Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-25, 13:24   #2071
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Standardowa kwarantanna trwa siedem dni, ale przy kontakcie z pozytywnym domownikiem 7 dni od ostatniego dnia jego izolacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 13:30   #2072
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Mama na pewno będzie pozytywna, bo test Boson wyszedł pozytywny i ma objawy takie grypowe, skoki temperatury, poci się mocno, ból głowy, osłabienie.
Dzięki za pomoc, do tej pory ta wiedza nie była mi potrzebna, ale podobno nikogo wirus,zwłaszcza omicron nie ominie więc niestety teraz wychodzą moje braki
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 13:32   #2073
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Tak,mam 7 dni od zakończenia izolacji taty czyli do 8.02.
Teraz jak mama zrobi test to będzie się liczyło 17 dni od jej testu.
I teraz zastanawiam się czy jeśli dostanę skierowanie i wynik będzie pozytywny to tylko 10 dni izolacji i koniec czy po izolacji jakieś ponowne testy. Nie chcę żeby wyszło tak, że chcąc skrócić kwarantanne przedłużę ją sobie.
I czy będąc niezaszczepiona na kwarantannie mogę sama jechać na wymaz?
Jak zrobisz test i wyjdzie pozytywny to będziesz miała izolację od dnia zrobienia i tyle. Możesz też skrócić swoją kwarantannę robiąc test po zakończeniu izolacji osób chorych w domu ale to jest ryzyko że wyjdzie Ci pozytywny i będziesz zamiast 7 dni siedzieć kolejne 10 nie wiem czy jasno to opisałam.
Oczywiście na wymaz możesz jechać sama, a skierowanie możesz sobie załatwić na stronie gov niedawno tu był link podawany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 13:44   #2074
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale jak ma łapać się na to jak ma pozytywnych w domu? 7 dni wychodzi od zakonczenia izolacji domowników.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------



No i co z tego? Jaki wymuszony lockdown? Co kogo obchodzi ile ludzi choruje skoro szpitale daja rade? Jak to pomoże ludziom w fabrykach skoro zamkną handel czy gastro? No pomyśl iście porypany.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Obawiam się, że dlugo ona nie zostanie uznana, za chorobę, z którą można żyć i to nie dlatego, że dalej bedzie groźny dla życia

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Chodzi o to, że ludzie i tak będą siedzieć w domu ze względu na kwarantannę, bez odgórnego zamykania gospodarki, to jest tzw wymuszony lockdown.
To samo groziło Anglii, ale bardzo szybko skrócono izolacje do 7 dni, potem do pełnych 5, jedynym warunkiem jesr zrobienie testu lft w domu na dzień 5 I 6. Jeśli się miało negatywny wynik obu testów to izolacja się konczy. Mnie izolacja się skończyła siódmego dnia od pozytywnego testu, czyli byłam negatywna w dniu 6 i 7.
Natomiast kwarantannę dla zaszczepionych w ogóle zniesiono, zalecono tylko test lft codziennie przez 7 dni, jeśli wychodzi negatywny to można normalnie funkcjonować. Tylko że u nas testy są za darmo dla każdego i można je było zamówić z dostawą do domu przez stronę rządową, lub odebrać w aptece. Testy też dzieci mi przynosiły ze szkoły, ja z pracy i mój partner też dostawał co tydzień nowe pudełko.
Chodzą słuchy że izolacja dla pozytywnego testu będzie zniesiona od 24 marca. Czyli będziesz pozytywny, ale będziesz się czuł okej, to nie będziesz siedział na przymusowej izolacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 14:38   #2075
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Jak zrobisz test i wyjdzie pozytywny to będziesz miała izolację od dnia zrobienia i tyle. Możesz też skrócić swoją kwarantannę robiąc test po zakończeniu izolacji osób chorych w domu ale to jest ryzyko że wyjdzie Ci pozytywny i będziesz zamiast 7 dni siedzieć kolejne 10 nie wiem czy jasno to opisałam.
Oczywiście na wymaz możesz jechać sama, a skierowanie możesz sobie załatwić na stronie gov niedawno tu był link podawany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak już wszystko rozumiem, ale jeśli jestem na kwarantannie to chyba muszę mieć skierowanie na test od rodzinnego, a nie sama na stronie gov? Tego nie wiem właśnie. U mnie ciężko się do przychodni dodzwonić

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Teraz patrzę, że wczoraj dostałam sms z nr skierowanie na test z linkiem do strona MZ gdzie mogę się umówić.
Ale nie wiem czy to tak nie idzie z automatu do wszystkich zaszczepionych i nie zaszczepionych

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

I na IKP nie widzę tego skierowania. Ale z drugiej strony dostałam skierowanie więc co mnie to obchodzi czy dostałam to skierowanie słusznie czy nie. Chyba zrobię test. Jak mi się nie uda zarejestrowac przez te stronę to wtedy dzwonie osobiście do punktu wymazowego czy fo sanepidu?podaje nr skierowania z tego smsa?

