Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-22, 07:11   #2911
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Mia Donna Pokaż wiadomość
Czarina, pamiętam Cię z początku pandemii, miałaś wtedy podobne podejście jak teraz, potem chyba poszłaś trochę "z prądem", fajnie, że wróciłaś na te poprzednie tory, miło się czyta Twoje wpisy Taki głos rozsądku pomiędzy totalnymi "szurami" a spanikowanymi, bojącymi się wszystkiego "covidianami" :P
Pamiętajmy tylko, że na początku pandemii wirus miał zupełnie inną naturę (jego pierwsze mutacje) plus nikt nie miał pojęcia co robić.
Mam nadzieję, że wszystko dalej będzie szło w kierunku wirusa zaraźliwego ale nie zjadliwego.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 07:13   #2912
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Żeby jeszcze u nas jak najszybciej skończono już z tym masowym testowaniem przy byle kichnięciu.

Córka ma anginę. Normalną , rasową anginę.

No ale nie, te teleporady koniecznie bo gdzie do lekarza iść i covidem domniemanym zarazić, i wszystko pewnie kowid to na test przede wszytkim.

To przez ten test ( ten czas, bo to jednak ponad doba minęła + kolejne kilkanaście godzin zanim kolejna teleporada doszła do skutku) angina tak się rozhulała ze masakra.



I jeszcze szarpanina o antybiotyk, bo jak to tak przez telefon a na zdjeciu() pani doktor nie jest prawna czy tam jest ropa czy nie, bo płytko widać.

A gardło tak zapaprane ze w życiu gorszego nie widziałam i się człowieku przez telefon przysięgaj ze nie łżesz.
Ja pikole. W moim POZ byli gotowi mnie przyjąć z covidem jeśli się poczuje gorzej i będę potrzebowała osłuchania. Oczywiście w niestandardowych godzinach i w izolatce (a przynajmniej tak deklarowali bo nie skorzystałam). Współczuję. Dużo zdrowia dla córki.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 07:34   #2913
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

A dajcie spokój, ja w grudniu złapałam przeziębienie delikatne, jestem w ciąży, pierwszy tydzień domowe sposoby ale to nic nie dało. Dzwonie do POZ i ok, nadal kontynuować, jak za tydzień nie przejdzie dzownic znowu. Nie przeszło, dzwonię mówię że chce żeby ktoś mnie o słuchał bo się robi kaszel, "gdzie pani chce isc jak covid jest?!"
I poszłam prywatnie do innej przychodni

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 07:54   #2914
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Żeby jeszcze u nas jak najszybciej skończono już z tym masowym testowaniem przy byle kichnięciu.
Córka ma anginę. Normalną , rasową anginę.
No ale nie, te teleporady koniecznie bo gdzie do lekarza iść i covidem domniemanym zarazić, i wszystko pewnie kowid to na test przede wszytkim.
To przez ten test ( ten czas, bo to jednak ponad doba minęła + kolejne kilkanaście godzin zanim kolejna teleporada doszła do skutku) angina tak się rozhulała ze masakra.

I jeszcze szarpanina o antybiotyk, bo jak to tak przez telefon a na zdjeciu() pani doktor nie jest prawna czy tam jest ropa czy nie, bo płytko widać.
A gardło tak zapaprane ze w życiu gorszego nie widziałam i się człowieku przez telefon przysięgaj ze nie łżesz.
Bardzo współczuję, kilka lat temu miałam taką "rozhulaną" anginę i to był jeden z najgorszych bóli górnej części ciała jaki w życiu miałam. Bolało tak mocno, że nie mogłam mówić.
To masowe testowanie to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, w Anglii to jeszcze wygląda tak że nie tylko pcr są darmowe i dostępne dla każdego od ręki, ale jeszcze testy antygenowe, wystarczy zamówić online lub odebrać z apteki. Niektórzy się testowali po kilka razy dziennie- przed wyjściem do sklepu, przed wyjściem do restauracji, itp. I dziennie zużywali pudełko na osobę (7 testów w pudełku).
Możliwe że rząd nie ukrócił by tych testów, ale angielskie NFZ domagało się dodatkowych extra 5 mld funtów na testy. Skąd na to brać? Od kwietnia składka zdrowotna idzie w górę i pieniądze powinny być wpompowane w postawienie służby zdrowia na nogi, w leczenie tych wszystkich zaniedbanych chorób, a nie znowu w covida i testowanie wszystkich którzy mają taki kaprys. Media podały że cena pojedynczego testu będzie się wahać między 2 a 5£, to nie będą pieniądze z kosmosu.
Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Mój tata już 1.5 roku bez węchu po covidzie Raz poczuł zapach rozpuszczalnika, myślał, że może coś ruszy, ale nie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
A ćwiczy węch?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 08:00   #2915
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Czarina, to w DE te testy antygenowe sa darmowe dla kazdego chyba 2 w tygodniu i sa centra, ktore robia ci taki test. Ich jest cala masa. Byly z tym machlojki, bo na poczatku dostawali jakas baaardzo duza kwote od testu i obliczali sobie np. 1000 testow dziennie mimo ze wykonali tylko 100 (przyklad). Pozniej troche to ukrocili, ale i tak dostaja kilka czy kilkanascie euro za test, ktorego wykonanie trwa minute.

