Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-04, 12:17   #2461
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wrzucilbym jeszcze lysych, grubych, inceli, ludzi z ocena ponizej 4/10 w wygladzie oraz facetow ponizej 180 cm (wiadomo - poniżej to nie jest prawdziwy mezczyzna).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Plus jeszcze ludzi myślących inaczej od nas. Wtedy byłoby już zupełnie słodko i bardzo miło na świecie.

W ogóle jak słyszałam o "sterylizacji z urzędu" to przypomniał mi się inny genialny pomysł o "seksie z urzędu" (seks socjalny, była o tym mowa niedawno/tylko że to z kolei bardziej prawicowa skrajność, choć w sumie także i lewicowa) i poczułam się tak jakoś na świecie dziwnie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 12:20   #2462
boreklis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie moja rzecz liczyć komuś dzieci. To prywatna rzecz a innym od tego zasię, jak mawiał Boryna.

Tyle tylko, że nie bardzo chce mi się do czyichś prywatnych spraw dopłacać, jako podatnikowi. Jeśli jakąś rodzinę stać i lubi dzieci- niech ich ma dwadzieścioro. Proszę bardzo. Pod warunkiem, że rodzice są w stanie te dzieci utrzymać i wykształcić. Przymusowe dopłacanie do zyichś wyborów nie powinno mieć miejsca, gdyż jest demoralizujące i szkodliwe społecznie.

Jeszcze raz: społeczeństwo jak najbardziej powinno zadbać o swoich obywateli. Starych, chorych, niezdolnych do pracy oraz rodziców dzieci chorych i niepełnosprawnych. Ale dawanie z budżetu państwa co miesiąc po 500 zł na każde dziecko nie powinno mieć miejsca. Jeśli chcemy mieć większy przyrost naturalny warto by raczej zainwestować w darmowe żłobki i przedszkola, w zajęcia pozalekcyjne rozwijające uzdolnienia dzieci, obniżenie podatków i kosztów pracy tak, by rodzicom stworzyć szansę pracy i godnych zarobków. Wtedy to ma sens. Natomiast, jeśli bardziej się opłaca korzystać z benefitów, niż pracować to jaki przekaz otrzymuje społeczeństwo? Znów, może jestem mało empatyczna, ale uważam, że to PRACA ma się ludziom opłacać a nie siedzenie na zasiłkach i benefitach. Jeśli suma zasiłków i benefitów jest większa, niż kwota, którą można zarobić pracując to gdzie jest sens pracy?
O to to to. Mi tak samo, nie chce się dopłacać do czyichś bezpłatnych studiów i całej otoczki studenckiej-akademiki stypendia socjalne naukowe. Jak ktoś chce się wykształcić aby mieć dobra pracę i dobre zarobki powinien sobie zarobić, dostać od rodziców wziąć kredyt, nie moja broszka komuś sponsorować dobrej przyszłości.

A najbardziej są wku...ce osoby takie które kończą darmowe studia, a raczej za pieniądze podatników rodaków, ciągną nie rzadko stypendia, zajmują miejsce na uczelni a potem wyjeżdzają za granicą pracować w innym kraju, a Polski podatnik pomimo, że sponsorował taką osobę to jeszcze odczuwa deficyt różnego rodzaju specjalistów, bo taki "oszust" zajął miejsce na Polskiej uczelni wykształcił się za darmo a później wypiął tyłek, na swoich obywateli za których pieniądze się wykształcił.

Ale to najlepiej widzieć 500+ gdzie bardzo prawdopodobne potem taki dzieciak będzie pracował w kraju dla ojczyzny, i tego żałować bo nas nie dotyczy, ale już kształcić się za free, zajmowac miejsce i potem sobie wyjechać, do już jest cool, bo dotyczy mnie.

