Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-13, 17:50   #91
akacyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 13
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez naily Pokaż wiadomość
W wiekszych miastach mozna juzdostac normalnie,bez zamawiania i czekania.
Warszawa - musiałam zamówić to tak a propo

kupiłam, będę próbować) i dam Wam znać Wcześniej brałam 3 miesiące Yasmin i rok temu - 6 miesięcy Yasmin - nie służy mi :/ (migreny okropne),
3 miesiące Diane35 (straszna zmienność nastrojów - ale musiałam torbiela zniszczyć najsilniejszymi tabletkami),
miesiąc używałam Yasminelle - jak dla mnie średnie tabletki... miałam dwa dni migrenę, poza tym okres po tych tabletkach jest taki jakby go nie było przez co strasznie się zestresowałam że jestem w ciąży - stres!

Plastry -> fajna sprawa polecam również jedyny minus -> po długiej kąpieli zdarza się, że się odklejają... przy długim kąpielach z TŻ czasem musiałam wyławiać plaster...:P tak samo słyszałam, że czasem zdarza się zostawić plaster w jeziorze... ale ogólnie jest okej naprawdę polecam poza tym jednym minusem, same plusy i przynajmniej okres obfity... :P

a teraz NuvaRing - sprawdzę i zdam Wam relację) ciekawa jestem jak z libido... jedna dziewczyna się wypowiedziała, że zmieniła z tabletek i libido się zwiększyło... więc zobaczymy)

Pozdrawiam!
akacyjna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 09:57   #92
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

no to powodzenia w uzytkowaniu! i czekamy na relacje
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 12:08   #93
kotekMamrotek
Raczkowanie
 
Avatar kotekMamrotek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 173
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam ponownie! dodzwonilam się w końcu do lekarza powiedziała mi zebym poczekała i kazała mi brać CYCLONAMINE i pomogło . Dzisiaj wyciągam cacko i zamierzam kupic drugi ring i mam nadieje ze nie bedzie kompikacji i ze te krwawienia się już nie zdaża przy drugiej paczce.
kotekMamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 12:01   #94
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

no oby bylo ok
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 09:47   #95
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja do KtkaMamrotka,tylko moj komputer obecine nie pozwala mi zacytowac
Ja tez mialam przez pierwsze 2 misiece krwawienia,ale raczej lekkie,plamienia.. nie wiem jak mocne sa twoje,ale mi przy 3 krazku zniknely.

A jak u was z wilgotnoscia po krazku?
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 21:12   #96
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

No z wilgotnoscia u mnie tak roznie bywa... Nie jest rewelacyjnie, ale jest fajny zel, ktory pomaga
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 18:37   #97
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

No bo wlasnie ja jestem totalnie zaskoczona...zanim powiazalam to z krazkiem troche minelo ale to raczej on jest sprawca... Wilgotnosc poprawila mi sie o jakies 200%. Co prawda wczesniej nie miewalam tez z nia problemow, ale teraz to inna jakosc zycia!
naily jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 10:02   #98
kasiade
Raczkowanie
 
Avatar kasiade
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 59
GG do kasiade
Thumbs down Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ja stosuję od 5-ciu m-cy i... przytyłam. nawet mi przez myśl nie przeleciało że to przez ring-z 54 kg na 62 (!) - wyglądam jak kulka, nie mieszczę się w ciuchy.
dzisiaj go wyjęłam bo żadne diety, ograniczanie jedzenia czy nawet fitness nie obniżyły mi wagi , mało tego- ja cały czas "rosnę", mam straszny celulit- z czym nigdy nie miałam tak dużego problemu -owszem na pupie miałam niewielkie nierówności a teraz mam DOŁY od talii do kolan.
- libido - zachowuję się jak nimfomanka, bez przerwy chodzę mokra i "napalona"
- zmienił się także mój kobiecy zapach- powiedziała mi o tym przyjaciółka- jest podobno bardziej wyczuwalny,słodki
- na początku mi i mojemu TŻ przeszkadzał podczas stosunków- więc go wyjmowaliśmy, teraz nie robiło nam różnicy czy jest czy go nie ma chociaż czułam go czasami "po".

dotychczas używałam plastrów i bardzo byłam zadowolona jednak mój lekarz namówił mnie na krążki-bo dyskretne ( z evrą chowałam się zawsze pod majtkami) no i że niby tanie (bzdura w aptekach w całej w-wie kosztują więcej niż plastry) i mniej szkodliwe.

to są moje doświadczenia jeśli chodzi o "magiczny krążek" ale każda z nas jest inna. Pozdrawiam.

