Wątek plotkowy perfumowy część 3 - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-10, 11:37   #901
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;86483113]Cześć Dziewczyny, można dołączyć?

Jak u Was z trwałością Jo Malone? Mnie trochę zniechęciło dużo opinii mówiących o ich bardzo słabym utrzymywaniu się...[/QUOTE]

Różnie bywa, trzeba samemu sprawdzać trwałość. Na mnie np. Pomegranate Noir i English Oak & Redcurrant są trwałe.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 11:49   #902
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Ja sobie za mało zostawiłam, piękny zapach. Myślałam nad rozbiórką, ale chyba w końcu kupię sobie całą 30tkę.
A jakie zapachy damskie lubi mąż?


Jestem wielką fanką Jo Malone Niektóre mimo bycia "cologne" są dość trwałe, nie ma co się źle nastawiać
Ostatnie miesiące jesienno zimowe przebiegły bez większych spięć w rodzinie, używałam eau duelle EdP, barcelona Rima, starego Gucci Edp (tego w ciemnej flaszce, możliwe że nie pamiętam dokładnie nazwy), Princess Vera Wang. I bardzo ostrożnie Diora Poison Girl w olejku. Nic nie narzekał a nawet chwalił
W zeszłym roku bo tej porze miałam eau duelle Edt i tez było ok (a w ogóle to ulubiony zapach mojego syna

Idzie wiosna, trzeba będzie na nowo się zapachowo układać z rodziną a oboje z małżem startowaliśmy z podobnego poziomu - niechęci do ostrych, mocnych, sztucznych, tanich, swidrujacych zapachów. Używałam przez lata takich różowych kwiatków sratków i było ok. Ale z wiekiem mam coraz większe wymagania i potrzeby zapachowe, może mi się zmysły stępiły he he
A małżonek przeciwnie, jest coraz bardziej wrażliwy.

Właśnie a propos Jo Malone. Dla mnie woda kolonska to był zawsze synonim ostrego zapachu. Takiego mocnego i dającego po nosie moja ostrożność wiec nie wynika z obaw o trwałość a raczej przeciwnie. Musze się w końcu z nimi zapoznać.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 12:01   #903
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Zależy które, na mnie np. Blackberry & Bay, English Oak & Redcurrant, London Rain Rain & Angelica, Fresh Mint Leaf są bardzo trwałe. Korzystam głównie z odlewek od Fenris i rozbiórek, bo podobnie jestem wielką fanką Malone a na flakony poszedłby majątek gdybym zechciała kupować każdy zapach, co zresztą nie bardzo miałoby sens - przy mojej ilości perfum nie miałabym kiedy tego zużyć
Engish Oak & Redcurrant podobają mi się bardzo, podobnie jak White Bluebell. Jestem bliska zakupienia 30 ml, ale troszkę mnie odstrasza legenda o ich trwałości.

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość

Różnie bywa, trzeba samemu sprawdzać trwałość. Na mnie np. Pomegranate Noir i English Oak & Redcurrant są trwałe.
Kusi English Oak i to bardzo

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ostatnie miesiące jesienno zimowe przebiegły bez większych spięć w rodzinie, używałam eau duelle EdP, barcelona Rima, starego Gucci Edp (tego w ciemnej flaszce, możliwe że nie pamiętam dokładnie nazwy), Princess Vera Wang. I bardzo ostrożnie Diora Poison Girl w olejku. Nic nie narzekał a nawet chwalił
W zeszłym roku bo tej porze miałam eau duelle Edt i tez było ok (a w ogóle to ulubiony zapach mojego syna

Idzie wiosna, trzeba będzie na nowo się zapachowo układać z rodziną a oboje z małżem startowaliśmy z podobnego poziomu - niechęci do ostrych, mocnych, sztucznych, tanich, swidrujacych zapachów. Używałam przez lata takich różowych kwiatków sratków i było ok. Ale z wiekiem mam coraz większe wymagania i potrzeby zapachowe, może mi się zmysły stępiły he he
A małżonek przeciwnie, jest coraz bardziej wrażliwy.

Właśnie a propos Jo Malone. Dla mnie woda kolonska to był zawsze synonim ostrego zapachu. Takiego mocnego i dającego po nosie moja ostrożność wiec nie wynika z obaw o trwałość a raczej przeciwnie. Musze się w końcu z nimi zapoznać.
U mnie na wiosnę jest dość skrajnie. Bo z jednej strony jestem zakochana w mydełkowym Chanel No 19 Poudre, który doskonale pasuje mi do miękkich, klasycznych stylizacji z dobrych materiałów.