Edytowane przez boreklis
Czas edycji: 2019-06-04 o 12:22
boreklis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 12:45   #2463
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez boreklis Pokaż wiadomość
O to to to. Mi tak samo, nie chce się dopłacać do czyichś bezpłatnych studiów i całej otoczki studenckiej-akademiki stypendia socjalne naukowe. Jak ktoś chce się wykształcić aby mieć dobra pracę i dobre zarobki powinien sobie zarobić, dostać od rodziców wziąć kredyt, nie moja broszka komuś sponsorować dobrej przyszłości.

A najbardziej są wku...ce osoby takie które kończą darmowe studia, a raczej za pieniądze podatników rodaków, ciągną nie rzadko stypendia, zajmują miejsce na uczelni a potem wyjeżdzają za granicą pracować w innym kraju, a Polski podatnik pomimo, że sponsorował taką osobę to jeszcze odczuwa deficyt różnego rodzaju specjalistów, bo taki "oszust" zajął miejsce na Polskiej uczelni wykształcił się za darmo a później wypiął tyłek, na swoich obywateli za których pieniądze się wykształcił.

Ale to najlepiej widzieć 500+ gdzie bardzo prawdopodobne potem taki dzieciak będzie pracował w kraju dla ojczyzny, i tego żałować bo nas nie dotyczy, ale już kształcić się za free, zajmowac miejsce i potem sobie wyjechać, do już jest cool, bo dotyczy mnie.
polskiej uczelni, nie Polskiej.

A niech Cie w☠☠☠☠ia. Nikogo to nie obchodzi. System mamy taki jaki mamy i na to pozwala. Trzebaby byc ciezkim idiota aby nie korzystac i nie emigrowac za kilka razy lepsza kasa.

Gdyby mi placono kilka razy lepiej, tez bym wyjechal. Ale poki co to firmy zabiegaja o mnie na miejscu placac tyle samo ile by placily w panstwach gdzie ich mieszkańcy za Odrą mysla ze u mnie po podwórku biegają niedźwiedzie polarne

Nie jest wina ludzi, ze kombinują tak aby im bylo dobrze. To wina chorego systemu ktory karze podatkami najwydajniej pracujących a nagradza leni. To wina tego, ze państwo zajmuje sie szkolnictwem, sluzba zdrowia, wymyslaniem socjali dla biednych, chorych, kalekich, samotnych, wciskaniem kas fiskalnych gdzie sie da, zamiast wprowadzeniem jednego prostego podatku ktore by ogarnęło 5 letnie dziecko.

Niedlugo bedzie tak jak napisala ktoras z pan powyzej, ze beda urzędniczki i urzędnicy od zajmowania sie brakami w seksualnym zyciu swoich podopiecznych i organizowania zblizen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 12:58   #2464
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Sory edan ale bredzisz tak samo jak patiasym tylko że w druga stronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 12:59   #2465
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Sory edan ale bredzisz tak samo jak patiasym tylko że w druga stronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ktorym miejscu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 13:24   #2466
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
O co ja tu czytam, wysterylizujmy upośledzonych, patologiczną biedotę może jeszcze dorzućmy homoseksualistów, pozbędziemy się kłopotu za jednym zamachem.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wrzucilbym jeszcze lysych, grubych, inceli, ludzi z ocena ponizej 4/10 w wygladzie oraz facetow ponizej 180 cm (wiadomo - poniżej to nie jest prawdziwy mezczyzna).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LOL Tak, hiperbolizujcie sobie przykłady jeszcze dalej, po trzeźwo myślących wasze oburzenie spływa.

Wy wiecie, jak wygląda opieka nad upośledzonym umysłowo dzieckiem czy znacie to tylko z reklamy fundacji tvn?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 13:27   #2467
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86875496]LOL Tak, hiperbolizujcie sobie przykłady jeszcze dalej, po trzeźwo myślących wasze oburzenie spływa.

