dolina łez - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)

Notka

LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie) Przez kolejne 3 tygodnie na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ze Szpitala Grupy LUX MED : dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda oraz dr n. med. Lubomir Lembas.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-12, 18:54   #1
lvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 261

dolina łez


Witam. Odkąd pamiętam zawsze miałam problem ze skórą pod oczami. Nie wiem czy to jest skóra z opuchnięciami, obrzękami czy może taka moja uroda i nazywa się to doliną łez. Aby zobrazować problem załączam parę fotek. Zdjęcia zrobione telefonem dzisiaj z samego rana, bez makijażu, więc proszę o wyrozumiałość Czy zabiegi medycyny estetycznej są w stanie usunąć ten problem?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ZDJCIE~2.JPG (1,3 KB, 397 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ZDJCIE~1.JPG (1,6 KB, 361 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ZDJCIE~4.jpg (1,6 KB, 353 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ZDJCIE~5.jpg (1,8 KB, 349 załadowań)
__________________
lvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 12:20   #2
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: dolina łez

Cytat:
Napisane przez lvi Pokaż wiadomość
Witam. Odkąd pamiętam zawsze miałam problem ze skórą pod oczami. Nie wiem czy to jest skóra z opuchnięciami, obrzękami czy może taka moja uroda i nazywa się to doliną łez. Aby zobrazować problem załączam parę fotek. Zdjęcia zrobione telefonem dzisiaj z samego rana, bez makijażu, więc proszę o wyrozumiałość Czy zabiegi medycyny estetycznej są w stanie usunąć ten problem?
U Pani na zdjęciach są widoczne przepukliny tłuszczowe powiek dolnych. Zwykle tego typu zmiany występują u rodziców i są dziedziczone. Przepukliny tłuszczowe jest to tłuszcz pozagałkowy, który częściowo przedostał się bliżej powierzchni skóry. Niestety jedyną metodą leczenia jest usunięcie tego tłuszczyku metodą chirurgiczną. Zabieg może być w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym i polega na nacięciu powieki dolnej w części podrzęsowej i usunięciu przepuklin. Okres dochodzenia do normalnego wyglądu ( ponieważ po zabiegu mogą występować zasinienia ) jest ok. 2 tyg.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 02:31   #3
karlawx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domu, z pracy
Wiadomości: 41
Dot.: dolina łez

A ja nie mam zdjęć. U mnie nie ma tłuszczu tylko jest cienka jak powieka dziecka błonka a nie skóra. prześwitują wszystkie naczynia na dodatek ta zatoka łez jest głeboka i nawet jak korektorem zasinienia zamarzę to widac ja na 4 metry Zastanawiałam się nad przeszczepem tłuszczu np. z uda czy brzucha. Prosze o informacje ile taki zabieg może kosztować, jakie sa przeciwskazania i na ile efekt się utrzymuje. Jeszcze zapytam ile potrwa orientacyjnie "powrót do siebie" po takim zabiegu bo rozumiem że moga być siniaki i opuchlizna. Dużo pytań zadałam ale bym chciała ten zabieg i mieć te sine dołki pod oczami ( siniaków nie mam z powodu jakiejś choroby- zostało to wykluczone ).
karlawx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 21:06   #4
dr Lembas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: dolina łez

Cytat:
Napisane przez karlawx Pokaż wiadomość
A ja nie mam zdjęć. U mnie nie ma tłuszczu tylko jest cienka jak powieka dziecka błonka a nie skóra. prześwitują wszystkie naczynia na dodatek ta zatoka łez jest głeboka i nawet jak korektorem zasinienia zamarzę to widac ja na 4 metry Zastanawiałam się nad przeszczepem tłuszczu np. z uda czy brzucha. Prosze o informacje ile taki zabieg może kosztować, jakie sa przeciwskazania i na ile efekt się utrzymuje. Jeszcze zapytam ile potrwa orientacyjnie "powrót do siebie" po takim zabiegu bo rozumiem że moga być siniaki i opuchlizna. Dużo pytań zadałam ale bym chciała ten zabieg i mieć te sine dołki pod oczami ( siniaków nie mam z powodu jakiejś choroby- zostało to wykluczone ).
Witam,
Nie można przez Internet zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Radziłbym też, żeby nie kwalifikować się samemu, tylko na podstawie wiedzy Internetu. Zapraszam na konsultację
L. Lembas
dr Lembas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 10:56   #5
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: dolina łez

Cytat:
Napisane przez karlawx Pokaż wiadomość
A ja nie mam zdjęć. U mnie nie ma tłuszczu tylko jest cienka jak powieka dziecka błonka a nie skóra. prześwitują wszystkie naczynia na dodatek ta zatoka łez jest głeboka i nawet jak korektorem zasinienia zamarzę to widac ja na 4 metry Zastanawiałam się nad przeszczepem tłuszczu np. z uda czy brzucha. Prosze o informacje ile taki zabieg może kosztować, jakie sa przeciwskazania i na ile efekt się utrzymuje. Jeszcze zapytam ile potrwa orientacyjnie "powrót do siebie" po takim zabiegu bo rozumiem że moga być siniaki i opuchlizna. Dużo pytań zadałam ale bym chciała ten zabieg i mieć te sine dołki pod oczami ( siniaków nie mam z powodu jakiejś choroby- zostało to wykluczone ).
Bezpieczną metodą wypełniania dolnego brzegu oczodołu, a więc powiek dolnych jest wypełnianie tej okolicy kwasem hialuronowym. Efekt poprawy wyglądu trwa zwykle około 6-8 miesięcy ale jest to metoda bezpieczna. Przeszczepy tkanki tłuszczowej w tą okolicę mogą być problematyczne, a zgrubienia po tkance tłuszczowej, które mogą postawać bardzo trudne do usunięcia. Pod cienką powieką każde zgrubienie i nierówność może powodować zły efekt pooperacyjny. Jeden z najlepszych chirurgów plastyków amerykańskich Mark Codner, autor wielu książek poświęconych tylko operacjom powiek zaleca kwas hialuronowy, natomiast nie zaleca przeszczepów tkanki tłuszczowej.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.