Z drugiej strony do pracy noszę głównie Bottegę Venetę, która sprawia, że bardzo czuję się "sobą" - profesjonalnie, ale nie chłodno, z klasą, ale bez wywyższania. To mój doskonały zapach biurowy.

Mam ciężką relację z czarną Alaią, która raz pachnie na mnie cudownie dymnie i tajemniczo, raz jak zapach asfaltu z syropem na kaszel

Teraz zamówiłam Chloe wodę toaletową, miałam ochotę na coś lekkiego, przyjemnego, rześkiego. Klasyczna Chloe jest cudowna, ale mocno oklepana, a woda toaletowa ma w sobie trochę więcej magii i inności. Waham się też właśnie przy Jo Malone, bo już byłam bardzo bliska kliknięcia dwóch flaszeczek, ale finalnie zrezygnowałam.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 12:16   #904
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Na mnie English oak & redcurrant są całkiem trwałe, mimo że to edc. W tej chwili to chyba mój ulubiony Jo
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 12:45   #905
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Na mnie English oak & redcurrant są całkiem trwałe, mimo że to edc. W tej chwili to chyba mój ulubiony Jo
Kusisz
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 12:49   #906
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ostatnie miesiące jesienno zimowe przebiegły bez większych spięć w rodzinie, używałam eau duelle EdP, barcelona Rima, starego Gucci Edp (tego w ciemnej flaszce, możliwe że nie pamiętam dokładnie nazwy), Princess Vera Wang. I bardzo ostrożnie Diora Poison Girl w olejku. Nic nie narzekał a nawet chwalił
W zeszłym roku bo tej porze miałam eau duelle Edt i tez było ok (a w ogóle to ulubiony zapach mojego syna

Idzie wiosna, trzeba będzie na nowo się zapachowo układać z rodziną a oboje z małżem startowaliśmy z podobnego poziomu - niechęci do ostrych, mocnych, sztucznych, tanich, swidrujacych zapachów. Używałam przez lata takich różowych kwiatków sratków i było ok. Ale z wiekiem mam coraz większe wymagania i potrzeby zapachowe, może mi się zmysły stępiły he he
A małżonek przeciwnie, jest coraz bardziej wrażliwy.

Właśnie a propos Jo Malone. Dla mnie woda kolonska to był zawsze synonim ostrego zapachu. Takiego mocnego i dającego po nosie moja ostrożność wiec nie wynika z obaw o trwałość a raczej przeciwnie. Musze się w końcu z nimi zapoznać.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 15:00   #907
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;86483476]Kusisz [/QUOTE]

__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-10, 15:19   #908
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość

Mam Poison w wersji unexpected i on trochę jest właśnie taki nowoczesny i do innych zapachów podobny ale jednocześnie smakowity i nie bardzo inwazyjny - może przez ta forma olejkowa, ciężko przesadzic
Nawet nie wiem jak bardzo nowy jest to zapach, bo kiedy Girl weszło, wcale nie byłam zainteresowana; ani ze mnie dziewczyna ani pierwszej wersji (tej zielonej) Poison nie lubiłam. .. koleżanka używała namiętnie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 17:10   #909
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Właśnie a propos Jo Malone. Dla mnie woda kolonska to był zawsze synonim ostrego zapachu. Takiego mocnego i dającego po nosie moja ostrożność wiec nie wynika z obaw o trwałość a raczej przeciwnie. Musze się w końcu z nimi zapoznać.
A no właśnie - woda kolońska to zawsze był męski, ostry zapach, a tutaj to jakaś inna cologne

Psiknęłam się właśnie próbką Pure XS Paco Rabanne. Klon Poison Girl Szkoda, bo ma fajnego węża na flaszce. Idę wyszorować rękę.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 17:14   #910
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
A no właśnie - woda kolońska to zawsze był męski, ostry zapach, a tutaj to jakaś inna cologne

Psiknęłam się właśnie próbką Pure XS Paco Rabanne. Klon Poison Girl Szkoda, bo ma fajnego węża na flaszce. Idę wyszorować rękę.
Też miałam próbkę Pure XS. Nie podoba mi się, strasznie słodkie i męczące...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 17:21   #911
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
A no właśnie - woda kolońska to zawsze był męski, ostry zapach, a tutaj to jakaś inna cologne



.

