiedys te kwarantannowe portrety w zaleznosci od fazy covida ,wyglądalam jak mocno ,średnio i mało przyćpana. Zachowalam na pamiątke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja spokojnie mogę słit focie robić bo przechodzę go lżej niż zwykłe przeziębienie, nawet pracuję zdalnie bo czuję się ok , nawet się pomalowałam ,co sobie będę żałować.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 16:52   #1764
Luna1818
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 743
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Będąc na kwarantannie/izolacji ściągałyście może tą obowiązkową apkę? Nie uśmiecha mi się tego robić.
Tak, mi działała dobrze i w sumie nie utrudniała życia.
tzn 2 razy dziennie zdjęcie (człowiek brzydki i spocony od gorączki ale cóż). Dzwonił telefon rano ok 9 i wieczorem ok 19. Na zrobienie zdjęcia było jakieś 20-30 minut.
Tż telefon nie dzwonił, tylko miał powiadomienia push- tak sobie ustawił i kilka razy nie zauważył i nie zdążył zrobić zdjęcia. Jak nie zdążył 2 razy w ciągu dnia to na następny dzień była policja i tylko przez domofon sprawdzali czy dana osoba jest w domu i tyle. Z kolei osoba która była w tym czasie w szpitalu (nie ściągnęła aplikacji) była sprawdzana codziennie, co drugi dzień.
Jedno z większych miast.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-01-18 o 19:40 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
Luna1818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 22:41   #1765
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Zgodzę się, że ludzie w dużej mierze są zostawieni, (teraz może się to już zmieniło) sami sobie i trafiają do szpitala gdy choroba jest już tak rozwinięta że szanse na wyleczenia są małe. Na pewno pomocne by były szybkie testy- masz objawy, robisz test w domu, wyjdzie pozytywny wiesz ze musisz się obserwować lub skontaktować z lekarzem jeśli jesteś w grupie ryzyka.
Tak umarł ojciec mojej koleżanki, przez ponad tydzień był leczony 2 antybiotykami przez telefon, gdy trafił do szpitala poszedł od razu pod respirator bo płuca były w większości zajęte, po kolejnym tygodniu zmarł. Jego pierwszym objawem były zawroty głowy i ogólne "zagubienie", dezorientacja. Lekarz nie powiązał objawów z covidem, tylko leczył go antybiotykami, najpierw jednym a gdy mu się pogorszyło- zmienił na drugi. Oczywiście leczył go przez telefon, no bo jak to w czasie pandemii skonsultować pacjenta twarzą w twarz
Niestety, nie miał tyle szczęścia do lekarzy co Twoi znajomi.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to było niedawno i z tego co widze coraz wiecej lekarzy nie boi sie prywatnie leczyc.

piszecie kogo najpierw leczyc? - coz w pazdzierniku w moim szpitalu w ciagu paru godz z jednego oddziału wypisali (czytaj wyrzucili) 80% pacjentów tłumaczac "ze zaraz tu przywioza osobę z covidem"pomimo tego ze w szpitalu był oddział covidowy i miejsca tam były.Nie wiem byc moze ta osoba musiała akurat tam lezec ale odbyło sie to kosztem innych chorych, a fali jeszcze nie było (rzynajmniej tak mi sie wydaje bo juz straciłam rozeznanie czy juz jestesmy w kolejnej fali czy czekamy na nastepną..)

aplikacja kwarantanna teoretycznie jest obowiazkowa. Ale ja nie instalowałam bo nie miałam miejsca w telefonie ( chcociaz wtedy zdaje mi sie powinnam to zgłosic) dwa ze nie robie sobie selfie w ogole wiec tym bardziej nie bede tego robiła na rozkaz , trzy wszyscy znajomi ktorzy jej uzywali narzekali ze rozkaz wykonania przychodził o drastycznych porach i zasadniczo byli uwiazani do telefonu. Coz ja ide do wc czy posiedziec w wannie i nie wloke telefonu ze sobą (a wtedy bym musiała:-P ) dzwoniacy z pokoju obok jeszcze usłysze powiadomienia niekoniecznie.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 09:58   #1766
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 10:09   #1767
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Było chyba mowione. 122 tysiące testów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 10:33   #1768
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Na kiedy obstawiamy całkowity lockdown?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 11:14   #1769
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ktoś streści konferencję?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 11:16   #1770
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

To zdanie mi się podoba:
Niedzielski: Jak patrzymy na politykę epidemiczną w innych krajach, to widzimy, że jest odejście od lockdownów, na rzecz certyfikatów covidowych. Lockdowny w ogóle jako takie nie będą już raczej instrumentem wykorzystywanym tak, jak w poprzednich falach.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.