Mamusie sierpniowe 2016 część - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-23, 16:45   #61
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Lilia przewraca się sama z brzucha na plecy i spowrotem, na brzuchu i na plecach okreca się wokół własnej osi. I w piątek chwyciła kolanka, idzie coraz wyżej, jesteśmy tak na połowie łydek
Ja z seksem nie mam problemów, pierwszy raz się kochaliśmy pod koniec połogu i trochę bolało- teraz już wcale. Ale z libido u mnie bardzo słabo, no wieczorem nie chce mi się bo zmęczona jestem. Może to od kp.
Ja daje rano owoc a wieczorem warzywo.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Jakie macie spacerówki? Macie wózki 2w1 czy kupujecie osobno?

A ile tak na porcję owocu lub warzywa? Cały słoiczek 125g?

My mamy X-Landera Xmove 2 w 1 (oczywiście na razie jeździmy gondolą - ale wezgłowie ma uniesione tak o 30" bo już mi się denerwuje jak ma patrzeć w dach), a potem spacerówkę Coneco po córce (super się sprawdzała, bo sam wózek jest spory i wygodnie jest dziecku a jednocześnie fajnie się składa i łatwo mieści w bagażniku samochodu).

Mi też nie chce się seksu wieczorem, ale warto się zmusić, a po finale myślę że za rzadko to robimy z mężem.

Edytowane przez tofik1984
Czas edycji: 2017-01-23 o 16:47
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 16:48   #62
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
2 w 1 - nasza gondola robi się za mała już ... :/ ale ten czas leci


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasza gondola też już na styk a Mai nie spieszy się do siedzenia, więc może być problem ze spacerami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez madziade Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Ośmielona dołączeniem nowych mamusiek, ujawnię się i ja Podczytuję Was w zasadzie od początku ciąży. 3 sierpnia zostałam szczęśliwą mamą Alicji i od tej pory mój świat kręci się wokół kupek, kaszek i same wiecie czego - przygarniecie?
Witamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 17:23   #63
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez madziade Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Ośmielona dołączeniem nowych mamusiek, ujawnię się i ja Podczytuję Was w zasadzie od początku ciąży. 3 sierpnia zostałam szczęśliwą mamą Alicji i od tej pory mój świat kręci się wokół kupek, kaszek i same wiecie czego - przygarniecie?
Hej!
Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Lilia przewraca się sama z brzucha na plecy i spowrotem, na brzuchu i na plecach okreca się wokół własnej osi. I w piątek chwyciła kolanka, idzie coraz wyżej, jesteśmy tak na połowie łydek
Ja z seksem nie mam problemów, pierwszy raz się kochaliśmy pod koniec połogu i trochę bolało- teraz już wcale. Ale z libido u mnie bardzo słabo, no wieczorem nie chce mi się bo zmęczona jestem. Może to od kp.
Ja daje rano owoc a wieczorem warzywo.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Jakie macie spacerówki? Macie wózki 2w1 czy kupujecie osobno?
My mamy 2w1. Gondola jeszcze daje radę, ale jeszcze z miesiąc, dwa i bedzie za małą... nie wiem czy nie kupimy poreczniejszej spacerówki, bo planujemy trochę podróżować i z ta będzie ciężko...
Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
U nas też gondola się robi mała, bo kombinezon+ kocyk i jeszcze zabawki. Szumiś nigdy nie wchodził i wkładamy tylko serduszko.
Ktoś pytał o wodę.. Ja daje w butelce ale zamowilismy doidy i czekam aż przyjdzie. Z butli nie chce pic, może łyka wezmie ale daje zawsze do posiłku.
Czytałam, ze przez pierwsze 2 miesiące dzieci w ogóle nie pija wody albo b. Mało, bo nie chce im sie pic, bo jeszcze za mało stałego pokarmu trafia do brzuszka. I ze to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 17:26   #64
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez aneks17 Pokaż wiadomość
Czytałam, ze przez pierwsze 2 miesiące dzieci w ogóle nie pija wody albo b. Mało, bo nie chce im sie pic, bo jeszcze za mało stałego pokarmu trafia do brzuszka. I ze to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wiem, ale powinno się dawać zawsze wodę żeby wyrobić nawyk wiadomo, że jak kubeczek będzie miała to wyleje na siebie nie raz wszystko, ale z czasem opanuje. A ja konsekwentnie będę podawać jej tę wodę
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 17:29   #65
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
No wiem, ale powinno się dawać zawsze wodę żeby wyrobić nawyk wiadomo, że jak kubeczek będzie miała to wyleje na siebie nie raz wszystko, ale z czasem opanuje. A ja konsekwentnie będę podawać jej tę wodę
Super. Tez tak planuję robić!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 17:35   #66
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez tofik1984 Pokaż wiadomość
A ile tak na porcję owocu lub warzywa? Cały słoiczek 125g?