Woda kolońska to zapach o najmniejszym stężeniu substancji zapachowych, czyli w założeniu najsłabszy, tak że ten...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-10, 17:33   #912
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Też miałam próbkę Pure XS. Nie podoba mi się, strasznie słodkie i męczące...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie.
Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Woda kolońska to zapach o najmniejszym stężeniu substancji zapachowych, czyli w założeniu najsłabszy, tak że ten...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale kiedyś się mówiło woda kolońska na męskie mocne zapachy. Teraz też w sumie mówię "koloński" jak zapach ma taką typowo męską nutę.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 18:02   #913
karinek87
Zadomowienie
 
Avatar karinek87
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 574
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Serio Pure XS to klon Poison Girl? Żadnego popcornu nie czuć tam? A już chciałam odlewkę sobie sprawić :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zaprasz am do wymiany!

wymiana kosmetyczna

wymiana książkowa

fragrantica
karinek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 18:35   #914
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez karinek87 Pokaż wiadomość
Serio Pure XS to klon Poison Girl? Żadnego popcornu nie czuć tam? A już chciałam odlewkę sobie sprawić :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zero popcornu, ja najpierw ten zapach nosiłam, a później dopiero spojrzałam w nuty. I doznałam szoku z tego powodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 19:12   #915
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez karinek87 Pokaż wiadomość
Serio Pure XS to klon Poison Girl? Żadnego popcornu nie czuć tam? A już chciałam odlewkę sobie sprawić :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie czuję popcornu. Pachnie podobnie do Poison Girl edp (bo edt z cytrusem nawet lubię, edp mnie drażni).
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 22:09   #916
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez karinek87 Pokaż wiadomość
Serio Pure XS to klon Poison Girl? Żadnego popcornu nie czuć tam? A już chciałam odlewkę sobie sprawić :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziwne,ja czuje,i to otwarcie popkornowe jest dla mnie niesamowicie ekscytujące,szkoda tylko,że tak szybko przemija.
Dla mnie,pure Xs jest bardziej klonem Olimpii,podobaja mi sie te 2 zapachy,bo kazdy w późniejszym etapie rozwija sie inaczej,nie wiem co wybrac,chyba zakupie 2 flaszki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 21:58   #917
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Czy któraś z Was ma może porównanie Elie Saab Le Parfum do Prada Le Femme?
Prada bardzo mnie kusi jako zapach codzienny...
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 10:52   #918
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość

Różnie bywa, trzeba samemu sprawdzać trwałość. Na mnie np. Pomegranate Noir i English Oak & Redcurrant są trwałe.
Nie wiem czy już testowałaś White Moss & Snowdrop, jeżeli nie to próbka właśnie przed chwilą poszła do Ciebie razem z Korresem Przebiśnieg pachnie bardzo fajnie, nieporównywalnie do niczego innego
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 12:23   #919
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Nie wiem czy już testowałaś White Moss & Snowdrop, jeżeli nie to próbka właśnie przed chwilą poszła do Ciebie razem z Korresem Przebiśnieg pachnie bardzo fajnie, nieporównywalnie do niczego innego
Nie testowałam, dziękuję
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-12, 18:31   #920
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Wiecie co, w nocy włączyłem sobie TV, bo spać nie mogłem, paczam "co za tydzień", bo coś o perfumach mówią, oglądam oglądam, z tu kutfa reklama sklepu z penami, w dodatku zachwalają ten szit "znani jutjuberzy" (tą litylmonster znam z jakiejś reklamy sieci komórkowej). Tak się zastanawiam, jakim cudem taki sklep działa legalnie (przecież to jest jawny handel podróbami i własnością intelektualną), reklamuje się w TV (bo to jest reklama, puszczają tam takie byle co) i promują to niby znani młodzi ludzie, zapewne mało ogarnięci (byle kaska się zgadzała).
I tak się zastanawiam, czy tylko mnie takie coś bulwersuje? Czy może jestem nienormalny albo przewrażliwiony, przecież nikomu krzywda się nie dzieje, od podróbek nikt nie umarł. Dla mnie to wprost żenada.
A tu materiał: https://cozatydzien.tvn.pl/wideo,122...i,1815911.html
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 22:19   #921
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