Czlowiek tego w ogole nie widzi, ze to wyrzucanie pieniedzy w bloto.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 08:10   #2916
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89127851]Czarina, to w DE te testy antygenowe sa darmowe dla kazdego chyba 2 w tygodniu i sa centra, ktore robia ci taki test. Ich jest cala masa. Byly z tym machlojki, bo na poczatku dostawali jakas baaardzo duza kwote od testu i obliczali sobie np. 1000 testow dziennie mimo ze wykonali tylko 100 (przyklad). Pozniej troche to ukrocili, ale i tak dostaja kilka czy kilkanascie euro za test, ktorego wykonanie trwa minute.

Czlowiek tego w ogole nie widzi, ze to wyrzucanie pieniedzy w bloto.[/QUOTE]Nie widzi bo to "za darmo". A zwykle tak jest że jeśli jest coś za free, to można tego nadużywać. Ludzie tylko zapominają, że nic na tym świecie za darmo nie ma i jeśli rząd coś daje, to musi wpierw zabrać.

Media dzisiaj podały że na jesień program dobrowolnych szczepień obejmie wszystkich powyżej 50 roku życia, czyli będzie taki sam jak program szczepień na grypę. I uważam to za sensowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 08:14   #2917
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Nie widzi bo to "za darmo". A zwykle tak jest że jeśli jest coś za free, to można tego nadużywać. Ludzie tylko zapominają, że nic na tym świecie za darmo nie ma i jeśli rząd coś daje, to musi wpierw zabrać.

Media dzisiaj podały że na jesień program dobrowolnych szczepień obejmie wszystkich powyżej 50 roku życia, czyli będzie taki sam jak program szczepień na grypę. I uważam to za sensowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I na tym powinno się skończyć a nie u nas po tym czasie zastanawiaja się dopiero nad obowiazkiem szczepień i w sumie medykom i pracownikom pracujacym w placowkach medycznych i studentom na kierunkach medycznych się dostanie. A opozycja dalej żąda restrykcji

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-22, 08:27   #2918
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
I na tym powinno się skończyć a nie u nas po tym czasie zastanawiaja się dopiero nad obowiazkiem szczepień i w sumie medykom i pracownikom pracujacym w placowkach medycznych i studentom na kierunkach medycznych się dostanie. A opozycja dalej żąda restrykcji

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Serio, są jeszcze tacy którzy optują za restrykcjami w obecnej sytuacji?
Co do tych obowiązkowych szczepień, to zmieniłam zdanie, po tym jak wyszło że zaszczepiony i niezaszczepiony przekazuje wirusa praktycznie w tym samym stopniu, nie widzę sensu by kogokolwiek do nich zmuszać.

Zresztą ta masakra covidowa, zapchanie szpitali szumnie przewidziane przez polskich ekspertow też się nie sprawdziły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2022-02-22 o 08:31
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 08:32   #2919
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Przyznam, że w braku powszechnych testów to akurat trudno mi się dopatrywać pozytywów.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Mam nadzieję, że u nas też tak będzie.
Ostatnio np chciałam iść do lekarza, bo miałam straszliwy kaszel, który mi nie dał spać po nocy. Ale zrezygnowałam, bo na pewno by mnie skierowali na test. A nie miałam ochoty siedzieć w domu przez kolejne 10 dni gdyby wyszedł plus. Już siedziałam prawie tydzień, więc dziękuję, ale nie.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 08:35   #2920
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Serio, są jeszcze tacy którzy optują za restrykcjami w obecnej sytuacji?
Co do tych obowiązkowych szczepień, to zmieniłam zdanie, po tym jak wyszło że zaszczepiony i niezaszczepiony przekazuje wirusa praktycznie w tym samym stopniu, nie widzę sensu by kogokolwiek do nich zmuszać.

