Forum kulinarne:) czy chcialybyscie zeby powstalo? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-24, 21:59   #91
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Nowe forum kulinarne

Super!
ja juz mam kilka przepisów z fotkami!!!
O matko, czuje ze szlag trafi diete
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 14:57   #92
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Przepis hiszpański przetłumaczony! :)/Nowe forum kulinarne

Nie jest to mistrzoswo świata w tłumaczeniu ale mam nadzieję, że będziecie wiedzały o co chodzi
empanadas mareadas
Na masę:
5 szklanek mąki
2 łyżeczki soli
2 łyżeczki cukru
10 łyżek roślinnego tłuszczu (manteca to w moim słowniku „smalec” ale może to znaczyć troszkę coś innego, bo przepis jest po hiszpańsku ale tym z Ameryki Południowej)
Substytut jajka (egg replacer) równoznaczny 2 jajkom
2/3 szklanki białego wytrawnego wina

Mieszać miąkę, sól i cukier w malakserze. Dodać tłuszcz, do kiedy mieszanka uformuje się w [tu następuje dziwny wyraz, nie rozszyfrowałam co to peque&ntilde:as] sfery. Dodać substytut jajka (a swoją drogą, ciekawe skąd to się bierze? ) i wino i mieszać do powstania jednolitej masy. Można dodać więcej wina jeśli masa nie chce się połączyć/wymieszać.
Podzielić masę na 3 porcje. Wyrabiać pierwszą kulkę do kiedy będzie miała grubość ¼ cala. Pokroić ją na krążki mniej więcej ośmiocalowe obwodu. Zbierz brzeżki i oddziel na kolejną kulkę. Kontynuuj z resztą masy.

Na nadzienie
1 duży ziemniak pokrojony na małe sześciany
1 duża cebula posiekana
4 ząbki czosnku posiekane
1 papryka zielona bez nasionek, pokrojona na małe sześciany
500 g Soyrizo (z tego co znalazłam w necie, to jest to coś w rodzaju chorizo ale bez mięsa… czyli taka kiełbasa bez mięsa…)
1 łyżeczka zmielonej przyprawy, której, jak powiedziała Carmen [moja nauczycielka Hiszpańskiego], nie dostanie się w Polsce, a i ona nie bardzo wie co to może dokładnie być
Pół łyżeczki pieprzu
1 łyżeczka soli
Pół łyżeczki papryki
3-4 łyżki oliwy z oliwek
1 duży pomidor, pokrojony w sześciany
10 zielonych oliwek, bez pestki, posiekane
1/3 szklanki rodzynek z czarnych winogron
Na dużej patelni ziemniaki, cebulę, czosnek, paprykę zieloną, Soyrizo, tą przyprawę no name, sól, pieprz i oliwę z oliwek dajemy na średnim ogniu, aż się zrobią przypieczone. Dodać pomidora, przykryć i gotować na wolnym ogniu przez 5 minut. Zdjąć z ognia, zostawić do ostygnięcia i dodać oliwki i rodzynki.

Położyć 4-5 łyżek nadzienia w centrum każdego kółka z ciasta, używając małej szczoteczki (??? Tak właśnie jest w przepisie…) lub palców, kładąc troszkę wody na brzegu każdego kółka. Składać w pół w formę półksiężyca. Zamykać brzegi, lekko dociskając widelcem. Tak skleić wszystkie kółka.
I teraz mamy 2 sposoby gotowania:
Pierwszy: w głębokim garnku, podgrzać oliwę na średnim ogniu. Dodać empanadas i wciąż obracać, aż staną się złote. Zdjąć z ognia i odsączyć z tłuszczu na ręczniku papierowym. Można też smażyć na głębokiej patelni.
Drugi sposób: Jeśli się woli gotować empanadas w piekarniku na tacy z tłuszczem (posmarowanej tłuszczem ?) przez 20 minut, aż się zrobią złote. Podawać ciepłe lub w temperaturze pokojowej. Wychodzi 10 do 12 empanadas
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 16:21   #93
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Dot.: Przepis hiszpański przetłumaczony! :)/Nowe forum kulinarne

Tulipanko kochana, jeszcze raz dziękuję! (mam nadzieję, że mailidło dotarło do Ciebie?- wysłałam kilkanaście minut temu).