My mamy X-Landera Xmove 2 w 1 (oczywiście na razie jeździmy gondolą - ale wezgłowie ma uniesione tak o 30" bo już mi się denerwuje jak ma patrzeć w dach), a potem spacerówkę Coneco po córce (super się sprawdzała, bo sam wózek jest spory i wygodnie jest dziecku a jednocześnie fajnie się składa i łatwo mieści w bagażniku samochodu).

Mi też nie chce się seksu wieczorem, ale warto się zmusić, a po finale myślę że za rzadko to robimy z mężem.
Różnie. Dzisiaj suszoną śliwke 125g dałam na dwa razy, a ostatnio jabłko czy tam gruszke zjadla cały duży! słoik na raz. Ale zazwyczaj po słoiczku 125. I nie zmuszam- jak widzę, że nie chce to odpuszczam i próbuje później.
Oo, ja bym chciała coś lekkiego bo na trzecie piętro w kamienicy musze to wnosić. Teraz mam mutsy transportera i jak wchodze do domu to odrazu się rzucam na kanapę ze zmęczenia.. Ale przewiozlam nim 14kg farb więc co czołg to czołg
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 17:54   #67
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

O rany !!! Ale wasze dzieci ładnie jedzą !!! Zazdroszczę !
Synek koleżanki jest 3 dni starszy i ona od świat zaczęła go karmić i on już tez wszystko je.

Kurczę, a mój wypluwa to nie zmuszam więcej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Moja gondola ma w dachu okienko tzn taka folie przezroczysta, która można zasłonić lub odsłonić


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-23, 19:37   #68
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez joasia4786 Pokaż wiadomość
Muszę wybrać się do gina,bo coś się przyplatalo chyba. Na samym początku przypisal mi clotrimazolum na w razie wu, ale wyczytałam,że trzeba pierś odstawić :/ I muszę się koniecznie wybrać na kontrolę.

Robilyscie już cytologie po porodzie?
A w ogóle jak tam u Was? U mnie jest masakra tak okropnie boli w trakcie,że na sama myśl o seksie już mi sie odechciewa:/ czytałam,że niektóre kobiety tak mają i nic na to nie pomaga:/
cytologia była po pologu u lekarza, i to byl koszmar
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ze wspolzyciem u nas ok, maz nie mogl sie doczekac konca pologu, musiałam wymyslec cos,zeby mi dał jeszcze z tydzien,dwa spokoj. Pierwszy raz był okropny i stresujacy, wynalazłam w necie Gynauxil, globulki dopochwowe wszystkie dolegliwosci jak reka odjelo.

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Ja o seksie nawet nie myśle. W ogóle nie mam ochoty i ogólnie mnie jeszcze pobolewa tam na dole czasami. Tzn to nie jest taki normalny ból tylko takie ciągniecie ... u lekarza byłam 3 mies po porodzie i było niby wszystko Ok. Teraz idę znowu na kontrole. W Niemczech jest taki plan, ze pierwsza wizyta po 3 mies, kolejna po 6 mies. Robiła mi usg i mnie to badanie bolało. @ nie mam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Podobno kobieta po porodzie przeżywa 1 współżycie i okres jak swój pierwszy raz. Tzn wszystko jest znowu inaczej ....aż się boje :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieki za przypomnienie,zupełnie zapomniałam o wizycie za 6 miesiecy..... @ 1 juz za mną,nie liczyłam na tak szybką płodność