Edytowane przez Daisy0514
Czas edycji: 2022-01-25 o 14:44
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 14:46   #2076
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Czyli reasumując- od teraz nie da się zwolnić z kwarantanny negatywnym wynikiem testu ani szczepienia nie mają już żadnego znaczenia.

Dla przykładu:
Załóżmy że mam pozytywny wynik. Dla mnie 10 dni izolacji, a dla moich domowników 10+7kwarantanny i nie ma znaczenia ani test (aby się zwolnić) ani szczepienie.

Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 14:48   #2077
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że ludzie i tak będą siedzieć w domu ze względu na kwarantannę, bez odgórnego zamykania gospodarki, to jest tzw wymuszony lockdown.
To samo groziło Anglii, ale bardzo szybko skrócono izolacje do 7 dni, potem do pełnych 5, jedynym warunkiem jesr zrobienie testu lft w domu na dzień 5 I 6. Jeśli się miało negatywny wynik obu testów to izolacja się konczy. Mnie izolacja się skończyła siódmego dnia od pozytywnego testu, czyli byłam negatywna w dniu 6 i 7.
Natomiast kwarantannę dla zaszczepionych w ogóle zniesiono, zalecono tylko test lft codziennie przez 7 dni, jeśli wychodzi negatywny to można normalnie funkcjonować. Tylko że u nas testy są za darmo dla każdego i można je było zamówić z dostawą do domu przez stronę rządową, lub odebrać w aptece. Testy też dzieci mi przynosiły ze szkoły, ja z pracy i mój partner też dostawał co tydzień nowe pudełko.
Chodzą słuchy że izolacja dla pozytywnego testu będzie zniesiona od 24 marca. Czyli będziesz pozytywny, ale będziesz się czuł okej, to nie będziesz siedział na przymusowej izolacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa okej.

To by byl przełom jakby zniesli izolacje

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-25, 14:48   #2078
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Tak już wszystko rozumiem, ale jeśli jestem na kwarantannie to chyba muszę mieć skierowanie na test od rodzinnego, a nie sama na stronie gov? Tego nie wiem właśnie. U mnie ciężko się do przychodni dodzwonić

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Teraz patrzę, że wczoraj dostałam sms z nr skierowanie na test z linkiem do strona MZ gdzie mogę się umówić.
Ale nie wiem czy to tak nie idzie z automatu do wszystkich zaszczepionych i nie zaszczepionych

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

I na IKP nie widzę tego skierowania. Ale z drugiej strony dostałam skierowanie więc co mnie to obchodzi czy dostałam to skierowanie słusznie czy nie. Chyba zrobię test. Jak mi się nie uda zarejestrowac przez te stronę to wtedy dzwonie osobiście do punktu wymazowego czy fo sanepidu?podaje nr skierowania z tego smsa?
Jak masz numer skierowania to po prostu idziesz do punktu i robisz test. Nie trzeba nigdzie dzwonić .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 14:50   #2079
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89089936]Czyli reasumując- od teraz nie da się zwolnić z kwarantanny negatywnym wynikiem testu ani szczepienia nie mają już żadnego znaczenia.

Dla przykładu:
Załóżmy że mam pozytywny wynik. Dla mnie 10 dni izolacji, a dla moich domowników 10+7kwarantanny i nie ma znaczenia ani test (aby się zwolnić) ani szczepienie.

Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Nie. Jeśli jestes zaszczepiona a domownik ma pozytywny to idziesz na kwarantanne i możesz zrobić test dnia nastepnego po tym jak domownik dostal pozytywny wynik testu. Jeśli wyjdzie Ci negatyw to kwarantanna zostaje zniesiona.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:04   #2080
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89089936]Czyli reasumując- od teraz nie da się zwolnić z kwarantanny negatywnym wynikiem testu ani szczepienia nie mają już żadnego znaczenia.

