III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październikowe - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-21, 11:26   #1021
leemonka
Raczkowanie
 
Avatar leemonka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 151
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Witajcie!Również chciałabym do Was dołączyć jeśli można.
O mnie: mam 24lata, to moja druga ciąża 31 tydz. bliźniacza(chłopiec i dziewczynka) tp mam na 27 września a w domu mam już synka 4 letniego.Jeśli chodzi o przebieg ciąży to dosyć problemowa, dużo by pisać dodam tylko że synek jest wcześniakiem z 32 tyg.
To ja też się zgłaszam Natalia 31 lat w ciązy z pierwszą dzidzią w 31 tygodniu, termin wg OM 29.09. a wg usg 18.09. Na plusie już 19 kilo obwód pasa ok 110 cm aaaa i w brzuszku córcia Laura
leemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:27   #1022
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

A mi jeszcze przy pierwszym dziecku lekarz powiedział, że USG nie jest szkodliwe dla dziecka, ale może ono odczuwać dyskomfort bo usg trochę grzeje. Co lekarz to opinia. I bądź tu człowieku mądry.

U nas w ciąży robi się tylko 2 usg. Jedno kolo 12-tego tygodnia i drugie połówkowe około 20-tego. Jedynie jeśli coś lekarza zaniepokoi i przy ciążach mnogich można mieć więcej. Nie wiem czy sobie prywatnie za kilka tygodni nie pójdę na trzecie.

Witajcie nowe Mamausie.

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2012-07-21 o 11:29
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:27   #1023
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Sojka1990 Pokaż wiadomość
Anesh, sspokojnie. ja w tej ciazy mialam juz Usg 9Razy.

jak lezalam na patologi z blizniaczkami USG mialam. przez cztery dni dzien w dzien.
glowa do gory kochana.
w zasadzie to zaden lekarz nigdy nie powiedzial mi ze USG jest szkodliwe dla dziecka.
Mój lekarz mówił, że wpływ USG na płód nie jest do końca zbadany i lepiej nie robić bez potrzeby, ale jak jest potrzeba to wiadomo, że nie ma się co zastanawiać .


A tak btw co sądzicie o imieniu Idalia? Ostatnio się spotkałam z takim i mi się spodobało :P.

Edytowane przez lilka00
Czas edycji: 2012-07-21 o 11:29
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:30   #1024
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

I zamówiłam pościel dla małego w dinusie tak więc mam 2 używane po Tż siostrzeńcach i tą jedną nową
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:32   #1025
I_K
Zakorzenienie
 
Avatar I_K
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 984
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
U mnie babcia tak samo

Ja również mam co wizytę z czego jestem bardzo zadowolona bo ponoć na NFZ tylko 3 przysługują
to nie prawda z tymi trzema usg, lekarze sami to sobie wymyślili żeby kobiety chodziły prywatnie albo dodatkowo za to płaciły. Nieważne czy ciąża zagrożona czy nie, NFZ płaci za wszystko! Lekarzom nawet to usg na kazdej wizycie bardziej by sie opłacało bo jest wysoko punktowane ale tego nie robią tylko głupoty wciskają pacjentkom...
__________________
maj 2011
I_K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:32   #1026
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez leemonka Pokaż wiadomość
To ja też się zgłaszam Natalia 31 lat w ciązy z pierwszą dzidzią w 31 tygodniu, termin wg OM 29.09. a wg usg 18.09. Na plusie już 19 kilo obwód pasa ok 110 cm aaaa i w brzuszku córcia Laura
Witaj
Gratuluję córci Laura- piękne imię
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:36   #1027
Agnus21
Zadomowienie
 
Avatar Agnus21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 1 473
GG do Agnus21
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Witam nowe Ciężarówki - Tysię, Ulę i leemonkę

Współczuje dziewczynom, które uwierzyły, że nie należy za szybko organizować wyprawki bo to przynosi pecha i teraz na koniec muszą po sklepach latać. Im dalej tym ciężej. Do pracy ciągle daje radę, ale po pracy nie idzie już latać po sklepach. Z drugiej strony Internet jest tu niezastąpiony.