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Lilia przewraca się sama z brzucha na plecy i spowrotem, na brzuchu i na plecach okreca się wokół własnej osi. I w piątek chwyciła kolanka, idzie coraz wyżej, jesteśmy tak na połowie łydek
Ja z seksem nie mam problemów, pierwszy raz się kochaliśmy pod koniec połogu i trochę bolało- teraz już wcale. Ale z libido u mnie bardzo słabo, no wieczorem nie chce mi się bo zmęczona jestem. Może to od kp.
Ja daje rano owoc a wieczorem warzywo.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Jakie macie spacerówki? Macie wózki 2w1 czy kupujecie osobno?
my mamy baby design lupo 2 w 1, lekki, z długą gandolką.

Cytat:
Napisane przez madziade Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Ośmielona dołączeniem nowych mamusiek, ujawnię się i ja Podczytuję Was w zasadzie od początku ciąży. 3 sierpnia zostałam szczęśliwą mamą Alicji i od tej pory mój świat kręci się wokół kupek, kaszek i same wiecie czego - przygarniecie?
hej
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!

Edytowane przez awgusta
Czas edycji: 2017-01-23 o 19:43
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 22:08   #69
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Różnie. Dzisiaj suszoną śliwke 125g dałam na dwa razy, a ostatnio jabłko czy tam gruszke zjadla cały duży! słoik na raz. Ale zazwyczaj po słoiczku 125. I nie zmuszam- jak widzę, że nie chce to odpuszczam i próbuje później.
Oo, ja bym chciała coś lekkiego bo na trzecie piętro w kamienicy musze to wnosić. Teraz mam mutsy transportera i jak wchodze do domu to odrazu się rzucam na kanapę ze zmęczenia.. Ale przewiozlam nim 14kg farb więc co czołg to czołg
Woow moja mała to ledwie 3 łyżeczki zjada a resztą pluje ale co dzień ciut wiecej je. Ale najpierw daje cyca i pół h później jedzonko.
Dzisiaj na tapecie była 3 dzień marchewka i marchewkowa kupka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
ze wspolzyciem u nas ok, maz nie mogl sie doczekac konca pologu, musiałam wymyslec cos,zeby mi dał jeszcze z tydzien,dwa spokoj. Pierwszy raz był okropny i stresujacy, wynalazłam w necie Gynauxil, globulki dopochwowe wszystkie dolegliwosci jak reka odjelo.


Dzieki za przypomnienie,zupełnie zapomniałam o wizycie za 6 miesiecy..... @ 1 juz za mną,nie liczyłam na tak szybką płodność


my mamy baby design lupo 2 w 1, lekki, z długą gandolką.


hej
Mój też się normalności doczekać nie może. Najpierw w ciąży zero bo w lutym miałam duże krwawienie i praktycznie do porodu nic a teraz też nie lepiej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 07:22   #70
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Dzień dobry z rana
Jak minęła wam nocka? Mój dziś o dziwo obudził się tj coś pojękiwał ok 5.50, dostał smoczka i poszedł dalej spać tj do 7.20. Wypił mleko i szaleje. Zdziwiłam się, bo dziś rano jak karmiłam to odkryłam, że się przesikał i jeszcze ubranko od razu musiałam mu zmienić, a z reguły to tak ok 8.30 dopiero zmieniamy pieluchę i wstajemy na dobre.
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 07:26   #71
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez tofik1984 Pokaż wiadomość
Dzień dobry z rana
Jak minęła wam nocka? Mój dziś o dziwo obudził się tj coś pojękiwał ok 5.50, dostał smoczka i poszedł dalej spać tj do 7.20. Wypił mleko i szaleje. Zdziwiłam się, bo dziś rano jak karmiłam to odkryłam, że się przesikał i jeszcze ubranko od razu musiałam mu zmienić, a z reguły to tak ok 8.30 dopiero zmieniamy pieluchę i wstajemy na dobre.
Hej!
U nas po 3 pobudka na kupę, potem wielka niechęć do spania... A jak mi zasnął o 4:40 to tz zaczął kichac! I mały miał juz oczy jak 5 zł... dobrze ze w 20 minut dal sie spacyfikowac... ale przez to sie nie wyspalam. Zwłaszcza, ze o 7 Dawid był wysłany i w pełni sił... teraz bawi sie na macie... zaraz bedzie czas na 1 drzemkę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 08:13   #72
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Franek spoko. Szkoda ze ja nie mogłam zasnąć jak się obudziłam. 2.5h przerwy to nie jest normalne. Teraz on juz śpi a ja walczę z powiekami, bo woem że albo nie zdążę zasnąć albo sie rozespie i bedzie jeszcze gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 08:28   #73
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Mamusie sierpniowe 2016 część