Zresztą ta masakra covidowa, zapchanie szpitali szumnie przewidziane przez polskich ekspertow też się nie sprawdziły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy omicronie- nie.
Jakoś na początku stycznia, jeszcze przed falą omicronu, w samym woj. lubelskim było planowane uruchomienie 60 tys. łóżek dla chorych na covid. Jednak nikt wtedy nie wiedział, w którym kierunku to się potoczy i na ile groźny będzie ten wariant. Gdyby kosiło jak poprzednie fale, to podejrzewam, że naprawdę byłoby nieciekawie.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 08:43   #2921
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Serio, są jeszcze tacy którzy optują za restrykcjami w obecnej sytuacji?
Co do tych obowiązkowych szczepień, to zmieniłam zdanie, po tym jak wyszło że zaszczepiony i niezaszczepiony przekazuje wirusa praktycznie w tym samym stopniu, nie widzę sensu by kogokolwiek do nich zmuszać.

Zresztą ta masakra covidowa, zapchanie szpitali szumnie przewidziane przez polskich ekspertow też się nie sprawdziły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego ja sensu nie widzę i, co tu ukrywać, wkurza mnie ten obowiazek bo jak zwykle - do jakiś pienieznych dodatkow trzeba być medykiem i sajo nara, do obowiazkow nagle nawet salowa w niego wchodzi.

W ogóle co do kar jeśli się nie złoży oswiadczenia to w sumie MZ odnosi się tylko do kodeksu pracy a gro pracownikow jednak ma kontrakty. U nas w szpitalu ponoć chcą przedstawienia certyfikatow gdzie ogólnie nie mogą tego chcieć

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-22, 09:21   #2922
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Przy omicronie- nie.
Jakoś na początku stycznia, jeszcze przed falą omicronu, w samym woj. lubelskim było planowane uruchomienie 60 tys. łóżek dla chorych na covid. Jednak nikt wtedy nie wiedział, w którym kierunku to się potoczy i na ile groźny będzie ten wariant. Gdyby kosiło jak poprzednie fale, to podejrzewam, że naprawdę byłoby nieciekawie.
Tak, mam na myśli omicron. Kierunek mutacji wirusa był przewidywany od końca listopada, naukowcy i lekarze z RPA ciągle o tym trąbili i próbowali studzić rozgrzane głowy w Europie Tylko nikt ich nie słuchał.
Myślę że ta sytuacja z omikronem to był gwóźdź do trumny publicznego zaufania do ekspertów.
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Dlatego ja sensu nie widzę i, co tu ukrywać, wkurza mnie ten obowiazek bo jak zwykle - do jakiś pienieznych dodatkow trzeba być medykiem i sajo nara, do obowiazkow nagle nawet salowa w niego wchodzi.

W ogóle co do kar jeśli się nie złoży oswiadczenia to w sumie MZ odnosi się tylko do kodeksu pracy a gro pracownikow jednak ma kontrakty. U nas w szpitalu ponoć chcą przedstawienia certyfikatow gdzie ogólnie nie mogą tego chcieć

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Czyli ten obowiązek dla pracowników służby zdrowia wszedł w Polsce? Bo nie śledzę już wiadomości na ten temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 09:26   #2923
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Tak, mam na myśli omicron. Kierunek mutacji wirusa był przewidywany od końca listopada, naukowcy i lekarze z RPA ciągle o tym trąbili i próbowali studzić rozgrzane głowy w Europie Tylko nikt ich nie słuchał.
Myślę że ta sytuacja z omikronem to był gwóźdź do trumny publicznego zaufania do ekspertów. Czyli ten obowiązek dla pracowników służby zdrowia wszedł w Polsce? Bo nie śledzę już wiadomości na ten temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 09:32   #2924
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Tak

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Niefajnie, może będzie to po prostu "martwy" przepis.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 09:34   #2925
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
A dajcie spokój, ja w grudniu złapałam przeziębienie delikatne, jestem w ciąży, pierwszy tydzień domowe sposoby ale to nic nie dało. Dzwonie do POZ i ok, nadal kontynuować, jak za tydzień nie przejdzie dzownic znowu. Nie przeszło, dzwonię mówię że chce żeby ktoś mnie o słuchał bo się robi kaszel, "gdzie pani chce isc jak covid jest?!"
I poszłam prywatnie do innej przychodni

