Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;) - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-08, 08:41   #4801
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Spokojnej nocki

Ja bym i po 10h mogła spać teraz, ciągle mi mało całe szczęście że od wczoraj wracają mi siły i nawet chatę ogarnęłam bo ostatnio było z tym kiepsko

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
"Uroki" pierwszego trymestru....ale dobrze że już siły odzyskujesz
Ja się waham z kolejnym dzieckiem bo jeszcze mam w pamięci ostatnią ciąże, brrr... Rodzić mogę, proszę bardzo ale ciąży się boje
Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Macie jakies super Tricki na ogarnianie dzieci i domu? u mnie ostatnio tez z tym ciezko, mysle ze moje chlopaki sie do tego przyczyniaja bo nikt nic po sobie nie odklada i sie robi balagan 🤪 ganiacie swoich TZ zeby chowali rzeczy po sobie, ogarniali zmywarke itp. Czy macie takie egzemplarze ktore same wiedza co robic i biora sie za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eh. Spuszcze zasłonę milczenia. Mój ugotuje coś czasem, ale ile się przy tym nagada że ma mało blatu bo mam ustawione na nim rzeczy. No mam bo korzystam cały czas.
O ogarnianiu nie wspomnę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 08:41   #4802
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zmieniłyście już fotelik? My jeszcze nie jakiej firmy macie i jakie modele? Lepiej od 9-18 czy 9-36kg? Wiem, że był ten temat ale ciężko na aplikacji coś wyszukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:18 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Ja wystawiłam i narazie nikt się nie odzywa. Nie wiem czy droga cena czy o co chodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy do 25kg Axkid i spokój na kilka lat tzn ja mam, u TŻ do 18kg akurat (Joie)
Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Macie jakies super Tricki na ogarnianie dzieci i domu? u mnie ostatnio tez z tym ciezko, mysle ze moje chlopaki sie do tego przyczyniaja bo nikt nic po sobie nie odklada i sie robi balagan ganiacie swoich TZ zeby chowali rzeczy po sobie, ogarniali zmywarke itp. Czy macie takie egzemplarze ktore same wiedza co robic i biora sie za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba mało takich egzemplarzy jest Chociaż część robi bez przypominania, ale też tworzy więcej syfu także...

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 08:51   #4803
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Macie jakies super Tricki na ogarnianie dzieci i domu? u mnie ostatnio tez z tym ciezko, mysle ze moje chlopaki sie do tego przyczyniaja bo nikt nic po sobie nie odklada i sie robi balagan ganiacie swoich TZ zeby chowali rzeczy po sobie, ogarniali zmywarke itp. Czy macie takie egzemplarze ktore same wiedza co robic i biora sie za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chodzi o ogarnianie mieszkania to ja tak po cichu liczę że tż wróci niedługo do biura chociaż na parę dni. Talerz po sobie odniesie, małej pieluchę zmieni ze 2 razy w ciągu dnia i to by było na tyle

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 08:54   #4804
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Macie jakies super Tricki na ogarnianie dzieci i domu? u mnie ostatnio tez z tym ciezko, mysle ze moje chlopaki sie do tego przyczyniaja bo nikt nic po sobie nie odklada i sie robi balagan 🤪 ganiacie swoich TZ zeby chowali rzeczy po sobie, ogarniali zmywarke itp. Czy macie takie egzemplarze ktore same wiedza co robic i biora sie za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niczego nie ogarniam. Teraz sama gotuję, bo alergolog kazał, więc usypiam małego i lecę z tematem. Ganiam między sypialnia i kuchnia, bo moje dziecko sprawdza czy jestem i co chwilę się budzi. Wieczór zarwany i noc też jak ten wstaje. Ale generalnie mam syf i nic poza tym, bo nie mogę nic zrobić przy nim bo krzyczy i jeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 09:08   #4805
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zmieniłyście już fotelik? My jeszcze nie jakiej firmy macie i jakie modele? Lepiej od 9-18 czy 9-36kg? Wiem, że był ten temat ale ciężko na aplikacji coś wyszukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:18 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Ja wystawiłam i narazie nikt się nie odzywa. Nie wiem czy droga cena czy o co chodzi🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zmieniłam fotelik, mamy Besafe obrotowy do 18 kg.