Dla przykładu:
Załóżmy że mam pozytywny wynik. Dla mnie 10 dni izolacji, a dla moich domowników 10+7kwarantanny i nie ma znaczenia ani test (aby się zwolnić) ani szczepienie.

Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Nie. Jeżeli domownik ma dodatni wynik a ty jesteś zaszczepiona to generujesz sobie skierowanie dla osoby z kontaktu i po ujemnym wyniku jesteś wolna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:06   #2081
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Natalia ale w tym sms jest napisane, że umów się na termin przez stronę MZ (podany link) albo telefonicznie w punkcie pobrania. Nie chcę bezsensownie jechać bo to inne miasto jest.
I nie widzę tego skierowania na IKP...

Edytowane przez Daisy0514
Czas edycji: 2022-01-25 o 15:08
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-25, 15:12   #2082
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Natalia ale w tym sms jest napisane, że umów się na termin przez stronę MZ (podany link) albo telefonicznie w punkcie pobrania. Nie chcę bezsensownie jechać bo to inne miasto jest.
I nie widzę tego skierowania na IKP...
Aha, to może coś się zmieniło albo co miasto to obyczaj. Ostatnio dwa tygodnie temu dostałam skierowanie na test to przyszedł SMS z numerem skierowania i tyle. Był podany adres punktu w drugim końcu miasta i data planowanego badania, ale od razu pojechałam do najbliższego mi punktu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:18   #2083
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie. Jeżeli domownik ma dodatni wynik a ty jesteś zaszczepiona to generujesz sobie skierowanie dla osoby z kontaktu i po ujemnym wyniku jesteś wolna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteście pewne? Bo czytałam dziś stronę gov i nie widzę tej informacji po tych zmianach po 25.01.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:18   #2084
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Tak już wszystko rozumiem, ale jeśli jestem na kwarantannie to chyba muszę mieć skierowanie na test od rodzinnego, a nie sama na stronie gov? Tego nie wiem właśnie. U mnie ciężko się do przychodni dodzwonić

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Teraz patrzę, że wczoraj dostałam sms z nr skierowanie na test z linkiem do strona MZ gdzie mogę się umówić.
Ale nie wiem czy to tak nie idzie z automatu do wszystkich zaszczepionych i nie zaszczepionych

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

I na IKP nie widzę tego skierowania. Ale z drugiej strony dostałam skierowanie więc co mnie to obchodzi czy dostałam to skierowanie słusznie czy nie. Chyba zrobię test. Jak mi się nie uda zarejestrowac przez te stronę to wtedy dzwonie osobiście do punktu wymazowego czy fo sanepidu?podaje nr skierowania z tego smsa?
Nie nie musisz mieć skierowania na test od rodzinnego. Jeśli dostałaś wczoraj sms ze skierowaniem to idziesz/ jedziesz do punktu wymazowego i robisz test, nigdzie nie dzwonisz. Chyba że macie punkt w którym trzeba się umówić to umawiasz się w tym punkcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:25   #2085
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie. Jeżeli domownik ma dodatni wynik a ty jesteś zaszczepiona to generujesz sobie skierowanie dla osoby z kontaktu i po ujemnym wyniku jesteś wolna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteście pewne? Bo czytałam dziś stronę gov i nie widzę tej informacji po tych zmianach po 25.01.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:25   #2086
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

A na stronie gov znalazłam coś takiego:

Kto nie podlega obowiązkowej kwarantannie:
- osoby współzamieszkujące z osobą na kwarantannie,
- osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19,
- ozdrowieńcy, czyli osoby, które chorowały na COVID-19, nie później niż 6 miesięcy od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Kwarantannie podlega osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkująca z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Kwarantanna ta trwa przez cały okres izolacji domownika, u którego stwierdzono zakażenie plus 7 dni po zakończeniu przez niego tej izolacji.

Uwaga! Jeśli zostałeś zaszczepiony na COVID-19 nie będziesz skierowany na kwarantannę, ale współdomownicy osób, które są chore na COVID19 obowiązkowo muszą wykonać test na koronawirusa, bez względu na posiadany certyfikat.