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

lol jakbym czytała o sobie!
Ja się zaziębiłam i to mocno w 9 tygodniu ciąży.
Ale nie dostałam skierowania na test bo cyt. po co.
l4 tylko.
leczyłam się 3 tygodnie, naturalnie, bo przecież prochów brać nie można w ciąży.
Czosnkiem, miodem, imbirem pokonałam wirusa.
Dzidzia ok
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 11:59   #2926
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Żeby jeszcze u nas jak najszybciej skończono już z tym masowym testowaniem przy byle kichnięciu.
Córka ma anginę. Normalną , rasową anginę.
No ale nie, te teleporady koniecznie bo gdzie do lekarza iść i covidem domniemanym zarazić, i wszystko pewnie kowid to na test przede wszytkim.
To przez ten test ( ten czas, bo to jednak ponad doba minęła + kolejne kilkanaście godzin zanim kolejna teleporada doszła do skutku) angina tak się rozhulała ze masakra.

I jeszcze szarpanina o antybiotyk, bo jak to tak przez telefon a na zdjeciu() pani doktor nie jest prawna czy tam jest ropa czy nie, bo płytko widać.
A gardło tak zapaprane ze w życiu gorszego nie widziałam i się człowieku przez telefon przysięgaj ze nie łżesz.
Ja byłam osobiście z chorym gardłem, a i tak wyszłam wkurzona od lekarza. Najpierw gadka, że testu nie ma sensu robić, bo u tych potrójnie szczepionych rzadko się zdarza covid (początek stycznia, wtedy jeszcze fala powtórnego covidu u szczepionych w moich okolicach dopiero powoli się zaczynała), więc tylko zwolnienie. Na moją sugestię, że może jeszcze jakieś zalecenia, bo naprawdę kiepsko się czuję już czwarty dzień, ropa z nosa, ropa w gardle itp. dostałam... skierowanie na test. W końcu sama sobie i mężowi kupiłam antybiotyk, który postawił nas na nogi w dwa dni, no ale kurczę, mogłabym czasami dostać receptę na leki pod innego lekarza.
Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ja pikole. W moim POZ byli gotowi mnie przyjąć z covidem jeśli się poczuje gorzej i będę potrzebowała osłuchania. Oczywiście w niestandardowych godzinach i w izolatce (a przynajmniej tak deklarowali bo nie skorzystałam). Współczuję. Dużo zdrowia dla córki.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
U mnie już od bardzo dawna nie ma żadnych teleporad. Raz byłam przeziębiona, chciałam teleporadę tylko po to, żeby dostać zwolnienie, ale nie, nie można już, trzeba przyjść osobiście.
Za to mąż jak był chory dzwonił cały dzień do swojej przychodni, nie dodzwonił się, więc pojechał osobiście i... Zapisał się na teleporadę.
Już dawno powinni uregulować kwestie wizyt z poz, a nie tak że każdy ma własne zasady. Jedni nie ogarnęli, że minęły już dwa lata i że trochę się już pozmieniało i dalej zamknięci na cztery spusty, do innych z każdą głupotą trzeba iść osobiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 12:05   #2927
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cieszę się, że opłacam prywatną służbę zdrowia - tam wszystkie wizyty od początku pandemii odbywają się normalnie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 12:34   #2928
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Przy omicronie- nie.
Jakoś na początku stycznia, jeszcze przed falą omicronu, w samym woj. lubelskim było planowane uruchomienie 60 tys. łóżek dla chorych na covid. Jednak nikt wtedy nie wiedział, w którym kierunku to się potoczy i na ile groźny będzie ten wariant. Gdyby kosiło jak poprzednie fale, to podejrzewam, że naprawdę byłoby nieciekawie.
W Niemczech ostatnio wyszlo szambo, ze szpitale nigdy nie byly na granicy wydolnosci.
Tzn. one sa na granicy od wielu lat ze wzgledu na brak personelu, ale nie byly na granicy wydolnosci przez covid. Nawet nie byly blisko granicy wydolnosci.
A to wszystko przy zamykaniu szpitali i zmniejszaniu liczby lozek na intensywnej terapii.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Tak, mam na myśli omicron. Kierunek mutacji wirusa był przewidywany od końca listopada, naukowcy i lekarze z RPA ciągle o tym trąbili i próbowali studzić rozgrzane głowy w Europie Tylko nikt ich nie słuchał.
Myślę że ta sytuacja z omikronem to był gwóźdź do trumny publicznego zaufania do ekspertów. Czyli ten obowiązek dla pracowników służby zdrowia wszedł w Polsce? Bo nie śledzę już wiadomości na ten temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przeciez pani doktor, ktora wykryla omicrona w RPA, sama powiedziala, ze zamykano jej buzie, zeby nie mowila, ze to lagodna choroba.