Co do ubranek to łatwiej schodzą na grupach z ubrankami dla dzieciaków



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 09:15   #4806
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Hej!

My jeszcze przed zmianą fotelika, ale to już tuż tuz pewnie, bo dawno nie jeździliśmy i nie wiem nawet czy Olce głowa już nie będzie wystawać.
Pewnie w następnym tygodniu podjedziemy do 8* to coś nam dobiorą.
Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Macie jakies super Tricki na ogarnianie dzieci i domu? u mnie ostatnio tez z tym ciezko, mysle ze moje chlopaki sie do tego przyczyniaja bo nikt nic po sobie nie odklada i sie robi balagan 🤪 ganiacie swoich TZ zeby chowali rzeczy po sobie, ogarniali zmywarke itp. Czy macie takie egzemplarze ktore same wiedza co robic i biora sie za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam patentu na ogarnianie domu, bo ja jestem mega niezorganizowana. Za to na TŻ nie mogę narzekać. On sam z siebie sprząta kuchnię, odkurza, teraz co dzień rano leci na mopie podłogę, żeby Olka się nie wypaćkała, ogarnie zmywarkę, ogarnie śniadanie... Jedynie co to wstawiać prania nie lubi i zawsze się pyta na jaki program nastawić.
No złoty chłop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 09:57   #4807
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja mam chatę nieogarnięta bo moje dziecko próbuje popełnić samobójstwo. Serio jak można niczego się nie bać?? Jak idę do kuchni zamykam go w przedpokoju czyli obiad gotuję na szybko bo ten wyje przed bramka zabezpieczającą. Zabawki go nie zajmują, jakieś miski i palki też nie. Po 5 minutach w przedpokoju próbował wejść na półkę z butami. Boję się go na sekundę zostawić. Już nie wiem czy kojca serio nie kupić płakać i tak będzie ale chociaż bezpieczny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-08, 09:58   #4808
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Hej!

My jeszcze przed zmianą fotelika, ale to już tuż tuz pewnie, bo dawno nie jeździliśmy i nie wiem nawet czy Olce głowa już nie będzie wystawać.
Pewnie w następnym tygodniu podjedziemy do 8* to coś nam dobiorą. Nie mam patentu na ogarnianie domu, bo ja jestem mega niezorganizowana. Za to na TŻ nie mogę narzekać. On sam z siebie sprząta kuchnię, odkurza, teraz co dzień rano leci na mopie podłogę, żeby Olka się nie wypaćkała, ogarnie zmywarkę, ogarnie śniadanie... Jedynie co to wstawiać prania nie lubi i zawsze się pyta na jaki program nastawić.
No złoty chłop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super pomoc Chłop na medal 🥉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 10:05   #4809
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Grejpfrutowa, super pomocny facet, ekstra!

Mój pomoże we wszystkim, ale nie sam z siebie, trzeba się nagadać... :/

Ja się nie wypowiem na temat porządku w chacie. Żeby ktoś teraz przyszedł to byłby wstyd. Wszystko się wala, zabawki, jakieś ciuchy. Staś w moment rozwala każdy porządek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 10:06   #4810
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Macie jakies super Tricki na ogarnianie dzieci i domu? u mnie ostatnio tez z tym ciezko, mysle ze moje chlopaki sie do tego przyczyniaja bo nikt nic po sobie nie odklada i sie robi balagan ganiacie swoich TZ zeby chowali rzeczy po sobie, ogarniali zmywarke itp. Czy macie takie egzemplarze ktore same wiedza co robic i biora sie za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój się poprawił pod tym względem (czyt. domyśli się sam że zmywarka to coś co trzeba rozładować by można było załadować). Od dłuższego czasu sam wstaje (jak do tego doszło, nie wiem) na ranne karmienie i karmi małego i się nim zajmuje ogarnia mi kawę, zmywarkę, czasami śniadanie, ja w tym czasie w równoległym wszechświecie otwieram balkon i leżę tak z godzinę bo uwielbiam świeże powietrze z rana.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 10:10   #4811
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Macie jakies super Tricki na ogarnianie dzieci i domu? u mnie ostatnio tez z tym ciezko, mysle ze moje chlopaki sie do tego przyczyniaja bo nikt nic po sobie nie odklada i sie robi balagan ganiacie swoich TZ zeby chowali rzeczy po sobie, ogarniali zmywarke itp. Czy macie takie egzemplarze ktore same wiedza co robic i biora sie za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój się poprawił pod tym względem (czyt. domyśli się sam że zmywarka to coś co trzeba rozładować by można było załadować). Od dłuższego czasu sam wstaje (jak do tego doszło, nie wiem) na ranne karmienie i karmi małego i się nim zajmuje ogarnia mi kawę, zmywarkę, czasami śniadanie, ja w tym czasie w równoległym wszechświecie otwieram balkon i leżę tak z godzinę bo uwielbiam świeże powietrze z rana. A co robi sprzątania. Nie sprzątam na drzemkach, bo szkoda mi tego czasu. Wtedy odpoczywam. Sprzątam z małym