Wy wiecie, jak wygląda opieka nad upośledzonym umysłowo dzieckiem czy znacie to tylko z reklamy fundacji tvn?[/QUOTE]A wiesz jak wyglada opieka nad ciezko chorymi osobami starszymi?
Wprowadzmy wiec oprocz przymusowej sterylizacji przymusowa eutanazje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 13:29   #2468
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A wiesz jak wyglada opieka nad ciezko chorymi osobami starszymi?
Wprowadzmy wiec oprocz przymusowej sterylizacji przymusowa eutanazje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Między eutanazją a sterylizacją jest pewna subtelna różnica, jeśli nie wiesz jaka, to sobie wygoogluj.
A tak na marginesie, zwolenniczką zupełnie świadomej eutanazji również jestem.
Natomiast nad tymi starszymi osobami opiekę sprawują chyba jednak osoby zdrowe, więc nie wiem, w którym miejscu nasze przykłady są styczne
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 13:40   #2469
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86875510]Między eutanazją a sterylizacją jest pewna subtelna różnica, jeśli nie wiesz jaka, to sobie wygoogluj.
A tak na marginesie, zwolenniczką zupełnie świadomej eutanazji również jestem.
Natomiast nad tymi starszymi osobami opiekę sprawują chyba jednak osoby zdrowe, więc nie wiem, w którym miejscu nasze przykłady są styczne [/QUOTE]W tym, ze jest wiele sytuacji kiedy osoba wladna opiekowac sie taka starsza osoba nie ma na to srodkow i mozliwosci, aby robić to wlasciwie.

Wiec aby ulzyc cierpieniom takiej starszej osoby to ja odbierzmy i zrobmy eutanazje. Z litości serca ofkorz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

I brak mi slow dla zupelnie swiadomej eutanazji. I co bys postulowala zrobic? Zapytac trzy razy czy na pewno ktos chce sie usmiercic?
Dana osoba moze miec wieloletnia schizofrenie, depresje, inne zaburzenia. Poza tym jak to sobie wyobrazasz przy starszych osobach po wylewach, udarach, z Alzheimerem, ktore sa ubezwlasnowolnione i za ktore decyzje podejmuje ktos inny? Ze dany wnuczek, syn, corka podejmuje decyzje - w sumie to juz czas na stara, dajcie jej cos fajnego dozylnie i pakujemy do ziemi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Widze juz wiele możliwości ciezkich naduzyc. Zreszta takowe mialy miejsca juz tam gdzie to wprowadzono (przykład znanej sprawy, gdzie tak zwalniano zajete lozka w szpitalu)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 13:43   #2470
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
W tym, ze jest wiele sytuacji kiedy osoba wladna opiekowac sie taka starsza osoba nie ma na to srodkow i mozliwosci, aby robić to wlasciwie.

Wiec aby ulzyc cierpieniom takiej starszej osoby to ja odbierzmy i zrobmy eutanazje. Z litości serca ofkorz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

I brak mi slow dla zupelnie swiadomej eutanazji. I co bys postulowala zrobic? Zapytac trzy razy czy na pewno ktos chce sie usmiercic?
Dana osoba moze miec wieloletnia schizofrenie, depresje, inne zaburzenia. Poza tym jak to sobie wyobrazasz przy starszych osobach po wylewach, udarach, z Alzheimerem, ktore sa ubezwlasnowolnione i za ktore decyzje podejmuje ktos inny? Ze dany wnuczek, syn, corka podejmuje decyzje - w sumie to juz czas na stara, dajcie jej cos fajnego dozylnie i pakujemy do ziemi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Widze juz wiele możliwości ciezkich naduzyc. Zreszta takowe mialy miejsca juz tam gdzie to wprowadzono (przykład znanej sprawy, gdzie tak zwalniano zajete lozka w szpitalu)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale Ty rozumiesz, co ktoś inny pisze?
Piszę o zupełnie świadomej eutanazji, specjalnie to podkreśliłam, żeby nie było trollodyskusji. A jednak.
A więc jeśli osoba, która chce ją u siebie wykonać jest świadoma i nie ubezwłasnowolniona. Nie ma zaburzeń ani depresji, jest zupełnie zdrowa psychicznie.
Ma ostatnie stadium raka mózgu, umiera z bólu i chce w cywilizowany sposób odejść.