Edytowane przez kasiade
Czas edycji: 2008-07-30 o 10:00
kasiade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 18:55   #99
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

W wroclawiu, w niektorych aptekach, juz kosztuje mniej niz 40zl, a z tego co wiem to znacznie mniej niz Evra. a z tym libido i napaleniem to sie zgadzam,choc mi to akurat nie przeszkadza...
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 08:20   #100
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

czy któraś z Was próbowała może przesunąć krwawienie stosując NuvaRing? (tzn. zastosować jeden krążek od razu po drugim, bez przerwy). Ja zamierzam to zrobić podczas urlopu, ale nie wiem co z tego wyjdzie?...
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 11:17   #101
kasiade
Raczkowanie
 
Avatar kasiade
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 59
GG do kasiade
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Droga Naily - mi też nie przeszkadzało- gdyby nie waga stosowałabym go dalej
kasiade jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 08:15   #102
kasiade
Raczkowanie
 
Avatar kasiade
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 59
GG do kasiade
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
czy któraś z Was próbowała może przesunąć krwawienie stosując NuvaRing? (tzn. zastosować jeden krążek od razu po drugim, bez przerwy). Ja zamierzam to zrobić podczas urlopu, ale nie wiem co z tego wyjdzie?...
nigdy tego nie próbowałam ale czytałam że można- podobnie jak z plastrami czy pigułkami
kasiade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 11:17   #103
kotekMamrotek
Raczkowanie
 
Avatar kotekMamrotek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 173
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

hej! dziewczyny rewerlacja! juz przy drugim krązku nie mam plamien,krwawien sama nie wiem co to było ale wygladało grożnie. W ogóle nie pamietam ze go mam, jak wczesniej wyciagałam, bo miałam wrazenie ze jest zle wlozony i w ogole tak teraz bomba! jestem bardzo zadowolona. pełny komfort
kotekMamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 14:42   #104
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
czy któraś z Was próbowała może przesunąć krwawienie stosując NuvaRing? (tzn. zastosować jeden krążek od razu po drugim, bez przerwy). Ja zamierzam to zrobić podczas urlopu, ale nie wiem co z tego wyjdzie?...
Przesunac sie da tylko pod warunkiem ze stosujesz krazek juz jakis czas,bo wiesz,ze na poczatku bywa roznie, niespodziewane plamienia etc., bo jak ci sie przytrafi to rownie dobrze mozesz miec normalny okres,ktory pewnie bedzie wygladal tak samo. powodzenia.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 10:07   #105
bettka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Kupiłam ring za 42,5! Ale czytałam , że można jeszcze taniej. Jakoś nie mam żadnych skutków ubocznych choć stosuję go od 6 miesięcy. Co do wagi to w miejscu. Libido na normalnym poziomie. No ale nie wszyscy mają tak samo. Wcześniej stosowałam tabletki i też było ok. Ale z krąkiem jest po prostu wygodniej.
bettka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 11:20   #106
ludkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, wyjęłam pierścień ... i nie mam okresu. To mój 2 pierścień, po 1 było wszystko ok. Byłam na długim wyjeździe w innej strefie czasowej, może to jest powodem przesunięcia? Czy jeśli nie dostanę okresu to powinnam i tak po tygodniu włożyć 3 pierścień?
ludkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 11:21   #107
ludkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

