X - tenso - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-24, 19:56   #1
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489

X - tenso


Mam 15 lat i chciałabym zrobić sobie ten zabieg. Moje włosy nie są bardzo kręcone, po prostu tworza jakby jedną wielką masę nie do ułożenia, kazdy włos inaczej sie kreci lub faluje lub jest prosty. Włosy strasznie się puszą (całe życie je wiąze, prostuje troche prostownicą ale tylko czasem na specjalne okazjie poniewaz nie chce zniszczyc włosów), są one zawsze zbyt suche (bardzo pokryszone, połamane, porozdwajane koncowki), a nie farbuje ich, przed pierwszym wyprostowaniem prostownicą tez były takie jakie były. Chciałabym się dowiedzieć czy ten zabieg jest skutecnzy, czy wygładziłby takie sianowate włosy, czy nie zniszczy ich za bardzo i czy można go przeprowadzic w wieku 15 lat ( nie wiem czy jest bezpieczny dla zdrowia). Z góry dziękuję za odpowiedź.
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 11:16   #2
ginger86
Raczkowanie
 
Avatar ginger86
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 352
GG do ginger86
Re: X - tenso

podciągam...tesh bym chciała sie do wiedzieć co nieco na ten topik
__________________
......................... ."^_^"................... ..............
....-->.....Yoi mono-ni yasui mono nashi....<--........
..............Kyuyu-ni masaru kagami nasi.................
........Ayamatte aratamaru-ni habakaru nakare........
..........Koromo bakari-de osho-wa dekinu...............
ginger86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 09:18   #3
venus00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 3
Re: X - tenso

Pol roku temu tez mialam zamiar sobie zrobic ten zabieg. Pojechalam do Krakowa i dowiedzialam sie kilku rzeczy o tym. Fryzjerka w sumie odradzila mi go i nie zrobilam sobie. PO pierwsze mialam rozjasniane wlosy a nie wolno na takie bo mogly by wypasc. Opowiedziala mi ze byl akiedys na szkoleniu i dziewczynie wszystkow lsoy wypadly. Oczywiscie ta dziewczyna wiedziala ze moze tak sie stac. Wiec najlepiej jak masz naturalne. Wydaje mi sie ze tutaj wiek nie ma nic do rzeczy. Fakt jest ze ten zabieg niszczy wlosy jak kazda trwala. Potem trzeba zainwestowac troche w srodki nawilzajace do wlosow. Taki zabieg zalezy od dlugosci wlosow i zalezy tez gdzie. W krakowie podawali mi ceny ok 150-300zl. Natomiast kuzynka ktora pracuje w Jasle powiedziala ze tam robia taki zabieg do 150zl to chyba tyle jeszcze zalaczam linka to sobie poczytajcie o tym:
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie_obc...1,1764856.html
venus00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 19:58   #4
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: X - tenso

poszukaj w archiwum , jest tam duzo napiane na temat prostownia wlosow, tzn trwalego prostowania wlosow
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 21:57   #5
saranumb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1
Re: X - tenso

ja tesh sie zastanawialam nad tym zabiegiem w wakacje tylko ze pozniej uslyszalam jeszcze o czyms takim jak strate on ta trwala jest ponoc mocniejsza a ja mam bardzo mocno krecone wlosy i niestety ale przez to strasznie czesto je prostuje bo w takich mi duuuuzo lepiej a ta beznadziejna wlosowata masa mi totalnie nie pasi!!!Wiec chcialabym sie dowiedziec jakie jest ryzyko ze po strate on wypadna mi wlosy?? i czy one wypadaja cale czy sie krusza?? mam naturalne wlosy nigdy nie byly farbowane ani rozjaniane tylko sa troche zniszczone prostowaniem......wiec chcialabym wiedziec czy zniszczone wlosy tez sa narazone na wypadniecie??
saranumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 19:21   #6
madziuchna
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 40
Talking Dot.: X - tenso