A co do początku dyskusji, Twój przykład to sytuacja losowa. Mój - nie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 14:11   #2471
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Szkoda slow.

Edytowane przez 742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Czas edycji: 2019-06-04 o 15:47
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 14:19   #2472
boreklis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
polskiej uczelni, nie Polskiej.

A niech Cie wâ˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â ˜â˜☠ia. Nikogo to nie obchodzi. System mamy taki jaki mamy i na to pozwala. Trzebaby byc ciezkim idiota aby nie korzystac i nie emigrowac za kilka razy lepsza kasa.

Gdyby mi placono kilka razy lepiej, tez bym wyjechal. Ale poki co to firmy zabiegaja o mnie na miejscu placac tyle samo ile by placily w panstwach gdzie ich mieszkańcy za Odrą mysla ze u mnie po podwórku biegają niedźwiedzie polarne

Nie jest wina ludzi, ze kombinują tak aby im bylo dobrze. To wina chorego systemu ktory karze podatkami najwydajniej pracujących a nagradza leni. To wina tego, ze państwo zajmuje sie szkolnictwem, sluzba zdrowia, wymyslaniem socjali dla biednych, chorych, kalekich, samotnych, wciskaniem kas fiskalnych gdzie sie da, zamiast wprowadzeniem jednego prostego podatku ktore by ogarnęło 5 letnie dziecko.

Niedlugo bedzie tak jak napisala ktoras z pan powyzej, ze beda urzędniczki i urzędnicy od zajmowania sie brakami w seksualnym zyciu swoich podopiecznych i organizowania zblizen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikogo niech więc nie obchodzi również 500 + jeden frajer składa się na 500+ drugi korzysta, inny frajer składa się na darmowe studia a drugi korzysta. Jak dajom to czemu nie korzystać, z pińcetki czy studiów za free. Najgorsi są ci którzy krytykują jedną zrzutkę podatników gdy sami ochoczo korzystają z innej zrzutki, ale im to chyba się należy? A potem jadą do innego kraju.
Mentalność kalego, lub proboszcza, aborcja to grzech, ale gdy chore dziecko w rodzinie proboszcza to....już wyjątkowa sytuacja
---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Najlepiej to wysterylizować całą patologię, starych którzy robia pod siebie i niepełnosprawnych eutanazja, zdrowych do roboty, i może spokój by był.

