Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-27, 08:14   #2131
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Wszystko jest możliwe. Po sondażach Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi już niewiele mnie zdziwi w kwestiach właśnie sondaży.
TVN - zakamuflowana opcja pisowska

Co do wyniku - byłem pewien, że Konfederacja zaszczyci swoją obecnością PE. Coż, krula nie będzie.
Wiosna - myślałem, że będzie mieć nieco ponad 5%, ma ciut więcej niż sądziłem. Mimo wszystko - jednak dla większości Polaków problem małżeństw homoseksualnych nie jest najbardziej palącym tematem. I nie sądzę, by Wiosna zachowała się powyżej 5% do lata, a co dopiero zaistniała na jesieni.

KE ma wielki problem. Z takim wynikiem jest pewne, że PSL wyjdzie. Jeśli PSL wyjdzie, to dni Kosiniaka są policzone, a ster w PSL przejmie ktoś bardziej zorientowany na prawo, ktoś kto w razie czego będzie mógł się dogadać z Kaczyńskim, aby stworzyć większość konstytucyjną. To jest ostatnia szansa PSLu by uratować twarz i przebić się do parlamentu jesienią.
Tym bardziej, że Kukiz już nie istnieje. Jego nieliczni wyborcy odpłynęli do Konfederacji i obie strony zginęły będąc pod kreską.

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
To, że cały czas wychodzisz z siebie by oczernić Owsiaka nie zmieni faktu, że WOŚP jest fenomenem na polską skalę niespotykanym, zauważanym często za granicą. Mimo takich bezpodstawnych i agresywnych krytykantów jak Ty, mimo porównywania Owsiaka do szatana przez kk, Orkiestra jest od kilkunastu lat instytucją publiczną o największym zaufaniu społecznym.
Nie jest instytucją publiczną. Jest bardzo dochodową i dojną krową należącą do rodziny Owsiaków.

Poproszę o argumenty. Gdzie skłamałem, że piszesz, że bezpodstawne oskarżenia?

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-05-27 o 08:16
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:17   #2132
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Wieść o tym, że Konfederacja jest poniżej progu uratowała mi dzień.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:21   #2133
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86851367]Wieść o tym, że Konfederacja jest poniżej progu uratowała mi dzień.[/QUOTE]

Paradoksalnie, powinno Cię to zmartwić. Bo oni się zrzeszyli w tego potworka by przekroczyć próg, by zabrać głosy PiSowi.
Zabrali prawdopodobnie tych parę %, ale nie przekraczając progu zaraz się rozsypią, bo cel, który ich spajał przestał istnieć.
A skoro przestaną istnieć, to zgadnij na kogo jesienią zagłosują ich wyborcy? Na Biedronia? Na PO? Na Razem???
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:23   #2134
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Paradoksalnie, powinno Cię to zmartwić. Bo oni się zrzeszyli w tego potworka by przekroczyć próg, by zabrać głosy PiSowi.
Zabrali prawdopodobnie tych parę %, ale nie przekraczając progu zaraz się rozsypią, bo cel, który ich spajał przestał istnieć.
A skoro przestaną istnieć, to zgadnij na kogo jesienią zagłosują ich wyborcy? Na Biedronia? Na PO? Na Razem???
O to się będę martwić jesienią.
Zresztą pewnie wyrośnie kolejny antyszczepionkowo-narodowy grzyb po tym deszczu.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:24   #2135
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jeśli PSL wyjdzie, to dni Kosiniaka są policzone, a ster w PSL przejmie ktoś bardziej zorientowany na prawo, ktoś kto w razie czego będzie mógł się dogadać z Kaczyńskim, aby stworzyć większość konstytucyjną. To jest ostatnia szansa PSLu by uratować twarz i przebić się do parlamentu jesienią.
Jaką twarz? O czym mówisz? PSL nie musi wchodzić do rządu, by wejść do parlamentu. To jest partia obrotowa, nie może mieć wyraźnej linii, bo wtedy właśnie zginie.