O 21 posZlismy spać- o 23 pierwsza pobudka , dałam mu smoczka i trzymałam raczki żeby usnął i po 3-5 minutach spał. Kolejna pobudka o 1 w nocy, już się nie dał udobruchać i po 10 min wyjęłam go z łóżeczka i nakarmiłam. Usnął przy piersi ładnie. O 3 ciej kolejna pobudka. Znowu dałam smoczka i trzymałam raczki- usnął. Kolejna pobudka o 6:16 zmieniłam pieluchę, dałam cyca i usnął i spał do 9 , teraz właśnie pije mleko. Tak wiec wiele pobudek było już nie śpi tak ładnie jak wcześniej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Wczoraj mój maluch miał szczepienie i przeglądałam jego książeczkę zdrowia i zauważyłam, ze pielęgniarki złe zaznaczyły wagę i wzrost na wykresie rozwoju. Gdy byliśmy na koniec 3 ciego miesiąca wpisały mu wagę i wzrost w 6 miesiącu !!! I dlatego był poniżej wagi . Wczoraj poprawiły i nasz maluch leży dokładnie na grubej środkowej lini czyli na 50, i ma wagę prawidłowa. A ja się tak martwiłam !!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2017-01-24 o 08:30
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 08:57   #74
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

U nas drugi dzień marudy, usiłuję małego położyć na 1 drzemkę, ale on ryczy i śmieje się na zmianę. Jest na pewno zmęczony bo nie może się skupić na zabawie, ale co go kładę do łóżeczka to wycie, a tydzień temu było tak pięknie, wystarczyło położyć go do łóżeczka i dać smoczka, a on zamykał oczka i spał...
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 09:07   #75
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
O 21 posZlismy spać- o 23 pierwsza pobudka , dałam mu smoczka i trzymałam raczki żeby usnął i po 3-5 minutach spał. Kolejna pobudka o 1 w nocy, już się nie dał udobruchać i po 10 min wyjęłam go z łóżeczka i nakarmiłam. Usnął przy piersi ładnie. O 3 ciej kolejna pobudka. Znowu dałam smoczka i trzymałam raczki- usnął. Kolejna pobudka o 6:16 zmieniłam pieluchę, dałam cyca i usnął i spał do 9 , teraz właśnie pije mleko. Tak wiec wiele pobudek było już nie śpi tak ładnie jak wcześniej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Wczoraj mój maluch miał szczepienie i przeglądałam jego książeczkę zdrowia i zauważyłam, ze pielęgniarki złe zaznaczyły wagę i wzrost na wykresie rozwoju. Gdy byliśmy na koniec 3 ciego miesiąca wpisały mu wagę i wzrost w 6 miesiącu !!! I dlatego był poniżej wagi . Wczoraj poprawiły i nasz maluch leży dokładnie na grubej środkowej lini czyli na 50, i ma wagę prawidłowa. A ja się tak martwiłam !!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas ani razu nie zaznaczali. Z ciekawości sprawdziłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Maja zaczyna cos pokaslywac. Chyba będę musiała się z nią do lekarza przejść. Na razie dałam Wit C, która kiedyś nam lekarz przepisał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 09:34   #76
madziade
Raczkowanie
 