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
"Uroki" pierwszego trymestru....ale dobrze że już siły odzyskujesz
Ja się waham z kolejnym dzieckiem bo jeszcze mam w pamięci ostatnią ciąże, brrr... Rodzić mogę, proszę bardzo ale ciąży się boje Eh. Spuszcze zasłonę milczenia. Mój ugotuje coś czasem, ale ile się przy tym nagada że ma mało blatu bo mam ustawione na nim rzeczy. No mam bo korzystam cały czas.
O ogarnianiu nie wspomnę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym chętnie kogoś urodziła. To było niesamowite

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
"Uroki" pierwszego trymestru....ale dobrze że już siły odzyskujesz
Ja się waham z kolejnym dzieckiem bo jeszcze mam w pamięci ostatnią ciąże, brrr... Rodzić mogę, proszę bardzo ale ciąży się boje Eh. Spuszcze zasłonę milczenia. Mój ugotuje coś czasem, ale ile się przy tym nagada że ma mało blatu bo mam ustawione na nim rzeczy. No mam bo korzystam cały czas.
O ogarnianiu nie wspomnę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nooo szukanie dziury w całym, znam to. Mój jak wyjmie odkurzacz z szafy to ile gadania że niewygodnie. Przecież on go nie wyjmuje codziennie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-08, 12:18   #4812
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Mój się poprawił pod tym względem (czyt. domyśli się sam że zmywarka to coś co trzeba rozładować by można było załadować). Od dłuższego czasu sam wstaje (jak do tego doszło, nie wiem) na ranne karmienie i karmi małego i się nim zajmuje ogarnia mi kawę, zmywarkę, czasami śniadanie, ja w tym czasie w równoległym wszechświecie otwieram balkon i leżę tak z godzinę bo uwielbiam świeże powietrze z rana. A co robi sprzątania. Nie sprzątam na drzemkach, bo szkoda mi tego czasu. Wtedy odpoczywam. Sprzątam z małym

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Też bym chętnie kogoś urodziła. To było niesamowite

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Nooo szukanie dziury w całym, znam to. Mój jak wyjmie odkurzacz z szafy to ile gadania że niewygodnie. Przecież on go nie wyjmuje codziennie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Taaaaak...ja akurat mam odkurzacz na wierzchu bo mam ten stojący bez kabla, i co chwilę przejeżdżam, ale o blat w kuchni wojna normalnie...ale już olewam, jak zaczyna gadanie to mówię tylko " tak, tak" i wychodzę, szkoda mi energii na kłótnie o nic


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 17:13   #4813
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Grejpfrutowa, super pomocny facet, ekstra!

Mój pomoże we wszystkim, ale nie sam z siebie, trzeba się nagadać... :/

Ja się nie wypowiem na temat porządku w chacie. Żeby ktoś teraz przyszedł to byłby wstyd. Wszystko się wala, zabawki, jakieś ciuchy. Staś w moment rozwala każdy porządek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojemu to trzeba palcem pokazać co ma zrobić w domu, wytłumaczyć jak i najlepiej później jeszcze sprawdzić czy zrobił to dobrze 🤦 Normalnie jak z dzieckiem.
W chacie mam tragiczny syf, nawet to lepiej, że nikt poza treściami nas teraz nie odwiedza Ja się słabo czuję na porządki, a nawet jak już się zbiorę to Ala w moment i tak wszystko rozwali...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 19:34   #4814
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Siedzonko mamy Römer po starszym z isofix i bylismy bardzo zadowoleni narazie jeszcze jezdzi w Maci Cosi Pebble, glowa nie wystaje wiec bedziemy jezdzic tyle ile sie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ogarnianie mieszkania to ja tak po cichu liczę że tż wróci niedługo do biura chociaż na parę dni. Talerz po sobie odniesie, małej pieluchę zmieni ze 2 razy w ciągu dnia i to by było na tyle

