Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-08, 22:04   #481
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Właśnie, jak można legalnie mieć tylko 60 w talii??? Moim marzeniem jest zejść poniżej 70cm w talii (ale do mniej niż 68 raczej nigdy nie zejdę), a wcale nie jestem gruba. I mimo dużego obwodu ramion, talii i bioder zawsze jestem nazywana szczupłą, bywało, że nawet drobną Może tak działa magiczny pierwiastek Ethereal, czy też ogólna "aura"
Ja miałam 60, jak ważyłam 39 kg, odchudzając się jak głupia w gimnazjum Oczywiście wtedy chciałam mieć 55 cm w talii, więc i tak nie byłam usatysfakcjonowana. (tylko że ja mam 153 cm wzrostu, więc to też inne proporcje)
Ale wtedy moje wymiary to było jakieś 76 - 60 - 73, więc chyba właśnie tak można mieć legalnie 60 cm w talii
Albo mając ekstremalnie duże wcięcie w talii z natury, bo i to się zdarza.

A co do tego, co mówisz - też jestem za tym, że tak działa yang.
Mnie chyba też nikt by nie dał ani po zdjęciach, ani na żywo tyle, ile ważę i mierzę w obwodach.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 23:35   #482
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ale wiecie, że ja też mam szersze ramiona od bioder? Myślę, że tylko ekstremalne przykłady "gruszek" mają węższe ramiona niż biodra.
W biodrach mam 87, w talii 65, w biuście 87, pod biustem 72, a w ramionach mam 91 cm. Wygląda, jakby były równe z biodrami, bo są trochę spadziste może? Nie wiem.
Co do pupy, to mam, widać z boku, nie jestem płaska. Płaska jestem jeżeli chodzi o biust, mam 75B Jeżeli kiedykolwiek utyję, to będę miała mały biust, w miarę szczupłą talię i masakrycznie tłuste, obwisłe uda pełne cellulitu. I taki sam tyłek.

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-11-08 o 23:38
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 06:32   #483
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
Ale wiecie, że ja też mam szersze ramiona od bioder? Myślę, że tylko ekstremalne przykłady "gruszek" mają węższe ramiona niż biodra.
W biodrach mam 87, w talii 65, w biuście 87, pod biustem 72, a w ramionach mam 91 cm. Wygląda, jakby były równe z biodrami, bo są trochę spadziste może? Nie wiem.
Co do pupy, to mam, widać z boku, nie jestem płaska. Płaska jestem jeżeli chodzi o biust, mam 75B Jeżeli kiedykolwiek utyję, to będę miała mały biust, w miarę szczupłą talię i masakrycznie tłuste, obwisłe uda pełne cellulitu. I taki sam tyłek.
Mnie się wydaje, ze tylko gruszki moga mieć ramiona równe biodrom. To 91 cm w ramionach masz w najszerszym miejscu (w barkach) czy na szczytach kości ramion?

A propos albumu, utworzyłam coś na photobucket.com, przetestujemy jak nam sie to sprawdza, bo dosyc malo czytelna jest ta platforma.
Kto chce wstęp, proszę dac znać, wysle namiary na priv.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 07:03   #484
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, ze tylko gruszki moga mieć ramiona równe biodrom. To 91 cm w ramionach masz w najszerszym miejscu (w barkach) czy na szczytach kości ramion?

A propos albumu, utworzyłam coś na photobucket.com, przetestujemy jak nam sie to sprawdza, bo dosyc malo czytelna jest ta platforma.
Kto chce wstęp, proszę dac znać, wysle namiary na priv.
Ja poproszę

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Utworzyłam swój album, myślę, że tak będzie wygodnie - żeby każda miała swój album, bo wtedy nie będzie zamieszania kto jest kto i np. czyja to sylwetka i do jakiego typu ma niby pasować.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 07:34   #485
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja poproszę

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Utworzyłam swój album, myślę, że tak będzie wygodnie - żeby każda miała swój album, bo wtedy nie będzie zamieszania kto jest kto i np. czyja to sylwetka i do jakiego typu ma niby pasować.
Spoko, w końcu znalazłam gdzie je tworzyc i zrobilam album dla gniazdka, okrytonasiennej i dla mnie. Kto jeszcze?