Mój współdomownik ma wynik pozytywny, a ja negatywny – zdjęto mi kwarantannę na IKP, czy nadal mam na niej przebywać?
Tak. Ponieważ kwarantannie podlegają osoby zamieszkujące z osobą zakażoną (izolowaną)
:
- I etap kwarantanny (narażenie ciągłe) – obejmuje okres zamieszkiwania z osobą w izolacji (osoba zakażona),
- II etap kwarantanny – (okres ponarażeniowy) 7 dni, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu izolacji osoby zakażonej

Jak dla mnie to są sprzeczne informacje - jeśli jesteś zaszczepiony, to nie jesteś kierowany na kwarantannę. Ale - musisz wykonać test. Więc dlaczego u licha jeśli test jest negatywny, to podlegasz kwarantannie?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:33   #2087
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A na stronie gov znalazłam coś takiego:

Kto nie podlega obowiązkowej kwarantannie:
- osoby współzamieszkujące z osobą na kwarantannie,
- osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19,
- ozdrowieńcy, czyli osoby, które chorowały na COVID-19, nie później niż 6 miesięcy od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Kwarantannie podlega osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkująca z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Kwarantanna ta trwa przez cały okres izolacji domownika, u którego stwierdzono zakażenie plus 7 dni po zakończeniu przez niego tej izolacji.

Uwaga! Jeśli zostałeś zaszczepiony na COVID-19 nie będziesz skierowany na kwarantannę, ale współdomownicy osób, które są chore na COVID19 obowiązkowo muszą wykonać test na koronawirusa, bez względu na posiadany certyfikat.

Mój współdomownik ma wynik pozytywny, a ja negatywny – zdjęto mi kwarantannę na IKP, czy nadal mam na niej przebywać?
Tak. Ponieważ kwarantannie podlegają osoby zamieszkujące z osobą zakażoną (izolowaną)
:
- I etap kwarantanny (narażenie ciągłe) – obejmuje okres zamieszkiwania z osobą w izolacji (osoba zakażona),
- II etap kwarantanny – (okres ponarażeniowy) 7 dni, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu izolacji osoby zakażonej

Jak dla mnie to są sprzeczne informacje - jeśli jesteś zaszczepiony, to nie jesteś kierowany na kwarantannę. Ale - musisz wykonać test. Więc dlaczego u licha jeśli test jest negatywny, to podlegasz kwarantannie?
🤯🤯

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:35   #2088
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

A dlaczego nie widzę tego skierowania na IKP?
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:37   #2089
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
A dlaczego nie widzę tego skierowania na IKP?
Bo podobno jest jakas zwiecha na IKP

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-25, 15:39   #2090
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Tak swoją drogą ujnia z tym certyfikatem - w smsie o dawce przypominającej było napisane, że "możesz zapisać się na dawkę przypominającą i wydłużyć o rok twój certyfikat" - taaa, tylko że ten rok liczony jest od dawki przypominającej, czyli jeśli ktoś zaszczepił się po pół roku od drugiej dawki, to ma certyfikat wydłużony tak naprawdę tylko o pół roku. Tzn ja wiedziałam, że to na pewno nie przedłuży się o rok, ale jest to tak napisane, że wprowadzają ludzi w błąd.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:39   #2091
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A na stronie gov znalazłam coś takiego:

Kto nie podlega obowiązkowej kwarantannie:
- osoby współzamieszkujące z osobą na kwarantannie,
- osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19,
- ozdrowieńcy, czyli osoby, które chorowały na COVID-19, nie później niż 6 miesięcy od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Kwarantannie podlega osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkująca z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Kwarantanna ta trwa przez cały okres izolacji domownika, u którego stwierdzono zakażenie plus 7 dni po zakończeniu przez niego tej izolacji.

Uwaga! Jeśli zostałeś zaszczepiony na COVID-19 nie będziesz skierowany na kwarantannę, ale współdomownicy osób, które są chore na COVID19 obowiązkowo muszą wykonać test na koronawirusa, bez względu na posiadany certyfikat.

Mój współdomownik ma wynik pozytywny, a ja negatywny – zdjęto mi kwarantannę na IKP, czy nadal mam na niej przebywać?
Tak. Ponieważ kwarantannie podlegają osoby zamieszkujące z osobą zakażoną (izolowaną)
:
- I etap kwarantanny (narażenie ciągłe) – obejmuje okres zamieszkiwania z osobą w izolacji (osoba zakażona),
- II etap kwarantanny – (okres ponarażeniowy) 7 dni, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu izolacji osoby zakażonej