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Moj chyba raz zmienial pieluche malemu, przy pierwszym dziecku robil wiecej, teraz chyba nie bo ja nie wymagam tego od niego. Tak zajmie sie nim ale pieluchy czy kąpanie, karmienie to robie ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Hej!

My jeszcze przed zmianą fotelika, ale to już tuż tuz pewnie, bo dawno nie jeździliśmy i nie wiem nawet czy Olce głowa już nie będzie wystawać.
Pewnie w następnym tygodniu podjedziemy do 8* to coś nam dobiorą. Nie mam patentu na ogarnianie domu, bo ja jestem mega niezorganizowana. Za to na TŻ nie mogę narzekać. On sam z siebie sprząta kuchnię, odkurza, teraz co dzień rano leci na mopie podłogę, żeby Olka się nie wypaćkała, ogarnie zmywarkę, ogarnie śniadanie... Jedynie co to wstawiać prania nie lubi i zawsze się pyta na jaki program nastawić.
No złoty chłop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to spoko, kazdy z nas czegos nie lubi sprzatac, ale jesli w zamian robi inne rzeczy to super czy jest to tak z facetami troche ze jak ich przyzwyczaisz to tak bedziesz miala... moj na poczatku zwiazku wszystko robil, teraz czasem wiecej, czasem mniej ale trzeba mu mowic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Ja mam chatę nieogarnięta bo moje dziecko próbuje popełnić samobójstwo. Serio jak można niczego się nie bać?? Jak idę do kuchni zamykam go w przedpokoju czyli obiad gotuję na szybko bo ten wyje przed bramka zabezpieczającą. Zabawki go nie zajmują, jakieś miski i palki też nie. Po 5 minutach w przedpokoju próbował wejść na półkę z butami. Boję się go na sekundę zostawić. Już nie wiem czy kojca serio nie kupić płakać i tak będzie ale chociaż bezpieczny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy kojec. Jak go wsadzam zadko to pobawi sie gora 10 minut i juz nie chce tam siedziec. Ja swojego tez nigdzie samego nie zostawie bo wszedzie chce sie wspinac, taki okres ze testuja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Mój się poprawił pod tym względem (czyt. domyśli się sam że zmywarka to coś co trzeba rozładować by można było załadować). Od dłuższego czasu sam wstaje (jak do tego doszło, nie wiem) na ranne karmienie i karmi małego i się nim zajmuje ogarnia mi kawę, zmywarkę, czasami śniadanie, ja w tym czasie w równoległym wszechświecie otwieram balkon i leżę tak z godzinę bo uwielbiam świeże powietrze z rana.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Tez tak chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 03:02   #4815
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Nie śpimy od 1, mały ma biegunkę. Podałam mu trochę smecty, co można mu jeszcze dać jak nie przejdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 05:16   #4816
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Siedzonko mamy Römer po starszym z isofix i bylismy bardzo zadowoleni narazie jeszcze jezdzi w Maci Cosi Pebble, glowa nie wystaje wiec bedziemy jezdzic tyle ile sie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Moj chyba raz zmienial pieluche malemu, przy pierwszym dziecku robil wiecej, teraz chyba nie bo ja nie wymagam tego od niego. Tak zajmie sie nim ale pieluchy czy kąpanie, karmienie to robie ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

No to spoko, kazdy z nas czegos nie lubi sprzatac, ale jesli w zamian robi inne rzeczy to super czy jest to tak z facetami troche ze jak ich przyzwyczaisz to tak bedziesz miala... moj na poczatku zwiazku wszystko robil, teraz czasem wiecej, czasem mniej ale trzeba mu mowic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