- Lwia paszcza
- Albinotic
- Natalcia? ??
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 08:07   #486
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Spoko, w końcu znalazłam gdzie je tworzyc i zrobilam album dla gniazdka, okrytonasiennej i dla mnie. Kto jeszcze?

- Lwia paszcza
- Albinotic
- Natalcia? ??
jestem chętna

60 w talii to moje nierealne marzenie
chociaż pewnie jakbym z 5 kilo schudła to myślę, że 64-5 mogłabym osiągnąć, bo tam mi najszybciej zlatuje. w sumie cała jestem "miękka" więc byłoby co spalać

a co do rozmiarów staników to wiem, że mam nieodpowiednio dopasowany, mam w szafie różne rozmiary i noszę z powodzeniem, choć myślę, że jakby jakaś brafiterka to zobaczyła to złapałaby się za głowę
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 08:12   #487
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
jestem chętna

60 w talii to moje nierealne marzenie
chociaż pewnie jakbym z 5 kilo schudła to myślę, że 64-5 mogłabym osiągnąć, bo tam mi najszybciej zlatuje. w sumie cała jestem "miękka" więc byłoby co spalać

a co do rozmiarów staników to wiem, że mam nieodpowiednio dopasowany, mam w szafie różne rozmiary i noszę z powodzeniem, choć myślę, że jakby jakaś brafiterka to zobaczyła to złapałaby się za głowę
Jakbyś kupiła jeden porządnie dopasowny, to nigdy byś już nie chciała założyć takich, jak teraz nosisz


Dodałam moją nową fryzurę
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-09, 16:56   #488
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja miałam 60, jak ważyłam 39 kg, odchudzając się jak głupia w gimnazjum Oczywiście wtedy chciałam mieć 55 cm w talii, więc i tak nie byłam usatysfakcjonowana. (tylko że ja mam 153 cm wzrostu, więc to też inne proporcje)
Ale wtedy moje wymiary to było jakieś 76 - 60 - 73, więc chyba właśnie tak można mieć legalnie 60 cm w talii
Albo mając ekstremalnie duże wcięcie w talii z natury, bo i to się zdarza.

A co do tego, co mówisz - też jestem za tym, że tak działa yang.
Mnie chyba też nikt by nie dał ani po zdjęciach, ani na żywo tyle, ile ważę i mierzę w obwodach.
Tak, tak, wiem, że są osoby (nawet nie tak mało), które mają 60 i mniej w talii i zazdroszczę figury zwłaszcza Theatrical Romanticom

O, nie wpadłam na to, że yang może "odchudzać" wizualnie, ale macie całkowitą rację, przecież on właśnie wysmukla. Jednak u mnie to na pewno nie yang, bo mam mniej więcej po równo yinu i yangu, ale myślę, że działa u mnie dość delikatna, skromna "aura", która mnie wysubtelnia.
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 17:25   #489
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
jestem chętna

60 w talii to moje nierealne marzenie
chociaż pewnie jakbym z 5 kilo schudła to myślę, że 64-5 mogłabym osiągnąć, bo tam mi najszybciej zlatuje. w sumie cała jestem "miękka" więc byłoby co spalać

a co do rozmiarów staników to wiem, że mam nieodpowiednio dopasowany, mam w szafie różne rozmiary i noszę z powodzeniem, choć myślę, że jakby jakaś brafiterka to zobaczyła to złapałaby się za głowę
Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Tak, tak, wiem, że są osoby (nawet nie tak mało), które mają 60 i mniej w talii i zazdroszczę figury zwłaszcza Theatrical Romanticom

O, nie wpadłam na to, że yang może "odchudzać" wizualnie, ale macie całkowitą rację, przecież on właśnie wysmukla. Jednak u mnie to na pewno nie yang, bo mam mniej więcej po równo yinu i yangu, ale myślę, że działa u mnie dość delikatna, skromna "aura", która mnie wysubtelnia.
Yyy to nie tak działa, że TR mają super figury a reszta nie, bo nie ma talii.