Avatar madziade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

U nas nocka nawet dobra. Przez dwa tygodnie małej zęby dawały znać o sobie i w nocy budziła się po kilka razy z płaczem i jadła często a po troszkę. Od 4 dni na szczęście już lepiej. Teraz leży na kocyku i szaleje od godziny. Nie wiem skąd ma tyle energii, bo niby spałyśmy podobnie, a ja padam na cycki

Odnośnie seksów miałam tak samo. Moja ginka powiedziała mi, że karmiąc piersią kobieta ma w podobnym stanie organizm, jak kobieta po menopauzie i ten ból jest wynikiem braku estrogenu, który uelastycznia i nawilża śluzówkę. Tak samo skóra na całym ciele może być bardziej wiotka, szara i przesuszona, mogą boleć stawy i kości, lecieć włosy. Ja chciałam karmić dalej więc zaleciła mi tylko dużo cierpliwości i kwas hialuronowy na ciało i do bożeny
madziade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 09:36   #77
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Tak czytam "Bożeny" i myśle do jakiej Bożeny ?!?!? Zanim zakumalam przerąbane jak ktoś ma takie imię skąd się wzięła taka nazwa Bożena ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 09:49   #78
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Tak czytam "Bożeny" i myśle do jakiej Bożeny ?!?!? Zanim zakumalam przerąbane jak ktoś ma takie imię skąd się wzięła taka nazwa Bożena ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo pomyślałam "Jaka znowu Bożena?"

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez madziade Pokaż wiadomość
U nas nocka nawet dobra. Przez dwa tygodnie małej zęby dawały znać o sobie i w nocy budziła się po kilka razy z płaczem i jadła często a po troszkę. Od 4 dni na szczęście już lepiej. Teraz leży na kocyku i szaleje od godziny. Nie wiem skąd ma tyle energii, bo niby spałyśmy podobnie, a ja padam na cycki

Odnośnie seksów miałam tak samo. Moja ginka powiedziała mi, że karmiąc piersią kobieta ma w podobnym stanie organizm, jak kobieta po menopauzie i ten ból jest wynikiem braku estrogenu, który uelastycznia i nawilża śluzówkę. Tak samo skóra na całym ciele może być bardziej wiotka, szara i przesuszona, mogą boleć stawy i kości, lecieć włosy. Ja chciałam karmić dalej więc zaleciła mi tylko dużo cierpliwości i kwas hialuronowy na ciało i do bożeny
A ząbki już wyszły? Czy tylko dziąsła ma rozpulchnione?

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez joasia4786 Pokaż wiadomość
U nas ani razu nie zaznaczali. Z ciekawości sprawdziłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Maja zaczyna cos pokaslywac. Chyba będę musiała się z nią do lekarza przejść. Na razie dałam Wit C, która kiedyś nam lekarz przepisał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby to tylko zaksztuszenie śliną Szkoda aby takie maluszki chorowały, oby nic się nie działo.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
O 21 posZlismy spać- o 23 pierwsza pobudka , dałam mu smoczka i trzymałam raczki żeby usnął i po 3-5 minutach spał. Kolejna pobudka o 1 w nocy, już się nie dał udobruchać i po 10 min wyjęłam go z łóżeczka i nakarmiłam. Usnął przy piersi ładnie. O 3 ciej kolejna pobudka. Znowu dałam smoczka i trzymałam raczki- usnął. Kolejna pobudka o 6:16 zmieniłam pieluchę, dałam cyca i usnął i spał do 9 , teraz właśnie pije mleko. Tak wiec wiele pobudek było już nie śpi tak ładnie jak wcześniej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Wczoraj mój maluch miał szczepienie i przeglądałam jego książeczkę zdrowia i zauważyłam, ze pielęgniarki złe zaznaczyły wagę i wzrost na wykresie rozwoju. Gdy byliśmy na koniec 3 ciego miesiąca wpisały mu wagę i wzrost w 6 miesiącu !!! I dlatego był poniżej wagi . Wczoraj poprawiły i nasz maluch leży dokładnie na grubej środkowej lini czyli na 50, i ma wagę prawidłowa. A ja się tak martwiłam !!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję nocy, a kiedyś całe noce przesypiał bez jedzenia i wybudzeń?
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 10:22   #79
madziade
Raczkowanie
 
Avatar madziade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez tofik1984 Pokaż wiadomość
Tak samo pomyślałam "Jaka znowu Bożena?"