A co do słodkości, robię dzisiaj blok czekoladowy Na pewno wiele z Was zna to cudo U nas ostatnio często gości na stole.
__________________
15 minut dziennie codziennie

Edytowane przez Agnus21
Czas edycji: 2012-07-21 o 11:37
Agnus21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 11:36   #1028
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

czołem

jestem dziś tak wk.... że chyba zaraz komuś

Mój mąż oczywiście musiał pójść do pracy, lampa nie powieszona, poprawki malarskie w końcu sama zrobiłam, tysiące rzeczy do zrobienia a on dniami i nocami w pracy

Teściu też nie lepszy. Boazerię sobie wymyślił razem z moim na poddaszu i to już szybko.Jest zrobiona to teraz tylko maluje i szlifuje i ciągle jakieś farby i lakiery potrzebuje. Mnie już to wkurza, bo wydaliśmy mnóstwo kasy w tym miesiącu a w końcu chcialam cokolwiek na wyprawkę wydać a on zaś ☠☠☠☠a z jakimiś lakierami wyskakuje i dzwoni bez przerwy za TŻ a on widocznie zajęty i nie odbiera. Moim zdaniem to kasa wyrzucona w błoto bo tam nie ma nic zrobione. Będzie pomalowana leżeć i się kurzyć tak, aż trza ją będzie malować na nowo

Dobra wyżaliłam się to idę nadrabiać.
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:37   #1029
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Ile nam nowych mamuś doszło
Witamy i zachęcamy do częstych odwiedzin.
Łazienka ogarnięta, matko mycie tej kabiny to masakra jakaś
Odkurzanie i mycie podłóg zostawię dla Kropka, co by na brak zajęcia nie narzekał
Chyba nastawię pralkę z rzeczami Mateuszka Na razie bym w naszym proszku wyprała a za miesiąc w dzidziowym i będzie git. Przy okazji przejrzę czego jeszcze brakuje, niby na bieżąco wykreślam z listy, ale w szale lumpeksowych zakupów to nigdy nic nie wiadomo
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:40   #1030
leemonka
Raczkowanie
 
Avatar leemonka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 151
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Co do USG to mój lekarz ma jeszcze inne zdanie uważa że to co nie szkodzi matce nie szkodzi również dziecku i w sumie wydaje mi się to być racjonalnym podejściem. Ja miałam już 7 USG oprócz tego kilka podroży samolotem i z dzidzią jest wszytko okiej więc nie ma co panikować
leemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:43   #1031
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Ula witaj serdeczniei trzymam kciuki aby dzidzie jak najdłużej w brzuszku siedzialyimiona już wybrane?

Lemonka witaj serdeczniejak sie czujecie? Aa kg znikna po ciąży

Co do usg to jak byla nie raz potrzeba to mialam dwa w miesiaccu i niigdy moja gin nie mowila,że to moze szkodzic.
wiadomo,że nie robi sie tego codziennie przez miesiac
ale mysle Anesh,że o to mozesz byc spokojna kochana

warzyw to ja za bardzo nie lubie,wiec nici z mojej diety bogatej w zelazo,ale za to smarze frytkimalo pozywne ale ochote mam nie ziemska
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 11:47   #1032
Agnus21
Zadomowienie
 
Avatar Agnus21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 1 473
GG do Agnus21
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Chyba nastawię pralkę z rzeczami Mateuszka Na razie bym w naszym proszku wyprała a za miesiąc w dzidziowym i będzie git. Przy okazji przejrzę czego jeszcze brakuje, niby na bieżąco wykreślam z listy, ale w szale lumpeksowych zakupów to nigdy nic nie wiadomo
Dobry pomysł, ciągle odkładam tę czynność, a przecież lepiej już być gotowym na wszystko.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
warzyw to ja za bardzo nie lubie,wiec nici z mojej diety bogatej w zelazo,ale za to smarze frytkimalo pozywne ale ochote mam nie ziemska
To marnie jak nie lubisz warzyw.
My wczoraj do obiadu kupiliśmy woreczek mrożonych zielonych warzyw z przyprawami. Z frytkami w sam raz. Pomyśl o tym. Dobrze przyprawione warzywa, na pewno Ci posmakują.
__________________
15 minut dziennie codziennie
Agnus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:48   #1033
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Sojka1990 Pokaż wiadomość
Anesh, sspokojnie. ja w tej ciazy mialam juz Usg 9Razy.

jak lezalam na patologi z blizniaczkami USG mialam. przez cztery dni dzien w dzien.
glowa do gory kochana.
w zasadzie to zaden lekarz nigdy nie powiedzial mi ze USG jest szkodliwe dla dziecka.
To dobrze, Zośce nie zaszkodziło to i mojej Kruszynce nie zaszkodzi, a będę spokojniejsza.

Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
anesh - Brak mi słów na tego patafiana.. . Tyle się słyszy o Polnej, ale nawet nie pomyślałam, że i Ciebie tak potraktują . Do piątku czas szybko minie, zobaczysz
Ja w sumie więcej dobrych opinii niż złych słyszałam, a tuuuu zonk...
Mam tylko nadzieję, że w pt.będą dobre wieści.


Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
W sumie to wszędzie. Moje dziecię chyba jakieś kurduplowate będzie , bo główkowo ułożone, ale czuje z reguły koło pępka.
Ja też mam główkowo dzidzię ułożoną, ale nóżki na główce.


Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
Ja jeżdżę do dr Rzymskiego, pracuje On na Polnej, ale narzekać nie mogę. Fakt, bierze za wizytę 150zł, ale wszystkie inne badania mam robione za darmo.
Co lekarz to inny, też od człowieka zależy.

Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
Jadam
Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Ja jadłam, bardzo zdrowa w ciąży bo ma dużo żelaza. Tylko trezba bardzo dobrze podgrzać żeby była gorąca cała.
Cytat:
Napisane przez aloy Pokaż wiadomość
ja jadłam w tej i w poprzedniej i nic mi nie było, ale była gorąca podsmażana albo z grila
Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość
Jadłam i to nie raz i była pyszna Obie czujemy się dobrze.
Będzie kaszana na obiad, ale najbardziej się cieszę z tego, że tak szybko ja sie przyrządza:P.

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
No lekarz z powołania to to nie był.
To fakt...

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Witajcie!Również chciałabym do Was dołączyć jeśli można.
O mnie: mam 24lata, to moja druga ciąża 31 tydz. bliźniacza(chłopiec i dziewczynka) tp mam na 27 września a w domu mam już synka 4 letniego.Jeśli chodzi o przebieg ciąży to dosyć problemowa, dużo by pisać dodam tylko że synek jest wcześniakiem z 32 tyg.
Witamy
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:49   #1034
lidka0308
Zadomowienie
 
Avatar lidka0308
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 413
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Jaki wysyp nowych mamuś dziś nastąpił
Witamy was wszystkie!

Zaraz zmykam w odwiedzinki do rodzinki i na zakupki do Mothercare, choć podobno tam strasznie drogo, więc nie wiem, czy coś nabędę, ale potrzebuję stroju na wesele znajomych i czas zacząć szukać.

Do wieczora kochane.

Udanej soboty!
lidka0308 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:51   #1035
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Witajcie!Również chciałabym do Was dołączyć jeśli można.
O mnie: mam 24lata, to moja druga ciąża 31 tydz. bliźniacza(chłopiec i dziewczynka) tp mam na 27 września a w domu mam już synka 4 letniego.Jeśli chodzi o przebieg ciąży to dosyć problemowa, dużo by pisać dodam tylko że synek jest wcześniakiem z 32 tyg.
Cytat:
Napisane przez leemonka Pokaż wiadomość
To ja też się zgłaszam Natalia 31 lat w ciązy z pierwszą dzidzią w 31 tygodniu, termin wg OM 29.09. a wg usg 18.09. Na plusie już 19 kilo obwód pasa ok 110 cm aaaa i w brzuszku córcia Laura
Witajcie dużo mamus sie ujawniło
Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość
Witam nowe Ciężarówki - Tysię, Ulę i leemonkę

Współczuje dziewczynom, które uwierzyły, że nie należy za szybko organizować wyprawki bo to przynosi pecha i teraz na koniec muszą po sklepach latać. Im dalej tym ciężej. Do pracy ciągle daje radę, ale po pracy nie idzie już latać po sklepach. Z drugiej strony Internet jest tu niezastąpiony.

A co do słodkości, robię dzisiaj blok czekoladowy Na pewno wiele z Was zna to cudo U nas ostatnio często gości na stole.
Blok czekoladowy gdyby nie to że za duzo juz dzisiaj zrobiłam to napewno by dzisiaj u nas tez goscil ale jutro mamcia ma urodziny i bedzie torcik

Ja usg mam na kazdej wizycie i mój lekarz tez twierdzi ze to nikomu nie szkodzi. Tez leciałam juz kilka razy samolotem w tej ciazy.. teraz to juz bym sie w zyciu nie puscila nigdzie dalej..

Moja Zuzia dzisiaj cos marudna jest wiec normalnie mam urwanie głowy. babcia juz pojechała a ja bede miec siostre (15 letnia - lenia Tamlin tez wiem o czy pisalas o tej dziewczynie ) na obiedzie bo moi rodzice pojechali sobie na wycieczke nad jeziorko no i siostrunia przyjedza mam nadzieje ze chociaz przy Zuzcwe mi pomoze

odpoczywam chwilowo.. i tak czas leci i leci..
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:55   #1036
sandra23s
Zadomowienie
 
Avatar sandra23s
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: gdzies tam
Wiadomości: 1 396
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

hej mamuski

u mnie rano sloneczko bylo ale sie zmylo

gratuluje nowych tygodni

i witam nowe mamusie fajnie,ze nasze grono sie powieksza

ja dzis wkoncu wybralam sobie położną,bo zwlekalam i zwlekalam
a za tydzien juz planuje torbe do szpitala pakowac pomalu bo to juz 36-ty bedzie
__________________
Cała sztuka polega na tym,żeby będąc sobą być kimś wyjątkowym !