My mamy kojec. Jak go wsadzam zadko to pobawi sie gora 10 minut i juz nie chce tam siedziec. Ja swojego tez nigdzie samego nie zostawie bo wszedzie chce sie wspinac, taki okres ze testuja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Tez tak chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogę pożyczyć ale bałaganiarz okropny

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 06:51   #4817
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Macie jakies super Tricki na ogarnianie dzieci i domu? u mnie ostatnio tez z tym ciezko, mysle ze moje chlopaki sie do tego przyczyniaja bo nikt nic po sobie nie odklada i sie robi balagan 🤪 ganiacie swoich TZ zeby chowali rzeczy po sobie, ogarniali zmywarke itp. Czy macie takie egzemplarze ktore same wiedza co robic i biora sie za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ganiam, nie matkuje staremu, bo w końcu jest dorosły
Sprzątamy jak ktoś czuje potrzebę i ma czas, czasem on, czasem ja. Jak komuś bardzo przeszkadza bałagan to się bierze do roboty. Nie jęczy, nie marudzi, trzeba to robi. Często jest tak, że on wstaje o 6 z dziećmi, daje starszemu bajki, młodemu bułkę, a sam ogarnia rzeczywistość. Ja wstaje o 8 to zostaje mi gary umyć i odkurzyc. A czasem jest tak że nic nie zrobi i to też jest dla mnie ok.
Jedyne co to ja nie ruszam łazienki, a on nie myje kuchni w sensie szafek, lodówki itp. Łazienka to jego działka, kuchnia moja. W ciągu tygodnia ogarniamy tylko z wierzchu, a raz w tygodniu lub rzadziej czyścimy bardziej. Ale reszta w myśl zasady: mieszkasz tu to też Twój bałagan.
Bardziej się zastanawiam jak nauczyć młodego sprzątać bo na samo hasło o sprzątaniu jemu jest niedobrze, ma smutny brzuszek i takie zmęczone rączki, ze łolaboga. [1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87833044]Nie śpimy od 1, mały ma biegunkę. Podałam mu trochę smecty, co można mu jeszcze dać jak nie przejdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Rozgotowaną marchewkę. I... Nie pamiętam kurcze.. ale dawaj duzo pić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 07:05   #4818
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cześć,
Gratki dla mamusiek w ciąży.

Weszlam tu żeby napisać pokłony dla Absolwentki ;-) bo moje dziecko jest 3 dni jest roczniakiem i zmieniło się jak w kalejdoskopie. W dzień śpi 30-60 min. Noc... Tragedia. Nigdy tak nie było. Wczoraj usnęła o 19.30. obudziła się o 23. I nie spala do 4. Myślałam, że to fizycznie niemożliwe, że tak dzieci nie robią. Własnie, że robią. Dałam przeciwbólowy, bo myślałam, że zęby. Lipa, to nie zęby. Ona po prostu nie chciała spać. Tak dla zasady. Przestawiała nam nosy i pokazywała oko. O 3 w nocy.



Dziś organizujemy mały roczek w ogrodzie... A ja będę chodzić jak nieprzytomna.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:02 ----------