W szoku jestem. Kojarzę ten sklep z podróbami z fejsbuka bo co chwilę wyświetlają mi się reklamy, że ktoś z moich znajomych ich lubi. Pamiętam, że nawet kilka razy napisałam w komentarzu, że to podróby.
W szoku jestem, że coś takiego jest reklamowane w telewizji i być może jacyś widzowie tych jutjuberów (pierwszy raz na oczy ludzi widzę) kupią ten szit bo ich idole to polecają. Masakra.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 09:39   #922
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86492715]Wiecie co, w nocy włączyłem sobie TV, bo spać nie mogłem, paczam "co za tydzień", bo coś o perfumach mówią, oglądam oglądam, z tu kutfa reklama sklepu z penami, w dodatku zachwalają ten szit "znani jutjuberzy" (tą litylmonster znam z jakiejś reklamy sieci komórkowej). Tak się zastanawiam, jakim cudem taki sklep działa legalnie (przecież to jest jawny handel podróbami i własnością intelektualną), reklamuje się w TV (bo to jest reklama, puszczają tam takie byle co) i promują to niby znani młodzi ludzie, zapewne mało ogarnięci (byle kaska się zgadzała).
I tak się zastanawiam, czy tylko mnie takie coś bulwersuje? Czy może jestem nienormalny albo przewrażliwiony, przecież nikomu krzywda się nie dzieje, od podróbek nikt nie umarł. Dla mnie to wprost żenada.
[/QUOTE]
Nie jesteś nienormalny, widziałeś w grupach perfumowych jakie zdanie na ten temat mają inni ludzie pasjonujący się naszą dziedziną, chyba nie znalazła się osoba broniąca tego procederu (albo szybko wylatywała z grupy).

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Nie testowałam, dziękuję
Dodam jeszcze, że to jeden z trwalszych Malone

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2019-02-13 o 09:42
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 15:19   #923
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość


Wiecie co, gadałam nawet kiedyś z rodzinką o tym, bo wiedzą że mam fioła na punkcie zapachów - chciałabym kiedyś popracować w jakiejś fabryce perfum, muzeum typu Fragonard czy ich butiku we Francji, nie tyle dla kasy co dla przyjemności przebywania w takim miejscu, szczególnie na Lazurowym, bo tam miejsc dla perfumiarzy jest mnóstwo i jeszcze spotykasz takich jak Olivier Durbano czy Geza Schoen, pasjonatów tej dziedziny sztuki.
widziałam dziś w Galerii Mokotów taki sklepik - Perfume Lab; wygląda na to, że tam można sobie coś samemu stworzyć...

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86492715]Wiecie co, w nocy włączyłem sobie TV, bo spać nie mogłem, paczam "co za tydzień", bo coś o perfumach mówią, oglądam oglądam, z tu kutfa reklama sklepu z penami, w dodatku zachwalają ten szit "znani jutjuberzy" (tą litylmonster znam z jakiejś reklamy sieci komórkowej). Tak się zastanawiam, jakim cudem taki sklep działa legalnie (przecież to jest jawny handel podróbami i własnością intelektualną), reklamuje się w TV (bo to jest reklama, puszczają tam takie byle co) i promują to niby znani młodzi ludzie, zapewne mało ogarnięci (byle kaska się zgadzała).
I tak się zastanawiam, czy tylko mnie takie coś bulwersuje? Czy może jestem nienormalny albo przewrażliwiony, przecież nikomu krzywda się nie dzieje, od podróbek nikt nie umarł. Dla mnie to wprost żenada.
A tu materiał: https://cozatydzien.tvn.pl/wideo,122...i,1815911.html[/QUOTE]


jak czytałam Twojego posta to włączył mi się mój wewnętrzny wolnościowiec i już miałam pisać, że zależy jakie podróby masz na myśli, bo jeśli coś jest wyraźnie zaznaczone: inspirowane zapachem X to jednak nie jest to podróba stricte, tylko jakiś badziewny zamiennik i że skoro jest nisza na takie produkty to już niech sobie będą, przecież chyba nikt się nie pomyli (co innego jak jest produkt podrobiony 1:1 i nazwa/nazwa marki taka sama... no to już jest złodziejstwo); ale na końcu weszłam w link
teraz żałuję