Pierwszy z brzegu przykład:
Caterina Scorsone (TR) wymiary talia - biodra: 66cm - 89 cm (wzrost 1.63cm)
Keira Knightley (D): 58cm - 85 cm (wzrost 1.7cm)

Keira ma szczuplejszą talie chociaż jest wyższa i do tego ma 27cm różnicy talia-biodra a Caterina 23...
Także wymiary nie mają znaczenia.. chodzi o linie.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 17:35   #490
Syllova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cześć Dziewczyny!
Od miesięcy poszukuję swojego typu kolorystycznego i chyba już powoli tracę nadzieję. Po wszystkich informacjach, jakie znalazłam na stronie Get The Look, uznałam, że chyba jestem po prostu stonowanym latem (Soft Summer) i typem Classic / Soft Classic (?).

Jednak nie potrafię spojrzeć na siebie obiektywnie i nadal mam wrażenie, że wszystko, co znajduję w mojej szafie źle na mnie wygląda

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Ogólnie wolę tonację chłodną: błękity, szarości, biele, pastelowe róże. Nawet z obrączek z żółtego złota zrezygnowałam na rzecz białego! Ponadto zdecydowanie nie lubię odcieni ciemnych - wyglądam w nich naprawdę źle i mam wrażenie, że mnie dodatkowo postarzają, że wyglądam w nich smutno i jakbym była chora.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Czerni nie noszę praktycznie w ogóle, mam jedną czarną princeskę koktajlową, ale na co dzień unikam czerni. Wolę się już chyba w bieli, chociaż raczej takiej złamanej (kość słoniowa, kremowy). W śnieżnej bieli wyglądam jakbym była po naprawdę poważnej chorobie.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe?
Fatalnie czuję się w kolorach neonowych, intensywnych. Zdecydowanie wolę bardziej stonowane odcienie.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Mam nadzieję, że tak, w szafie mam głównie odcienie błękitu, szarości, grafitu i khaki.

1. Jak się opalasz? Od lat się nie opalałam (!), ale wcześniej zazwyczaj musiałam skórę dłuższy czas przyzwyczajać do słońca, potem opalałam się na lekki beż.

2. Kolor oczu - w dowodzie mam wpisane "zielone", mąż uważa, że mam "brązowe", a tak naprawdę są one zielono-piwne, raczej nieokreślone. Oprawa jasna, brwi i rzęsy ze złotymi refleksami.

3. Piegi - brak.

4. Cera - różowawa, bardzo jasna, anemiczna. Skóra jest bardzo cienka i płytko unaczyniona, bardzo są widoczne niebieskie i niebiesko-zielone żyłki.

5. Naturalny kolor włosów - taki, jak na zdjęciach (nigdy nie farbowałam włosów). To taki mysi ciemny blond ze złotawymi refleksami.

6. Kolor ust - stonowany różowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0106.jpg (58,7 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 (2).jpg (152,3 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (69,4 KB, 34 załadowań)
Syllova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 17:53   #491
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

dziękuję za dostęp
Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jakbyś kupiła jeden porządnie dopasowny, to nigdy byś już nie chciała założyć takich, jak teraz nosisz


Dodałam moją nową fryzurę
nie wątpię, może kiedyś się do tego zbiorę

ciekawie, laaata temu miałam podobną fryzurę, ale prostowanie to był koszmar :P

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Yyy to nie tak działa, że TR mają super figury a reszta nie, bo nie ma talii.