Co do WOŚP, to przejęzyczyłam się, pardon - badania dotyczyły instytucji w życiu publicznym, takich jak m.in. Kościół rzymskokatolicki, wojsko, policja, lokalne władze miasta/gminy, IPN, ale także zaufanie do instytucji międzynarodowych, których Polska jest członkiem – NATO, ONZ, UE. Orkiestra niezmiennie na czele.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:25   #2136
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86851367]Wieść o tym, że Konfederacja jest poniżej progu uratowała mi dzień.[/QUOTE]


mi też choć miło by było pozbyć się stąd paru oszołomów, a może i w PE mieliby z nich pośmiewisko.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:29   #2137
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86851386]O to się będę martwić jesienią.
Zresztą pewnie wyrośnie kolejny antyszczepionkowo-narodowy grzyb po tym deszczu.[/QUOTE]

W tak krótkim czasie? Zresztą Kukiz też już skonał. Po prawej stronie PiS zamiótł już wszystkich.
Skala wygranej PiSu w wyborach do PE (gdzie te wybory były i pewnie są najmniej im leżącymi), kiedy jest gorąca jeszcze afera pedofilska w kościele, kiedy jeszcze nie ostygła afera wokół Morawieckiego, jest nadzwyczaj wielka.
Obawiam się, że jeśli nic nie pieprznie do jesieni, to PiS zgarnie znacznie więcej niż 50% w wyborach krajowych.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-27, 08:31   #2138
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
W tak krótkim czasie? Zresztą Kukiz też już skonał. Po prawej stronie PiS zamiótł już wszystkich.
Skala wygranej PiSu w wyborach do PE (gdzie te wybory były i pewnie są najmniej im leżącymi), kiedy jest gorąca jeszcze afera pedofilska w kościele, kiedy jeszcze nie ostygła afera wokół Morawieckiego, jest nadzwyczaj wielka.
Obawiam się, że jeśli nic nie pieprznie do jesieni, to PiS zgarnie znacznie więcej niż 50% w wyborach krajowych.
Jak nigdy - przyznaję Ci rację.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:34   #2139
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86851411]Jak nigdy - przyznaję Ci rację.[/QUOTE]Ja też, mówiłam już dawno przed tymi wyborami, że kierując rozumem zakładam się o duże pieniądze że PiS wygra.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:34   #2140
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86851367]Wieść o tym, że Konfederacja jest poniżej progu uratowała mi dzień.[/QUOTE]

Mi też. Specjalnie poszłam ze złamaną nogą do wyborów aby przeciwko nim głosować.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-05-27 o 08:36
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:36   #2141
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ja też, mówiłam już dawno przed tymi wyborami, że kierując rozumem zakładam się o duże pieniądze że PiS wygra.
Z tak wielką przewagą?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-27, 08:38   #2142
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Mi też. Wczoraj się nawet o to modliłam i specjalnie poszłam ze złamaną nogą do wyborów aby przeciwko nim głosować.
Przy całej odrazie do nich i radości z nieobecności w PE - czy to nie jest taka polska specyfika, że w wyborach głosujemy przeciw, a nie za?

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Z tak wielką przewagą?
Myślałam o kilku procentach, miałam też kilka zdziwień (Konfederacja pod progiem). Ogólnie jednak, jakościowo rzecz biorąc wyniki przewidziałam..
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:41   #2143
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Jaką twarz? O czym mówisz? PSL nie musi wchodzić do rządu, by wejść do parlamentu. To jest partia obrotowa, nie może mieć wyraźnej linii, bo wtedy właśnie zginie.
Przecież PSL miał zawsze elektorat tylko na wsi. PSL idąc w wyborach w bloku z KE właście stracił twarz wiejskiej partii.
PiS przejął wieś. Bardzo ciężko będzie PSLowi samemu zdobyć te 5%. A już na pewno nie osiągnie tego z Kosiniakiem i bez odcięcia się od PO, KE i całego tego potworka i bez zwrotu w elektorat wiejski.
A żeby to zrobić to musi się otrzepać z mariażu z PO, SLD, Zielonymi, Nowoczesną, które na wsi kojarzą się ze zboczeńcami, złodziejami i komunistami.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:43   #2144
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Przy całej odrazie do nich i radości z nieobecności w PE - czy to nie jest taka polska specyfika, że w wyborach głosujemy przeciw, a nie za?
Myślę, że głosowałam nie tylko przeciwko, ale też za, bo lubię partię zielonych. Dużo ludzi rzeczywiście ostatnio głosuje przeciwko, ale to nie dlatego że taka jest mentalność narodowa, ale że nie ma partii, z którą się do końca identyfikuje.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:45   #2145
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Z tą całą Koalicją jest problem taki - opisał to świetnie Konieczny z Lewicy:
"mamy do czynienia z kompletnie bezideową KO, która jest jak zepsuta szafa grająca, trzeba wrzucić monetę, ale cholera wie co wyskoczy: głosuję na Zielonych, wyskakuje Roman Giertych. To jest bez sensu, to nie jest demokratyczne, to nie trzyma się kupy, nie wiadomo do końca jaki jest program KO".
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:50   #2146
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Przecież PSL miał zawsze elektorat tylko na wsi. PSL idąc w wyborach w bloku z KE właście stracił twarz wiejskiej partii.
PiS przejął wieś. Bardzo ciężko będzie PSLowi samemu zdobyć te 5%. A już na pewno nie osiągnie tego z Kosiniakiem i bez odcięcia się od PO, KE i całego tego potworka i bez zwrotu w elektorat wiejski.
A żeby to zrobić to musi się otrzepać z mariażu z PO, SLD, Zielonymi, Nowoczesną, które na wsi kojarzą się ze zboczeńcami, złodziejami i komunistami.
Chyba Zieloni i Nowoczesna się kojarzą? Bo i z PO i z SLD to PSL tworzył rządy i nieźle się miewał.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Dużo ludzi rzeczywiście ostatnio głosuje przeciwko, ale to nie dlatego że taka jest mentalność narodowa, ale że nie ma partii, z którą się do końca identyfikuje.
Ale to w Polsce tylko tak, myślisz? Sądzę, że nigdy się do końca nie można identyfikować. Zawsze wybory są sztuką kompromisu. Tylko jakoś w Polsce przyzwyczajeni jesteśmy do głosowania przeciw i wyboru "mniejszego zła".
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 08:52   #2147
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
TVN - zakamuflowana opcja pisowska
Może inaczej - widziałam dobrych kilkadziesiąt razy jak ludzie odpowiadali w takich sondażach dla jaj, totalnie niezgodnie z własnymi poglądami. To mnie skutecznie oduczyło zwracania na jakiekolwiek sondaże uwagi.