Edytowane przez boreklis
Czas edycji: 2019-06-04 o 14:21
boreklis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 14:35   #2473
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Chyba się niektórzy z was zagalopowali... Nie jesteście anonimowi.
Ja naprawdę jestem za swobodnym głoszenie poglądów, ale wiem, że są pewne granice. Zrobiłam screeny pulpitu. Nie chcę wam robić przykrości, a uświadomić, że (nawet ten ynteligentniejszy, bo naukowy) rasizm jest niedozwolony w naszym kraju. Są fundacje i policja na pewno mnie wysłucha - http://www.kazimierzawielka.swietokr...OS-RASIZM.html
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 14:42   #2474
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Chyba się niektórzy z was zagalopowali... Nie jesteście anonimowi.
Ja naprawdę jestem za swobodnym głoszenie poglądów, ale wiem, że są pewne granice. Zrobiłam screeny pulpitu. Nie chcę wam robić przykrości, a uświadomić, że (nawet ten ynteligentniejszy, bo naukowy) rasizm jest niedozwolony w naszym kraju. Są fundacje i policja na pewno mnie wysłucha - http://www.kazimierzawielka.swietokr...OS-RASIZM.html
O czym Ty mówisz?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 14:42   #2475
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
W ktorym miejscu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W miejscu tych idealistycznych korwinistycznych wyobrażeń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 14:44   #2476
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Yyy? Ale ze to ja jestem rasista czy o co kaman?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-06-04 o 14:47
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 14:55   #2477
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Niedozwolone jest promowanie przymusowej sterylizacji (jako elementu eugeniki będącej formą rasizmu naukowego). Nawet w formie pisania postów.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-06-04 o 14:56
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:09   #2478
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Niedozwolone jest promowanie przymusowej sterylizacji (jako elementu eugeniki będącej formą rasizmu naukowego). Nawet w formie pisania postów.
Moim zdaniem Chemiczny Donek też kiedyś poleciał po bandzie i włos mu z głowy za to nie spadł, a nawet gra teraz europejskiego męża stanu.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:17   #2479
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Niedozwolone jest promowanie przymusowej sterylizacji (jako elementu eugeniki będącej formą rasizmu naukowego). Nawet w formie pisania postów.
Eee, nikt tutaj jej nie promuje.
Mija podała przykład lekarzy, którzy to zrobili, wywiązała się dyskusja czy słusznie czy nie.
Wiesz cokolwiek o systemie pomocy niepełnosprawnym dzieciom, a potem niepełnosprawnym dorosłym? Jeśli nie, to polecam szczerze książkę "Żeby umarło przede mną". Ile kosztuje - fizycznie, psychicznie i materialnie taka opieka. Szczerze - nie wyobrażam sobie takich rodzin, gdzie jeszcze rodzice są niepełnosprawni, bo to jest po prostu niemożliwe, żeby zapewnili godną i dobrą opiekę swoim (niepełnosprawnym, bo przypominam, że o tym tu mówimy) dzieciom.
O tym pomyślałaś?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 15:31   #2480
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86875816]Eee, nikt tutaj jej nie promuje.
Mija podała przykład lekarzy, którzy to zrobili, wywiązała się dyskusja czy słusznie czy nie.
Wiesz cokolwiek o systemie pomocy niepełnosprawnym dzieciom, a potem niepełnosprawnym dorosłym? Jeśli nie, to polecam szczerze książkę "Żeby umarło przede mną". Ile kosztuje - fizycznie, psychicznie i materialnie taka opieka. Szczerze - nie wyobrażam sobie takich rodzin, gdzie jeszcze rodzice są niepełnosprawni, bo to jest po prostu niemożliwe, żeby zapewnili godną i dobrą opiekę swoim (niepełnosprawnym, bo przypominam, że o tym tu mówimy) dzieciom.
O tym pomyślałaś?[/QUOTE]

Czyli załóżmy, że mam chorobę dwubiegunową i co? Mam dostać z urzędu wezwanie na przymusową sterylizację, tak? Chciałabyś być tak potraktowana? Myślisz, że chorzy psychicznie nie mają uczuć? Że niczego nie rozumieją? A wiesz, że to nie znaczy, że są gorsi, bo np. wielu artystów miało chorobę dwubiegunową, np. Wojciech Młynarski, a się (tfu?) rozmnożył.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:36   #2481
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Czyli załóżmy, że mam chorobę dwubiegunową i co? Mam dostać z urzędu wezwanie na przymusową sterylizację, tak? Chciałabyś być tak potraktowana? Myślisz, że chorzy psychicznie nie mają uczuć? Że niczego nie rozumieją? A wiesz, że to nie znaczy, że są gorsi, bo np. wielu artystów miało chorobę dwubiegunową, np. Wojciech Młynarski, a się (tfu?) rozmnożył.

Chyba wyraźnie napisałam, że chodzi mi o niepełnosprawność intelektualną, nie zaburzenie psychiczne. Wiesz, jaka jest różnica?
I nie, oczywiście, że bym nie chciała dostać.
Ale w przypadku tamtej kobiety, która cyt. rodziła kolejne dzieci, którymi nie była się w stanie zająć - rozumiem lekarzy.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:46   #2482
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Albo rybka albo akwarium. Albo pomagam i mogę decydować, albo każdy sobie rzepkę skrobię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:46   #2483
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86875852]
Chyba wyraźnie napisałam, że chodzi mi o niepełnosprawność intelektualną, nie zaburzenie psychiczne. Wiesz, jaka jest różnica?
I nie, oczywiście, że bym nie chciała dostać.
Ale w przypadku tamtej kobiety, która cyt. rodziła kolejne dzieci, którymi nie była się w stanie zająć - rozumiem lekarzy.[/QUOTE]