Wiktor 1.09.2007,g.9:10,3600g 54cm

Pola 5.09.2012, g.0:03,4090g 53cm
sandra23s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 11:59   #1037
Katee27
Zadomowienie
 
Avatar Katee27
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 368
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Dzień dobry!
U mnie słonko,zaraz muszę isć do apteki,bo mi się witaminki skończyły i obliczyłam,że akurat do poniedziałku mi tylko isoptinu starczy..ciekawe,czy mi go gin przepisze dalej
A wczoraj chyba mi wzrosło libido i wykorzystałam męża
od dawna w ciąży nie miałam takiej przyjemności,a wczoraj...tego mi brakowało

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Masz rację, lepiej nie będę kombinowała sama, bo jeszcze pogorszę sytuację i dopiero będzie klops. Ten płyn to PlivaFem.
Dzięki.On jest jakiś specjalny na problemy czy normalnie go można codziennie stosować?bo może bym go sobie kupiła

Cytat:
Napisane przez Tysia01 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie ciężaróweczki
Wiem, że jest pozno- i godzina pózna i czas (3 trymestr) ale chciałabym poprosić o możliwość dołączenia do waszego grona. Już od jakiegoś czasu podczytuje Was incognito i wreszcie postanowiłam założyć sobie wizażowe konto i się odezwać
W brzuszku noszę córeczkę i minął nam już 28 tydzień. Biorąc z Was przykład poleciałam po centymetr- pokazał 101 cm!! Jestem wielorybem...

Przyjmiecie wieloryba na ostatniej przedporodowej prostej?
Przyjmniemywitaj!

Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
Kate ja mialam wynik 11,1 to dostalam zelazoale Ty masz wyzszy to moze Cie to ominie.
Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
Ja miałam 11,4 i też dostałam żelazo po czym po miesiącu mam teraz 11,6 hehe odrobinę się podniosło ale mimo wszystko jeszcze poniżej normy :/

Teraz jak leżałam w szpitalu to była też dziewczyna z niską hemoglobiną i dostawałam 5 serii zastrzyków ... pewnie miała bardzo malutko ... ile to się nie pytałam .
Cytat:
Napisane przez Tysia01 Pokaż wiadomość
Miesiąc temu po badania wyszła mi hemoglobina 12 i lekarz narazie zalecił zmianę diety tzn uzupełnienie jej w produkty bogate w żelazo np. zielone warzywa. Polecił też gotować je na parze zamiast w wodzie. W poniedziałek idę znowu na badania krwi i zobaczymy co z tą moją hemoglobiną. Myślicie że lekarz dobrze zrobił nie podając mi żadnych witamin uzupełniających żelazo w organizmie miesiąc temu? Norma zaczyna się właśnie od 12 z tego co mi wiadomo.
No właśnie ja sama nie wiem,bo jak byłam w szpitalu HGB miałam 11,0 [11,2-15,7]i dostałam żelazo+potas,ale tylko tam będąc,do domu nie dostałam nic w zaleceniach.A w tej morfologii z wczoraj wyszła mi 11,8 [12,0-16,0] i co,w każdym laboratorium mają inne normy?
W poniedziałek będę spokojniejsza abo i nie...bo dużo się nazbierało...

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
Hej.

Mam pytanie - czy jadłyście w ciąży kaszankę? Małż kupił żeby było dziś na obiad... Ale nie jestem do niej przekonana...
Kiedyś lubiłam,ale już od kilku ładnych lat niebardzo...a czemu masz do niej uprzedzenia,że w ciąży nie wolno?mi nic o tym nie wiadomo...