https://www.focus.de/gesundheit/coro..._51894550.html

Nie moge znalezc zadnego artykulu po angielsku, ale mozna sobie wrzucic w translatora.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 12:34   #2929
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89128328]W Niemczech ostatnio wyszlo szambo, ze szpitale nigdy nie byly na granicy wydolnosci.
Tzn. one sa na granicy od wielu lat ze wzgledu na brak personelu, ale nie byly na granicy wydolnosci przez covid. Nawet nie byly blisko granicy wydolnosci.
A to wszystko przy zamykaniu szpitali i zmniejszaniu liczby lozek na intensywnej terapii.[/QUOTE]

W Austrii to samo. Aktualnie intensywna terapia jest w 9% zajeta przez chorych na covid. Wiekszosc krajow znosi wszystkie obostrzenia, a tutaj news dnia, ze dzieci w szkolach nie musza juz nosic masek na lekcjach.

W ogole ostatnio ciagle jakies kwiatki wychodza. Np. obowiazkowe testy PCR co drugi dzien w szkolach od wielu miesiecy, a teraz sie okazuje, ze przetarg na przeprowadzanie tych testow byl ustawiony i wygrala firma w jakis tam sposob powiazana z partia rzadzaca
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-22, 12:41   #2930
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89128328]W Niemczech ostatnio wyszlo szambo, ze szpitale nigdy nie byly na granicy wydolnosci.

Tzn. one sa na granicy od wielu lat ze wzgledu na brak personelu, ale nie byly na granicy wydolnosci przez covid. Nawet nie byly blisko granicy wydolnosci.

A to wszystko przy zamykaniu szpitali i zmniejszaniu liczby lozek na intensywnej terapii.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------





Przeciez pani doktor, ktora wykryla omicrona w RPA, sama powiedziala, ze zamykano jej buzie, zeby nie mowila, ze to lagodna choroba.



https://www.focus.de/gesundheit/coro..._51894550.html



Nie moge znalezc zadnego artykulu po angielsku, ale mozna sobie wrzucic w translatora.[/QUOTE]Dlatego ja naprawdę nie jestem w stanie wierzyć lekarzom i naukowcom. Co rusz wychodzą jakieś machlojki, ustawki itp. i te gadki szmatki to o kant kamienia można rozbić.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 12:44   #2931
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Dlatego ja naprawdę nie jestem w stanie wierzyć lekarzom i naukowcom. Co rusz wychodzą jakieś machlojki, ustawki itp. i te gadki szmatki to o kant kamienia można rozbić.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ty antyszczepie!
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 12:51   #2932
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89128361]Ty antyszczepie! [/QUOTE]Co poradzić, biorę na cycki tę diagnozę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 13:07   #2933
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Żeby jeszcze u nas jak najszybciej skończono już z tym masowym testowaniem przy byle kichnięciu.
Córka ma anginę. Normalną , rasową anginę.
No ale nie, te teleporady koniecznie bo gdzie do lekarza iść i covidem domniemanym zarazić, i wszystko pewnie kowid to na test przede wszytkim.
To przez ten test ( ten czas, bo to jednak ponad doba minęła + kolejne kilkanaście godzin zanim kolejna teleporada doszła do skutku) angina tak się rozhulała ze masakra.

I jeszcze szarpanina o antybiotyk, bo jak to tak przez telefon a na zdjeciu() pani doktor nie jest prawna czy tam jest ropa czy nie, bo płytko widać.
A gardło tak zapaprane ze w życiu gorszego nie widziałam i się człowieku przez telefon przysięgaj ze nie łżesz.
Ja miałam zapalenie ucha podczas covidu.

Lekarka odmówiła przepisania mi antybiotyku.