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------



A ząbki już wyszły? Czy tylko dziąsła ma rozpulchnione?

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------



Oby to tylko zaksztuszenie śliną Szkoda aby takie maluszki chorowały, oby nic się nie działo.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------



Współczuję nocy, a kiedyś całe noce przesypiał bez jedzenia i wybudzeń?
Hmm z określeniem "bożena" spotkałam się tutaj na wizażu i w szpitalu na porodówce


Zęby niestety nie wyszły. Przez dwa tygodnie gryzła wszystko - a w zasadzie szarpała, później czego nie włożyła do buźki, to kończyło się płaczem, nawet w czasie karmienia pojękiwała, dziąsła jak pontony. Po ok dwóch tygodniach nagle wszystko się zatrzymało, ból przeszedł, dziąsła sklęsły także czekamy nadal
madziade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 10:38   #80
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Hej dziewczyny
U nas juz 2 noc jest do niczego.
Wczoraj o 20 maly mi zasypial przy cycu,przyszedl tatus i stwierdzil,ze sie pobawia troszke.Skutek byl taki,ze "bawili się" do 23 i dostalam maluszka do cyca na noc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 11:29   #81
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez madziade Pokaż wiadomość
Hmm z określeniem "bożena" spotkałam się tutaj na wizażu i w szpitalu na porodówce


Zęby niestety nie wyszły. Przez dwa tygodnie gryzła wszystko - a w zasadzie szarpała, później czego nie włożyła do buźki, to kończyło się płaczem, nawet w czasie karmienia pojękiwała, dziąsła jak pontony. Po ok dwóch tygodniach nagle wszystko się zatrzymało, ból przeszedł, dziąsła sklęsły także czekamy nadal
U nas tez z dziąseł zeszła opuchlizna i 2 dni później była ranka, a kolejnego dnia żab był na wierzchu
Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
U nas juz 2 noc jest do niczego.
Wczoraj o 20 maly mi zasypial przy cycu,przyszedl tatus i stwierdzil,ze sie pobawia troszke.Skutek byl taki,ze "bawili się" do 23 i dostalam maluszka do cyca na noc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
:O
Pora usypiania to u nas czas święty i jak karmię na noc, to juz nie zalałam światła, nie wychodzę z Dawidem z sypialni i się z nim nie bawię... robimy tak od poczatku i sypialnię na noc idzie nam całkiem sprawnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 13:25   #82
madziade
Raczkowanie
 
Avatar madziade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

U nas zasypianie nie wygląda źle. Staramy się kłaść małą miedzy 20 a 21. Wieczorna zabawa z tatą, toaleta, włączamy małą lampkę i do piersi. W trakcie jedzenia gasimy całkiem światło i świeci tylko laptop. W 90% zasypia mi przy piersi, jak nie zaśnie, to siadam sobie na łóżku i biorę ją na klatę jak do odbicia - 10 minut i śpi
Problemem jest dla nas "tylko" to, że mamy maleńkie mieszkanie - kawalerka z wydzielonym malutkim pokojem dziecka - dosłownie 2x2m i całe nasze życie kręci się w jednym "dużym" pokoju z aneksem kuchennym. Nasze życie "kończy się", kiedy mała idzie spać, bo każdy hałas, czy świecenie światła kończy się pobudką
madziade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 13:40   #83
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez madziade Pokaż wiadomość
U nas zasypianie nie wygląda źle. Staramy się kłaść małą miedzy 20 a 21. Wieczorna zabawa z tatą, toaleta, włączamy małą lampkę i do piersi. W trakcie jedzenia gasimy całkiem światło i świeci tylko laptop. W 90% zasypia mi przy piersi, jak nie zaśnie, to siadam sobie na łóżku i biorę ją na klatę jak do odbicia - 10 minut i śpi
Problemem jest dla nas "tylko" to, że mamy maleńkie mieszkanie - kawalerka z wydzielonym malutkim pokojem dziecka - dosłownie 2x2m i całe nasze życie kręci się w jednym "dużym" pokoju z aneksem kuchennym. Nasze życie "kończy się", kiedy mała idzie spać, bo każdy hałas, czy świecenie światła kończy się pobudką
my tez chodzimy spać razem z maluszkiem,czyli max do 22. z wyjatkami oczywiscie,jak dziecko nie chce spac,to siedzimy dłużej.
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 14:58   #84
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Ja właśnie dostałam okres. Aż mi się przypomniały skurcze w ciąży
Boli strasznie, obydwa jajniki. Zobaczymy jak będzie dalej, bo słyszałam, że pierwsze miesiączki są obfite i bolesne zazwyczaj.
Wow, 6 miesięcy po porodzie.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 15:18   #85
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