Cytat:
Napisane przez Grosi0603 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny ide was nadrabiać bo jestem stanardowo do tyłu
byłam w srode na wizycie wszystko w jak najlepszym porzadku..w 31 tyg mały ważyl równe 2 kg i jak tak bedzie rósł okaze sie czy porod bedziemy mieli naturalny :Pja w 31,3 tyg mam 113 obwód brzuszka aa w krzyzu mnie lupie..ale jakoś sie kulam..pogoda fajna bo nie ma u mnie upałów całe szczescie!i niech tak zostanie... aaa i dostałam od gina karte liczenia ruchów dziecka wy też cos takiego macie?
Ja nie mam takiej karty,gratuluję wizyty

Cytat:
Napisane przez lidka0308 Pokaż wiadomość
Witam się laseczki!
Przyjmujemy cię wielorybie nasz nowy, ale na pocieszenie napiszę, że ja zaraz kończę 30 tydzień a na centymetrze obwód brzuszka 106 cm i każdy mi mówi, że mam niedurzy brzuszek, no może oprócz mojego męża, bo jego ten brzuch fascynuje strasznie i według niego rośnie z minuty na minutę
Lidzia ja mam te same wymiary i jestem w 32tc.Tzn.ja mierzę tak,przykładam miarkę w taliii na wysokości pępka.Mi się wydaje,że mam ogromniasty!

Pozdrawiam.Miłego weekendu dziewuszki
__________________



Często, aby stało się to, czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to, co robimy...
Katee27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:02   #1038
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Tysia01 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie ciężaróweczki
Wiem, że jest pozno- i godzina pózna i czas (3 trymestr) ale chciałabym poprosić o możliwość dołączenia do waszego grona. Już od jakiegoś czasu podczytuje Was incognito i wreszcie postanowiłam założyć sobie wizażowe konto i się odezwać
W brzuszku noszę córeczkę i minął nam już 28 tydzień. Biorąc z Was przykład poleciałam po centymetr- pokazał 101 cm!! Jestem wielorybem...

Przyjmiecie wieloryba na ostatniej przedporodowej prostej?
cześć

cześć

Cytat:
Napisane przez kajaja Pokaż wiadomość
HEJKA

ale smaka tymi ciachami narobiłyscie!!! ma ktoras sprawdzony przepis na USTA ROMANA???

a MY DZIS NA SUWaczku 29 czyli bedzie nam leciał 30 tc


Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
Hej.

Mam pytanie - czy jadłyście w ciąży kaszankę? Małż kupił żeby było dziś na obiad... Ale nie jestem do niej przekonana...
Tak, ale zawsze pieczoną w piekarniku.

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Witajcie!Również chciałabym do Was dołączyć jeśli można.
O mnie: mam 24lata, to moja druga ciąża 31 tydz. bliźniacza(chłopiec i dziewczynka) tp mam na 27 września a w domu mam już synka 4 letniego.Jeśli chodzi o przebieg ciąży to dosyć problemowa, dużo by pisać dodam tylko że synek jest wcześniakiem z 32 tyg.
Oj, to teraz czeka cię podwójne szczęście

Cytat:
Napisane przez leemonka Pokaż wiadomość
To ja też się zgłaszam Natalia 31 lat w ciązy z pierwszą dzidzią w 31 tygodniu, termin wg OM 29.09. a wg usg 18.09. Na plusie już 19 kilo obwód pasa ok 110 cm aaaa i w brzuszku córcia Laura
witaj

Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość
Witam nowe Ciężarówki - Tysię, Ulę i leemonkę

Współczuje dziewczynom, które uwierzyły, że nie należy za szybko organizować wyprawki bo to przynosi pecha i teraz na koniec muszą po sklepach latać. Im dalej tym ciężej. Do pracy ciągle daje radę, ale po pracy nie idzie już latać po sklepach. Z drugiej strony Internet jest tu niezastąpiony.

A co do słodkości, robię dzisiaj blok czekoladowy Na pewno wiele z Was zna to cudo U nas ostatnio często gości na stole.
E tam niepotrzebnie, mam jeszcze osiem tygodni , na pewno zdążę, w szczególności, że jestem na L4. Wezmę mamę albo teściową i pójdzie do przodu. Ale fakt jak bym musiała jeszcze do pracy chodzić to byłaby masakra. Ale wcześniej mi się nie chciało. Zawsze wszystko robię hurtem
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:03   #1039
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez leemonka Pokaż wiadomość
To ja też się zgłaszam Natalia 31 lat w ciązy z pierwszą dzidzią w 31 tygodniu, termin wg OM 29.09. a wg usg 18.09. Na plusie już 19 kilo obwód pasa ok 110 cm aaaa i w brzuszku córcia Laura
Witamy

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A mi jeszcze przy pierwszym dziecku lekarz powiedział, że USG nie jest szkodliwe dla dziecka, ale może ono odczuwać dyskomfort bo usg trochę grzeje. Co lekarz to opinia. I bądź tu człowieku mądry.