i jeszcze jedno pytanie: gdzie w Warszawie kupujecie NR za mniej niż 50 zł?
ludkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 12:22   #108
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja mam pytanie. Biore tabletki ponad 2 lata. Mysle nad zmiana na NuvaRing, jako ze dawki hormonow sa mniejsze. Skutki uboczne powodowane przez tabletki jakie odczuwam to migrenowy bol glowy przed lub w pierwszy dzien okresu i niemalze kompletny zanim libido. To drugie mnie najbardziej martwi. Pomyslalam, ze z nizsza dawka hormonow, moze mi sie polepszy.
Zaczelam brac tabletki jak bylam w Anglii, a tam przepisywane one sa przez rodzinnego lekarza, nie ginekologa. Zadnych badan nie mialam robionych (raz badanie szyjki macicy). Przeprowadzilam sie do Niemiec. Tu badanie szyjki macicy i pomiar cisnienia krwi mam co 6 cykli. Jednak nadal jedna rzecz mnie martwi. Chodzi o ta krzepliwosc krwi. Badan krwi nie mialam wcale robionych. Martwie sie, bo rodzina ze strony taty to sami zawalowcy i udarowcy. Moze z taka historia chorob rodzinnych hormonalna antykoncepcja nie jest wskazana.
Czy powinnam poprosic mojego ginekologa o przeprowadzenie badan krwi? I jesli tak, jakie dokladnie badania to powinny byc?
Bardzo prosze o odpowiedz.
I przepraszam, troche to jednak off topic.
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 17:54   #109
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ludkaa Pokaż wiadomość
Hej, wyjęłam pierścień ... i nie mam okresu. To mój 2 pierścień, po 1 było wszystko ok. Byłam na długim wyjeździe w innej strefie czasowej, może to jest powodem przesunięcia? Czy jeśli nie dostanę okresu to powinnam i tak po tygodniu włożyć 3 pierścień?
jak zaczynalam brac tabletki to ginekolog powiedzial mi, ze po przerwie tyogdoniowej na miesiaczke, mam 8 dnia wziac tabletke, bez wzgledu na to czy byl okres czy nie, wiec mysle, ze powinnas go wlozyc. I potem najlepiej udaj sie do lekarza na konsultacje
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 17:57   #110
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dzwoneczek186.
koneicznie idz do ginekologa i powiedz to samo co tu napisalas i ze chcesz miec zrobione badania komplexowe. Za nim mi przepisali hormony mialam chyba wszytskie zrobione, na watrobe, na krzepliwosc krwi i nie pamietam na co jeszcze.. ale jak powiesz o problemach w rodzinie z tymi chorobami, to musi Cie skierowac, a jak tego nie zrobi to zmien lekarza
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 21:07   #111
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, obecnie biore tabletki antykoncepcyjne, ale mysle o przejsciu na Nuvaring. W sumie sporo sie juz na ten temat dowiedzialam, ale interesuje mnie jedna rzecz... JAK sie wyjmuje ten ring? Nie ma zadnego sznurka, zeby mozna bylo pociagnac ani nic :/ Czy trzeba poprostu "grzebac" zeby to wymacac??
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 09:37   #112
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej
No niestety nie ma sznurka , ale mysle, ze by on przeszkadzal. Trzeba "pogrzebac", ale to nie jest porblem, bo on wcale nie jest gleboko, pociagasz go palcem, i po sprawie chwila moment jak dla mnie lepiej jet go wyjac niz wlozyc
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 21:28   #113
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A czy podczas ekhm... wyprozniania... nie wysuwa sie? No bo przeciez miesnie sie napinaja/rozluzniaja... Troszke sie boje ze to mogloby wpasc do kibelka, a wtedy juz nie bedzie sie dalo wlozyc ponownie :P
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 23:47   #114
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nie wypada! na ulotce nawet napisane ze przy zaparciach jest taka szansa,ale zdarzylo mi sie ostatnio wyprobowac i to Zapewniam,testowane na wlasnej skorze.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 11:56   #115
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cos Ty, spokojnie tez sie balam, ale to nie ma szans zeby wypadl. Tak samo na basenie ostatnio mialam malego stresa, ale zero jakiegokolwiek problemu w ulotce jest napisane, ze wypasc moze przy ostrych zaparciach i opadaniu macicy. Nie masz czego sie bac
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 10:18   #116
renawie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam kobietki ja też tu nowa ! ależ tu skarbnica wiedzy - na większość nurtujących mnie pytań znalazłam odpowiedzi no ale jest jeszcze jedno - czy ten krążek pierwszy raz zakłada się tak, jak bierze się tabletki - czyli w pierwszy dzień okresu?
renawie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 09:40   #117
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Pierwszy raz tez balam sie basenu...ale ostatnio na urlopie nawet nurkowalam!!! Nawet nie pomyslalam zeby go wyciagnac,wiec przetrwal i to,jakby ktoras mialam jeszcze jakies obawy z wypadaniem.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 10:19   #118
kasiade
Raczkowanie
 
Avatar kasiade
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 59
GG do kasiade
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez renawie Pokaż wiadomość
Witam kobietki ja też tu nowa ! ależ tu skarbnica wiedzy - na większość nurtujących mnie pytań znalazłam odpowiedzi no ale jest jeszcze jedno - czy ten krążek pierwszy raz zakłada się tak, jak bierze się tabletki - czyli w pierwszy dzień okresu?
tak jak z pigułkami i plastarmi- pierwszego dnia jest najlepiej, gdy włożysz go drugiego dnia też nic się nie stanie, z tym że przez pierwszy tydzień podczas współżycia trzeba dodatkowo zabezpieczyć się ogumieniem
kasiade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 10:20   #119
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tak renawie, wklada sie go w pierwszy dzien okresu z reszta lekarz Ci wszysciutko opowie ja akurat przechodzilam z tabletek na kolko i akurat wyszlo tak, ze nie mialam przerwy i zamiast tabletki wlozylam krazek
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 20:39   #120
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Jakby lekarze tak chetnie chcieli wszystko mowic,to ani to forum,ani nawet ulotka nie byla do krazka potrzebna.. Ja swojemu lekarzowi sama musialam wszystko wytlumaczyc Ale w pierwszy dzien okresu,tak jak dziewczyny juz Ci odpowiedzialy
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.