Jak dla mnie to są sprzeczne informacje - jeśli jesteś zaszczepiony, to nie jesteś kierowany na kwarantannę. Ale - musisz wykonać test. Więc dlaczego u licha jeśli test jest negatywny, to podlegasz kwarantannie?
O matko, jedno przeczy drugiemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:56   #2092
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Bo na stronie jest bajzel na kółkach. Osoba zaszczepiona nie podlega kwarantannie w przypadku kontaktu z chorym, z którym nie mieszka. Ale w przypadku chorego domownika podlega kwarantannie chyba że zrobi test i będzie mieć negatywny wynik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:59   #2093
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Bo na stronie jest bajzel na kółkach. Osoba zaszczepiona nie podlega kwarantannie w przypadku kontaktu z chorym, z którym nie mieszka. Ale w przypadku chorego domownika podlega kwarantannie chyba że zrobi test i będzie mieć negatywny wynik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc jak rozumieć ten zapis?
"Mój współdomownik ma wynik pozytywny, a ja negatywny – zdjęto mi kwarantannę na IKP, czy nadal mam na niej przebywać?
Tak. Ponieważ kwarantannie podlegają osoby zamieszkujące z osobą zakażoną (izolowaną)"
Wynik testu negatywny, ale kwarantanna nadal obowiązuje?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 16:01   #2094
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
O matko, jedno przeczy drugiemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Naprawdę można się w tym pogubić...
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 16:03   #2095
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Natalia ale w tym sms jest napisane, że umów się na termin przez stronę MZ (podany link) albo telefonicznie w punkcie pobrania. Nie chcę bezsensownie jechać bo to inne miasto jest.
I nie widzę tego skierowania na IKP...

musisz kliknąć w ten link, żeby wybrać punkt pobrania; mi np. system sam zaproponował punkt i godzinę, ale mogłam bez problemu zmienić na bliższy punkt i inną godzinę. nie wiem, czy te punkty dostają jakieś informacje, kto jest do nich zapisany i na którą godzinę, bo przyjechałam na czas i czekałam prawie godzinę, bo było więcej osób zapisanych na tę samą godzinę. punkt był zorganizowany w namiocie, musiałam wypełnić formularz i pokazać panu smsa z numerem skierowania, o ile dobrze pamiętam. bo on żadnego laptopa nie miał i nie mógł sprawdzić w żadnym systemie, czy tam widnieję czy nie.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 16:06   #2096
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Z tymi testami to też paranoja. Czytałam dzisiaj, że w jakimś mieście ludzi stali po kilka godzin na mrozie i w rezultacie nie zostali w ogóle przyjęci, bo o 17 pani zamknęła punkt i kazała przyjść jutro.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 16:09   #2097
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Więc jak rozumieć ten zapis?

"Mój współdomownik ma wynik pozytywny, a ja negatywny – zdjęto mi kwarantannę na IKP, czy nadal mam na niej przebywać?

Tak. Ponieważ kwarantannie podlegają osoby zamieszkujące z osobą zakażoną (izolowaną)"

Wynik testu negatywny, ale kwarantanna nadal obowiązuje?
No właśnie.

Kurczę, najlepiej wychodzi na zgłaszać domowników bo bajzel na kółkach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Z tymi testami to też paranoja. Czytałam dzisiaj, że w jakimś mieście ludzi stali po kilka godzin na mrozie i w rezultacie nie zostali w ogóle przyjęci, bo o 17 pani zamknęła punkt i kazała przyjść jutro.
Babeczce się nie dziwię, ma okreslone godziny pracy i nara, ale cała organizacja tego... masakra. W ogole pozmniejszali ilość punktów robiących wymaz i szczęśliwi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 16:16   #2098
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Mi pokazuje, że w okolicy nie ma wolnych terminów
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 16:27   #2099
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Mi pokazuje, że w okolicy nie ma wolnych terminów
Nie szukaj terminów tylko wbijaj tam gdzie Ci wygodnie. Też dostałam smsa żeby się umówić i sprawdzałam z ciekawości-nigdzie mnie było wolnych terminów. Pojechałam tam gdzie mi było wygodnie i po 104 minutach w kolejce pobrano mi wymaz Tak to teraz chyba działa. Też nie mam w ikp ani skierowania, ani informacji o kwarantannie do chwili wyniku (wisi tylko stare info sprzed 2 miesięcy). Wyniku też tam pewnie nie zobaczę więc nie wiem co dalej

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 16:33   #2100
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ok,chyba tak zrobię
A jak wyjdzie pozytywny test to do ilu dni wstecz cofają się jeśli chodzi o osoby z kontaktu? W piątek byłam w pracy

Edytowane przez Daisy0514
Czas edycji: 2022-01-25 o 16:57
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.