p.s. oglądałam dziś J.Malone w sklepie, na dwie tury
fajne te zapachy, ciekawe, ale żaden mnie nie zachwycił
chyba jeszcze nie dorosłam do tego
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2019-02-13 o 18:46
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 15:26   #924
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Witajcie, to znowu ja, kolejny raz mam problem.
Sprzedałam perfumy na Allegro. Pani wybrała przesyłkę paczkomatem Allegro. Wysłałam. Pani pisze, że perfumy przyszły rozbite. Rozwalone na pół. Kurier dokładnie widział wkładając paczkę, że jest rozwalona, bo ciekło z niej.
Była solidnie zapakowana. Bąble, koperta z bąblami, karton, czarna folia.
Przesyłka ubezpieczona.
Złożyłam reklamację. InPost oczywiście umywa ręce, bo w środku były płyny..
Co ja mam teraz zrobić? ((
Ja ze swojej strony zrobiłam wszystko jak należy. A ta paczka była tak spakowana, że ja nie wiem co.oni z nia robili, ze flakon tak sie.rozwalil... bo zwykły upadek nawet by nie rozwalił tęgo..
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 17:31   #925
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, że to jeden z trwalszych Malone
O, to ciekawe Ale martwi mnie troszkę neroli i petitgrain w nutach.
Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
Witajcie, to znowu ja, kolejny raz mam problem.
Sprzedałam perfumy na Allegro. Pani wybrała przesyłkę paczkomatem Allegro. Wysłałam. Pani pisze, że perfumy przyszły rozbite. Rozwalone na pół. Kurier dokładnie widział wkładając paczkę, że jest rozwalona, bo ciekło z niej.
Była solidnie zapakowana. Bąble, koperta z bąblami, karton, czarna folia.
Przesyłka ubezpieczona.
Złożyłam reklamację. InPost oczywiście umywa ręce, bo w środku były płyny..
Co ja mam teraz zrobić? ((
Ja ze swojej strony zrobiłam wszystko jak należy. A ta paczka była tak spakowana, że ja nie wiem co.oni z nia robili, ze flakon tak sie.rozwalil... bo zwykły upadek nawet by nie rozwalił tęgo..
A karton był wypełniony na maksa bąblami? Tak, że perfumy nie latały?
Nie wiem co w takiej sytuacji. A z ubezpieczenia nic się nie należy?
Perfumy drogie?
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 17:34   #926
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86492715]Wiecie co, w nocy włączyłem sobie TV, bo spać nie mogłem, paczam "co za tydzień", bo coś o perfumach mówią, oglądam oglądam, z tu kutfa reklama sklepu z penami, w dodatku zachwalają ten szit "znani jutjuberzy" (tą litylmonster znam z jakiejś reklamy sieci komórkowej). Tak się zastanawiam, jakim cudem taki sklep działa legalnie (przecież to jest jawny handel podróbami i własnością intelektualną), reklamuje się w TV (bo to jest reklama, puszczają tam takie byle co) i promują to niby znani młodzi ludzie, zapewne mało ogarnięci (byle kaska się zgadzała).
I tak się zastanawiam, czy tylko mnie takie coś bulwersuje? Czy może jestem nienormalny albo przewrażliwiony, przecież nikomu krzywda się nie dzieje, od podróbek nikt nie umarł. Dla mnie to wprost żenada.
A tu materiał: https://cozatydzien.tvn.pl/wideo,122...i,1815911.html[/QUOTE]


No pacz, akurat ostatnio nie oglądałam CzT. Ten materiał jest żenujący: jak telewizja może wprost promować podróbki?? Bo oni przecież nawet nie wymieniają żadnych nazw perfum, tylko numer xxx. Po prostu żenada. Czyżby poziom ignorancji dot. perfum w społeczeństwie był taki, że nawet w telewizji nie łapią różnicy między oryginałem a podróbą?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
Witajcie, to znowu ja, kolejny raz mam problem.

Sprzedałam perfumy na Allegro. Pani wybrała przesyłkę paczkomatem Allegro. Wysłałam. Pani pisze, że perfumy przyszły rozbite. Rozwalone na pół. Kurier dokładnie widział wkładając paczkę, że jest rozwalona, bo ciekło z niej.

Była solidnie zapakowana. Bąble, koperta z bąblami, karton, czarna folia.

Przesyłka ubezpieczona.

Złożyłam reklamację. InPost oczywiście umywa ręce, bo w środku były płyny..

