Zasiłek dla bezrobotnych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-31, 12:57   #31
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: zasiłek dla bezrobotnych?

...

Edytowane przez cyanide sun
Czas edycji: 2012-01-02 o 13:31
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 13:33   #32
PrivateMember
Raczkowanie
 
Avatar PrivateMember
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 42
Dot.: zasiłek dla bezrobotnych?

Witam,
Mam dość nietypową sytuację i niczego w necie na ten temat nie udało mi się znaleźć, ale a nóż widelec ktoś z Was się będzie orientował...

Pracowałam na etacie 3,5 roku, jednocześnie prowadząc własną działalność gospodarczą (która opłacała się tylko dlatego, że będąc na etacie nie musiałam płacić pełnego ZUSu).

Niestety dostałam wypowiedzenie z pracy, kończy mi się z końcem lutego okres wypowiedzenia i oznacza to dla mnie jednocześnie konieczność zawieszenia działalności.
Z informacji, które znalazłam w necie:

1. dzięki pracy na etacie należy mi się zasiłek w wys 80% od razu

2. dzięki zmianom w 2011 roku, żeby zarejestrować się w UP nie muszę zamykac DG, lecz wystarczy, że zawieszę. Zasiłek wypłacany jest jednak w tej sytuacji dopiero po 3 mies. i o te 3 mies. skrócony

I teraz pytanie: co UP będzie brał pod uwagę? Moje prawa wynikające z pracy na etacie, czy prowadzenia DG? Dodam, że na www mojego urzędu są wogóle jeszcze te stare informacje o tym, że muszę się wyrejestrować z Rejestru Przedsiębiorców, aby cokolwiek wskórać.

Help
PrivateMember jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 15:33   #33
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Status bezrobotnego bez zasiłku




chce uzyskac status bezrobotnej, ale bez zasilku, pracowalam w dwoch miejscach, rok temu na umowe zleceniena miesiac tylko i nie mam te umowy a ostatnio umowa o prace na 3 miesiace i ta umowe mam. czy tak da rade?
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 16:44   #34
kamilaza
Rozeznanie
 
Avatar kamilaza
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 695
Dot.: Status bezrobotnego bez zasiłku

nie rozumiem do końca? masz umowę o pracę w tym momencie, czy chodzi ci o to, że fizycznie posiadasz taką umowę w wersji papierowej, żeby udokumentować swoje dotychczasowe zatrudnienie?
jeśli w obecnym momencie nie masz żadnego zatrudnienia - czy to z umowy zlecenia, czy o pracę i podpadasz pod status bezrobotnego zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie www twojego powiatowego urzędu pracy, to jak najbardziej możesz się zarejestrować.
Te papierki odnośnie poprzedniego zatrudnienia są potrzebne ewentualnie do wyliczenia zasiłku ( pod który nie podpadasz), albo do udokumentowania doświadczenia zawodowego.
__________________
"Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała."

MM.


Pomóż! http://www.pmiska.pl/
kamilaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 21:31   #35
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Status bezrobotnego bez zasiłku

Cytat:
Napisane przez kamilaza Pokaż wiadomość
nie rozumiem do końca? masz umowę o pracę w tym momencie, czy chodzi ci o to, że fizycznie posiadasz taką umowę w wersji papierowej, żeby udokumentować swoje dotychczasowe zatrudnienie?
jeśli w obecnym momencie nie masz żadnego zatrudnienia - czy to z umowy zlecenia, czy o pracę i podpadasz pod status bezrobotnego zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie www twojego powiatowego urzędu pracy, to jak najbardziej możesz się zarejestrować.
Te papierki odnośnie poprzedniego zatrudnienia są potrzebne ewentualnie do wyliczenia zasiłku ( pod który nie podpadasz), albo do udokumentowania doświadczenia zawodowego.
Nie mam umowy sprzed roku, nie mam papierka, o to mi chodzi.
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 07:10   #36
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Status bezrobotnego bez zasiłku

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
Nie mam umowy sprzed roku, nie mam papierka, o to mi chodzi.
Tak, jak napisała Ci koleżanka wyżej.
Przedłożenie umów jest potrzebne do przyznania zasiłku, ale skoro nie zależy Ci na tym, to sprawa jest oczywista.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:53   #37
benzokaina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 95
Dot.: Status bezrobotnego bez zasiłku

nie potrzebujesz nic dokumentować - wystarczy się zarejestrować w PUP i masz status bezrobotnego, a tym samym ubezpieczenie zdrowotne...a staż pracy trzeba udokumentować dopiero przy ubieganiu się o zasiłek (jak wyżej piszą)
__________________
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
- Oscar Wilde

http://pogromca-bankow.blogspot.com/
benzokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 18:04   #38
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Status bezrobotnego bez zasiłku

Cytat:
Napisane przez benzokaina Pokaż wiadomość
nie potrzebujesz nic dokumentować - wystarczy się zarejestrować w PUP i masz status bezrobotnego, a tym samym ubezpieczenie zdrowotne...a staż pracy trzeba udokumentować dopiero przy ubieganiu się o zasiłek (jak wyżej piszą)
Nieprawda.
Ja nie miałam zasiłku przyznanego- praca na umowy zlecenie. A musiałam wszystkie umowy przedłożyć mimo wszystko.