No to dobrze, że tak nie myślisz. Tylko, że pisałaś o niepełnosprawności, a osoba z chorobą psychiczną też otrzymuje np. grupę inwalidzką i ma orzeczenie o niepełnosprawności.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-06-04 o 15:55
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:47   #2484
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;86875626]Tez bym sterylizowala. Zwlaszcza jesli komus juz kilkoro dzieci zabrano a pojawiaja sie kolejne. Albo jesli dzieci byly zaniedbane, krzywdzone.
Pedofilow i seryjnych gwalcicieli tez.

Nie wiem dlaczego mamy szanowac czyjes prawa czlowieka jesli on stanowi zagrozenie dla praw czlowieka innych ludzi, czy tez praw dziecka.[/QUOTE]No pedofili to obowiązkowo. Strach pomyśleć, że taka osoba z wyrokiem może zrobić sobie własne dzieci.

A najlepiej jakąś pomoc dla ludzi, którzy są pedofilami, żeby nauczyć się nad tym panować. Ale to nie w tym kraju.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2019-06-04 o 15:53
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:49   #2485
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez boreklis Pokaż wiadomość
O to to to. Mi tak samo, nie chce się dopłacać do czyichś bezpłatnych studiów i całej otoczki studenckiej-akademiki stypendia socjalne naukowe. Jak ktoś chce się wykształcić aby mieć dobra pracę i dobre zarobki powinien sobie zarobić, dostać od rodziców wziąć kredyt, nie moja broszka komuś sponsorować dobrej przyszłości.

A najbardziej są wku...ce osoby takie które kończą darmowe studia, a raczej za pieniądze podatników rodaków, ciągną nie rzadko stypendia, zajmują miejsce na uczelni a potem wyjeżdzają za granicą pracować w innym kraju, a Polski podatnik pomimo, że sponsorował taką osobę to jeszcze odczuwa deficyt różnego rodzaju specjalistów, bo taki "oszust" zajął miejsce na Polskiej uczelni wykształcił się za darmo a później wypiął tyłek, na swoich obywateli za których pieniądze się wykształcił.

Ale to najlepiej widzieć 500+ gdzie bardzo prawdopodobne potem taki dzieciak będzie pracował w kraju dla ojczyzny, i tego żałować bo nas nie dotyczy, ale już kształcić się za free, zajmowac miejsce i potem sobie wyjechać, do już jest cool, bo dotyczy mnie.
Wyboldowane: już widzę, jak pokolenie 500+ radośnie rusza do pracy (zwłaszcza potomkowie tych rodzin, które żyją z 500+ i innych benefitów).

Ja niebawem zaczynam pracę za granicą. Swoją dolę już dla mitcznego państwa oddałam w formie podatków. Ja i Polska jesteśmy kwita. O co więc chodzi?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:51   #2486
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Czyli załóżmy, że mam chorobę dwubiegunową i co? Mam dostać z urzędu wezwanie na przymusową sterylizację, tak?
Kto tak napisał?

Ja mam na myśli ludzi, którzy mają problemy i widocznie nie radzą sobie z ilością dzieci, którą już mają.

Najchętniej to darmową antykoncepcję bym tym ludziom dała. Ale dla niepełnosprawnych umysłowo do stopnia, w którym ciężko oczekiwać, że będą ją brali regularnie to nic innego zrobić nie możemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:54   #2487
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Czyli załóżmy, że mam chorobę dwubiegunową i co? Mam dostać z urzędu wezwanie na przymusową sterylizację, tak? Chciałabyś być tak potraktowana? Myślisz, że chorzy psychicznie nie mają uczuć? Że niczego nie rozumieją? A wiesz, że to nie znaczy, że są gorsi, bo np. wielu artystów miało chorobę dwubiegunową, np. Wojciech Młynarski, a się (tfu?) rozmnożył.
Dobranko,
nikt tu nie promuje ani nie postuluje przymusowej sterylizacji.