Pierwszy z brzegu przykład:
Caterina Scorsone (TR) wymiary talia - biodra: 66cm - 89 cm (wzrost 1.63cm)
Keira Knightley (D): 58cm - 85 cm (wzrost 1.7cm)

Keira ma szczuplejszą talie chociaż jest wyższa i do tego ma 27cm różnicy talia-biodra a Caterina 23...
Także wymiary nie mają znaczenia.. chodzi o linie.
Keira ma 27 cm różnicy? jak patrzę na jej zdjęcia w bikini to kompletnie tego nie widzę. gdzie ona to upchała
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-09, 18:28   #492
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
dziękuję za dostęp

nie wątpię, może kiedyś się do tego zbiorę

ciekawie, laaata temu miałam podobną fryzurę, ale prostowanie to był koszmar :P


Keira ma 27 cm różnicy? jak patrzę na jej zdjęcia w bikini to kompletnie tego nie widzę. gdzie ona to upchała
Normalnie Ma tak wydłużone linie ciała (proste linie), że jej talia jest zupełnie nie zaznaczona. Zresztą... na zdjęciach sylwetka nie wypada dobrze.. popatrz sobie na zdjęcia Rachel Weisz w bikini (TR) http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/...7916914810.jpg
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 20:43   #493
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
dziękuję za dostęp

nie wątpię, może kiedyś się do tego zbiorę

ciekawie, laaata temu miałam podobną fryzurę, ale prostowanie to był koszmar :P


Keira ma 27 cm różnicy? jak patrzę na jej zdjęcia w bikini to kompletnie tego nie widzę. gdzie ona to upchała
A w życiu, ja nie prostuję. To jest dobrze ścięty bob, więc tył sam się ładnie układa. Przód suszę byle jak. Właściwie im bardziej niesforna ta fryzura, tym lepiej (album)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 20:53   #494
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Taak, w najszerszym miejscu w ramionach mam 91 cm. Dla kontrasu, w pupie mam 94 cm

Ja też jestem chętna na album!

A co do Syllovej, to ja się nie znam, ale może jakiś Soft?
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 21:08   #495
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Syllova Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Od miesięcy poszukuję swojego typu kolorystycznego i chyba już powoli tracę nadzieję. Po wszystkich informacjach, jakie znalazłam na stronie Get The Look, uznałam, że chyba jestem po prostu stonowanym latem (Soft Summer) i typem Classic / Soft Classic (?).

Jednak nie potrafię spojrzeć na siebie obiektywnie i nadal mam wrażenie, że wszystko, co znajduję w mojej szafie źle na mnie wygląda

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Ogólnie wolę tonację chłodną: błękity, szarości, biele, pastelowe róże. Nawet z obrączek z żółtego złota zrezygnowałam na rzecz białego! Ponadto zdecydowanie nie lubię odcieni ciemnych - wyglądam w nich naprawdę źle i mam wrażenie, że mnie dodatkowo postarzają, że wyglądam w nich smutno i jakbym była chora.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Czerni nie noszę praktycznie w ogóle, mam jedną czarną princeskę koktajlową, ale na co dzień unikam czerni. Wolę się już chyba w bieli, chociaż raczej takiej złamanej (kość słoniowa, kremowy). W śnieżnej bieli wyglądam jakbym była po naprawdę poważnej chorobie.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe?
Fatalnie czuję się w kolorach neonowych, intensywnych. Zdecydowanie wolę bardziej stonowane odcienie.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Mam nadzieję, że tak, w szafie mam głównie odcienie błękitu, szarości, grafitu i khaki.

1. Jak się opalasz? Od lat się nie opalałam (!), ale wcześniej zazwyczaj musiałam skórę dłuższy czas przyzwyczajać do słońca, potem opalałam się na lekki beż.

2. Kolor oczu - w dowodzie mam wpisane "zielone", mąż uważa, że mam "brązowe", a tak naprawdę są one zielono-piwne, raczej nieokreślone. Oprawa jasna, brwi i rzęsy ze złotymi refleksami.