Co do sprzątania... Hm, przemilcze. Ale mój za to jak coś robi, to 100 razy dokładniej niż ja. I mnie przy tym gani. Nie kuma, że ja mam tyle rzeczy poza np. Ułożeniem zmywarki, że robię wszystko z biegu i czasem średnio dokładnie.
A przy dzieciach wszystko ogarnie. Od kąpania, karmienia po usypianie itd. A nie, nie wszystko. Nigdy sam nie ogarniał małej do wyjścia i z nią sam nie wyjeżdżał z domu. Bo mnie krytykuje jak może mi to tyle zajmować. Mówię, spróbuj, nie próbuje. Ale od września żłobek, do którego on będzie musiał ogarniać... Będzie wesoło.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 07:14   #4819
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87833044]Nie śpimy od 1, mały ma biegunkę. Podałam mu trochę smecty, co można mu jeszcze dać jak nie przejdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Wspolczuje nie doradze bo moj nigdy nie mial i sie tym nie interesowalam. Trzymajcie sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-09, 07:14   #4820
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Patrycja, kilkugodzinne przerwy w śnie w nocy to wcale nie jest takie rzadkie. Ja w akcie desperacji napisałam o tym posta na jednej z facebookowyxh grup matkowych i odezwało się sporo dziewczyn z tym problemem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 07:19   #4821
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Nie ganiam, nie matkuje staremu, bo w końcu jest dorosły
Sprzątamy jak ktoś czuje potrzebę i ma czas, czasem on, czasem ja. Jak komuś bardzo przeszkadza bałagan to się bierze do roboty. Nie jęczy, nie marudzi, trzeba to robi. Często jest tak, że on wstaje o 6 z dziećmi, daje starszemu bajki, młodemu bułkę, a sam ogarnia rzeczywistość. Ja wstaje o 8 to zostaje mi gary umyć i odkurzyc. A czasem jest tak że nic nie zrobi i to też jest dla mnie ok.
Jedyne co to ja nie ruszam łazienki, a on nie myje kuchni w sensie szafek, lodówki itp. Łazienka to jego działka, kuchnia moja. W ciągu tygodnia ogarniamy tylko z wierzchu, a raz w tygodniu lub rzadziej czyścimy bardziej. Ale reszta w myśl zasady: mieszkasz tu to też Twój bałagan.
Bardziej się zastanawiam jak nauczyć młodego sprzątać bo na samo hasło o sprzątaniu jemu jest niedobrze, ma smutny brzuszek i takie zmęczone rączki, ze łolaboga. Rozgotowaną marchewkę. I... Nie pamiętam kurcze.. ale dawaj duzo pić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie, jak ja bym nie mowila to chyba by nic nie zrobil. Ostatnio czesto zaczelam narzekac, ze musi mi wiecej pomagac bo ja nie ogarniam wszystkiego sama. No i widze ze czesciej sam z siebie posprzata w kuchni, czy ogarnie zmywarke. No ale gdybym nie narzekala to by chyba nie widzial tego ze nie wyrabiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 08:08   #4822
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Nie ganiam, nie matkuje staremu, bo w końcu jest dorosły
Sprzątamy jak ktoś czuje potrzebę i ma czas, czasem on, czasem ja. Jak komuś bardzo przeszkadza bałagan to się bierze do roboty. Nie jęczy, nie marudzi, trzeba to robi. Często jest tak, że on wstaje o 6 z dziećmi, daje starszemu bajki, młodemu bułkę, a sam ogarnia rzeczywistość. Ja wstaje o 8 to zostaje mi gary umyć i odkurzyc. A czasem jest tak że nic nie zrobi i to też jest dla mnie ok.
Jedyne co to ja nie ruszam łazienki, a on nie myje kuchni w sensie szafek, lodówki itp. Łazienka to jego działka, kuchnia moja. W ciągu tygodnia ogarniamy tylko z wierzchu, a raz w tygodniu lub rzadziej czyścimy bardziej. Ale reszta w myśl zasady: mieszkasz tu to też Twój bałagan.
Bardziej się zastanawiam jak nauczyć młodego sprzątać bo na samo hasło o sprzątaniu jemu jest niedobrze, ma smutny brzuszek i takie zmęczone rączki, ze łolaboga. Rozgotowaną marchewkę. I... Nie pamiętam kurcze.. ale dawaj duzo pić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jagody.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 09:06   #4823
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

My dziś robimy przyjęcie urodzinowe. Tort i catering zamówiony TZ jeszcze kupi balony. Będą tylko dziadki i chrzestni.
Mój tz ostatnio mało.co pomaga. Wszystko muszę mówić A że jestem taka że już wolę sama niż gadać to sama ogarniam większość..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 09:44   #4824
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
My dziś robimy przyjęcie urodzinowe. Tort i catering zamówiony TZ jeszcze kupi balony. Będą tylko dziadki i chrzestni.
Mój tz ostatnio mało.co pomaga. Wszystko muszę mówić A że jestem taka że już wolę sama niż gadać to sama ogarniam większość..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co zamówiłas z cateringu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 10:37   #4825
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Absolwentka mam nadzieję że u was już lepiej!