Zdychaj, człowieku, z bólu, bo z domu nie wyjdziesz, a antybiotyku nie dostaniesz, bo lekarz cię musi obejrzeć. Z całym szacunkiem dla lekarza pierwszego kontaktu, bo oni też są potrzebni, ale to nawet nie jest laryngolog, co on mi zrobi, nawet jak popatrzy?

Bardzo współczuję córce, ja po prostu załatwiłam antybiotyk na czarno i niech się gonią, bo to są jakieś jaja.

Powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Chociaż ja bym na twoim miejscu, cava, ogarnęła córce prywatną wizytę.

Pewnie od razu wypiszą antybiotyk i problemu nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Czyli ten obowiązek dla pracowników służby zdrowia wszedł w Polsce? Bo nie śledzę już wiadomości na ten temat.
Teoretycznie tak.

W praktyce - jest tak sformułowany (ponoć), że pracodawca ma możliwość, ale nie obowiązek, wysłać pracownika na urlop.

Więc nikt tego nie będzie przestrzegał.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 13:11   #2934
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja miałam zapalenie ucha podczas covidu.

Lekarka odmówiła przepisania mi antybiotyku.

Zdychaj, człowieku, z bólu, bo z domu nie wyjdziesz, a antybiotyku nie dostaniesz, bo lekarz cię musi obejrzeć. Z całym szacunkiem dla lekarza pierwszego kontaktu, bo oni też są potrzebni, ale to nawet nie jest laryngolog, co on mi zrobi, nawet jak popatrzy?

Bardzo współczuję córce, ja po prostu załatwiłam antybiotyk na czarno i niech się gonią, bo to są jakieś jaja.

Powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Chociaż ja bym na twoim miejscu, cava, ogarnęła córce prywatną wizytę.

Pewnie od razu wypiszą antybiotyk i problemu nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to naprawdę nie rozumiem o co chodzi tym lekarzom rodzinnym. Pewnie jak zwykle chodzi o kasę. W szpitalach sprawa jest prosta - nie są robione procedury, NFZ nie płaci, szpital nie ma pieniędzy, nie ma z czego płacić pensji. Chroniliśmy się jakieś dwa czy trzy miesiące, później nie było wyjścia, trzeba było wrócić do jak najbardziej normalnego trybu pracy. Nie jestem pewna, ale przychodnie chyba nie mają kasy w zależności od liczby i rodzaju wizyt, więc może dlatego już drugi rok nie śpieszy im się do normalnej pracy. Dla mnie to przesada.
A lekarz rodzinny jak najbardziej potrafi rozpoznać zapalenie ucha, nie trzeba z tym iść do laryngologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 13:17   #2935
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89128328]W Niemczech ostatnio wyszlo szambo, ze szpitale nigdy nie byly na granicy wydolnosci.
Tzn. one sa na granicy od wielu lat ze wzgledu na brak personelu, ale nie byly na granicy wydolnosci przez covid. Nawet nie byly blisko granicy wydolnosci.
A to wszystko przy zamykaniu szpitali i zmniejszaniu liczby lozek na intensywnej terapii.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------



Przeciez pani doktor, ktora wykryla omicrona w RPA, sama powiedziala, ze zamykano jej buzie, zeby nie mowila, ze to lagodna choroba.

https://www.focus.de/gesundheit/coro..._51894550.html

Nie moge znalezc zadnego artykulu po angielsku, ale mozna sobie wrzucic w translatora.[/QUOTE]Wrzucę sobie w tłumacza, bo ja ni w ząb po niemiecku Dzięki za artykuł.
Coraz więcej takich informacji, oczywiście podanych gdzieś "półgębkiem", byleby tylko to szambo zbyt nie wybiło.
Ja się tylko zastanawiam jak to możliwe, że cały świat został ogarnięty tym szaleństwem. Ze ktoś wykorzystał covida do nabicia kieszeni w to wierzę że celowo nakręcił ten cyrk by ugrać co swoje, też wierzę. Ale nie wierzę że każdy rząd, naukowiec czy lekarz który wypowiadał się za wprowadzeniem restrykcji i ostrzegał przed "śmiercionośnym" wirusem brał udział w "spisku". No nie jest to możliwe przecież. Co to się odwaliło na tym świecie?
Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
W Austrii to samo. Aktualnie intensywna terapia jest w 9% zajeta przez chorych na covid. Wiekszosc krajow znosi wszystkie obostrzenia, a tutaj news dnia, ze dzieci w szkolach nie musza juz nosic masek na lekcjach.