3. Piegi - brak.

4. Cera - różowawa, bardzo jasna, anemiczna. Skóra jest bardzo cienka i płytko unaczyniona, bardzo są widoczne niebieskie i niebiesko-zielone żyłki.

5. Naturalny kolor włosów - taki, jak na zdjęciach (nigdy nie farbowałam włosów). To taki mysi ciemny blond ze złotawymi refleksami.

6. Kolor ust - stonowany różowy
O ile na pierwszym zdjęciu mogłabym powiedzieć, że jesteś C, to drugie zdjęcie moim zdaniem mówi coś innego - masz coś yang w twarzy. Wydaje mi się, że SC ani C by się tak nie uśmiechały.
Z tych 3 zdjęć ciężko stwierdzić cokolwiek więcej o typie sylwetki.

A co do typu kolorystycznego - z tego, co piszesz, SSu by się w miarę zgadzało, chociaż nie do końca mi w tym pasuje to, ze piszesz wyłącznie o chłodnych odcieniach. SSu jest ocieplonym latem i np. złoto też powinno pasować, a napisałaś, jakby kategorycznie odpadało, bo by sugerowało typ całkiem chłodny, np. TSu. Chyba że to po prostu kwestia Twoich preferencji osobistych



edit. Zaspamowałam album Przeniosłam tam swoje zdjęcia z ostatnich stron.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-11-09 o 21:09
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-09, 23:15   #496
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Niech ktoś mi wyśle na PW linka do albumu
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 06:46   #497
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
Taak, w najszerszym miejscu w ramionach mam 91 cm. Dla kontrasu, w pupie mam 94 cm

Ja też jestem chętna na album!

A co do Syllovej, to ja się nie znam, ale może jakiś Soft?
Jak masz 91cm w barkach to masz bardzo wąskie ramiona

Jeśli komus jeszcze nie wysłałam namiarów na nasz Kibbeland, dajcie znać na priv. Już pogubiłam się kto dostał a kto nie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 06:50   #498
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jak masz 91cm w barkach to masz bardzo wąskie ramiona

Jeśli komus jeszcze nie wysłałam namiarów na nasz Kibbeland, dajcie znać na priv. Już pogubiłam się kto dostał a kto nie
Dokładnie. ja mam z 95 czy 96 cm, a jestem dużo niższa.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 07:00   #499
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jeśli komus jeszcze nie wysłałam namiarów na nasz Kibbeland, dajcie znać na priv. Już pogubiłam się kto dostał a kto nie
O,ja też proszę! Wreszcie mam lustro, w którym widzę się cała bez stawania na palcach to mogę mierzyć ałtfity i rozmyślać nad kibbologią
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-10, 07:04   #500
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
O,ja też proszę! Wreszcie mam lustro, w którym widzę się cała bez stawania na palcach to mogę mierzyć ałtfity i rozmyślać nad kibbologią
pw
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 13:47   #501
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Yyy to nie tak działa, że TR mają super figury a reszta nie, bo nie ma talii.

Pierwszy z brzegu przykład:
Caterina Scorsone (TR) wymiary talia - biodra: 66cm - 89 cm (wzrost 1.63cm)
Keira Knightley (D): 58cm - 85 cm (wzrost 1.7cm)

Keira ma szczuplejszą talie chociaż jest wyższa i do tego ma 27cm różnicy talia-biodra a Caterina 23...
Także wymiary nie mają znaczenia.. chodzi o linie.
Pisałam już 2 razy, że nie warto sugerować się wymiarami. Nigdzie też nie twierdziłam, że tylko TR mają super figury, a reszta nie ma talii. Po prostu:
uwielbiam figury TR (podoba mi się też ich "wąskość" i ten element dramatyczny) - bo taki mam gust

Klepsydrą może być nawet flamboyant gamine, taką kanciastą klepsydrą, jak było już wspomniane (Audrey Hepburn).