navioe,to i tak długo nie miałaś, ja dostałam @ 4 miesiące po porodzie,gdzie przed ciąża miałam okres raz na 3-4 miesiące......Ciekawe,czy dostane @ w tym miesiacu czy za 3-4 miesiace dopiero.
Karmienie i okres to
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 15:29   #86
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

My już po spacerku 2,5 h jest mgliście ale nie padało
To najważniejsze
Wczoraj na spacerze koleżanka zarzuciła hasłem , ze córkę chowa się dla siebie, a syna dla kogoś (synowej) . Dało mi to trochę do myślenia. Co o tym sądzicie ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Awgusta- ty jesteś z De? W jakim mieście mieszkasz ? Ja w Kiel - to jest na samej północy nad Bałtykiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 16:00   #87
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
My już po spacerku 2,5 h jest mgliście ale nie padało
To najważniejsze
Wczoraj na spacerze koleżanka zarzuciła hasłem , ze córkę chowa się dla siebie, a syna dla kogoś (synowej) . Dało mi to trochę do myślenia. Co o tym sądzicie ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Awgusta- ty jesteś z De? W jakim mieście mieszkasz ? Ja w Kiel - to jest na samej północy nad Bałtykiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Syna tez dla siebie
Tak jestem z De 60 km od Hamburga
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 18:33   #88
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Ja pierwszą @ dostałam 5 tyg po porodzie i od tego czasu co miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 19:28   #89
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
my tez chodzimy spać razem z maluszkiem,czyli max do 22. z wyjatkami oczywiscie,jak dziecko nie chce spac,to siedzimy dłużej.
Dawid zasypia między 20 a 21, czasem trochę wcześniej - jak nie utnie sobie popołudniowej drzemki. I z mężem mamy czas dla siebie. Ale ok 23 ja już jestem w łóżku.
Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Ja właśnie dostałam okres. Aż mi się przypomniały skurcze w ciąży
Boli strasznie, obydwa jajniki. Zobaczymy jak będzie dalej, bo słyszałam, że pierwsze miesiączki są obfite i bolesne zazwyczaj.
Wow, 6 miesięcy po porodzie.
To długo nie miałaś...
Ja jestem 5 miesięcy po porodzie i też okres sie jeszcze nie pojawił

Dawid przez to ząbkowanie znowu zrobił się nieodkladalny... i zaczął mnie podgryzac podczas karmienia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 08:14   #90
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cześć dziewczyny. Miło,że jestem jeszcze na liście, niestety czasu na włączenie komputera jak na lekarstwo,ale postaram się wpaść do Was czasami. Wreszcie odchowalnia..

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Franek z przewroyem na brzuch niema problemu. Chętniej przez jedno ramię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matysia tak samo, od jakiegoś czasu przewraca się na brzuch od razu po położeniu na podłożu i stęka, bo z powrotem nie potrafi.. sporadycznie udało jej się fiknąć z brzucha na plecy

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Jakie macie spacerówki? Macie wózki 2w1 czy kupujecie osobno?
Ja czekam na dostawę baby joggera elite.. Głęboki miałam , mam w sumie, po siostrzeńcu, więc spacerówkę chciałam kupić jakąś fajną.. Tylko,że córa spacery średnio lubi. może w spacerówce wiosną będzie lepiej.
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-26 12:13:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.