Dla ułatwienia dla wszystkich, którzy mieliby ochotę spróbować: 1/4 cala to nieco ponad pół cm. 8 cali to 20 cm, czyli (ze wzoru ) średnica takiego kółeczka to ok. 6-7 cm - a więc można szklanką wykrawać
Hmm... tylko te łyżeczki może jakieś miejscowe są, specyficzne, nie za duże- żeby się nadzienie zmieściło Albo ciasto daje się ładnie rozciągać przy "nadziewaniu" (w końcu całkiem grube te kółeczka)


Aha, Tulipanko, jeśli ta przyprawa, z którą był problem, to "comino melido"- to znalazłam kiedyś w necie, że to mielony kminek (meksykańska wariacja- "comino").


A co do Soyrizo to masz rację- to takie kiełbaski (sojowe), u nas też są Chociaż ja wykonując empanadowe eksperymenty używałam mięsa z kurczaka

Jeszcze raz buziaki i dziękuję!


PS: Mnie też chwilami to forum osłabia
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 18:39   #94
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Przepis hiszpański przetłumaczony! :)/Nowe forum kulinarne

Tulipanko kochana

Jeszcze raz wielkie dzieki i dziekuje za klopot i ze Sobie wzielas czas na to przetlumaczenie. Bardzo badrzo dziekuje :comk:

Acha, ile tego substytutu jajka? Bo ja tego nigdzie jeszcze nie widzialam. I zamist niego moge uzyc 2 jajka? Chce sie tylko upewnic

Dziekuje , Tinkerbell
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 18:53   #95
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Dot.: Przepis hiszpański przetłumaczony! :)/Nowe forum kulinarne

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Tulipanko kochana

Jeszcze raz wielkie dzieki i dziekuje za klopot i ze Sobie wzielas czas na to przetlumaczenie. Bardzo badrzo dziekuje :comk:

Acha, ile tego substytutu jajka? Bo ja tego nigdzie jeszcze nie widzialam. I zamist niego moge uzyc 2 jajka? Chce sie tylko upewnic

Dziekuje , Tinkerbell
Tinker, pozwolisz, że odpowiem? Ten przepis pochodzi ze strony z wegetariańskimi potrawami, stąd takie zamienniki Jeśli ideowo-zdrowotnie nie masz nic przeciwko jedzeniu jajek ani mięsa, to oczywiście możesz użyć 2 jajek i czegoś mięsnego zamiast tych sojowych kiełbasek
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 19:34   #96
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Nowe forum kulinarne

mail dotarł
a ja szukałam tego kminku i znaleźć nie mogłam I Carmen zapewniała mnie, że czegoś takiego to w Polsce nie dostanę a tu po prostu zwykły, pyszny kminek
Co do wielkości tych kółeczek z ciasta... Zastanawiałam się długo nad tym, jak to możliwe i czy dobrze zrozumiałam ale doszłam do wniosku, że tak... Najwyżej można zrobić większe
muszę teraz znaleźć chwilę czasu i wypróbować to "cudo" Tylko malakser mam popsuty
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 19:48   #97
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Dot.: Nowe forum kulinarne

Tulipanko, ja się tym pobawię chyba w następny weekend- dziś mam też pierogi, tylko ruskie
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-01, 11:04   #98
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Smile Dot.: Forum kulinarne:) czy chcialybyscie zeby powstalo?

Swietnie, że jest to nowe forum! Podłapałam tu parę ciekawych przepisów :-D
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 14:48   #99
aszeko
Raczkowanie
 
Avatar aszeko
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 196
Dot.: Nowe forum kulinarne

Ja również uważam, że takie forum to świetny pomysł!!!
aszeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.