Co ja mam teraz zrobić? ((

Ja ze swojej strony zrobiłam wszystko jak należy. A ta paczka była tak spakowana, że ja nie wiem co.oni z nia robili, ze flakon tak sie.rozwalil... bo zwykły upadek nawet by nie rozwalił tęgo..

Obawiam się, że nic nie możesz zrobić. Wg regulaminu Inpost nie można przesyłać w paczkach płynów... Jeśli paczka byla wysłana przez perfumerię, to problem perfumerii, ale jeśli prywatnie, to problem nadawcy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 17:50   #927
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
O, to ciekawe Ale martwi mnie troszkę neroli i petitgrain w nutach.

A karton był wypełniony na maksa bąblami? Tak, że perfumy nie latały?
Nie wiem co w takiej sytuacji. A z ubezpieczenia nic się nie należy?
Perfumy drogie?
Tak, moje paczki są zawsze pakowane pancernie. Kilka warstw, nic nie lata.. 😔
Nie wiem nic właśnie, jestem totalnie zmieszana i zaskoczona. Sądziłam, że po coś to ubezpieczenie jest.. poza tym pierwsze słyszę, że nie można perfum wysyłać.. 😔 tyle paczek.dostalam i wysłałam i nigdy nie musiałam się z takim czymś zmierzyć..
Oni nawet nie maja opcji ostrożnie ani nic takiego..

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
No pacz, akurat ostatnio nie oglądałam CzT. Ten materiał jest żenujący: jak telewizja może wprost promować podróbki?? Bo oni przecież nawet nie wymieniają żadnych nazw perfum, tylko numer xxx. Po prostu żenada. Czyżby poziom ignorancji dot. perfum w społeczeństwie był taki, że nawet w telewizji nie łapią różnicy między oryginałem a podróbą?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------




Obawiam się, że nic nie możesz zrobić. Wg regulaminu Inpost nie można przesyłać w paczkach płynów... Jeśli paczka byla wysłana przez perfumerię, to problem perfumerii, ale jeśli prywatnie, to problem nadawcy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czyli ubezpieczenie nic nie pomoże?
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 18:07   #928
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Ja tego nie widzę w żadnym regulaminie, że płyny są zabronione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 18:19   #929
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja tego nie widzę w żadnym regulaminie, że płyny są zabronione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To pisali w mailu
Klient zawierający umowę z InPost akceptuje warunki Regulaminu świadczenia usługi Paczkomaty 24/7 przez InPost Paczkomaty Sp. z o. o., który stanowi nierozerwalną część umowy §7 pkt 3. Nadawca odpowiedzialny jest za prawidłowe przygotowanie Przesyłki Paczkomatowej obejmujące: zastosowanie właściwego opakowania, trwałe zamknięcie opakowania oraz wygenerowanie, wydrukowanie i trwałe przytwierdzenie etykiety do opakowania Przesyłki Paczkomatowej.

§ 5 1. Operator odmawia zawarcia umowy o świadczenie usługi Przesyłka Paczkomatowa albo może odstąpić od jej wykonania, jeżeli:

a) nie są spełnione przez Nadawcę wymagania określone w Regulaminie;

b) zawartość lub opakowanie Przesyłki Paczkomatowej naraża osoby trzecie, Operatora lub inne przesyłki na szkodę;

g) Przesyłka zawiera płyny, gazy, rzeczy łamliwe, kruche, żywe rośliny lub/i zwierzęta, rzeczy wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczania.

Na podstawie powyższych zapisów, reklamacja nie może zostać uznana za zasadną.
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 18:39   #930
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
O, to ciekawe Ale martwi mnie troszkę neroli i petitgrain w nutach.
Tego neroli raczej nie czuć, a na pewno nie przebijają cytrusowe nuty, to taki białokwiatowiec raczej
właśnie odebrałam z poczty odlewkę Lancome Roses Berberanza kupioną w grupie perfumowej, zaskoczona jestem jak ładnie przygotowano paczkę - pani spakowała atomek i sporo próbek w ozdobne woreczki wypełnione małymi kwiatkami aż szkoda było odpakowywać. Sam zapach to killer, psiknęłam minimalnie jeden raz na rękę i czuję go wszędzie, do tej pory nie kojarzyłam Lancome z wodami o takiej projekcji, chociaż może LVEB i jego flankery... też do słabych nie należą.
Roses Berberanza pachną jak marokański bazar wypełniony czystymi olejkami różanymi i orientalnymi przyprawami, można wyczuć też pistacje.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 10:58:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.