U nas w ciąży robi się tylko 2 usg. Jedno kolo 12-tego tygodnia i drugie połówkowe około 20-tego. Jedynie jeśli coś lekarza zaniepokoi i przy ciążach mnogich można mieć więcej. Nie wiem czy sobie prywatnie za kilka tygodni nie pójdę na trzecie.
Ja mam na każdej wizycie ze względu na moje łożysko...

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
A tak btw co sądzicie o imieniu Idalia? Ostatnio się spotkałam z takim i mi się spodobało :P.
Tak ciężko się wymawia:P, ale każdemu co innego się podoba


Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość
A co do słodkości, robię dzisiaj blok czekoladowy Na pewno wiele z Was zna to cudo U nas ostatnio często gości na stole.
A co to takiego?
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 12:03   #1040
leemonka
Raczkowanie
 
Avatar leemonka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 151
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość

Lemonka witaj serdeczniejak sie czujecie? Aa kg znikna po ciąży
Kilogramami staram się nie przejmować chociaż awans z rozmiaru 34 do 40 jest dla mnie średnio miły bo jestem coraz mniej mobilna Wczoraj miałam pierwsze skurcze i muszę powiedzieć że były dość bolesne i nie takie krótkie. Co myślicie o tym ?


Każda kobieta powinna zanotować:
  1. Datę ostatniej, zwykłej miesiączki, ewentualnie datę owulacji czy stosunku koncepcyjnego.
  2. Datę odczucia pierwszych ruchów płodu. Pierwiastki (kobiety będące w ciąży po raz pierwszy) najczęściej zaczynają odczuwać je w 20. tygodniu, a wieloródki (czyli te, które już kiedyś były w tym stanie) w 18.
  3. Datę pojawienia się tzw. skurczów przepowiadających, które zazwyczaj występują 2-3 tygodnie przed porodem. Charakterystyczną cechą ich jest nieregularność, czyli różnie długo trwające przerwy między nimi. Ustępują po kilku lub kilkunastu godzinach, a tylko u niektórych kobiet mogą zmienić się w skurcze porodowe.
  4. Datę obniżenia się dna macicy. Dzieje się to na 3-4 tygodnie przed porodem. Towarzyszą temu lekkie skurcze macicy, łatwiejsze niż wcześniej oddychanie, zmniejszony ucisk na żołądek (kobieta może więcej zjeść) oraz częstsze oddawanie moczu.

Edytowane przez leemonka
Czas edycji: 2012-07-21 o 12:05
leemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:07   #1041
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość
Witam nowe Ciężarówki - Tysię, Ulę i leemonkę

Współczuje dziewczynom, które uwierzyły, że nie należy za szybko organizować wyprawki bo to przynosi pecha i teraz na koniec muszą po sklepach latać. Im dalej tym ciężej. Do pracy ciągle daje radę, ale po pracy nie idzie już latać po sklepach. Z drugiej strony Internet jest tu niezastąpiony.

A co do słodkości, robię dzisiaj blok czekoladowy Na pewno wiele z Was zna to cudo U nas ostatnio często gości na stole.
Ja zaczęłam wyprawkę kompletować około 25tyg, z uwagi że mogę się rozpakować w każdej chwili.
A ze słodkości nazbierałam dziś 2 kilo wiśni i chodzi za mną sernik z wiśniami ale chyba nie będę się przemęczać(nakaz leżenia mam,szyjka 2 cm).
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:12   #1042
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Katee27 Pokaż wiadomość
Kiedyś lubiłam,ale już od kilku ładnych lat niebardzo...a czemu masz do niej uprzedzenia,że w ciąży nie wolno?mi nic o tym nie wiadomo...
Bo może być krwista, przeczytałam gdzieś, że wątróbki się m.in.z tego powodu w ciąży nie poleca i skojarzyłam to z kaszanką. Ale info nt. kaszanki nigdzie nie znalazłam.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam wyprawkę kompletować około 25tyg, z uwagi że mogę się rozpakować w każdej chwili.
A ze słodkości nazbierałam dziś 2 kilo wiśni i chodzi za mną sernik z wiśniami ale chyba nie będę się przemęczać(nakaz leżenia mam,szyjka 2 cm).
A jak ma na imię Twój synek?