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86851457]Z tą całą Koalicją jest problem taki - opisał to świetnie Konieczny z Lewicy:
"mamy do czynienia z kompletnie bezideową KO, która jest jak zepsuta szafa grająca, trzeba wrzucić monetę, ale cholera wie co wyskoczy: głosuję na Zielonych, wyskakuje Roman Giertych. To jest bez sensu, to nie jest demokratyczne, to nie trzyma się kupy, nie wiadomo do końca jaki jest program KO".[/QUOTE] Dokładnie. Do tego mamy jeszcze PiS, który spełnia obietnice wyborcze, nawet te uważane za niezależnych ponoć ekspertów za zbyt fantastyczne żeby mogły się udać. I ludzie to kupili.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:00   #2148
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Przy całej odrazie do nich i radości z nieobecności w PE - czy to nie jest taka polska specyfika, że w wyborach głosujemy przeciw, a nie za?
Ja nie głosuję. Pierwszy raz w życiu. Te wybory były jak żadne inne.
Kompletny dramat.
Głosowanie na kogoś innego tylko dlatego, że nie lubię kogoś innego??
Aby zagłosować przeciwko PiS miałem do wyboru to co było widać.
Bezideową zbieraninę bez programu, która się skrzyknęła tylko dla dobrej emerytury na starość, która właśnie wprowadziła te dinozaury w postaci Millera, Buzka i nawet samą pogromczynię dinozaurów...
Wiosnę, która ma program tak bardzo kretyński, że program PiSu to ekonomiczny wzór dbania o budżet.
Konfederację, która jest (była) lustrzanym odpowiednikiem KE.
Kukiza, który w ogóle nie zaistniał, a jeśli to tylko miotaniem się o ustawę 447, która raz że nie ma nic do PE, a dwa, że temat lepiej rozgrała Konfederacja.
Lewica Razem, która owszem jest z daleka z sympatyczna i fajnie że jest, ale nie moja bajka i super, żeby oscylowała do max 3% jako niegroźni świrusy.
Planktonu w postaci Polski fair-play nie liczę, bo równie dobrze mogłem zagłosować na dopisanego przez siebie Batmana.

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Chyba Zieloni i Nowoczesna się kojarzą? Bo i z PO i z SLD to PSL tworzył rządy i nieźle się miewał.
Super, ale w samorządach ludzie znają osobiście Mietka z SLD, Mirka z PO a i polityka na szczeblu samorządowym jest często zupełnie inna i o co innego chodzi niż o to co dzieje się na Wiejskiej.
Chyba nie muszę dodawać, że na szczeblu samorządowych bywają całkiem egzotyczne koalicje, które nie miałyby szans w sejmie.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:00   #2149
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Jutro miałam podpisywać umowę kupna mieszkania. Chciałam wyjechać, ale dostałam fajną ofertę pracy.

Po tych wyborach właśnie zadzwoniłam i odwołałam.

Nie będę tu mieszkać. Żebym miała być biedna w jakimś innym kraju, to nie tutaj.

Nie mogę ludziom narzucić swojego światopoglądu, ale on się skrajnie nie zgadza z moim.