Ja mam ok 25cm różnicy między talią a biodrami, a jestem "tylko" takim proporcjonalnym prostokątem z niedużym wcięciem

Btw, czy to prawda, że wg Kibbe'go Kate Middleton jest Soft Classic? (wyczytałam na blogu Stylesyntax). Ludzie częściej widzą w niej Natural...
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 14:42   #502
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Pisałam już 2 razy, że nie warto sugerować się wymiarami. Nigdzie też nie twierdziłam, że tylko TR mają super figury, a reszta nie ma talii. Po prostu:
uwielbiam figury TR (podoba mi się też ich "wąskość" i ten element dramatyczny) - bo taki mam gust

Klepsydrą może być nawet flamboyant gamine, taką kanciastą klepsydrą, jak było już wspomniane (Audrey Hepburn).

Ja mam ok 25cm różnicy między talią a biodrami, a jestem "tylko" takim proporcjonalnym prostokątem z niedużym wcięciem

Btw, czy to prawda, że wg Kibbe'go Kate Middleton jest Soft Classic? (wyczytałam na blogu Stylesyntax). Ludzie częściej widzą w niej Natural...
Chodzi mi jedynie o to, że TR miewaja różne figury Caterina Scorsone, Mila Kunis, Rachel Weisz czy Camila Luddington.. powiedziałabym, że aura i linie podobne, ale typ sylwetki bardzo różny.

A tu jest przykład D wg Kibbe.. http://static.celebuzz.com/uploads/2...ks-372x560.jpg (TR wg Grety)

Nie wiem, nigdy nie doczytałam, aby Kate Middleton była SC wg Kibbe. Ona jest trudna, bo twarz ma SC (zdecydowanie), ale z ciałem (ramiona) już gorzej. Chociaż fakt, faktem, że ona ma delikatne, owalne linie i ramiona dosyć spadziste. Może chodzi o to, że chociaż ramiona są szersze od bioder, to nadal obiektywnie ma wąskie.. bo ona ogólnie jest wychudzona. Jestem ciekawa jej sylwetki gdyby przytyła.
Trzeba jednak przyznać, że styl SC jej pasuje. Pasują jej groszki i wszelakie symetrię. Nie widzę za to aby jej specjalnie służyły naturalowe wzory.

https://media1.popsugar-assets.com/f...Jeans-Trip.jpg hmm
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-11-10 o 14:50
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 15:59   #503
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Właśnie, jak można legalnie mieć tylko 60 w talii??? Moim marzeniem jest zejść poniżej 70cm w talii (ale do mniej niż 68 raczej nigdy nie zejdę), a wcale nie jestem gruba. I mimo dużego obwodu ramion, talii i bioder zawsze jestem nazywana szczupłą, bywało, że nawet drobną Może tak działa magiczny pierwiastek Ethereal, czy też ogólna "aura"
Można, ja cały czas mialam 57-60 w talii

Widze ze główny temat nieco zboczył z toru ale i tak ciekawie wyszło
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 16:29   #504
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Można, ja cały czas mialam 57-60 w talii

Widze ze główny temat nieco zboczył z toru ale i tak ciekawie wyszło
Wiem, że można To miał być taki "żart" na zasadzie: "jesteś za ładna, idź i przeproś" albo "idź być ładna gdzieś indziej", "to nielegalne być tak seksownym"
Choć wiadomo, sam wymiar talii NIC nie mówi o sylwetce.

Na blogu StyleSyntax ktoś w komentarzu napisał: "Which brings me to Kate Middleton, who is usually typed DC or N although Kibbe says she’s SC. I agree with Kibbe. Pretty much straight Classic, only very slightly soft, but certainly not sharp in her bone structure – and yes, she’s muscular and has broad-ish shoulders, but her overall look is softer, not sharper, and most of the time she wears SC and it looks good. I imagine sharpening up the edges of her suits and dresses and my mind rebels."