A te maleństwa w brzuszku już mają imiona?
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:17   #1043
Katee27
Zadomowienie
 
Avatar Katee27
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 368
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Witajcie!Również chciałabym do Was dołączyć jeśli można.
O mnie: mam 24lata, to moja druga ciąża 31 tydz. bliźniacza(chłopiec i dziewczynka) tp mam na 27 września a w domu mam już synka 4 letniego.Jeśli chodzi o przebieg ciąży to dosyć problemowa, dużo by pisać dodam tylko że synek jest wcześniakiem z 32 tyg.
Cytat:
Napisane przez leemonka Pokaż wiadomość
To ja też się zgłaszam Natalia 31 lat w ciązy z pierwszą dzidzią w 31 tygodniu, termin wg OM 29.09. a wg usg 18.09. Na plusie już 19 kilo obwód pasa ok 110 cm aaaa i w brzuszku córcia Laura
WITAMY

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Ile nam nowych mamuś doszło
Witamy i zachęcamy do częstych odwiedzin.
Łazienka ogarnięta, matko mycie tej kabiny to masakra jakaś
Odkurzanie i mycie podłóg zostawię dla Kropka, co by na brak zajęcia nie narzekał
Chyba nastawię pralkę z rzeczami Mateuszka Na razie bym w naszym proszku wyprała a za miesiąc w dzidziowym i będzie git. Przy okazji przejrzę czego jeszcze brakuje, niby na bieżąco wykreślam z listy, ale w szale lumpeksowych zakupów to nigdy nic nie wiadomo
Mam to samo

anesh oby to usg nie było codzinnie.Ja w sumie w szpitalu miałam jedno po drugim i oba ok.pół godz.trwały i gin tą głowicą mocno naciskał,bo malutki gdzieś tam się wgramolił.A koleżance z sąsiedniego łózka zrobili przed wyjściem ze szpitala,czyli różnica kilku dni(5)
__________________



Często, aby stało się to, czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to, co robimy...
Katee27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:21   #1044
leemonka
Raczkowanie
 
Avatar leemonka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 151
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
Bo może być krwista, przeczytałam gdzieś, że wątróbki się m.in.z tego powodu w ciąży nie poleca i skojarzyłam to z kaszanką. Ale info nt. kaszanki nigdzie nie znalazłam.
Wątróbkę to ze względu na to że zawiera bardzo dużo witaminy A i jej przedawkowanie zaś może powodować wady płodu, a kaszankę można
leemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:24   #1045
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Leemonka nie dorradze nic w sprawie tych skurczy


ciekawe gdzie sie Lucia podziewa

U mnie sie zachmurzylo troszke,ta pogoda taka mieszana
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:33   #1046
karolluki
Raczkowanie
 
Avatar karolluki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 366
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cześć mamcie

Zrobiłam leczo, ogromniasty garnek, kto chętny ?? A na deser szarlotkę

Witam serdecznie nowe mamcie

Anesh biedulko miałam nadzieję że w końcu czegoś się dowiesz a tu taki przypał, najgorsza ta ciągła niepewność i czekanie, ale ja wierzę że wszystko z twoim maluszkiem jest dobrze
karolluki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:35   #1047
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Dzień dobry!

Dzisiaj również mam wolny dzień. Jak ja uwielbiam bez pośpiechu wstawać i zjeść na spokojnie śniadanie z TŻ-tem. Poza tym nabrałam dzisiaj sił na sprzątanie. Tak to zawsze jak już wracałam w sobotę popołudniu z pracy to TŻ już większość wysprzątał, a mi już niewiele zostało. A dziś nawet sprzątanie mi przyjemność sprawia.

Zmierzyłam też brzuch i mam w 27 tyg+ 2 dni 102cm. Kraven chudzinko, mam 5 cm więcej od Ciebie. Jestem klockiem w porównaniu do Ciebie.

Ile nowych mam do nas zawitało. Tysię przywitałam w nocy, a teraz serdecznie witam Ulę i leemonkę.


Cytat:
Napisane przez Grosi0603 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny ide was nadrabiać bo jestem stanardowo do tyłu
byłam w srode na wizycie wszystko w jak najlepszym porzadku..w 31 tyg mały ważyl równe 2 kg i jak tak bedzie rósł okaze sie czy porod bedziemy mieli naturalny :Pja w 31,3 tyg mam 113 obwód brzuszka aa w krzyzu mnie lupie..ale jakoś sie kulam..pogoda fajna bo nie ma u mnie upałów całe szczescie!i niech tak zostanie... aaa i dostałam od gina karte liczenia ruchów dziecka wy też cos takiego macie?
Ja dostałam taką kartę od położnej Mam liczyć od 30 tygodnia.

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
Pamiętam... ale nie wiedziałam, ze to na Polnej było...
Polna, Polna...



Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość

A co do słodkości, robię dzisiaj blok czekoladowy Na pewno wiele z Was zna to cudo U nas ostatnio często gości na stole.
Ja kojarzę to cudo z dzieciństwa. Podzielisz się przepisem ?


