Bolacy pryszczo-guzek :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-01, 16:43   #31
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Bolacy pryszczo-guzek :(

Cytat:
Napisane przez gosik.s
To ropień.

Maść ichtiolowa jest zdecydowanie najlepsza, bo dzięki niej w jakichś 98 procentach przypadków ropa prędzej czy później znajduje ujście. Ale nie wolno się przerażać tym, że ropień potraktowany maścią jakby zaczyna jeszcze bardziej rosnąć - on tylko tak sobie dojrzewa Cierpliwie należy smarować maścią dalej.
Środki wysuszające są wskazane dopiero później, kiedy ropa zostanie usunięta. W przeciwnym razie taki niby to zaleczony ropień lubi się rozwinąc od nowa, np. przed najbliższym okresem.

Aha - pozostałe 2 % wymaga niestety interwencji chirurgicznej
Te sposoby to z własnego doświadczenia?
Pytam, bo sama mam z tym problem, który jak na razie bezskutecznie leczę antybiotykami u dermatologa.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 16:47   #32
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Bolacy pryszczo-guzek :(

Jak najbardziej z własnego, niestety.
Łącznie z tym chirurgiem.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 20:33   #33
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Bolacy pryszczo-guzek :(

gosik.s, a wiesz moze skąd takie ropnie się biorą? Bo ja mam, chyba jedno, chociaz teraz mam dużo taki bolacych pryszczy, przecież kazdy nie moze być ropniem. Dermatolog bez problemu ropzozna takie coś?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 19:29   #34
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Bolacy pryszczo-guzek :(

Oczywiście, że rozpozna.
I na pewno nie będzie Cię od razu wysyłał do chirurga. To są raczej rzadkie przypadki, nie każdy ma takie "szczęście", jak ja

Ropnie są głębiej umiejscowione niż takie zwykłe pryszcze, tkwią w skórze właściwej a tworzą się wówczas, kiedy na skutek stanu zapalnego zostaje zniszczona tkanka. Dlatego często nawet po wyleczonych zostają dość głębokie blizny, takie wgłębienia.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 08:39   #35
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Bolacy pryszczo-guzek :(

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Oczywiście, że rozpozna.
I na pewno nie będzie Cię od razu wysyłał do chirurga. To są raczej rzadkie przypadki, nie każdy ma takie "szczęście", jak ja

Ropnie są głębiej umiejscowione niż takie zwykłe pryszcze, tkwią w skórze właściwej a tworzą się wówczas, kiedy na skutek stanu zapalnego zostaje zniszczona tkanka. Dlatego często nawet po wyleczonych zostają dość głębokie blizny, takie wgłębienia.
A znalazłaś już sposób, żeby zapobiec powstawaniu tego badziewia...?
Ja jestem po dwóch kuracjach antybiotykami, ale raczej bez trwałych efektów. Antybiotyki pomagają na krótko, przez pewien czas brodę mam ok, a potem od nowa gula na guli...
A maści ichtiolowej jeszcze nie próbowałam. Moje gule rosną, rosną, bolą potwornie, a potem jakby się rozchodzą pod skórą - zapewne po to, by przy następnej okazji znowu się wybudować...:-(((
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 17:45   #36
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Bolacy pryszczo-guzek :(

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Oczywiście, że rozpozna.
I na pewno nie będzie Cię od razu wysyłał do chirurga. To są raczej rzadkie przypadki, nie każdy ma takie "szczęście", jak ja

Ropnie są głębiej umiejscowione niż takie zwykłe pryszcze, tkwią w skórze właściwej a tworzą się wówczas, kiedy na skutek stanu zapalnego zostaje zniszczona tkanka. Dlatego często nawet po wyleczonych zostają dość głębokie blizny, takie wgłębienia.
dziękuję bardzo za dopowiedź
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 13:34   #37
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Bolacy pryszczo-guzek :(

Też miewałam takie gózki na brodzie,faktycznie wygladają potwornie i do tego bardzo bolą. Byłam z tym u paru dermatologów może 3-4 i żaden nie wiedział co zrobić-przepisywali maści na odczepnego i tyle dopiero przypadkiem trafilam na jednego dobrego dermatologa, który zalecieł mi przemywac czesto w ciagu dnia ciepla woda z mydlem przepisal antybiotyki, masc i powiedział żeby spóbować to wyciskac. Jesli nadal bedę miała kłopoty i nie zniknie gózek trzeba usunąć chirurgicznie-przerażajace.
Z tego wniosek, że jednak należy wyciskac takie rzeczy, bo wiele dziewczyn pisze żeby nie wyciskać. A jak sie nie wycisnie to zostaje ten gozek w srodku pod skora i uaktywnia sie co jakis czas.
Od paru miesięcy mam spokój. Ale od 2 dni takie zaczęly rosnac mi na plecach i chyba znow musze sie wybrac do niego.
Co zauważyłam to te gozki wyskakuja mi jak jem wiecej miesa(a bardzo lubie mieso) i jak zmarzne, choć na 100% nie jestem pewna
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-06, 14:38   #38
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Bolacy pryszczo-guzek :(

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
ja własnie miałam cos takiego, czego nie było widac, ale zaczełam to dusić i sie zrobiło czerwone i teraz ti widac
ja tez takie mialam ale zeszlo po nalozeniu DAVERCINU nie wiem dokladnie jak sie pisze
__________________
"иαјрιєkиιєјѕzу υѕмιєсђ мα тєи kто ω zусιυ ωιєlє ωусιєярιαl..."

fєєlιиgѕ сαи gяοω вυт тћєу сαи gο αωαу тοο...

dοит тяυѕт иο gυу kєєр ιт "јυѕт fяιєиdѕ"...







szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 18:51   #39
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Bolacy pryszczo-guzek :(

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
A znalazłaś już sposób, żeby zapobiec powstawaniu tego badziewia...?
Ja jestem po dwóch kuracjach antybiotykami, ale raczej bez trwałych efektów. Antybiotyki pomagają na krótko, przez pewien czas brodę mam ok, a potem od nowa gula na guli...
A maści ichtiolowej jeszcze nie próbowałam. Moje gule rosną, rosną, bolą potwornie, a potem jakby się rozchodzą pod skórą - zapewne po to, by przy następnej okazji znowu się wybudować...:-(((

Joas jak Twoje "gule"?WIdze znaczne podobienstwo do mojej aktualnej sytuacji:/I chcialm dopytac czy jakos sie z tym uporalas?
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.