Autorko, jak nie masz tych umów to o nich nie wspominaj i tyle.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 21:17   #39
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Status bezrobotnego bez zasiłku

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Nieprawda.
Ja nie miałam zasiłku przyznanego- praca na umowy zlecenie. A musiałam wszystkie umowy przedłożyć mimo wszystko.
Też tak miałam podczas rejestracji, wszystkie dokumenty potwierdzające zatrudnienie musiałam przedstawić, a zasiłek i tak mi nie przysługiwał. To był ow zeszłym roku, przepisy chyba w tym względzie się nie zmieniły - żeby dostać zasiłek w ciągu 18 miesięcy trzeba przepracować 365 dni.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 08:57   #40
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Status bezrobotnego bez zasiłku

myslicie, ze tego nie sprawdza w zaden sposob? :/ troche sie boe osmieszyc po prostu
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 08:05   #41
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Status bezrobotnego bez zasiłku

ktos cos wie????
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 10:48   #42
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Status bezrobotnego bez zasiłku

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
ktos cos wie????
Jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Wszystko już zostało tutaj dokładnie powiedziane.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 07:30   #43
Ruuta
Przyczajenie
 
Avatar Ruuta
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 10
Zasiłek dla bezrobotnych proszę o pomoc.

Dziewczyny orientujecie się może jak to jest?
Mam przepracowane w ostatnim roku 10 miesięcy bez przerwy.
Potrzebuje skorzystać z zasiłku dla bezrobotnych na nie całe pół roku.
Jednak brakuje mi dwóch miesięcy, do przepracowanego całego roku, żeby ten zasiłek dostać. I powiedzcie mi proszę czy do tego przepracowanego okresu mogę wliczyć również staż który odbyłam w ohp? (ten staż był w salonie fryzjerskim i trwał 3 miesiące).
Czy liczą się tylko te miesiące przepracowane o umowę o pracę a nie zlecenie.
Ruuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 19:21   #44
Laguna2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 146
Dot.: Zasiłek dla bezrobotnych proszę o pomoc.

Tak umowa zlecenie się wlicza, jeżeli miałaś odprowadzaną składkę na Fundusz Pracy od wynagrodzenia odpowiadającego co najmniej kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę.
Nie m znaczenia na ile chcesz zasiłek.
Aby otrzymać zasiłek, bezrobotny musi mieć opłacane składki na Fundusz Pracy przez co najmniej 365 dni w ciągu 18 miesięcy poprzedzających dzień zarejestrowania w urzędzie pracy.

Edytowane przez Laguna2
Czas edycji: 2018-01-09 o 19:23
Laguna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 11:59   #45
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Zasiłek dla bezrobotnych proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Ruuta Pokaż wiadomość
Dziewczyny orientujecie się może jak to jest?
Mam przepracowane w ostatnim roku 10 miesięcy bez przerwy.
Potrzebuje skorzystać z zasiłku dla bezrobotnych na nie całe pół roku.
Jednak brakuje mi dwóch miesięcy, do przepracowanego całego roku, żeby ten zasiłek dostać. I powiedzcie mi proszę czy do tego przepracowanego okresu mogę wliczyć również staż który odbyłam w ohp? (ten staż był w salonie fryzjerskim i trwał 3 miesiące).
Czy liczą się tylko te miesiące przepracowane o umowę o pracę a nie zlecenie.
Staż z ohp niestety się nie wlicza do tego okresu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 09:27   #46
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Zasiłek dla bezrobotnych. Czy się należy?

Witam.

Wczoraj wygasła moja umowa o pracę i nie została przedłużona. Chciałabym się zarejestrować w PUP. Przepracowałam 8 miesięcy w wymiarze pełnego etatu oraz rok na 1/2 etatu. Wynagrodzenie jakie miałam wpisane na 1/2 etatu wynosi 1050 zł brutto. Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych? Przekopałam cały internet i naszy mnie wątpliwości czy ta kwota 1050 nie jest zbyt niska żeby uprawnić mnie do zasiłku.
Bardzo proszę o odpowiedź.
__________________
31.12.2014
25.12.2017
11.08.2018

Edytowane przez _Ariel_
Czas edycji: 2019-01-04 o 13:23
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 17:29   #47
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Zasiłek dla bezrobotnych. Czy się należy?

Cytat:
Napisane przez _Ariel_ Pokaż wiadomość
Witam.

Wczoraj wygasła moja umowa o pracę i nie została przedłużona. Chciałabym się zarejestrować w PUP. Przepracowałam 8 miesięcy w wymiarze pełnego etatu oraz rok na 1/2 etatu. Wynagrodzenie jakie miałam wpisane na 1/2 etatu wynosi 1050 zł brutto. Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych? Przekopałam cały internet i naszy mnie wątpliwości czy ta kwota 1050 nie jest zbyt niska żeby uprawnić mnie do zasiłku.
Bardzo proszę o odpowiedź.
O ile nic się nie zmieniło, zasiłek dla bezrobotnych przysługuje, jeżeli w ciągu ostatnich 18 miesięcy przepracowało się 12 miesięcy, a dochód wynosił minimum najniższą krajową. Tak czy siak zarejestruj się w PUP, ważne jest też aby być ubezpieczonym.
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-05 18:29:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.