Jak ktoś chce zamordyzmu i zmieniania ustaw z dnia na dzień na kolanie, to kimże ja jestem, żeby go zatrzymać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-27, 09:07   #2150
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jutro miałam podpisywać umowę kupna mieszkania. Chciałam wyjechać, ale dostałam fajną ofertę pracy.

Po tych wyborach właśnie zadzwoniłam i odwołałam.

Nie będę tu mieszkać. Żebym miała być biedna w jakimś innym kraju, to nie tutaj.

Nie mogę ludziom narzucić swojego światopoglądu, ale on się skrajnie nie zgadza z moim.

Jak ktoś chce zamordyzmu i zmieniania ustaw z dnia na dzień na kolanie, to kimże ja jestem, żeby go zatrzymać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i gdzie wyjedziesz? We Francji wygrała kumpelka Korwina, w GB drugi kumpel Korwina, a we Włoszech kumple Bosaka.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:16   #2151
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Super, ale w samorządach ludzie znają osobiście Mietka z SLD, Mirka z PO a i polityka na szczeblu samorządowym jest często zupełnie inna i o co innego chodzi niż o to co dzieje się na Wiejskiej.
Chyba nie muszę dodawać, że na szczeblu samorządowych bywają całkiem egzotyczne koalicje, które nie miałyby szans w sejmie.
No ale co z tego? Kto miał być tym "złym komuchem" z KE - Miller i Cimoszewicz, z którymi PSL był w rządzie?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:23   #2152
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No ale co z tego? Kto miał być tym "złym komuchem" z KE - Miller i Cimoszewicz, z którymi PSL był w rządzie?
Yep. Tylko, że PSL też był wtedy inny. Na dinozaura-strażaka dziś też mało kto by zagłosował.

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Nie wiem jak wytłumaczyć mentalność ludzi z prowincji komuś, kto prowincję zna tylko z przekazów medialnych.
PSL dał PiS coś obiecał, spełnił to. Ludzie są zadowoleni.
PSL zawiódł, a do tego poszedł w tany z partiami kojarzonymi jako partie robiące dobrze "miastowym", temu elektoratowi.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:32   #2153
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Yep. Tylko, że PSL też był wtedy inny. Na dinozaura-strażaka dziś też mało kto by zagłosował.

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Nie wiem jak wytłumaczyć mentalność ludzi z prowincji komuś, kto prowincję zna tylko z przekazów medialnych.
PSL dał PiS coś obiecał, spełnił to. Ludzie są zadowoleni.
PSL zawiódł, a do tego poszedł w tany z partiami kojarzonymi jako partie robiące dobrze "miastowym", temu elektoratowi.
Nie znam tylko z przekazów medialnych. Znam ludzi, którzy głosowali przez pewien czas na Samoobronę, teraz przestali głosować. I to też nie tak, że na wsi wszyscy idą w ciemno za głosem z ambony. Jakby doszło co do czego, to i dobrodziej przejechałby się na taczce z gnojem.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:34   #2154
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Dzisiejsza Wyborcza: "PiS wygrał O WŁOS"...🤣
Niemożliwi są .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:37   #2155
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Nie znam tylko z przekazów medialnych. Znam ludzi, którzy głosowali przez pewien czas na Samoobronę, teraz przestali głosować. I to też nie tak, że na wsi wszyscy idą w ciemno za głosem z ambony. Jakby doszło co do czego, to i dobrodziej przejechałby się na taczce z gnojem.
Oczywiście, ze masz racje. Ale panuje w większości przekonanie o niezrozumieniu problemów ludzi na prowincji przez partie uchodzące za „liberalne” i za „miejskie”.
PiS dotarł do tych ludzi, a co więcej wytworzył tam bardzo aktywne i dobrze zorganizowane struktury przebijając chyba już nawet te pslowskie.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:38   #2156
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Podpisuję się obiema rękoma. Zresztą nie tylko w głosowaniu się to ujawnia. Jakakolwiek inicjatywa społeczna, nawet oddolna i w założeniu inkluzywna, traktowana jest zazwyczaj z obojętnością nierzadko połączoną z kpiną. Chyba jedynie WOŚP jakoś się udało odnieść sukces ponad podziałami.
To jest specyfika państw postkomunistycznych, nie tylko Polski.
Niestety ale Twoi kumple komuniści skutecznie zabili w Polakach chęć jakiejkolwiek działalności publicznej. Na szczęście istnieje wiele oddolnych inicjatyw, organizacji pozarządowych, ruchów obywatelskich itp. ale jeszcze potrzeba dużo czasu.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86851457]Z tą całą Koalicją jest problem taki - opisał to świetnie Konieczny z Lewicy:
"mamy do czynienia z kompletnie bezideową KO, która jest jak zepsuta szafa grająca, trzeba wrzucić monetę, ale cholera wie co wyskoczy: głosuję na Zielonych, wyskakuje Roman Giertych. To jest bez sensu, to nie jest demokratyczne, to nie trzyma się kupy, nie wiadomo do końca jaki jest program KO".[/QUOTE]