W ogole ostatnio ciagle jakies kwiatki wychodza. Np. obowiazkowe testy PCR co drugi dzien w szkolach od wielu miesiecy, a teraz sie okazuje, ze przetarg na przeprowadzanie tych testow byl ustawiony i wygrala firma w jakis tam sposob powiazana z partia rzadzaca
Masakra U Was nie ma żadnej kontry w stosunku do tego co rząd wyprawia? Opozycja siedzi cicho? Lekarze, naukowcy? Nic?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2022-02-22 o 13:21
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 13:21   #2936
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja miałam zapalenie ucha podczas covidu.

Lekarka odmówiła przepisania mi antybiotyku.

Zdychaj, człowieku, z bólu, bo z domu nie wyjdziesz, a antybiotyku nie dostaniesz, bo lekarz cię musi obejrzeć. Z całym szacunkiem dla lekarza pierwszego kontaktu, bo oni też są potrzebni, ale to nawet nie jest laryngolog, co on mi zrobi, nawet jak popatrzy?

Bardzo współczuję córce, ja po prostu załatwiłam antybiotyk na czarno i niech się gonią, bo to są jakieś jaja.

Powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Chociaż ja bym na twoim miejscu, cava, ogarnęła córce prywatną wizytę.

Pewnie od razu wypiszą antybiotyk i problemu nie będzie.



Nie no, my dotąd kwakałyśmy w telefon, aż ona antybiotyk, niechętnie ale przepisała. Ta druga lekarka, bo pierwszy zaparł się jak muł na test, bo to mu wygląda na typowy covid.
A ze córka siedziała w domu bo przecież były ferie, do zaziębienia doszło przez chodzenie bez szalika w wichurę, my w domu wszyscy zdrowi jak ryby choć u niej już 4 dzien choroby, no ale nie, covid i test, bo mu to wygląda na covid i koniec.


Choć ten antybiotyk to przepisała dopiero, jak sie okazało ze ostatnio córka antybiotyk brała pare lat temu, minimum 3-4. To ją chyba ostatecznie przekonało, że jednak nie próbujemy wyłudzić , tylko faktycznie choroba jest.




No i ja nie wiem skad się bierze leki na lewo, pod tym względem to jakaś niezaradna jestem kompletnie. nawet maści na afty mi sie nie udało wyłudzić, jak się okazało ze lekarka napisała ją tylko w zaleceniach a nie na recepcie. I od kiedy maść na afty jest na receptę w ogóle?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2022-02-22 o 13:22
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 13:28   #2937
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja to naprawdę nie rozumiem o co chodzi tym lekarzom rodzinnym. Pewnie jak zwykle chodzi o kasę. W szpitalach sprawa jest prosta - nie są robione procedury, NFZ nie płaci, szpital nie ma pieniędzy, nie ma z czego płacić pensji. Chroniliśmy się jakieś dwa czy trzy miesiące, później nie było wyjścia, trzeba było wrócić do jak najbardziej normalnego trybu pracy. Nie jestem pewna, ale przychodnie chyba nie mają kasy w zależności od liczby i rodzaju wizyt, więc może dlatego już drugi rok nie śpieszy im się do normalnej pracy. Dla mnie to przesada.
A lekarz rodzinny jak najbardziej potrafi rozpoznać zapalenie ucha, nie trzeba z tym iść do laryngologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to nie jest dalej tak, że lekarz pierwszego kontaktu otrzymuje jakąś pulę pieniędzy na każdego swojego pacjenta i w momencie, gdy ten pacjent przychodzi, wysyła się go na badania itp, to z tej puli są zabierane na to pieniądze? Więc najlepszy pacjent to taki, który w ogóle się nie pojawia. Tak to chyba kiedyś funkcjonowało, nie wiem czy dalej tak jest.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Wrzucę sobie w tłumacza, bo ja ni w ząb po niemiecku Dzięki za artykuł.
Coraz więcej takich informacji, oczywiście podanych gdzieś "półgębkiem", byleby tylko to szambo zbyt nie wybiło.
Ja się tylko zastanawiam jak to możliwe, że cały świat został ogarnięty tym szaleństwem. Ze ktoś wykorzystał covida do nabicia kieszeni w to wierzę że celowo nakręcił ten cyrk by ugrać co swoje, też wierzę. Ale nie wierzę że każdy rząd, naukowiec czy lekarz który wypowiadał się za wprowadzeniem restrykcji i ostrzegał przed "śmiercionośnym" wirusem brał udział w "spisku". No nie jest to możliwe przecież. Co to się odwaliło na tym świecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Każdy człowiek, który ośmielił się wyłamać z obowiązującej narracji, był okrzyknięty od razu szurem rozpowszechniającym fake newsy. I nie miało znaczenie jego wykształcenie, ani doświadczenie, więc ja się nie dziwię, że w końcu nikt się nie chciał wyłamać.