Mój tż dużo ogarnia sam z siebie, czego nie widzi, a mu powiem to też zrobi. Co oczywiście nie znaczy, że mamy porządek. U nas utrzymanie ładu to mission imposible

Od jakiegoś miesiąca mam nosidło i taka szkoda, że nigdy wcześniej nie kupiłam tylko nosiłam całą trójkę aż do bólu Ada jak widzi, że zapinam pas to już wyciąga ręce by ją brać do góry. Więc w dzień jak nie może zasnąć w wózku to biorę w nosidło, bo tak po prostu na łóżku to nie chce paść na drzemkę.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 11:50   #4826
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Absolwentka mam nadzieję że u was już lepiej!

Mój tż dużo ogarnia sam z siebie, czego nie widzi, a mu powiem to też zrobi. Co oczywiście nie znaczy, że mamy porządek. U nas utrzymanie ładu to mission imposible

Od jakiegoś miesiąca mam nosidło i taka szkoda, że nigdy wcześniej nie kupiłam tylko nosiłam całą trójkę aż do bólu Ada jak widzi, że zapinam pas to już wyciąga ręce by ją brać do góry. Więc w dzień jak nie może zasnąć w wózku to biorę w nosidło, bo tak po prostu na łóżku to nie chce paść na drzemkę.
Tez mam nosidlo i jak maly marudzi a ja chce cos zrobic to tez go zapinam i jest zadowolony

Tak wogole to fajnie ze nie jestem sama w braku organizacji i porzadku w domu bo ja chyba sobie za duzo stresu z tym robie ze jest balagan i denerwuje sie wtedy i mam spine ze musze to albo tamto... a teraz jeszcze ze starszym zadania, lekcje i tym bardziej nie ma tyle czasu co wtedy jak chodzi do szkoły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Bardziej się zastanawiam jak nauczyć młodego sprzątać bo na samo hasło o sprzątaniu jemu jest niedobrze, ma smutny brzuszek i takie zmęczone rączki, ze łolaboga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mój starszy ma 7 no i jak ja nie upominam to wiadomo jak to wyglada: w łazience rzucone ubrania po kąpieli, w pokoju bałagan no i teraz tez bardziej na to patrzę jak wszyscy w domu jesteśmy bo jest tez większy bałagan i go ganiam, staram się wyrobić u niego taki nawyk żeby sam o tym pamiętał Ale on też wykorzystuje że ja jestem zajęta małym i nie zwracam zawsze na to uwagi... ach rozterki matki żeby każdy tylko takie problemy miał 🤪


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 11:59   #4827
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Absolwentka mam nadzieję że u was już lepiej!

Mój tż dużo ogarnia sam z siebie, czego nie widzi, a mu powiem to też zrobi. Co oczywiście nie znaczy, że mamy porządek. U nas utrzymanie ładu to mission imposible

Od jakiegoś miesiąca mam nosidło i taka szkoda, że nigdy wcześniej nie kupiłam tylko nosiłam całą trójkę aż do bólu Ada jak widzi, że zapinam pas to już wyciąga ręce by ją brać do góry. Więc w dzień jak nie może zasnąć w wózku to biorę w nosidło, bo tak po prostu na łóżku to nie chce paść na drzemkę.
Ja też uwielbiam nosidło. Od jakiegoś czasu na pierwszą drzemkę usnie tylko w nosidle i też się cieszy jak pas zapinam.
Co do porządku,, to u nas też z tym słabo, zwłaszcza, że podczas drzemki nic nie zrobię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 13:07   #4828
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Co zamówiłas z cateringu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
A 8 talerzy bo to na 10 osób taka zimna płyta. Tortille, babeczki z sałatką jarzynowa, pierożki na zimno. Zrobię zdjęcie i wstawię na fb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 14:00   #4829
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Nie nadrabiam. Dałam mu marchewkę to zwymiotował. Wszystko przez niego przelatuje i nie wiem czy lecieć na sor na świąteczna czy szukać lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-09, 14:03   #4830
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87834239]Nie nadrabiam. Dałam mu marchewkę to zwymiotował. Wszystko przez niego przelatuje i nie wiem czy lecieć na sor na świąteczna czy szukać lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ja nie wiem, nie mam doświadczenia w takich przypadkach i sama nie wiem co bym zrobiła strasznie mi przykro
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-21 11:11:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.