Otóż to. Skompromitowana PO, Giertych, leśne dziadki z PSL którzy już z każdym byli w koalicji, i jeśli dobrze pamiętam złotousty Petru.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jutro miałam podpisywać umowę kupna mieszkania. Chciałam wyjechać, ale dostałam fajną ofertę pracy.

Po tych wyborach właśnie zadzwoniłam i odwołałam.

Nie będę tu mieszkać. Żebym miała być biedna w jakimś innym kraju, to nie tutaj.

Nie mogę ludziom narzucić swojego światopoglądu, ale on się skrajnie nie zgadza z moim.

Jak ktoś chce zamordyzmu i zmieniania ustaw z dnia na dzień na kolanie, to kimże ja jestem, żeby go zatrzymać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ty wiesz, że to były wybory do europarlamentu?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:38   #2157
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Dzisiejsza Wyborcza: "PiS wygrał O WŁOS"...🤣
Niemożliwi są .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego włosa to obdzielilby na kilku łysych
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:44   #2158
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Niewejście Konfederacji = umocnienie PIS-u. W 2015 r. właśnie dlatego zyskali większość, bo Korwin miał 4,7%, teraz mamy ten sam schemat. Jak kogoś to cieszy, to szczerze gratuluję.

Swoją drogą mój region "the best", PIS chyba rekordowa przewaga w całej Polsce, weszli i Szydło, Legutko, Jaki, a nawet i Tarczyński się załapał. Pani z broszką najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów w Polsce.

KE, przyjęli idiotyczną strategię łączenia ognia z wodą. Przecież jak np. ktoś ma lewicowe poglądy nie chce głosować na partię z PO i Nowoczesną na składzie, prędzej wybierze Biedronia albo Lewicę Razem. Znowu elektorat bardziej konserwatywny, nie zechce oddać głosu na formację, gdzie jest pełno postkomuchów. O januszach strategii z PSL, którzy przyłączając się do KE dobrowolnie oddali elektor wiejski na rzecz PIS, nawet nie wspomnę.

W szerszej perspektywie wyborów do PE. We Francji wygrywa Le Pen, w UK Partia Brexit, we Włoszech wygrywa Liga + wysoki wynik Ruchu Pięciu Gwiazd, W Niemczech co prawda wygrywa CDU/CSU, ale wysoki wynik odnotowali także Zieloni, całkiem niezły AFD, na Węgrzech Fidesz kosi dobre 50%. Unia albo się zreformuje albo się rozpadnie.
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:44   #2159
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Dwie ciekawostki.

PSL już praktycznie nie istnieje na wsi:

https://wsensie.pl/polska/32691-pis-...-vCVn1T4f6eKGE

Druga sprawa to jak głosowali młodzi. Okazuje się, że też wygrał PiS (chociaż tutaj akurat faktycznie o włos).

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-do-e...5401477523585a
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:46   #2160
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Oczywiście, ze masz racje. Ale panuje w większości przekonanie o niezrozumieniu problemów ludzi na prowincji przez partie uchodzące za „liberalne” i za „miejskie”.
PiS dotarł do tych ludzi, a co więcej wytworzył tam bardzo aktywne i dobrze zorganizowane struktury przebijając chyba już nawet te pslowskie.
Nie w całym kraju. Trudno porównywać wieś małopolską z Pomorzem czy Wielkopolską.
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
To jest specyfika państw postkomunistycznych, nie tylko Polski.
Niestety ale Twoi kumple komuniści skutecznie zabili w Polakach chęć jakiejkolwiek działalności publicznej. Na szczęście istnieje wiele oddolnych inicjatyw, organizacji pozarządowych, ruchów obywatelskich itp. ale jeszcze potrzeba dużo czasu.
Jacy kumple komuniści? Nigdy nie popierałam systemu sowieckiego i państw RWPG, ze względu na masę wypaczeń ale i tak oddolne inicjatywy - siermiężne bo siermiężne - wówczas istniały. Działały kluby osiedlowe, koła gospodyń wiejskich, gminne biblioteki. Turbokapitalizm lat 1990. potrzebował chwili by to wszystko skutecznie wymordować.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.