Dużo też celebrytów z zawodów medycznych nam na tej pandemii wyrosło.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 13:29   #2938
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja to naprawdę nie rozumiem o co chodzi tym lekarzom rodzinnym. Pewnie jak zwykle chodzi o kasę. W szpitalach sprawa jest prosta - nie są robione procedury, NFZ nie płaci, szpital nie ma pieniędzy, nie ma z czego płacić pensji. Chroniliśmy się jakieś dwa czy trzy miesiące, później nie było wyjścia, trzeba było wrócić do jak najbardziej normalnego trybu pracy. Nie jestem pewna, ale przychodnie chyba nie mają kasy w zależności od liczby i rodzaju wizyt, więc może dlatego już drugi rok nie śpieszy im się do normalnej pracy. Dla mnie to przesada.
A lekarz rodzinny jak najbardziej potrafi rozpoznać zapalenie ucha, nie trzeba z tym iść do laryngologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jaki problem rozpoznać zapalenie ucha?

Napie*dala tak, że nie mogę myśleć, jeść, ani żyć. Przysięgam, że nie potrzebuję być laryngologiem, żeby wiedzieć, co mi jest.

Od kiedy świat światem, cyprofloksacyna doustnie i do tego miejscowo w formie kropel 3 razy dziennie. Żaden laryngolog jeszcze nie zrobił z tym nic innego, a lekarz rodzinny chce osiągnąć co?

Jeszcze jakby mieli laboratorium i chciał mi pobrać wymaz z ucha do badania, no to ok, może by to było jakoś uzasadnione. Bronią tych antybiotyków jak niepodległości, jakbym sobie sama z nudów chciała pobrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 13:31   #2939
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Wrzucę sobie w tłumacza, bo ja ni w ząb po niemiecku Dzięki za artykuł.
Coraz więcej takich informacji, oczywiście podanych gdzieś "półgębkiem", byleby tylko to szambo zbyt nie wybiło.
Ja się tylko zastanawiam jak to możliwe, że cały świat został ogarnięty tym szaleństwem. Ze ktoś wykorzystał covida do nabicia kieszeni w to wierzę że celowo nakręcił ten cyrk by ugrać co swoje, też wierzę. Ale nie wierzę że każdy rząd, naukowiec czy lekarz który wypowiadał się za wprowadzeniem restrykcji i ostrzegał przed "śmiercionośnym" wirusem brał udział w "spisku". No nie jest to możliwe przecież. Co to się odwaliło na tym świecie? Masakra U Was nie ma żadnej kontry w stosunku do tego co rząd wyprawia? Opozycja siedzi cicho? Lekarze, naukowcy? Nic?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jest i to coraz wieksza, ale w mediach sa caly czas uparcie wysmiewani, wyszydzani, kazdy kto nie zgadza sie z rzadowa narracja ma od razu latke oszoloma, wywrotowca, neonazisty, antyszczepionkowca i kogo tam jeszcze. Nie ma dnia bez demonstracji antyrzadowych w roznych miastach, w kazdy weekend sa w Wiedniu demonstracje na kilkadziesiat, sto tysiecy ludzi. A potem media pisza o "malej, ale glosnej grupce antyszczepionkowcow". To sie juz po prostu w glowie nie miesci, do jakich rozmiarow urosla ta propaganda.

Przeciwko ustawie nt. obowiazkowych szczepien wplynelo 200 tys. skarg, rowniez bardzo rzeczowych od lekarzy i naukowcow wlasnie, ale zostaly po prostu olane sikiem prostym.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 13:35   #2940
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Po co ktoś miałby wyłudzać antybiotyk? Mają dodatkowe działanie?
Przez lata antybiotykami chojnie szafowano, zrobił się dym i teraz to chyba w drugą stronę idzie. Ja żałuję, że przed przepisaniem antybiotyku nie bada się jaki jego rodzaj jest potrzebny. I ja się na tym przejechałam i moje dziecko.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.