Właśnie Kate mnie frapuje... (czuję z nią łączność: łagodna twarz i mocniejsze ciało-ramiona) Wg Grety jest Naturalem, a internecie znalazłam nawet, że FN (bez komentarza...)
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 16:56   #505
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Tak sobie podczytuję wątek i linki, które wklejacie... Nabieram pewności, że najbliżej mi do soft dramatic
Nie czuję się jak diva ale chyba kształtem i wymiarami pasuję. Mam dość szerokie, mocne ramiona, ale biodra też nie są małe - w zasadzie ten sam obwód. W talii 30 cm mniej SD są też dość wysokie, z moimi 174-5 cm chyba się łapię?

Z tego co czytałam to dramatic, soft dramatic, flamboyant natural i natural to te wyższe typy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 18:29   #506
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Wiem, że można To miał być taki "żart" na zasadzie: "jesteś za ładna, idź i przeproś" albo "idź być ładna gdzieś indziej", "to nielegalne być tak seksownym"
Choć wiadomo, sam wymiar talii NIC nie mówi o sylwetce.

Na blogu StyleSyntax ktoś w komentarzu napisał: "Which brings me to Kate Middleton, who is usually typed DC or N although Kibbe says she’s SC. I agree with Kibbe. Pretty much straight Classic, only very slightly soft, but certainly not sharp in her bone structure – and yes, she’s muscular and has broad-ish shoulders, but her overall look is softer, not sharper, and most of the time she wears SC and it looks good. I imagine sharpening up the edges of her suits and dresses and my mind rebels."

Właśnie Kate mnie frapuje... (czuję z nią łączność: łagodna twarz i mocniejsze ciało-ramiona) Wg Grety jest Naturalem, a internecie znalazłam nawet, że FN (bez komentarza...)
Nie, FN nie jest. Nie mam też przekonania co do N, tak patrząc po tym jak wypada w kreacjach N:
https://media.glamour.com/photos/570...ey-getty-1.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...5eb98a7c5d.jpg
https://cdn.images.express.co.uk/img...in-1006331.jpg
vs SC
https://hips.hearstapps.com/ell.h-cd...ay-xln-xln.jpg
http://www.etonline.com/sites/defaul...4823032284.jpg
Mam wrazenie za taki naturalowy boho-style nie służy jej, wypada jakos dziwacznie. Ponadto nie słuzą jej wzory, szczególnie te duże.
Myślę, że może być SC. Ona ma 175cm i wg mnie na tyle wygląda, nie daje wrażenia wyższej mimo, że ma dosyć długie linie pionowe.

Mnie się wydaje, że z Kibbe jest trochę jak z AK, jest jakiś zbiór cech, który decyduje o tym, że się jest danym typem.. ale i w obrębie typu są pewne różnice. Tak jak mamy np. LSu cieplejsze (bliżej LSp), zimniejsze (bliżej Tsu), tak są pewne tendencje w Kibbe:

Tak jak np. Gniazdko wydaje się być taką SC w stronę R (czyli nie jest w środku zbioru SC ale bliżej Ra), tak Kate Middleton może być SC w stronę SN stąd jej ramiona i dłuższe linie.
Inny przykład: Cristina Scorsone (tak, trzymam się jej ) jest wg mnie TR w stronę SG a Rachel Weisz orbituje w stronę SD. Mila Kunis w stronę SN.. wszystke trzy są TR, ale są poprzesuwane gdzieś tam. W samym środeczku TRu jest chyba tylko Vivien Leigh, bo nie moge wymyslic zadnej innej aktorki

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Tak sobie podczytuję wątek i linki, które wklejacie... Nabieram pewności, że najbliżej mi do soft dramatic
Nie czuję się jak diva ale chyba kształtem i wymiarami pasuję. Mam dość szerokie, mocne ramiona, ale biodra też nie są małe - w zasadzie ten sam obwód. W talii 30 cm mniej SD są też dość wysokie, z moimi 174-5 cm chyba się łapię?