Rozważamy z czysto teoretycznego punktu widzenia, trochę przy tym filozofując. Co innego uważać, że osoba niepełnosprawna intelektualnie i niezdolna do samodzielnego funkcjonowania nie powinna się rozmnażać a co innego postulować przymusową sterylizację takiej osoby. Nikt tutaj takiego hasła nie rzucił i niepotrzebnie się oburzasz.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 16:01   #2488
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dobranko,
nikt tu nie promuje ani nie postuluje przymusowej sterylizacji.

Rozważamy z czysto teoretycznego punktu widzenia, trochę przy tym filozofując. Co innego uważać, że osoba niepełnosprawna intelektualnie i niezdolna do samodzielnego funkcjonowania nie powinna się rozmnażać a co innego postulować przymusową sterylizację takiej osoby. Nikt tutaj takiego hasła nie rzucił i niepotrzebnie się oburzasz.
Nawet ja.

Mam na myśli raczej przedstawienie opcji takim osobom albo ich opiekunom prawnym, jeśli sami nie są świadomi na tyle, żeby podjąć decyzję.

I zaczelabym od darmowej antykoncepcji jednak. Tylko taka osoba tego może nie ogarnąć.

Przecież nie będę ludzi ZMUSZAĆ do tego.

Moja kuzynka urodziła 9 dzieci. Dwa ostatnie martwe. Zaproponowano jej podwiazanie jajowodów (wiecie, dawno temu), skoro antykoncepcja hormonalna na nie działa (tak twierdziła) i się zgodziła.

Raczej o czymś takim myślę, żeby człowiek miał wybór, jeśli sobie ewidentnie nie radzi.

A z dziewczyną - bardzo słabo, że nie zapytali jej o zgodę. A jeśli już, to powinien być proces w sądzie, opinia psychologów i psychiatrów, że kobieta nie może stanowić o sobie itd.

Nie popieram takiej samowolki i nie podoba mi się, że do niej doszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Nawet jeśli słusznie, to nie tak się takie sprawy załatwia.

Nie może być tak, że mi lekarz pod narkoza zrobi coś, co uzna za stosowne.

W stylu pójdę na operację jelita, to wytnie wyrostek, żebym nie dostała zapalenia. Albo zaplodnił.

Horror.

Jak się musiała poczuć tamta kobieta, kiedy ktoś, kto obiecał jej pomóc pogwałcił jej prawa do decydowania o swoim ciele. Zwłaszcza, że ma problemy psychiczne, tacy ludzie często mniej rozumieją i reagują bardziej emocjonalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 16:02   #2489
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dobranko,
nikt tu nie promuje ani nie postuluje przymusowej sterylizacji.

Rozważamy z czysto teoretycznego punktu widzenia, trochę przy tym filozofując. Co innego uważać, że osoba niepełnosprawna intelektualnie i niezdolna do samodzielnego funkcjonowania nie powinna się rozmnażać a co innego postulować przymusową sterylizację takiej osoby. Nikt tutaj takiego hasła nie rzucił i niepotrzebnie się oburzasz.
Rozumiem i rozumiem argument Persephone_ . Tylko że... naprawdę, nawet samo wyrażenie w internecie poglądu rasistowskiego jest zabronione przez prawo. Nawet samo napisanie postu, że się jest za. Nawet teoretyczne filozofowanie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 16:03   #2490
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Rozumiem i rozumiem argument Persephone_ . Tylko że... naprawdę, nawet samo wyrażenie w internecie poglądu rasistowskiego jest zabronione przez prawo. Nawet samo napisanie postu, że się jest za. Nawet teoretyczne filozofowanie.
Wolno jeszcze w tym kraju dyskutować.

Czy też już nie wolno? PiS coś przepisał na kolanie w nocy ostatnio?

I z której strony to rasizm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.