Cytat:
Napisane przez Katee27 Pokaż wiadomość
Dzięki.On jest jakiś specjalny na problemy czy normalnie go można codziennie stosować?bo może bym go sobie kupiła
Poniżej podaję link, pod którym znajdziesz sporo informacji na temat tego żelu. Zauważyłam, że są jego dwa rodzaje. PlivaFem B i F. Ten F typowo jest zalecany w przypadku leczenia grzybic, a z tego co wyczytałam to B jest delikatniejszy. Mi ginek zalecił ten B. Według tego co wyczytałam, to nadaje się do codziennej pielęgnacji. Mi jednak lekarz kazał używać go 2 razy dziennie przez 5 dni, a następne 5 dni podmywać się mydłem glicerynowym. Później mogę wrócić na krótki czas do Lactacydu i tak w kółko. Coś mi tam gadał, że przy takich stanach i problemach z pH, pochwa szybko przyzwyczaja się do danego kosmetyku i uodpornia na jego działanie, stąd mam wprowadzać takie zmiany, aby właśnie zapewniać to odpowiednie pH, bo oprócz grzybicy mam jeszcze z nim problem. Czy ma rację w tym co mówił, to zupełnie nie wiem, ale pozostaje mi mu zaufać, że wie co robi.


http://kobietaintymnie.pl/plivafem_b.html
__________________
ANTOŚ 28.10.2012

Edytowane przez Dearlie
Czas edycji: 2012-07-21 o 12:36
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:43   #1048
aloy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 298
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez leemonka Pokaż wiadomość
To ja też się zgłaszam Natalia 31 lat w ciązy z pierwszą dzidzią w 31 tygodniu, termin wg OM 29.09. a wg usg 18.09. Na plusie już 19 kilo obwód pasa ok 110 cm aaaa i w brzuszku córcia Laura
witam
Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam wyprawkę kompletować około 25tyg, z uwagi że mogę się rozpakować w każdej chwili.
A ze słodkości nazbierałam dziś 2 kilo wiśni i chodzi za mną sernik z wiśniami ale chyba nie będę się przemęczać(nakaz leżenia mam,szyjka 2 cm).
moja szyjka ma ok 22 - 25 mm i tez nakaz lezenia... jakies leki bierzesz? a gdzies wtchodzic możesz?
__________________
02.05.2009 godz 17.00

Ola 19.10.2009
aloy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:48   #1049
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Katee27 Pokaż wiadomość
anesh oby to usg nie było codzinnie.Ja w sumie w szpitalu miałam jedno po drugim i oba ok.pół godz.trwały i gin tą głowicą mocno naciskał,bo malutki gdzieś tam się wgramolił.A koleżance z sąsiedniego łózka zrobili przed wyjściem ze szpitala,czyli różnica kilku dni(5)
No właśnie raz miałam z dnia na dzień co mi ta moja gin kazała przyjść, później miałam 8 dni przerwy i teraz by było 7. Będzie dobrze - tak jak dziewczyny piszą, jak jest potrzeba to się robi częściej. Byle tylko coś to ostatnie pomogło i okazało się, że będzie dobrze.

Cytat:
Napisane przez leemonka Pokaż wiadomość
Wątróbkę to ze względu na to że zawiera bardzo dużo witaminy A i jej przedawkowanie zaś może powodować wady płodu, a kaszankę można
Już zjadłam. Tżcik przyrządził.

Cytat:
Napisane przez karolluki;35433300
[B
Anesh[/B] biedulko miałam nadzieję że w końcu czegoś się dowiesz a tu taki przypał, najgorsza ta ciągła niepewność i czekanie, ale ja wierzę że wszystko z twoim maluszkiem jest dobrze
Już po takim czekaniu aż tak się nie denerwuje, czas robi swoje, po prostu cały czas wierzę, że będzie dobrze. A malutka skacze po brzuszku dziś od rana.

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Polna, Polna...
A normalnie jeździsz tam do siebie, a tylko na prenatalnych byłas na Polnej?
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:51   #1050
Agnus21
Zadomowienie
 
Avatar Agnus21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 1 473
GG do Agnus21
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
A co to takiego?
Tu jeden z przepisów na blok http://pysiamn.blox.pl/2012/02/Blok-czekoladowy.html
Chociaż mój nigdy tak ładnie nie wygląda, pewnie dlatego że jest przeładowany herbatnikami i bakaliami ale nie chodzi o to jak wygląda tylko o to jak smakuje. Szybkie i łatwe do zrobienia więc polecam.
__________________
15 minut dziennie codziennie
Agnus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.