Z tego co czytałam to dramatic, soft dramatic, flamboyant natural i natural to te wyższe typy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Neath, wzrostem się nie kieruj w dzisiejszym świecie wzrost jest już nieco inny.. może jesteś wysoka na tle ogółu dziewczyn, ale może jesteś niska na tle swojej rodziny? Generalnie jednak tak, wyższe są zazwyczaj te typy a przynajmniej sprawiają wrażenie wysokich. No ale to nie jest jakieś przesądzające.. np. Kate Winslet - R - ma 169 cm, ale nie wiem jak Wam, ale mnie się wydawało, że ma góra 165 (po zdjęciach, filmach itd).
Także zależy jak jestes odbierana i w jakich ciuchach (krojach, wzorach) jest Ci najlepej.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-11-10 o 18:35
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 18:44   #507
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Earth, mnie też wyślij.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 18:51   #508
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Jeszcze, co do wątku Kate Middleton.. za SC przemawia jeszcze fakt, że wokół królewskiej rodziny siedzi sztab stylistów.. oni ubierają Kate głównie w fatałaszki SC. Diana była FN, nosiła się na FN..a w tym co nie było naturalowe wypadała źle:
https://3.bp.blogspot.com/-FkbxcMuGF...s/s1600/17.jpg
w naturalowych rzeczach o wiele lepiej:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...e92a44ed74.png
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 19:10   #509
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Neath, wzrostem się nie kieruj w dzisiejszym świecie wzrost jest już nieco inny.. może jesteś wysoka na tle ogółu dziewczyn, ale może jesteś niska na tle swojej rodziny? Generalnie jednak tak, wyższe są zazwyczaj te typy a przynajmniej sprawiają wrażenie wysokich. No ale to nie jest jakieś przesądzające.. np. Kate Winslet - R - ma 169 cm, ale nie wiem jak Wam, ale mnie się wydawało, że ma góra 165 (po zdjęciach, filmach itd).
Także zależy jak jestes odbierana i w jakich ciuchach (krojach, wzorach) jest Ci najlepej.
Akurat jeśli chodzi o rodzinę to jestem najwyższą kobietą, z facetów to może dwóch mnie przerasta

Z tego, co mówi otoczenie, sprawiam raczej wrażenie wysokiej osoby, a zwykle chodzę w płaskich butach.
Jeśli chodzi o wzory to większość ubrań mam gładkich, zdarza mi się nosić kwiaty i małe kropki, czasem paski albo delikatniejsze wersje panterki.
O krojach odpowiednich dla SD muszę więcej poczytać ale dobrze wyglądam z podkreśloną talią, proste kroje mi nie służą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-11, 10:26   #510
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość

Mnie się wydaje, że z Kibbe jest trochę jak z AK, jest jakiś zbiór cech, który decyduje o tym, że się jest danym typem.. ale i w obrębie typu są pewne różnice. Tak jak mamy np. LSu cieplejsze (bliżej LSp), zimniejsze (bliżej Tsu), tak są pewne tendencje w Kibbe:

Tak jak np. Gniazdko wydaje się być taką SC w stronę R (czyli nie jest w środku zbioru SC ale bliżej Ra), tak Kate Middleton może być SC w stronę SN stąd jej ramiona i dłuższe linie.
Inny przykład: Cristina Scorsone (tak, trzymam się jej ) jest wg mnie TR w stronę SG a Rachel Weisz orbituje w stronę SD. Mila Kunis w stronę SN.. wszystke trzy są TR, ale są poprzesuwane gdzieś tam. W samym środeczku TRu jest chyba tylko Vivien Leigh, bo nie moge wymyslic zadnej innej aktorki
Ten wykres jest naprawdę super, dobrze pokazuje, jak typy mogą ulegać wpływom innych, jak się zazębiają. Myślę, że warto, a wręcz trzeba pamiętać o tych różnicach w obrębie typów - brać je pod uwagę i iść też za intuicją, a nie na siłę zamykać się w sztywnych regułkach "bo jestem takim typem i nie mogę nosić pewnych rzeczy"...
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.