no to ja się może wypowiem o x-tenso. skusiłam się na nie bardziej ze względu na stan zniszczenia moich włosów (poleciłam mi je fryzjerka jako dobry zabieg wygładzający, raczej nie prostujący, ale dla moich włosów w sam raz jakoże z natury proste, czasami im coś odbije i się "odgniotą" i właśnie na to miało mi to pomóc. Zdecydowałam się, szczególnie że w moim salonie nie jest ono aż tak drogie (do 160 zł-w zależności od długości włosów). ja za moje średniej długości płaciłam 128, ale dlatego, że to moja stała fryzjerka i policzyła mi jak za krótkie. teraz efekty: zaskakujące! moje włosy są gładkie,lśniące, nie puszą się, nie straszny im deszcz ani inne przeciwności losu. w połączeniu z prostownicą na którą mam po prostu czasami ochotę daje efekt jak od fryzjera (a bez środków do stylizacji), wtedy są rewelacyjnie piękne i trzymają się tak ile tylko chcę. Przed zabiegiem słyszałam że niszczy on włosy, że jest jak trwała. nic podobnego! trwała wysusza włosy w celu skręcenia się ich, natomiast włosy proste to włosy maksymalnie nawilżone, tak więc pierwsza faza x-tenso polega na nakładaniu na włosy bardzo tłustej maski która to wnika w strukturę włosa i układa tam jakieś atomki w innej kombinacji... nie jestem w stanie tego dokładnie powtórzyć jednak z tego co mówiła fryzjerka o to gerealnie chodzi. tak więc nie może powstać na włoskach żadne zagięcie ani ani nic podobnego bo tak juz po prostu zostanie. następnie nakłada się na włoski mleczko utrwalające. ono zasklepia łuski włosa i zakańcza działanie maski. potem jeszcze parę odżywek by dać włoskom trochę odpocząć i... lustro!

Edytowane przez madziuchna
Czas edycji: 2007-07-22 o 21:53
madziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 22:31   #7
Calinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Dot.: X - tenso

Gdzie w Krakowie moge wykonac zabieg X-tenso?
Calinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-16, 11:53   #8
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: X - tenso

a w Poznaniuu ????
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 18:44   #9
dayanka
Przyczajenie
 
Avatar dayanka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1
GG do dayanka
Dot.: X - tenso

Ja mam bardzo mocno krecone i suche wlosy. Nie wiem sama czy da mi rade ta metoda wyprostowac wloski
dayanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 17:19   #10
tutti_frutti
Raczkowanie
 
Avatar tutti_frutti
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 76
Dot.: X - tenso

Ja miałąm prostowane włosy własnie metodą x-tenso jakies 2 tygodnie temu. Wcześniej miałam włosy falowane, które strasznie się puszyły, więc wyglądało to strasznie. Do tego codziennie je prostowałam przez co sie zniszczyły. Fryzjerka nie obiecywała mi cudów, powiedziała że efekt nie bedzie taki jak po prostownicy, ale mimo to sie zdecydowałam i NIE ŻAŁUJE!! Włosy są super, gładkie i miłe w dotyku, Prostownice odstawiłam już na dobre! Włosy sie nie pusza, wydaje sie jakby bylo ich mniej , nie reagują na wilgoć! Są super, mimo że nie są idealnie proste, czasem mi sie coś odwinie, ale jak chce miec już takie super proste to używam okrągłej szczotki i już. polecam
tutti_frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 19:50   #11
mo84nia
Przyczajenie
 
Avatar mo84nia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7
Dot.: X - tenso

a wiecie może cos o jakims sprawdzonym salonie w warszawie gdzie robią ten zabieg?
mo84nia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-06, 12:03   #12
netia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Dot.: X - tenso

a jak one wygląają zaraz po umyciu ?? trzeba w nie jakoś specjalnie wcierać wosk czy jakieś takie inne cuda??
netia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 14:11   #13
szaszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: X - tenso

Witam,
Dzisiaj idę na x-tenso... ciekawa jestem bardzo efektu
szaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 15:31   #14
persymonka
Raczkowanie
 
Avatar persymonka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 47
Dot.: X - tenso

napisz jak bedziesz juz po!!!koniecznie!
a i wklej zdjecie przed i po dobra kobieto
persymonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 17:28   #15
dula32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 375
GG do dula32
Dot.: X - tenso

Cytat:
Napisane przez szaszka Pokaż wiadomość
Witam,
Dzisiaj idę na x-tenso... ciekawa jestem bardzo efektu
Nom opisz go jeszcze dzisiaj prosze a i napisz jakie włosy miałaś przed prostowanie i jakie po i jakiej długości i ile zapłaciłas ;]
dula32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:35   #16
nuska13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Talking Dot.: X - tenso

mam straszne włosy, które układają się każdy w inną stronę i chciałabym skorzystać z x-tenso. gdzie można to zrobić w nowym sączu lub w pobliżu? proszę o kontakt fergienan_13@o2.pl. z góry dziękuje
nuska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:38   #17
nuska13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Re: X - tenso

czy można prosić o jakieś dokładniejsze informacje gdzie w jaśle można zrobić x-tenso? jeśli tak, proszę o maila: fergienan_13@o2.pl
nuska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 15:15   #18
kik100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: X - tenso

tez bym sie chciala doowiedziec gdzie w rzeszowie moge zrobic x - tenso slyszalam ze w salonie the stylist to jest na baldachowce 8/8 czy ktos mial tam ten zabieg robiony? jezeli tak to z jakim efektem? czy jestescie zadowolone/ pozdrawiam i czekam na odp))
kik100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.